post
Avatar

Opublikowane 26.04.2021 12:00 przez

Kamil Warzocha

Miałem kilka nauczek od życia i darzę szacunkiem wszystko, co do tej pory osiągnąłem. Ciężka praca popłaca. Warto mówić sobie, że odniesie się sukcesy mimo przeciwności. A jak się nie uda, to przynajmniej będę wiedział, że dałem z siebie wszystko. Nie chciałbym żyć z takim uczuciem, że coś można było zrobić lepiej. Kluczem jest czyste sumienie. Jeśli idę na trening, to idę na trening i wykonuję go jak trzeba. Kiedy idę ćwiczyć na siłowni, to ćwiczę na siłowni, a nie siedzę z telefonem – opowiada nam Mateusz Żebrowski, piłkarz Arki Gdynia. Rozmowa m.in. o przeszłości w Jagiellonii i Legii, przerwach w karierze, konfliktach z agentami, upokorzeniu w GKS-ie Katowice, wierze w siebie oraz przesłaniu, które chce nieść swoją postawą. Zapraszamy.

Kiedy wielki comeback do Ekstraklasy?

Mam nadzieję, że uda się to zrobić z Arką. Walczę nie tylko ja, ale cały klub, który zasługuje na grę w Ekstraklasie. Każdy jest tego świadomy, cel jest jasny.

To twoje największe marzenie?

Na tę chwilę tak. Tylko że chciałbym wejść na najwyższy poziom jako pełnoprawny zawodnik. Nie mówię o minutach z ławki, a o byciu pierwszoplanową postacią, która dostarcza ważne bramki i asysty. Chciałbym czuć się ważny. Jeśli chodzi o inne marzenie, to nie mógłbym nie wspomnieć o Pucharze Polski. Gdyby ktoś powiedział mi rok temu, że będę grał w finale, zacząłbym się śmiać. Nadal trudno w to uwierzyć, że takie trofeum ja i cały zespół mamy na wyciągnięcie ręki.

Przy pozytywnym scenariuszu może się okazać, że szybciej zagrasz w kwalifikacjach do europejskich pucharów niż w Ekstraklasie.

To byłoby niepowtarzalne wydarzenie. Pierwszoligowiec w pucharach? Przeszlibyśmy do historii.

Patrząc w przeszłość, na okres w Jagiellonii, masz do siebie żal, że mogłeś zrobić coś więcej?

Tak. To była tylko przygoda. W tamtym momencie brakowało mi doświadczenia, choć w jakimś stopniu również większego zaufania ze strony trenera Stokowca. Nie chcę grzebać w trupach, ale na pewno mogę powiedzieć, że trochę się odbiłem.

Grałeś wtedy w młodzieżowych reprezentacjach, trenerzy coś w tobie widzieli.

Ale realiami w klubie byłem rozczarowany. Przyszedłem do Jagiellonii, która bardzo o mnie zabiegała. Chcieli we mnie zainwestować, pokładali nadzieje. Rzeczywistość okazała się inna, czego żałuję. Plusem był fakt, że zobaczyłem większy futbol od środka. Wiele się nauczyłem i poznałem fajnych ludzi.

W końcu szkoła trenera Stokowca.

Trener bardzo wiele wymagał. Nieważne, w jakim wieku był zawodnik. To pewnie się nie zmieniło. Dyscyplina, wszystko zaplanowane na tip-top. Do tego ludzie od przygotowania motorycznego, którym ufał w 100%. Dlatego nie dziwię się opiniom, że to jeden z najlepszych trenerów w Polsce.

Ty lubiłeś ciężko pracować? Kiedyś powiedziałeś, że nie przepadasz za testami szybkościowymi.

Jeśli chodzi o testy, na ogół jestem uważany za szybkiego zawodnika. Myślę, że w trakcie meczów to widać. Wszystko się zgadza. Potem przychodzą testy i okazuję się, że spadam w rankingu. Moim zdaniem testy nie odzwierciedlają boiskowych sytuacji. Ja ruszę szybciej, ktoś szybciej i zaczynamy się ścigać. Wtedy się ode mnie wymaga, żebym wygrał pojedynek. Przeciwnik jest inteligentny i może wbiec na twój tor biegu, więc musisz kombinować. Mamy tutaj wiele zmiennych, a do tego dochodzi adrenalina. Mecz a trening to dwie zupełnie inne kwestie. Sami trenerzy dzielą czasami piłkarzy na treningowych i meczowych.

Można było nazwać cię piłkarzem treningowym? Ponoć brakowało ci pewności siebie.

Wtedy byłem innym człowiekiem, mniej dojrzałym. Rzeczywiście mogłem mieć problem z przeniesieniem tego, co potrafię, na warunki meczowe. Swoje jednak przeżyłem. Myślę, że dzisiaj jestem już lepiej ukształtowanym piłkarzem. W moim przypadku ciężka praca popłaca. Gdy patrzę na miejsce, w którym byłem jeszcze kilka lat temu, czuję, że to ma sens. Że warto się poświęcić i cierpliwie poczekać. Nie da się mieć wszystkiego na już. Jeśli coś się kocha i się o to walczy, sukces może przyjść w najmniej oczekiwanym momencie.

Czyli sodówki nie miałeś.

Nie dotknęła mnie. Kiedyś byłem fajnie zapowiadającym się zawodnikiem, dużo się o mnie mówiło, jednak szybko spadłem z tego pułapu. Jestem człowiekiem, który lubi coś komuś udowadniać. Szczególnie ludziom, którzy we mnie wątpią. Kiedy coś mi się udaje, oni zaczynają mi gratulować. To trochę śmieszne, ale, cóż, tak już jest. No i wiara w siebie. To jest kluczowe.

Trener Dorna wierzył w ciebie w młodzieżowej reprezentacji.

Trenerowi Dornie bardzo wiele zawdzięczam. Tak naprawdę dzięki niemu zacząłem grać w Młodej Ekstraklasie w Legii. Jeździłem na kadrę u-19 z rocznikiem starszym do siebie, mimo że nie grałem w klubie. To było trochę absurdalne, bo w reprezentacji spisywałem się naprawdę dobrze. Dzięki trenerowi to wszystko ruszyło, odbyły się rozmowy z klubem. On sprawił, że uwierzyłem w siebie.

Młoda Ekstraklasa to raczej nie był udany twór.

Jeśli chodzi o Legię, nie było tak źle. Na tamten moment mieliśmy taką ekipę, że nikt nie mógł nam zagrozić. Na 6-7 kolejek przed końcem mieliśmy już zdobyte mistrzostwo. To o czymś świadczy. Ale w porównaniu do piłka seniorskiej – inna bajka.

Poziom ego w młodej szatni Legii był wysoki?

Powiem ci szczerze, że właśnie nie. Tak się czasami mówi, ale ja tego na pewno nie odczułem.

Potem były Wigry, mieliście tam ciekawego trenera, Donatasa Vencevičiusa.

Pamiętam go z takich zabawnych sytuacji, kiedy wchodził do gierki lub dziadka i mimo swojej wagi naprawdę dawał radę. Może za dużo nie biegał, nie wychodził z koła, ale technikę i zastawkę miał. Jako trener fajnie grał z nami w piłkę. Pozytywny człowiek. Ogólnie wtedy mieliśmy ciekawą pakę. Ja, Damian Kądzior przez jakiś czas, Damian Gąska i reszta. Wtedy jeszcze w drugiej lidze, ale ta grupa piłkarzy pokazała, że wyższy poziom jej niestraszny.

Potem twoja przygoda przystopowała. Pół roku przerwy.

Tak, poczułem, że to nie zmierza w dobrym kierunku. Dostałem duży cios. Grałem prawie wszystko, byłem młodzieżowcem, aż tu nagle nikt mnie nie chce. Zacząłem się zastanawiać, czy to wszystko w ogóle ma sens, czy warto brnąć dalej w profesjonalną piłkę. To był ciężki okres. Na szczęście dzięki rodzicom, przyjaciołom i dziewczynie dałem radę. Udało mi się odbić od dna. Myślę, że wiele dał mi atut mojej szybkości. Pewnego dnia siedziałem w domu i stwierdziłem, że nie każdy może być tak szybki. Że grzechem będzie tego nie wykorzystać.

Nie chciałem kończyć tej przygody i wracać na podwórko do Ostrołęki. Gdybym został na dłużej, pewnie zacząłbym grać po niższych ligach i już bym stamtąd nie wyjechał. Fajnie, że wyszli z inicjatywą tutejsi trenerzy, którzy dali mi możliwość trenowania na miejscu. Nie zapomniałem, jak się kopie. W pewnym okresie byłem załamany, ale wiary do końca nie straciłem. Zawsze powtarzam, że w życiu czy sporcie trzeba pokazać twardy charakter. Powrót po półrocznej przerwie nie jest łatwy. Tak naprawdę dopiero po roku czasu zacząłem czuć się tak, jak powinienem.

Ponoć masz też nienajlepsze wspomnienia z agentami.

Zdarzały się złe doradztwa z ich strony. Coś było mówione, zmierzało do podpisania umowy za zasadzie “wszystko będzie dobrze”, a jednak okazywało się inaczej. Dochodziły też problemy z rozwiązaniem kontraktu, co było uznawane za moją winę. Miałem problemy z agentami, ale cieszę się, że to już za mną. Dzięki panu Jarkowi Kołakowskiego jestem tu, gdzie jestem.

Swego czasu mogłeś trafić do Korony i GKS Katowice.

Z GKS-em Katowice miałem śmieszną historię. Kiedy wyjeżdżałem z domu, wszystko było dobrze. Gdy dojechałem do Katowic, nagle dowiedziałem się, że zmienia się trener. Wcześniej chciał mnie trener Mandrysz, a jego następcą był trener Paszulewicz. Przyjechałem, przechodziłem testy i nagle słyszę “Ty jesteś taki szybki? Nie widzę tego na pomiarach. Mam szybszych zawodników”. A ja mówię, że “Kurczę, trenerze, ja tutaj zaraz podpisuję kontrakt”. No i usłyszałem, że zespół tak naprawdę nie potrzebuje wzmocnień. Wyszedłem stamtąd i od razu zadzwoniłem do agenta. Zacząłem się dopytywać, że po co przejeżdżam tyle kilometrów po nic, szczególnie, że miałem trudniejszy okres w życiu? To było bardzo nieprofesjonalne.

Może byłeś zbyt ufny wobec agentów.

Po czasie odniosłem takie wrażenie. Agent oferuje ci pomoc w rozwoju kariery, a ja robię wszystko na boisku, że miał łatwiejszą robotę. Oczekuję od kogoś takiego przede wszystkim jednego: szczerości. Jeśli ja mam agenta i słyszę, że nie mam zainteresowania ze strony innych klubów, a wiem, że to jest nieprawda, to pojawia się konflikt. Dzwonią do mnie ludzie z jakiegoś miejsca, informują, że mnie chcą, a dzieje się coś takiego. Ja mówię, że też jestem zainteresowany, a menadżer na to, że nie ma takiej możliwości. Śmieszne to wszystko.

Pewnie komuś bardziej zależało pieniądzach niż twoim rozwoju.

Być może. Teraz jestem na to uczulony. Wiem, jak się zachować i nie podpalam się. A takich sytuacji, jaką ja przeżyłem w Katowicach, nie życzę nikomu.

Czułeś się upokorzony?

Tak. Potem wracasz do domu i myślisz sobie, że masz duży problem, bo w dotychczasowym klubie nie chcą już przedłużyć z tobą umowy. Powiedziałem, że wszystko już mam pewne gdzie indziej, a nagle ląduje na lodzie. To niewyobrażalnie słabe uczucie.

Kilka zakrętów miałeś, ale na prostą wyszedłeś w Kaliszu. Tam pewnie odzyskałeś dobry mental.

Pan Jarek wyszedł do mnie z inicjatywą, mówiąc, że w Kaliszu tworzy się super projekt, a ja miałbym się tam odbudować. Przekonał mnie, że nie będzie problemu z wypłatami i pokażę, na co mnie stać. Okazało się, że wszystko tam jest na świetnym poziomie. Mega trawa, dobre warunki treningowe, kibice i całkiem przyjemne miasto do życia. Tam odzyskałem pełnię wiary w siebie. Ludzie we mnie wierzyli, a ja chciałem się im odwdzięczyć.

Dzięki takiej przygodzie można bardziej docenić warunki z wyższych sfer.

Miałem kilka nauczek od życia i darzę szacunkiem wszystko, co do tej pory osiągnąłem. Ciężka praca popłaca. Warto mówić sobie, że odniesie się sukcesy mimo przeciwności. A jak się nie uda, to przynajmniej będę wiedział, że dałem z siebie wszystko. Nie chciałbym żyć z takim uczuciem, że coś można było zrobić lepiej. Kluczem jest czyste sumienie. Jeśli idę na trening, to idę na trening i wykonuję go jak trzeba. Kiedy idę ćwiczyć na siłowni, to ćwiczę na siłowni, a nie siedzę z telefonem.

Nie wymigujesz się.

Talent to jedno, praca – drugie. Gdy spogląda na ludzi z sukcesami, człowiek sobie uświadamia, że oni dotarli na ten poziom dzięki sobie. Dbali o siebie, zdrowo się odżywiali, ogółem mieli świetny tryb życia. Tacy ludzie idą przed siebie z jasnym celem, wyrzekają się różnych rzeczy, żeby się rozwijać. Nie każdy potrafiłby zrobić to samo. I nie chodzi tylko o piłkę nożną, ale również inne zawody.

Trzeba też trafiać na dobrych ludzi. Trochę szczęścia trzeba mieć. W Kaliszu byli takimi trener Wieczorek i Dariusz Marzec.

Trener Marzec miał mnie w trzeciej lidze, a teraz w Arce. Wiem, że mi ufa. To fajne uczucie. Jeśli chodzi o trenera Wieczorka, mógłbym porównać go do trenera Stokowca. W Kaliszu zresztą wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nawet obiady, co na tym poziomie rozgrywkowym jest niespotykane. Dlatego nie dziwi mnie, że w Kaliszu udało się odnieść sukces.

Gdyby nie wsparcie najbliższych, nie dałbyś radę dojść do tego miejsca?

Zdecydowanie nie. Otoczenie piłkarskie otoczeniem piłkarskim, ale najbliżsi to zupełnie inna sprawa. Im mogę wygadać się bez podejrzeń, że ktoś tego nie wykorzysta w niewłaściwy sposób. Nie muszę się stresować i wiem, że ktoś taki będzie starał się doradzić mi jak najlepiej. Mieć takich ludzi wokół siebie to skarb. Dzięki temu można rozwiązać wiele problemów.

Jeśli żyjesz w otoczeniu, które ciągnie cię w górę, to jak najbardziej.

Nie wyobrażam sobie innej opcji. To nasz wybór. Musisz wiedzieć, co jest dla ciebie złe, a co dobre. Nie można być panem życia. Trzeba twardo stąpać po ziemi, mieć swoje cele i je realizować.

Trzymałeś się z daleka od pokus?

Nigdy nie miałem z tym problemu. Skoro życie daje mi szansę na zaistnienie w profesjonalnej piłce, nie mogę jej zmarnować. A nie chodzi tutaj tylko o mnie, ale również osoby, które pomagały mi przez całą drogę. Samym sobą mogę też nieść jakieś przesłanie. Mogę pokazać, że warto sięgać po młodych chłopaków z niższych lig, którzy nie tylko potrafią dobrze grać w piłkę, ale też są ułożonymi ludźmi.

Jesteś zadowolony ze swoich liczb w Arce? Jak na prawego obrońcę, którym kiedyś byłeś, one byłyby fajne. Ale w przypadku pozycji skrzydłowego już chyba niekoniecznie.

Nie jestem zadowolony, bo zdaję sobie sprawę, że potrafię wykręcić lepsze liczby. One się liczą, ludzie na to patrzą. Czuję na sobie presję, ale mamy jeszcze trochę spotkań do rozegrania, w których mam zamiar coś dorzucić.

Nad czym musisz popracować, żeby było lepiej?

Na pewno nad skutecznością. Dochodzę to sytuacji, nie mam z tym problemu, ale ostatnio trudno mi zamienić je na bramki. Możliwe, że za bardzo chcę. Wręcz wmawiam sobie, że muszę. Chyba potrzebuję w tym aspekcie większego luzu, gole same przyjdą. Powinienem też poprawić swoje zachowania w grze defensywnej, bo w nowoczesnej piłce trudno o ofensywnego piłkarza, który nie potrafi dobrze ustawiać się na własnej połowie.

Na kimś się wzorujesz?

Na Robercie Lewandowskim. Dobrze, że jest Polakiem, bo dla młodych chłopców w naszym kraju nie ma lepszego wzoru do naśladowania.

[Rozmowa odbyła się przed niedzielnym meczem Arki, w którym Żebrowski strzelił gola]

Fot. Newspix (główne), FotoPyk

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 26.04.2021 12:00 przez

Kamil Warzocha

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
1 liga
08.06.2021

Bartnicki: “Świadomie odmłodziliśmy i spolonizowaliśmy zespół”

– Świadomym naszym działaniem przed sezonem było spolonizowanie zespołu i odmłodzenie go. Nie chodzi tu oczywiście o ksenofobię, ale tak chcieliśmy to zbudować. Były takie momenty za kadencji trenera Tarasiewicza, gdy średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła w naszym zespole grubo ponad 30 lat i to w naszej ocenie była droga donikąd – powiedział Leszek Bartnicki, […]
08.06.2021
1 liga
08.06.2021

Dudek: “Przypisywanie mi dwóch spadków w jednym sezonie jest krzywdzące”

– Wzięliśmy się bardzo mocno do pracy. Zaczynając od podstawowych rzeczy, czyli taktyki i dyscypliny w graniu. Sandecja w dziesięciu meczach straciła 29 bramek. Dlatego pierwsze co zrobiliśmy to poprawa gry w destrukcji. I to się opłaciło – powiedział Dariusz Dudek w ostatnim odcinku Weszłopolskich. Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Sandecji Nowy Sącz. Prowadził […]
08.06.2021
1 liga
06.06.2021

Co za sezon 1. ligi! Nadal nie wiemy kto awansuje i jakie będą pary w barażach

Kolejka do końca rozgrywek i nadal nie znamy ani jednego beniaminka Ekstraklasy. Tak, ten sezon na pewno będziemy pamiętać latami. Zwłaszcza że za moment dogrywka w postaci baraży, a tam także spotkamy niemal same znaki zapytania. Co jeszcze może się stać na finiszu i jak wpłynie to na wspomnianą dogrywkę w walce o awans? Patrzymy w […]
06.06.2021
1 liga
05.06.2021

GKS Bełchatów żegna się z 1. ligą po dwóch latach. Jak go zapamiętamy?

GKS Jastrzębie zdobył gola po aucie, a GKS Bełchatów robi out z 1. ligi. Żenujący Żart Prowadzącego odhaczony, więc możemy przejść do sedna. Mimo tylko jednego spadkowicza na zapleczu Ekstraklasy, trochę nam się walka o utrzymanie dłużyła. Oczywiście w teorii bełchatowianie i tak byli już jedną nogą w 2. lidze, ale jednak – gdyby dzisiaj […]
05.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Nastolatkowie na Euro 2020, na których warto zawiesić oko

Wymienialiśmy już piłkarzy, dla których tegoroczny turniej mistrzostw Europy może być ostatnim w karierze. Teraz czas na tych, którzy dopiero zaczynają swoje przygody z wielkim futbolem na arenie międzynarodowej. W większości składów reprezentacji znajdziemy nastolatków, którzy, jeśli nie teraz, w ciągu kilku najbliższych lat powinni rozkwitnąć na Euro. Do tej kategorii nie pasują zawodnicy już […]
11.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Weszło
10.06.2021

Piłkarze mniej wyeksploatowani sezonem, którzy mogą odpalić na Euro

Kiedy zbliżają się wielkie turnieje dla reprezentacji, każdy z nas próbuje wytypować piłkarzy mogących stać się ich bohaterami. Zagrać świetne zawody, strzelać ważne bramki i ponieść swoje zespoły do osiągnięcia fajnych wyników. W tym kontekście naszą uwagę kradną głównie nazwiska, dla których mistrzostwa Świata lub Europy są szansą na zwieńczenie znakomitego sezonu w klubowych rozgrywkach. […]
10.06.2021
Weszło
05.06.2021

Weterani, którzy zaznają smaku Euro być może po raz ostatni

Jak mawiają – czasu nie oszukasz. To tyczy się szczególnie sportowców, w tym przypadku piłkarzy, którzy muszą mieć świadomość, że własnego terminu ważności nie da się przedłużać w nieskończoność. Istnieją pewne granice, przy których nawet frazes pokroju “wiek to tylko liczba” traci swą magiczną moc. Oczywiście granica granicy nierówna, ot, niektóre z wybitnych jednostek potrafią […]
05.06.2021
Piłka nożna
03.06.2021

Jak powinna wyglądać hierarchia obrońców reprezentacji Polski?

Po pierwszym zgrupowaniu Paulo Sousy wiedzieliśmy tyle, że w linii defensywnej polskiej kadry dojdzie do przetasowań. Że stary ład może zostać naruszony i wraz z pojawieniem się nowej taktyki nie tak łatwo będzie przewidzieć, kto zostanie postacią pierwszoplanową, a kto straci na znaczeniu. Wydawało się, i wciąż zresztą wydaje, że najwięcej na pojawieniu się Portugalczyka […]
03.06.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anty7egła
Anty7egła
1 miesiąc temu

Wielka Arka pierw Puchar Polski potem awans.

Ryba
Ryba
1 miesiąc temu
Reply to  Anty7egła

W czym wielka?

Wujek Edek
Wujek Edek
1 miesiąc temu

Witaj Kurpiu na Wybrzeżu

szopenik
szopenik
1 miesiąc temu

Z całym szacunkiem dla Arki.
Lepiej niech zagra w pucharach Piast, Śląsk lub nawet banda świrów z Warty niż pierwszoligowiec z aspiracjami.
Eurowpierdol niezależnie kto zagra i tak będzie więc po co wam to? Budujcie w spokoju drużynę i skład na nowy sezon.

Haring
Haring
1 miesiąc temu
Reply to  szopenik

Skoro z szacunkiem, to warto przypomnieć, iż w 2017 roku, Arka odpadła z pucharów w ostatnich minutach meczu rewanżowego, prezentując się lepiej (a na pewno nie gorzej) od pozostałych klubów, które dostały się do pucharów przez ligę. Arka się wtedy ledwo utrzymała. You know: puchary rządzą się swoimi prawami TAG

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu
Reply to  szopenik

Szanse jakiejkolwiek polskiej drużyny na awans do fazy grupowej są tak niskie, że nie ma większej różnicy czy w eliminacjach zagra czołowa drużyna z Ekstraklasy czy pierwszoligowiec.

devon30
devon30 (@devon30)
1 miesiąc temu

Pierwszoligowiec już grał w pucharach : Miedź Legnica

antyant
antyant
1 miesiąc temu

niech zdycha ta swinia 1952 gdynia

Suche Info
16.06.2021

Najbardziej kuriozalny gol w historii futbolu? Haiti ma swojego kandydata

Minionej nocy reprezentacja Haiti zmierzyła się z Kanadą w drugiej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zadania prostego nie miała – to nie oni byli faworytem, to nie oni wygrali pierwszy mecz.  Mimo tego do przerwy Kanada prowadziła tylko 1:0. Haiti miało więc niewielką szansę na odwrócenie wyników rywalizacji i awans do ostatniej fazy. Wszystko jednak […]
16.06.2021
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021