post
Avatar

Opublikowane 14.04.2021 14:04 przez

Piotr Stolarczyk

Do pewnego momentu Hansiemu Flickowi wszystko układało się znakomicie. Jego zespół z rozmachem zgarniał kolejne trofea. Bayern był znakomicie funkcjonującą maszyną, w której praktycznie nie było wadliwych elementów. Jednak w tym sezonie na horyzoncie pojawiło się wiele problemów. Ogromne natężenie meczów, a co za tym idzie słabsza dyspozycja wielu graczy, zwłaszcza formacji obronnej. Kontuzje kluczowych graczy. Wreszcie konflikt na linii trener-dyrektor sportowy, wynikający ze złej polityki transferowej.

Nie ma co do tego wątpliwości, że porażka w dwumeczu z PSG to skutek kumulacji tych czynników. Tak naprawdę w kontekście rywalizacji w Lidze Mistrzów od dłuższego czasu zapowiadało się na to, że Bawarczycy mogą się wykoleić na pierwszej poważnej przeszkodzie.

Oczywiście można się zżymać na zasadę premiowania bramek zdobytych na wyjeździe. Przecież de facto monachijczycy zremisowali z paryżanami. Nawet trudno tak z ręką na sercu stwierdzić, czy PSG awansowało zasłużenie. Urazy liderów, w tym Lewandowskiego, to jedno, ale ekipa “Die Roten” dużo wcześniej wysłała sygnały, że nie wszystko w niej funkcjonuje tak, jak należy i w końcu może nastąpić weryfikacja celów. Działacze monachijskiego klubu muszą teraz przełknąć gorzką pigułkę. Owszem, na przestrzeni kilku ostatnich sezonów Bayernowi zdarzyło się odpaść na tym samym etapie rozgrywek lub szybciej (2018/19 z Liverpoolem w 1/8 finału). Niemniej po tak znakomitym poprzednim roku – mimo nadzwyczajnej zmiany okoliczności – aspiracje były zdecydowanie większe. A na tę chwilę Bawarczykom pozostało tylko nie roztrwonić przewagi i obronić mistrzostwo Niemiec.

W pewnym momencie wydawało się, że projekt pod przewodnictwem Hansiego Flicka będzie się systematycznie rozwijać. I już nie chodzi o to, że zespół miał seryjnie, jak Real Madryt, rok po roku triumfować w Champions League. Tymczasem z wielu stron dochodzą sygnały, że obecny szkoleniowiec może odejść z klubu i oddać stery komuś innemu, choć kilka miesięcy temu nikomu nawet przyszłoby to na myśl.

Zatem, jakie są przyczyny tego, że po okresie hossy Bayern znalazł się w niekorzystnym położeniu?

Urazy zawodników

Obecnie trwający sezon jest wyjątkowy pod względem natężenia meczów i intensywności. Monachijczycy praktycznie z marszu, bez odpoczynku, wskoczyli w nowy sezon.  W wyniku przespanego letniego okienka transferowego, Hansi Flick nie dysponował na tyle szeroką i wyrównaną kadrą, by uniknąć potencjalnych problemów. Zresztą, decyzje kadrowe okazały się kością niezgody pomiędzy trenerem i Hasanem Salihamidzieciem, dyrektorem sportowym. W listopadzie na miesiąc wypadł Joshua Kimmich. Następnie w lutym z powodu perypetii covidowych przez jakiś czas pauzował Thomas Mueller. W międzyczasie poważną kontuzję odniósł Corentin Tolisso, tak więc narastał problem z obsadą niektórych pozycji.

Natomiast na kilka dna przed najważniejszym fragmentem sezonu w drużynie zrobił się jeden wielki szpital. Bez wątpienia najbardziej bolesna dla Flicka była przymusowa absencja Roberta Lewandowskiego. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Serge Gnabry otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jakby tego było mało, już w pierwszej odsłonie domowej rywalizacji z paryżanami urazu doznał Leon Goretzka i Niklas Sule. A na tym nie kończy się lista absencji. Po prostu wręcz nie bywała plaga kontuzji.

W każdym “Die Roten” i tak podjęli walkę z przeznaczeniem. Wczoraj byli zmuszeni gonić wynik w niezwykle okrojonym składzie. Hansi Flick przeprowadził zaledwie dwie zmiany – wpuścił Javiego Martineza i Jamala Musialę – bo reszta zawodników na ławce rezerwowych została dokooptowna z rezerw na tzw. na sztukę. Ewidentnie zabrakło wartościowych zmienników.

Akurat za zaistnienie takiej sytuacji trzeba wrzucić kamyczek do ogródka dyrektorowi sportowemu. To on wyznaczał kierunek polityki transferowej, choć trudno też winić go za tak dużą liczbę urazów. Jednak nie zabezpieczył drużyny na wypadek problemów kadrowych.

Słaba dyspozycja defensywy

Wahania formy obrońców Bayernu nie są żadną nowością. Już pod koniec zeszłego roku prezentowali się fatalnie i co chwilę rozdawali prezenty rywalom. Dość powiedzieć, że aż w ośmiu spotkaniach to oni pierwsi tracili bramkę – z Werderem, Stuttgartem, Lipskiem, Unionem, Wolfsburgiem, Bayerem, BVB i Mainz to rywal najpierw dochodził do głosu. Oczywiście siłą monachijczyków było to, że potrafili losy tych meczów odwracać, czasem  spektakularnie, jak z Mainz, kiedy wyszli z 0:2 na 5:2.

W 28 meczach ligowych Bawarczycy stracili aż 36 bramek, podczas gdy wicelider z Lipska 23, a trzeci Wolfsburg 26. Jasne, za sprawą bardzo dobrej gry ofensywnej, zwłaszcza popisów strzeleckich Lewandowskiego, w kontekście walki o paterę mistrzowską są w bardzo komfortowej sytuacji. Należy także oddać co cesarskie Manuelowi Neuerowi, który przeżywa drugą młodość. Tylko że już wtedy wielu ekspertów wskazywało, że z taką formą w szeregach defensywnych, w Lidze Mistrzów mogą zostać sprowadzeni na ziemię.

Hansi Flick cały czas  szukał optymalnego zestawienia. Nierzadko rotacje były wymuszone przez wspomniane wyżej urazy. Choćby trakcie rywalizacji z PSG – za kontuzjowanego Niklas Sule musiał wskoczyć Jerome Boateng. Wczoraj zaś David Alaba został przesunięty wyżej, a w jego miejsce wskoczył Lucas Hernandez. Wraz z Boatengiem spisał się przyzwoicie. Ich występy zostały wysoko ocenione, a Francuz zaliczył aż 8 wygranych pojedynków z ofensywnymi graczami gospodarzy.

Sęk w tym, że w pierwszym meczu defensywa do spółki z Neuerem pozwoliła władować sobie trzy bramki. Praktycznie każdy wypad paryżan kończył się golem.

Nieefektywni skrzydłowi

Ogromna fala krytyki za postawę w ćwiećrfinałowym dwumeczu występ spadła na Kingsleya Comana i Leroya Sane. Nie byli w stanie zagwarantować odpowiedniej jakości w bocznych sektorach boiska. O ile w liczby i statystyki nie wskazują na to, że Sane zaliczył słaby występ, o tyle skala podjętych przez niego złych decyzji w kluczowych momentach jest niedopuszczalna na tym poziomie.

Pod koniec pierwszej połowy, przy stanie 1:0, Bayern wychodził z kontrą. Idealna okazja, by wykorzystać to, że przeciwnik znalazł w głębokim szoku po tym, jak wylądował na deskach. Z kolei niemiecki skrzydłowy, zamiast prostopadle podać do wbiegającego w pole karne Muellera, zdecydował się na strzał. Rzecz jasna niecelny. Kolejny przykład jego nieefektywności to sytuacja z drugiej połowy – minął drylingiem obrońców, wjechał z bocznej strefy w szesnastkę i wystarczyło podnieść głowę, rozejrzeć się i wycofać do jednego z dwóch świetnie ustawionych kolegów. Co finalnie wymyślił? Podał do Navasa.

I tak prezentował się lepiej od Comana, który “wyróżniał się” niedokładnymi dośrodkowaniami i dryblowaniem w miejscu. Kompletnie nie układała się jego współpraca z drugą linią i Choupo-Motingiem. Alphonso Davies również zagrał poniżej potencjału. To był cień zawodnika bezpardonowo śmigającego na lewej flance i wjeżdżającego w pole karne.

Z tym że wróćmy na chwilę do Leroya Sane. Już przejawiał symptomy powrotu do niezłej formy. Runda rewanżowa wygląda zdecydowanie lepiej w jego wykonaniu niż jesienne poczynania. A pamiętajmy, że zdarzyło mu się wyłapać “piątkę” od Kickera za występ z Lipskiem. Cóż, został sprowadzony do Monachium za duże – jak na Bayern – pieniądze po to, by pomóc zespołowi w kluczowych rywalizacjach. Z PSG jednak mocno zawiódł.

Absencja Roberta Lewandowskiego

Czy nieuzyskanie awansu do półfinału jest spowodowany absencją Polaka? Na pewno jego brak był odczuwalny dla Bayernu. Przede wszystkim w pierwszym spotkaniu. Bawarczycy mieli wówczas multum sytuacji i aż trudno uwierzyć w to, by Lewandowski którejś z nich nie wykorzystał. W meczu rewanżowym jego obecność na boisku byłaby nieoceniona w samej końcówce rywalizacji. “Die Roten” zepchnęło rywala do głębokiej defensywy i wówczas niezwykle potrzebny był ten instynkt snajperski, błysk geniuszu. A w tym sezonie “Lewy” niejednokrotnie ciągnął za uszy swój zespół.

Raczej nie można było tego wymagać od Erica Maxima Choupo-Motinga. No, ale zrobił to, co do niego należało. Strzelił dwie bramki. Znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Trudno mieć do niego większe pretensje o postawę w tym dwumeczu. Poniekąd jest też oceniany przez pryzmat tego, że i oczekiwania wobec niego nie były duże. Praktycznie każdy zadawał sobie sprawę z jego ograniczeń i wielu wad.

W dużej mierze ciężar gry brał na siebie Thomas Mueller. Nie można mieć do niego zastrzeżeń. Napędzał akcje, szukał nietypowych rozwiązań na sforsowanie obrony paryżan. Bardzo wymowny był obrazek z wczorajszego spotkania, kiedy to w geście bezradności rozłożył ręce. Adresaci nie byli stanie opanować jego podań w pole karne. Teraz można już tylko zastanawiać się, co by było, gdyby znajdował się tam Lewandowski.

Napięta atmosfera

Z całą pewnością zimna wojna pomiędzy Hansim Flickiem a Hasanem Salihamidzieciem również miała wpływ na postawę Bayernu. Ten konflikt zaszedł na tyle daleko, że nie sposób było kompletnie odciąć od niego piłkarzy. Tym bardziej że w poprzednim tygodniu Jerome Boateng dowiedział się w niecodziennych okolicznościach o nieprzedłużeniu z nim umowy.

W Monachium potrzebne było chwilowe zawieszeni broni. Tak się nie stało. Za to wokół klubu zrobił się wielki szum. Przygotowania do rywalizacji ćwierćfinałowej nie przebiegały w spokoju. Działacze Bayernu stoją teraz przed wielkim wyzwaniem. Pogodzić zwaśnione strony będzie niezwykle trudno. Niemieccy eksperci są zadania, że osiągnięcie kompromisu jest niemożliwe, a to oznacza, że najprawdopodobniej będą musieli dokonać wyboru pomiędzy trenerem a dyrektorem sportowym.

Obecny sezon – mimo ewentualnego zwycięstwa w Bundeslidze – finalnie okazał się rozczarowaniem. Z pozoru poukładany i stabilny projekt znalazł się za zakręcie jego realizacji. Z sielankowej atmosfery zostały tylko strzępki.

fot. Newspix

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 14.04.2021 14:04 przez

Piotr Stolarczyk

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

PSG ukręciło na siebie bata. Czy wykaraska się z taraptów?

PSG już od wielu miesięcy zmierzało ku ligowej katastrofie – nie mogło ustabilizować formy i co jakiś czas notowało wpadki. Natomiast konia z rzędem temu, kto przypuszczał, że na dwie kolejki przed końcem sezonu sytuacja paryżan w kwestii walki o mistrzostwo będzie aż tak mocno skomplikowana. Końcowy triumf w Ligue 1 stanowi obowiązek dla drużyny […]
16.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Wybory w ZZPN – brak drugiej tury, problemy delegatów

Już za niespełna tydzień odbędą się wybory na prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W lokalnym środowisku piłkarskim wzbudzają one bardzo dużo emocji ze względu na różnego rodzaju kontrowersje. Osoby popierające konkurentów obecnie urzędującego prezesa twierdzą, że ordynacja wyborcza i plan sposobu przeprowadzenia walnego zgromadzenia delegatów są skandaliczne. Nie godzą się na brak drugiej tury, pozbawienie […]
15.05.2021
Weszło
13.05.2021

Finał w cieniu ligowego rozczarowania obu drużyn

Zarówno dla Borussii Dortmund, jak i RB Lipsk, finał Pucharu Niemiec stanowi spotkanie, które po części zdefiniuje sezon w ich wykonaniu. Ewentualny triumf istotnie zrekompensuje niepowodzenia w ligowych zmaganiach. Dla obu zespołów bieżąca edycja Bundesligi nie jest udana. BVB bardzo szybko wypisała się z walki o mistrzostwo, a na tę chwilę jeszcze nie może być […]
13.05.2021
Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Harren
Harren
1 miesiąc temu

A na nic nie kończy się lista absencji. Po prostu wręcz nie bywała plaga kontuzji.

Wspaniałe! Nie macie tam korekty czy coś?

gsaggdahggdsadasgsafsa
gsaggdahggdsadasgsafsa
1 miesiąc temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił kupon z kursem 123 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny na dzis !

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Jaki znowu kryzys, dobrze się czujecie? Wypadł im najlepszy napastnik, do tego mieli kilka innych urazów, brak rezerwowych. A i tak ogólnie zaprezentowali się dobrze, tak uczciwie patrząc to lepiej od PSG, zwłaszcza w pierwszym meczu. System zadziałał, zabrakło wykonawców. Nie trafili na jakichś leszczy, a mimo to ze swoimi problemami byli blisko awansu. No i de facto w dwumeczu był remis, ale obowiązują idiotyczne przepisy. Wzmocnienia są tam potrzebne niewątpliwie, ale już bez przesady, każdy by chciał taki “kryzys” jaki ma Bayern.

oko
oko
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

racja !!!!!!!!!!!!!!!! mecz jakiego nie było od dawna ! tempo , ilośc sytuacji , indywidualne zagrania ,bajeczna technika , walka bark w bark etc. itd. jaki kryzys ? kogo ? ktoś odpaść musiał …

Bobby
Bobby
1 miesiąc temu

Niech ktoś ten tekst poprawi, bo w każdym akapicie jakaś literówka czy inny babol

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Jaki znowu kryzys? Panowie. Ile trofeow wygraja w tym roku? 3? 4? Kryzys, bo nie wygrali 5? Duzo sie mowi, a tym, czy zly jest trener, czy dyrektor sportowy. mnie wydaje sie, ze trener pokazal brak doswiadczenia w swoim autorskim roku i jego wybory personalne byly czasami wrecz dziwaczne, ale kazdy ierze udzial i w sukcesie i porazkach. Za rok bedzie wiedzial jak prowadzic druzyne przez sytuacje kryzysowa, zeby rotowac wiecej w nieznaczacych meczach, a nie meczyc tych samych zawodnikow, zeby najlepsi mlodzi nie byli wszyscy na wypozyczeniach w innych klubach. To caly czas jest dobry sezon.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Zapomnialem dodac, ze ten trener wymyslil sobie system gry, ktory kopiuja inne kluby, wiec taki zly tez przeciez nie jest,

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu

Szukanie dziury. Obrońca tytułu odpadł z ubiegłorocznym finalistą po zaciętym dwumeczu, gdzie jedna bramka zadecydowała o wyniku – a to wszystko pomimo absencji kluczowych zawodników, w tym Lewandowskiego, najlepszego piłkarza Świata zeszłego roku i najlepszego strzelca drużyny.

No faktycznie, kryzys w chuj. Raczej pech i tyle.

Kezman
Kezman
1 miesiąc temu

Mają małe problemy przez kontuzje i gorsza kadrę niż w zeszłym sezonie (podziękować mogą hasanowi) ale na pewno nie można mówić o żadnym kryzysie (może poza obroną ona cały rok w kryzysie). Po prostu jak gra się z tak mocnym przeciwnikiem jak PSG w dodatku bez najlepszego piłkarza to zawsze może pójść to w dwie strony nic nadzwyczajnego. Oba zespoły zagrały kapitalny dwumecz jeden z lepszych jakie widziałem z życiu tym bardziej szkoda, że Lewy nie mógł grać ale cóż jest jeszcze dużo do wygrania w tym sezonie tak więc Lewy wracaj zgarniaj rekord Gerda, króla strzelców ME i też nie będzie źle!!!!

Yoshu
Yoshu (@yoshu)
1 miesiąc temu

“Wczoraj zaś David Alaba został przesunięty wyżej, a w jego miejsce wskoczył Lucas Hernandez.Wraz z Boatengiem, że spisał się przyzwoicie. Ich występy zostały wysoko ocenione, a Francuz zaliczył aż 8 wygranych pojedynków z ofensywnymi graczami gospodarzy.”
 
Ale żeście polecieli xD Przecież ten mecz w defensywie Bawarczyków
wyglądał dokładnie tak, jak pierwszy. Neymar z Mbappe i DiMarią wchodzili w ich
pole karne jak w masło, gdyby nie zwichrowane celowniki i Neuer (który dla
odmiany był w formie), to by się pierwsza połowa skończyła ze 3:1 dla PSG.
Ostatni raz taką radosną defensywę to widziałem w Barcelonie jak w zeszłym
sezonie zbierali oklep w ćwierćfinale.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
1 miesiąc temu

Bayern latem czeka przebudowa… Boateng, Alaba, Martinez, Costa znikną z klubu. Trudno powiedzieć co z Sule i z Sarrem. Jak się spojrzy jaką kadrą(bardzo wąska) dysponuje Flick to nie ma na co narzekać. W dodatku cały sezon musi grać bez prawego obrońcy, bo Pavard wygląda tragicznie… Sarr to nie ten poziom i przez tych dwóch panów musiał tam stawiać na Sule(który o dziwo wyglądał najlepiej, też w defensywie, bo w ofensywie taki Pavard to chyba 10 lat temu ostatni raz zdecydował się na drybling).
Niestety największym problemem tego zespołu od kilku lat jest konflikt najważniejszych person. Hoeness tam będzie chyba mieszał do swojej śmierci, bo Hasan to jego pupilek.

Czerkas
Czerkas
1 miesiąc temu

Kryzys.
Tam polowa kadry jest polamana, wiec o czym mowa.
Oczywiscie to jest zespol do przebudowy ale siem twierdzic, ze w tym konretnym dwumeczu przeszliby gladko PSG, maja do duspozycji pelna kadre.
Przypominam, ze odpadli roznica bramek a w obu meczach robili lepsze wrazenie nawet z Mullerem na szpicy…

KibiC
KibiC
1 miesiąc temu

To nie jest ta sama drużyna która wygrała Ligę Mistrzów.Obrona zawsze nie najlepiej funkcjonowała ale reszta piłkarzy nadrabiała straty.Część piłkarzy obniżyła formę jak Davies,Kimiś,Alaba, rezerwowi prezentują poziom przeciętny jak na Bundesligę a inni jak Sane grają w kratkę.
Mało zrozumiałe jest dlaczego właściciele klubu tylko obserwowali pogłębiający się kryzys a nie przeciwdziałali, to nie po niemiecku przecież.
A kryzys dalej pogłębia się.

zizek
zizek
1 miesiąc temu

Trzy przyczyny tego, że wczoraj odpadli: Lewy, Gnabry, Goretzka. Koniec analizy.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
1 miesiąc temu
Reply to  zizek

Dołożyłbym jeszcze dwie: Perisić i Coutinho. Rok temu Flick miał takich zmienników w ofensywie, teraz pozostało mu atakować Musialą i Martinezem.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
1 miesiąc temu

nie bywała?

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
1 miesiąc temu
Reply to  floro flores

Ej no, tu na porządku dziennym są byki, które podkreśla edytor tekstu czy przeglądarka, a to, co wskazujesz, to już wyższa szkoła jazdy dla tutejszych redaktorów.

Blee
Blee
1 miesiąc temu

Teraz wytłumacz to dziewczynie 🙂 – dlaczego PSG gra dalej? – Bo wygrali, a właściwie to przegrali i zremisowali 😀

Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Basha odchodzi z Wisły Kraków

Trwa czyszczenie magazynów w Wiśle Kraków. Po czterech sezonach w zespole Białej Gwiazdy, klub opuszcza Vullnet Basha, któremu nie zostanie zaoferowana nowa umowa. Albańczyk, który przetrwał w klubie naprawdę najdziwniejsze chwile swojej kariery, w tym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań – ostatnie jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Basha łącznie wystąpił w Ekstraklasie w 82 […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

AS: W Realu może dojść do rewolucji

Do ciekawych informacji dotarł hiszpański AS cytowany dzisiaj przez Sportowe Fakty. Dziennikarze z Hiszpanii ustalili, że w Realu Madryt wytypowano już listę zawodników, których można się bez żalu pozbyć w nadchodzącym oknie transferowym. Znajdują się na niej oczywiste typy, czyli przepłaceni zawodnicy, którzy nie dają pożądanej jakości, ale i parę niespodzianek, jak choćby Luka Modrić. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Oficjalnie: Schwarz w Śląsku Wrocław

Jak informowaliśmy wcześniej – Petr Schwarz został piłkarzem Śląska Wrocław. Dzisiaj jednak nasze doniesienia oficjalnie potwierdził też klub, który ze sporą pompą ogłosił dołączenie do drużyny wicemistrza Polski z Rakowa Częstochowa. Schwarz może być bardzo istotnym wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery – zwłaszcza, jeśli faktycznie szkoleniowiec czwartej siły ligi zamierza przejść na stałe na system z […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Marc-Andre Ter Stegen nie jedzie na EURO. Musi przejść operację

Lista gwiazd, które opuszczą mistrzostwa Europy właśnie powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem ubytek dotknie reprezentacji Niemiec. Marc-Andre Ter Stegen nie pojedzie na EURO 2020 z powodu kontuzji. Bramkarz Barcelony musi przejść operację i nie ma opcji, żeby wyrobił się z powrotem na boisko na start mistrzostw Starego Kontynentu. – Podjęliśmy tę decyzję wspólnie ze […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Kwas w szatni Podbeskidzia? Zagraniczni piłkarze “usunięci” z szatni

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz – mówił nam niedawno Michal Pesković, pijąc do pogarszających się nastrojów w szatni. Po zakończeniu rozgrywek widzimy chyba, o co bramkarzowi Podbeskidzia chodziło. Okazało się, że po powrocie z meczu z Legią Warszawa szatnia bielszczan została delikatnie wyremontowana. Niestety, nie jest […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Mateusz Klich odpocznie przed EURO 2020

Dobra wiadomość dla Paulo Sousy po dzisiejszym ogłoszeniu kadry na mistrzostwa Europy? Pośpieszył z nią Marcelo Bielsa. Argentyński trener Leeds United stwierdził, że w ostatnich tygodniach sezonu da odpocząć Mateuszowi Klichowi. Dzięki temu reprezentant Polski będzie miał więcej czasu, żeby nabrać świeżości i wypocząć przed EURO 2020. – Mateusz nie ma kontuzji, ale uda się na […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Dejewski, Kaczarawa i Kraweć odchodzą z Lecha

Lech Poznań podjął kolejne decyzje kadrowe przed startem nowego sezonu. Z drużyną oficjalnie pożegnało się trzech graczy. To dwóch obrońców oraz napastnik. Wśród nich jest dwójka wypożyczonych zawodników, których “Kolejorz” nie chce wykupić z macierzystych klubów. Umówmy się – nie będzie to jakaś wielka strata. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Lecha Poznań bez: Tomasza Dejewskiego […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Josip Juranović jedzie na EURO!

Reprezentacja Chorwacji. Wicemistrzowie świata. Ekipa Luki Modricia, Marcelo Brozovicia i Ante Rebicia. Oraz Josipa Juranovicia z Legii Warszawa. Tak jest, prawy defensor mistrzów Polski zgodnie z przewidywaniami znalazł się w kadrze Chorwatów na EURO 2020. Slaven Bilić postawił na niego jako na jedynego zawodnika, który nie gra ani w Chorwacji, ani w silnej lidze zagranicznej. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Magiera chce wzmocnić Śląsk na trzech pozycjach

Jacek Magiera wie już, kogo latem chciałby sprowadzić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska chciałby, żeby działacze sprowadzili mu zawodników na trzy pozycje. Część transferów jest już niemal gotowa, bo przecież wrocławianie są o krok od podpisania umowy z Petrem Schwarzem. – Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Puchacz ocenił sezon Lecha: Była piz*a

Lubimy szczere wywiady polskich piłkarzy. Grzegorz Skwara, Radosław Majdan, Jacek Wiśniewski – każda z tych rozmów przeszła do historii. Nawet jednozdaniowe podsumowanie rozgrywek w wykonaniu Cezarego Wilka wspominamy po latach. W Poznaniu zapewne też będą wspominać to, jak sezon 2020/2021 podsumował jeden z ważniejszych piłkarzy “Kolejorza”. Tymoteusz Puchacz powiedział wprost: była pizda. Tylko tyle i […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Paulo Sousa odsłonił karty. Kadra Polski na Euro ogłoszona!

Mamy to. Paulo Sousa ogłosił właśnie szeroką kadrę reprezentacji Polski, która pojedzie na najbliższe zgrupowanie. Rozpocznie się ono 24 maja w Opalenicy, zaś na początku czerwca Biało-Czerwoni zagrają dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z Rosją we Wrocławiu, drugi z Islandią w Poznaniu.  Część nazwisk poznaliśmy już wcześniej. Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił bowiem nietypową akcję marketingową, […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Piękny gol Mierzejewskiego, czerwona kartka Drągowskiego | STRANIERI

Polski tydzień na zagranicznych boiskach miał trzy twarze. Twarz Roberta Lewandowskiego wyrównującego historyczny rekord Gerda Muellera z 1972 roku, twarz Łukasza Piszczka podrzucanego przez kolegów z Borussii Dortmund po wygranym finale Pucharu Niemiec i twarz Arkadiusza Milika strzelającego hat-tricka w Ligue 1. O tym wszystkim napisaliśmy już obszernie, więc w tym raporcie stranieri znajdą się […]
17.05.2021