post
Avatar

Opublikowane 13.04.2021 13:03 przez

Piotr Stolarczyk

Dyrektor sportowy Bayernu, Hasan Salihamidzić, znajduje się ostatnio pod ostrzałem niemieckich mediów. Co rusz wychodzą tylko nowe smaczki jego konfliktu z Hansim Flickiem. Lista zarzutów jest długa. Przespane dwa ostatnie okienka transferowe. Niezrozumiałe “wzmocnienia”. Próba podważenia kompetencji pierwszego szkoleniowca. Szereg problemów w relacjach interpersonalnych. Najwyższe władze Bayernu muszą gasić pożar, który w dużej mierze wzniecił Bośniak. Czy rzeczywiście zasłużył na tak dużą falę krytyki? A może sam dolewa oliwy do ognia?

Od ambasadora do stołka dyrektora

W 2017 r. bawarski klub długo szukał zastępstwa za Matthiasa Sammera. Działaczom zależało, by posadę dyrektora sportowego przejęła jakaś legenda klubowa. Wpisywałoby się to bowiem w trend panujący w ostatnich latach – na zaszczytnych stanowiskach znajdują się byłe gwiazdy “Die Roten”. Jednak z pewnych przyczyn Olivier Kahn, Philipp Lahm czy Mark van Bommel nie zgodzili się na przedstawioną im ofertę. Zapewne ktoś może się zdziwić w tym momencie. No, jak to? Odmawiać Bayernowi? Zrezygnować z szansy piastowania tak prestiżowej funkcji?

Otóż rola dyrektora sportowego w Bayernie jest dość specyficzna. Klub prowadzi raczej oszczędną politykę transferową, a wymagania względem wyników sportowych są ogromne. Kluczowe decyzje muszą być pozytywnie zaopiniowane przez Uliego Hoenessa i Karla-Heizna Rummenigge. Spokój i komfort pracy praktycznie żaden. Możliwości podejmowania autonomicznych działań niewielkie.

Ostatecznie wybór padł na Hasana Salihamidzicia – niegdyś byłego piłkarza, a wówczas ambasadora klubu. Swego czasu solidny gracz, ale do statusu wielkiej gwiazdy było mu daleko. W momencie, gdy go zatrudniono, miał pełnić funkcję reprezentacyjną. Czytaj: nie spieprzyć interesów, które wcześniej ubiła góra, poopowiadać oklepane frazesy dla mediów, być miłym i sympatycznym. Z czasem zyskiwał coraz bardziej na znaczeniu w tej układance. Oczywiście nie doszło do takiej sytuacji, że zaczął rozstawiać wszystkich po kątach i stał się klubowym guru, ale dzięki koneksjom  Hoenessa – jego cichego protektora – otrzymał więcej uprawnień. Zwłaszcza w sprawach transferowych. A mówimy cały czas o osobie, która z początku była kimś na wzór gabinetowej maskotki.

W sierpniu stukną mu cztery na lata na stanowisku. Tylko że w wyniku wojny podjazdowej z Hansi Flickiem niedługo może stracić ciepłą posadkę. Niemieccy eksperci są zdania, że dalsza współpraca pomiędzy nim a pierwszym trenerem jest wykluczona. Albo on, albo Flick.

Otwarty konflikt z powodu polityki transferowej

Czym tak naprawdę zajmuje się dyrektor sportowy? To z pozoru proste, wręcz banalne pytanie, ale modele pracy na tym stanowisku są różne. Czasami do zakresu obowiązków, oprócz transferów, dochodzi także istotna rola w procesie szkolenia. Nierzadko mówi się o takiej osobie “nadtrener”. Z kolei w Bayernie został dość wyraźnie zarysowany podział ról – trener zajmuje się szlifowaniem formy piłkarzy, dyrektor ma dostarczyć mu odpowiedni materiał. Salihamidzić nie chciał współpracować w Flickiem w kwestii letnich wzmocnień. Wydaje się to logiczne, że szkoleniowiec pragnął pracować z piłkarzami, którzy w jego opinii są w stanie podnieść jakość zespołu. Dla dyrektora “Die Roten” już niekoniecznie.

Czasy pandemiczne spowodowały, że klub musiał zacisnąć pasa. Wprawdzie latem sprowadzili za około 50 milionów euro Leroya Sane, ale reszta nazwisk, delikatnie rzecz ujmując, nie powalała na kolana. Czy 29-letni Bouna Sarr to szczyt możliwości Bayernu? No nie. Czy 25-letni, wciąż “młody” i “zdolny”, Marc Roca z Espanolu Barcelona pasuje do tego klubu? Skądże. To może Eric Maxim Choupo-Moting? Bądźmy poważni.

*

Bayern potrzebował szerokiej i w miarę możliwości wyrównanej kadry, by z powodzeniem rywalizować na trzech frontach. W nowy sezon wskoczył praktycznie bez odpoczynku, więc na przełomie grudnia i stycznia wpadł w kryzys. Zaczął gubić punkty z ligowym dżemikiem, opadł z Pucharu Niemiec z drugoligowym Holstein Kiel. Flick odważnie krytykował kolegę z pracy za ruchy kadrowe. Szambo powoli wybijało. Trener “Die Roten” rzekomo nie aprobował żadnego transferu letniego. Jedynie udało mu się przekonać Bośniaka do wypożyczenia z Benfiki Tiago Dantasa. I to z dużą łaską.

Salihamidzić kompletnie odciął go od wpływu na politykę transferową. Z kolei Flick nie krępował się i raz po raz wbijał mu mediach kolejne szpileczki. Konflikt powoli narastał. Aż w końcu podczas wspólnej podróży autokarem panowie przestali się cackać i rozpoczęli krucjatę słowną. “Bild” ujawnił, że szkoleniowiec w końcu nie wytrzymał i powiedział: “stul psyk!”. Incydentu nie dało rady zatuszować. Zrobił się problem. Jasne, w kulisach gabinetowych nie raz padają ostrzejsze wymiany zdań. Widok ściskających się działaczy na trybunach, którzy w przerwie idą na sushi i złocisty trunek, to często pozory przyjacielskich relacji. W praktyce konflikty – jak w każdej innej pracy – występują zawsze. To normalne.

Niemniej dla Bayernu była to ogromna wtopa wizerunkowa. A więc dla wyciszenia sprawy Flick na konferencji prasowej po meczu z Lazio (2:1) został oddelegowany do roli strażaka. – Rozmawialiśmy o tym. Teraz Bayern ma bardzo dobrą serię, a my walczymy razem dla “Die Roten”. Chcemy kierować Bayernem, tak aby klub szedł w dobrym kierunku i dla drużyny zrobimy wszystko. Chcemy iść dalej, to nasza praca. Zrobiłem coś złego i przeprosiłem. Sprawa jest wyjaśniona (tłumaczenie za interia.pl)tak skomentował sprawę szkoleniowiec Bawarczyków.

Nic nie jest wyjaśnione. Apogeum konfliktu miało dopiero nastąpić.

Kiepskie zarządzanie zasobami ludzki

Część opinii wskazywała, że trener Bayernu za bardzo obrósł w piórka, że niepotrzebnie wsadzał kij w mrowisko. Podział ról był już wcześniej ustalony i nie powinien mieć teraz pretensji o samowolkę dyrektora sportowego. Natomiast Salihamidzić nie zrobił kompletnie nic, by przed kluczowym fragmentem sezonu, najważniejszymi rywalizacjami, chociaż chwilowo zawrzeć rozejm. Mało tego, zaczął coraz bardziej wyraźnie zaznaczać teren i dawać sygnały – ja tu rządzę!

Już kilka miesięcy wcześniej zakończyły się fiaskiem negocjacje z Davidem Alabą. Swoją drogą, to Austriak żądał astronomicznego wynagrodzenia, ale jego odejście na pewno wpływa na gorszą ocenę pracy Bośniaka. Nie od dziś wiadomo też, że Hansi Flick ceni sobie bardzo Jeroma Boatenga. Pewnie, obrońca najlepsza lata gry ma już raczej za sobą. Tylko, czy po 10 latach w klubie, akurat tuż przed meczem z PSG, powinien dowiedzieć się, że po sezonie musi spakować mandżur i opuścić Alianz Arenę?  Trochę dziwne i nietaktowne, prawda? A dyrektor sportowy Bayernu nie widział nic złego w takiej formie przekazu. Po prostu podszedł do niego po treningu i zakomunikował w stylu: fajnie było, ale coś skończyło, powoli się żegnamy.

Żeby to był pierwszy raz, gdy w kontaktach z piłkarzami czy innymi osobami związanymi z zespołem, jak mawiał klasyk: pomylił odwagę z odważnikiem. Zdarza się. Tylko dodajmy, że swego czasu próbował uciszać Roberta Lewandowskiego. Teraz trwa zimna wojna z Flickiem, i dołożył do tego fatalną zagrywkę z Boatengiem. Przypadek?

*

Trener Bayernu, jak donoszą niemieckie media, jest na skraju cierpliwości. Ponoć nie wyobraża sobie, by w nowym sezonie musiał siadać przy jednym stole z Salihamidziciem. Zresztą czuje, że znajduje się na uprzywilejowanej pozycji. Działacze “Die Roten” nie mają na razie na rynku dostępnej ciekawej opcji zapasowej, a sam Flick został już przez większość ekspertów namaszczony na następcę abdykującego Jochamia Loewa.

Lothar Matthaus, obecnie ekspert telewizyjny, w wypowiedzi dla Sky Sport wskazał, że sprawa nie zakończy się paktem pokojowym: –  Któryś z nich będzie musiał odejść. Nie widzę szans na to, aby się dogadali i mogli ze sobą pracować w kolejnym sezonie. Nie jest to możliwe (…) Według mnie Flick umówi się po drugim meczu z PSG na rozmowy z władzami klubu. Wtedy to prawdopodobnie oznajmi im, że po sezonie odejdzie i poszuka nowych wyzwań. Zresztą coraz częściej w swoich wypowiedziach mówi tylko o obecnych rozgrywkach. To wygląda tak, jakby nie wiązał swojej przyszłości z Bayernem.

W ostatnim czasie nazbierało się tych “kwiatków” dyrektorowi “Die Roten”. A przecież w pierwotnym założeniu miał pełnić funkcję reprezentacyjną.

Czy Salihamidzić ma jakieś argumenty na swoją obronę?

Trzeba oddać mu, że niezwykle sprawnie wyszedł z roli fasadowego dyrektora i stał się osobą, która ma realny wpływ na politykę transferową Bayernu. Dostał się także w szeregi zarządu. Jasne, najważniejsze decyzje i tak musi konsultować z górą, ale wywalczył sobie naprawdę szeroki zakres autonomii. I tu pojawia się problem. Po ostatnich ekscesach i jego braku skłonności do współpracy, klubowym włodarzom nie będzie łatwo zachęcić kogoś z wyrobionym nazwiskiem, by ewentualnie zastąpił Flicka.

To może Bośniak broni się swoimi osiągnięciami na płaszczyźnie transferowej? Na pewno nie można powiedzieć, że jest kompletnym dyletantem w tej materii. Co prawda nie dysponował w każdym okienku pokaźną gotówką, jednak potrafił czasem puścić wodzę fantazji i wyłożył na stół za Lucasa Hernandeza 80 milionów euro. Po stronie plusów może zapisać także sprowadzenie Benjamina Pavarda, Leona Goretzki czy Alphonso Davisa. Wypożyczył Ivana Perisicia i Philippe Coutinho, którzy wydatnie pomogli Bayernowi w zeszłorocznym triufmie w Lidze Mistrzów. Z kolei wielokrotnie zarzucano mu buńczuczną postawę w rozmowach z innymi klubami. Często wbrew negatywnej opinii szkoleniowców przepychał kolanem swoje pomysły, choćby z bramkarzem Alexandrem Nubelem.

Niemniej ostatnie dwa okienka transferowe okazały się klapą. Wobec kontuzji i urazów w poprzednim ligowym  z Unionem (1:1) spotkaniu Hansi Flick zdecydował się na wystawienie eksperymentalnego składu. Ten mecz dobitnie pokazał, że ławka Bayernu jest wąska, a sprowadzeni latem piłkarze to przeciętni gracze. Mogą oni stanowić, co najwyżej awaryjne uzupełnienie. Nie ma mowy o tym, by podnieśli poziom rywalizacji.

Nie wiadomo, jak ostatecznie potoczą się jego losy. Natomiast bez wątpienia stał się on dużym problemem dla Bayernu, a odwołać go może tylko rada nadzorcza klubu. Czy finalnie zapłaci wysoką cenę za całokształt pracy? Niewykluczone.

fot. Newspix

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 13.04.2021 13:03 przez

Piotr Stolarczyk

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

PSG ukręciło na siebie bata. Czy wykaraska się z taraptów?

PSG już od wielu miesięcy zmierzało ku ligowej katastrofie – nie mogło ustabilizować formy i co jakiś czas notowało wpadki. Natomiast konia z rzędem temu, kto przypuszczał, że na dwie kolejki przed końcem sezonu sytuacja paryżan w kwestii walki o mistrzostwo będzie aż tak mocno skomplikowana. Końcowy triumf w Ligue 1 stanowi obowiązek dla drużyny […]
16.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Leicester niespodziewanie pokonuje Chelsea w finale Pucharu Anglii

Ostatnie tygodnie dla Chelsea były jak z bajki. The Blues w pełni zasłużenie awansowali do finału Ligi Mistrzów, końcowa batalia Pucharu Anglii miał być przystawką przed rywalizacją z Manchesterem City. Thomas Tuchel stanął przed szansą zdobycia pierwszego trofeum z londyńskim klubem, ale niespodziewanie będzie musiał obejść się smakiem. Leicester City wspięło się na wyżyny swoich […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Wybory w ZZPN – brak drugiej tury, problemy delegatów

Już za niespełna tydzień odbędą się wybory na prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W lokalnym środowisku piłkarskim wzbudzają one bardzo dużo emocji ze względu na różnego rodzaju kontrowersje. Osoby popierające konkurentów obecnie urzędującego prezesa twierdzą, że ordynacja wyborcza i plan sposobu przeprowadzenia walnego zgromadzenia delegatów są skandaliczne. Nie godzą się na brak drugiej tury, pozbawienie […]
15.05.2021
Weszło
13.05.2021

Finał w cieniu ligowego rozczarowania obu drużyn

Zarówno dla Borussii Dortmund, jak i RB Lipsk, finał Pucharu Niemiec stanowi spotkanie, które po części zdefiniuje sezon w ich wykonaniu. Ewentualny triumf istotnie zrekompensuje niepowodzenia w ligowych zmaganiach. Dla obu zespołów bieżąca edycja Bundesligi nie jest udana. BVB bardzo szybko wypisała się z walki o mistrzostwo, a na tę chwilę jeszcze nie może być […]
13.05.2021
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

Kupy się nie trzyma. Oszczędzaj, nie wydaj dużo, ale ławka jest wąska i to twoja wina. Do tego każdy transfer musi akceptować góra, ale winny dyrektor i ma stulić pysk. Gdzie tu logika? A czy dyrektor sportowy odpowiada za kontuzje, czy może sztab szkoleniowy skopał sprawę i nie wykorzystywał odpowiednio szerokiej kadry, albo zajechał piłkarzy. Lewandowski w swojej karierze za dużo kontuzji nie łapał, to czemu teraz kluczowi piłkarze łapią kontuzje.

Tomasz myla- Bajern mynśen
Tomasz myla- Bajern mynśen
1 miesiąc temu
Reply to  Kikk

Za kontuzje nie odpowiada dyrektor ani raczej sztab szkoleniowy. Pewnie ciągłe granie z powodu covida bardzo się do tego przyczyniło.

Maks
Maks
1 miesiąc temu
Reply to  Kikk

Każdy trener, który w pół roku zdobywa potrójną koronę jest wart wszystkich pieniędzy.
Każdy dyrektor sportowy, który sprowadza takiego piłkarza jak Marc Roca do Bayernu jest do wyjebania natychmiast.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 miesiąc temu
Reply to  Kikk

Oszczedzaj wydajac circa about 130mln euro na hernandeza i pavarda ?
Transfery dyrektora akcpetowac musi gora, to normalne. Alle czy dyrektor konsultowal transfery albo wzial pod uwage propozycje trenera ? Przeciez to trener bedzie musial ich dopasowac a nie dyrektor.
Sane ? OK drogo, jest ryzyko, moze dorosl. A reszta ? Smiech, nie umniejszajac nic tym zawodnikom a biorac pod uwage poziom sportowy.
Jaka szeroka kadre mial sztab szkoleniowy ? Widac po ostatnim meczu.
Kontuzja lewego byla zdaje sie kontaktowa wiec przygotowanie nie ma tu nic do rzeczy. A reszta urazow ? Oni praktycznie nie mieli przerwy miedzy rozgrywkami i nie za bardzo mial kto grac. Chyba widziales na jakiej intensywnosci bayern konczyl sezon, jak siedzieli na przeciwniku.
Zreszta urazy w tym sezonie przesladuja wiekszosc zespolow. Chocby mlody halland wypadl. A kimmich sie wylozyl wlasnie na hallandzie, to jak zderzenie ze sciana.

Biały Kaktus zbanowany
Biały Kaktus zbanowany
1 miesiąc temu

Miłego dnia

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun (@bartek-kiezun)
1 miesiąc temu

Najpierw piszesz, że komfort pracy żaden, a potem, że ciepła posadka. Nie czytam. Pierdole.

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

“Nie od dziś wiadomo też, że Hansi Flick ceni sobie bardzo Jeroma Boatenga.” pewnie z tego powodu nie wyszedł w podstawowym skladzie na PSG i gdyby nie kontuzja to by nie wszedł. Cały artykuł jest zlepkiem sprzeczności, bez ładu i składu.

Pioter
Pioter
1 miesiąc temu

On akurat ze starej ekipy FC Holywood wiec, raczej nie dziwi się sie kłócą i cyrki odstawiają.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
1 miesiąc temu

To pokazuje, że w piłce, nawet tej topowej, nigdy nie ma spokoju, ani satysfakcji. Pieniędzy mają jak ruscy wojska, mistrzostwa wygrywane seryjnie, i jeszcze Ligę Mistrzów wygrali, a i tak się żrą, a i tak się kotłuje. Trener na beczce z prochem, cała grupa menadżerów-byłych piłkarzy ciągnie sukno w swoją stronę. Niby Bayern TOP, lasery, buzery, uszate puchary a kłopotów nie brakuje. A ludziom się wydaje, że w takim dużym klubie to się siada na fotelu, odpala auto-pilota, i samo wszystko gra i buczy

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Wypierdolic dzbanohamidzicia. Zatrudnic normalnego dyrektora. Tam nie bylo prawie zadnego dobrego transferu a tylu jest swietnych pilkarzy za rozsadna cene. Ja bym lepsze transfery zrobil taniej.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 miesiąc temu

masz moje poparcie, poszedl mail do fcb
odpal potem troche ze swojej gazy

I wanna play a game
I wanna play a game
1 miesiąc temu

Gramy w skojarzenia?

Legia Warszawa?

Stara Dama.

sir Alex
sir Alex (@sir-alex)
1 miesiąc temu

sytuacja jak w Lechu, tylko Bayern wszystko wygrywa 😀

Criticball
Criticball (@criticball)
1 miesiąc temu

Mają w tym Bayernie kłopot nie lada.
Mają trenera, który im podniósł drużynę z głębi mułu po poprzedniku, na wyżyny, których nawet Guardiola i Ancelotti nie powąchali oraz Bośniaka z ego fruwającym gdzieś w wysokich Alpach.

Muszą wybrać jednego z nich, bo jeśli będa trzymać obu, to w przyszłym roku Red Bull Lipsk wreszcie dopnie swego w Bundeslidze.

Kogo zostawić? Gościa, który jest najgorętszym trenerskim “ciepłym kąskiem” w Europie, czy szaraczka, któremu pozwolono się szarogęsić?

Wybiorą Bośniaka, to będą mieli Flicka jako selekcjonera kadry Niemiec. Tylko ile z tego dla Bayernu?

baran
baran (@baran)
1 miesiąc temu

Na ten konflik systemowy jest jedno proste rozwiązanie. Skorzystać z usług trenera i zarazem dyrektora sportowego Michała Probierza. Ogarnie im wszystko. Tym bardziej ze z Cracovii jest prawie zwolniony.

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu
Reply to  baran

Naściąga szrotu ze Słowacji i Bayern spadnie z Bundesligi. Tak na poważnie to ciekawy jestem czy byłby w stanie zepsuć taki samograj.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
1 miesiąc temu
Reply to  Maaaa

w sumie to mówi po niemiecku

Wit Szelasko
Wit Szelasko
1 miesiąc temu

dobrych trenerów na rynku nie ma, jak się komuś trafi to przypadek, czyli Ole Gunnar albo Zidane. bayern też wyciągnął szczęśliwy los i teraz przez jakiegoś pajaca znów się będa pałowali z Kovacami ? nie ma opcji jak dla mnie, zwłaszcza że wyglądają na rozsądnych

tss
tss (@tss)
1 miesiąc temu

Ogólnie wydźwięk artykułu jest taki jakby autorowi w pracy dyrektora sportowego imponowało jedynie wydawanie po 50-100 mln na piłkarzy.

Pablito
Pablito
1 miesiąc temu

Jeśli chodzi o transfery za kadencji Brazzy, to realny wpływ i w dodatku jedyny pozytywny w jego wykonaniu to Phonsie za 12mln euro z Vancouver. Wszystkie transfery powyżej 20mln to już transfery góry, przy których Hasan nie miał nic do powiedzenia.

Majster yooda
Majster yooda
1 miesiąc temu

Czy Havertz byłby lepszym nabytkiem od Sane?
Czy Werner chciałby grzać ławę w Bayernie?
Hudson-Odoi? Serio?

Dantas to się nagrał, że ho ho.

Boateng 3 rok notuje spory zjazd, a Flick wpycha go do kadry.

To b.dobry trener. Ale Boże broń by dać mu pełną swobodę przy transferach.

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  Majster yooda

Super powiedziane i zgadzam sie. Jezeli zostanie selekcjonerem z tak malym doswiadczeniem to Niemcy leza. Przypomnijmy, ze Di Matteo rowniez wygral lige mistrzow bedac nowa miatla w Chelsea i rowniez rozpracowal druzyne w kilka miesiecy. Flick jest o nieby lepszy, ale juz w autorskim sezonie obnizyl loty, a gral super druzyna przygotowana przez Kovaca, a teraz ma breakdown, bo nie ume zarzadzac kryzysem.

Endriu
Endriu
1 miesiąc temu

Hasan czyli jeb. kozi syn… Niech doradza lepiej swoim ziomkom a od chrześcijan się odpierdoli

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Nie chce tu wyjsc na idiote, ale to managent trzyma Bayern n topie. Udowodnili nawet naszej gwiezdzie, ze wiedza lepiej od niego jak prowadzic klub. Matko, chcialbym, zeby nasze kluby byly tak zorganizowane, a u nas jest burdel,a trener ma byc zbawicielem. Przypmnijmy, ze Flick nie ma praktycznie zadnego doswiadczenia zarzadzac sztabem, grupa ludzi i sytuacji kryzysowych. W zeszlym roku byl nowa miotla po Kovacu i zagralo praktycznie wszystko, glownie Gnabry i Coman zastapiajacy Robbena i Riberiego i przypadkowy majstersztyk trasferowy z Perisicem. Flick jest uparty jak osiol i majac Hernandeza gra dwoma czolgami w srodku wysokiej lini i majac Davies’a i Alabe i Hernandeza woli sadzac daviesa na lawce czasami zamiast delegowac na lewe skrzydlo, kiedy nie ma skrzydlowych. Flick jest dobrym managerem zasobow ludzkich, ale na boisku jest uparty jak osiol Klopp i obnizyl loty juz w swoim pierwszym autorskim sezonie. kovac jaki by nie byl zly to motorycznie przygotowal ich na wojne.

Majster yooda
Majster yooda
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Dokładnie. Upór z Boatengiem to naprawdę materiał na sabotaż.
A z Salihamidzicem na noże poszedł przy pierwszej okazji.

Tomek Chajto
Tomek Chajto
1 miesiąc temu

Dla nie on jest jakiś taki…chce robić z siebie taką wielką gwiazdę w Bayernie Monachium, taki, jak to się mówi, typowy jugol, tak? W garniturze i najważniejszy jest wygląd, nie sama gra. Ma taką rolę aroganta w Bayernie Monachium i cały czas będę uważał, brnął w kierunku że Sammer był od niego lepszym dyrektorem.

glitch3179
glitch3179 (@glitch3179)
1 miesiąc temu

To już właściwie pewne nowym trenerem Bayernu będzie Gino Letteri.

JacekS
JacekS
1 miesiąc temu

PSG awansowało do półfinału UCL ,a zatem Flick odejdzie z Bayernu ,któremu w tym roku może uda się zdobyć tylko mistrzostwo Bundesligi. Salihamidzić wspaniale “wzmocnił” zespół odpadami z innych klubów za marne grosze. A dzisiaj Bayern nie miał kim grać. Teraz zacznie się szukanie nowego “lepszego” trenera. Dzięki temu Bayern wróci na bezpieczny poziom jak za czasów Kovacsa i Hasan S. nie będzie się musiał wysilać na tej swojej ciepłej posadce.

Dzikie Bydle
Dzikie Bydle (@dzikie-bydle)
1 miesiąc temu

WIększym dzbanem od Salihamidzicia był tylko Sammer. Dzban sciągnął kogoś takiego jak Cupo Moting. Jest kłótliwy i nie ma żadnej wizji,.

Suche Info
17.05.2021

Listkiewicz: wśród powołanych brakuje mi Adriana Mierzejewskiego

– To może zabrzmieć jak herezja, ale dla mnie błędem jest, że od kilku lat nie jest powoływany Adrian Mierzejewski. Moim zdaniem, po Robercie Lewandowskim, to drugi najlepszy piłkarz w naszym kraju. Obserwuję jego mecze i to gracz kompletny. Dziwię się, że nie jest obserwowany tylko dlatego, że występuje w Chinach czy krajach arabskich. Nie […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Basha odchodzi z Wisły Kraków

Trwa czyszczenie magazynów w Wiśle Kraków. Po czterech sezonach w zespole Białej Gwiazdy, klub opuszcza Vullnet Basha, któremu nie zostanie zaoferowana nowa umowa. Albańczyk, który przetrwał w klubie naprawdę najdziwniejsze chwile swojej kariery, w tym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań – ostatnie jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Basha łącznie wystąpił w Ekstraklasie w 82 […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

AS: W Realu może dojść do rewolucji

Do ciekawych informacji dotarł hiszpański AS cytowany dzisiaj przez Sportowe Fakty. Dziennikarze z Hiszpanii ustalili, że w Realu Madryt wytypowano już listę zawodników, których można się bez żalu pozbyć w nadchodzącym oknie transferowym. Znajdują się na niej oczywiste typy, czyli przepłaceni zawodnicy, którzy nie dają pożądanej jakości, ale i parę niespodzianek, jak choćby Luka Modrić. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Oficjalnie: Schwarz w Śląsku Wrocław

Jak informowaliśmy wcześniej – Petr Schwarz został piłkarzem Śląska Wrocław. Dzisiaj jednak nasze doniesienia oficjalnie potwierdził też klub, który ze sporą pompą ogłosił dołączenie do drużyny wicemistrza Polski z Rakowa Częstochowa. Schwarz może być bardzo istotnym wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery – zwłaszcza, jeśli faktycznie szkoleniowiec czwartej siły ligi zamierza przejść na stałe na system z […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Marc-Andre Ter Stegen nie jedzie na EURO. Musi przejść operację

Lista gwiazd, które opuszczą mistrzostwa Europy właśnie powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem ubytek dotknie reprezentacji Niemiec. Marc-Andre Ter Stegen nie pojedzie na EURO 2020 z powodu kontuzji. Bramkarz Barcelony musi przejść operację i nie ma opcji, żeby wyrobił się z powrotem na boisko na start mistrzostw Starego Kontynentu. – Podjęliśmy tę decyzję wspólnie ze […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Kwas w szatni Podbeskidzia? Zagraniczni piłkarze “usunięci” z szatni

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz – mówił nam niedawno Michal Pesković, pijąc do pogarszających się nastrojów w szatni. Po zakończeniu rozgrywek widzimy chyba, o co bramkarzowi Podbeskidzia chodziło. Okazało się, że po powrocie z meczu z Legią Warszawa szatnia bielszczan została delikatnie wyremontowana. Niestety, nie jest […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Mateusz Klich odpocznie przed EURO 2020

Dobra wiadomość dla Paulo Sousy po dzisiejszym ogłoszeniu kadry na mistrzostwa Europy? Pośpieszył z nią Marcelo Bielsa. Argentyński trener Leeds United stwierdził, że w ostatnich tygodniach sezonu da odpocząć Mateuszowi Klichowi. Dzięki temu reprezentant Polski będzie miał więcej czasu, żeby nabrać świeżości i wypocząć przed EURO 2020. – Mateusz nie ma kontuzji, ale uda się na […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Dejewski, Kaczarawa i Kraweć odchodzą z Lecha

Lech Poznań podjął kolejne decyzje kadrowe przed startem nowego sezonu. Z drużyną oficjalnie pożegnało się trzech graczy. To dwóch obrońców oraz napastnik. Wśród nich jest dwójka wypożyczonych zawodników, których “Kolejorz” nie chce wykupić z macierzystych klubów. Umówmy się – nie będzie to jakaś wielka strata. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Lecha Poznań bez: Tomasza Dejewskiego […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Josip Juranović jedzie na EURO!

Reprezentacja Chorwacji. Wicemistrzowie świata. Ekipa Luki Modricia, Marcelo Brozovicia i Ante Rebicia. Oraz Josipa Juranovicia z Legii Warszawa. Tak jest, prawy defensor mistrzów Polski zgodnie z przewidywaniami znalazł się w kadrze Chorwatów na EURO 2020. Slaven Bilić postawił na niego jako na jedynego zawodnika, który nie gra ani w Chorwacji, ani w silnej lidze zagranicznej. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Magiera chce wzmocnić Śląsk na trzech pozycjach

Jacek Magiera wie już, kogo latem chciałby sprowadzić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska chciałby, żeby działacze sprowadzili mu zawodników na trzy pozycje. Część transferów jest już niemal gotowa, bo przecież wrocławianie są o krok od podpisania umowy z Petrem Schwarzem. – Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Puchacz ocenił sezon Lecha: Była piz*a

Lubimy szczere wywiady polskich piłkarzy. Grzegorz Skwara, Radosław Majdan, Jacek Wiśniewski – każda z tych rozmów przeszła do historii. Nawet jednozdaniowe podsumowanie rozgrywek w wykonaniu Cezarego Wilka wspominamy po latach. W Poznaniu zapewne też będą wspominać to, jak sezon 2020/2021 podsumował jeden z ważniejszych piłkarzy “Kolejorza”. Tymoteusz Puchacz powiedział wprost: była pizda. Tylko tyle i […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Paulo Sousa odsłonił karty. Kadra Polski na Euro ogłoszona!

Mamy to. Paulo Sousa ogłosił właśnie szeroką kadrę reprezentacji Polski, która pojedzie na najbliższe zgrupowanie. Rozpocznie się ono 24 maja w Opalenicy, zaś na początku czerwca Biało-Czerwoni zagrają dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z Rosją we Wrocławiu, drugi z Islandią w Poznaniu.  Część nazwisk poznaliśmy już wcześniej. Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił bowiem nietypową akcję marketingową, […]
17.05.2021