post
Avatar

Opublikowane 04.04.2021 12:29 przez

redakcja

Ze świętami Wielkiej Nocy niezmiennie kojarzy się baranek, ale polska piłka barankami żyje cały czas, bo nasz futbol już chyba nigdy nie uwolni się od absurdów, głupot, dziwnych decyzji. Dlatego wybraliśmy największych baranków ostatnich miesięcy z nadzieją, że z tych baranów wyrosną niegdyś orły. Jest to oczywiście niemożliwe w przyrodzie, ale znów: w ekstraklasowym futbolu wszystko jest możliwe, nawet tak dziwne hybrydy.

KORONA KIELCE

Szkoda, po prostu szkoda.

Korona spadła – wielkanocny akcent – na prezesurze Zająca, który do końca uważał, że Korona nie spadnie, a potem ku zaskoczeniu tylko jego jednak spadła. Kadra była skonstruowana źle i nikogo poza Zającem ten spadek nie mógł zdziwić. Zdawało się jednak, że po pożegnaniu Zająca idzie nowe, lepsze. Że jakoś to zostanie poukładane.

No cóż, ostatnio znowu coraz więcej w Kielcach transferów “zającopodobnych”, a sytuacja z Bartoszkiem… Wystarczy wskazać dwie daty:

  • 18 luty, Maciej Bartoszek dyrektorem sportowym Korony, rozszerzony zakres obowiązków
  • 11 marca, Maciej Bartoszek odchodzi z Korony

Nie wygląda to na synonim profesjonalizmu, na nowe, lepsze czasy.

ZBIGNIEW PRZESMYCKI

To, że w czasach VAR mamy tyle dyskusji o arbitrach, to jednak sztuka. I to nie tak, że chcemy aby sędziowie byli bezbłędni. Wiemy, że VAR nie eliminuje wszystkich zagrożeń.

Ale Zbigniew Przesmycki mógłby postarać się choćby o większą transparentność. Ewidentnie jest potrzeba, by poprawić pewne kwestie, takie jak choćby wgląd w oceny obserwatorów, takie jak umożliwienie arbitrom na obronę swoich decyzji. Zbigniew Przesmycki broni swoich racji jak oblężonej twierdzy, podczas gdy naszym zdaniem takie podejście szkodzi samemu środowisku sędziowskiemu.

BOGDAN ZAJĄC

To, że Bogdan Zając zawiódł w Jagiellonii, jest jakoś tam zrozumiałe. Trener bez samodzielnego doświadczenia, od razu wskakujący na wysokiego konia. Nie dziwimy się, że przyjął robotę, to była dla niego wielka szansa. Powalczył, próbował – determinacji nikt mu odmówić w Białymstoku nie mógł, chłop dawał ile mógł, ale brakło warsztatu, zarządzania drużyną, innych kwestii.

Problem w tym, że Zając nie trzymał ciśnienia.

Tam, gdzie Nawałka, nawet w obliczu trudnych chwil, umiał zachować jakąś elegancję zachowania, Zającowi nie udało się zupełnie pójść w ślady trenera, który był jego mentorem. Mieliśmy komiczne groźby wobec dziennikarza, który “jakby wszedł do szatni, mógłby już z niej nie wyjść”. Mieliśmy kopanie bandy. Mieliśmy klasyczny syndrom oblężonej twierdzy. Mieliśmy w końcu na finiszu opowiadanie, że wreszcie jest kolorowo, choć kolorowo wcale nie było.

Zając przegrał to wynikami, ale swoją pozycję jeszcze dodatkowo pogrążył wszystkim, co wokół.

CRACOVIA

Wyniki są oczywiście jakie są, choć wczorajsza wygrana z Lechem na pewno uspokoiła nastroje, a także to bezcenne trzy punkty w grze o utrzymanie. Niemniej w Cracovii sporo się w tym roku nie udało.

Mieliśmy cyrk w postaci dymisji Probierza, potem dymisji anulowanej. Mieliśmy cyrk na VIP-ach podczas derbów, mieliśmy odbieranie telefonu na wizji w Canal+. Szatnia Pasów robi za modelowy przykład tego, jak można zebrać szereg nieźle kopiących piłkarzy, ale nie mogących stworzyć razem zespołu. Powiedzmy tak: Probierz już trochę w siodle trenerskim jest, ale ten sezon to – jak się ładnie mówi – doskonały materiał do analizy.

Trzeba jednak oddać, że Cracovia wciąż może jakoś uratować ten sezon zdobywając Puchar Polski. Inna sprawa, że ich ścieżka do półfinału to nie były Himalaje trudności: Chrobry Głogów, Świt Szczecin, Warta Poznań, Chojniczanka Chojnice.

TOMASZ RZĄSA I LECH POZNAŃ

Wczorajszy mecz był w zasadzie derbami tego, kto jest najbardziej rozczarowany trwającym sezonem. No i Cracovia, na którą sypały się gromy ze wszystkich stron – uzasadnione – nie tylko wygrała, ale pamiętajmy, że ma jeszcze o co grać w tym sezonie, bo jest ten półfinał.

Lech Poznań nie ma nic.

Przegrał sezon ligowy w kompromitującym stylu. Jesienią zrzucano słabsze wyniki na karb gry w pucharach, ale wiosna to dramat z niemal tej samej półki. Nie pomogło zaklinanie rzeczywistości per “jedno zwycięstwo i już pójdzie”. Nie pomogło nic, Lech Poznań jest po prostu słabym zespołem.

Trudno dziś nie zastanawiać się nad letnimi ruchami kadrowymi w sztabie Lecha, kiedy odszedł między innymi Dariusz Skrzypczak, a odsunięty od pierwszego składu został Karol Bartkowiak. Rzutuje to na pewno na ten sezon, skłania do teorii, które godzą w warsztat Żurawia. Który nie obronił się. Żuraw miał swój moment w eliminacjach, ale to, co stało się w rozgrywkach rodzimych, jest nie do obrony.

Oczywiście nie można robić też z Żurawia kozła ofiarnego, choć jego zmiana latem wydaje się naturalnym krokiem, ten projekt się wypalił. W Lechu kuleje zarządzanie, w Lechu od lat panuje pewien minimalizm, nie ma kultury wygrywania. W tym roku specjalistą od zaklinania rzeczywistości był Tomasz Rząsa, choć rzecz jasna i on nie wyczerpuje liczby winnych.

Mieć taki budżet, mieć takie transferowe success story z młodzieżowcami, mieć wreszcie sukces w pucharach, a tak szybko znaleźć się w tak złym miejscu – wyjątkowa sztuka.

KAMIL WOJTKOWSKI

Nikt specjalnie Wojtkowskiego nie chciał po tym, jak skończył mu się kontrakt z Wisłą. Piłkarz czekał długo, wydawało się, że ESA już uciekła. A tu znalazła się szansa w szukającej nowych opcji w ofensywie Jagiellonii.

Wojtkowski powinien wiedzieć, że to być albo nie być w lidze. Dostanie minuty, musi się pokazać. Musi się skupić na piłce.

Tymczasem zamiast tego zabłysnął GTA Białystok, uciekaniem przed policją, podczas którego spowodował stłuczkę. Według Radia Białystok, Wojtkowski miał też pozytywne wyniki narkotestu. Jaga rozwiązała z nim kontrakt, a teraz piłkarz ma taką łatkę, że każdy siedem razy zastanowi się przed daniem mu choćby testów.

Brawo Kamil – w niektórych mediach już “Kamil W.” – pokazałeś jak to się robi.

BYŁE WŁADZE STALI MIELEC

W Stali Mielec po awansie troszkę się obrażano, gdy ktoś przytaczał powiedzenie “organizacyjnie Stal Mielec”. Niestety, gdzieś w opowieści, że w Stali jest tak sobie organizacyjnie, tkwiło nie tylko ziarno prawdy. Rąbka tajemnicy uchylił Jacek Klimek, który został zatrudniony w klubie po rundzie jesiennej na stanowisku prezesa:

Mamy 56 osób na kontraktach przy pierwszej drużynie i trzeba się z tych zobowiązań wywiązywać. Nie uciekam od tego. Przekazuję taką informację dla porządku. Nie stwierdziłem nigdzie, że to dobrze czy źle. Choć w mojej opinii powinniśmy mieć to inaczej skonstruowane. (…) a sobie nie wyobrażam, żeby co pół roku sponsorom nie składać pełnych relacji z naszego budżetu. Przyznaję, byłem zszokowany tym, że czegoś takiego w klubie nie było. (…) Nie chciałbym w to wchodzić, natomiast dostęp do dokumentów, faktur i zobowiązań był bardzo utrudniony. Z jakiego powodu, nie chcę tego oceniać. (…) mam wrażenie, że za awansem do Ekstraklasy nie poszła ekstraklasowa organizacja. Powiedzmy sobie jedną zasadniczą rzecz. Pracowałem w dużych korporacjach, ale pomagałem i zarządzałem też kiedyś Stalą. Jeśli ktokolwiek w dzisiejszych czasach myśli, że prowadzenie klubu piłkarskiego to przyjście i pozarządzanie sobie bez odpowiedzialności, to znaczy, że nie ma pojęcia o tym biznesie. To ciężka administracyjna harówa. Absolutnie wiedziałem, że będzie ciężko. Myślałem, że jest może trochę mniej bałaganu.

Dodajmy do tego brak skautingu, brak dyrektora sportowego, ściąganie zawodników, którzy potem nie grali, nie pasowali do koncepcji. I tak duży sukces, że Stal w takich warunkach zrobiła awans, ale teraz bez utrzymania w lidze może być postawiona pod ścianą. Ale tę ścianę też sobie postawiła mając taką a nie inną organizację.

PUCHAROWA LEGIA

Oj, dawno to było, bo kiedy, jeszcze latem. Ale chyba nie ma nikogo, kto by łatwo o tym zapomniał. Legia piłuje swój ujemny rekord.

Legia w ostatnim pięcioleciu:
– Odpadła z Omonią przegrywając mecz u siebie
– Odpadła z Karabachem będąc złomowanym w meczu u siebie
– Zremisowała na Gibraltarze
– Odpadła z Dudelange
– Odpadła ze Spartakiem Trnawa
– Odpadła z Sheriffem Tyraspol
– Odpadła z FK Astana

A wcześniej w minionej dekadzie:

dwukrotna walka na wiosnę z Ajaxem w Lidze Europy
– Trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdzie remis 3:3 z Realem i wygrana ze Sportingiem
– 15 punktów w fazie grupowej Ligi Europy sezonu 14/15
– Kilkukrotny udział w fazie grupowej Ligi Europy

O pokonaniu Spartaka, Gaziantepsoru czy tym podobnych nawet nie wspominamy. Awans do Ligi Mistrzów był dokonany po miernym dwumeczu z Dundalk, ale decydował on aż o takiej stawce, bo Legia konsekwentnie gromadziła pucharowe punkty. Teraz to już tylko wspomnienie.

WALDEMAR SOBOTA

Ech, Waldek. Jak wracałeś do Ekstraklasy, myśleliśmy, że Śląsk sprowadza kozaka. Kogoś, kto będzie tu rozdawał karty. Nie wracałeś w wieku 38 lat, nie wracałeś po trzech latach na ławie w piątej lidze belgijskiej. Nie, grałeś w 2.Bundeslidze, liczyłeś się tam. To wszystko miało ręce i nogi.

A potem przyszło takie granie, że obecnie w składzie są Janasik czy Scalet. Z całym szacunkiem dla tych graczy, bo wypada docenić ich rozwój, ale nikt by nie wpadł na to, że Sobota będzie grzał ławę przez ten duet.

No, może Jacek Magiera jakoś cię obudzi, na razie twój powrót jest jednym z większych rozczarowań sezonu.

DJORDJE CRNOMARKOVIĆ

Crnomarković, czyli zawodnik, za którego sprowadzenie do Polski Lech powinien zapłacić jakąś grzywnę.

Raz, że w porywach przeciętny w Lechu – podkreślamy: w porywach, czyli w istocie zbędny. Przykładowo, tak podsumowaliśmy postawę Crnomarkovicia w grupie LE: „W każdym z jego trzech występów możemy mu wskazać spore błędy. W starciu z Benfiką ograny jak junior przez Nuneza. W meczu ze Standardem – kretyńska czerwona kartka. Pożegnanie z Rangersami – zamieszany przy dwóch bramkach, rozwinął czerwony dywan przed Ittenem, brakowało tylko kwiatów, chleba i soli. Serb w Ekstraklasie może być solidny, ale Europy z nim w składzie Kolejorz nie podbije”.

Szczególnie ta kartka ze Standardem kosztowna, bo przecież w tym meczu naprawdę można było zrobić wynik, a ten to konkretna kasa do klubu.

No cóż, nawet z tą solidnością poszliśmy na wyrost. Lech go wypchnął, co było mądrą decyzją, a Crnomarković w Zagłębiu zapisał kartę już w zasadzie historyczną.

Crnomarković szybko zasłynął swoim chamstwem, które skończyło Piotrkowi Pyrdołowi z Wisły Płock sezon.

Potem odczekał trzy mecze dyskwalifikacji, by powrócić w glorii chwały. Jego niewykorzystany karny sprawił, że Zagłębie odpadło z Pucharu Polski z Chojniczanką, wsławił się też sprokurowaniem karnego na 1:0 z Legią Warszawa. No cóż, po prostu top. Przypomina nam się kariera Muhameda Omicia, ale on nikogo celowo nie połamał.

PIOTR MANDRYSZ

Chyba największy trenerski przegrany sezonu. Wyniki Sandecji za Piotra Mandrysza w tym sezonie:

10 kolejek, 9 porażek. Jeden remis 0:0 u siebie z GKS-em Bełchatów. Średnia punktowa szalona: 0.09 na mecz. Gdyby Sandecja punktowała tak do końca sezonu, zdobyłaby szalone trzy punkty. Gratulujemy.

Wyniki odkąd Sandecja pożegnała Mandrysza:

12 kolejek, 1 porażka.

Zobaczcie jak to wygląda na tabelach, bo jest dość szokujące. Za Mandrysza…

… i bez Mandrysza.

Fot. NewsPix/FotoPyK

redakcja

Opublikowane 04.04.2021 12:29 przez

redakcja

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Prezes Superligi: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej

Powstanie Superligi wstrząsnęło światem piłki. Znamy już władze tych rozgrywek. Pierwszym prezesem Superligi został Florentino Perez z Realu Madryt, wiceprezesem Andrea Agnelli z Juventusu, a także Joel Glazer z Manchesteru United. Cała trójka opublikowała oficjalne wypowiedzi na temat Superligi: Florentino Perez: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej Florentino Perez (Real Madryt): – Zamierzamy pomóc piłce nożnej […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 34
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Knbv
Knbv
15 dni temu

Oby mandrysz nigdy więcej nie wskoczył na karuzele trenerską. Oprócz tej pięknej średniej nawet się nie czail i wystawiał swojego drewnianego syna w 1 skladzie

zwezewldm
zwezewldm (@zwezewldm)
15 dni temu
Reply to  Knbv

Google has consistently been paying anywhere from $ 27,485 to $ 29,658 to take a photo online from home. I joined this action 2 months ago and made $ 31,547 in the first month with this action. I can say that my life has completely improved! Take a look at what I do… ..
– >>> http://WWW.WORK32.COM

Widzew
Widzew
15 dni temu
Reply to  Knbv

Od Pana Piotra to ty się odpierdol

Przemek
Przemek
15 dni temu

A gdzie Kowal, który w swoim narzekaniu i widzeniu wszystkiego w ciemnych kolorach już ociera się o granice absurdu. W dodatku w każdym z możliwych programów na weszło czy kanale sportowym. Odechciewa się oglądać i słuchać

Nocnikarz
Nocnikarz
15 dni temu

1. Kowal, Stanoski, Tomaszewski i reszta mejwenow gadająca głupoty i uskuteczniajaca lizanko po jądrach, obu.
2. Rudy, za całokształt i marnowanie czasu.
3. Polska myśl szkoleniowa. Laga do przodu bez rozgrywania piłki.

jacekjago57
jacekjago57 (@jacekjago57)
14 dni temu
Reply to  Nocnikarz

Taki komentarz jakie logo! W/w trójka akurat trafnie ocenia to nasze piłkarskie dołowanie. Od jakiegoś czasu nie da się oglądać nawet skrótów tego szajsu! Przykre, ale prawdziwe.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
15 dni temu

Ta lista jest niekompletna bez wszelkiego pseudofachowego robactwa, które ostatnio wypełzło powycierać sobie gębę Sousą i poprzez pojechanie go przypomnieć o swoich paskudnych gębach opinii publicznej, która już dawno spuściła nad nimi zasłonę milczenia.
Ilość bredni i bełkotu, która przelała się ostatnio przez media jest wprost proporcjonalna do towarzyszącego im jadu.

Gorbaczow
Gorbaczow
15 dni temu

Zbadać czy w Mielcu wiecej pedofilów niż były prezes, bo coś tam mocno śmierdzi

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
15 dni temu

Oho… Komentarze świątecznie znikają?

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
15 dni temu

Czy ty kurwa masz jakieś życie prywatne? Widzę twoje wysrywy pod kaDym artykułem. A może twoje życie to siedzenie 24h na weszlo

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
15 dni temu
Reply to  Yannick_Abalo

Po pierwsze primo, to nie twoja sprawa.
Po drugie primo, to umiem sobie wszystko tak zorganizować, że mam czas na wszystko.
Polecam 🙂

Partyzant z Trapezfiku
Partyzant z Trapezfiku
15 dni temu
Reply to  Yannick_Abalo

A co Cię kurwa jego życie obchodzi? Sam piszesz komentarze w Święta, to co z twoim życiem? Od stołu cię wyjebali?

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
15 dni temu

Twoim starom wyjebalem na stole wielkanocnym

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
15 dni temu
Reply to  Yannick_Abalo

Jak na owoc wielopokoleniowego chowu wsobnego całkiem zgrabnie posługujesz się klawiaturą.

Partyzant z Trapezfiku
Partyzant z Trapezfiku
15 dni temu
Reply to  Yannick_Abalo

Nie dość, że jesteś cham, prostak, to i jeszcze analfabeta. Piękne combo.
I ty masz czelność komukolwiek coś zarzucać? Do szkoły głąbie!

Widzew
Widzew
15 dni temu
Reply to  Yannick_Abalo

Stanowski uspokój się i zluzuj pizde

Gino Srino
Gino Srino
15 dni temu
Reply to  Yannick_Abalo

Tak, jego życie to weszło i wymyślanie wierszyków żeby zaplusować. Pajac z Olsztyna

Partyzant z Trapezfiku
Partyzant z Trapezfiku
15 dni temu
Reply to  Gino Srino

Nieźle mu idzie, a ciebie o to chuj boli 😛

Iwo
Iwo
15 dni temu

autentycznie – zróbcie artykuł o testach antynarkotykowych w polskiej piłce.

Się mogę ze Wotkowski by dograł rundę, gdyby nie rozwalił auta. Jaki – w teorii – cudem? I czy on sam jeden w lidze?

imp
imp
14 dni temu
Reply to  Iwo

Mają regularne badania antydopingowe. Narkotyki od razu wyjdą….

Mirek Marek
Mirek Marek
15 dni temu

A kiedy ostatni raz Mandrysz dawał radę? Pięć, siedem lat temu? Po tylu nieudanych przygodach z rzędu już nie można mówić o przypadku. A ten smrodek związany z ciągnięciem za uszy synka to już jawna kpina i brak profesjonalizmu. Jeszcze gdyby były wyniki, może by to przeszło, ale tak? To już nawet dla atmosfery w klubie mógł sobie darować.
Zresztą Wojtkowski to podobna sytuacja. Jako 16-latek coś tam pograł w Pogoni, może nawet błysnął parę razy, ale też bez przesady. Od tego czasu nie wiemy, co się z nim działo w Lipsku (bo kto normalny śledzi jakieś niemieckie młodzieżówki z oberligi?), a odkąd wrócił to tylko zawodził. To przykład jak można jechać na tym, że się usiadło na ławce w meczu Bundesligi. Zresztą pamiętam trochę tamten okres i to była taka sytuacja, że RB miało wtedy plagę kontuzji. Jeszcze bardziej powinno dać do myślenia, że bez żalu go oddali.
No i jeszcze Zając, który systematycznie niszczył klub przez lata. Ale o tym już wiele napisano.

Chłopak Stano
Chłopak Stano
15 dni temu

Cepie moderatorze, nie usuwaj komentarzy

Grzesiek
Grzesiek
15 dni temu

Jeszcze Was boli to jak Zając pocisnął chamowatemu redaktorkowi? Fakt, że powinien parsknąć śmiechem, ale każdy czasem się wkurwi.

Piothek
Piothek
15 dni temu

Lech Poznań wygrywa rywalizację na barana wielkanocnego.
Memowi postawiono pomnik, nikt w Polsce nie może konkurować z Lechem w kompromitacjach sezonu.
Mistrzowie !

CHWDSzelidze
CHWDSzelidze
15 dni temu
Reply to  Piothek

Legła za gwałty z kelnarami i półamatorami haaaa

Jebać trolla
Jebać trolla
14 dni temu
Reply to  CHWDSzelidze

A ty znowu o swojej matce…

To jest prawda
To jest prawda
15 dni temu

Boniek za Brzęczka.
Weszło za swoje klątwy.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
15 dni temu

O Michale Ż. “przypadkiem” zapomnieliście…

loko
loko
14 dni temu
Reply to  Tralalala

Michał Ż., to nie baranek tylko baran, idiota i pseudoekspert

ędrju
ędrju
15 dni temu

Korona Kielce? Przecież zachwycaliście się Lettierim i sami mówiliście w lidze minus że ten trener z węgla i papy potrafił coś zbudować. Ale zapominaliście dodawać, ze ten skład węgla i papy on sam stworzył. Do końca jego dni z waszej strony było całkowite poparcie dla tego nieudacznika, który wraz z Zającem zniszczył drużynę kieleckiej Korony. Degrengolada Korony nie rozpoczęła się za Bartoszka, czy za jego poprzednika. Ona ma swój początek w czasie pierwszego sezonu rundy w podziale na grupy, kiedy Korona przestała walczyć o coś. Potem był konsekwentny zjazd po równi pochylej. To było widać, słychać i czuć.

Anonimowy_Anonim
Anonimowy_Anonim
15 dni temu

Dorzuciłbym każdego kto uważa, że Jerzy Brzęczek to by 9 punktów na tym etapie eliminacji miał, a Anglię z nim na ławce byśmy roznieśli

kupujta u wojta
kupujta u wojta
14 dni temu

Inne ciekawe tematy to: forsowanie Kapustki na miano MVP.
Podjara drewnianym Pekchujtem
Lizanie dupy wypietemu na wszystko Bonkowi
Bol dupy Matiego kiedy Boniek go nie poinformowal o kandydaturze Sousy
Ssanie pyty na skrzydle czyli Tymoteuszek P i jego wspanialosc
Karbownik, ktory gra teraz juz tylko na playstation
Widzew i losowanie, ktory z graczy dostanie znowu wpierdul za zmarowany sezon

bcdsagdsggdssdgasa
bcdsagdsggdssdgasa
14 dni temu

https://demskityper.blogspot.com/ – Trafił wczoraj kupon z kursem 1630 !! skan ma na blogu ! i ma kolejny kupon juz dostepny !

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021