Torreira: Nie chcę grać już w Europie, chcę trafić do Boca!

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

02 kwietnia 2021, 21:59 • 2 min czytania

Reklama
Torreira: Nie chcę grać już w Europie, chcę trafić do Boca!

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja. Chcę grać już tylko dla Boca – mówi Lucas Torreira, zawodnik Atletico Madryt, do którego wypożyczony jest z Arsenalu. Urugwajczyk po śmierci matki na covid przyznaje, że pewne rzeczy przewartościował w swoim życiu i chce być teraz bliżej bliskich.

Reklama

Lucas Torreira był swego czasu wyróżniającym się piłkarze Sampdorii. Pierwszy jego sezon w Arsenalu też można zaliczyć do udanych. Ale z czasem stracił miejsce w składzie londyńczków, a Kanonierzy wysłali go na wypożyczenie do Atletico. Tam też jednak grał mało.

Jak sam przyznaje jednak – to nie mała liczba minut stoi za tym, ze chce wynieść się z Europy. Powodem ma być śmierć matki, która w wieku 53 lat zmarła na koronawirusa. – Próbuję sobie poradzić z tą sytuacją, ale bedziemy musieli żyć z tym bólem. Poprosiłem Atletico, bym mógł zostać na tydzień z rodziną. Trener Smieone to zrozumiał, dał mi trochę więcej czasu. Ale w niedzielę wracam do klubu – wyjaśnia.

Urugwajczyk chce jednak, by to była jego ostatnia runda w Europie. – To nie gwałtowna emocja. Zawsze mówiłem, że chce zagrać w Boca. Nie tylko na chwilę, zawsze chciałem tam grać. Już nie mogę się doczekać, aż tam trafię. Nie chcę grać w Europie, chce grać w Boca – deklaruje.

Torreira przyznaje, że interesuje go tylko transfer do tego konkretnego klubu. – Nie czułem się dobrze przez osatnie dwa lata. Arsenal mnie zranił. W Atletico nie gram tak, jak chcę. Nikt z Boca do mnie nie dzwonił, przysłali mi tylko koszulkę. Podjąłem decyzję. Robię to dla mojego ojca – zakończył Torreira.

Reklama

fot. NewsPix

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
0
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank