post

Opublikowane 21.03.2021 18:23 przez

Michał Kołkowski

Krzysztof Głowacki został wczoraj zmiażdżony przez Lawrence’a Okolie w walce o mistrzostwo świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. I wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie zbyt wielu polskich pięściarzy do pojedynków tego kalibru w ogóle nie przystąpi, nie mówiąc już o zdobyciu pasa. Sytuacja polskiego boksu na arenie światowej prezentuje się dramatycznie.

Głowacki w starciu z Okolie nie miał właściwie nic do zaproponowania. Może poza faulami.

Został zmiażdżony, a angielscy komentatorzy stacji DAZN nie pozostawiali na byłym mistrzu suchej nitki. Jeżeli sztab polskiego pięściarza przygotował na ten pojedynek jakiś plan, z całą pewnością tenże plan nie wypalił. Okolie dał sobie dwie rundy na rozpoznanie sytuacji, a potem podkręcił tempo i konsekwentnie rozbijał Głowackiego, aż wreszcie go – chciałoby się dodać: z łatwością – powalił na deski. – Martwi to, że Głowacki polował na jeden cios. To się nie miało prawa udać. Za to Okolie boksował spokojnie i sam był zaskoczony, że wszystko przychodzi mu tak łatwo. W ringu wyglądało to tak, jakby to Anglik był weteranem – przyznał na naszych łamach Piotr Momot z portalu RingPolska.

PASMO KLĘSK POLSKICH PIĘŚCIARZY NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Problem polega jednak nie na porażce Głowackiego, który w gruncie rzeczy swoje już dla polskiego boksu zrobił. Był mistrzem świata – fantastycznie zaprezentował się w walce z Marco Huckiem, odnosząc jedno z najcenniejszych zwycięstw w dziejach zawodowego pięściarstwa nad Wisłą. Nawet porażki z Ołeksandrem Usykiem i Mairisem Briedisem nie przynoszą „Główce” wstydu. Ten pierwszy to geniusz ringu, jeden z najlepszych zawodników w historii wagi cruiser, a jednak Polak nie dał mu łatwej przeprawy. Bulwersujących okoliczności starcia z Briedisem nie trzeba z kolei przypominać.

Niepokojące jest natomiast to, że lanie zebrane wczoraj przez Głowackiego wpisuje się w całościowy obraz aktualnej sytuacji polskiego boksu. Nasi pięściarze na arenie światowej od pewnego czasu służą oponentom głównie jako łatwy obiekt do pokonania i poprawienia sobie rekordu. Pokuśmy się zresztą o małe podsumowanie porażek naszych zawodników z zagranicznymi rywalami od 2017 roku:

ROK 2017

 • (29.01) Marcin Rekowski – Carlos Takam. Porażka przez KO.
 • (25.02) Izugabe Ugonoh – Dominic Breazeale. Porażka przez KO.
 • (31.03) Damian Wrzesiński – Jean Pierre Bauwens. Porażka na punkty.
 • (03.06) Andrzej Fonfara – Adonis Stevenson. Porażka przez TKO.
 • (09.09) Krzysztof Zimnoch – Joey Abell. Porażka przez KO.
 • (21.10) Krzysztof Włodarczyk – Murat Gassijew. Porażka przez KO.
 • (11.11) Mariusz Wach – Jarrell Miller. Porażka przez TKO.

ROK 2018

 • (31.03) Michał Syrowatka – Robbie Davies Jr. Porażka przez TKO.
 • (28.04) Maciej Sulęcki – Daniel Jacobs. Porażka na punkty.
 • (23.06) Dariusz Sęk – Anthony Yarde. Porażka przez TKO.
 • (06.10) Tomasz Adamek – Jarrell Miller. Porażka przez KO.
 • (06.10) Patryk Szymański – Fouad El Massoudi. Porażka przez TKO.
 • (20.10) Mateusz Masternak – Yuniel Dorticos. Porażka na punkty.

ROK 2019

 • (06.04) Mariusz Wach – Martin Bakole. Porażka przez TKO.
 • (06.04) Damian Jonak – Andrew Robinson. Porażka na punkty.
 • (20.04) Przemysław Runowski – Josh Kelly. Porażka na punkty.
 • (15.06) Krzysztof Głowacki – Mairis Briedis. Porażka przez TKO.
 • (15.06) Michał Syrowatka – Enock Poulsen. Porażka na punkty.
 • (29.06) Maciej Sulęcki – Demetrius Andrade. Porażka na punkty.
 • (20.07) Artur Szpilka – Dereck Chisora. Porażka przez KO.
 • (04.10) Łukasz Wierzbicki – Louis Greene. Porażka przez TKO.
 • (07.12) Mariusz Wach – Dillian Whyte. Porażka na punkty.

ROK 2020

 • (31.01) Michał Cieślak – Ilunga Makabu. Porażka na punkty.
 • (07.03) Adam Kownacki – Robert Helenius. Porażka przez TKO.
 • (26.09) Robert Parzęczewski – Szerzod Chusanow. Porażka przez KO.
 • (12.12) Nikodem Jeżewski – Lawrence Okolie. Porażka przez TKO.
 • (12.12) Mariusz Wach – Hughie Fury. Porażka na punkty.
 • (18.12) Kamil Szeremeta – Giennadij Gołowkin. Porażka po decyzji technicznej.

ROK 2021

 • (20.03) Krzysztof Głowacki – Lawrence Okolie. Porażka przez KO.

Braliśmy pod uwagę właściwie całą śmietankę polskich pięściarzy wedle współczynnika portalu BoxRec. Może z małymi wyjątkami dla zawodników albo nie zdradzających jakiegokolwiek potencjału choćby na boksowanie na solidnym, europejskim poziomie, a także dla takich jak Rafał Jackiewicz. Czyli ewidentnych journeymanów, którzy po prostu sprzedają rekord na totalnie prowincjonalnych galach.

JAKIE NADZIEJE DLA POLSKIEGO BOKSU?

Passa jest katastrofalna. Jasne, że nie wszystkie z wymienionych wyżej porażek stanowią powód do wstydu czy zażenowania – niektóre starcia były całkiem wyrównane. Jasne, że wydarzyły się w omawianym okresie także zwycięstwa – Sulęckiego z Rosado, Kownackiego z Martinem, Głowackiego z Własowem, Cieślaka i Masternaka z Kalengą… Mówimy jednak o triumfach odniesionych z rywalami z szerokiego zaplecza danej kategorii wagowej. I to jest najwyraźniej maksimum, na jakie mogą sobie dziś pozwolić najlepsi polscy pięściarze. Każdy z nich doczekał się w ostatnich latach negatywnej weryfikacji przez absolutny top. Sulęcki został zdeklasowany przez Andrade, Głowacki przez Okoliego. Cieślak poległ w Kongo. I tak dalej.

Martwi również, że wiele wypraw polskich pięściarzy – w teorii obiecujących, rokujących jakieś nadzieje – na walki zagraniczne kończy się nawet nie tyle porażką, co całkowitą klęską. Bęckami do jednej bramki. Zresztą niektórzy nie muszą nawet wyjechać poza granice Polski, by ich realne możliwości zostały obnażone. Przykładem 27-letni Robert Parzęczewski, który w Częstochowie został ciężko znokautowany przez 40-letniego przybysza z Uzbekistanu.

Oczywiście znajdą się też wśród czołowych polskich bokserów tacy, którzy w rekordzie nie zapisali jeszcze jak dotąd ani jednej porażki. Paweł Stępień, Mateusz Tryc, Kamil Łaszczyk, Adam Balski, Przemysław Zyśk, Kamil Bednarek czy Łukasz Różański. Umówmy się jednak, że do większości z nich bardziej pasuje określenie „niezweryfikowani” niż „niepokonani”. Po prostu nie zmierzyli się jak dotąd z rywalem, który stanowiłby dla nich zagrożenie. A i tak nie uniknęli kłopotów i niekiedy triumfowali po kontrowersyjnych werdyktach, żeby wymienić choćby Balskiego. Nawet Kamil Łaszczyk, czyli bokser o niewątpliwym potencjale, błyskotliwy technicznie, leżał niedawno na deskach w walce z anonimem z Francji.

DOCZEKAMY ZAWODOWEGO MISTRZA ŚWIATA?

Oczywiście osławionym „zerem w rekordzie” nie ma się co przesadnie przejmować. Historia boksu pamięta pięściarzy, którzy zawodowe kariery zaczynali od głupich bądź niefartownych porażek, a potem w wielkim stylu docierali na szczyt. Pytanie tylko – czy mamy w Polsce kogokolwiek, w kim można pokładać nadzieje na międzynarodowy sukces, rozumiany jako mistrzostwo świata którejś z głównych federacji?

Pewnie taką postacią jest przede wszystkim Michał Cieślak. 31-latka nie wypada skreślać po porażce z Makabu, zwłaszcza jeżeli weźmiemy poprawkę na kuriozalne okoliczności tego pojedynku. Nic tam nie sprzyjało Cieślakowi. Pewnie odbudować swoją pozycję w wadze ciężkiej spróbuje także Adam Kownacki, choć manto zebrane z rąk Roberta Heleniusa mimo wszystko uwydatniło wszystkie braki w pięściarskim warsztacie Polaka, trudno zatem mniemać, że „Babyface” zdoła rzucić wyzwanie, dajmy na to, Tysonowi Fury’emu. Taki scenariusz nawet brzmi abstrakcyjnie.

Ostatniego słowa nie powiedzieli z pewnością Mateusz Masternak i Maciej Sulęcki, aczkolwiek obaj nie należą do najmłodszych zawodników (odpowiedni: 33 i 31 lat), a w konfrontacjach z oponentami z naprawdę ścisłego topu jak dotąd sobie po prostu nie radzili.

No i jest jeszcze Fiodor Czerkaszyn – ukraiński bokser z polskim paszportem, związany z grupą promotorską Knockout Promotions. No ale trudno Czerkaszyna traktować, przy całej sympatii i uznaniu dla jego talentu, jako „polską” nadzieję na mistrzowski pas. On sam zresztą nie bawi się na szczęście w żadne gierki z kibicami i kładzie kawę na ławę. – Uwielbiam Polskę, chcę tutaj mieszkać, wiążę z nią swoją przyszłość, wiele jej zawdzięczam, ale urodziłem się na Ukrainie. Od małego zawsze miałem na zawodach ukraińską flagę ze sobą. Mam nadzieję, że nie zostanie to źle odebrane, po prostu płynie we mnie ukraińska krew – powiedział w rozmowie z TVP.

***

Summa summarum – jest kiepsko, a może być… jeszcze gorzej. Oczywiście należy wierzyć, że swoim rozwojem zaskoczą nas bokserzy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na zawodowych ringach, albo wręcz tkwią jeszcze w boksie amatorskim. Jeżeli jednak mówimy tylko o najbliższych kilku latach, to raczej nie ma co się nastawiać na to, że reprezentant naszego kraju przywiezie do Polski mistrzowski pas.

Zapewne czekają nas głównie takie widowiska, jak pojedynek Głowackiego z Okoliem albo, powiedzmy, Szeremety z Gołowkinem. Czyli – liczenie na cud. A cuda mają to do siebie, że dzieją się bardzo rzadko i na ogół nie wtedy, gdy się na nie najbardziej oczekuje.

fot. NewsPix.pl

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
NBA
02.08.2021

50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje

Od środy do niedzieli publikowaliśmy na Weszło rankingi najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje. Od centrów poczynając, na rzucających obrońcach kończąc. Dla porządku zebraliśmy wszystkie te teksty w jednym miejscu. 50 najlepszych zawodników w historii NBA (z podziałem na pozycje) Oczywiście ten artykuł to tylko krótkie podsumowanie naszych przemyśleń. Jeżeli chcecie poznać […]
02.08.2021
NBA
01.08.2021

10 najlepszych rzucających obrońców w historii NBA

Piąta i ostatnia część naszego mini-cyklu rankingów, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje. Dzisiaj czas na rzucających obrońców, a zatem w zestawieniu nie zabraknie gigantycznych postaci. Michael Jordan, Kobe Bryant, Clyde Drexler, Allen Iverson, James Harden… Co my wam zresztą będziemy ich teraz wymieniać. Zapraszamy do lektury. […]
01.08.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
NBA
30.07.2021

10 najlepszych silnych skrzydłowych w historii NBA

Nieustraszony Charles Barkley. Subtelny Dirk Nowitzki, charyzmatyczny Kevin Garnett, błyskotliwy Kevin McHale, legendarny Bob Pettit. Przed wami kolejny odcinek naszego mini-cyklu rankingów, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych koszykarzy w historii z podziałem na pozycję. Dzisiaj przedstawiamy wam 10 najwybitniejszych silnych skrzydłowych wszech czasów. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, słówko o wczorajszym głosowaniu. My […]
30.07.2021
NBA
29.07.2021

10 najlepszych rozgrywających w historii NBA

Niezniszczalny John Stockton. Steve Nash, który fantazją mógłby obdzielić połowę ligi. Niedoceniany z perspektywy lat Isiah Thomas, rzucający jedną trójkę za drugą Stephen Curry, no i bestia w osobie Russella Westbrooka. Czas na drugą odsłonę naszego mini-cyklu, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycję. Wczoraj przedstawiliśmy wam dziesięciu […]
29.07.2021
NBA
28.07.2021

10 najlepszych centrów w historii NBA

Brutalnie silny Shaquille O’Neal. Hakeem Olajuwon, który zbliżył się do perfekcji w defensywie. Niespełniony, choć znakomity Patrick Ewing. Wiecznie goniący za kolejnymi rekordami Wilt Chamberlain, a także Bill Russell kolekcjonujący mistrzowskie pierścienie. Startujemy z mini-cyklem rankingów, w ramach którego wybierzemy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje. Dzisiaj mamy dla was zestawienie […]
28.07.2021
NBA
02.08.2021

50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje

Od środy do niedzieli publikowaliśmy na Weszło rankingi najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje. Od centrów poczynając, na rzucających obrońcach kończąc. Dla porządku zebraliśmy wszystkie te teksty w jednym miejscu. 50 najlepszych zawodników w historii NBA (z podziałem na pozycje) Oczywiście ten artykuł to tylko krótkie podsumowanie naszych przemyśleń. Jeżeli chcecie poznać […]
02.08.2021
NBA
01.08.2021

10 najlepszych rzucających obrońców w historii NBA

Piąta i ostatnia część naszego mini-cyklu rankingów, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje. Dzisiaj czas na rzucających obrońców, a zatem w zestawieniu nie zabraknie gigantycznych postaci. Michael Jordan, Kobe Bryant, Clyde Drexler, Allen Iverson, James Harden… Co my wam zresztą będziemy ich teraz wymieniać. Zapraszamy do lektury. […]
01.08.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
NBA
30.07.2021

10 najlepszych silnych skrzydłowych w historii NBA

Nieustraszony Charles Barkley. Subtelny Dirk Nowitzki, charyzmatyczny Kevin Garnett, błyskotliwy Kevin McHale, legendarny Bob Pettit. Przed wami kolejny odcinek naszego mini-cyklu rankingów, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych koszykarzy w historii z podziałem na pozycję. Dzisiaj przedstawiamy wam 10 najwybitniejszych silnych skrzydłowych wszech czasów. Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, słówko o wczorajszym głosowaniu. My […]
30.07.2021
NBA
29.07.2021

10 najlepszych rozgrywających w historii NBA

Niezniszczalny John Stockton. Steve Nash, który fantazją mógłby obdzielić połowę ligi. Niedoceniany z perspektywy lat Isiah Thomas, rzucający jedną trójkę za drugą Stephen Curry, no i bestia w osobie Russella Westbrooka. Czas na drugą odsłonę naszego mini-cyklu, w ramach którego wybieramy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycję. Wczoraj przedstawiliśmy wam dziesięciu […]
29.07.2021
NBA
28.07.2021

10 najlepszych centrów w historii NBA

Brutalnie silny Shaquille O’Neal. Hakeem Olajuwon, który zbliżył się do perfekcji w defensywie. Niespełniony, choć znakomity Patrick Ewing. Wiecznie goniący za kolejnymi rekordami Wilt Chamberlain, a także Bill Russell kolekcjonujący mistrzowskie pierścienie. Startujemy z mini-cyklem rankingów, w ramach którego wybierzemy 50 najlepszych zawodników w historii NBA z podziałem na pozycje. Dzisiaj mamy dla was zestawienie […]
28.07.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
niemiaszek
niemiaszek
4 miesięcy temu

Nie ma takiej opcji, ale polityka promotorów w kwestii wysyłania żywych worków treningowych nadal będzie się rozwijać.

Sztaby na zachodzie tak poszły do przodu, że rodzima biedota licząca na fart bez planu na walkę zwyczajnie nie ma czego szukać.

Pasy tvp czy polsatu to maks co mogą ugrać.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
4 miesięcy temu

Nic nie szkodzi. W polskim boksie nie liczy się poziom, tylko to żeby było kogo wrzucić na galę PejPerWju w remizie w Pierdziszewie Większym sponsorowaną przez Blachodachówki Ziomex S.A. i Matiego z Lęborka. Dopóki ten biznes się kręci, wszyscy są zadowoleni.

Buczacu
Buczacu
4 miesięcy temu

Raczej dopóki znajdują widzów na ten szajs. W polskim boksie, i nie tylko, liczy się złapanie jelenia, który zapłaci za to sportowe gó[email protected]#$%no, niczym babcia za pościel po 8000 PLN na pokazie. Po co się ścigać na jakość, skoro cwaniactwo też daje pożyć.

Nigdy nie zapłaciłem i nie zapłacę za taki produkt. Zwłaszcza w takim sporcie. Kasę to można wywalić na walkę Joshuy z Furym.

ecro
ecro
4 miesięcy temu

Idealnie podsumowane

FalszywyProfil
FalszywyProfil
4 miesięcy temu

polski boks, i ogólnie sporty walki (te prawdziwe sporty walki jak boks, zapasy, judo, a nie to pajacowanie jak MMA) od dawna są znokautowane. Nie pamiętam kiedy ostatni raz Polska miała medal Igrzysk w sportach walki. A przecież np.na IO w Seulu 1988 chyba połowa medali to zapasy, judo i bosk. Skoro nie ma bazy w tzw. amatorskich sportach walki to trudno się dziwić, że potem w zawodowstwie nie ma sukcesów. Wielką szkodą jest też to, że pod wpływem mediów w Polsce młodzi ludzie, którzy mają predyspozycje do bicia się i siłowania, idą do MMA i pokrewnych zamiast do prawdziwego sportu

Art
Art
4 miesięcy temu
Reply to  FalszywyProfil

Wojciech Bartnik na IO ’92 w Barcelonie, ostatni polski medal (brązowy) w boksi, a w judo to chyba Nastula miał coś później, ale co nie zmienia faktu ze od tego czasu to sama bryndza.

Naddir
Naddir
4 miesięcy temu
Reply to  FalszywyProfil

A dlaczego MMA nie jest prawdziwym sportem?

Karczef
Karczef
4 miesięcy temu
Reply to  Naddir

Bo to pajacerka

Maaaa
Maaaa
4 miesięcy temu
Reply to  Karczef

Pajacerka?

Właśnie w MMA musisz więcej myśleć.

W boksie każdy głupek mógł się bić. Przecież chociażby obecna waga ciężka nichuja nie ma podjazdu do dawnych czasów z Tysonem, Lewisem, Holyfieldem lub nawet Gołotą.

I takie głąby, jak Gołota albo Bowe bili się na naprawdę wysokim poziomie w boksie.

Wystarczyło mieć mocny łeb i przyjmować ciosy na ryj.

Nie ośmieszaj się.

ktostak
ktostak
4 miesięcy temu
Reply to  Karczef

Nie powiedział nikt nigdy. Pajacerka to karate i judo.

Naddir
Naddir
4 miesięcy temu
Reply to  Karczef

Odpowiedz na zasadzie „bo tak”.
Rozumiem, ze po meczu TVN kontra aktorzy, pilka nozna tez nie jest juz prawdziwym sportem? Pajacerka przeciez…

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
4 miesięcy temu
Reply to  FalszywyProfil

stary zgred stekajacy o „prawdziwym sporcie” i „kiedys to bylo” odhaczone, mozna zamykac (ciekawe kto ustala te warunki hihihihihihi)

zuy_pan
zuy_pan (@zuy_pan)
4 miesięcy temu
Reply to  FalszywyProfil

Na IO w Rio był medal Moniki Michalik w zapasach, w 2012 w Londynie był też brąz Janikowskiego, w 2008 w zapasach trzecie miejsce miała Agnieszka Wieszczek. Medali w sportach walki nie było tylko w Sydney i Atenach. Więc po prostu nie znasz się na tym co piszesz, ale gadasz, nie pamiętasz, ale pieprzysz bez sprawdzenia.

KACper
KACper
4 miesięcy temu

Nie doczekamy, bo boks w tym kraju mało kogo interesuje. Teraz na topie są „walki” patusów i antencjuszy z YouTube. Zresztą to nie tylko polski trend. Ogólnoświatowa głupawka dla pokolenia przygłupów żyjących Fejsbusiem, Instagramem, TikTokim itp. 
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2019-11-12/idzie-nowe-youtuberzy-zastapia-mistrzow-boksu/

niemiaszek
niemiaszek
4 miesięcy temu
Reply to  KACper

Nie doczekamy, bo promotor jeden z drugim pompuje rekord swoich zawodników na bumach, by potem schandlowac ich zagranicą zamiast budować ich powoli z lepszymi rywalami. Poza tym zestawienia na rodzimych galach są marne, zwłaszcza u wasilewskiego. Werdykt znane z góry, więc kogo ma to niby interesować? Dodaj do tego przekręty vide szpilkach vs Radczenko… A potem promotorek jeden z drugim zdziwiony, że zainteresowanie jest praktycznie zerowe. Taki model biznesowy sobie stworzyli no to mają.

W walkach atencjuszy są przynajmniej jakiekolwiek emocje, a o to chodzi w rywalizacji. No nie mów, że zestawienie Rozanski vs Centyncaya wywołało w tobie coś innego niż zenadę.

Jedno i drugie to biznes, ale kibic boksu ma dość sprowadzenia na polskie gale mistrzów pokoju Laszlo Fekete…

Na korzyść frikow działa też to, że nie pierdolą, że budują polski sport. Przekaz jest jasny. To show, zabawa, rozrywka, gdzie taki wasilewski kreuje się na budowniczego polskiego boksu, gdzie sprowadza buma za bumem. Szanujmy się. Nie oglądam frikow, ale oni przynajmniej w tej popelinie są prawdziwi od polskich promotorow boksu.

Niejestemdronem
Niejestemdronem
4 miesięcy temu

Polski boks to kryminaliści z reguły.

Karczef
Karczef
4 miesięcy temu

W tych czasach to nie ma już nawet prawdziwych gangsta, nie to co kiedyś Pershing masa i kiełbasa

BratKotleszki
BratKotleszki
4 miesięcy temu

Nie tylko nasz boks lezy. Wielu bokserow i zapasnikow woli MMA. Patrzac na UFC to nie ma przekrecania w sedziowaniu na przyklad. W boksie promotorzy nawet typu Hearn promuja sobie podopiecznych pompujac je sztucznymi rekordami walczac z 40latkami, albo miesem armatnim. Dlatego Borek nie zwyciezy z Wasilewskim na naszym podworku, bo Wasilewski hoduje sobie takifh sztucznych mistrzow, a Borek chce match makingu jak w KSW, albo UFC. Poza tym roku betonowe organizacje swiatowe tworza sobie nowe pasy lub kategorie wagowe. Najlepsze jest to, ze Glowacki pewnie moze pobic kogos w Polsce, a pozniej jakiegos taksowkarza i zgarnac jakis nowy badz zwakowany pas jednego stanu lub kontynentu o ktorym nikt wczesniej nie slyszal i znowu byc mistrzem. A jak to bedzie u nas to przekreca przyjezdnego, a jak na wyjezdzie to jego. Jest pewnie z 10 zawodnikow na swiecie, ktorym wisza uklady. Inni sa od dziecka w tym samym betownie co boks polski.

waffek
waffek
4 miesięcy temu
Reply to  BratKotleszki

haha, a Najman robił to wszystko zanim było modne i wszyscy go mieli za wariata. Geniusz co najmniej pokroju Kopernika.

Mariusz Buzała
Mariusz Buzała
4 miesięcy temu

Ja pier*ole… Chisora prawie urwał łeb Szpilce…

Karczef
Karczef
4 miesięcy temu

A Bartek z Otwocka mega talent on rozjebie wszystkich zobaczyta! /

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

A niby czemu polski boks mialby odnosic sukcesy, skoro najlepiej zarabiajacym „piesciarzem” jest Marcin Najman…
Co do Kownackiego – podpalil sie. Rewanz z Heleniusem (kiedy on w koncu bedzie?) da odpowiedz, czy cos z tego bedzie, czy nie.

Pioter
Pioter
4 miesięcy temu

Przez najbliższe lata napewno nie. Szpilka, Włodarczyk, Głowacki, Wach to już emeryci. Ktoś jak Okolie, zaczyna trenować bo był gruby i po killku latach obija naszego „mistrza”. To jest kpina, to nawet nie śmieszne.
Szkolenie leży, robi się jakieś żałosne gale w każdej remizie, która zapłaci jakieś pieniądze „zawodowcom”, ze rekordami nabijanymi na kelnerach z Węgier, Łotwy czy Litwy. Potem wychodzi szybka weryfikacja w UK czy USA.

jugol
jugol
4 miesięcy temu

szybcy jesteście, zainteresowanie boksem w polsce umarło jak napompowany przez media adamek dostał wciry od kliczki

Gallowspole
Gallowspole
4 miesięcy temu

Sport dla patusów, tak samo jak reszta gówna w rodzaju MMA

Mariusx
Mariusx
4 miesięcy temu

Nie ma trenerów , nie ma bokserów .

Liliangarcia
Liliangarcia
4 miesięcy temu

Mamy tutaj spory paradoks który można streścić w jednym zdaniu. Pan Wasilewski jest największym mecenasem i jednocześnie największym szkodnikiem polskiego boksu zawodowego. Opieranie modelu biznesowego o tv i walki na rekord zapewne pozwalają P. Wasilewskiemu godnie żyć natomiast nie wychowamy w ten sposób mistrza świata. Pan Wasilewski potrafi załatwić walki o pas to fakt natomiast słowo załatwić jest tu kluczowe. Swego czasu o mistrzostwo walczył Paweł Kołodziej czy Andrzej Wawrzyk, obaj z około 30 wybranymi walkami i dostali ciężkie ko. Taki model biznesowy jest powielany wielokrotnie, naraża się zdrowie i życie zawodników w walkach mistrzowskich,rekordy buduje na słabiakach i żyje za kasę z tv czyli teraz naszą. Jeżeli P. Wasilewski będzie a będzie trząsł polskimi boksem zawodowym nie zmieni się nic.

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021