post
Michał Kołkowski

Opublikowane 21.03.2021 18:23 przez

Michał Kołkowski

Krzysztof Głowacki został wczoraj zmiażdżony przez Lawrence’a Okolie w walce o mistrzostwo świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. I wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie zbyt wielu polskich pięściarzy do pojedynków tego kalibru w ogóle nie przystąpi, nie mówiąc już o zdobyciu pasa. Sytuacja polskiego boksu na arenie światowej prezentuje się dramatycznie.

Głowacki w starciu z Okolie nie miał właściwie nic do zaproponowania. Może poza faulami.

Został zmiażdżony, a angielscy komentatorzy stacji DAZN nie pozostawiali na byłym mistrzu suchej nitki. Jeżeli sztab polskiego pięściarza przygotował na ten pojedynek jakiś plan, z całą pewnością tenże plan nie wypalił. Okolie dał sobie dwie rundy na rozpoznanie sytuacji, a potem podkręcił tempo i konsekwentnie rozbijał Głowackiego, aż wreszcie go – chciałoby się dodać: z łatwością – powalił na deski. – Martwi to, że Głowacki polował na jeden cios. To się nie miało prawa udać. Za to Okolie boksował spokojnie i sam był zaskoczony, że wszystko przychodzi mu tak łatwo. W ringu wyglądało to tak, jakby to Anglik był weteranem – przyznał na naszych łamach Piotr Momot z portalu RingPolska.

PASMO KLĘSK POLSKICH PIĘŚCIARZY NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Problem polega jednak nie na porażce Głowackiego, który w gruncie rzeczy swoje już dla polskiego boksu zrobił. Był mistrzem świata – fantastycznie zaprezentował się w walce z Marco Huckiem, odnosząc jedno z najcenniejszych zwycięstw w dziejach zawodowego pięściarstwa nad Wisłą. Nawet porażki z Ołeksandrem Usykiem i Mairisem Briedisem nie przynoszą “Główce” wstydu. Ten pierwszy to geniusz ringu, jeden z najlepszych zawodników w historii wagi cruiser, a jednak Polak nie dał mu łatwej przeprawy. Bulwersujących okoliczności starcia z Briedisem nie trzeba z kolei przypominać.

Niepokojące jest natomiast to, że lanie zebrane wczoraj przez Głowackiego wpisuje się w całościowy obraz aktualnej sytuacji polskiego boksu. Nasi pięściarze na arenie światowej od pewnego czasu służą oponentom głównie jako łatwy obiekt do pokonania i poprawienia sobie rekordu. Pokuśmy się zresztą o małe podsumowanie porażek naszych zawodników z zagranicznymi rywalami od 2017 roku:

ROK 2017

 • (29.01) Marcin Rekowski – Carlos Takam. Porażka przez KO.
 • (25.02) Izugabe Ugonoh – Dominic Breazeale. Porażka przez KO.
 • (31.03) Damian Wrzesiński – Jean Pierre Bauwens. Porażka na punkty.
 • (03.06) Andrzej Fonfara – Adonis Stevenson. Porażka przez TKO.
 • (09.09) Krzysztof Zimnoch – Joey Abell. Porażka przez KO.
 • (21.10) Krzysztof Włodarczyk – Murat Gassijew. Porażka przez KO.
 • (11.11) Mariusz Wach – Jarrell Miller. Porażka przez TKO.

ROK 2018

 • (31.03) Michał Syrowatka – Robbie Davies Jr. Porażka przez TKO.
 • (28.04) Maciej Sulęcki – Daniel Jacobs. Porażka na punkty.
 • (23.06) Dariusz Sęk – Anthony Yarde. Porażka przez TKO.
 • (06.10) Tomasz Adamek – Jarrell Miller. Porażka przez KO.
 • (06.10) Patryk Szymański – Fouad El Massoudi. Porażka przez TKO.
 • (20.10) Mateusz Masternak – Yuniel Dorticos. Porażka na punkty.

ROK 2019

 • (06.04) Mariusz Wach – Martin Bakole. Porażka przez TKO.
 • (06.04) Damian Jonak – Andrew Robinson. Porażka na punkty.
 • (20.04) Przemysław Runowski – Josh Kelly. Porażka na punkty.
 • (15.06) Krzysztof Głowacki – Mairis Briedis. Porażka przez TKO.
 • (15.06) Michał Syrowatka – Enock Poulsen. Porażka na punkty.
 • (29.06) Maciej Sulęcki – Demetrius Andrade. Porażka na punkty.
 • (20.07) Artur Szpilka – Dereck Chisora. Porażka przez KO.
 • (04.10) Łukasz Wierzbicki – Louis Greene. Porażka przez TKO.
 • (07.12) Mariusz Wach – Dillian Whyte. Porażka na punkty.

ROK 2020

 • (31.01) Michał Cieślak – Ilunga Makabu. Porażka na punkty.
 • (07.03) Adam Kownacki – Robert Helenius. Porażka przez TKO.
 • (26.09) Robert Parzęczewski – Szerzod Chusanow. Porażka przez KO.
 • (12.12) Nikodem Jeżewski – Lawrence Okolie. Porażka przez TKO.
 • (12.12) Mariusz Wach – Hughie Fury. Porażka na punkty.
 • (18.12) Kamil Szeremeta – Giennadij Gołowkin. Porażka po decyzji technicznej.

ROK 2021

 • (20.03) Krzysztof Głowacki – Lawrence Okolie. Porażka przez KO.

Braliśmy pod uwagę właściwie całą śmietankę polskich pięściarzy wedle współczynnika portalu BoxRec. Może z małymi wyjątkami dla zawodników albo nie zdradzających jakiegokolwiek potencjału choćby na boksowanie na solidnym, europejskim poziomie, a także dla takich jak Rafał Jackiewicz. Czyli ewidentnych journeymanów, którzy po prostu sprzedają rekord na totalnie prowincjonalnych galach.

JAKIE NADZIEJE DLA POLSKIEGO BOKSU?

Passa jest katastrofalna. Jasne, że nie wszystkie z wymienionych wyżej porażek stanowią powód do wstydu czy zażenowania – niektóre starcia były całkiem wyrównane. Jasne, że wydarzyły się w omawianym okresie także zwycięstwa – Sulęckiego z Rosado, Kownackiego z Martinem, Głowackiego z Własowem, Cieślaka i Masternaka z Kalengą… Mówimy jednak o triumfach odniesionych z rywalami z szerokiego zaplecza danej kategorii wagowej. I to jest najwyraźniej maksimum, na jakie mogą sobie dziś pozwolić najlepsi polscy pięściarze. Każdy z nich doczekał się w ostatnich latach negatywnej weryfikacji przez absolutny top. Sulęcki został zdeklasowany przez Andrade, Głowacki przez Okoliego. Cieślak poległ w Kongo. I tak dalej.

Martwi również, że wiele wypraw polskich pięściarzy – w teorii obiecujących, rokujących jakieś nadzieje – na walki zagraniczne kończy się nawet nie tyle porażką, co całkowitą klęską. Bęckami do jednej bramki. Zresztą niektórzy nie muszą nawet wyjechać poza granice Polski, by ich realne możliwości zostały obnażone. Przykładem 27-letni Robert Parzęczewski, który w Częstochowie został ciężko znokautowany przez 40-letniego przybysza z Uzbekistanu.

Oczywiście znajdą się też wśród czołowych polskich bokserów tacy, którzy w rekordzie nie zapisali jeszcze jak dotąd ani jednej porażki. Paweł Stępień, Mateusz Tryc, Kamil Łaszczyk, Adam Balski, Przemysław Zyśk, Kamil Bednarek czy Łukasz Różański. Umówmy się jednak, że do większości z nich bardziej pasuje określenie “niezweryfikowani” niż “niepokonani”. Po prostu nie zmierzyli się jak dotąd z rywalem, który stanowiłby dla nich zagrożenie. A i tak nie uniknęli kłopotów i niekiedy triumfowali po kontrowersyjnych werdyktach, żeby wymienić choćby Balskiego. Nawet Kamil Łaszczyk, czyli bokser o niewątpliwym potencjale, błyskotliwy technicznie, leżał niedawno na deskach w walce z anonimem z Francji.

DOCZEKAMY ZAWODOWEGO MISTRZA ŚWIATA?

Oczywiście osławionym “zerem w rekordzie” nie ma się co przesadnie przejmować. Historia boksu pamięta pięściarzy, którzy zawodowe kariery zaczynali od głupich bądź niefartownych porażek, a potem w wielkim stylu docierali na szczyt. Pytanie tylko – czy mamy w Polsce kogokolwiek, w kim można pokładać nadzieje na międzynarodowy sukces, rozumiany jako mistrzostwo świata którejś z głównych federacji?

Pewnie taką postacią jest przede wszystkim Michał Cieślak. 31-latka nie wypada skreślać po porażce z Makabu, zwłaszcza jeżeli weźmiemy poprawkę na kuriozalne okoliczności tego pojedynku. Nic tam nie sprzyjało Cieślakowi. Pewnie odbudować swoją pozycję w wadze ciężkiej spróbuje także Adam Kownacki, choć manto zebrane z rąk Roberta Heleniusa mimo wszystko uwydatniło wszystkie braki w pięściarskim warsztacie Polaka, trudno zatem mniemać, że “Babyface” zdoła rzucić wyzwanie, dajmy na to, Tysonowi Fury’emu. Taki scenariusz nawet brzmi abstrakcyjnie.

Ostatniego słowa nie powiedzieli z pewnością Mateusz Masternak i Maciej Sulęcki, aczkolwiek obaj nie należą do najmłodszych zawodników (odpowiedni: 33 i 31 lat), a w konfrontacjach z oponentami z naprawdę ścisłego topu jak dotąd sobie po prostu nie radzili.

No i jest jeszcze Fiodor Czerkaszyn – ukraiński bokser z polskim paszportem, związany z grupą promotorską Knockout Promotions. No ale trudno Czerkaszyna traktować, przy całej sympatii i uznaniu dla jego talentu, jako “polską” nadzieję na mistrzowski pas. On sam zresztą nie bawi się na szczęście w żadne gierki z kibicami i kładzie kawę na ławę. – Uwielbiam Polskę, chcę tutaj mieszkać, wiążę z nią swoją przyszłość, wiele jej zawdzięczam, ale urodziłem się na Ukrainie. Od małego zawsze miałem na zawodach ukraińską flagę ze sobą. Mam nadzieję, że nie zostanie to źle odebrane, po prostu płynie we mnie ukraińska krew – powiedział w rozmowie z TVP.

***

Summa summarum – jest kiepsko, a może być… jeszcze gorzej. Oczywiście należy wierzyć, że swoim rozwojem zaskoczą nas bokserzy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na zawodowych ringach, albo wręcz tkwią jeszcze w boksie amatorskim. Jeżeli jednak mówimy tylko o najbliższych kilku latach, to raczej nie ma co się nastawiać na to, że reprezentant naszego kraju przywiezie do Polski mistrzowski pas.

Zapewne czekają nas głównie takie widowiska, jak pojedynek Głowackiego z Okoliem albo, powiedzmy, Szeremety z Gołowkinem. Czyli – liczenie na cud. A cuda mają to do siebie, że dzieją się bardzo rzadko i na ogół nie wtedy, gdy się na nie najbardziej oczekuje.

fot. NewsPix.pl

Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze lektury. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Poza tym – sporo tekstów, wywiadów i reportaży o pomorskiej piłce. Na antenie Weszło FM regularnie słychać go w audycji #KiedyśToByło.

Opublikowane 21.03.2021 18:23 przez

Michał Kołkowski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Weszło
06.05.2021

Weszło Sport Tour – Kajakarstwo || Odcinek 5

Cykl #WeszłoSportTour​​​​ realizowany wraz z Totalizatorem Sportowym z okazji Jubileuszu 65-lecia spółki przedstawia sylwetki sportowców i tajniki ich dyscyplin sportowych. Zabierzemy Was także w podróż po obiektach sportowych, które są dofinansowane m. in. przez Totalizator Sportowy​​​​ ze środków przekazanych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.
06.05.2021
Inne sporty
01.05.2021

Finał Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Itas Trentino

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki nad Wisłą. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez cały sezon rozjeżdżała krajowych rywali niczym walec. Aż tu nagle przyszło finałowe starcie PlusLigi z Jastrzębskim Węglem, w którym kędzierzynianie sensacyjnie polegli, przegrywając tytuł mistrza Polski. Na rozpacz nie ma jednak czasu. Dziś, niecałe dwa tygodnie po porażce na polskim podwórku, […]
01.05.2021
Weszło
25.04.2021

UFC 261. Usman znokautował Masvidala, Namajunas ponownie z pasem

Na nic zdał się pełen obóz przygotowawczy. Niewiele dał fakt, że mógł w spokoju zbijać wagę i przygotować wydolność na pięciorundowy bój. Nie pomogły również przygotowania zapaśnicze. Jorge Masvidal znów nie zrobił krzywdy Kamaru Usmanowi. I tym razem przegrał starcie o pas nie na punkty, a przed czasem. Pas mistrza wagi półśredniej UFC wciąż spoczywa […]
25.04.2021
Weszło
25.04.2021

KSW 60. De Fries znów dał Narkunowi lekcję pokory. Profesura Ziółkowskiego

Oj, sporo się działo na dzisiejszej gali KSW 60. Phil de Fries w rewanżu po raz drugi pokonał Tomasza Narkuna i obronił pas wagi ciężkiej. Tym razem Anglik zakończył to starcie przed czasem – totalnie zdominował obie rundy, aż wreszcie sędzia musiał przerwać pojedynek, bo Narkun nie był w stanie się aktywnie bronić. Ponadto pas […]
25.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Inne sporty
21.03.2021

Polski boks znokautowany. Doczekamy jeszcze mistrza świata?

Krzysztof Głowacki został wczoraj zmiażdżony przez Lawrence’a Okolie w walce o mistrzostwo świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. I wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie zbyt wielu polskich pięściarzy do pojedynków tego kalibru w ogóle nie przystąpi, nie mówiąc już o zdobyciu pasa. Sytuacja polskiego boksu na arenie światowej prezentuje się dramatycznie. […]
21.03.2021
NBA
28.02.2021

Kobe Bryant w logo NBA? “To się musi wydarzyć, czarnoskórzy budowali tę ligę”

Od czasu tragicznej śmierci Kobego Bryanta, do której doszło 26 stycznia 2020 roku, w amerykańskiej przestrzeni publicznej regularnie pojawia się pomysł, by sylwetka “Black Mamby” znalazła się w nowym logo NBA. Stworzono nawet w tej sprawie petycję, pod którą podpisały się przeszło trzy miliony fanów koszykówki. Do najbardziej zagorzałych zwolenników zmiany należy słynący z szokujących […]
28.02.2021
Weszło Extra
15.12.2020

Patriota, który zwątpił w swój kraj. Tajemnica śmierci Pata Tillmana

Każdy kraj, zwłaszcza globalne supermocarstwo, potrzebuje bohaterów. Postaci, które swoją postawą – patriotyzmem, heroizmem, bezinteresownością – będą stanowić inspirujący przykład, przy okazji legitymizując działania rządu w oczach społeczeństwa. Krótko mówiąc, każdy kraj potrzebuje swojego Pata Tillmana. Młodego, utalentowanego, przystojnego, charyzmatycznego mężczyzny, gotowego zrezygnować z fantastycznie zapowiadającej się kariery i wielomilionowych zarobków, by wyruszyć na wojnę […]
15.12.2020
Weszło Extra
24.11.2020

Papierosy, kobiety i szachy. Michaił Tal – pokrętne losy “Czarodzieja z Rygi”

Jeśli szukać piłkarsko-szachowych analogii, Michaił Tal był dla gry królewskiej kimś takim, jak Ronaldinho dla futbolu. Żadnego z nich nie można nazwać najwybitniejszym zawodnikiem w historii dyscypliny. Są w czołówce, jasne, lecz nie na szczycie rankingów wszech czasów. Znajdą się gracze skuteczniejsi od nich, a także bez porównania bardziej utytułowani. Posiadający więcej rekordów w swoim […]
24.11.2020
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
niemiaszek
niemiaszek
1 miesiąc temu

Nie ma takiej opcji, ale polityka promotorów w kwestii wysyłania żywych worków treningowych nadal będzie się rozwijać.

Sztaby na zachodzie tak poszły do przodu, że rodzima biedota licząca na fart bez planu na walkę zwyczajnie nie ma czego szukać.

Pasy tvp czy polsatu to maks co mogą ugrać.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

Nic nie szkodzi. W polskim boksie nie liczy się poziom, tylko to żeby było kogo wrzucić na galę PejPerWju w remizie w Pierdziszewie Większym sponsorowaną przez Blachodachówki Ziomex S.A. i Matiego z Lęborka. Dopóki ten biznes się kręci, wszyscy są zadowoleni.

Buczacu
Buczacu
1 miesiąc temu

Raczej dopóki znajdują widzów na ten szajs. W polskim boksie, i nie tylko, liczy się złapanie jelenia, który zapłaci za to sportowe gó[email protected]#$%no, niczym babcia za pościel po 8000 PLN na pokazie. Po co się ścigać na jakość, skoro cwaniactwo też daje pożyć.

Nigdy nie zapłaciłem i nie zapłacę za taki produkt. Zwłaszcza w takim sporcie. Kasę to można wywalić na walkę Joshuy z Furym.

ecro
ecro
1 miesiąc temu

Idealnie podsumowane

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu

polski boks, i ogólnie sporty walki (te prawdziwe sporty walki jak boks, zapasy, judo, a nie to pajacowanie jak MMA) od dawna są znokautowane. Nie pamiętam kiedy ostatni raz Polska miała medal Igrzysk w sportach walki. A przecież np.na IO w Seulu 1988 chyba połowa medali to zapasy, judo i bosk. Skoro nie ma bazy w tzw. amatorskich sportach walki to trudno się dziwić, że potem w zawodowstwie nie ma sukcesów. Wielką szkodą jest też to, że pod wpływem mediów w Polsce młodzi ludzie, którzy mają predyspozycje do bicia się i siłowania, idą do MMA i pokrewnych zamiast do prawdziwego sportu

Art
Art
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

Wojciech Bartnik na IO ’92 w Barcelonie, ostatni polski medal (brązowy) w boksi, a w judo to chyba Nastula miał coś później, ale co nie zmienia faktu ze od tego czasu to sama bryndza.

Naddir
Naddir
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

A dlaczego MMA nie jest prawdziwym sportem?

Karczef
Karczef
1 miesiąc temu
Reply to  Naddir

Bo to pajacerka

Maaaa
Maaaa
1 miesiąc temu
Reply to  Karczef

Pajacerka?

Właśnie w MMA musisz więcej myśleć.

W boksie każdy głupek mógł się bić. Przecież chociażby obecna waga ciężka nichuja nie ma podjazdu do dawnych czasów z Tysonem, Lewisem, Holyfieldem lub nawet Gołotą.

I takie głąby, jak Gołota albo Bowe bili się na naprawdę wysokim poziomie w boksie.

Wystarczyło mieć mocny łeb i przyjmować ciosy na ryj.

Nie ośmieszaj się.

ktostak
ktostak
1 miesiąc temu
Reply to  Karczef

Nie powiedział nikt nigdy. Pajacerka to karate i judo.

Naddir
Naddir
1 miesiąc temu
Reply to  Karczef

Odpowiedz na zasadzie “bo tak”.
Rozumiem, ze po meczu TVN kontra aktorzy, pilka nozna tez nie jest juz prawdziwym sportem? Pajacerka przeciez…

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

stary zgred stekajacy o “prawdziwym sporcie” i “kiedys to bylo” odhaczone, mozna zamykac (ciekawe kto ustala te warunki hihihihihihi)

zuy_pan
zuy_pan (@zuy_pan)
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

Na IO w Rio był medal Moniki Michalik w zapasach, w 2012 w Londynie był też brąz Janikowskiego, w 2008 w zapasach trzecie miejsce miała Agnieszka Wieszczek. Medali w sportach walki nie było tylko w Sydney i Atenach. Więc po prostu nie znasz się na tym co piszesz, ale gadasz, nie pamiętasz, ale pieprzysz bez sprawdzenia.

KACper
KACper
1 miesiąc temu

Nie doczekamy, bo boks w tym kraju mało kogo interesuje. Teraz na topie są “walki” patusów i antencjuszy z YouTube. Zresztą to nie tylko polski trend. Ogólnoświatowa głupawka dla pokolenia przygłupów żyjących Fejsbusiem, Instagramem, TikTokim itp. 
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2019-11-12/idzie-nowe-youtuberzy-zastapia-mistrzow-boksu/

niemiaszek
niemiaszek
1 miesiąc temu
Reply to  KACper

Nie doczekamy, bo promotor jeden z drugim pompuje rekord swoich zawodników na bumach, by potem schandlowac ich zagranicą zamiast budować ich powoli z lepszymi rywalami. Poza tym zestawienia na rodzimych galach są marne, zwłaszcza u wasilewskiego. Werdykt znane z góry, więc kogo ma to niby interesować? Dodaj do tego przekręty vide szpilkach vs Radczenko… A potem promotorek jeden z drugim zdziwiony, że zainteresowanie jest praktycznie zerowe. Taki model biznesowy sobie stworzyli no to mają.

W walkach atencjuszy są przynajmniej jakiekolwiek emocje, a o to chodzi w rywalizacji. No nie mów, że zestawienie Rozanski vs Centyncaya wywołało w tobie coś innego niż zenadę.

Jedno i drugie to biznes, ale kibic boksu ma dość sprowadzenia na polskie gale mistrzów pokoju Laszlo Fekete…

Na korzyść frikow działa też to, że nie pierdolą, że budują polski sport. Przekaz jest jasny. To show, zabawa, rozrywka, gdzie taki wasilewski kreuje się na budowniczego polskiego boksu, gdzie sprowadza buma za bumem. Szanujmy się. Nie oglądam frikow, ale oni przynajmniej w tej popelinie są prawdziwi od polskich promotorow boksu.

Niejestemdronem
Niejestemdronem
1 miesiąc temu

Polski boks to kryminaliści z reguły.

Karczef
Karczef
1 miesiąc temu

W tych czasach to nie ma już nawet prawdziwych gangsta, nie to co kiedyś Pershing masa i kiełbasa

BratKotleszki
BratKotleszki
1 miesiąc temu

Nie tylko nasz boks lezy. Wielu bokserow i zapasnikow woli MMA. Patrzac na UFC to nie ma przekrecania w sedziowaniu na przyklad. W boksie promotorzy nawet typu Hearn promuja sobie podopiecznych pompujac je sztucznymi rekordami walczac z 40latkami, albo miesem armatnim. Dlatego Borek nie zwyciezy z Wasilewskim na naszym podworku, bo Wasilewski hoduje sobie takifh sztucznych mistrzow, a Borek chce match makingu jak w KSW, albo UFC. Poza tym roku betonowe organizacje swiatowe tworza sobie nowe pasy lub kategorie wagowe. Najlepsze jest to, ze Glowacki pewnie moze pobic kogos w Polsce, a pozniej jakiegos taksowkarza i zgarnac jakis nowy badz zwakowany pas jednego stanu lub kontynentu o ktorym nikt wczesniej nie slyszal i znowu byc mistrzem. A jak to bedzie u nas to przekreca przyjezdnego, a jak na wyjezdzie to jego. Jest pewnie z 10 zawodnikow na swiecie, ktorym wisza uklady. Inni sa od dziecka w tym samym betownie co boks polski.

waffek
waffek
1 miesiąc temu
Reply to  BratKotleszki

haha, a Najman robił to wszystko zanim było modne i wszyscy go mieli za wariata. Geniusz co najmniej pokroju Kopernika.

Mariusz Buzała
Mariusz Buzała
1 miesiąc temu

Ja pier*ole… Chisora prawie urwał łeb Szpilce…

Karczef
Karczef
1 miesiąc temu

A Bartek z Otwocka mega talent on rozjebie wszystkich zobaczyta! /

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

A niby czemu polski boks mialby odnosic sukcesy, skoro najlepiej zarabiajacym „piesciarzem” jest Marcin Najman…
Co do Kownackiego – podpalil sie. Rewanz z Heleniusem (kiedy on w koncu bedzie?) da odpowiedz, czy cos z tego bedzie, czy nie.

Pioter
Pioter
1 miesiąc temu

Przez najbliższe lata napewno nie. Szpilka, Włodarczyk, Głowacki, Wach to już emeryci. Ktoś jak Okolie, zaczyna trenować bo był gruby i po killku latach obija naszego “mistrza”. To jest kpina, to nawet nie śmieszne.
Szkolenie leży, robi się jakieś żałosne gale w każdej remizie, która zapłaci jakieś pieniądze “zawodowcom”, ze rekordami nabijanymi na kelnerach z Węgier, Łotwy czy Litwy. Potem wychodzi szybka weryfikacja w UK czy USA.

jugol
jugol
1 miesiąc temu

szybcy jesteście, zainteresowanie boksem w polsce umarło jak napompowany przez media adamek dostał wciry od kliczki

Gallowspole
Gallowspole
1 miesiąc temu

Sport dla patusów, tak samo jak reszta gówna w rodzaju MMA

Mariusx
Mariusx
1 miesiąc temu

Nie ma trenerów , nie ma bokserów .

Liliangarcia
Liliangarcia
1 miesiąc temu

Mamy tutaj spory paradoks który można streścić w jednym zdaniu. Pan Wasilewski jest największym mecenasem i jednocześnie największym szkodnikiem polskiego boksu zawodowego. Opieranie modelu biznesowego o tv i walki na rekord zapewne pozwalają P. Wasilewskiemu godnie żyć natomiast nie wychowamy w ten sposób mistrza świata. Pan Wasilewski potrafi załatwić walki o pas to fakt natomiast słowo załatwić jest tu kluczowe. Swego czasu o mistrzostwo walczył Paweł Kołodziej czy Andrzej Wawrzyk, obaj z około 30 wybranymi walkami i dostali ciężkie ko. Taki model biznesowy jest powielany wielokrotnie, naraża się zdrowie i życie zawodników w walkach mistrzowskich,rekordy buduje na słabiakach i żyje za kasę z tv czyli teraz naszą. Jeżeli P. Wasilewski będzie a będzie trząsł polskimi boksem zawodowym nie zmieni się nic.

Suche Info
11.05.2021

Turcja: Pazdan, Łukasik i Szumski lecą z ligi

Dziś na tureckich boiskach odbywała się multiliga. Nie przyniosła ona dobrych wieści dla polskich zawodników. Ankaragucu (z Michałem Pazdanem i Danielem Łukasikiem) oraz Erzurum BB (z Jakubem Szumskim) przyklepali spadek na zaplecze. Ten sam los prawdopodobnie spotka Genclerbirligi (z Dominikiem Furmanem), a kilka kolejek temu z ligi zleciał Denizlispor (z Radosławem Murawskim). No cóż – […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Double-double Piotra Zielińskiego!

Piotr Zieliński jeszcze nigdy w swojej karierze nie notował takich liczb. Biorąc pod uwagę Serie A i Ligę Europy, Polak wykręcił już double-double! Przyklepał je dziś z Udinese (mecz wciąż trwa). Zieliński wpisał się na listę strzelców dobijając strzał Osimhena. To jego dziesiąta bramka w sezonie. Ósmy gol Piotra Zielińskiego w tym sezonie ligowym! ⚽ […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester United przegrał z Leicester 1:2 (Solskjaer wyszedł rezerwowym składem), co oznacza, że Manchester City przyklepał tytuł mistrza Anglii. Ekipa Guardioli ma dziesięć punktów przewagi nad United i już nie da się przeskoczyć jej w tabeli Premier League. Dla City może to być najlepszy sezon w historii klubu. Zdarzyło im się wprawdzie zdobyć już wcześniej […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Veratti opuści Euro? Pauza potrwa od 4 do 6 tygodni

Reprezentacja Włoch na Euro bez Marco Verattiego? Taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale i prawdopodobny. Piłkarz nie zagrał w ostatnim meczu ligowym PSG ze względu na uraz. Dziś PSG poinformowała o tym, jakie są rokowania. No cóż – nie najlepsze. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że Włoch będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Laporte zagra na Euro, ale… dla Hiszpanii

Aymeric Laporte to ciekawy przypadek. Ma 26 lat, od kilku sezonów gra w Manchesterze City, kosztował 65 milionów euro, a nigdy nie zadebiutował reprezentacji Francji. Obrońca uznał więc, że skorzysta ze swoich baskijskich korzeni. Według informacji „Marki” piłkarz City ma dostać jutro hiszpańskie obywatelstwo. Hiszpański magazyn uważa, że Laporte znajdzie się tym samym w kadrze […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Żona Vesovicia kontratakuje: – Boicie się pozwolić mu grać!

Nie wiemy, czy Tamara Vesović, żona Marko, ma rację. Nie wiemy też, czy pomaga swojemu mężowi, czy jednak wyrządza szkodę. Wiemy jednak, że ma do powiedzenia dużo i wypowiada się bardzo chętnie. Dziś znów na Instagramie stanęła murem za swoim partnerem. Pani Tamara wrzuciła maila od jednego z dziennikarzy, w którym ten prosi o rozmowę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boguski: – Jean Carlos powiedział prawdę

Rafał Boguski żegna się z Wisłą Kraków. Ikona „Białej Gwiazdy” z ostatnich lat udzieliła wywiadu „Gazecie Krakowskiej”. Odnosi się do ostatnich wydarzeń w Wiśle i konflikcie z Peterem Hyballą. Boguski brał udział w symbolicznej celebracji gola Jakuba Błaszczykowskiego, który po strzelonej bramce podbiegł do Kazimierza Kmiecika, którego Hyballa chciał się pozbyć. – Jestem zdania, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Trzech piłkarzy żegna się ze Śląskiem Wrocław

Israel Puerto, Mathieu Scalet i Maciej Wilusz po zakończeniu tego sezonu odejdą ze Śląska Wrocław. Puerto ostatnio nie był w najwyższej formie, ale klub chciał zatrzymać. Hiszpan jednak nie wyrobił limitu potrzebnego do automatycznego przedłużenia umowy, a porozumienie w sprawie normalnego przedłużenia kontraktu okazało się niemożliwe.  – Oczekiwania Israela Puerto i reprezentującej go agencji są […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021