Kibice wracają na stadiony w Hiszpanii! Na początek w Pucharze Króla

redakcja

Autor:redakcja

17 marca 2021, 13:10 • 2 min czytania

Reklama
Kibice wracają na stadiony w Hiszpanii! Na początek w Pucharze Króla

Najpierw gruchnęła informacja o tym, że EURO 2021 ma zostać rozegrane z kibicami na stadionach, a teraz mamy kolejne dobre wieści dla fanów. W Hiszpanii postanowiono otworzyć stadiony. Oczywiście nie w całości i „na próbę”, jednak to krok w słusznym kierunku. Na początek kibice mają obejrzeć z trybun finał Copa del Rey.

Reklama

Puchar Króla to jedno z najważniejszych wydarzeń w piłkarskiej Hiszpanii. Przed nami zaległy finał tych rozgrywek, który będzie wyjątkowy z uwagi na uczestników. O Copa del Rey powalczą bowiem dwie drużyny z Kraju Basków – Athletic Bilbao oraz Real Sociedad. Derby dwóch największych drużyn w regionie, których stawką będzie prestiżowe trofeum, to duże wydarzenie dla kibiców. Gdyby mecz rozgrywany był przy pełnych trybunach, atmosfera byłaby naprawdę gorąca.

Ale i tak będziemy mogli poczuć namiastkę derbów. Według informacji hiszpańskiego dziennikarza Manu Carreno, w Sevilli, gdzie odbędzie się finałowe spotkanie, trybuny zostaną otwarte dla kilkunastu tysięcy widzów.

https://twitter.com/ellarguero/status/1372149533895974914

15000 kibiców na Copa del Rey?

Carreno informuje, że na dziś w grę wchodzi wykorzystanie od 20 do 25% krzesełek na stadionie. Oznaczałoby to, że na La Cartuja będzie mogło pojawić się nawet 14000 osób. W „pesymistycznym” wariancie finał z trybun obejrzy ponad 11000 kibiców. To w obecnych czasach oznaczałoby prawdziwy przełom. Z takiej decyzji z pewnością ucieszą się kibice Athletiku. Niedawno, kiedy klub z Bilbao sięgał po Superpuchar Kraju, podnieśli oni temat świętowania zwycięstwa. Baskowie domagali się tradycyjnego spływu rzeką Nervion.

Reklama

„– Moim zdaniem ten tytuł zasługuje na barkę – czytamy we wpisie na forum kibiców Athletiku. – Bardziej niż poprzedni. Wygrana Superpucharu w ramach przygotowań do sezonu to nic. Teraz graliśmy w środku rozgrywek, kiedy każdy zespół jest w formie. I pokonaliśmy Real oraz Barcelonę. Wiem, że obostrzenia związane z pandemią nie są po to, żeby ludzie świętowali tytułu na mieście. Ale ten puchar na to zasługuje – kontynuuje jeden z Basków. O co mu chodzi? O legendarny spływ La Gabarrą, kiedy piłkarze Athletiku prezentują zdobyte trofeum kibicom zgromadzonym na brzegach rzeki Nervion. Niczym indiańscy myśliwi wracający z polowania.”

Pisaliśmy wówczas o ich żądaniach. Domyślamy się, że jeśli władze hiszpańskiej piłki zdecydują się częściowo otworzyć stadion Sevilli, to kibice Athletiku w przypadku wygranej będą mieli argument za ogłoszeniem wielkiego święta w stolicy Kraju Basków.

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank