Radosław Sobolewski: Dymisja? Nie zamierzam się poddawać

redakcja

Autor:redakcja

12 marca 2021, 16:07 • 2 min czytania

Reklama
Radosław Sobolewski: Dymisja? Nie zamierzam się poddawać

Radosław Sobolewski odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem z Rakowem Częstochowa. Jak szkoleniowiec Wisły reaguje na problemy z wynikami? Co ze zdrowiem Rafała Wolskiego oraz pozostałych piłkarzy, którzy ostatnio rzadziej pojawiali się na boisku? Czy Sobolewski poda się do dymisji w przypadku porażki? 

Reklama

Jednym z głównych tematów konferencji była słaba postawa „Nafciarzy” w ostatnich tygodniach. Trener Wisły nie zamierza jednak rezygnować z walki o punkty. – Nie chcę dyskutować o opiniach, natomiast to, że ktoś nie widzi pomysłu na grę, nie znaczy, że go nie ma. Jak ktoś mnie zna, wie, że niesamowicie istotnym aspektem jest taktyka i strategia na mecz. Jeśli chodzi o dymisję, mogę powiedzieć, co zamierzam. Zamierzam wygrać 10 spotkań, które pozostało. Jeśli nie wygram z Rakowem, mam jeszcze dziewięć spotkań i też zamierzam je wygrać. Nie chcę się poddawać – powiedział Sobolewski.

Szkoleniowiec Wisły największy problem widzi w tym, że płocczanie tracą ostatnio sporo bramek. – To przyczyna tego, dlaczego w ostatnich meczach nie wygrywamy. Mam w pamięci mecze z Wisłą Kraków i Stalą Mielec. Szukamy rozwiązań, żeby takie błędy nam się nie przytrafiały. Mamy plan na mecz z Rakowem Częstochowa, ale nie chciałbym zdradzać jego szczegółów. Może uda nam się rywala zaskoczyć. 

Rafał Wolski wraca, Airam Cabrera kontuzjowany

Natomiast jeśli chodzi o sprawy kadrowe, kibice mogą mieć powody do optymizmu. Rafał Wolski powoli wraca do optymalnej formy. – Rafał wygląda bardzo dobrze na treningach. Przełamał się pod względem mentalnym, nie obawia się już o swoje kolano. Wręcz przeciwnie, nie unika kontaktu, wślizgów, widać, że ma kolejny krok za sobą. Natomiast problemem jest przygotowanie fizyczne do meczu. Rozmawiam z nim często, na dziś ma siły na 30 minut gry i staram się go maksymalnie wykorzystać, bo wiemy, jakim potencjałem dysponuje.

Szkoleniowiec Wisły Płock zdradził także, że rozważa grę Huberta Adamczyka. Do gry gotowy jest już Jakub Rzeźniczak, z kolei Piotr Tomasik odbudowuje się fizycznie po chorobie. Jakie jeszcze problemy kadrowe ma Sobolewski? – Luka Susnjara i Giorgi Merebaszwili mieli problemy zdrowotne, Airam Cabrera nie gra z powodu urazu mięśniowego. Od dłuższego czasu boryka się on z niegroźnymi, ale częstymi urazami mięśniowymi. Brakuje mu regularności w treningach, potrzebuje czasu, żeby się odbudować. Może pomoże mu przerwa na reprezentację.

Reklama

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Mikołaj Duda
0
Piękny gol Bośniaka na mundialu! Jeden z najmłodszych w historii [WIDEO]

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank