– Jak się spojrzy na zawodników Cracovii, to dla nich walka o utrzymanie jest nową sytuacją. Widać, że powoli dopiero zaczynają rozumieć i ogarniać sprawę. Patrzę po treningach i to są piłkarze o sporych umiejętnościach. Wydaje mi się, że jak przełamiemy się w Ekstraklasie, jak uda się wygrać jakiś mecz, to już pójdzie. Ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Szorujemy dno tabeli. Gdyby nie to, że Stal i Podbeskidzie też sobie nie radzą, bylibyśmy ostatni. A musimy też pamiętać, że Cracovia sezon zaczęła z pięcioma minusowymi punktami za coś z przeszłości, co nigdy nie powinno się wydarzyć. Będziemy walczyć o utrzymanie. Mamy tyle punktów, że nie mogę powiedzieć, nie mogę skłamać, że czeka nas bój o coś więcej niż pozostanie w lidze – mówił Jakub Kosecki, piłkarz Cracovii, w rozmowie z nami w programie Weszłopolscy na Kanale Sportowym. Zapraszamy do wersji tekstowej tej rozmowy.  

Kosecki: – Media społecznościowe to syf. Cieszę się, że jest o mnie ciszej


Z tobą zawsze można szczerze i wprost. 

Można.

Cracovia to najbardziej bezbarwna drużyna w lidze? Przyszedłeś rozruszać to całe towarzystwo?

Postaram się rozruszać, ale zobaczymy, jak to wyjdzie. Czy Cracovia jest bezbarwna? Wydaje mi się, że chłopaki nie za bardzo radzą sobie z sytuacją, w której muszą walczyć o utrzymanie. Pogadaliśmy ostatnio w szatni, trochę inaczej to wyglądało teraz, ale dużo pracy przed nami. Nie prezentujemy zbyt atrakcyjnego futbolu, ale postaramy się to zmienić.

Co masz na myśli mówiąc, że piłkarze Cracovii nie za bardzo radzą sobie z tą sytuacją?

No tak jest, może to głupio zabrzmi, ale jestem doświadczonym zawodnikiem. W ŁKS-ie moim celem był awans do Ekstraklasy – udało się. Poszedłem na wypożyczenie do Lechii Gdańsk. Celem było utrzymanie – udało się. Wróciłem do Legii. Cel: wygrać jak najwięcej trofeów. W pierwszym sezonie wygraliśmy więc mistrzostwo i Puchar Polski. W Sandhausen mieliśmy utrzymać się w lidze i udało się to wykonać. Potem w Śląsku Wrocław pierwszym celem było zakotwiczenie w pierwszej ósemce – udało się, ale następnie walczyliśmy o utrzymanie i też nam to wyszło. Każdy zespół, w którym byłem, miał zadania, które wiązały się z wielką odpowiedzialnością, z którą trzeba było sobie radzić.

Jak się spojrzy na zawodników, którzy są w Cracovii, to dla nich walka o utrzymanie jest nową sytuacją. Widać, że powoli dopiero zaczynają rozumieć i ogarniać sprawę. Patrzę po treningach i to są piłkarze o sporych umiejętnościach. Wydaje mi się, że jak przełamiemy się w Ekstraklasie, jak uda się wygrać jakiś mecz, to już pójdzie.

Ale faktycznie Cracovia już do końca sezonu będzie grać o utrzymanie?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Szorujemy dno tabeli. Gdyby nie to, że Stal i Podbeskidzie też sobie nie radzą, bylibyśmy ostatni. A musimy też pamiętać, że Cracovia sezon zaczęła z pięcioma minusowymi punktami za coś z przeszłości, co nigdy nie powinno się wydarzyć. Będziemy walczyć o utrzymanie. Mamy tyle punktów, że nie mogę powiedzieć, nie mogę skłamać, że czeka nas bój o coś więcej niż pozostanie w lidze. Jasne, że jest Puchar Polski, który chcemy obronić i też bardzo mocno na to liczymy.

Jak podsumowałbyś swoją przygodę w Turcji? Pod względem finansowym pewnie jesteś zadowolony, ale wydaje nam się, że obiecywałeś sobie więcej czysto sportowo. 

Obiecywałem sobie zdecydowanie więcej, ale jeśli spojrzymy na to, co działo się w Adanie Demirspor, to było to czyste szaleństwo. W ciągu dwóch i pół roku miałem ośmiu trenerów. Co okienko transferowe dochodziło do rewolucji w składzie – dziesięciu przychodziło, dziesięciu odchodziło, pięciu lądowało w rezerwach, trzech po tygodniu wracało. W Turcji, w I lidze, jest tak, że pięciu obcokrajowców może być na boisku i jeden na ławce, a my w pewnym momencie mieliśmy w składzie piętnastu obcokrajowców. Kadra zespołu liczyła trzydzieści pięć osób. Cały czas nowa taktyka, nowy szkoleniowiec, nowe założenia. W pewnym momencie nie wiedziałem nawet, co mam grać. Jaja jak berety.

W pierwszym meczu tego sezonu miałem asystę, w drugim zagrałem połówkę, w trzecim znów miałem asystę, a w czwartym wylądowałem na trybunach. Nikt mi nic nie powiedział, tak po prostu wypadłem ze składu. Godzinę przed meczem się dowiedziałem, że jestem out. Szok. Byłem wkurzony. Po tym doszliśmy z moimi menadżerami i z moim ojcem do wniosku, że to już jest za dużo, że mam dosyć. W grudniu, wróć, dopiero niedawno udało się zerwać umowę i trafiłem do Cracovii. Dziwna sytuacja. Generalnie w Adanie w pewnym momencie było tak, że wielu piłkarzy miało koronawirusa, nie miał kto grać na prawej obronie i na środku pomocy, więc trenerzy musieli wchodzić do gierek treningowych, a mnie wysyłali obok, żebym odbijał sobie piłkę od ściany. Serio, nie obraziłbym się, jeśli na treningu musiałbym zagrać nie na swojej pozycji.

Może trenerzy byli od ciebie lepsi!

Najwyraźniej tak. Nic, że jeden z nich miał dwadzieścia kilo nadwagi i ledwo biegał.

To jeszcze gorzej o tobie świadczy. 

Tak wyglądała rzeczywistość w tym zespole, choć prywatnie żyło mi się tam fajnie. Ciepło, sympatycznie, pieniądze na czas. Ale sportowo nie wyszło. Zdaję też sobie sprawę z tego, że sam nie dawałem argumentów, ale jak już zacząłem coś prezentować, to skrzydła zostały mi podcięte. Wylądowałem na trybunach, zrezygnowałem, nie miałem już najmniejszej ochoty współpracować z tymi ludźmi.

Powiedziałeś, że było w Adanie bardzo wielu obcokrajowców, czyli mamy rozumieć, że nie przeżyłeś szoku, kiedy pojawiłeś się w szatni Cracovii. 

Przeżyłem szok, bo spotkałem kilku Polaków. A tak na poważnie, to nie mam z tym problemów. Byłem w Niemczech, byłem w Turcji, bardzo dobrze radzę sobie z językiem angielskim. Jestem osobą, która lubi wejść do szatni i od razu pokazać, że ze mną można pogadać na każdy temat. Nie miałem z tym najmniejszego problemu. Tym bardziej, że ci piłkarze mają dużą jakość, ale trochę nie radzą sobie z tą sytuacją. Inna sprawa też, że nie jestem zbyt długo w zespole, więc może gadam głupoty i może ktoś powie, że jest inaczej.

Miałeś jakieś inne oferty czy od początku nastawiłeś się, żeby wrócić do Ekstraklasy?

Sporo było zapytań z Turcji, ale późno rozwiązałem kontrakt. Jak już doszliśmy do porozumienia, to u nich było zamknięte okienko transferowe. Jedyne otwarte okienka, to były Chiny, Japonia, MLS, Polska i jeszcze parę innych krajów. Ale chciałem wrócić do Polski na przynajmniej pół roku. Mówiłem to też żonie. Chciałem na spokojnie przygotować się do nowego sezonu, na tym mi zależało. Bardzo też naciskałem na to, żeby był to kontrakt półroczny, a niektóre kluby nie chciały się na to godzić.

Czyli odpoczniesz chwilę, odbudujesz się i lecisz dalej?

Broń Boże, po prostu nie chciałem dłuższej umowy, bo wiemy jak to będzie, jeśli Cracovia spadnie z Ekstraklasy, to raczej czeka ją dużo zmian personalnych. Ja lubię mieć wszystko poukładane, więc naturalnie wolałem podpisać kontrakt na pół roku. Jak się wszystko ułoży po naszej myśli, utrzymamy się i obronimy Puchar Polski, to Cracovia będzie miała pierwszeństwo w negocjacjach nowego kontraktu. Nie będzie tak, że jak skończy się sezon, to odejdę. Finanse w ogóle nie miały znaczenia.

W półfinale Pucharu Polski gracie z Rakowem. Mecz w lidze pokazał, że są do pyknięcia? 

I dla nas, i dla Rakowa boisko w Bełchatowie było fatalne. Oni też to mówili podczas przerw. Murawa kompletnie nie nadawała się do gry w piłkę. Jakakolwiek akcja indywidualna kończyła się odbiciem piłki od kolana i wyjściem w aut. Ciężko było cokolwiek skonstruować. Nie patrzymy na ten mecz jak na promyczek nadziei. Na lepszym boisku ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Różnie to spotkanie mogło się potoczyć. Zobaczymy, Puchar Polski to jeden mecz i kto lepiej się przygotuje z formą dnia, ten wygra, prosta sprawa. Uważam za to, że i my, i Raków mamy porównywalne zespoły. Jasne, że walczymy o dwie różne rzeczy, ale Cracovia ma zawodników na odpowiednim poziomie, żeby walczyć o coś więcej niż walczy w tym sezonie.

Jak postrzegasz to, że wyjeżdżałeś jako jeden z najbardziej medialnych piłkarzy, a teraz jest o tobie ciszej. 

Miałem Instagrama. Facebooka praktycznie nie używałem. Nie wiem nawet, czy istnieje moje konto, bo nie pamiętam hasła i niczego. Ale z tego wszystkiego zrezygnowałem. Z tego Insta, z tego świata internetowego. Jak to miałem, to w ogóle nie odpowiadałem na wiadomości, nie wchodziłem w dyskusję. Jeśli ktoś chce porozmawiać, to proszę bardzo – wywiad, rozmowa, super. Media społecznościowe to jedno wielkie gówno. Syf. To zakłamywanie rzeczywistości. Patrzę na ludzi, którzy wrzucają zdjęcia, filmy, Tik-Toki i nie mogę uwierzyć. Nie poznaję tych ludzi. Jak patrzę na kogoś w social mediach i spotkam kogoś na żywo, to muszę się spytać, czy to naprawdę on, czy z kimś innym ma się w necie do czynienia. Tak to wygląda. Rożne filtry, wszyscy są influencerami, nie chcę nawet na ten temat gadać. Obłuda. Każdy ma piękne życie na Instagramie i na Facebooku, a na żywo to tak pięknie nie wygląda. Zrezygnowałem z tego, nie chciałem się udzielać w tym kierunku. I tak dalej będzie.

Pytałem szerzej. Byłeś u Kuby Wojewódzkiego, co chwilę przed kamerami Canal Plus, a w Adanie miałeś spokój. 

Nie czuję się lepiej, bo nie mam parcia. Wróciłem teraz do Polski i dałem bardzo dużo wywiadów. Mówiłem każdemu dziennikarzowi:

Słuchaj, przed tobą dzwoniło do mnie kilkunastu innych dziennikarzy. Udzieliłem siedem wywiadów w trzy dni. Zadaliście te same pytania.

Sam widziałem to po sobie, że jeśli widzę jedną osobę, która cały czas udziela wywiadów w mediach, to budzi to niesmak. Co za dużo, to niezdrowo. Nie miałem żadnego problemu z tym, żeby się wycofać. Dałem jeden szczery wywiad, po którym uznałem, że nie ma sensu się pompować w mediach. Powiedziałem samą prawdę i nie będę się wybielał. Nie mam problemów, że ucichło o mnie, że nie jestem już najpopularniejszy.

ROZMAWIALI BIAŁEK, ROKUSZEWSKI, MAZUREK I OLKIEWICZ

Fot. Newspix

Suche Info
26.05.2022

Papszun: Trener musi być jak Piłsudski

– Trener musi być takim Piłsudskim. Musi mieć mocny charakter, być autorytetem, liderem. Różnie się o nim mówi, ale Piłsudski ma zasługi historyczne, patriotyczne dla nas Polaków i to duże. Owszem, można się doszukiwać w nim minusów, ale wiadomo, jak było po rozbiorach. Pod czyjąś egidą musiałeś być, komuś bardziej zaufać – mówi Marek Papszun […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Trojak: Czasem człowiek musi upaść na dno

Kiedyś mówiono o nim „Schweinsteiger z Cichej”. Karierę pokrzyżowały mu jednak kontuzje i złe życiowe wybory, a w 2019 roku groziło mu więzienie. Dziś Miłosz Trojak ma 28 lat, zmienił swoje podejście do wielu spraw i wraz z Odrą Opole przystąpi do pierwszego meczu barażowego o awans do Ekstraklasy. Awans, na który w mieście czekają […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Wisła Płock: Furman dogadany, Chrzanowski blisko wykupu. O dwóch piłkarzy pytają inne kluby

Dominik Furman przedłuży kontrakt z Wisłą Płock. Środkowy pomocnik nie błyszczał w ekipie Nafciarzy tak jak przed wyjazdem do Turcji, ale bardzo zależało mu na pozostaniu w klubie. Umowę musi zatwierdzić jeszcze rada nadzorcza. Blisko dalszej gry w szóstej drużynie ostatniego sezonu jest też Adam Chrzanowski. Mamy też kilka parę innych informacji dotyczących zawodników Wisły. […]
26.05.2022
Ekstraklasa
26.05.2022

Były trener Lechii i Vuković w walce o posadę. Runjaić rozmawiał z Mesanoviciem

Aleksandar Vuković w dalszym ciągu ubiega się o pracę poza Ekstraklasą. W ostatnim czasie trener rozmawiał z jednym z węgierskich klubów. Z kolei przy okazji Legii Warszawa pojawiają się kolejne nazwiska, jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia. Sprawdziliśmy kilka tropów. Transfery. Almedin Ziljkic w Legii Warszawa? Almedin Zilljkic – to nazwisko przewijało się w słoweńskich mediach, […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Nenad Bjelica może trafić do klubu Serie A

Nenad Bjelica może trafić do Spezii Calcio. Były trener Lecha Poznań jest jednym z kandydatów do zastąpienia Thiago Motty, jeśli ten pożegna się latem z szesnastym zespołem ostatniego sezonu Serie A. Motta wciąż pozostaje trenerem Spezii, ale spokojne utrzymanie dość kiepskiej kadrowo drużyny na tyle zaimponowało ekspertom, że już dziś łączy się byłego piłkarza m.in. […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Real Madryt 2021/22. Wycinki z sezonu

Zbliża się finał Ligi Mistrzów, więc to dobry moment, by nieco podgrzać atmosferę i podsumować sezon w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy zaliczyli mnóstwo wzlotów, dostarczyli wielu wrażeń, ale nie zabrakło też wpadek, zbierania siniaków i drobnych blizn. Te trudniejsze momenty są chyba nawet ciekawsze. Treści hagiograficzne są przyjemne, ale monotonne i stanowią uproszczenie. Jednym tchem […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Trojak: Czasem człowiek musi upaść na dno

Kiedyś mówiono o nim „Schweinsteiger z Cichej”. Karierę pokrzyżowały mu jednak kontuzje i złe życiowe wybory, a w 2019 roku groziło mu więzienie. Dziś Miłosz Trojak ma 28 lat, zmienił swoje podejście do wielu spraw i wraz z Odrą Opole przystąpi do pierwszego meczu barażowego o awans do Ekstraklasy. Awans, na który w mieście czekają […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Wisła Płock: Furman dogadany, Chrzanowski blisko wykupu. O dwóch piłkarzy pytają inne kluby

Dominik Furman przedłuży kontrakt z Wisłą Płock. Środkowy pomocnik nie błyszczał w ekipie Nafciarzy tak jak przed wyjazdem do Turcji, ale bardzo zależało mu na pozostaniu w klubie. Umowę musi zatwierdzić jeszcze rada nadzorcza. Blisko dalszej gry w szóstej drużynie ostatniego sezonu jest też Adam Chrzanowski. Mamy też kilka parę innych informacji dotyczących zawodników Wisły. […]
26.05.2022
Ekstraklasa
26.05.2022

Były trener Lechii i Vuković w walce o posadę. Runjaić rozmawiał z Mesanoviciem

Aleksandar Vuković w dalszym ciągu ubiega się o pracę poza Ekstraklasą. W ostatnim czasie trener rozmawiał z jednym z węgierskich klubów. Z kolei przy okazji Legii Warszawa pojawiają się kolejne nazwiska, jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia. Sprawdziliśmy kilka tropów. Transfery. Almedin Ziljkic w Legii Warszawa? Almedin Zilljkic – to nazwisko przewijało się w słoweńskich mediach, […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Real Madryt 2021/22. Wycinki z sezonu

Zbliża się finał Ligi Mistrzów, więc to dobry moment, by nieco podgrzać atmosferę i podsumować sezon w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy zaliczyli mnóstwo wzlotów, dostarczyli wielu wrażeń, ale nie zabrakło też wpadek, zbierania siniaków i drobnych blizn. Te trudniejsze momenty są chyba nawet ciekawsze. Treści hagiograficzne są przyjemne, ale monotonne i stanowią uproszczenie. Jednym tchem […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Tudor, Pereira i inni. Kto wyróżniał się na prawej stronie?

W rankingu najlepszych prawych defensorów minionego sezonu uwzględniliśmy zarówno prawych obrońców, jak i prawych wahadłowych, gdyż system z trójką środkowych obrońców stał się w Ekstraklasie bardzo popularny. Nie powiemy, że wyniknął z tego wielki problem bogactwa, ale pogodzenie ze sobą piłkarzy o nieco różnych zadaniach do zrealizowania na boisku jakimś wyzwaniem na pewno było. Na […]
26.05.2022
Prasówka
26.05.2022

PRASA. Kulesza: Podejrzewam, że sprawa Lewego w najbliższych dniach się wyjaśni

Czwartkowa prasa najwięcej miejsca poświęca barażom o Ekstraklasę.  PRZEGLĄD SPORTOWY Arka Gdynia faworytem barażowego starcia z Chrobrym Głogów. Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. Biorąc pod uwagę fakt, z której pozycji Arka przystępowała do rundy wiosennej, trzecie miejsce powinno cieszyć, bo oba mecze barażowe odbędą się w Gdyni, o ile oczywiście […]
26.05.2022
Liczba komentarzy: 38
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Popieram przygłupów
Popieram przygłupów
1 rok temu

Kosecki mówi o obłudzie lansu i syfie mediów społecznościowych? Piekło zamarzło. 😉

SmyQ
SmyQ(@smyq)
1 rok temu

Lubię go. Zawsze był tym, który pokazuje na boisku dużo więcej od pozostałych.

superwojtek09pl
superwojtek09pl(@superwojtek09pl)
1 rok temu
Reply to  SmyQ

m.in dupe

Stefan Pełszczek
Stefan Pełszczek
1 rok temu
Reply to  SmyQ
Booo
Booo
1 rok temu
Reply to  SmyQ

Doceniam szydere i grę słów

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
1 rok temu

Kompletnie nie po drodze mi z Koseckim, ale akurat to co mówi o mediach społecznościowych, to święta prawda…

tomek
tomek
1 rok temu
Reply to  Tralalala

Tylko to co mówi nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Mały gnojek co chce dobrze w wywiadzie wypaść, bo taus poradził.

Adam Pawel
Adam Pawel(@adam-pawel)
1 rok temu
Reply to  Tralalala

I jest to odkrycie warte Nobla, nie wiedziałeś o tym wcześniej? Dopiero Kosecki odkrył tę prawdę? Jak się naleje trochę zimnego mleka do gorącej kawy, to można od razu pić 🙂

Mayox
Mayox
1 rok temu

Kuba daj spokój, pakuj się do białej Panamery i jedz szukać tego z długimi włosami xD

PDG
PDG
1 rok temu
Reply to  Mayox

no własnie miedzy innymi przez takie komentarze chłopak sie wypisał z internetów. i nawet tego nie przeczyta

kol. Zenon
kol. Zenon
1 rok temu

nie wiem, ale jakoś nie przekonuje mnie do siebie ten czlowiek. wiadomo, że nigdy nie wyjdzie już z cienia ojca, ale gadanie że dopiero po konsultacji z ojcem i menadżerami (ciekawe ilu ich Pan Jakub potrzebował do działania?) wymyslił, że „MAM DOŚĆ” to jakaś dziecinna kpina, bo to sam już nie wie co mysleć? wczesniej gadał o zadaniach, jakie by nie postawili przed nim to się wywiązał… sorry, znaczy drużyna się wywiązała, on tylko pomagał :)… ogólnie wzór kolegi i ogólnie skromność bije z tych wypowiedzi. i ogólnie nie ma problemu z brakiem gwiazdorzenia :). … jedyna rzecz z którą się zgadzam to, że media społecznościowe to gówno, a wrzucanie filmików z kupą dzieciaka po śniadaniu to dramat. dzieciaka i głupiej matki.

Endriu
Endriu
1 rok temu

Ciekawy temat z tymi mediami społecznościowymi. Stawiam taką tezę, że nową chorobą XXI wieku jest uzależnienie od opinii innych ludzi. Powiedzmy to sobie wprost – ludzie mają FB tylko po to, by się lansować i kreować w lepszym świetle niż to naprawdę wygląda. Ktoś, kto żyje własnym życiem, nie potrzebuje FB, Insta i innych tego typu wynalazków. Z piłkarzami jest trochę inna bajka, bo oni są w pewnym sensie „produktem”, więc jak ich nie będzie na FB, Insta, to stracą potencjał marketingowy. Natomiast po jaką cholerę FB, Insta zwykłej osobie, która pracuje od 8 do 16?

kol. Zenon
kol. Zenon
1 rok temu
Reply to  Endriu

ludzie zawsze byli uzależnieni od opinii innych. tylko że kiedyś oceniała rodzina i kumple, a dzisiaj cały świat, czesto głupszy niż gwozdzie…no jest róznica?

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
1 rok temu
Reply to  Endriu

Prawda jest taka, że FB czy Insta to obecnie nic innego jak targowisko próżności. Kłopot w tym, że – zwłaszcza dotyczy to młodych ludzi – jeśli cię tam nie ma, to tak jakbyś nie istniał. Wyalienowanie społeczne. I tak to się kręci.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 rok temu
Reply to  Endriu

Najlepsze jest to że młodzież (Ur 1995 i młodsi) są już od tego szajsu w większości totalnie uzależnieni (zwłaszcza dziewczyny). Gdzieś już nawet zdiagnozowano nową przypadłość – „strach przed tym żeby coś Cię w internecie nie ominęło” (ma to jakaś fachową skrótowa nazwę) a za udaną imprezę wśród znajomych większość uznaje taką która „generuje aktywność w mediach społecznościowych i możliwość wrzucania treści”. Chore to trochę. A za jakieś parę lat Ci ludzie jak dojrzałe społeczeństwo będzie kreowalo rzeczywistość (często ze swoim „ok, boomer” zamiast rzeczowych argumentów.

Tralalala
Tralalala(@tralalala)
1 rok temu

FOMO – Fear Of Missing Out

Adam Pawel
Adam Pawel(@adam-pawel)
1 rok temu

Dobra, weź nie biadol, znam dużo dziewczyn, no dobra może nie, aż tak dużo 🙂 urodzonych 1995+ i wcale nie są uzależnione.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 rok temu
Reply to  Adam Pawel

Ja nie wrzucam wszystkich do jednego wora i nie generalizuje.
Tak jak nasze pokolenie miało młodość w postaci grania w nogę do zapadajacych ciemności, szałasy, zabawy w chowanego albo berka i ogólnie integrację twarzą w twarz tak młodzież dość mocno teraz uzależnia się od rzeczywistości wirtualnej co jest dość niepokojące. Oczywiście nie oznacza to że nie ma w tej grupie jednostek o ciekawych zainteresowaniach i poważnym rzeczowym podejściu do życia.

Adam Pawel
Adam Pawel(@adam-pawel)
1 rok temu

Każde pokolenie boi się o to następne i uważa, że to następne sobie nie poradzi i w ogóle koniec świata będzie. Nie bój, wyrosną.

Gmoch
Gmoch
1 rok temu
Reply to  Endriu

Nie do końca tak jest

Obecnie najwięcej zleceń pozyskuję przez grupy zawodowe w f-b. Chodzi ogólnie o ostatnie kilka lat, bo w sumie na dziś mam więcej pracy niż mi potrzeba i nie szukam. Natomiast jest to świetna baza pod kątem kariery, może o większym potencjale niż linkedin.

Mam uzupełnione dane na f-b, czasem klepnę jakiś post. Zdjęcie mam jedno, profilowe. Trzeba będzie niedługo zmienić, bo już z 10 lat wisi. Nie czuję potrzeby chwalenia się swoim życiem. Nie jest spektakularne, poza tym to moja prywatna sprawa. Kto ma być na bieżąco, to spotyka się w cztery oczy.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 rok temu

nie wiem, ale jakoś nie przekonuje mnie do siebie ten czlowiek. wiadomo, że nigdy nie wyjdzie już z cienia ojca, ale gadanie że dopiero po konsultacji z ojcem i menadżerami (ciekawe ilu ich Pan Jakub potrzebował do działania?) wymyslił, że „MAM DOŚĆ” to jakaś dziecinna kpina, bo to sam już nie wie co mysleć? wczesniej gadał o zadaniach, jakie by nie postawili przed nim to się wywiązał… sorry, znaczy drużyna się wywiązała, on tylko pomagał :)… ogólnie wzór kolegi i ogólnie skromność bije z tych wypowiedzi. i ogólnie nie ma problemu z brakiem gwiazdorzenia :). … jedyna rzecz z którą się zgadzam to, że media społecznościowe to gówno, a wrzucanie filmików z kupą dzieciaka po śniadaniu to dramat. dzieciaka i głupiej matki.

RawAirek
RawAirek
1 rok temu

Gdy Kosecki mówił w „Weszłopolskich” o tzw. wpływie social mediów na życie, to miałem takie „Ok boomer”. Śmierdzi to zresztą hipokryzją na odległość – niby mówi, że nie chce udzielać wywiadów, ale jak Weszło, to udzieli. Jest takie coś jak czerwony guzik na telefonie, warto by było z niego skorzystać… Poza tym, tak teraz szkaluje Adanę, a jakoś w wywiadzie z Jakubem Białkiem Kosa stwierdził, że „ma tu wszystko, czego potrzebuje i się stąd nie rusza”. Zastanawiające, moim zdaniem. Już pomijając fakt, że nawet nie czuje skruchy i jest tak pewny swojego celu, że mam wrażenie, iż on zaraz z tego rozpędu uderzy głową o mur z cegieł, bo nie wyhamuje. Chciałbym mieć przekonanie do Kuby, ale no nie, nieee…

dagestsnskiZAPASIOR
dagestsnskiZAPASIOR
1 rok temu
Reply to  RawAirek

Szkaluje Adane??? „Tak wyglądała rzeczywistość w tym zespole, choć prywatnie żyło mi się tam fajnie. Ciepło, sympatycznie, pieniądze na czas. Ale sportowo nie wyszło.”

Estragon
Estragon
1 rok temu

Cracovia mimo tych odjętych 5 pkt to jest w tym sezonie kompletny dramat.
Nie wiem o co tam chodzi. Probierz podał sie do dymisji, która nie została przyjęta, a oni nadal jak grali chujowo tak grają. Chyba nikt juz nie wie o co w tym klubie chodzi łącznie z Filipiakiem.

Jarek Mergner
Jarek Mergner
1 rok temu
Reply to  Estragon

Powinni mieć co najmniej -10 jak nie -15 i by się spierdolili z ligi. A tak to chuj.

nand
nand
1 rok temu
Reply to  Estragon

powinni grac wiecej wrzutkami.

loko
loko
1 rok temu

media społecznościowe to nie syf, syf to mają w głowie niektórzy użytkownicy, jak młody Kosa

Kristof.
Kristof.
1 rok temu

Kosecki to się nadaje jedynie do pchania karuzeli. Cwaniak jakich mało. Jego umiejętności to max 3 liga Surinamu.

pucharowicz europejski
pucharowicz europejski
1 rok temu
Reply to  Kristof.

czyli i tak wyżej niż osiągnięcia pucharowe warszawskiej starej damy, która jedyne co ma to proporczyki Astany, fotki samolotów z lotniska na Gibraltarze w przerwie meczu i gwiazdę od Szeryfa z Tyraspola

Radi
Radi
1 rok temu

Wiesz w ogóle, co oznacza „Stara Dama” i dlaczego piszemy to wielką literą ?

jak mu tam
jak mu tam
1 rok temu

Zaraz się go pozbędą z Cracovii bo ma polski rodowód.

Probierz nie lubi Polaków, gardzi nimi. Jest zatwardziałym polonofobem.

Szkoda że prezesi klubików piłkarskich w ekstraklapie, która ma taki właśnie poziom jaki ma przez takich probierzów, nie chorują na polonofobię. Gdzie pan michaś szukałby wtedy pracy?

Na uberze i bolcu jak ten z wczoraj.

Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
1 rok temu

Cracovia to esencja polskiego futbolu. Pigułka.

Autorytet pan trener Probierz Michał za sterami, biało czerwone barwy koszulek ale Polaka tam nie zobaczysz żadnego kurwa!

Lepiej starego Słowaka czy Serba tu ściągnąć, na pewno dzieciaki i ogólnie kibice będą mieli powody żeby chodzić na mecze, emocjonować się tą padliną, kupować koszulki, utożsamiać się z wkładami do koszulek, rozwijać ten sport.

Na, kurwa, pewno.

Ssa Pento
Ssa Pento
1 rok temu

O, jakie pasmo sukcesów „(…) w Śląsku Wrocław pierwszym celem było zakotwiczenie w pierwszej ósemce – udało się, ale następnie walczyliśmy o utrzymanie i też nam to wyszło”
Tak zakotwiczyli w ósemce że aż o utrzymanie walczyli, ale wszystko mu się udało, brawo!

Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
1 rok temu
Reply to  Ssa Pento

na szczęście się udało! co by to było gdyby się nie udało?!

Endriu Strejlau
Endriu Strejlau
1 rok temu

Pisze gosc ktory chodzil w sukience i szukal dymu z jakims kolosem z Jagi xD

Gmoch
Gmoch
1 rok temu

Mamy coś takiego, że nie pamiętamy dobrego, tylko złe lub śmieszne. Gość kiedyś miał super sezon w Legii. Już nie pamiętam jego akcji za bardzo, ale świecenie d… i nasza pani mi jakoś tak utkwiły. Będzie się już do końca z tym kojarzył.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 rok temu

Ogolnie media to syf – nie tylko spolecznosciowe.

FilipO
FilipO
1 rok temu

No i spoko

Suche Info
26.05.2022

Papszun: Trener musi być jak Piłsudski

– Trener musi być takim Piłsudskim. Musi mieć mocny charakter, być autorytetem, liderem. Różnie się o nim mówi, ale Piłsudski ma zasługi historyczne, patriotyczne dla nas Polaków i to duże. Owszem, można się doszukiwać w nim minusów, ale wiadomo, jak było po rozbiorach. Pod czyjąś egidą musiałeś być, komuś bardziej zaufać – mówi Marek Papszun […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Trojak: Czasem człowiek musi upaść na dno

Kiedyś mówiono o nim „Schweinsteiger z Cichej”. Karierę pokrzyżowały mu jednak kontuzje i złe życiowe wybory, a w 2019 roku groziło mu więzienie. Dziś Miłosz Trojak ma 28 lat, zmienił swoje podejście do wielu spraw i wraz z Odrą Opole przystąpi do pierwszego meczu barażowego o awans do Ekstraklasy. Awans, na który w mieście czekają […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Wisła Płock: Furman dogadany, Chrzanowski blisko wykupu. O dwóch piłkarzy pytają inne kluby

Dominik Furman przedłuży kontrakt z Wisłą Płock. Środkowy pomocnik nie błyszczał w ekipie Nafciarzy tak jak przed wyjazdem do Turcji, ale bardzo zależało mu na pozostaniu w klubie. Umowę musi zatwierdzić jeszcze rada nadzorcza. Blisko dalszej gry w szóstej drużynie ostatniego sezonu jest też Adam Chrzanowski. Mamy też kilka parę innych informacji dotyczących zawodników Wisły. […]
26.05.2022
Ekstraklasa
26.05.2022

Były trener Lechii i Vuković w walce o posadę. Runjaić rozmawiał z Mesanoviciem

Aleksandar Vuković w dalszym ciągu ubiega się o pracę poza Ekstraklasą. W ostatnim czasie trener rozmawiał z jednym z węgierskich klubów. Z kolei przy okazji Legii Warszawa pojawiają się kolejne nazwiska, jeśli chodzi o potencjalne wzmocnienia. Sprawdziliśmy kilka tropów. Transfery. Almedin Ziljkic w Legii Warszawa? Almedin Zilljkic – to nazwisko przewijało się w słoweńskich mediach, […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Nenad Bjelica może trafić do klubu Serie A

Nenad Bjelica może trafić do Spezii Calcio. Były trener Lecha Poznań jest jednym z kandydatów do zastąpienia Thiago Motty, jeśli ten pożegna się latem z szesnastym zespołem ostatniego sezonu Serie A. Motta wciąż pozostaje trenerem Spezii, ale spokojne utrzymanie dość kiepskiej kadrowo drużyny na tyle zaimponowało ekspertom, że już dziś łączy się byłego piłkarza m.in. […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Real Madryt 2021/22. Wycinki z sezonu

Zbliża się finał Ligi Mistrzów, więc to dobry moment, by nieco podgrzać atmosferę i podsumować sezon w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy zaliczyli mnóstwo wzlotów, dostarczyli wielu wrażeń, ale nie zabrakło też wpadek, zbierania siniaków i drobnych blizn. Te trudniejsze momenty są chyba nawet ciekawsze. Treści hagiograficzne są przyjemne, ale monotonne i stanowią uproszczenie. Jednym tchem […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Były selekcjoner Słowacji kandydatem na trenera Śląska Wrocław

Pavel Hapal jest jednym kandydatów do zastąpienia Piotra Tworka w Śląsku Wrocław – donosi czeski iSport. To był trener m.in. Zagłębia Lubin, Sparty Praga i reprezentacji Słowacji. Hapal jest dobrze znany kibicom Ekstraklasy, bo przez blisko dwa lata pracował w Zagłębiu Lubin w latach 2011-2013. Lubinian prowadził w 55 spotkaniach. W swojej karierze pracował też […]
26.05.2022
Weszło
26.05.2022

Tudor, Pereira i inni. Kto wyróżniał się na prawej stronie?

W rankingu najlepszych prawych defensorów minionego sezonu uwzględniliśmy zarówno prawych obrońców, jak i prawych wahadłowych, gdyż system z trójką środkowych obrońców stał się w Ekstraklasie bardzo popularny. Nie powiemy, że wyniknął z tego wielki problem bogactwa, ale pogodzenie ze sobą piłkarzy o nieco różnych zadaniach do zrealizowania na boisku jakimś wyzwaniem na pewno było. Na […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Bayern i PSG licytują się o gwiazdę Liverpoolu

Sadio Mane jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Za rok wygasa jego kontrakt z Liverpoolem, a rozmowy w sprawie jego przedłużenia idą dość powoli. Bardzo zdeterminowany w sprawie pozyskania Senegalczyka jest Bayern Monachium, ale w wyścigu o jego usługi Bawarczycy mają silnego rywala – Paris Saint-Germain. O możliwym odejściu Mane mówi się już od dłuższego […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Przedziwna „radość” piłkarza Romy. Uderzył dwóch kolegów z zespołu [WIDEO]

Gianluca Mancini nie należy do najgrzeczniejszych zawodników ligi włoskiej. 26-latek tylko w tym sezonie obejrzał 21 żółtych kartek. Ale stoperowi Romy po finale Ligi Konferencji coś ewidentnie odkleiło się pod kopułą. Roma mogła świętować wczoraj triumf nad Feyenoordem Rotterdam w finale Ligi Konferencji. Były tańce, śpiewy i podnoszenie pucharu, ale było też coś, co do […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Mourinho uciął spekulacje: Zostaję w Romie, nie obchodzą mnie te plotki

Jose Mourinho nie krył radości po wczorajszym triumfie w finale Ligi Konferencji. Portugalczyk przeszedł do historii po wygraniu każdego europejskiego trofeum międzynarodowego, a na pomeczowej konferencji zadeklarował, że nigdzie się z Romy nie rusza. – Dzisiaj to nie była kwestia pracy. Dzisiaj to była kwestia historii. Albo ją tworzymy, albo nie. I ją stworzyliśmy – […]
26.05.2022
Suche Info
26.05.2022

Gol i asysta Patryka Klimali w polskim meczu w USA [WIDEO]

Aż czterech polskich piłkarzy mogło zagrać w nocnym starciu New York Red Bulls z Charlotte FC. Ale ostatecznie na boisku pojawili się jedynie Kamil Jóźwiak i Patryk Klimala. Ten drugi popisał się golem oraz asystą, a jego NY RB awansowało do 1/4 finału Pucharu USA. Wspominamy o czterech Polakach, bo w zespole Charlotte mogli wystąpić […]
26.05.2022
Prasówka
26.05.2022

PRASA. Kulesza: Podejrzewam, że sprawa Lewego w najbliższych dniach się wyjaśni

Czwartkowa prasa najwięcej miejsca poświęca barażom o Ekstraklasę.  PRZEGLĄD SPORTOWY Arka Gdynia faworytem barażowego starcia z Chrobrym Głogów. Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. Biorąc pod uwagę fakt, z której pozycji Arka przystępowała do rundy wiosennej, trzecie miejsce powinno cieszyć, bo oba mecze barażowe odbędą się w Gdyni, o ile oczywiście […]
26.05.2022
Weszło
25.05.2022

Finały specjalnością Jose. Roma i Zalewski przechodzą do historii

Jose Mourinho znowu to zrobił. Można gadać, że nie jest już tak błyskotliwym menadżerem jak wcześniej, że ustępuje miejsca innym, ale cóż – to znów on będzie mógł się chwalić, że przeszedł do historii, robiąc hattricka w europejskich finałach. Obiecał Romie trofeum i słowa dotrzymał. AS Roma – Feyenoord Rotterdam Nowo powstały twór UEFA, Liga […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Cyriel Dessers królem strzelców Ligi Konferencji Europy

27-letni Nigeryjczyk, grający na co dzień w Feyenoordzie został pierwszy, historycznym królem strzelców nowych rozgrywek. Dessers to napastnik wypożyczony do Feyenoordu z belgijskiego KRC Genk. Do zdobycia tytułu wystarczyło mu 10 goli. Co ciekawe – w całym sezonie Eredivisie strzelił o jedną bramkę mniej. Lista meczów, w których Dessers strzelał gole: v Union Berlin, faza […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Motor Lublin gromi w drugim półfinale baraży!

Znamy już finałową parę, która zmierzy się ze sobą w barażu o awans do pierwszej ligi. Do Ruchu Chorzów dołączył Motor Lublin, który w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonał Wigry Suwałki 0:4 Historia spotkań między Wigrami i Motorem wyraźnie promowała tych pierwszych. Zespół z Lublina ostatni raz pokonał piłkarzy z Suwalszczyzny w 2011 roku! Od tamtej […]
25.05.2022
Suche Info
25.05.2022

Ruch Chorzów po dogrywce awansował do finału baraży

Rozpoczęły się baraże o awans do pierwszej ligi. W pierwszym meczu półfinałowym Ruch Chorzów po dogrywce pokonał Radunię Stężyca 1:0.  Legendarny śląski zespół zakończył zmagania w sezonie zasadniczym na trzecim miejscu. Radunia była szósta. W ostatnim bezpośrednim spotkaniu górą była jednak ekipa ze Stężycy. Ruch wyszedł w najsilniejszym możliwym składzie. Trener Jarosław Skrobacz nie kalkulował […]
25.05.2022
Brama dnia
25.05.2022

Robert Lewandowski kontra Mapou Yanga-Mbiwa | BRAMA DNIA

Kolejny odcinek „Bramy dnia”. Zapraszamy. ROBERT LEWANDOWSKI VS RB LIPSK (25.05.2019) Od czasu do czasu lubimy podrzucić w naszych wspominkach gole zdobyte z główki. Dzisiaj trafia się idealna okazja – trzy lata temu Robert Lewandowski fenomenalnym uderzeniem otworzył wynik finału Pucharu Niemiec przeciwko RB Lipsk. MAPOU YANGA-MBIWA VS LAZIO (25.05.2015) Do rywalizacji dajemy „Lewemu” zwycięskie […]
25.05.2022