post
Jan Mazurek

Opublikowane 09.03.2021 11:17 przez

Jan Mazurek

– Jak się spojrzy na zawodników Cracovii, to dla nich walka o utrzymanie jest nową sytuacją. Widać, że powoli dopiero zaczynają rozumieć i ogarniać sprawę. Patrzę po treningach i to są piłkarze o sporych umiejętnościach. Wydaje mi się, że jak przełamiemy się w Ekstraklasie, jak uda się wygrać jakiś mecz, to już pójdzie. Ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Szorujemy dno tabeli. Gdyby nie to, że Stal i Podbeskidzie też sobie nie radzą, bylibyśmy ostatni. A musimy też pamiętać, że Cracovia sezon zaczęła z pięcioma minusowymi punktami za coś z przeszłości, co nigdy nie powinno się wydarzyć. Będziemy walczyć o utrzymanie. Mamy tyle punktów, że nie mogę powiedzieć, nie mogę skłamać, że czeka nas bój o coś więcej niż pozostanie w lidze – mówił Jakub Kosecki, piłkarz Cracovii, w rozmowie z nami w programie Weszłopolscy na Kanale Sportowym. Zapraszamy do wersji tekstowej tej rozmowy.  

Z tobą zawsze można szczerze i wprost. 

Można.

Cracovia to najbardziej bezbarwna drużyna w lidze? Przyszedłeś rozruszać to całe towarzystwo?

Postaram się rozruszać, ale zobaczymy, jak to wyjdzie. Czy Cracovia jest bezbarwna? Wydaje mi się, że chłopaki nie za bardzo radzą sobie z sytuacją, w której muszą walczyć o utrzymanie. Pogadaliśmy ostatnio w szatni, trochę inaczej to wyglądało teraz, ale dużo pracy przed nami. Nie prezentujemy zbyt atrakcyjnego futbolu, ale postaramy się to zmienić.

Co masz na myśli mówiąc, że piłkarze Cracovii nie za bardzo radzą sobie z tą sytuacją?

No tak jest, może to głupio zabrzmi, ale jestem doświadczonym zawodnikiem. W ŁKS-ie moim celem był awans do Ekstraklasy – udało się. Poszedłem na wypożyczenie do Lechii Gdańsk. Celem było utrzymanie – udało się. Wróciłem do Legii. Cel: wygrać jak najwięcej trofeów. W pierwszym sezonie wygraliśmy więc mistrzostwo i Puchar Polski. W Sandhausen mieliśmy utrzymać się w lidze i udało się to wykonać. Potem w Śląsku Wrocław pierwszym celem było zakotwiczenie w pierwszej ósemce – udało się, ale następnie walczyliśmy o utrzymanie i też nam to wyszło. Każdy zespół, w którym byłem, miał zadania, które wiązały się z wielką odpowiedzialnością, z którą trzeba było sobie radzić.

Jak się spojrzy na zawodników, którzy są w Cracovii, to dla nich walka o utrzymanie jest nową sytuacją. Widać, że powoli dopiero zaczynają rozumieć i ogarniać sprawę. Patrzę po treningach i to są piłkarze o sporych umiejętnościach. Wydaje mi się, że jak przełamiemy się w Ekstraklasie, jak uda się wygrać jakiś mecz, to już pójdzie.

Ale faktycznie Cracovia już do końca sezonu będzie grać o utrzymanie?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Szorujemy dno tabeli. Gdyby nie to, że Stal i Podbeskidzie też sobie nie radzą, bylibyśmy ostatni. A musimy też pamiętać, że Cracovia sezon zaczęła z pięcioma minusowymi punktami za coś z przeszłości, co nigdy nie powinno się wydarzyć. Będziemy walczyć o utrzymanie. Mamy tyle punktów, że nie mogę powiedzieć, nie mogę skłamać, że czeka nas bój o coś więcej niż pozostanie w lidze. Jasne, że jest Puchar Polski, który chcemy obronić i też bardzo mocno na to liczymy.

Jak podsumowałbyś swoją przygodę w Turcji? Pod względem finansowym pewnie jesteś zadowolony, ale wydaje nam się, że obiecywałeś sobie więcej czysto sportowo. 

Obiecywałem sobie zdecydowanie więcej, ale jeśli spojrzymy na to, co działo się w Adanie Demirspor, to było to czyste szaleństwo. W ciągu dwóch i pół roku miałem ośmiu trenerów. Co okienko transferowe dochodziło do rewolucji w składzie – dziesięciu przychodziło, dziesięciu odchodziło, pięciu lądowało w rezerwach, trzech po tygodniu wracało. W Turcji, w I lidze, jest tak, że pięciu obcokrajowców może być na boisku i jeden na ławce, a my w pewnym momencie mieliśmy w składzie piętnastu obcokrajowców. Kadra zespołu liczyła trzydzieści pięć osób. Cały czas nowa taktyka, nowy szkoleniowiec, nowe założenia. W pewnym momencie nie wiedziałem nawet, co mam grać. Jaja jak berety.

W pierwszym meczu tego sezonu miałem asystę, w drugim zagrałem połówkę, w trzecim znów miałem asystę, a w czwartym wylądowałem na trybunach. Nikt mi nic nie powiedział, tak po prostu wypadłem ze składu. Godzinę przed meczem się dowiedziałem, że jestem out. Szok. Byłem wkurzony. Po tym doszliśmy z moimi menadżerami i z moim ojcem do wniosku, że to już jest za dużo, że mam dosyć. W grudniu, wróć, dopiero niedawno udało się zerwać umowę i trafiłem do Cracovii. Dziwna sytuacja. Generalnie w Adanie w pewnym momencie było tak, że wielu piłkarzy miało koronawirusa, nie miał kto grać na prawej obronie i na środku pomocy, więc trenerzy musieli wchodzić do gierek treningowych, a mnie wysyłali obok, żebym odbijał sobie piłkę od ściany. Serio, nie obraziłbym się, jeśli na treningu musiałbym zagrać nie na swojej pozycji.

Może trenerzy byli od ciebie lepsi!

Najwyraźniej tak. Nic, że jeden z nich miał dwadzieścia kilo nadwagi i ledwo biegał.

To jeszcze gorzej o tobie świadczy. 

Tak wyglądała rzeczywistość w tym zespole, choć prywatnie żyło mi się tam fajnie. Ciepło, sympatycznie, pieniądze na czas. Ale sportowo nie wyszło. Zdaję też sobie sprawę z tego, że sam nie dawałem argumentów, ale jak już zacząłem coś prezentować, to skrzydła zostały mi podcięte. Wylądowałem na trybunach, zrezygnowałem, nie miałem już najmniejszej ochoty współpracować z tymi ludźmi.

Powiedziałeś, że było w Adanie bardzo wielu obcokrajowców, czyli mamy rozumieć, że nie przeżyłeś szoku, kiedy pojawiłeś się w szatni Cracovii. 

Przeżyłem szok, bo spotkałem kilku Polaków. A tak na poważnie, to nie mam z tym problemów. Byłem w Niemczech, byłem w Turcji, bardzo dobrze radzę sobie z językiem angielskim. Jestem osobą, która lubi wejść do szatni i od razu pokazać, że ze mną można pogadać na każdy temat. Nie miałem z tym najmniejszego problemu. Tym bardziej, że ci piłkarze mają dużą jakość, ale trochę nie radzą sobie z tą sytuacją. Inna sprawa też, że nie jestem zbyt długo w zespole, więc może gadam głupoty i może ktoś powie, że jest inaczej.

Miałeś jakieś inne oferty czy od początku nastawiłeś się, żeby wrócić do Ekstraklasy?

Sporo było zapytań z Turcji, ale późno rozwiązałem kontrakt. Jak już doszliśmy do porozumienia, to u nich było zamknięte okienko transferowe. Jedyne otwarte okienka, to były Chiny, Japonia, MLS, Polska i jeszcze parę innych krajów. Ale chciałem wrócić do Polski na przynajmniej pół roku. Mówiłem to też żonie. Chciałem na spokojnie przygotować się do nowego sezonu, na tym mi zależało. Bardzo też naciskałem na to, żeby był to kontrakt półroczny, a niektóre kluby nie chciały się na to godzić.

Czyli odpoczniesz chwilę, odbudujesz się i lecisz dalej?

Broń Boże, po prostu nie chciałem dłuższej umowy, bo wiemy jak to będzie, jeśli Cracovia spadnie z Ekstraklasy, to raczej czeka ją dużo zmian personalnych. Ja lubię mieć wszystko poukładane, więc naturalnie wolałem podpisać kontrakt na pół roku. Jak się wszystko ułoży po naszej myśli, utrzymamy się i obronimy Puchar Polski, to Cracovia będzie miała pierwszeństwo w negocjacjach nowego kontraktu. Nie będzie tak, że jak skończy się sezon, to odejdę. Finanse w ogóle nie miały znaczenia.

W półfinale Pucharu Polski gracie z Rakowem. Mecz w lidze pokazał, że są do pyknięcia? 

I dla nas, i dla Rakowa boisko w Bełchatowie było fatalne. Oni też to mówili podczas przerw. Murawa kompletnie nie nadawała się do gry w piłkę. Jakakolwiek akcja indywidualna kończyła się odbiciem piłki od kolana i wyjściem w aut. Ciężko było cokolwiek skonstruować. Nie patrzymy na ten mecz jak na promyczek nadziei. Na lepszym boisku ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Różnie to spotkanie mogło się potoczyć. Zobaczymy, Puchar Polski to jeden mecz i kto lepiej się przygotuje z formą dnia, ten wygra, prosta sprawa. Uważam za to, że i my, i Raków mamy porównywalne zespoły. Jasne, że walczymy o dwie różne rzeczy, ale Cracovia ma zawodników na odpowiednim poziomie, żeby walczyć o coś więcej niż walczy w tym sezonie.

Jak postrzegasz to, że wyjeżdżałeś jako jeden z najbardziej medialnych piłkarzy, a teraz jest o tobie ciszej. 

Miałem Instagrama. Facebooka praktycznie nie używałem. Nie wiem nawet, czy istnieje moje konto, bo nie pamiętam hasła i niczego. Ale z tego wszystkiego zrezygnowałem. Z tego Insta, z tego świata internetowego. Jak to miałem, to w ogóle nie odpowiadałem na wiadomości, nie wchodziłem w dyskusję. Jeśli ktoś chce porozmawiać, to proszę bardzo – wywiad, rozmowa, super. Media społecznościowe to jedno wielkie gówno. Syf. To zakłamywanie rzeczywistości. Patrzę na ludzi, którzy wrzucają zdjęcia, filmy, Tik-Toki i nie mogę uwierzyć. Nie poznaję tych ludzi. Jak patrzę na kogoś w social mediach i spotkam kogoś na żywo, to muszę się spytać, czy to naprawdę on, czy z kimś innym ma się w necie do czynienia. Tak to wygląda. Rożne filtry, wszyscy są influencerami, nie chcę nawet na ten temat gadać. Obłuda. Każdy ma piękne życie na Instagramie i na Facebooku, a na żywo to tak pięknie nie wygląda. Zrezygnowałem z tego, nie chciałem się udzielać w tym kierunku. I tak dalej będzie.

Pytałem szerzej. Byłeś u Kuby Wojewódzkiego, co chwilę przed kamerami Canal Plus, a w Adanie miałeś spokój. 

Nie czuję się lepiej, bo nie mam parcia. Wróciłem teraz do Polski i dałem bardzo dużo wywiadów. Mówiłem każdemu dziennikarzowi:

Słuchaj, przed tobą dzwoniło do mnie kilkunastu innych dziennikarzy. Udzieliłem siedem wywiadów w trzy dni. Zadaliście te same pytania.

Sam widziałem to po sobie, że jeśli widzę jedną osobę, która cały czas udziela wywiadów w mediach, to budzi to niesmak. Co za dużo, to niezdrowo. Nie miałem żadnego problemu z tym, żeby się wycofać. Dałem jeden szczery wywiad, po którym uznałem, że nie ma sensu się pompować w mediach. Powiedziałem samą prawdę i nie będę się wybielał. Nie mam problemów, że ucichło o mnie, że nie jestem już najpopularniejszy.

ROZMAWIALI BIAŁEK, ROKUSZEWSKI, MAZUREK I OLKIEWICZ

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 09.03.2021 11:17 przez

Jan Mazurek

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Prasówka
12.05.2021

PRASA. Tomczyk: Cel Rakowa na puchary? Wygrać Ligę Konferencji

Środowa prasa to ligowa rzeczywistość w najlepszym wydaniu. Mamy raporty z 1. i 2. ligi, a także sporo wieści z reprezentacji Polski i Ekstraklasy. W tym drugim temacie dominuje Raków Częstochowa. W “Super Expressie” dyrektor sportowy klubu zapowiada walkę o wygraną w… europejskich pucharach. – W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo. Tak było do […]
12.05.2021
Primera Division
12.05.2021

Szalony mecz w Walencji! Barcelona wypisuje się z walki o tytuł?

Barcelona miała w dzisiejszym meczu wszystkie karty w ręku. Prowadziła dwiema bramkami. Tłamsiła swoich rywali. Może ich nie deklasowała, ale naprawdę miała zdecydowaną przewagę zarówno na tablicy wyników, jak i – po prostu – na boisku. I chyba właśnie to podopiecznych Ronalda Koemana zgubiło. Uznali, że zwycięstwo trzymają już w garści. Tymczasem Levante wcale nie […]
12.05.2021
Weszło
11.05.2021

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Jak Exposito wymyka się zaszufladkowaniu

Wyobraźmy sobie, że upraszczamy sobie świat polskiego futbolu i szufladkujemy ekstraklasowych piłkarzy najprostszą możliwą metodą – dobry piłkarz, średni piłkarz, słaby piłkarz. Ten tu, ten tam, ten tu, ten tam. Cyk, cyk, cyk. Może szłoby nam bardzo sprawnie, może czasami pojawiałyby się wątpliwości i komplikacje, ale pewnie zdecydowaną większość sklasyfikowalibyśmy bez większych kłopotów. No ale […]
11.05.2021
Weszło
10.05.2021

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy […]
10.05.2021
Weszło
09.05.2021

Mecz imienia Piotra Ćwielonga

Słuchajcie, sprawa jest, poruszenie we wszystkich warszawskich redakcjach. Wstajemy o 19:00, a tu świat oszalał. Co robi teraz Piotr Ćwielong? Skąd to pytanie? Tak spytacie, prawda? Ano stąd, że całkowicie niespodziewanie, znienacka i bez ostrzeżenia, w Mielcu, w niedzielne popołudnie, po 17:00, przy pogodzie wyjątkowo (nie)sprzyjającej do gry w piłkę, rozegrano mecz imienia tego sympatycznego […]
09.05.2021
Weszło
09.05.2021

„Dużo fauluję, ale bliżej mi do aniołka niż rzeźnika”

Czy jest jedną z najmniej medialnych osób w Warcie? Czy przejmuje się krytyką? Dlaczego wolałby grać w bardziej ofensywnym systemie? Dlaczego piłkarze Warty przymykają oko, kiedy Makana Baku spóźnia się w defensywie? Czego można nauczyć się od Łukasza Trałki? Dlaczego statystyki z jego pierwszoligowego sezonu zakrzywiają obraz i jakie liczby najlepiej oddają jego grę? Czy […]
09.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
07.05.2021

Najdroższy odkurzacz w Polsce. Jak rozwija się Bartosz Slisz

Jeśli jesteś bohaterem najdroższego wewnętrznego transferu w historii ligi, jeśli Legia wydaje na ciebie ponad 1,8 miliona euro, czyli jakieś 8 milionów złotych, jeśli masz 22 lata i ponad 80 rozegranych meczów na boiskach Ekstraklasy, jeśli Paulo Sousa powołał cię na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski, jeśli właśnie zdobyłeś drugie mistrzostwo Polski […]
07.05.2021
Liczba komentarzy: 40
Subscribe
Powiadom o
guest
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Popieram przygłupów
Popieram przygłupów
2 miesięcy temu

Kosecki mówi o obłudzie lansu i syfie mediów społecznościowych? Piekło zamarzło. 😉

SmyQ
SmyQ (@smyq)
2 miesięcy temu

Lubię go. Zawsze był tym, który pokazuje na boisku dużo więcej od pozostałych.

superwojtek09pl
superwojtek09pl (@superwojtek09pl)
2 miesięcy temu
Reply to  SmyQ

m.in dupe

Stefan Pełszczek
Stefan Pełszczek
2 miesięcy temu
Reply to  SmyQ
Booo
Booo
2 miesięcy temu
Reply to  SmyQ

Doceniam szydere i grę słów

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
2 miesięcy temu

Kompletnie nie po drodze mi z Koseckim, ale akurat to co mówi o mediach społecznościowych, to święta prawda…

tomek
tomek
2 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Tylko to co mówi nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Mały gnojek co chce dobrze w wywiadzie wypaść, bo taus poradził.

Adam Pawel
Adam Pawel (@adam-pawel)
2 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

I jest to odkrycie warte Nobla, nie wiedziałeś o tym wcześniej? Dopiero Kosecki odkrył tę prawdę? Jak się naleje trochę zimnego mleka do gorącej kawy, to można od razu pić 🙂

Mayox
Mayox
2 miesięcy temu

Kuba daj spokój, pakuj się do białej Panamery i jedz szukać tego z długimi włosami xD

PDG
PDG
2 miesięcy temu
Reply to  Mayox

no własnie miedzy innymi przez takie komentarze chłopak sie wypisał z internetów. i nawet tego nie przeczyta

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu

nie wiem, ale jakoś nie przekonuje mnie do siebie ten czlowiek. wiadomo, że nigdy nie wyjdzie już z cienia ojca, ale gadanie że dopiero po konsultacji z ojcem i menadżerami (ciekawe ilu ich Pan Jakub potrzebował do działania?) wymyslił, że “MAM DOŚĆ” to jakaś dziecinna kpina, bo to sam już nie wie co mysleć? wczesniej gadał o zadaniach, jakie by nie postawili przed nim to się wywiązał… sorry, znaczy drużyna się wywiązała, on tylko pomagał :)… ogólnie wzór kolegi i ogólnie skromność bije z tych wypowiedzi. i ogólnie nie ma problemu z brakiem gwiazdorzenia :). … jedyna rzecz z którą się zgadzam to, że media społecznościowe to gówno, a wrzucanie filmików z kupą dzieciaka po śniadaniu to dramat. dzieciaka i głupiej matki.

Endriu
Endriu
2 miesięcy temu

Ciekawy temat z tymi mediami społecznościowymi. Stawiam taką tezę, że nową chorobą XXI wieku jest uzależnienie od opinii innych ludzi. Powiedzmy to sobie wprost – ludzie mają FB tylko po to, by się lansować i kreować w lepszym świetle niż to naprawdę wygląda. Ktoś, kto żyje własnym życiem, nie potrzebuje FB, Insta i innych tego typu wynalazków. Z piłkarzami jest trochę inna bajka, bo oni są w pewnym sensie “produktem”, więc jak ich nie będzie na FB, Insta, to stracą potencjał marketingowy. Natomiast po jaką cholerę FB, Insta zwykłej osobie, która pracuje od 8 do 16?

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu
Reply to  Endriu

ludzie zawsze byli uzależnieni od opinii innych. tylko że kiedyś oceniała rodzina i kumple, a dzisiaj cały świat, czesto głupszy niż gwozdzie…no jest róznica?

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
2 miesięcy temu
Reply to  Endriu

Prawda jest taka, że FB czy Insta to obecnie nic innego jak targowisko próżności. Kłopot w tym, że – zwłaszcza dotyczy to młodych ludzi – jeśli cię tam nie ma, to tak jakbyś nie istniał. Wyalienowanie społeczne. I tak to się kręci.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
2 miesięcy temu
Reply to  Endriu

Najlepsze jest to że młodzież (Ur 1995 i młodsi) są już od tego szajsu w większości totalnie uzależnieni (zwłaszcza dziewczyny). Gdzieś już nawet zdiagnozowano nową przypadłość – “strach przed tym żeby coś Cię w internecie nie ominęło” (ma to jakaś fachową skrótowa nazwę) a za udaną imprezę wśród znajomych większość uznaje taką która “generuje aktywność w mediach społecznościowych i możliwość wrzucania treści”. Chore to trochę. A za jakieś parę lat Ci ludzie jak dojrzałe społeczeństwo będzie kreowalo rzeczywistość (często ze swoim “ok, boomer” zamiast rzeczowych argumentów.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
2 miesięcy temu

FOMO – Fear Of Missing Out

Adam Pawel
Adam Pawel (@adam-pawel)
2 miesięcy temu

Dobra, weź nie biadol, znam dużo dziewczyn, no dobra może nie, aż tak dużo 🙂 urodzonych 1995+ i wcale nie są uzależnione.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
2 miesięcy temu
Reply to  Adam Pawel

Ja nie wrzucam wszystkich do jednego wora i nie generalizuje.
Tak jak nasze pokolenie miało młodość w postaci grania w nogę do zapadajacych ciemności, szałasy, zabawy w chowanego albo berka i ogólnie integrację twarzą w twarz tak młodzież dość mocno teraz uzależnia się od rzeczywistości wirtualnej co jest dość niepokojące. Oczywiście nie oznacza to że nie ma w tej grupie jednostek o ciekawych zainteresowaniach i poważnym rzeczowym podejściu do życia.

Adam Pawel
Adam Pawel (@adam-pawel)
2 miesięcy temu

Każde pokolenie boi się o to następne i uważa, że to następne sobie nie poradzi i w ogóle koniec świata będzie. Nie bój, wyrosną.

Gmoch
Gmoch
2 miesięcy temu
Reply to  Endriu

Nie do końca tak jest

Obecnie najwięcej zleceń pozyskuję przez grupy zawodowe w f-b. Chodzi ogólnie o ostatnie kilka lat, bo w sumie na dziś mam więcej pracy niż mi potrzeba i nie szukam. Natomiast jest to świetna baza pod kątem kariery, może o większym potencjale niż linkedin.

Mam uzupełnione dane na f-b, czasem klepnę jakiś post. Zdjęcie mam jedno, profilowe. Trzeba będzie niedługo zmienić, bo już z 10 lat wisi. Nie czuję potrzeby chwalenia się swoim życiem. Nie jest spektakularne, poza tym to moja prywatna sprawa. Kto ma być na bieżąco, to spotyka się w cztery oczy.

kol. Zenon
kol. Zenon
2 miesięcy temu

nie wiem, ale jakoś nie przekonuje mnie do siebie ten czlowiek. wiadomo, że nigdy nie wyjdzie już z cienia ojca, ale gadanie że dopiero po konsultacji z ojcem i menadżerami (ciekawe ilu ich Pan Jakub potrzebował do działania?) wymyslił, że “MAM DOŚĆ” to jakaś dziecinna kpina, bo to sam już nie wie co mysleć? wczesniej gadał o zadaniach, jakie by nie postawili przed nim to się wywiązał… sorry, znaczy drużyna się wywiązała, on tylko pomagał :)… ogólnie wzór kolegi i ogólnie skromność bije z tych wypowiedzi. i ogólnie nie ma problemu z brakiem gwiazdorzenia :). … jedyna rzecz z którą się zgadzam to, że media społecznościowe to gówno, a wrzucanie filmików z kupą dzieciaka po śniadaniu to dramat. dzieciaka i głupiej matki.

RawAirek
RawAirek
2 miesięcy temu

Gdy Kosecki mówił w “Weszłopolskich” o tzw. wpływie social mediów na życie, to miałem takie “Ok boomer”. Śmierdzi to zresztą hipokryzją na odległość – niby mówi, że nie chce udzielać wywiadów, ale jak Weszło, to udzieli. Jest takie coś jak czerwony guzik na telefonie, warto by było z niego skorzystać… Poza tym, tak teraz szkaluje Adanę, a jakoś w wywiadzie z Jakubem Białkiem Kosa stwierdził, że “ma tu wszystko, czego potrzebuje i się stąd nie rusza”. Zastanawiające, moim zdaniem. Już pomijając fakt, że nawet nie czuje skruchy i jest tak pewny swojego celu, że mam wrażenie, iż on zaraz z tego rozpędu uderzy głową o mur z cegieł, bo nie wyhamuje. Chciałbym mieć przekonanie do Kuby, ale no nie, nieee…

dagestsnskiZAPASIOR
dagestsnskiZAPASIOR
2 miesięcy temu
Reply to  RawAirek

Szkaluje Adane??? “Tak wyglądała rzeczywistość w tym zespole, choć prywatnie żyło mi się tam fajnie. Ciepło, sympatycznie, pieniądze na czas. Ale sportowo nie wyszło.”

Estragon
Estragon
2 miesięcy temu

Cracovia mimo tych odjętych 5 pkt to jest w tym sezonie kompletny dramat.
Nie wiem o co tam chodzi. Probierz podał sie do dymisji, która nie została przyjęta, a oni nadal jak grali chujowo tak grają. Chyba nikt juz nie wie o co w tym klubie chodzi łącznie z Filipiakiem.

Jarek Mergner
Jarek Mergner
2 miesięcy temu
Reply to  Estragon

Powinni mieć co najmniej -10 jak nie -15 i by się spierdolili z ligi. A tak to chuj.

nand
nand
2 miesięcy temu
Reply to  Estragon

powinni grac wiecej wrzutkami.

loko
loko
2 miesięcy temu

media społecznościowe to nie syf, syf to mają w głowie niektórzy użytkownicy, jak młody Kosa

Kristof.
Kristof.
2 miesięcy temu

Kosecki to się nadaje jedynie do pchania karuzeli. Cwaniak jakich mało. Jego umiejętności to max 3 liga Surinamu.

pucharowicz europejski
pucharowicz europejski
2 miesięcy temu
Reply to  Kristof.

czyli i tak wyżej niż osiągnięcia pucharowe warszawskiej starej damy, która jedyne co ma to proporczyki Astany, fotki samolotów z lotniska na Gibraltarze w przerwie meczu i gwiazdę od Szeryfa z Tyraspola

Radi
Radi
2 miesięcy temu

Wiesz w ogóle, co oznacza “Stara Dama” i dlaczego piszemy to wielką literą ?

jak mu tam
jak mu tam
2 miesięcy temu

Zaraz się go pozbędą z Cracovii bo ma polski rodowód.

Probierz nie lubi Polaków, gardzi nimi. Jest zatwardziałym polonofobem.

Szkoda że prezesi klubików piłkarskich w ekstraklapie, która ma taki właśnie poziom jaki ma przez takich probierzów, nie chorują na polonofobię. Gdzie pan michaś szukałby wtedy pracy?

Na uberze i bolcu jak ten z wczoraj.

Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
2 miesięcy temu

Cracovia to esencja polskiego futbolu. Pigułka.

Autorytet pan trener Probierz Michał za sterami, biało czerwone barwy koszulek ale Polaka tam nie zobaczysz żadnego kurwa!

Lepiej starego Słowaka czy Serba tu ściągnąć, na pewno dzieciaki i ogólnie kibice będą mieli powody żeby chodzić na mecze, emocjonować się tą padliną, kupować koszulki, utożsamiać się z wkładami do koszulek, rozwijać ten sport.

Na, kurwa, pewno.

Ssa Pento
Ssa Pento
2 miesięcy temu

O, jakie pasmo sukcesów “(…) w Śląsku Wrocław pierwszym celem było zakotwiczenie w pierwszej ósemce – udało się, ale następnie walczyliśmy o utrzymanie i też nam to wyszło”
Tak zakotwiczyli w ósemce że aż o utrzymanie walczyli, ale wszystko mu się udało, brawo!

Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
Trenerzy uefa z żółtymi papierami rak sportu w PL
2 miesięcy temu
Reply to  Ssa Pento

na szczęście się udało! co by to było gdyby się nie udało?!

Endriu Strejlau
Endriu Strejlau
2 miesięcy temu

Pisze gosc ktory chodzil w sukience i szukal dymu z jakims kolosem z Jagi xD

Gmoch
Gmoch
2 miesięcy temu

Mamy coś takiego, że nie pamiętamy dobrego, tylko złe lub śmieszne. Gość kiedyś miał super sezon w Legii. Już nie pamiętam jego akcji za bardzo, ale świecenie d… i nasza pani mi jakoś tak utkwiły. Będzie się już do końca z tym kojarzył.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
2 miesięcy temu

Ogolnie media to syf – nie tylko spolecznosciowe.

gfdsjfdsjdfgdassj
gfdsjfdsjdfgdassj
2 miesięcy temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego przedostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

gfdsjfdsjdfsjgasgsgda
gfdsjfdsjdfsjgasgsgda
2 miesięcy temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego przedostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

FilipO
FilipO
2 miesięcy temu

No i spoko

Suche Info
12.05.2021

Egy Maulana Vikri powołany do reprezentacji Indonezji!

Sześć występów w Ekstraklasie. 78 minut na boisku. Powołanie do reprezentacji swojego kraju. Kadry takich państw jak Indonezja rządzą się swoimi prawami, więc powołanie chłopaka, który cały czasu uchodzi za wielki talent, jest jak najbardziej wytłumaczalne.  Egy Maulana Vikri raczej nie zrobi kariery w Lechii Gdańsk. Piotr Stokowiec wpuścił go na boisko tylko kilka razy, […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Koeman nie wie, co stało się w meczu Barcelony z Levante

Minionego wieczora Barcelona mierzyła się z Levante. Duma Katalonii prowadziła już 2:0, a następnie 3:2. Każde prowadzenie da się jednak roztrwonić, na co dowód widzieliśmy, gdy do siatki trafiał Melero, Morales i na końcu Leon. Remis sprawił, że Barcelona nie tylko nie awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, ale może też zostać niebawem wyprzedzona przez […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Fulham nie chce puścić Scotta Parkera

Sporo w angielskiej prasie było plotek na temat możliwego odejścia Scotta Parkera z Fulham. Szkoleniowiec miał być rozważany jako nowy menadżer Tottenhamu, który miałby zająć miejsce Ryana Masona. Jego obecny klub nie chce jednak kończyć współpracy. Mimo tego, że Parker nie zdołał utrzymać klubu w Premier League, wyrobił sobie całkiem niezłą markę na Craven Cottage. […]
12.05.2021
Prasówka
12.05.2021

PRASA. Tomczyk: Cel Rakowa na puchary? Wygrać Ligę Konferencji

Środowa prasa to ligowa rzeczywistość w najlepszym wydaniu. Mamy raporty z 1. i 2. ligi, a także sporo wieści z reprezentacji Polski i Ekstraklasy. W tym drugim temacie dominuje Raków Częstochowa. W “Super Expressie” dyrektor sportowy klubu zapowiada walkę o wygraną w… europejskich pucharach. – W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo. Tak było do […]
12.05.2021
Primera Division
12.05.2021

Szalony mecz w Walencji! Barcelona wypisuje się z walki o tytuł?

Barcelona miała w dzisiejszym meczu wszystkie karty w ręku. Prowadziła dwiema bramkami. Tłamsiła swoich rywali. Może ich nie deklasowała, ale naprawdę miała zdecydowaną przewagę zarówno na tablicy wyników, jak i – po prostu – na boisku. I chyba właśnie to podopiecznych Ronalda Koemana zgubiło. Uznali, że zwycięstwo trzymają już w garści. Tymczasem Levante wcale nie […]
12.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Nie przegrali meczu w lidze. Sporting mistrzem po 19 latach!

Kiedy po raz ostatni wygrywali w lidze, barwy tego klubu reprezentował Ricardo Sa Pinto, Ricardo Quaresma grał swój pierwszy sezon w zawodowej piłce, królem strzelców z 42 golami zostawał Jardel. Po 19 latach Sporting Lizbona powtarza ten sukces. Zostaje mistrzem Portugalii. Ciężko powiedzieć, że te minione 19 lat było chudymi czasami Sportingu. Cztery razy wygrali […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów? Faworytem Porto

Wciąż nie wiadomo, gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów. Według „Sky Sports”, na tę chwilę faworytem do organizacji tego prestiżowego meczu jest Porto. Pierwotnie finał miał się odbyć w Stambule. I gdyby nie awansowały do niego angielskie ekipy, pewnie plan nie uległby zmianie. Problemem jest jednak to, że Turcja znalazła się na czerwonej liście Wielkiej Brytanii. […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Turcja: Pazdan, Łukasik i Szumski lecą z ligi

Dziś na tureckich boiskach odbywała się multiliga. Nie przyniosła ona dobrych wieści dla polskich zawodników. Ankaragucu (z Michałem Pazdanem i Danielem Łukasikiem) oraz Erzurum BB (z Jakubem Szumskim) przyklepali spadek na zaplecze. Ten sam los prawdopodobnie spotka Genclerbirligi (z Dominikiem Furmanem), a kilka kolejek temu z ligi zleciał Denizlispor (z Radosławem Murawskim). No cóż – […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Double-double Piotra Zielińskiego!

Piotr Zieliński jeszcze nigdy w swojej karierze nie notował takich liczb. Biorąc pod uwagę Serie A i Ligę Europy, Polak wykręcił już double-double! Przyklepał je dziś z Udinese (mecz wciąż trwa). Zieliński wpisał się na listę strzelców dobijając strzał Osimhena. To jego dziesiąta bramka w sezonie. Ósmy gol Piotra Zielińskiego w tym sezonie ligowym! ⚽ […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester United przegrał z Leicester 1:2 (Solskjaer wyszedł rezerwowym składem), co oznacza, że Manchester City przyklepał tytuł mistrza Anglii. Ekipa Guardioli ma dziesięć punktów przewagi nad United i już nie da się przeskoczyć jej w tabeli Premier League. Dla City może to być najlepszy sezon w historii klubu. Zdarzyło im się wprawdzie zdobyć już wcześniej […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021