post
leszek.milewski

Opublikowane 06.03.2021 08:58 przez

leszek.milewski

Kto ma dziś większą presję, ŁKS czy Widzew, Wojciech Stawowy czy Enkeleid Dobi? Czy w przypadku porażki pod którymś z trenerów mocno rozgrzałby się stołek? Jakie są nastroje w obu obozach? Czy Widzew się rozwija, a ŁKS zwija? A może prawda o słabszej formie ŁKS-u jest bardziej skomplikowana? Do dwugłosu przed derbami zapraszają Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski, prowadzący audycji “W mieście Łodzi”.

***

LM: Kuba, pozwól, że swoim zwyczajem zacznę od dygresji. Jerzy Brzęczek miał niewątpliwego pecha, by dwukrotnie trafić w Lidze Narodów na Włochy. W ten sposób powstawała bowiem klarowna klamra. Pierwszy mecz kadencji Brzęczka to mecz ze Squadra Azzurra – całkiem udany, w dodatku na wyjeździe. Mecz po dwóch latach z tym samym rywalem – kompromitacja reprezentacji Polski, którą La Gazzetta porównywała do poziomu Estonii. Jak na dłoni było widać, że reprezentacja pod wodzą Brzęczka się nie rozwinęła, a Mancini dokonał wyraźnego postępu. I teraz, jak tak patrzę na łódzkie kluby, to może się łudzę, może przemawia przeze mnie widzewskość, ale: do wrześniowych derbów na Widzewie podchodziłem bez najmniejszej choćby wiary. Spodziewałem się, że Widzew dostanie w trąbę, zastanawiałem się tylko ile, a także w jakim stylu. I moim zdaniem w tym meczu była różnica klas na korzyść ŁKS-u. Widzew, poza walecznością i może jednym, krótkim zrywem po przerwie, nie pokazał nic.

Ale też jak to miało inaczej wyglądać? Dobi dopiero zaczynał pracę. Widzew miał za sobą fatalny ligowy początek, a i awans był – jak to ładnie ujął Andrzej Klemba – najbrzydszym awansem świata. Wy surfowaliście wtedy na fali, funkcjonowaliście jako dowód na przepaść pomiędzy Ekstraklasą i I ligą, skoro w ESA wam aż tak nie żarło, a w I lidze aż tak wam żarło. O waszym stylu gry mówiło się w Polsce. Teraz? Dopiero co wykaraskaliście się z serii porażek. Przypominałem ci przed meczem z Odrą Opole tabelę za szereg ostatnich kolejek, a w której ŁKS był na samym dnie. Widzew natomiast, gdy abstrahować od pierwszych trzech kolejek, jest na miejscu barażowym. W ostatnich meczach może nie zawsze wyglądało to ładnie – może nawet rzadko – ale stał się twardym orzechem do zgryzienia, o czym dobrze przekonał się Radomiak. Powiem tak – nigdy bym nie powiedział wtedy, po waszych wygranych derbach, że za pół roku nastroje przed kolejnymi derbami będą takie, że Widzew na ten mecz spojrzy z uzasadnionymi nadziejami, a wy z obawami.

JO: Oczywiście jako wieczny pesymista jeśli chodzi o mecze mojego ukochanego klubu, ja takim obrotem spraw zaskoczony nie jestem. Natomiast zwróciłbym uwagę na to, że właśnie w derbach dopiero poznamy właściwą odpowiedź na pytanie, w jakim miejscu właściwie jest ŁKS po tym półroczu. Pamiętajmy, że ta seria porażek składała się może z trzech naprawdę słabych meczów – przeciw Radomiakowi, Górnikowi Łęczna i GKS-owi Tychy. Miedź Legnica? Czerwona kartka, do tego eksperymentalny skład i mimo wszystko dość kontrowersyjne decyzje w końcówce. Puszcza? Naprawdę porządna gra ofensywna mimo gry w dziesiątkę. Nieciecza? ŁKS zasługiwał na remis, a błędy sędziowskie punktowali nawet inni arbitrzy obecni na Twitterze. Do tego pamiętajmy, że ŁKS wówczas potrafił pojechać na mecz w 16 osób plus juniorzy, bo tak przetrzebił drużynę koronawirus.

Czerwona lampka zapaliła się w drugiej połowie meczu z Odrą. ŁKS początek miał świetny, jakby serii porażek nigdy nie było. Natomiast po przerwie zagrał nieprawdopodobną padlinę, solidnie podlaną błędami w obronie. Z Widzewem przekonamy się, która z twarzy ŁKS-u jest bardziej prawdziwa. Nie ma już mowy o kontuzjach, nie ma mowy o osłabieniach, o trudach obozu przygotowawczego. Jest ŁKS w prawie najmocniejszym składzie i jest Widzew, który idzie twardo po baraże. Albo okaże się, że ŁKS jest w gronie drużyn walczących o bezpośredni awans, albo okaże się, że bliżej mu do drużyny celującej w miejsce 3-6 i awans właśnie tą drogą. Smutno to pisać, ale tak właśnie wygląda tabela. Natomiast też zaznaczmy – jest w tym trochę stałego problemu z mentalnością kibiców. Wy po remisie z Radomiakiem liczycie stratę do pierwszego miejsca. My po zwycięstwie nad Odrą Opole patrzymy, czy siódme miejsce się nie zbliża.

LM: Z tym “idzie twardo po baraże” to bym się nie rozpędzał, bo tabela moim zdaniem wciąż nie jest sprzymierzeńcem Widzewa.  Widzew ma 23 punkty, ostatni na ten moment zespół z miejsc barażowych, Radomiak, 31. Widzew mógłby nadrobić stratę poprzez wygraną w zaległym meczu z Odrą, ale to wciąż pięć punktów. I jasne, pięć punktów na tym etapie sezonu nie jest czymś, czego należy się bać. Natomiast to nie jest też takie nic, żeby traktować taką różnicę lekko. Tu trzeba wygrywać, także na ŁKS-ie. I to jest ta presja, że niezła gra może nie wystarczyć, jeśli nie pójdzie za nią seria zwycięstw.

A co do derbów, to moim zdaniem największa presja spoczywa na szkoleniowcach, choć z dwóch różnych przyczyn. Z jednej strony, Wojciech Stawowy. Jak sam wielokrotnie podkreślałeś, w ŁKS-ie raczej nie lubią wykonywać nerwowych ruchów, ale Stawowy dostał czas, dostał wykonawców, dostał zaufanie, dostał wszelkie możliwości, żeby realizować swój plan. Na warunki pierwszoligowe, naprawdę otrzymał bardzo wiele. A przecież przypomnijmy, że jeszcze miał serię ekstraklasowych sparingów na koniec minionego sezonu, kiedy mówiło się, że Stawowy już może budować drużynę pod pierwszą ligę. Według mnie, jeśli Stawowy nie zrobi wyniku w tym sezonie z ŁKS-em, wyniku czyli awansu, to może znowu wylecieć na parę lat z ligowej karuzeli. Przegrana z Widzewem mogłaby mocno podgrzać stołek pod nim, zasiać kolejne ziarna niepewności.

Enkeleid Dobi natomiast nie ma najmocniejszej pozycji w Widzewie, to jest jasne od dawna. Nawet występ Michała Rydza i Piotra Szora w Stanie Futbolu mógł o tym zapewnić – otwarte mówienie o sondowaniu rynku, brak zdecydowanego stanięcia za szkoleniowcem w kwestii pewnych jego ruchów. To jest to, o czym mówiliśmy w naszej audycji: jeśli publicznie pojawiają się jakieś rysy w stosunku władz do trenera, to można śmiało te rysy pomnożyć kilkukrotnie, a wyjdzie nam realna relacja, bo przecież publicznie takich rzeczy się nie wywleka. Natomiast jakkolwiek Widzew Dobiego nie porywa, tak ja widzę postęp tego zespołu. Gdyby Dobi wygrał na ŁKS-ie, mógłby dostać potężny zastrzyk zaufania. Odnotuję też, że to Dobi był pomysłodawcą sprowadzenia Patryka Muchy, którego znał z Polkowic, a raczej trudno narzekać na tego piłkarza.

JO: Bez wątpienia dla Wojciecha Stawowego ten sezon to jest “make or break”. Jeśli zrobi awans do Ekstraklasy, na pewno będzie mógł spokojnie zaprezentować przemyślenia z pięciu lat przebywania poza marginesem seniorskiego futbolu. Jeśli nie zrobi – może się okazać, że czeka go nie pięć, a piętnaście lat pracy w piłce młodzieżowej. Nie sądzę, by w Polsce istniał drugi klub, w którym tak wyrozumiale podchodzi się do błędów wynikających z filozofii trenera, ba, gdzie tę filozofię się popiera. To zresztą dość ciekawa sprawa w kontekście ewentualnych następców Stawowego. Znowu Kazimierz Moskal? Profilem pasują chyba jedynie Dominik Nowak, skądinąd z ŁKS-em związany oraz Marek Gołębiewski z II-ligowej Skry Częstochowa. Za wcześnie jednak, by o tym wszystkim pisać, bo tak jak wspomniałem: Stawowy tak naprawdę na razie zawalił jeden, może dwa mecze. W pozostałych ma tak przekonujące wymówki, że ja sam na przykład jestem skłonny w nie uwierzyć – gdyby nie koronawirus, ŁKS nie przegrałby z Miedzią, gdyby nie błędy sędziowskie, wywiózłby punkt z Niecieczy.

Za Tychy i Odrę nie ma żadnych wymówek, derby mogłyby tu być trzecim gwoździem. I o ile nerwowych ruchów nie przewiduję, o tyle pamiętajmy – ŁKS miał już takie zagrania, jak choćby po awansie z II ligi do pierwszej. Wtedy Wojciech Robaszek zrealizował cel, ale “nie rokował”, więc został wymieniony na Kazimierza Moskala. Pod tym kątem Stawowy nie tylko musi punktować, ale jeszcze robić to w sposób wykorzystujący potencjał poszczególnych zawodników.

Dobi ma o tyle jasną sytuację, że już kupił sobie sporo zaufania właśnie tym rozwojem drużyny. Wspominałeś o zestawieniu – derby jesienne, derby wiosenne. Ale widzieliśmy przecież, o ile lepiej Widzew zaprezentował się na tle Radomiaka w ubiegłym tygodniu w stosunku do tego, co pokazał kibicom w pierwszym meczu tych drużyn. Klub z Radomia zimą zrobił naprawdę sporo, by upatrywać w nim ekipy ze ścisłego topu, być może nawet rywalizującej o drugie miejsce. Tymczasem widzewiacy mimo gry w osłabieniu pokazali niezły futbol i ostatecznie wyszarpali remis. Zastanawia mnie w kontekście rywalizacji szkoleniowców coś innego. Czy Enkeleid Dobi jest już na takim poziomie wiary w swoją drużynę, by pójść z ŁKS-em na wymianę ciosów. Moim zdaniem: bardzo możliwe.

LM: Na pewno musi szukać punktów. Wiesz, mam wrażenie, że często derby w ostatnich latach bywały zamkniętymi spotkaniami. Każdy bał się wychylić. Remis jako tako był przyjmowany z wyrozumiałością po obu stronach. Dominowało “nie przegrać, bo nas rozjadą za porażkę”, a remis przechodził. Natomiast to jest mecz, w którym remis nie urządzi nikogo. To znaczy, jest pole pod powstanie narracji gloryfikujących remis. Po stronie ŁKS, jak sobie wyobrażam: nie przegraliśmy z Widzewem, mimo, że mamy gorszy moment, a ogółem w sezonie derbowy dwumecz wygraliśmy. Po stronie Widzewa: zrobiliśmy remis przy Alei Unii, widać postęp. No ale jedni i drudzy walczą o konkretne cele, jedni i drudzy potrzebują do tego punktów. Widzew musi nadrabiać do strefy barażowej, ŁKS walczy o to, by do niej nie spaść. Źle brzmi hasło “remis, czyli dwóch zabitych” w kontekście tej fazy sezonu, ale zarówno w przypadku celu Widzewa jak i ŁKS-u, uważam, że o ich realizacji może przesądzić jeden, dwa punkty. Nie wyobrażam sobie, by Widzew złapał taki gaz, że wejdzie do baraży spokojnie, analogicznie bezpośredni awans ŁKS-u będzie tańczył do końca na ostrzu noża. Dlatego widzę tu pole pod ofensywny mecz, naprawdę ciekawy, gdzie jedni i drudzy powalczą otwarcie o pełną pulę. Szczególnie, jeśli ktoś otworzy wynik, może zacząć się jazda bez trzymanki.

JO: Nie będę oszukiwał – dawno nie było derbów, gdzie tak czysto dziennikarsko byłoby tyle smaczków. Wspominasz o jeździe bez trzymanki i to już jest diabelnie ciekawe – czy to oznacza bardziej szalony pressing Widzewa, byle wykorzystać to, że obrona ŁKS-u potrafi się pogubić nawet bez większej asysty rywala? Czy jednak bardziej przekierowanie ŁKS-u na frontalny atak, bo też przecież pod bramką rywala, biało-czerwono-biali czują się najlepiej i najpewniej? Czasem czyta się teksty o walce najlepszej obrony ligi z jej najlepszym atakiem. Tutaj mam wrażenie, że walczyć będzie siła ełkaesiackiego ataku z chybotliwością ełkaesiackiej defensywy, tak jak to zresztą było w meczu z Odrą Opole. Jestem bardzo ciekawy, jak trener Dobi potraktuje to wyzwanie, bo były już mecze, gdzie rywal podchodził do ŁKS-u bardzo wysoko i wcale na tym nie korzystał – by wspomnieć Stomil, bezlitośnie kontrowany przez ŁKS. Ale były też mecze, gdy zagęszczenie środka i próba zaplastrowania Pirulo kończyły się bombardowaniem bramki rywala.

Mam wrażenie, że kto pierwszy strzeli, ten już wygra cały mecz. I zastanawiam się tylko, czy większe szanse ma koronkowa akcja Rygaarda, Pirulo, Domingueza czy Trąbki, czy jednak skuteczny press od Kity czy Robaka. Od razu zdradzę – chyba bym tutaj szacował szanse jak buki. Delikatnie na swoich.

LM: To ja delikatnie na Widzew. Ze szczególną uwagą będę obserwował Przemka Kitę, dla niego to wyjątkowy mecz, a i bez takich stawek potrafi pokazać “widzewskość” w swojej grze. Ciekaw jestem też czy zagra sprowadzony z Czech Marek Hanousek, któremu wystawiane są znakomite rekomendacje. To jest potencjalna gwiazda RTS, więc dlaczego miałby już teraz nie zostać wpuszczony do grania, szczególnie, że został zgłoszony, a Możdżeń wyleciał. Liczę też na dobry mecz Kuby Wrąbla, bo pewnie trochę pracy będzie miał. Ale ta przewaga na bramce – którą, uważam, Widzew ma – może okazać się decydująca.

JO: Nie ma co ukrywać, Malarz po katastrofalnym błędzie, Wrąbel po dwóch dobrych meczach. Ja nadziei upatruję w Carlosie Morosie Gracii, który już udowodnił, że jest piłkarzem o wiele pewniejszym od Dąbrowskiego. Z Odrą, która momentami grała naprawdę wysoko, ŁKS popełnił trzy błędy – dwa Malarz, jeden Sobociński. Jakkolwiek to zabrzmi – jak na ŁKS, to wcale nie tak dużo. Poza tym pociesza mnie też myśl, że do zdrowia niedługo powróci Adam Marciniak i zyskamy unikalną możliwość zagrania w obronie czterema klasycznymi obrońcami. Więc nawet ewentualne wtopa w derbach, być może nie zaważy na losach całego sezonu.

Na koniec dodam jeszcze swoją prywatną opinię, że niezależnie od wyniku i przebiegu meczu, to będą jedne z najgorszych derbów w historii futbolu. Bywały już mecze bez kibiców gości, z różnych przyczyn, ale bez żadnych kibiców, w dodatku nawet bez perspektyw wspólnej zabawy przy telebimie czy w jakimś lokalu, to spełnienie najgorszych koszmarów. Oby następne odbyły się już w Ekstraklasie i z fanatykami po obu stronach boiska.

Fot. NewsPix

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 06.03.2021 08:58 przez

leszek.milewski

Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Weszło
16.04.2021

“Będziemy zawsze razem, o ile będzie szło dobrze” | Dwaj zgryźliwi tetrycy

Czy sezon przejściowy istnieje, czy to tylko urojenie bajkopisarza z Bałut? Czy mięta oraz skrzynka z cytrusami sprawdziłyby się lepiej od Leszka Milewskiego i Jakuba Olkiewicza? Czy słowa przysięgi małżeńskiej powinny zawierać zastrzeżenie “aż do śmierci, o ile będzie nam dobrze szło”? To był program niełatwy. To był program trudny. Tetrycy na początku musieli zmierzyć […]
16.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Szor: – Uważamy, że należało dać impuls już teraz

– W dwóch ostatnich meczach widać było wyraźny regres drużyny, szczególnie w Sosnowcu, gdzie tak naprawdę od 1 do 90 minuty rządził rywal. Mecz z Puszczą wyglądał troszeczkę inaczej ze względu na inne nastawienie piłkarzy z Niepołomic, którzy przede wszystkim nie chcieli przegrać. Ale nasza gra znowu nie wyglądała dobrze w ofensywie, poza jakimiś pojedynczymi […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę || Roki wyjaśnia #7

Sypnęło zwolnieniami w Ekstraklasie, choć wydawało się, że w sezonie, w którym spada tylko jeden zespół, cierpliwość w stosunku do trenerów będzie trochę większa. Do najbardziej cudacznej zmiany doszło w Stali Mielec, gdzie Leszka Ojrzyńskiego zastąpił Włodzimierz Gąsior. I właśnie głównie o podejściu do trenerów w tym klubie jest kolejny odcinek serii “Roki wyjaśnia“. 
14.04.2021
Weszło
12.04.2021

Iwański: – Jak mówisz szczerze, to jesteś arogancki

“Jak mówisz szczerze, to jesteś arogancki. Jeśli to uzasadnisz, jesteś problematyczny. W tym przypadku wolę być arogancki i problematyczny”. “Jak chce się kogoś na boisku pokazać w złym świetle, zawsze się uda”. “Trenerzy, którzy ze mną pracowali mieli odmienne zdanie od prasy”. “Zabawne, że wszyscy zarzucali mi, że nie biegałem, a ja do dzisiaj biegam, […]
12.04.2021
Weszło
09.04.2021

Kto by to przewidział? Legia skorzystała na zatrudnieniu trenera | Dwaj zgryźliwi tetrycy #11

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski oraz Jakub Olkiewicz omawiają najważniejsze wydarzenia w polskim piłkarstwie minionego tygodnia. Nie zabraknie wobec tego historii o tym, jak Leszek zrezygnował z kierowania wózkiem widłowym, omówimy dokładnie, jak wyglądało okienko pocztowe zarządzane przez poczmistrza Jakuba. Jak w każdym programie piłkarskim – poświęcimy też osobny segment na rozstrzygnięcie, która Siostra […]
09.04.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cerber
Cerber
1 miesiąc temu

Derby Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi?

Daje Wam komentarz, bo trochę może być Wam smutno, że nikogo spoza Łodzi derby Łodzi nie obchodzą.

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Cerber

Twojej starej zaszkodzil denaturat , wlazl stary i niestety jestes ciociu i wypisujesz brednie.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu

Chciałbym się mylić, ale ŁKS to wygra. Są lepsi piłkarsko, nie wierzę, że Widzew jest w stanie zagrać tam na zero z tyłu.

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Fundambu strzeli hat-tricka do przerwy, po przerwie 2 asysty, a po meczu podpisuje kontrakt z Anderlechtem i zamiata belgijską ligę. Zakolak się zna na piłkarzach.

Paho
Paho (@paho)
1 miesiąc temu

Czy ma ktoś wiedzę na temat wysokości budżetów obydwu klubów z Łodzi i dla porównania reszty I ligi? Bo nie rozumiem dlaczego ciąży na nich presja awansu. Tzn. zrozumiałbym jeśli budżety tych klubów przerastałyby 4-5 krotnie resztę stawki. Wówczas ludzie kierujący klubami mieliby obowiązek tak zbudować drużyny, żeby być murowanymi kandydatami do awansu, a jego brak uznany byłby za ogromną porażkę i ów ludzie musieliby zostać za to rozliczeni. Ale w przypadku gdy ten budżet jest nawet 2 razy większy niż innych klubów, to w polskich realiach nic nie znaczy. Szkoda, że “działacze” nie mówią takich rzeczy wprost, tylko pierdzielą kocopoły w stylu “to jest Widzew, naszym obowiązkiem jest awans”. I jak ktoś chce uzyskać argumentację takiej tezy, w odpowiedzi słyszy to samo – “to jest Widzew…”. A prawda jest taka, że pieniądze w większości wydawane są na oślep, a jakiejkolwiek logiki trudno się doszukać. Jak u Polskiego Rządu w walce z covidem;)

Joopiter
Joopiter (@joopiter)
1 miesiąc temu
Reply to  Paho

*owi ludzie

Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Jan Bednarek i spółka nie popisali się w Pucharze Anglii

Trwa nienajlepsza passa Jana Bednarka. Co prawda tym razem obyło się bez jakiegoś babola na wagę straty bramki, ale złe zachowania i tak bylibyśmy w stanie wyłapać. Southampton odpada z Pucharu Anglii, Leicester wygrywa 1:0 i przechodzi do finału rozgrywek. Oddało jeden celny strzał w meczu, jedyny w całym meczu, co niech świadczy o poziomie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Neville o Superlidze: – Te kluby nie mają lojalności. Trzeba je ukarać

Gary Neville nie szczędził słów na łamach SkySports w dzisiaj jakże gorącym temacie. Odniósł się do tego, że sześć klubów Premier League mogłoby wyjść z Premier League na rzecz nowo powstałej Superligi. Jak można się domyśleć, Anglik nie jest tym pomysłem zachwycony. Nawołuje do srogiego karania i dziwi się kilku klubom, że zapominają o swojej […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Papszun: – Zaczęliśmy oswajać się z rolą faworytów

Marek Papszun udzielił krótkiego wywiadu w dzisiejszym wydaniu Cafe Futbol. Odniósł się m.in. do nadchodzącego finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, gdzie Raków Częstochowa będzie stawiany w roli faworyta. Trener “Medalików” twierdzi, że presja nie zje jego piłkarzy. O wyższych oczekiwaniach wobec Rakowa: – Gdybym im nie sprostał, hm, wtedy będzie jak w korporacji: odpala się […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Erik ten Hag następcą Hansiego Flicka?

Skoro Hansi Flick ogłosił swoje odejście z Bayernu Monachium, oczywistym jest, że otwiera się giełda potencjalnych następców. Nazwisk poznaliśmy już kilka na czele z Julianem Nagelsmannem, tylko że w jego przypadku dochodzi aspekt sporej kwoty wykupu. No i nie jest powiedziane, że 33-latek chciałby przerwać projekt w RB Lipsk. Jest numerem jeden na liście, ale […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kandydat do babola sezonu w Ekstraklasie (WIDEO)

Patrząc na ogół występów w Ekstraklasie, trudno mieć do Xaviera Dziekońskiego jakiekolwiek pretensje. Chłopak daje radę, nieraz notując interwencje klasy światowej. Zasługuje na wysokie noty, a poza tym nie będzie herezją stwierdzenie, że pracuje na transfer do lepszej ligi. To materiał na topowego polskiego bramkarza. Ale, cóż, 17-latek nie ustrzegł się kuriozalnego błędu w meczu […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Manita w Madrycie. Ekipa Simeone zdemolowała Eibar

Eibar jest ostatnim zespołem w La Liga, ale i tak raczej nikt się nie spodziewał, że Atletico sprawi swoim rywalom taki łomot. Tym bardziej, że zespół Simeone nie słynie ze strzelania dużej liczby bramek. A tak – 5:0, totalna deklasacja. Dzięki tej wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi w tabeli nad Realem Madryt, a […]
18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kevin De Bruyne wypada na kilka tygodni. Występ z PSG zagrożony

Kevin De Bruyne ma to do siebie, że w karierze czasami nie dopisuje mu szczęście ze zdrowiem. Kiedy się rozkręca, bywa, że łapie jakiś uraz. Mniejszy czy większy – w każdym razie trochę ich w swojej kartotece już zdobył. Tym razem nabawił się kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Nie dokończył meczu z Chelsea i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Messi pobił rekord Ryana Giggsa

– Bycie kapitanem tej drużyny jest wyjątkowe. Barcelona to klub mojego życia. Zawsze miło jest, kiedy możemy podnieść jakiś puchar. Zasłużyliśmy na tę chwilę radości. Nasza droga do niej była naprawdę trudna – powiedział Messi po wczorajszym finale Copa Del Rey. Oczywiście wygranym, co pozwoliło Argentyńczykowi zbliżyć się do Daniego Alvesa w liczbie zdobytych trofeów. […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Oświadczenie UEFY w sprawie Superligi. “Wzywamy do walki”

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF), LaLiga, Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w odpowiedzi na wieści o rychłym powstawaniu Superligi. Jest mowa m.in. o zakazie występów dla krajowych reprezentacji. W oficjalnym oświadczeniu UEFY czytamy: “Jeśli Superliga powstanie, powtórzymy to, co zawsze. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021