post
Avatar

Opublikowane 02.03.2021 12:49 przez

redakcja

Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co Kazimierz Górski robi takiego, że zawsze trafia w dziesiątkę ze swoimi decyzjami. Piłkarze u niego rozkwitali. Odbudował chociażby Jasia Tomaszewskiego, którego za czasów Ryszarda Koncewicza potrafiła zejść prasa za taki mecz z Niemcami, którzy strzelili mu wówczas trzy bramki, a u pana Kazia został wielkim bramkarzem. To nie był tylko trener. Dobry wujek. Tata. Każdy czekał na powołania, każdy zastanawiał się, czy pojedzie, czy będzie mógł spotkać Kazimierza Górskiego – wspominał Grzegorz Lato na antenie Weszło FM. Piękna opowieść byłego wielokrotnego reprezentanta Polski o trenerze stulecia. Zapraszamy. 

Jakie słowa cisną się panu na usta, kiedy myśli pan o Kazimierzu Górskim?

Od paru dni o nim myślę. Setne urodziny jednego z najwspanialszych trenerów w historii polskiego futbolu. Słowa są proste: mnóstwo mu zawdzięczam. Jestem jego wynalazkiem, jego patentem. To pan Kazimierz Górski powołał mnie jako młodego chłopaka do młodzieżowej reprezentacji Polski. Miałem wtedy dwadzieścia lat. Grali ze mną Jan Tomaszewski, Jerzy Gorgoń, Leszek Ćmikiewicz, Mirosław Bulzacki, Antoni Szymanowski, Adam Musiał. Wszyscy. Niewiele później, kiedy trener zaczął prowadzić seniorską kadrę, awansowaliśmy jeszcze wyżej i dołączyliśmy do jego drużyny. Tym samym Kazimierz Górski wspaniale przeprowadził wymianę pokoleniową i zbudował potęgę. Jeśli dobrze pamiętam…

Oj, na pewno dobrze pan pamięta, a i można sobie odświeżyć pamięć starymi nagraniami!

Osiemdziesiąt procent młodzieżówki grała później w dorosłej reprezentacji. Pewnie jeszcze o kimś zapomniałem. A, już wiem, Kazio Kmiecik i Marek Kusto. Do tego dokooptowani zostali Kazimierz Deyna, Robert Gadocha, Henryk Kasperczyk i Zygmunt Maszczyk. Powstała drużyna, która zdobyła trzecie miejsce na Mundialu 74′, a wcześniej złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium.

Pierwsza anegdota, która przychodzi panu na myśl, kiedy rozmawiamy o Kazimierzu Górskim?

Kaziu miał słynne powiedzonka. Anegdot jest z nim mniej. Raz, pamiętam, był bankiet. Pan Kazimierz w pewnym momencie stuknął w szklaneczkę.

Szanowni państwo, ja tak po angielsku się ulotnię.

Kapitalne. 

Wszyscy darzyli go olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co Kazimierz Górski robi takiego, że zawsze trafia w dziesiątkę ze swoimi decyzjami. Piłkarze u niego rozkwitali. Odbudował chociażby Jasia Tomaszewskiego, którego za czasów Ryszarda Koncewicza potrafiła zejść prasa za taki mecz z Niemcami, którzy strzelili mu wówczas trzy bramki, a u pana Kazia został wielkim bramkarzem. To nie był tylko trener. Dobry wujek. Tata. Każdy czekał na powołania, każdy zastanawiał się, czy pojedzie, czy będzie mógł spotkać Kazimierza Górskiego.

Grzegorz Lato: Jak Kazimierz Górski zabierał głos, to wszyscy siedzieli cicho i słuchali uważnie każdego jego słowa

Trzeba też dużo oddać Antoniemu Piechniczkowi, że powtórzył jego sukces w 1982 roku, ale to pan Kazimierz Górski jest bezsprzeczny numerem jeden. Złoty medal olimpijski, srebrny medal olimpijski, trzecie miejsce na MŚ. Wspaniałe mecze. Z Anglią na Wembley i na Stadionie Śląskim, gdzie przyszło ponad 100 tysięcy osób. Boje z Niemcami, boje z Holandią. Starsi kibice doskonale to pamiętają. Młodzież też sobie odświeżą, bo Telewizja Polska niekiedy puści wspomnienia tamtych meczów. I dobrze, bo to piękne chwile polskiego sportu.

To było duże zaskoczenie, że z Mundialu w Niemczech wróciliście z medalem?

Nikt nie liczył na medal. W grupie mieliśmy Włochów i Argentyńczyków, więc skazywano nas, wraz z Haitańczykami, na pożarcie. Mieliśmy być chłopcami do bicia. Po wygranej z Argentyną 3:2, role się odwróciły, zaczęliśmy rozdawać karty. Szybko awansowano nas do roli zespołu, który na pewno zagra w pierwszej czwórce. Wygrane z Haiti 7:0 i 2:1 z Włochami tylko to potwierdziły. Staliśmy się faworytami, choć w drugiej grupie też rywalizowaliśmy ze wspaniałymi zespołami – z Jugosławią, ze Szwecją i z RFN. Nieszczęśliwy ten mecz na wodzie. Nie wiadomo, jakby się to wszystko skończyło, jakbyśmy grali w normalnych warunkach. To nie była piłka nożna, to było waterpolo. Piłka stawała. Nieprzypadkowo też najlepszym piłkarzem Niemców był Sepp Maier, który odbił niesamowitą liczbę strzałów.

Ma pan takie przekonanie, że gdyby nie ta woda, to bylibyśmy mistrzami świata?

Tego nie mogę powiedzieć, ale na pewno mielibyśmy do czynienia z zupełnie innym meczem. W dzisiejszych czasach takie spotkanie nawet by się nie odbyło. Przypomnijmy sobie niedoszłe starcie Polski z Anglią na Stadionie Narodowym. Nie zasłonięto dachu. Spadła ulewa. Murawa stała się jedną wielką kałużą i sędzia odwołał spotkanie. Tam zabrakło decyzji. Nasze władze powinny twardo obstawać przy tym, że w takich warunkach przeprowadzenie sportowej rywalizacji jest niesprawiedliwe. Musieliśmy ten mecz wygrać, a RFN wystarczał remis, bo mieli więcej strzelonych bramek. Wygraliśmy 2:1 z Jugosławią i 1:0 ze Szwecją, a oni 4:2 i 2:0. My plus dwie bramki, oni plus cztery. Tak to wyszło.

O Kazimierzu Górskim mówi się, że zawsze był bardzo spokojny, bardzo wyważony. Przypomina pan sobie sytuację, żeby uniósł głos na kogoś w szatni? 

Jak zabierał głos, to wszyscy siedzieli cicho i słuchali uważnie każdego jego słowa. Każdy to przyjmował. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że mieliśmy wtedy zespół, który wiedział, że kiedy wychodzi się na murawę, to trzeba zasuwać, to trzeba gonić. Nie to, że ktoś odpuścił, ktoś stanął, bo poczuł się zmęczony. Tego u pana Kazimierza Górskiego nigdy nie było.

Jego odprawy były proste czy skomplikowane?

Nieprzypadkowo mawiał, że piłka nożna to prosta gra – są dwie bramki, jedna piłka, dwudziestu dwóch zawodników na murawie, trzech sędziów. Czy tak wielu może się to wydarzyć? Proste to jak konstrukcja cepa. Taka jest prawda. Wiadomo, że wyszkolenie pojedynczych zawodników to jedna kwestia – trener może mieć swoje założenia, ale nic z tego nie wyjdzie, jeśli nie ma odpowiedniego materiału ludzkiego. Co z tego, że według założeń ten miał kryć tego, skoro może jest za wolny, skoro może się pogubił, skoro może przyspał. Ktoś się zapatrzy, ktoś się zagapi i nici z całego planu. Jedna głupia strata piłki przed własnym polem karnym jest w stanie zmienić losy całego meczu. A pan Kazimierz Górski dobrał sobie materiał ludzki idealnie. Na sto punktów na sto możliwych, że tak powiem.

Połączył młodych zawodników z młodzieżówki z ciut starszymi piłkarzami z większym doświadczeniem. Zadziałało. Kazimierz Górski stworzył takie trójki. Pamiętam, jak graliśmy w Warnie. Trójka mielecka – Domarski, Lato, Kasperczyk, trójka warszawska – Gadocha, Deyna, Ćmikiewicz. Działało. Miał nosa i rękę. Wszyscy się dziwili, jak on to robi? Najpierw się awanturowali, że dlaczego daje szansę temu, dlaczego wpuszcza tego, a potem przyznawali mu rację. Cholera jasna, trafiał w dziesiątkę.

Jak pan wspomina jego odejście z reprezentacji po srebrnym medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu? W kraju zostało to uznane za porażkę. 

Srebrny medal jako porażka…

Brzmi absurdalnie. 

Tak samo, jak za porażkę uznano Mundial 78′ za Jacka Gmocha w Argentynie, choć zajęliśmy piąte miejsce. Teraz jakby nasza kadra zbliżyła się chociaż do tej miejsca, to nosilibyśmy jej piłkarzy na rękach. Pierwsza piątka na świecie, a grało się z potęgami. Co można powiedzieć, można tylko przyklasnąć i wspominać jednego z największych trenerów historii polskiej piłki. A powiem tak: mieliśmy wielkich szkoleniowców. Jacek Gmoch, Antoni Piechniczek – wspaniali, naprawdę. Proszę też zauważyć, że wszystkie największe sukcesy naszego futbolu związane są z polskimi trenerami, a nie z zagranicznymi. Leo Beenhakker awansował na Euro, ale byliśmy tam najsłabsi z całej stawki. Smutne.

Za wielu zagranicznych selekcjonerów w historii nie było. 

Pan Kazimierz Górski odszedł po Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu, poszedł do Panathinaikosu, zdobył z nim kilkukrotnie mistrza kraju. W Grecji miał olbrzymie sukcesy. Do teraz go tam pamiętają.

Spotykaliście się potem przez wiele lat?

Przyjeżdżał, widywaliśmy się. Powstała drużyna Orłów Górskich, kiedy od kwietnia do końca września graliśmy prawie czterdzieści meczów po różnych miasteczkach. Rywalizowaliśmy z wieloma poskładanymi zespołami. Pan Kazimierz nas prowadził, już jako trener na emeryturze – było tam paru młodszych, ale też paru starszych. Ja, Szarmach, Ćmikiewicz, cała Wisła – Kusto, Iwana, Szymanowski, Kapka. Byłem przed jego śmiercią, wraz z Leszkiem Ćmikiewiczem i z innymi zawodnikami, parę razy w domu pana Kazimierza. Miał swoje lata. Osiemdziesiąt pięć lat. Wspaniały wiek dla mężczyzny.

Pan Kazimierz stronił od alkoholu czy potrafił lampkę wypić?

Różnie było. W Nowym Jorku poszliśmy w ósemkę z panem Kazimierzem do baru. Tematem jego rozważań Jacek Gmoch i Andrzej Strejlau. Siedzieliśmy i nagle pada:

No, koledzy, dla pana trenera ćmagę poproszę.

I wypił sobie jednego, może dwa. Nigdy nie widziałem, żeby kiedykolwiek nadużywał, czego nie mogę powiedzieć o sobie.

Nie tak dawno Małgorzata Domagalik napisała książkę o Jerzym Brzęczku. Padały porównania do Kazimierza Górskiego. Chciało się panu śmiać?

Jak można porównywać Brzęczka do Górskiego… Żeby nie było, ja szanuję Jerzego Brzęczka, ale Kazimierz Górski był jeden i to się nie zmieni.

ROZMAWIALI WOJCIECH PIELA I ADAM KOTLESZKA

Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 02.03.2021 12:49 przez

redakcja

Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Na kłopoty… Malinowski! Atalanta lepsza od Juventusu

Coraz gorzej wygląda sytuacja Juventusu we włoskiej ekstraklasie. Dzisiaj piłkarze “Starej Damy” – bez Cristiano Ronaldo w składzie – przegrali na wyjeździe 0:1 z Atalantą w ramach 31. kolejki Serie A. Przegrali, dodajmy, zasłużenie, bo zawodnikom Gian Piero Gasperiniego udało się w wydatny sposób obnażyć wiele słabości w grze mistrzów Włoch. Atalanta – Juventus. Dobre […]
18.04.2021
Live
18.04.2021

LIVE: Legia ograła Pogoń i od tej pory spaceruje…

Włodzimierz Gąsior, który spróbuje uzasadnić zmianę trenera w Stali Mielec. Zagłębie, które spróbuje jeszcze powalczyć o cokolwiek po za koroną królów strzelania bramek z rzutów rożnych. Wisła Płock, też po wodzą nowego trenera, już Macieja Bartoszka, spróbuje jednak nie zapewniać sobie emocji na finiszu ligi, ale Jagiellonia może ich w to wepchnąć. No a na […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Wisła Płock o uniknięcie katastrofy, Jagiellonia o uratowanie sezonu

W parze Wisła Płock – Jagiellonia zdecydowanie nie będziemy mieli meczu o nic. Jedni i drudzy mają jeszcze konkretne cele do zrealizowania. Trochę łatwiejsze zadanie w tym kontekście czeka gospodarzy. Dlaczego? Dlatego, że oni finalnie muszą się po prostu nie skompromitować, a tym byłby spadek do I ligi w takim sezonie. Kropkę nad “i” ma […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
1 miesiąc temu

Takich Trenerów trzeba wspominać. Piękne jest to, że “Orły” zawsze mówią o Panu Kazimierzu z wielkim szacunkiem. Ten czas nie wróci, ale my zawsze będziemy pamiętać. Mielczanka

Tropiciel Cyklistów
Tropiciel Cyklistów
1 miesiąc temu

A czy Piechniczek nie zdobył tego samego?

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu

Bardzo dobry wywiad, ale moglibyście poprawić literówki. Kasperczak, nie Kasperczyk.

echh
echh
1 miesiąc temu

i oczywiscie szpila wbita w Beenhakera, bo polska mysl szkoleniowa taka potezna. Litosci, jakby ktorys polski niedorajda pokroju franka dyzmy przypadkowo osiagnal cos pierwszy raz w historii z takim skladem wegla i papy, jak Leo w 2008, goniac po drodze Portugalie (gdzie teraz majac Lewego, Szczesnego czy Ziela rzekomo nie mielismy szans nawiazac rywalizacji z takimi potegami jak Senegal czy Kolumbia), to do tej pory by sie bujal na nazwisku w ekstraklapie z pensja 50 tys. miesiecznie.

Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Jan Bednarek i spółka nie popisali się w Pucharze Anglii

Trwa nienajlepsza passa Jana Bednarka. Co prawda tym razem obyło się bez jakiegoś babola na wagę straty bramki, ale złe zachowania i tak bylibyśmy w stanie wyłapać. Southampton odpada z Pucharu Anglii, Leicester wygrywa 1:0 i przechodzi do finału rozgrywek. Oddało jeden celny strzał w meczu, jedyny w całym meczu, co niech świadczy o poziomie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Neville o Superlidze: – Te kluby nie mają lojalności. Trzeba je ukarać

Gary Neville nie szczędził słów na łamach SkySports w dzisiaj jakże gorącym temacie. Odniósł się do tego, że sześć klubów Premier League mogłoby wyjść z Premier League na rzecz nowo powstałej Superligi. Jak można się domyśleć, Anglik nie jest tym pomysłem zachwycony. Nawołuje do srogiego karania i dziwi się kilku klubom, że zapominają o swojej […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Papszun: – Zaczęliśmy oswajać się z rolą faworytów

Marek Papszun udzielił krótkiego wywiadu w dzisiejszym wydaniu Cafe Futbol. Odniósł się m.in. do nadchodzącego finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, gdzie Raków Częstochowa będzie stawiany w roli faworyta. Trener “Medalików” twierdzi, że presja nie zje jego piłkarzy. O wyższych oczekiwaniach wobec Rakowa: – Gdybym im nie sprostał, hm, wtedy będzie jak w korporacji: odpala się […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Erik ten Hag następcą Hansiego Flicka?

Skoro Hansi Flick ogłosił swoje odejście z Bayernu Monachium, oczywistym jest, że otwiera się giełda potencjalnych następców. Nazwisk poznaliśmy już kilka na czele z Julianem Nagelsmannem, tylko że w jego przypadku dochodzi aspekt sporej kwoty wykupu. No i nie jest powiedziane, że 33-latek chciałby przerwać projekt w RB Lipsk. Jest numerem jeden na liście, ale […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kandydat do babola sezonu w Ekstraklasie (WIDEO)

Patrząc na ogół występów w Ekstraklasie, trudno mieć do Xaviera Dziekońskiego jakiekolwiek pretensje. Chłopak daje radę, nieraz notując interwencje klasy światowej. Zasługuje na wysokie noty, a poza tym nie będzie herezją stwierdzenie, że pracuje na transfer do lepszej ligi. To materiał na topowego polskiego bramkarza. Ale, cóż, 17-latek nie ustrzegł się kuriozalnego błędu w meczu […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Manita w Madrycie. Ekipa Simeone zdemolowała Eibar

Eibar jest ostatnim zespołem w La Liga, ale i tak raczej nikt się nie spodziewał, że Atletico sprawi swoim rywalom taki łomot. Tym bardziej, że zespół Simeone nie słynie ze strzelania dużej liczby bramek. A tak – 5:0, totalna deklasacja. Dzięki tej wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi w tabeli nad Realem Madryt, a […]
18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kevin De Bruyne wypada na kilka tygodni. Występ z PSG zagrożony

Kevin De Bruyne ma to do siebie, że w karierze czasami nie dopisuje mu szczęście ze zdrowiem. Kiedy się rozkręca, bywa, że łapie jakiś uraz. Mniejszy czy większy – w każdym razie trochę ich w swojej kartotece już zdobył. Tym razem nabawił się kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Nie dokończył meczu z Chelsea i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Messi pobił rekord Ryana Giggsa

– Bycie kapitanem tej drużyny jest wyjątkowe. Barcelona to klub mojego życia. Zawsze miło jest, kiedy możemy podnieść jakiś puchar. Zasłużyliśmy na tę chwilę radości. Nasza droga do niej była naprawdę trudna – powiedział Messi po wczorajszym finale Copa Del Rey. Oczywiście wygranym, co pozwoliło Argentyńczykowi zbliżyć się do Daniego Alvesa w liczbie zdobytych trofeów. […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Oświadczenie UEFY w sprawie Superligi. “Wzywamy do walki”

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF), LaLiga, Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w odpowiedzi na wieści o rychłym powstawaniu Superligi. Jest mowa m.in. o zakazie występów dla krajowych reprezentacji. W oficjalnym oświadczeniu UEFY czytamy: “Jeśli Superliga powstanie, powtórzymy to, co zawsze. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kamil Glik strzela drugiego gola dla Benevento

Mimo że Benevento uległo Lazio w meczu ligowym, na listę strzelców wpisał się nasz reprezentant. Przy wyniku 2:4 strzelił gola w 85. minucie, co dało jakiekolwiek nadzieje jego kolegom na zdobycie chociaż jednego punktu. Okazało się, że nic z tego. W samej końcówce Immobile dokończył dzieła, Benevento przegrało 3:5. Kamil Glik ma jednak bramkę na […]
18.04.2021