Bramka Zielińskiego, as kier Glika, gol Żurkowskiego, show Szymańskiego | STRANIERI

22 lutego 2021, 09:11 • 6 min czytania 26 komentarzy

Kapitan Napoli, Piotrek Zieliński, z brameczką. Glik z czerwoną kartką. Wystrzał formy Damiana Szymańskiego. Asysta Sebastiana Szymańskiego w derbach Moskwy. Gol Żurkowskiego. Co działo się u naszych stranieri? Zapraszamy.

IL CAPITANO ZIELIŃSKI

Powiemy wam, że cieszy nas, gdy Polak wyprowadza taki klub jak Napoli z opaską kapitańską. Myślimy sobie od razu, że kiedyś był kimś takim Maradona, a dzisiaj nasz człowiek, z Ząbkowic-Śląskich, mający ciężary z Polaka. Zieliński był już kapitanem Napoli z Genoą, tym razem poprowadził zespół z Atalantą – niestety, do porażki. Atalanta znęca się nad Napoli, dopiero co wyrzuciła ekipę polskiego pomocnika z Pucharu Włoch, teraz gnębienie w lidze. Z tym, że teraz Zielu wrzucił ładną bramkę.

Mamy tu jeszcze małą teorię spiskową. Otóż porównując Zielińskiego reprezentacyjnego z Zielińskim w Napoli mówiło się, że w kadrze za dużo oczekujemy. Bo to dobry piłkarz, ale nie taki, po którym oczekuje się bycia pierwszoplanową postacią. Teraz, skoro nawet wyprowadza Napoli jako kapitan, nie ma wymówek. Tu i tam wymagane jest od niego, aby brał odpowiedzialność. Po cichu liczymy, że to pomoże mu się rozwinąć. Nawet nie piłkarsko, bo tu umie dość, ale czasem nie dojeżdżał mentalnie.

GLIK Z CZERWONĄ KARTKĄ

Glik w meczu z Romą obejrzał dwie żółte kartki, natomiast musimy przyznać, że ta druga dość dyskusyjna. Oddajmy, że Benevento i tak sobie poradziło, dowiozło remis.

Druga żółta od 1:50:

As kier jednak niczego nie zmienia w sytuacji Polaka. Nawet za ten mecz był chwalony, w sensie: za pierwszą połowę. Ostatnio włoska prasa poświęciła mu trochę miejsca, podkreślając dobry sezon.

Źródło: Twitter Marcin Nowomiejski

ŻURKOWSKI WALCZY O PLAC

Interesująco układają się ostatnie tygodnie u Szymona Żurkowskiego. Bo, tak generalnie, 500 minut w Serie B to jest wynik poniżej oczekiwań. Ale pamiętajmy, że Empoli to lider, który odważnie mierzy w awans. Po 24. kolejkach wciąż mają tylko jedną porażkę. Inna sprawa, że to też 12 remisów, a właśnie mają passę czterech kolejnych. Cały luty remisują.

Wracając do Żurkowskiego. Zagrał 57 minut z Frosinone na koniec stycznia, strzelił gola. I ławka. Na trzy mecze. Teraz wszedł na siedemnaście minut, gol, uratował remis 1:1 ładnym wolejem po dalekim zagraniu. Na pewno nie można odmówić Żurkowskiemu – walczy o skład, walczy o plac. Więcej zrobić w tym czasie, który dostał ostatnio, nie mógł.

GRECKIE PRZEBŁYSKI

To, że Świderski czasem coś dorzuci, to jesteśmy przyzwyczajeni. Wiadomo, że dla niego to w zasadzie moment, by szukać wyzwań gdzieś poza Grecją. Ale dwa gole Szymańskiego? Ratujące wynik? W dodatku jeden gol piękny, techniczny? O, tego się nie spodziewaliśmy. Udany weekend naszych rodzynków w Helladzie.

Od 5:03 asysta Świderskiego:

Bramki Szymańskiego. Szczególnie warto obejrzeć pierwszą, od 2:06. Dodajmy, że Damian prawie zanotował hat-tricka, bo jeszcze przed przerwą przyładował w poprzeczkę.

KOLEJNA ASYSTA SZYMAŃSKIEGO

Trochę się działo w Rosji, ale do liczb Krychowiaka zdążyliśmy się oswoić. Był gol z karnego w Pucharze Rosji, bramka i asysta w lidze. Natomiast wiecie, Krychowiak ma już ustaloną firmę, gdzie dotrze Szymański? Kto to wie. Dlatego doceniamy, że dorzucił kolejną asystę, tym razem w pucharowym meczu derbowym ze Spartakiem.

CO Z DZICZKIEM?

Przypomnijmy, że w weekend miała miejsce smutna sytuacja – Patryk Dziczek zasłabł podczas meczu i został przewieziony do szpitala. Nie zdarzyło się pierwszy raz. Po raz pierwszy zasłabł we wrześniu podczas treningu – podobnie jak dziś, bez kontaktu z przeciwnikiem. Wówczas tego, by nie zadławił się językiem przypilnował klubowy lekarz Salernitany.

Trochę informacji przekazał w tym temacie Zbigniew Boniek. Kibicujemy, Patryk dużo zdrowia.

ANGLIA

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut z Chelsea (1:1)
Łukasz Fabiański (West Ham) – 90 minut z Tottenhamem (2:1)
Kamil Grosicki (West Bromwich Albion) – poza kadrą
Mateusz Klich (Leeds) – 82 minuty z Wolverhampton (0:1)
Kacper Łopata (Sheffield United) – poza kadrą
Jakub Moder (Brighton) – mecz dzisiaj
Michał Karbownik (Brighton) – mecz dzisiaj
Michał Helik (Barnsley) – 90 minut z Blackburn (2:1), 90 minut z Bristol City (1:0)
Krystian Bielik (Derby) – poza kadrą, kontuzja
Kamil Jóźwiak (Derby) – 68 minut z Wycombe (2:1), 32 minuty z Watford (1:2)
Przemysław Płacheta (Norwich) – poza kadrą
Bartosz Białkowski (Millwall) – 90 minut z Birmingham (2:0), 90 minut z Wycombe (0:0)

AUSTRALIA

Filip Kurto (Western United) – 90 minut z Macarthur (4:1)
Michał Janota (Central Coast Mariners) – 56 minut z Adelaide (2:3)

BELGIA

Łukasz Teodorczyk (Charleroi) – 25 minut z Beveren (1:1)

CZECHY

Bartosz Pikul (Slezski FC Opava) – poza kadrą
Nataniel Wybraniec (Slezski FC Opava) – poza kadrą

CYPR

Patryk Procek (AEL Limassol) – poza kadrą

DANIA

Kamil Grabara (Aarhus) – 90 minut z SonderjyskE (2:0)
Kamil Wilczek (FC Kopenhaga) – 3 minuty z SonderjyskE (0:0) w poniedziałek, mecz dzisiaj

FRANCJA

Radosław Majecki (Monaco) – poza kadrą
Arkadiusz Milik (Marsylia) – poza kadrą, kontuzja
Marcin Bułka (Chateauroux) –poza kadrą

GRECJA

Karol Świderski (PAOK) –28 minut z Lamią i asysta (4:0)
Damian Szymański (AEK) – 90 minut i dwa gole z Tripoli (2:2)

HISZPANIA

Mateusz Bogusz (Logrones) – poza składem

HOLANDIA

Paweł Bochniewicz (Heerenveen) – 90 minut z Groningen (1:1)

NIEMCY

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut i gol z Arminią (3:3) w poniedziałek, 90 minut i gol z Eintrachtem (1:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – kontuzja
Krzysztof Piątek (Hertha Berlin) – 84 minuty z Lipskiem (0:3)
Rafał Gikiewicz (Augsburg) – 90 minut z Bayerem (1:1)
Robert Gumny (Augsburg) – 18 minut z Bayerem (1:1)
Bartosz Białek (VfL Wolfsburg) — 7 minut z Arminią (3:0)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) — poza składem
David Kopacz (Wurzburger Kickers) – 11 minut z HSV (3:2)
Dawid Kownacki (Fortuna) – 90 minut i asysta z Hannoverem (3:2)
Adam Bodzek (Fortuna) – 7 minut z Hannoverem (3:2)
Jakub Piotrowski (Fortuna) – z drugim składem
Adrian Stanilewicz (Darmstadt) – ławka z Sankt Pauli (2:3)
David Blacha (VfL Osnabruck) — 90 minut z Heidenheim (1:2)
Martin Kobylański (Eintracht Brunszwik) — ławka z Jahn Regensburg (2:0)
Adam Dźwigała (Sankt Pauli) – poza kadrą

PORTUGALIA

Paweł Kieszek (Rio Ave) – 90 minut z Familicao (0:1)

RUMUNIA

Janusz Gol (Dinamo Bukareszt) – ławka z Astrą (0:2)
Grzegorz Sandomierski (CFR Cluj) – ławka z Voluntari w poniedziałek (0:0), ławka z Gaz Metan (1:0)

ROSJA

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut, gol i asysta z Chimki (2:3), 90 minut i gol z karnego z Tambow w Pucharze Rosji (3:0)
Maciej Rybus (Lokomotiw) – 90 minut z Chimki (2:3), 90 minut z Tambow w Pucharze Rosji (3:0)
Rafał Augustyniak (Ural) – 90 minut z Tambow (1:1), 60 minut z Veles w Pucharze Rosji (3:1)
Sebastian Szymański (Dynamo), 90 minut z Soczi (0:2), 90 minut i asysta ze Spartakiem (2:0)

SZKOCJA

Patryk Klimala (Celtic Glasgow) – 9 minut z Aberdeen (1:0), ławka z Ross County (0:1)
Maksymilian Stryjek (Livingston) – ławka z Saint Mirren (1:1)

SŁOWACJA

Dawid Kurminowski (Żilina) – 45 minut z DAC (1:1)
Jakub Kiwior (Żilina) – 90 minut z DAC (1:1)

TURCJA

Artur Sobiech (Fatih Karagumruk) – 19 minut z Kasimpasą (2:3)
Jakub Szumski (Erzurumspor) – 47 minut i czerwona kartka z Hatayasporem (1:3)
Dominik Furman (Genclerbirligi) – 90 minut z Besiktasem w poniedziałek (0:3), 45 minut z Denizlisporem (0:1)
Radosław Murawski (Denizlispor) – 90 minut z Genclerbirligi (1:0)
Konrad Michalak (Rizespor) –mecz dzisiaj
Damian Kądzior (Alanyaspor) – 6 minut z Galatasaray (0:1)
Michał Pazdan (Ankaragucu) – mecz dzisiaj
Daniel Łukasik (Ankaragucu) – mecz dzisiaj
Paweł Olkowski (Gazientep) – poza kadrą
Michał Nalepa (Giresunspor) – 73 minuty z Ankarasporem (1:0)
Adam Stachowiak (Altay) – 90 minut z Demirsporem (2:1)

UKRAINA

Tomasz Kędziora (Dynamo) – 82 minuty z Brugią w Lidze Europy (1:1), 90 minut z Desną (1:1)

WŁOCHY

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – 90 minut ze Spezią (3:0)
Karol Linetty (Torino) – poza składem
Piotr Zieliński (Napoli) – 45 minut z Granadą (0:2), 84 minuty i gol z Atalantą (2:4)
Hubert Idasiak (Napoli) – ławka z Granadą (0:2), ławka z Atalantą (2:4)
Wojciech Szczęsny (Juventus) – 90 minut z Porto (1:2), mecz z Crotone dzisiaj
Sebastian Walukiewicz (Cagliari) – ławka z Torino (0:1)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 45 minut z Lazio (0:1)
Kamil Glik (Benevento) – 57 minut i czerwona kartka z Romą (0:0)
Łukasz Skorupski (Bologna) – 90 minut z Sassuolo (1:1)