post Avatar

Opublikowane 19.02.2021 14:00 przez

redakcja

Aj, lubimy tego typu hipokryzję, zwłaszcza teraz, gdy prawdopodobnie decydują się losy stadionów w niemal całej Europie. Były już momenty – także w Polsce – gdy wydawało się, że wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny, na obiekty powrócą fanatycy. Być może w ograniczonej liczbie. Być może w reżimie sanitarnym. Ale jednak – stadiony znów będą tętnić życiem. Na drodze do tego celu co jakiś czas stają jednak politycy bądź rządowi doradcy. Jednym z nich jest, a właściwie był Roman Prymula, czeski doradca rządu w kwestiach pandemicznych, minister zdrowia od września do października 2020. 

Prymula zaliczył wczoraj tzw. fikołka, choć bardziej na miejscu byłoby określenie „potrójne salto w tył z obrotem”.

Zacznijmy od przybliżenia tej jakże sympatycznej postaci, symbolizującej w pewnym momencie walkę z epidemią u naszych południowych sąsiadów. Prymula to epidemiolog, który od lat pracował w ministerstwie zdrowia – najpierw jako doradca, potem jako wiceminister. Wybuch pandemii koronawirusa sprawił, że jako człowiek wyspecjalizowany w temacie epidemii stał się jednym z najważniejszych ludzi w państwie. Najpierw awansował na rządowego pełnomocnika w kwestii badań nad rozwojem epidemii, we wrześniu zaś wskoczył w fotel ministra zdrowia.

Co ciekawe – sytuacja wyglądała podobnie jak w Polsce. Adam Vojtech, minister, którego kadencja objęła walkę z pierwszą falą, niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska we wrześniu, jakby przeczuwając, co stanie się za chwilę. Prymula od razu go zastąpił, ale zanim druga fala zaczęła się rozkręcać, musiał ustąpić ze stanowiska.

CO WOLNO WOJEWODZIE?

Dlaczego musiał ustąpić? Cóż, sytuacja jest dość klarowna. Prymula jako epidemiolog i minister zdrowia zachęcał wszystkich do ulokowania się wygodnie we własnych mieszkaniach, bez tych wszystkich rajdów po knajpach czy innych aktywności charakterystycznych dla starych dobrych czasów. Po czym w październiku fotografowie jednej z lokalnych gazet uwiecznili, jak opuszcza wieczorem restaurację, oczywiście bez maseczki, w towarzystwie osób, które trudno uznać za jego najbliższą rodzinę. Premier Andrej Babis poprosił ministra o honorową rezygnację, ale Prymula wtedy po raz pierwszy postąpił dość bezczelnie: odmówił, przekonując, że nie złamał żadnych zasad.

Babis musiał go zdymisjonować, ale sam epidemiolog jako fachowiec pozostał przy rządzie w roli doradcy. I oczywiście jako doradca zalecał twarde lockdowny, jak najdłuższe, jak najbardziej ograniczające jakąkolwiek aktywność u Czechów. To było zresztą widać nawet w świecie futbolu – Czesi jako jedni z nielicznych w całej Europie zdecydowali się na zawieszenie rozgrywek ligowych, co prawda zaledwie na trzy tygodnie, ale mimo wszystko – to był pewien szok.

Cała Europa ograniczała co najwyżej amatorów, jakieś niższe ligi, ewentualnie futbol młodzieżowy. W Czechach musiały stanąć nawet Slavia ze Spartą, dozwolone były wyłącznie mecze Ligi Europy, w których uczestniczyła zgrabna czeska delegacja. Prymula oczywiście nie był specjalnie kochany, zwłaszcza z uwagi na okoliczności rozstania ze stanowiskiem. Ale mimo wszystko – wydawał się gościem, który wie, o czym mówi. Aż do wczoraj.

CZESKI EKSPERT: STADIONY MUSZĄ POZOSTAĆ ZAMKNIĘTE. TEŻ CZESKI EKSPERT: IDZIE NA STADION

Roman Prymula jeszcze rano w publicznej telewizji zachęcał – musimy być twardzi. Musimy zaostrzyć restrykcje, musimy wprowadzić na 2-3 tygodnie twardy lockdown, by nie pozwolić na wejście z impetem w trzecią falę zakażeń.

Roman Prymula wieczorem zasiadł ze znajomymi na trybunach Slavii Praga podczas meczu z Leicester City. W maseczce, a jakże, jednak ramię w ramię z innymi oficjelami.

Premier Babis wydał króciutki komunikat: panie Romanie, kończymy współpracę. – Prymula jest wielkim fachowcem, ale brakuje mu inteligencji społecznej. Znowu zachowuje się po prostu niestosownie, przede wszystkim wobec kibiców, którzy nie mogą wejść na stadion oraz wobec ludzi, których namawiamy ciągle do zostawania w domu. 

Restauracja była żółtą kartką, stadion przyniósł Prymuli „czerwień”. Ale co w tej sytuacji jest najciekawsze? Ano tłumaczenie samego byłego ministra, a teraz już też byłego doradcy rządu. Otóż Prymula sam siebie postrzega jako członka pilotażowego programu. Nie jest to zupełne kłamstwo – Czesi istotnie kombinują z wpuszczaniem kibiców dysponujących negatywnymi testami na koronawirusa, co według szacunków tamtejszych mediów mogłoby pozwolić nawet na 9 tysięcy widzów podczas nadchodzących derbów Pragi. Natomiast tak jak wspomniał Babis – trudno nie postrzegać tego jak pokazu gigantycznej hipokryzji.

Kuriozalne mogą się wydawać wypowiedzi Prymuli dla kanału CTK. „Blesk” cytuje:

Tak, byłem z negatywnym testem, z maseczką na twarzy na legalnie zorganizowanym meczu piłki nożnej, w którym mogła wziąć udział część kibiców. Zaznaczam, że nie miałem w tym roku żadnych wakacji, nie mówiąc już o zagranicznych. Mogę być jedynie we własnym domu?

Cóż…

CO Z TEGO WYNIKA?

Ta w sumie dość nieistotna aferka wśród czeskich decydentów może mieć jednak pewne konsekwencje, być może dla całego regionu. Prymula niejako sam wymusił na sobie złagodzenie kursu w kwestii udział kibiców w meczach piłkarskich. Skoro uważa za zupełnie normalne i uzasadnione przebywanie na trybunach z negatywnym testem i w maseczce… Czemu nie pozwolić na właśnie taki udział w widowisku każdemu chętnemu? Czeskie portale kibicowskie już trąbią o tym, że na sektory powinien wejść każdy, kto pójdzie śladami Prymuli – wykona test i założy maseczkę. Przy obecnej dostępności szybkich testów zdaje się, że czescy politycy mogą się ugiąć.

A wówczas będziemy mieli w naszej strefie klimatycznej, tuż za granicą, gotowe badania na temat wpływu kibiców na tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Jeśli Czesi pozwolą na powrót fanów, będzie można na bieżąco aktualizować naszą wiedzę, a może i po prostu skopiować gotowe rozwiązania.

To byłaby naprawdę piękna historia – buta czeskiego rządowego doradcy, która sprawia, że jakiś czas później polski kibic może iść na mecz. Ale skoro niedogotowany nietoperz pośrednio przyczynił się do zamknięcia lasów – nie zdziwi nas już żaden ciąg przyczynowo-skutkowy.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 19.02.2021 14:00 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek1988
Janek1988
8 dni temu

Do chuja jasnego,kiedy ten pierdolec sie skonczy? moze niedlugo do kibla trzeba bedzie w maseczce? ja chuj na to klade. Maske wkladam tylko jak wchodze do sklepu,apteki itp. Kiedys mozna bylo w gronie kumpli obejrzec mecz,pogadac przy piwku a stoliki tudziez loze byly od siebie oddalone wg.zasad. Rzadzacy swiatem stosuja taktyke salami. Po kawalku sprawdzaja na ile moga sobie pozwolic w trzymaniu za ryj obywateli. Ja sie czuje (albo chcialbym sie czuc) wolnym czlowiekiem. Sam odpowiadam za siebie. Ale to idylla. Nigdy tak nie bedzie. Z tymi szczepionkami tez dziwne,w PL zaczynaja od seniorow,a pejsy zaczeli od dzieci. A jak nie wiadomo o co chodzi…

Dominik
Dominik
8 dni temu
Reply to  Janek1988

Zatem o co chodzi?

Paul
Paul
8 dni temu
Reply to  Janek1988

Weszło pisze o hipokryzji w temacie koronawirusa? xDDDDDDDDD

Krzysztof Stanowski 6 stycznia 2021 na twiterze: „Kibice zawsze widzą logikę, dopóki nie muszą usiąść w odstępach. Po prostu olewanie wytycznych wtedy ma swoje konsekwencje teraz. To naturalne. Ponadto sklepy są znacznie bardziej potrzebne niż futbol na żywo.”

Też „zostań w domu” Stanowski:
– nie nosi maseczki w sklepie i innych miejscach ogólnodostępnych (filmy z wyjazdu do Arłamowa i akcji z Najmanem)
– robi zgrupowanie w szczycie jesiennych zachorowań, z imprezką na kręgielni.
– ostentacyjnie zdejmuje maseczkę w czasie Hejt Parku z dr Sutkowskim przyznając, że raz nosi a raz nie nosi maseczki i może dostać mandat
– zaprasza do siebie piłkarzy (Fundambu) a reszcie w tym samym czasie każe siedzieć na dupie

Covidowy hipokryta i celebryta!

Znajoem
Znajoem
8 dni temu
Reply to  Paul

Kysiu to typowa chorągiewka i hipokryta. Zjadłby własna kupe za kliki i oglądalność. Wyjątkowa kreatura.

Vergil van duck
Vergil van duck
8 dni temu

O hipokryzji innych to jesteście pierwsi do pisania, ale o waszych krzywych ruchach i podwójnych standardach nic nie napiszecie. A, tfu.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
8 dni temu

smyku prosze cie prosze cie prosze cie prosze cieeeee prosze cie prosze cie prosze cie prosze cie
zamknij sie

Rysiu
Rysiu
8 dni temu

Idealny przykład na to, że nie ma żadnej pandemii. On doskonale o tym wie.

JC
JC (@jc)
8 dni temu
Reply to  Rysiu

jak nie ma? nie widziałeś filmiku jak Angela poleciał do asysytenki po maseczkę, bo zaraz miały być kamery tv właczone, a wiadomo że to kamery zarażają. Albo też ci politycy UE, którzy się witali i ściskali, ale przed właczeniem kamer, bo jak tylko miały być włączone to się porostawiali i załozyli maski. Kamery szerzą pandemię, zarażają.

Tomek
Tomek
8 dni temu

Wszyscy ci politycy to sprzedajne k..ktore w imie nowego niewolniczego ladu i feudalizmu nam tworza swiat nie do zycia, oni beda z obostrzen wylaczeni jako slugusi nowych panow.

Paul
Paul
8 dni temu
Reply to  Tomek

Dodaj do tego takich celebrytów jak Stanowski, który pierwszy krzyczał „zostań w domu”.

Krzysztof Stanowski 6 stycznia 2021 na twiterze: „Kibice zawsze widzą logikę, dopóki nie muszą usiąść w odstępach. Po prostu olewanie wytycznych wtedy ma swoje konsekwencje teraz. To naturalne. Ponadto sklepy są znacznie bardziej potrzebne niż futbol na żywo.”

Też „zostań w domu” Stanowski:
– nie nosi maseczki w sklepie i innych miejscach ogólnodostępnych (filmy z wyjazdu do Arłamowa i akcji z Najmanem)
– robi zgrupowanie w szczycie jesiennych zachorowań, z imprezką na kręgielni.
– ostentacyjnie zdejmuje maseczkę w czasie Hejt Parku z dr Sutkowskim przyznając, że raz nosi a raz nie nosi maseczki i może dostać mandat
– zaprasza do siebie piłkarzy (Fundambu) a reszcie w tym samym czasie każe siedzieć na dupie

Covidowy hipokryta i celebryta!

Jan
Jan
8 dni temu
Reply to  Paul

Paul czemu Ty taki głupi jesteś ? Pod każdym komentem robisz ctrl c + ctrl v ?

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
8 dni temu

Jego odpowiednik z Polski, debil Horban stwierdził, że trzeba wymusić na ludziach noszenie super ekstra najlepszych masek. Czyli te noszone do tej pory nic nie dawały? Ale zmuszano ludzi by nosili to gówno i nakładano mandaty na niepokornych. Teraz pewnie jakiś jego ziomuś będzie kręcił kasę na ludzkiej krzywdzie. Pies ich jebał.

hfdhgdsagdgdagsassafdh
hfdhgdsagdgdagsassafdh
8 dni temu

https://skutecznetypowanie1x2.blogspot.com/ – Ostatnio trafili 852 kurs i zdjecie kuponu maja na blogu! jest już kolejny kupon z wielkim kursem !

Kikk
Kikk
8 dni temu

Oczywiście że będzie 3 fala, na jesieni 4 itd. Sezon grypy i przeziębień się zbliża. A w Polsce maseczki nie były potrzebne do czasu, az pociotki ministra nie zaczęły sprowadać z Chin.

Kikk
Kikk
8 dni temu
Reply to  Kikk

Trzeba miec cos nie tak z głową, żeby wierzyć, że na mrozie -10 jak idziesz samemu ulicą to się zakazisz i maseczka Cię uratuje.

jeremy
jeremy
8 dni temu
Reply to  Kikk

trzeba mieć coś nie tak z głową by samemu sobie odpowiadać w komentarzach , podobnie jak to, by wierzyć, że maseczka noszona przez ciebie ochroni właśnie ciebie. ale ok jesteś niepokorny. rozumiem ale nie szanuję.

jeremy
jeremy
7 dni temu
Reply to  jeremy

okej, mam coś nie tak z głową…

Denis
Denis
8 dni temu

Jesteście totalnymi debilami.. Uja wiecie o sytuacji w Czechach, żyje tu parę lat i obecną partia Babiša ANO zamyka dosłownie wszystko rujnując tutejszą gospodarkę, nie ma mowy o otwarciu stadjonow

justyna
justyna
8 dni temu

U nas rządzący robią wały , łamią wszelkie zasady i co ?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 dni temu

Ci gnoje to banda niebezpiecznych szarlatanów.
Nasz Szumowski powiedział prawdę o nieskuteczności maseczek (wyśmiał je) w RMF u Mazurka, a już kilka dni później musiał prostować prawdę na kłamstwo, bo mu prawdziwi właściciele Ziemi pokazali skąd mu nogi wyrastają. Tak, macie rację – z dupy.

asd13
asd13
7 dni temu

wszyscy kurwa wiemy po co jest ta pandemia.
1. życie na kredyt kiedyś się kończy
2. wprowadzenie zamordyzmu i komuny
3. likwidacja gotówki i patrz punkt 2
dla idiotów: jakiś wirus jest śmiertelność mała!pandemii nie ma
nowy kurwa wspaniały świat gdzie właścicielem są jebane korporacje i zasrane rządy, a człowiek nie ma nic

celtu
celtu
7 dni temu

Rozwala mnie sposób myślenia części społeczeństwa.

Zacznijmy od aplikowania chipu poprzez szczepionkę.
Na co komu chip w szczepionce, skoro prawie każdy w zachodnim świecie nosi przy sobie chip w postaci telefonu? Uja google wie o nas wszystko, bo sami synchronizujemy swoje konta, mamy uruchomioną lokalizację, w portfelu nosimy karty rabatowe do BP, karty lojalnościowe do IKEA, karty witaj, żegnaj i karty spierdalaj. Kupujemy i tankujemy na faktury. W domu mamy komputery, laptopy, nawet pierdolone inteligentne lodówki i odkurzacze skanujące nasze mieszkania. Nowoczesne auta to jeden wielki chip.
Podsumowując pytam się, na cholerę korporacjom chip w moim anusie? Żebym dostał zatwardzenia i kupił od nich czopki na rozwolnienie? Dla mnie to bez sensu, aczkolwiek zapraszam do dyskusji.

Kolejna sprawa to teorie jakoby ktoś chciał zniszczyć gospodarkę. Na cholerę to komu? Przecież Gates właścicielowi 10 hoteli sprzeda 500 Windowsów, Mercedes auto, Renault flotę pojazdów a IKEA pierdolone wiklinowe krzesełeczka, a jak powstaną stacje ładujące to Musk pogoni żonie oraz kochance dwie krwistoczerwone Tesle. Natomiast gdy hotelarz padnie, pójdzie na targ i kupi sobie klapki kuboty zamiast Mercedesa, Włoskich marmurów wydobywanych w słonecznej Toskanii czy innego drogiego nikomu niepotrzebnego dziadostwa.

Inny nurtujący mnie temat to przeciwnicy maseczek, krzyczący że nie wierzą w skuteczną ochronę własnego zdrowia i życia dzięki maseczce. Pierwsza sprawa jest taka że maseczka nie ma na celu chronić właściciela, tylko osoby stykające się z właścicielem tejże maseczki. Gdy idę w zimę do Biedry po pyszniutkie, nafaszerowane chuj wie czym smakujące jak dobry papier pomidory, wybierając swój pomidor życia zdarzy mi się kichnąć, to dzięki maseczce nie osmarkam tej starej kobieciny która akurat wybiera bakłażana. Mało tego, moje gile nie wylądują nie tylko na babci, ale również nie wylądują na pomidorku, bakłażanie i marchewce, które ktoś w zaciszu własnego mieszkania często nie umyte zje. Ludzie noszący maseczki rzadko kiedy po dotknięciu każdego regału w sklepie zaczną przy kasie dłubać w nosie czy wsadzać palce do gęby.

Gdzie jest sens tych wszystkich teorii że wirusa nie ma? Ja go nie znajduję

Last edited 7 dni temu by celtu
Paweł
Paweł
7 dni temu
Reply to  celtu

Możesz mówić do ściany. Foliarze i tak wiedzą swoje.

Mr Joda
Mr Joda
7 dni temu
Reply to  celtu

ChRL.
Zobacz kto i ile na tym zarobił i czyj model się „przyjął”.
I tak całkiem przypadkiem nikt nie kwestionuje idiotycznych tłumaczeń Pekinu o wybuchu epidemii (np. nie ma lokalnie nietoperzy i nikt ich nie sprzedaje na mięso lokalnie, nie ma żadnego naukowego dowodu o możliwości transmisji ze zwierzęt na ludzi). Za to o laboratorium-wirusowni, w której całkiem przypadkowo genetycznie modyfikowane COViD to tylko na stronach teorii spiskowych możesz poczytać.
I dziwnym trafem nagle COViD zyskał dwie cechy, których wcześniej nie miał:
1. Wirus może łatwo łączyć się z ludzkimi receptorami komórkowymi
2. Wirus może łatwo penetrować ludzkie komórki.
Jak ma wirus, który jest dobrze zbadany od ponad dekady to mocno intrygująca zmiana cech.

celtu
celtu
6 dni temu
Reply to  Mr Joda

Nie trzeba szukać na stronach teorii spiskowych o potężnych laboratoriach w Wuhan. Wystarczy wejść na Wikipedię.
Nie jest też żadnym dziwnym trafem że Covid został uzbrojony w cechy których wcześniej nie posiadał. W końcu wszystkie laboratoria wojskowe właśnie tym się zajmują, żeby dopierdolić przeciwnika bardziej niż on dopierdoli nas.
Czy Pandemia to przypadek czy celowe działanie? Tego nikt nie jest w stanie stwierdzić, aczkolwiek Chińczycy debilami nie są, i zdają sobie sprawę jak kulawy i nieprzygotowany na tego typu działania jest Amerykański system zdrowia.
W zasadzie przed wybuchem pandemii obie strony prowadziły wojenkę gospodarczą w takich miejscach jak Iran. CHRL jako w dalszym ciągu kraj słabszy musiał się skupić na defensywie. O wojnie konwencjonalnej z USA Chiny na razie nie mogą nawet marzyć, a nawet gdyby mogły, wojna konwencjonalna przy obecnej na świecie broni zdolnej zniszczyć całą planetę chyba nie do końca jest dobrym rozwiązaniem. Podsumowując wystarczy zobaczyć filmy z Wuhan, gdzie odkażano x razy dziennie windy a nawet całe ulice, a później obejrzeć filmy made in hollywood o folklorze Baltimore czy innego Detroit. Kto w obecnej sytuacji ma większe szanse wyjść z tej sytuacji z mniejszą kupą na podeszwie? Pytanie retoryczne.
Zmierzając do sedna, to i tak nie rozwiewa moich wątpliwości na temat głoszonych teorii o chęci zniszczenia światowej gospodarki. Na chwilę obecną mamy system wolnorynkowy, i o ile Chiny nie wymyśliły nowego modelu, nie uwierzę że chcą całkowicie zniszczyć gospodarkę, co sugeruje grupa osób myślących nazwijmy to nieszablonowo. A już Chipy w dupie, maseczki czy chęć wybicia połowy populacji to dla mnie na chwilę obecną gruby odlot.

Inne sporty
27.02.2021

Piotr Żyła mistrzem świata, czyli pochwała wytrwałości

Nikt wcześniej nie miał na karku tylu lat, co on, zdobywając tytuł mistrza świata. Do tej pory najstarszym triumfatorem tej imprezy był Anders Bardal, który osiem lat temu zdobywał indywidualne złoto jako 31-latek. Piotr Żyła w styczniu świętował 34. urodziny. Żaden inny skoczek w historii nie naczekał się na taki sukces tyle co on. Dziś […]
27.02.2021
Inne sporty
27.02.2021

PIOTR ŻYŁA MISTRZEM ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH!

Ten tekst wypada zacząć w jeden sposób. HEHEHEHEHE! Myśleliśmy, że może drugie złoto wreszcie zdobędzie Kamil Stoch. Że może tytuł obroni Dawid Kubacki. Że może Andrzej Stękała włączy się do walki o tytuł. Ale nie, to Piotr Żyła stanął na najwyższym stopniu podium. To Piotr Żyła został czwartym w historii polskich skoków mistrzem świata. Po […]
27.02.2021
Niemcy
27.02.2021

Bayern pewnie pokonuje FC Koeln. Lewandowski z doppelpackiem

Wychodzi na to, że limit wpadek ze strony Bayernu Monachium został na jakiś czas wyczerpany. Mało tego wydaje się, że ekipa Hansiego Flicka powoli zaczyna wskakiwać na najwyższe obroty. We wtorek z łatwością pokonali Lazio Rzym, a dziś rozgromili 5:1 FC Koeln. Oczywiście Bawarczycy wciąż potrafią kompletnie wyłączyć myślenie w defensywie i narobić sobie krzywdy, […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

30 strzałów Stali, 0 goli. Kuciak zaczarował bramkę

Być może pamiętacie mecz Lechii z Wartą z pierwszej kolejki tego sezonu. Chwaliliśmy wówczas beniaminka za to, że „fajnie wygląda” i „dochodzi do sytuacji”, ale jak przyszło co do czego, to bardziej doświadczeni koledzy po fachu – przy pomocy elementu szczęścia – podnieśli z boiska, co swoje, nie tworząc przy tym w zasadzie żadnych akcji […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

West Ham pokazał pazur, ale na środkowych obrońców City nie było mocnych

Jeśli jakimś przypadkiem przegapiliście ten mecz, żałujecie, że nie śledziliście dzisiejszych podbojów Manchesteru City w drodze do mistrzostwa – uspokajamy. Nie trudźcie się oglądaniem z odtworzenia, dajcie sobie spokój. Ciekawych rzeczy było tyle, co kot napłakał. West Ham znalazł sposób na minimalizowanie atutów „Obywateli”, potrafił dobrać się im do skóry, ale ogółem wiało nudą. Na […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

ŁKS wreszcie wygrywa, ale znów pokazuje dwie twarze

Łódzki Klub Sportowy na początku sezonu wygrywał mecz za meczem, grał ofensywnie, z polotem i fantazją. Potem nagle się zaciął, a wiosnę w lidze zaczął od kompromitującego występu z GKS-em Tychy. Porażka 0:3 wywołała dyskusję: czego jeszcze potrzebuje Wojciech Stawowy, by wygrać mecz? W drużynie pozostali najważniejsi zawodnicy, do tego doszły świetne jak na ten […]
27.02.2021
Live
27.02.2021

LIVE: Oddech gonitwy na karku, czy Legia ucieknie przed pościgiem?

Jak na ostatnie dni, dziś zimno i gdzieniegdzie mokro, ale liczymy, że w Ekstraklasie będziemy mieli tyle emocji, że i tak trzeba będzie się przewietrzyć z wrażenia. Na dobry początek Stal Mielec poszuka pierwszego zwycięstwa w tym roku kosztem wychodzącej z kryzysu Lechii Gdańsk. Później zdziesiątkowana przez koronawirusa Jagiellonia podejmie Piasta Gliwice, a na deser […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Górnik do Legii? Kozacy. Po Legii – ligowe dno

Jesienny mecz z Legią ma dla Górnika symboliczny wymiar. Po ostatnim gwizdku starcia przy Łazienkowskiej skończyło się wszystko, czym zabrzanie zachwycili nas w pierwszych czterech kolejkach, w których uzbierali 44% swojego dorobku w tym sezonie. Imponowali rozmachem, odprawiali rywali z kwitkiem, dodawali lidze kolorytu. Dziś grają nieefektownie, słabo punktują i swoje miejsce w tabeli zawdzięczają […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Jagiellonia ma dziś dwóch rywali – Piasta Gliwice i koronawirusa

Jagiellonia nadal może w tym sezonie powalczyć o czołowe lokaty, ale na ten moment będzie o to trudno. Dlaczego? Po pierwsze – zespół Bogdana Zająca ciągle nie potrafi ustabilizować formy na dobrym poziomie. W tym sezonie raz zdarzyło mu się wygrać dwa mecze z rzędu, a tak poza tym funduje swoim kibicom nieustanną huśtawkę nastrojów. […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Norwegowie chcą bojkotu mistrzostw świata 2022. 6500 robotników zginęło Katarze

Brytyjski „Guardian” od lat niestrudzenie obnaża wszelkie nieprawidłowości, jeżeli chodzi o organizację mistrzostw świata w Katarze. Kilka dni temu na jego łamach ukazał się kolejny wstrząsający reportaż na ten temat. Według ustaleń dziennikarzy przeszło 6500 pracowników straciło życie przy budowie najbardziej absurdalnej bazy stadionowej w dziejach futbolu. Masowo giną robotnicy z Indii, Nepalu, Pakistanu, Bangladeszu […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

„Figiel w Katowicach? Nie zdecydowały finanse. Piłkarze z Ekstraklasy są poza naszym zasięgiem”

 – Nie wygląda to tak, że tylko chodzę i wydaję polecenia. Raczej współtworzę projekt i jestem gotowy ponosić konsekwencje wyników boiskowych – Robert Góralczyk w rozmowie z nami powiedział, że praca dyrektora sportowego potrafi być stresująca. Twierdzi, że nie ma podstaw do tego, by obawiać się braku awansu jego drużyny. Opowiedział nam także o tym, […]
27.02.2021
Bukmacherka
27.02.2021

Niespodzianki w Anglii, Hiszpanii i Polsce? Szukamy okazji u bukmacherów!

Weekend – rzecz święta wiadomo. A już taki weekend, w którym nas rozpieszczą mecze, to coś absolutnie wspaniałego. Trzeba przyznać, że ta sobota będzie się prawdopodobnie zaliczała do tej kategorii. Fajne granie szykuje się w większości lig, a co więcej, można na nie znaleźć ciekawe oferty u naszych bukmacherskich partnerów.  Jasne, w niektórych spotkaniach ciężko […]
27.02.2021
WeszłoTV
27.02.2021

STAN FUTBOLU: Liga Mistrzów i Ekstraklasa, czy Pogoń stać na mistrzostwo?

Sobotni poranek, godz. 10.30 – czas na kolejny „Stan Futbolu”! Tradycyjnie zapraszamy was do TVP Sport i na WeszłoTV, gdzie będziemy dyskutować o Lidze Mistrzów oraz Ekstraklasie. Dzisiejszy program poprowadzi Adam Kotleszka, a jego gośćmi będą: Daniel Trzepacz z PogonSportNet.pl i Kamil Kania z Weszło.FM oraz nasi stali eksperci – Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski. […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Ciśnienie w Stali Mielec rośnie. „Nie są tacy źli” nie wystarczy

Jedna z czterech drużyn, która nie wygrała wiosną. Jedna z czterech drużyn, która wiosną strzeliła tylko jednego gola. Oczywiście Stali Mielec przepadł przełożony mecz z Wisłą Płock, w tej niechlubnej bandzie czworga mają więc usprawiedliwienie, jakiego nie posiadają Zagłębie, Cracovia, Śląsk. W tym gronie Stal straciła też najmniej bramek, bo tylko dwie. Inni mają gorzej. […]
27.02.2021
Weszło Extra
27.02.2021

„To mit, że Ekstraklasa jest niemożliwa do wytypowania”

Jak ograć bukmachera? To pytanie, na które każdy czytelnik Weszło chciałby znać odpowiedź. Żeby pomóc wam w „rozpracowywaniu rywala”, serwujemy wywiad z bukmacherem, który przybliża, jak od kulis wygląda praca analityka – człowieka, od którego zależy wysokość kursów. Arkadiusz Ciołek to kierownik działu bukmacherskiego TOTALbet, naszego partnera. Po lekturze tej rozmowy dowiecie się, dlaczego do […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Daleko od chwały. Thierry Henry nie jest wielkim trenerem

– Thierry Henry ma w sobie element niesamowitości, który jest niezbędny, żeby zostać świetnym szkoleniowcem. Ba, jestem przekonany, że szybko stanie się wyróżniającą postacią w świecie trenerów – piał z zachwytu Roberto Martinez. Były legendarny francuski piłkarz był wówczas jego asystentem w reprezentacji Belgii, zbierał liczne pochwały i coraz śmielej rozglądał się za pierwszą samodzielną […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Gołębiewski: Chcę, żeby moja drużyna była jakaś. Wolę zginąć za filozofię niż jej nie mieć

Marek Gołębiewski w sezonie 2020/2021 przedstawia się piłkarskiej Polsce jako trener Skry Częstochowa. Na drugoligowych boiskach wyróżnia go filozofia i chęć gry w piłkę, dzięki której po rundzie jesiennej Skra plasuje się na piątym miejscu w lidze. W wywiadzie z nami opowiada: czego nauczył go Wojciech Stawowy i Escola Varsovia? Czy nie boi się zostać […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

PRASA. Wspomnienie Kazimierza Górskiego. Miał argumenty i szczęście

Sobotnia prasa klasycznie napakowana. Co w niej ciekawego? Choćby długi tekst o Kazimierzu Górskim, który 2 marca obchodziłby 100. urodziny. – Kiedy jego koncepcje i decyzje zaczęły przynosić efekty, szybko stał się przywódcą z autorytetem. Nie podnosił głosu, nie walił pięścią w stół. Miał siłę argumentów. Towarzyszyło mu też szczęście. Nawet porażka z Bułgarią w […]
27.02.2021