post

Opublikowane 12.02.2021 15:10 przez

Kamil Warzocha

– Niestety żyjemy w świecie, w którym ludzie lubią wskazywać na siebie palcami, krytykować i wzajemnie sprawiać przykrość. Staram się jednak otoczenia o takich zwyczajach unikać i obracam się wokół pozytywnych osób. Czerpię z nich energię, nie szukam toksycznych relacji. Wierzę, że w życiu tylko dobry człowiek może pomóc nam na dłuższą metę. Resztą się nie przejmuję – mówi Goku Roman, piłkarz Miedzi Legnica. Porozmawialiśmy z Hiszpanem o zmianie imienia, problemach ludzkości, diecie wegańskiej, emocjach i podziałach, pieniądzach, rozwoju osobistym. Zapraszamy.

Dlaczego „Goku”?

Od bardzo dawna jestem duchową osobą. Wierzę, że z wielu rzeczy można czerpać życiową energię. Imię jest czymś, co dostajemy w dniu narodzenia. Nie wybieramy go, a to kwestia bardzo istotna, bo wyznacza nam pewną drogę. Chciałem na nią wpłynąć, odcinając negatywną energię z przeszłości za pomocą takiej a nie innej zmiany. Imię „Goku” mi się po prostu podoba, inspiruje mnie. Kryje się za nim wiele wartości, które wyznaję. Wytrwałość, gotowość do pokonywania różnych przeszkód, chęć stawiania się lepszym człowiekiem, empatia, pozytywne nastawienie do życia… Identyfikuje się z tym wszystkim.

To też pewnie emocjonalna kwestia dla ciebie.

Tak, można tak powiedzieć. Emocje, energia, sposób na rozwój na przestrzeni całego życia. To coś siedzącego we mnie, coś, co mógłbym określić jako przeznaczenie, które wybrałem samodzielnie.

Zmienianie imion może dla niektórych wydawać się czymś dziwnym. W Polsce może nawet bardziej, bo panuje w naszym kraju większy konserwatyzm.

Wierzę, że jest w tym metoda na zdobycie kontroli nad własnym życiem. A że to dziwne – cóż, coś w tym jest. Wydaje mi się jednak, że na świecie mamy pełno ludzi o otwartych umysłach, takich, którzy nie boją się zmian. Rozumieją takie sprawy, robią nawet to samo. Tak już jest, że kiedy coś wygląda na obce, od razu zwraca większą uwagę. Tylko że niesprawiedliwe byłoby przyjmowanie, że coś innego jest złe. Jestem pewien, że mądry człowiek potrafi zrozumieć moją decyzję. Jasne, widać ją bardziej, bo jestem piłkarzem. Gdyby nie ten fakt, nie mówiłoby się o tym tak często.

Wraz ze zmianą nie myślisz już o przeszłości? Zerwałeś z nią, kiedy Joan zniknął?

Dokładnie. Czuję wdzięczność wobec każdej osoby, dzięki której dane mi było czegoś się nauczyć. Ale to już przeszłość. Negatywną energię zostawiam za sobą, teraz jestem nową wersją siebie. Patrzę wyłącznie na wyzwania będące przede mną.

Pozytywna z ciebie osoba?

Za takiego siebie uważam! Okej, mam też swoje spadki nastroju, ale takie mają raczej wszyscy. Zawsze staram się być tak pozytywny, jak tylko mogę.

Powiedziałeś o spadkach w nastroju. Ludzie zapominają, że piłkarze nie są ze stali i też mogą je mieć.

Ludzie rozpatrują piłkarzy w kategorii bogów. Uważają, że nie mamy emocji, a jesteśmy przecież normalnymi ludźmi. Mamy rodziny, huśtawki emocjonalne, różne wizje świata i zwykłe problemy. Na tę niewiedzę mogą mieć wpływ media, które skupiają się na pokazywaniu innych aspektów. Tym samym miliony ludzi na świecie patrzą na nas głównie przez pryzmat boiska. Nie mają dostępu do naszego życia codziennego, patrzą przez określoną soczewkę, którą wybierają telewizja czy dziennikarze. Warto o tym pamiętać. Za naszymi występami na murawie kryją się poświęcenie, praca i oddanie życia w ręce profesjonalizmu, który ma różne oblicza. To wszystko dopiero później daje efekt końcowy, jakim jest założenie koszulki meczowej i wybiegnięcie na murawę.

Miałeś takie sytuacje, kiedy sprawy niezwiązane z boiskiem wpływały na twoją formę?

Oczywiście. Mam takie momenty ja, na pewno masz również ty. Jeżeli coś złego wydarzy się w twojej rodzinie czy życiu codziennym, przez co czujesz się gorzej, prawdopodobnie pójdziesz do pracy z nieczystą głową. To oznacza, że nie będziesz mógł dać z siebie 100%. Piłkarze przeżywają to samo. Wiadomo, że próbujemy się od takich rzeczy odcinać, ale ludzkich emocji nie da się zmienić, ot tak. One rządzą się swoimi prawami, a obchodzić się z nimi uczymy się całe życie.

Słyszałeś krytyczne opinie o zmianie swoje imienia?

Nie przejmuję się takimi opiniami. Zrobiłem to dla siebie, nie dla innych. Niestety żyjemy w świecie, gdzie ludzie lubią wskazywać na siebie palcami, krytykować i sprawiać sobie przykrość. Staram się otoczenia o takich zwyczajach unikać, wiesz, obracam się wokół pozytywnych osób. Kiedy zmieniłem swoje imię, usłyszałem od nich dobre słowa, poczułem nawet większą motywację do działania. Czerpię energię z takich rzeczy, nie szukam niczego więcej. A że reszta opinii publicznej ma jakieś obiekcje – jej problem.

Na takich ludzi szkoda tracić czas.

Uważam, że ciągle poznajemy osoby, które dodają pozytywną cegiełkę do naszego życia. Warto się przy nich trzymać, to coś naprawdę wartościowego. Wyrzucam ze swojego otoczenia ludzi toksycznych, bo wierzę, że tylko ci dobrzy mogą pomóc nam na dłuższą metę.

Tęsknisz za Hiszpanią?

Jak najbardziej, to mój, piękny kraj! Mam tam rodzinę, piękną przeszłość i zapewne przyszłość, ale w Polsce czuję się naprawdę dobrze.

Widzisz w Polakach coś, co ci się nie podoba?

Myślę, że nie możemy uciekać się do rozmowy o ogólnikach. Mówimy, że Polak jest taki, Hiszpan inny, a Chińczyk owaki. Nie lubię robić takich podziałów, to krzywdzące. W każdym państwie jesteśmy w stanie znaleźć ludzi myślących inaczej, niż wskazują stereotypy. Jasne, zauważyłem, że Polacy są bardziej zamknięci w sobie, ale widziałem również tego przeciwieństwa.

Czyli nie patrzysz na pochodzenie ludzi przy ich ocenie.

Zdecydowanie. Takie rzeczy sprawiają, że stajemy się bardziej podzieleni. Państwa, flagi, religie, języki – do czego nam to potrzebne przy ocenianiu drugiego człowieka? Jedyną opcją na popchnięcie ludzkości do przodu jest patrzenie na wnętrze danej osoby. Jak myśli i co robi, a nie skąd się wywodzi czy jaki ma stan materialny.

Człowiek człowiekowi wilkiem. I nie tylko.

Nie tylko, bo cierpi też nasza planeta. Osobiście jestem weganinem i wiem, ile znaczy w dzisiejszym świecie deklaracja zmiany. Wielu ludzi za nimi nie przepada, bo mają wrażenie, że to, co ich otacza, może być niemożliwe do odmienienia. A wystarczy przecież szukać możliwości, uwierzyć, że się da. Tak właśnie jest z jedzeniem mięsa, po które nie sięgam. Uważam, że w ten sposób mogę pomóc zwierzętom i naturze. Ktoś może uznać takie słowa za głupotę, ale jeśli pojedyncze jednostki nie zaczną myśleć o zmianach, nie ma co liczyć, że coś ruszy się w skali ogólnej.

Trzeba czasami tej jednej osoby, która powie „to możliwe!”. Zobaczy to inna, da się przekonać, pójdzie tym samym śladem. Za nią kolejne, aż  stworzy się z mniejsza lub większa grupa. Tak to powinno działać. Naprawdę warto szukać sposobów na zmianę swojego myślenia, na poszerzenie horyzontów. Chodzi o świadomość, która pomaga nie tylko w życiu codziennym, ale również w pojmowaniu wydarzeń dziejących się na całym świecie.

Czujesz się lepiej z dietą wegańską? To przyszło ci naturalnie?

Weganinem jestem od czterech lat. To nawet nie dieta, tylko styl życia. Czuję się z tym świetnie, ba, mam wrażenie, że z biegiem czasu jest coraz lepiej. Wyznaję kult dbania o własne zdrowie, jedzenie czy higienę snu. Zwracam również uwagę na kwestie mentalne, co daje razem swego rodzaju pakiet dający szczęście.

Niejedzenie mięsa może przełożyć się na osiągi sportowe?

Mięso nie jest czymś, co daje ci energię, więc można sobie z tym poradzić. Potrzebne są przede wszystkim węglowodany, które możesz uzyskać z naprawdę wielu rzeczy. Jeśli chodzi o białko, mamy dość szeroki wybór zamienników. Jasne, przejście na weganizm nie jest takie proste, trzeba mieć w sobie dużo zaparcia do rezygnacji z pewnych przyzwyczajeń. Na własnym przykładzie śmiało mogę jednak powiedzieć, że na początku bardzo pomaga regularność, wiesz, wyrobienie sobie nowych wzorców. Warto też sięgnąć po opinię specjalistów, którzy mogą pomóc w ułożeniu zbilansowanej diety. To wszystko jest możliwe do zrobienia. Nie mówimy o czarnej magii.

Nie miałeś takiej myśli, żeby chociaż okazyjnie zjeść mięso?

Szczerze mówiąc – nigdy.

Nie masz takiego wrażenia, że jesteś trochę odważny? Wiesz, dzisiaj wielu piłkarzy raczej unika głoszenia stanowisk choćby na temat rzeczy dziejących się na świecie.

Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Niestety coraz więcej ludzi boi się przedstawiać swój punkt widzenia, ale stoją za tym konkretne powody. Piłkarze boją się krytyki i straty popularności, choć moim zdaniem nie powinno się patrzeć na te kwestie w tak dużym stopniu. Jeśli to się nie zmieni, dojdzie kiedyś do sytuacji, kiedy nikt nie będzie mówił o niczym. To nie jest wskazane, jeśli myślimy o zrobieniu kroku naprzód. Na koniec dnia każdy z nas ma prawo wyrażać własne zdanie, pamiętając, że obowiązuje szacunek wobec innego światopoglądu. Możemy z kimś się nie zgadzać, co nie oznacza, że należy kogoś takiego obrażać. Ba, z dyskusji dwóch ludzi myślących inaczej można czasami wynieść coś wartościowego.

W dobie wszechobecnej poprawności politycznej powiedzenie jednego złego słowa może wiele kosztować.

Tak, żyjemy w trudnych czasach. Nie dość, że dzieje się dużo negatywnych rzeczy, to jeszcze pojawia się coraz więcej podziałów. Przykładem pierwszym z brzegu jest oczywiście rasizm, którego oblicze da się zauważyć każdego dnia. Musimy z nim walczyć, to jeden z największych problemów nie tylko w sporcie. To niewiarygodne, że żyjemy w 2021 roku, a wciąż tak niewiele w tym kontekście się zmienia. Osobiście nie byłem ofiarą rasizmu, ale wiem, że gdy będziemy bierni wobec tego zjawiska, nie urodzą się z tego dobre rzeczy. Zresztą – jeśli przyzwalasz na rasizm, sam jesteś rasistą.

Dlaczego wróciłeś do Legnicy? Byłeś w Grecji, na miejsce do życia raczej nie mogłeś narzekać.

Życie tam było przyjemne, ale nie miałem plaż czy innych miejscowych udogodnień na wyciągnięcie ręki. Mieszkałem w małym miasteczku. A dlaczego wróciłem do Polski? Cóż, w Grecji po prostu nie czułem się doceniany. Jako że miałem okazję do powrotu, nie mogłem z niej nie skorzystać. Czuję się związany z Legnicą, klubem i jego fanami. Tutaj mogę grać swój najlepszy futbol, bo wiem, że ktoś na mnie liczy. Mogę dotrzymywać słowa o jak najlepszej grze i poświęceniu.

Pieniądze nie są głównym powodem?

Nie, nie. Nie chcę wyjść na hipokrytę, bo pieniądze są nam potrzebne do życia, dają wewnętrzny spokój. Ale najważniejsze jest szczęście, dopiero potem inne aspekty.

Pieniądze też mogą je dać, ale zgodzę się: nie powinny stać najwyżej w hierarchii.

Dokładnie. Kiedy nie jesteś szczęśliwy, pieniądze oczywiście mogą ci trochę pomóc, ale nie na dłuższą metę. Z biegiem czasu wszyscy się przekonujemy, że istnieją rzeczy ważniejsze. Na przykład rodzina czy ogółem życiowe relacje z drugim człowiekiem, która potrafią mieć niebagatelny, pozytywny wpływ. Świstek papieru to nie wszystko. Daje ci spokój, ale czy zawsze poprawi nastrój? Niekoniecznie. Kiedy jesteś zagubiony, nigdy nie będziesz zadowolony z życia tak, jak mógłbyś. Wtedy nawet pieniądze nie będą znaczyć wiele, co okazują przykładów milionerów, którzy popełniają samobójstwa.

Miałeś takie momenty, kiedy czułeś się zagubiony?

Przeżywałem taki stan wiele razy. Miałem trudniejsze epizody w swojej karierze, pytałem się, co jest ze mną nie tak. Czułem się słaby, traciłem energię. Na szczęście miałem wokół siebie ludzi, którzy mnie motywowali, sprawiając, że nie poddawałem się mimo kolejnych porażek. Jeśli dajesz radę przez coś takiego przebrnąć, stajesz się mocniejszy. Ważne, żeby w gorszych chwilach nie być zdanym tylko na siebie.

Nie masz własnej rodziny. Czasami chyba musiałeś być  zdany na siebie.

Swoją rodzinę mam w Hiszpanii, lecz na łączach jesteśmy regularnie. Ona znaczy dla mnie najwięcej, bo też najwięcej dobrego dała mi w życiu. Szkoda, że w Polsce jestem sam, ale może właśnie dzięki temu nauczyłem się, że takie realia mają pozytywne strony. Możesz skupić się na rozwoju, poszukać własnej ścieżki, rozglądać się w różnych kierunkach w poszukiwaniu wiedzy. Uważam, że życie z samym sobą daje dobre warunki, żeby nad sobą pracować. Nikt tego procesu nie zaburza. Jeśli nauczysz się samego siebie, dopiero wtedy będziesz mógł najlepszą wersję własnej osoby podarować komuś innemu. Kiedy jesteś szczęśliwy ze swoim ciałem i umysłem, pojawia się większa szansa, że relacja z drugim człowiekiem będzie wypełniona radością.

Powtórzę jeszcze raz: jeśli jesteś za bardzo skupiony na rzeczach materialnych, możesz stracić całkiem wiele na polu czysto ludzkim. Nie chodzi przecież o to, żeby tracić ludzi, którym na tobie zależy, prawda? Z takimi jesteś w stanie osiągnąć więcej, niż ci się wydaje. Znam to z autopsji. Dzisiaj zresztą czuję się dzisiaj tak, jakbym był w najlepszej formie od lat. Dobra energia płynąca od innych odgrywa tutaj istotną rolę.

Jakie są twoje ambicje? Masz 27 lat, jeszcze kilka lat grania przed tobą.

Tylko kilka? Za mało! Będę grał jeszcze przez 10 lat. Szczerze mówiąc, moją największą ambicją jest zostanie najlepszą wersją samego siebie. Co do spraw boiskowych – celuję w awans do Ekstraklasy. Chcę też zaznaczyć, że bardziej patrzę na życie pod kątem robienia małych kroczków, takich z dnia na dzień. Wydaje mi się, że takie nastawienie pomaga w osiąganiu sukcesów. Ciągle stawiasz sobie nowe cele, więc trudno zgubić się w samozadowoleniu. Lubię patrzeć na futbol w ten sposób. Zapewniam, że wiele dobrych rzeczy na murawie przede mną. Wciąż czuję się młody i nie widzę przeszkód, żeby prezentować wysoką jakość przez następnych kilka lat. Szczególnie teraz, dlatego szykuj się na dobrą rundę w wykonaniu Goku!

Fot. Newspix.pl (główne), FotoPyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
1 liga
11.09.2021

Uczynny jak Podbeskidzie. Korona wygrywa w Bielsku po prezentach od gospodarzy

Trzy razy Korona Kielce prowadziła dziś z Podbeskidziem Bielsko-Biała i dopiero za trzecim razem „Górale” nie znaleźli odpowiedzi na bramkę lidera 1. ligi. Sobotni hit zaplecza Ekstraklasy dorównał wczorajszemu starciu Widzewa Łódź z GKS-em Katowice i rozbudził apetyty przed kolejnym ciekawym spotkaniem – Miedzi Legnica z ŁKS-em. Ale za nim powędrujemy na Dolny Śląsk, zostańmy […]
11.09.2021
1 liga
10.09.2021

Wspaniała Sandecja. Dla dobra piłkarza odpuściła spór…

Prawdopodobnie będziecie szalenie zaskoczeni, ale Sandecja Nowy Sącz nic nie ugrała na próbie zablokowania transferu Dawida Błanika. O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Jednocześnie Sandecja przedstawia się w swoim oświadczeniu jako dobroduszny pracodawca, który nie chciał robić pod górkę swojemu byłemu zawodnikowi. Hmm… Prawda jest nieco inna. Ale po kolei, bo nie wszyscy z was […]
10.09.2021
1 liga
04.09.2021

Sandecja wysyła nam oświadczenie w sprawie Dawida Błanika

Po naszym wczorajszym tekście w sprawie przepychanek pomiędzy Sandecją i Koroną w sprawie transferu Dawida Błanika, prezes nowosądeckiego klubu, Łukasz Morawski, wysłał nam oświadczenie. Publikujemy je w oryginale. Analizując opisaną przez Państwa w artykule pt. „Sandecja blokuje Błanika. Nie ma listu poleconego nie ma transferu” sytuację, pragnę zwrócić uwagę, że artykuł jest nie tylko stronniczy […]
04.09.2021
1 liga
31.08.2021

Banasiak: Chrobry Głogów w barażach? To nie byłaby niespodzianka

Chrobry Głogów był sprawcą jednej z największych niespodzianek minionego weekendu. Klub z Dolnego Śląska wygrał z GKS-em Katowice aż 4:0 i utrzymuje się dzięki temu w strefie barażowej 1. ligi. Głogowianie mimo przeciwności – choroby trenera Ivana Djurdjevicia, czerwonych kartek oraz gry poza własnym stadionem – mogą zaliczyć początek sezonu 2021/2022 do udanych. Jak ten […]
31.08.2021
Weszło
27.08.2021

ŁKS nic wielkiego nie pokazał, a i tak wysoko ograł Stomil

ŁKS odbił się po remisie z GKS-em Jastrzębie i porażką z Koroną Kielce, ale trudno, żeby było inaczej, skoro grał ze Stomilem, który zbiera w łeb od każdego. Łodzianie nic wielkiego nie pokazali, można mieć dużo zastrzeżeń do jakości ich poczynań, jednak na koniec wracają do domu z wygraną 3:0.  Stomil Olsztyn – ŁKS: fatalne […]
27.08.2021
Weszło
24.08.2021

Łobodziński: Awans albo śmierć? Nie, ale musimy być w szóstce

Miedź Legnica ma za sobą udaną inaugurację sezonu. Po pięciu kolejkach legniczanie mają na koncie 13 punktów i jeszcze nie zaznali smaku porażki. Klub z Dolnego Śląska od początku rozgrywek prowadzi Wojciech Łobodziński, który jeszcze do niedawna grał w rezerwach legnickiego zespołu. Jak radzi sobie jako debiutant w 1. lidze? Co jest kluczem do dobrych […]
24.08.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Weszło
19.09.2021

Duet Vinicius-Benzema uciszył Mestalla!

Ktoś mógłby powiedzieć, że Real nie zasłużył na komplet punktów. Ale to teza, której raczej nie dałoby się obronić. Valencia wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo. Miała swoje okazje, potrafiła prowadzić grę i również dobrze bronić. Przecież do 86. minuty Real właściwie nie miał stuprocentowej sytuacji, defensywa Nietoperzy funkcjonowała jak należy. Ale na samym końcu zadecydowała […]
19.09.2021
Weszło
16.09.2021

Legia liderem w grupie, gol Juranovicia, fatalny Strakosha. 1. kolejka fazy grupowej Ligi Europy

Za nami 15 meczów Ligi Europy. Masa bramek, nieoczywiste rozstrzygnięcia i wbrew pozorom naprawdę fajne emocje. Jeśli ktoś postanowił dzisiaj co nieco poobstawiać i uwierzyć w moc faworytów, przy niektórych spotkaniach mógł się trochę zawieść. Jeśli zaś chciał po prostu poszukać wartościowego wieczoru z piłką europejską, mógł znaleźć coś dla siebie. Zrobiliśmy małe podsumowanie najważniejszych […]
16.09.2021
Weszło
16.09.2021

Co ciekawego wydarzy się w czwartkowy wieczór z pucharami?

Po dwóch dniach z Ligą Mistrzów czas na start rozgrywek trzeciego rzędu, a więc Ligę Konferencji. Nie będziemy ukrywać, że generalnie nie ma czym się zachwycać, co oczywiście nie oznacza, że ciekawych meczów brakuje. Pełną parą rusza również Liga Europy, gdzie znajdziemy spotkania o randze, która nadaje się nawet na środowe wieczory. Jednym z nich […]
16.09.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rroy
rroy
7 miesięcy temu

„Zresztą – jeśli przyzwalasz na rasizm, sam jesteś rasistą.” powiedział gość który zmienił imię bo mu nie pasowało hahahahahahahahahahahahahaha

Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu
Reply to  rroy

Będę się musiał bardzo postarać, żeby znaleźć bardziej idiotyczny komentarz od twojego…

Poznanski raper Peja
Poznanski raper Peja
7 miesięcy temu

wydaje sie byc pozytywnym swirkiem, ale takim skrojonym na miare dzisiejszych czasow. dieta weganska z mysla o planecie, pierwszy wazny problem jaki mu przyszedl do glowy, to rasizm. oczywiscie nic nie mam do pana goku, ale nie zaskoczyl. 🙂

Chasm Solacer
Chasm Solacer
7 miesięcy temu

Przeczytałem głosem Goku

Fredert
Fredert
7 miesięcy temu

Niby piłkarz, a mądry człowiek

Prostaczek
Prostaczek
7 miesięcy temu

Ładny ma koleś bałagan na strychu. Chińskie bajki, coachingowe pierdololo, weganizm, jakieś pseudomądrości godne Paulo Coelho i zero pokory. Żaden Goku, zwykły podrabianiec. Raczej Alvaro z Erazmusa kopiący się po czole na zapleczu 31. ligi w Europie.

matys22
matys22 (@matys22)
7 miesięcy temu

Mamy tu Hiszpana zmieniającego imię i wierzącego że to pomoże w życiu W wywiadzie tłumacząc wyczerpująco jak to działa krok po kroku a i obecnie mieszkajacego w Legnicy po przyjeździe ze słonecznej Grecji w której nie był mógł się odnaleźć ? … Tak ja ma zdjęcia kubańskiego szamana w szafce i wiem że on też

Greg
Greg
7 miesięcy temu

Powodzenia Gogu cenie Cię jako piłkarza i człowieka dużo zdrowia i sukcesów sportowych .

Adrian
Adrian
7 miesięcy temu

O kurde jeszcze ściągną Vegete i paka nie do zatrzymania. Zaczynam im kibicować.

Weszło
21.09.2021

Jaga w defensywie? Kabaret. I to taki marnej jakości

Sezon ledwie się na dobre zaczął, a Jagiellonia ma już na koncie trzy spotkania, w których przyjęła od rywali trzy bramki. Udało się to Górnikowi Zabrze jeszcze w sierpniu. A na przestrzeni tygodnia białostoczanie przyjęli trójkę od Wisły Płock i Lechii Gdańsk. Dzisiaj Jaga gładko dostała w trąbę u siebie i pożegnała się z Pucharem […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Węgry bez kibiców. Kara za mecz z Anglią

Mecz z reprezentacją Anglii i rasistowskie oskarżenia w tle? Brzmi znajomo. Ale tak, jak podczas meczu Polaków do żadnych incydentów nie doszło, a burza wokół Kamila Glika okazała się wyolbrzymioną do granic historią, tak węgierska federacja poniesie konkretne konsekwencje. Za co? Ano za to, że z trybun padały obraźliwe hasła względem angielskich piłkarzy, zwłaszcza w […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kontuzja Baszkirowa. Kilka tygodni przerwy

Złe wieści dla Zagłębia Lubin. Jewgienij Baszkirow doznał urazu. Klub komunikuje, że czeka go kilka tygodni przerwy. Jeszcze nie są znane szczegóły urazu Rosjanina, który dopiero przejdzie detaliczne badania. Wiadomo, że kontuzja dotyczy kolana. Baszkirow wystąpił w ostatnim meczu lubinian z Bruk-Betem, ale został zmieniony w przerwie. W tym sezonie czterokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie. […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Gdzie Szymański? Czemu Płacheta? – powołania Sousy | Smykałka #19

21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Klopp napisał wzruszający list do chorego na raka kibica

Juergen Klopp to świetny człowiek. Niewiele jest w wielkiej piłce postaci, które wzbudzałyby tak dużą sympatię. Kiedy dowiedział się, że jeden z kibiców Liverpoolu walczy z rakiem, napisał do niego list, by go wesprzeć. Niestety, historia nie zakończyła się happy endem. Chory na nowotwór Chris zmarł. Jego brat wrzucił na Twittera list, jaki wysłał szkoleniowiec […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kamil Grosicki i stolica. Związek, który nie mógł przetrwać

W pierwszej części historii Kamila Grosickiego zajrzeliśmy do Szczecina, który był domem dla dwóch zespołów Pogoni. Gdy Dariusz Adamczuk z kumplami i kibicami budowali od zera projekt „Pogoń Nowa”, jeden z najzdolniejszych wychowanków w historii Portowców debiutował pośród brazylijskiej kolonii Antoniego Ptaka. Dziś opisujemy kolejny etap jego wędrówki. Z rodzinnego Szczecina Grosicki wyjechał do Legii […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Patologia. Piłkarz celowo złamał rywalowi nos

Niższe ligi mają swój kapitalny urok, ale niestety przynoszą też mroczne historie – czasem wręcz rodem z kryminałów. Taka właśnie wydarzyła się na austriackich boiskach, gdzie rosyjski zawodnik, niejaki Raschid Arsanukajew, dopuścił się niewiarygodnego chamstwa. Historia wydarzyła się na boiskach dziewiątej ligi w Austrii, konkretnie w meczu Göfis Satteins 1b i FC Viktoria 62 Bregenz. Arsanukajew […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta

Usiądźcie wygodnie i cieszcie się tą chwilą. Robert Lewandowski został właśnie pierwszym Polakiem w historii futbolu, który sięgnął po Złotego Buta. W teorii już to wiedzieliśmy, ale to dziś RL9 odebrał tę prestiżową nagrodę, więc formalności zostały dopięte. 41 bramek okazało się wyczynem, którego nie przebił nikt. Podczas oficjalnej gali gratulacje Polakowi składali Herbert Heiner, […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kolejna kontuzja Thiago Alcantary

Są tacy piłkarze, którzy mają w sobie cząstkę geniuszu, ale kontuzje zabijają ją kawałek po kawałku. Najlepszym przykładem jest rzecz jasna Marco Reus, ale nie tylko. Thiago Alcantara także jest często trapiony przez urazy albo poważne problemy zdrowotne. Okazuje się, że pomocnik Liverpoolu znów z tego powodu znajdzie się poza grą. Jak informuje angielskie „Sky […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej? Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Stadion Radomiaka z trzema, a nie dwiema trybunami? Jest taki plan

Co jakiś czas zaglądamy do Radomia, a konkretniej – na budowę nowego stadionu w tym mieście. Inwestycja, która może posłużyć za scenariusz do sequelu „Niekończącej się opowieści” powoli idzie do przodu. W ostatnich tygodniach można usłyszeć optymistyczne prognozy, a z naszych ustaleń wynika, że miasto chciałoby, żeby w pierwszym etapie budowy powstał obiekt z trzema, […]
21.09.2021
Skoki
21.09.2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę!

Jego dorobkiem medalowym można by obdzielić kilku zawodników. Gdy wchodził do Pucharu Świata, był fenomenem, z miejsca gotowym rywalizować o najwyższe cele. I choć kilku ostatecznie nie zrealizował, to i tak przeszedł do historii jako legenda skoków narciarskich. Legenda, którą w pewnym momencie wyhamowały kontuzje i wypalenie. Od dobrych kilku lat Gregor Schlierenzauer był już […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Los Koemana przesądzony. Kto będzie nowym trenerem Barcelony?

Hiszpańskie media są zgodne – misja pt. „Ronald Koeman w Barcelonie” jest już skończona. Ostatnią kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje to, kiedy holenderski trener zostanie zwolniony z pracy. Według informacji portalu „Goal” i kilku innych źródeł, decyzja już zapadła, ale Barca wstrzyma się z jej ogłoszeniem do czasu dopięcia tematu następcy Koemana. Ronald Koeman pracuje w […]
21.09.2021
Piłka nożna
21.09.2021

Puszcza bije Lechię, Arka w finale… Największe sensacje poprzedniego Pucharu Polski

KSZO wyrzucające za burtę Wisłę Kraków. Puszcza podpalająca stołek pod tyłkiem Piotra Stokowca. Arka sprawiająca psikusa Piastowi. Chojniczanka eliminująca Zagłębie Lubin. Jakie były największe sensacje poprzedniej edycji Pucharu Polski? Powspominajmy. 1/32 finału Pucharu Polski 2020/21 Na początkowym etapie rozgrywek niespodzianek nie było zbyt wiele, ale kilka się trafiło. Jedną z nich niewątpliwie był triumf, jaki […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Prestiż i pieniądze. Ile można zarobić na Pucharze Polski?

Startują rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Co to oznacza? Po pierwsze, że znów dojdzie do starć underdogów z faworytami, które często niosą niespodzianki. Po drugie – że za te niespodzianki można solidnie zarobić. W sezonie 2021/2022 pula nagród w Pucharze Polski wyniesie aż 10 milionów złotych. Jak zostaną podzielone te pieniądze? W rozgrywkach pucharowych […]
21.09.2021
Weszło
21.09.2021

Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Jeśli ktoś śledzi Ekstraklasę od początku XXI wieku, postać Ryszarda Wieczorka nie powinna być mu obca. Jego przygoda trenerska na najwyższym szczeblu jest niejednoznaczna, bo pamiętamy zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia. Nieudane misje ratunkowe, ale też świetne wyniki z Koroną Kielce, Odrą Wodzisław i obecnie KKS-em Kalisz, z którym nasz rozmówca otarł się o awans […]
21.09.2021
Ekstraklasa
21.09.2021

Mamrot: „Stałe fragmenty to nasz największy problem”

– Pan ma tę przewagę, że jak się pan pomyli w swojej ocenie sytuacji, to nie musi się pan potem z tego tłumaczyć. Ja muszę – powiedział Ireneusz Mamrot w ostatnim odcinku „Weszłopolskich”. Spisaliśmy dla was rozmowę ze szkoleniowcem Jagiellonii Białystok – momentami dyskusja była dość nerwowa, bo i obecna sytuacja białostoczan nie napawa optymizmem. […]
21.09.2021
Suche Info
21.09.2021

Szpaler dla Łukasza Fabiańskiego na pożegnanie z kadrą

Łukasz Fabiański w najbliższych tygodniach rozegra ostatni mecz w reprezentacji Polski. Bramkarz West Hamu United zakończył karierę w narodowych barwach, a Paulo Sousa powołał go po raz ostatni, żeby ten mógł pożegnać się z kadrą na boisku. Portal „TVP Sport” informuje o tym, jak ma wyglądać pożegnanie „Fabiana”. 56 występów w reprezentacji Polski. Udział w […]
21.09.2021