post

Opublikowane 06.02.2021 10:51 przez

Jakub Olkiewicz

Michał Probierz w ubiegłym tygodniu wskoczył na kolejkę górską i szczerze mamy nadzieję, że zejdzie z niej o własnych siłach, bez żadnych szram. Natomiast na pewno jego zaskakująca decyzja najpierw o rezygnacji, potem ostatecznie o urlopie, została drastycznie przyspieszona przez wynik meczu z Wartą Poznań. A może nawet szerzej – przez to, jak wygląda Cracovia 2021. Nie wnikamy w kwestie osobiste, w życie prywatne trenera, ale jednocześnie nie możemy od tego uciec: gdyby Janusz Filipiak przyjął dymisję Probierza, to okazałoby się, że wiceprezes i trener jednocześnie zostawił klub w rozsypce.

Dziś lider tabeli Ekstraklasy, Pogoń Szczecin, zmierzy się z dwunastą ekipą ligi, Cracovią. Ale przede wszystkim Kosta Runjaić, szkoleniowiec zatrudniony w portowym mieście jeszcze w 2017 roku, zmierzy się z Michałem Probierzem, który swój zespół objął niecałe pół roku wcześniej.

Obaj mają już naprawdę długi staż w tej lidze. Obaj pracują w klubach, które stanowią polską „bogatszą klasę średnią”, z ambicjami na doskok do ścisłej elity. Oczywiście, to Probierz ma w kolekcji Puchar Polski i Superpuchar, to są osiągnięcia, których nie można deprecjonować. Natomiast obaj mierzyli się przez te lata z szeregiem wyzwań i problemów. Mamy wrażenie, że mimo skromniejszej gabloty, nieco większy respekt budzi styl pracy Runjaicia.

DONICZKA I JEJ OWOCE

To jest najpoważniejszy zarzut do Michała Probierza. Podczas gdy polski trener prowadził na swojej konferencji performance pt. Donica, pokazując dziennikarzom empirycznie, że trudno oczekiwać natychmiastowych efektów w kwestii dojrzewania, tak piłkarzy, jak i roślin, Runjaić po prostu pracował. Przez chwilę mogło się wydawać, że Michał Probierz to człowiek, który wyprowadzi nas z drewnianych chatek – przybył wprost z Amsterdamu czy innej Barcelony i zbuduje w Cracovii prawdziwą fabrykę talentów, którą następnie własnoręcznie zapozna z seniorskim futbolem.

POGOŃ OGRYWA CRACOVIĘ? KURS 1,95 W EWINNER!

Pamiętamy te płomienne przemowy o potrzebie czasu i zaufania dla młodzieży, o tym, że trzeba dać im szansę. Wypowiedzi Probierza szły zresztą jednocześnie w dwóch kierunkach. Po pierwsze – nie możemy dawać szansy młodym zawodnikom, bo… Tutaj mogliśmy wysłuchać całej litanii: ESA 37 sprawia, że wszystkie mecze są o stawkę, więc trudno stawiać w nich na żółtodziobów. Właściciele są mało cierpliwi, presja wysoka, nie ma sensu budować składu na przyszłość, bo trener nie zdąży ze swoich fundamentów skorzystać, zanim go wypieprzą na bruk. Poza tym młodzi w sumie to kiepsko grają, bo szkolenie jest słabe, a jak już ktoś jest dobrze wyszkolony, to poluje na niego pół Europy i polski klub w tej rywalizacji nie ma żadnych szans.

Czyli nie da się, bo się nie da, a poza tym nie da się.

– Może za pięć minut coś wyrośnie? Nie rośnie. To jest przykład, jeden z wielu, cierpliwości do tego, co robimy.

To dosłowny wycinek z pamiętnej ogrodniczej konferencji, ale było tego więcej. „Jak polski trener coś powie, to zawsze jest problem. Jak polski trener opowiada, że trzeba szkolić młodzież, to jest reakcja „co on opowiada?” i zamiast niego daje się trenera niemieckiego”. To dobre pod ten mecz z Runjaiciem. „Skoro wyjeżdżają coraz młodsi piłkarze, w pierwszej lidze gra bardzo dużo obcokrajowców, to tak być musi”. To akurat pod zarzut gry głównie obcokrajowcami.

Probierz zresztą często tutaj zmieniał zdanie. Raz mówił o utalentowanej młodzieży, której trzeba dać szansę, ale nie ma kiedy, innym razem o tym, że jest juniorami rozczarowany, więc nawet jak będzie okazja, to szans raczej nie mogą się spodziewać. Od samego początku było widać, że nie na rękę jest mu nawet przepis o młodzieżowcu – średnio układała się w pewnym momencie jego współpraca z Kamilem Pestką, ostatecznie w drużynie często na pozycji „środkowego zapchajdziury” lądował Sylwester Lusiusz.

PONIŻEJ PÓŁTORA GOLA W SUPEROFERCIE SUPERBETU? KURS 2,64!

Gdyby ktoś obserwował jedynie Cracovię, pewnie by przytaknął tyradom Probierza. Nie da się, bo przecież każdego w miarę młodego chcą nam zabrać, Piątka kupili, Kapustkę kupili, jak żyć? Nie da się wprowadzić nowych, nie da się ich znikąd kupić czy wyciągnąć, bo są zbyt drodzy. No i wreszcie finalnie – jak grać młodymi, skoro ci starzy tacy fantastyczni.

Ale wystarczy spojrzenie w kierunku Runjaicia i… wnioski są inne.

Kogo zbudował w ostatnich latach Probierz? Krzysztof Piątek, to wyczyn na dużą skalę. Michał Helik, też duża rzecz, teraz dochodzi powoli Karol Niemczycki. Ale nie do końca – z różnych względów – udała się ta sztuka z Wdowiakiem czy Pestką (najgrubszy kaliber), ale też Mihalikiem, Piszczkiem, Adamczykiem czy Vestenickym. Każdy z nich uchodził za talent, który pod czujnym okiem Probierza może wejść na grubo w świat wielkiej piłki. Udało się naprawdę nielicznym, większość czuła mniejszy czy większy zawód. Największe wątpliwości budził zresztą nawet nie sam sposób prowadzenia tych piłkarzy, ale po prostu: styl. Wdowiak to pewien symbol, ale nie oszukujmy się, Cracovię jako miejsce niespecjalnie przyjazne nabywaniu ekstraklasowych doświadczeń może zapamiętać całkiem solidna zgrajka zawodników. Nawet i sam Lusiusz czy Kanach oraz inni młodzieżowcy czekający na swój moment.

Czekali tak długo, aż Probierz kwestię młodzieżowca zamknął sobie bramkarzem i w polu ma spokój.

Pogoń? Kurczę, no nie jest przypadkiem, że Sebastian Walukiewicz odchodzi w zgodzie i harmonii, po czym jeszcze trafia do Portowców na półroczne wypożyczenie. Listkowski. Buksa. Piotrowski, nawet i Rudol, jeśli cofniemy się kawałek wcześniej. Przeważająca większość młodych piłkarzy w Pogoni, poszła ścieżką miarowego rozwoju – najpierw dostając odpowiednią liczbę szans w Szczecinie, potem odchodząc we właściwym momencie kariery, a nie w wyniku perspektywy półrocznej odsiadki w klubie Kokosa. Najbardziej charakterystyczny jest tu przykład Listkowskiego, którego historia jest trochę bardziej burzliwa niż Walukiewicza albo Buksy. A jednak, nawet jego udało się po prostu spieniężyć i zarobić.

W kolejce czekają już następni, Kozłowski, Kowalczyk, Benedyczak. Współpraca z większością przebiega podobnie – czyli bez większych zgrzytów i rozczarowań.

Tu zresztą warto zauważyć takie słowo jak „proces”.

Cracovia w sezonie 2017/18 była czwarta w klasyfikacji Pro Junior System, poza Pestką sporo grał Wilk, a szanse dostali też Strózik czy Pik. Pogoń już wtedy miała Piotrowskiego, Kowalczyka, Listkowskiego, Bursztyna i Walukiewicza. Sezon 2018/19? Pogoń trochę się poprawia, Cracovia zajmuje 13. miejsce, z bardzo symbolicznym wymiarem minut dla Pestki, Pika i Kanacha (najlepszy wynik wykręcił Strózik). W ubiegłym sezonie Pasy przewyższyły Pogoń, ale głównie z uwagi na fakt, że „na młodzieżowcu” grał u nich punktujący w PJS Lusiusz, podczas gdy Pogoń grała głównie Kowalczykiem i Listkowskim, którzy już się do klasyfikacji nie łapali, ale jednak – pozostawali tymi słynnymi „młodymi Polakami”.

Jak to wygląda dzisiaj? Cracovia jeszcze nie ma w PJS punktu, właśnie z uwagi, że jedynym „młodym Polakiem” i jednocześnie młodzieżowcem jest niepunktujący Karol Niemczycki. Pogoń jest druga, bo minuty łapią lub łapali Smoliński, Kozłowski, Benedyczak i Żurawski. Zaznaczmy: nie chodzi o to, by się tutaj przerzucać wynikiem w tej klasyfikacji, która ma swoje ułomności. Chodzi o pokazanie trendu, który jest dość jasny. Jesteś młodym Polakiem u Probierza? Istnieje zagrożenie, że skończysz skłócony z klubem, albo po prostu przetrzymany na ławce w kluczowych dla twojego rozwoju chwilach. Jesteś młodym Polakiem u Runjaicia? Istnieje szansa, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ GOLA? TOTALBET PŁACI PO KURSIE 2,08!

Usprawiedliwienie dla Probierza? To nadal zbyt krótki okres, by wysnuwać wnioski o samych trenerach. Koniec końców może się przecież okazać, że po prostu młodzi piłkarze Pogoni mieli wyższą jakość oraz byli bardziej nastawieni na rozwój niż ich koledzy z Cracovii. Że łatwiej jest dogadać się i poukładać priorytety z Kowalczykiem niż Wdowiakiem, że łatwiejszy do prowadzenia i rozwijania był Walukiewicz niż Pestka. Ale ziarenko wątpliwości po tych ponad 3 latach musi się pojawić.

BALANS W SZATNI

Kolejny wielki kamyk w bucie Michała Probierza. Trener, który tyle czasu poświęcił na odczarowywanie naszych narodowych kompleksów, nawet nie tylko swoimi przemowami, ale i życiorysem. Jako jeden z nielicznych zapracował sobie rzetelną pracą w Polsce na angaż w mocniejszej lidze, bo taką bez wątpienia była liga grecka. Z tej perspektywy punktował wielokrotnie, że polski trener nie jest gorszy od zagranicznego, ale zdecydowanie łatwiej go „powiesić za jaja”. Przekonywał przez lata, że jedyną drogą dla polskiej piłki jest wprowadzanie masowo utalentowanych piłkarzy do pierwszego zespołu.

I co? Na szesnastu piłkarzy, którzy wzięli udział w meczu z Wartą Poznań, przypadło zaledwie czterech Polaków. W Pogoni w tym samym czasie Polaków grało ośmiu, na czternastu zawodników ze spotkania z Rakowem.

Michał Probierz znów brzmi bardzo logicznie. Wykazuje, że gdy Cracovia interesowała się Mateuszem Boguszem, to już w chwili, gdy dopiero uczył się prostego kopania piłki był wart tak wiele, że nawet Pasy nie były w stanie złożyć odpowiedniej oferty. Narzeka, że ceny młodych są wywindowane do granic możliwości, a Polacy coraz mocniej się cenią – stąd też zapewne jego konflikt choćby z Mateuszem Wdowiakiem. Że nawet starszy polski zawodnik, chce zarabiać dwa razy tyle, co porównywalny, a nawet młodszy piłkarz podobnej jakości bez naszego paszportu.

No i potem znów pojawia się Pogoń Szczecin.

Nie ma chyba bardziej symbolicznego ruchu, niż przejście Damiana Dąbrowskiego, jednego z mocniejszych pomocników tego sezonu, z Cracovii do Pogoni Szczecin. My wiemy, że wtedy Dąbrowski był w innej sytuacji niż dzisiaj, podobnie sama Cracovia, jak i Pogoń Szczecin. Ale jednak – wciąż nie taki stary, dysponujący sporym potencjałem zawodnik zamienia Cracovię na Pogoń. Portowcy w takich transferach gustują, widać to też po sprowadzeniu Stolarskiego, Łasickiego, czy nawet Adama Buksy, który przecież w Zagłębiu wcale nie był topowym zawodnikiem ligi. Ten ostatni ruch można trochę porównać z wyjęciem Piątka z Zagłębia w wykonaniu Cracovii.

Różnica? Pogoń od tego momentu cały czas próbuje, często zresztą z korzyścią dla siebie i zawodnika. Cracovia już chyba na dobre zadryblowała się w transferach zagranicznych. Psia krew, nawet z Korony Kielce, z której Raków wyjął wszystkich najbardziej utalentowanych młodziaków, klub zarządzany przez Probierza wziął Marqueza i Gardawskiego. Można się łudzić, że różnica w balansie Polacy/obcokrajowcy to przede wszystkim konsekwencja szkolenia. Że Pogoń Szczecin robi to lepiej, że jej akademia zapewnia stały dopływ talentu, podczas, gdy ta Cracovii do niczego się nie nadaje. Ale właśnie to potraktowanie Korony jako hipermarketu pokazuje różnice.

Raków wszedł i z tego marketu wyniósł zdrową żywność. Cracovia zagraniczny fast food.

ROZWIĄZYWANIE SYTUACJI KONFLIKTOWYCH

No i ostatnia kwestia. Konflikty. Od razu zaznaczmy: wydaje nam się, że Michał Probierz w wielu spośród prowadzonych przez siebie sporów miał rację. Po prostu, po ludzku – to on postępował słusznie, nie godząc się na pewne standardy zachowań u własnych piłkarzy. A jednak – Pogoń Szczecin też miała swoje przeboje z frontmanami drużyny. Zvonimir Kożulj? Decyzja trenera, dyrektora sportowego i prezesa, żadnych klubów kokosa, żadnych cyrków – gdy pojawiły się problemy, po prostu obie strony uwolniły się od siebie rozwiązaniem kontraktu. A przecież to był czas pandemii, lockdownu, można było się łudzić, że Pogoń spróbuje cokolwiek na swoim zawodniku zarobić.

Spiridonović? Tam było wszystko, łącznie ze zgłoszeniem „urazu pachwiny”. Kto trochę pobył w środowisku piłkarskim, ten wie, że urazy pachwiny najczęściej przytrafiają się piłkarzom na ostatniej prostej przed transferem, albo w momencie najcięższych treningów z nielubianym trenerem. Rozumiemy, że Crvena Zvezda to dla każdego piłkarza serbskiego pochodzenia (no, dla co drugiego, ta druga połówka pewnie podobnie patrzy na Partizan) to klub, któremu się nie odmawia. To klub, dla którego można robić dużo, nawet niespecjalnie elegancko oszczędzać się przed transferem. Natomiast tak jak jesteśmy skłonni przyznać rację Probierzowi w niektórych jego konfliktach, tak i tutaj racja była po stronie Pogoni.

ZWYCIĘSTWO CRACOVII W SZCZECINIE? KURS 4,05 W TOTOLOTKU!

Styl? Znów, Szczecin buduje konsekwentnie opinię miejsca, które nikogo nie planuje zniewolić. Cracovia? Trochę się już tego nagromadziło, co? Covilo, Gol, Wdowiak, Hernandez, Oliva, nawet i Helik, o czym informował Przegląd Sportowy. A gdy dodamy do tego te dramy sędziowskie? Z ujemnymi punktami za korupcję?

Można pojedynki prowadzić za pomocą szpady, a można też za pomocą maczugi.

***

To oczywiście nie oznacza, że Runjaić to książę z bajki, a Probierz najgorszy trener świata. Nie, pamiętajmy – Kosta nic jeszcze z Pogonią nie wygrał, a i w tym sezonie na razie został jedynie mistrzem pierwszej rundy. To Probierz wreszcie poszerzył swoją gablotę i zdobył dla Cracovii pierwsze trofeum od lat czterdziestych. Runjaić też miewał okresy, gdy jego Pogoń dramatycznie rozczarowywała, też bywał obiektem uzasadnionej krytyki, zresztą – paradoksalnie – często dotyczącej stylu gry, a więc podobnie, jak w przypadku Cracovii Probierza.

Natomiast na tych polach, gdzie Probierz najczęściej sięgał do szabli, u Polaka kończyło się na pięknych przemowach, podczas gdy Niemiec po prostu wcielał te poglądy w życie. Dlatego dziś Pogoń przystępuje do meczu nie tylko jako lider, ale też zespół, któremu trudno nie kibicować. Z dość ekscytującą młodzieżą, bo tak trzeba określić Kozłowskiego, ale i bardzo solidnymi starszymi Polakami, Drygasem, Dąbrowskim, nawet i Kucharczykiem. Z zagranicznymi piłkarzami, którzy nie mają w sobie nic ze szrotu – ze Stipicą czy Zechem. Wreszcie i ze sternikami, którzy również wzbudzają sympatię – bo jednak i Dariusz Adamczuk, i Kosta Runjaić dość solidnie sobie na to zapracowali, także stosunkiem do piłkarzy czy innych ludzi ze środowiska piłkarskiego.

No a Cracovia? Jest, jaka jest. Dlatego zresztą cieszymy się, że Michał Probierz ostatecznie dość szybko wraca z urlopu. Mamy nadzieję, że poukładał sobie te wszystkie rzeczy, które zmusiły go do tak nietypowego ruchu tydzień temu, albo przynajmniej spróbował je poukładać. Teraz bowiem ma równie ciężkie zadanie z odmienieniem wizerunku klubu, w którym pozostaje wiceprezesem i trenerem.

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Felietony i blogi
15.09.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Im dłużej patrzę na obecne wyczyny Legii Warszawa – a właśnie trwa przerwa w retransmisji meczu ze Spartakiem Moskwa – tym bardziej wydaje mi się, że przez te wszystkie lata byliśmy o krok od normalności. Bo że nie było normalnie – to jest chyba jasne dla wszystkich. Nie może być tak, że Lech bije rekordy […]
15.09.2021
Weszło
14.09.2021

Kamil Grosicki, czyli polski Brazylijczyk w szalonej Pogoni

Wszyscy wiemy, że Kamil Grosicki w Szczecinie przyszedł na świat. Wszyscy wiemy, że od dziecka był kibicem tego klubu, że zawsze podkreślał swoje więzy z Portowcami, że obiecywał zakończenie kariery w swoim rodzinnym klubie i że danego słowa dotrzymał. Ale już jego pierwsza przygoda z Ekstraklasą w barwach Pogoni to tak zamierzchła prehistoria, że właściwie […]
14.09.2021
Weszło
08.09.2021

LIVE: Mamy remis z Anglią!

Spojrzeliśmy na skład Anglików. Przeżegnaliśmy się. Spojrzeliśmy na skład Polaków. Pomodliliśmy się. Z takim przygotowaniem można zasiąść przed telewizorem i oddać się w pełni uciechom dla ducha, które zaoferują nam dzisiaj najlepsi piłkarscy synowie dwóch narodów. Tego odrobinę mocniejszego, ze Sterlingiem, Kanem, Maguirem czy Walkerem, oraz tego odrobinę słabszego, z Dawidowiczem, Puchaczem i Krychowiakiem. Ale […]
08.09.2021
Felietony i blogi
08.09.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Nie znałem tej historii, a przede wszystkim nie znałem odbioru tej historii w samej Anglii. Jest rok 1989. Polska już piłkarsko zjeżdża z najważniejszych scen, szybko wychodzi na jaw, że ta sztafeta pokoleń, która pozwoliła sukces 1974 roku powtórzyć też w 1982, została w jakiś sposób przerwana. Nie będzie nowego Deyny, ani Bońka, nie będzie […]
08.09.2021
Weszło
05.09.2021

LIVE: Panowie, na spokojnie i bez kontuzji

Co można napisać o meczu z San Marino? Co można napisać przed meczem z San Marino? Panowie, po prostu zróbcie swoje, możliwie bezurazowo, możliwie bez przemęczania, możliwie ładnie i możliwie wysoko. Mamy deal? No to elegancko, teraz już tylko siadamy w fotelach i się delektujemy nową, odsousowioną reprezentacją. Zapraszamy na naszą relację live! Fot.FotoPyK
05.09.2021
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kwiatek
Kwiatek
7 miesięcy temu

Z jednej strony – macie rację. Z drugiej, o czym wspominacie w konkluzji, ale ignorujecie w założeniu – to Cracovia nie Pogoń zdobyła PP i SPP. To Cracovia została ukarana punktami ujemnymi za przewinienia sprzed 17 lat, nie Pogoń, z czego wynika inna postawa i szanse na starcie sezonu. I na koniec – jesteśmy ledwo za połową rozgrywek, nie na końcu.W przeciągu kilku meczy, lub na koniec sezonu- obie ekipy mogą być sąsiadami w tabeli. Także z tym budowaniem to ostrożnie.

Asd
Asd
7 miesięcy temu
Reply to  Kwiatek

No tak, jeśli Pogoń zanotuje 6 porażek z rzędu a Cracovia serię 6 zwycięstw, to będą sąsiadami w tabeli.

Artur Fortuna
Artur Fortuna
7 miesięcy temu

Probierz to jeden z najsłabszych trenerów w lidze, gdyby nie sympatia mediów to by był w 1 lidze. Jedzie na picu ewidentnie

Hmm
Hmm
7 miesięcy temu

Czemu wszyscy dziennikarze uparli się żeby bronić Probierza? Bo tępy lud ma zdanie jakie ma, więc trzeba stać w opozycji? Ludzie, za 90% tego co mówi czy robi Michał, inny artysta, ten kudłaty ze stolicy, byłby masakrowany 24/7. A tutaj Stanowski przy kominku pyta „a to wy plebejczycy myślicie, że probierz nie wie, że jest dzbanem?!” i każe ten dzbanizm nazywać ludzką stroną trenera… Ta cała narracja, że Probierz ma swoje wady i zalety jest warta tyle co słowo Stana o ustawce z Najmanem. Zalety Michała zostały na Podlasiu. Za samą politykę personalną w Cracovii powinien być wypierdolony dyscyplinarnie z polskiej piłki na drugie 15 lat, tym razem przymysowego urlopu. Dzięki Kuba za papierek lakmusowy w postaci TRENERA ze Szczecina.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
7 miesięcy temu
Reply to  Hmm

Odwieczne pytanie, które dręczy filozofów od zarania dziejów:
Czy ktoś, kto jest zjebany, zdaje sobie sprawę, że jest zjebany?

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
7 miesięcy temu

Rozwiazal to pytanie John Cleese z Monty Pythonow – powiedzial, ze ludzie ktorzy sa bardzo glupi, sa tak glupi, ze nie potrafia zauwazyc/zrozumiec, ze sa glupi. Trzeba miec odrobine madrosci by zauwazyc, ze sie jest w rzeczywistosci glupim. Ci kompletnie glupi jej nie maja, wiec mysla, ze sa najmadrzejsi.
https://www.youtube.com/watch?v=wvVPdyYeaQU&ab_channel=RobertGrimsby

gutek
gutek
7 miesięcy temu

ktoś tu pytał dlaczego Probierz to antypolonista ?

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
7 miesięcy temu
Reply to  gutek

probierz to slunzok – tam polonofobia jest dosc popularna – „to my narut slunski” i te sprawy.

Jakub
Jakub
7 miesięcy temu

Powinieneś zmienić nick na Głuptakus.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
7 miesięcy temu
Reply to  gutek

Jeśli pijesz do mnie, to nie pytałem, tylko powątpiewałem i dalej powątpiewam, bo twierdzę, że mała ilość Polaków w składzie nie jest efektem jakiejś tam urojonej polonofobii, lecz skutkiem skąpstwa i lenistwa. Skąpstwa, bo polski zawodnik kosztuje więcej niż zagraniczny, a lenistwa, bo wychowanie sobie kogoś samodzielnie wymaga pracy i czasu.
Taniej i łatwiej sprowadzić obcokrajowca. To nie antypolonizm, tylko durnota.

Prawilniak
Prawilniak
7 miesięcy temu
Reply to  Hmm

100% racji

egzekutor_77
egzekutor_77
7 miesięcy temu

Kuba, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili… bardzo dobra i rzetelna analiza sytuacji – stary paprykarz Ci to pisze !!! :> Oby Portowców nie dopadł syndrom „rundy rewanżowej” 😉

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
7 miesięcy temu
Reply to  egzekutor_77

Myślę, że nie tym razem, bo moim zdaniem diagnoza jest inna. To był syndrom grupy mistrzowskiej 😉

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
7 miesięcy temu

Na początek dwie uwagi.
-„mamy nadzieję, że zejdzie z niej o własnych siłach, bez żadnych szram.”
Jeśli jakieś szramy będą, czego mu nie życzę, to trzeba jednak pamiętać, że w głównej mierze, to on sam się pochlastał.

-„Przez chwilę mogło się wydawać, że Michał Probierz to człowiek, który wyprowadzi nas z drewnianych chatek.”
A tak dokładniej, to komu tak się mogło wydawać, bo raczej nikomu, kto choć odrobinę zna się na piłce i nawet mgliście kojarzył nazwisko „Probierz”.

A tak w ogóle to jednak jest paradoks, że polski nibytop szkoleniowiec naściągał do klubu wagony obcokrajowców, w dużej mierze dyskusyjnej jakości, zaś niemiecki (tfu!) trener zbudował w Szczecinie ekipę, w której oczywiście też są stranieri, ale jednak Polacy pełnili i niezmiennie pełnią ważne role.
Ostatnia Kolejka:
-Cracovia – dwóch Polaków w podstawowym składzie, w kadrze meczowej pięciu,
-Pogoń – siedmiu Polaków w podstawowym składzie, w kadrze meczowej jedenastu.

Miłego dnia.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
7 miesięcy temu

„Przez chwilę mogło się wydawać, że Michał Probierz to człowiek, który wyprowadzi nas z drewnianych chatek” – ja zawsze bylem przekonany ze on jednak chce nam spalic nawet te drewniane chatki by pobudowac swoje piekne glinianki.

Taiczo
Taiczo
7 miesięcy temu

Probierzowi wyszło 1 raz z jagą i tyle. Gość obskoczył niemal całą ligę oprócz Legii i amicy i NIGDZIE sobie nie poradził, a wszędzie robił syf i malarię. Wnioski pozostawiam wam.
Gość jest toksyczny, obłudny, zakłamany i elementarnym przykładem hipokryty. Nie raz przypierdalał się o to, że wszystko co nie MEDE IN POLAND jest ujwowe i w ogóle powinien być zakaz zagranicznych trenerów i piłkarzy, a gdzie ostatnie lata to granie głownie zagranicznym szrotem, który on sam ściąga.
Podsumowując trener/człowiek MEM, który faktycznie niech idzie na urlop i nie wraca.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
7 miesięcy temu

Probierz jako trener to srodek mezozoiku konkretnie jura – era dominacji drapieznych dinozaurow. Co weekend widzimy jak michas wypuszcza je z klatki by zagryzaly rywali ewentualnie lamaly im nogi i luki brwiowe.

Obserwator
Obserwator
7 miesięcy temu

Dość kuriozalny artykuł, w którym autor na przemian zgadza się i nie zgadza z postawioną tezą. Ale ciekawy 🙂

lamus
lamus
7 miesięcy temu

wg mnie problemy osobiste to kolejna wymówka Probierza. kiedyś była kasa, lotnisko, stdion, ośrodek szkoleniowy. teraz to wszystko dostał i już nie miał co powiedzieć, a on zawsze musi marudzić

lamus
lamus
7 miesięcy temu

dużo zależy też od działaczy, pewnie nie każdy się orientuje w obu klubach, ale wystarczy trochę orientować i porównać duet Filibiak-Tabisz do duetu Mroczek-Adamczuk. PRZEPAŚĆ. i nic dziwnego, i prezes i dyr sportowy Pogoni grali kidyś w Pogoni (prezes tylko w juniorach) sa ze Szczecina, kibicuja Pogoni od dziecka. Filipiak jest z Bydgoszczy, Tabisz ch wie skad

Jakub
Jakub
7 miesięcy temu
Reply to  lamus

Z Kańczugi, czyli masz w sumie rację, ch wie skąd.

dyneck
dyneck (@dyneck)
7 miesięcy temu

Jak to się mówi: krowa co dużo muczy mało mleka daje

Czaruś_62
Czaruś_62
7 miesięcy temu

Przede wszystkim Runjaić nie robi z siebie pajaca. A co do jakości obu panów, to ciężko jednoznacznie powiedzieć. Jakoś nie mam wrażenia, że przy tych składach i tylu latach pracy Puchar Polski czy bycie liderem ekstraklasy w lutym to są jakieś wielkie osiągnięcia.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
7 miesięcy temu

Na miejscu kibiców Pogoni troszkę bym się zaczął martwic. Ten tekst pachnie mi na kilometr klasyczną weszlacką klątwą…

Jacek
Jacek
7 miesięcy temu

Fajny artykuł i dużo ciekawych wniosków. Moim zdaniem z jednej strony rację mają ci, którzy sprowadzają obcokrajowców, tańszych i czasem (!) lepszych od naszych gwiazd i gwiazdeczek. Ale na drugim biegunie zespoły oparte w większości na naszych chłopakach (oczywiście do czasu jak im jakiś pseudomanager nie zamąci w głowach) pokazują, że tak też można.Odnośnie młodzieżowców, tu też mamy przykłady skrajne.Dla niektórych trenerów to jest zło konieczne (Fornalik), inni eksploatują ponad miarę (klasycznym przykładem Lech). KLUCZOWĄ SPRAWĄ w tym temacie jest moim zdaniem polityka klubów, na którą trenerzy nie mają z reguły wpływu, albo wpływ niewielki. Znowu przykładem Lecha- kilku wpuszczonych młodych na krótką metę wniosło fajną jakość, ale w efekcie po krótkim czasie, okazało się, że ich po prostu „zajechano”. Moderowi się udało ale reszta teraz „cierpi”. Cierpi to jeszcze mało- klub dokupił im zagraniczny tani szrot. Efekt przewidywalny-młodzież nie daje rady.Prawdopodobnie trener jest tutaj tylko od „gimnastyki boiskowej”. Podobnie sądzę jest w innych klubach. Często zarządzający klubami sprowadzają okazyjny złom, młodszych sprzedają i mamy efekt w postaci ligi, którą gdyby nie komentujący, prawdopodobnie nie dało by się w ogóle oglądać! Kończąc te pesymistyczne wywody, ostatnia uwaga. Namnożyło się u nas agencji menedżerskich i one prawdopodobnie, obok mniejszej kasy klubów, odpowiadają też za ten stan rzeczy.

Jakub
Jakub
7 miesięcy temu

Pestka przegrywał rywalizacje z Siplakiem, a jak ją wygrał, to złapał ciężką kontuzje, tak jak Pik, Struzik dostał wiele szans i ich po prostu nie wykorzystał, Piszczek wchodzi co mecz prawie i nic nie wnosi, Wdowiak nie chciał przedłużyć kontraktu, co w tym dziwnego, że klub nie stawia na gracza, który zaraz odejdzie, w sezonie w którym grają o nic. Ja myślę, że w tej dziwnej dymisji jest drugie dno.
W zeszłym sezonie grali tacy gracze jak Lopes, Wdowiak, Gol, Helik, Dytiatiew, Jadlonsky, Pestka, Peśković. To się rozdupcyło i nikt tego nie załatał, ten zaciąg z lata jest kiepski, takie zapchaj dziury. W Pasach jest kilku ciekawych chłopaków, ale ta drużyna ma przetrącony kręgosłup i oni sami tego nie pociągną. Jak ktoś myśli, że Probierz trzyma świetnych młodych graczy w rezerwach, a gra szrotem z zagranicy to jest durniem, przy mocnym trzonie zespołu można młodych wprowadzać ale jak go nie ma, to trzeba wyrobnikami walczyć o utrzymanie.
Ja myślę, że to drugie dno, to świadomość, że za mało ma się wpływów aby zmarginalizować toksyczne poczynania Jakuba T..

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021