post Avatar

Opublikowane 26.01.2021 18:03 przez

Kamil Warzocha

„Puk, puk, komornik z tej strony. Proszę otworzyć!” – usłyszą za niedługo działacze Barcelony z nowym prezydentem na czele. Dopadnie ich pokłosie niezwykle kreatywnej księgowości Josepa Marii Bartomeu, która sprawiła, że klub musi ratować się przed upadkiem. Nie przesadzimy, mówiąc, że na horyzoncie pojawiło się realne widmo bankructwa. Tabelki Excela krzyczą hasłem ERROR, a w sklepach, gdzie Barca robiła zakupy na kartkę, zaczęto wystawiać listy gończe. To nie przelewki, zaczyna się prolog do katastrofy.

Kiedy w ręce ludzi oddanych za klub trafiło nowe sprawozdanie finansowe, na ich twarzach mógł pojawił się blady strach. Dokument dotyczy oczywiście roku 2020, roku, który odbił swoje piętno nawet na najbogatszych. Trudno się dziwić, pandemia zebrała swoje żniwa, dobitnie pokazując, kto nie dbał o własny sejf z należytą uwaga. Co jasne, Barcelonę do grona bogaczy zaliczamy, choć dzisiaj wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolosem na glinianych nogach. Ot, byle chucherko zmiecie ten klub-mem z powierzchni Ziemi, jeśli mądre głowy nie znajdą sposobu na spłacenie ogromnych zadłużeń.

Wiadomo, że to Barcelona. Siła marki, kół ratunkowych więcej niż w przypadku firm z niższych półek. Takie kluby zawsze znajdują sposób na wykaraskanie się nawet z największych opresji, choć, to trzeba wyraźnie zaznaczyć, tak źle z finansami Katalończyków jeszcze nie było. Katastroficzne wizje są teraz jak najbardziej na miejscu.

Bańka euro, zero euro

Nad tym, jak beznadziejny okres przeżywał klub pod wodzą Josepa Marii Bartomeu, nie trzeba się specjalnie rozwodzić. Na ten temat powiedziano już tak wiele, że po prostu oszczędzimy słów. Zresztą – następstwa kolejnych działań byłego prezydenta Barcelony mówią same za siebie. Niestety dla kibiców jednym z takich skutków, tym najbardziej martwiącym, jest fakt, że zadłużenia stanęły obecnie na poziomie ponad miliarda euro. MILIARDA EURO. Jak podają hiszpańskie media, nie cała kwota jest tutaj największym problemem (prawie 1,2 mld euro). Wielki cień na przyszłość klubu rzucają zadłużenia krótkoterminowe, czyli 730 mln, które klub musi spłacić jeszcze w tym roku.

– Myślę, że konieczny będzie audyt zrobiony przez nowy zarząd. Audyt który pokaże wszystkie błędy, strukturę finansów i to gdzie te gigantyczne pieniądze wychodziły. To, że ten zarząd był niegospodarny to raz, dwa, że działał momentami na szkodę klubu. Ja widzę Bartomeu w więzieniu – mówił nam Michał Zawada, socio Barcelony.

Trupy powoli wychodzą z szafy, ale Bartomeu wezwania na dołek wciąż nie otrzymał. Czas najwyższy, bo w treści sprawozdania mamy wzmiankę o tym, że prowadzenie tego biznesu powoli traci sens. – Skonsolidowany bilans na dzień 30 czerwca 2020 roku wykazuje, że kapitał obrotowy stoi na poziomie -601 mln euro, co budzi wątpliwości wobec kontynuowania dalszej działalności – czytamy. Warto dodać, że w czerwcu 2019 roku Barcelona była na minusie „jedynie” 284 mln euro. Wymowne, zabawne, przerażające.

To nie koniec. Na sezon 2020/2021 powstał konkretny plan na budżet, plan oszczędnościowy, który ma na celu w jakimś stopniu zasypać powstałą dziurę finansową. Wiemy, jak to z takimi rzeczami bywa. Kluby trochę podkręcają temat, niekiedy tworzą skrajnie optymistyczne scenariusze, ot, robią wszystko, byle tylko nie wyskoczyć poza widełki. Barcelona tej tendencji oczywiście uległa i oto kilka jej założeń:

 • 127 mln euro zaoszczędzonych z kontraktów zawodników (względem poprzedniej kampanii)
 • 67 mln euro przychodu z transferów
 • Wpływ pieniędzy z biletów: 25% publiczności na stadionach w lutym, 50% od maja
 • Ćwierćfinał Ligi Mistrzów (jak obliczył Michał Gajdek, socio Barcelony)

126 mln euro wstydu

Tu nie trzeba chyba nic dodawać. Szansa na wypełnienie niektórych z powyższych punktów graniczy z cudem, co oznaczałoby, że wielkość długu wcale nie zmaleje. No, chyba że klub zdecyduje się na ponowne wejście w spiralę pożyczek (zgubne odłożenie problemu na później) lub sprzeda dosłownie pół kadry za jednym zamachem. Jest jeszcze opcja dla desperatów: zbiórka pieniędzy wśród kibiców, ale to już raczej koncepcja science-fiction i samoistne, historyczne upokorzenie. Nieważne jednak, jak sprytni byliby nowi działacze Barcelony, skoro wymagane są naprawdę drastyczne ruchy.

Nie ma tu miejsca na półśrodki. Tu trzeba odciąć tak wiele, że pacjent nie wróci do pełnego zdrowia zapewne przez wiele najbliższych lat.

Wstydliwego kolorytu dodaje fakt, gdzie trzeba ulokować część zadłużeń. Okazuje się bowiem, że Barcelona, mówiąc kolokwialnie, wisi hajs dziewiętnastu klubom z całej Europy! To w dzisiejszych realiach transferowych żadne novum, kluby rozkładają transfery na raty. Nie da się jednak ukryć, że skala tego przedsięwzięcia w przypadku Katalończyków mocno razi w oczy. Do spłacenia zostało 126 mln euro.

 • 29 mln za Coutinho (długoterminowo łącznie 40 mln)
 • 16 mln za De Jonga (długoterminowo łącznie 48 mln)
 • 10 mln za Malcoma (dla Bourdeaux)
 • 8 mln za Arthura (dla Gremio)
 • 9 mln za Firpo
 • 5 mln za Fernandesa
 • 5 mln za Griezmanna
 • 200 tys. euro za Denisa Suareza (transfer z 2016 roku)

Kredyty i pensje piłkarzy niczym kajdany

Jakby tego było mało, Barcelona dopadają kredyty wzięte w przeszłości, jak choćby ten z Goldman Sachs. Ich spłatę za porozumieniem stron można było odkładać na później, ale limit odroczeń nie jest przecież nieograniczony. Hiszpańskie media podają, że do 30 czerwca Barcelona musi zapłacić instytucjom bankowym ponad 260 mln euro. To problematyczne o tyle, że klubowi nie udało się zdobyć wystarczających środków z obcięcia pensji zawodników, które tworzą aż 74% rocznego budżetu, a mogłyby trochę sprawę podratować. Widzieliśmy ostatnio, jak wyglądają negocjacje właśnie w tej sprawie. Prośby, a za niedługo pewnie i błagania, odbijają się jak od ściany.

W normalnych okolicznościach nadzieją byłby nowy prezydent. Sęk w tym, że wciąż nie wiadomo, kiedy odbędzie się głosowanie, jak w ogóle zostanie przekazana pałeczka władzy i kto obejmie stery wraz z końcem stycznia, kiedy wygasa czas kadencji zarządu Bartomeu. Mamy zatem masę niewiadomych, ogromne zadłużenia i brak perspektyw na to, że ktokolwiek ten burdel posprząta. To już nawet nie stajnia Augiasza, tylko zaczątek sportowo-finansowej apokalipsy. Oczywiście księgowych manewrów na polepszenie sytuacji, takich, o których nawet się nam nie śniło, istnieje cała masa, ale skala problemów Barcy nawet najbardziej zagorzałym optymistom może podciąć skrzydła. Jest źle, naprawdę źle.

Aha, no i ostatni gasi światło.

Fot. Newspix

Opublikowane 26.01.2021 18:03 przez

Kamil Warzocha

Liczba komentarzy: 37
Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TW Bell
TW Bell
1 miesiąc temu

Zakol Zakolakis nie pomoże?

Bonus BGC
Bonus BGC
1 miesiąc temu

Zabawne, że Stanowski już od kilku lat wieszczy bankructwo Legii, a tymczasem jedyne co bankrutuje to jego ulubiony klub xd

jeremy
jeremy
1 miesiąc temu
Reply to  Bonus BGC

spokojnie

CM711
CM711
1 miesiąc temu
Reply to  Bonus BGC

To nie jest jego ulubiony klub. On jest fanbojem Messiemu. Jak Messi pójdzie do City albo PSG to flaga Katalonii zjedzie od kija mopa do kubła, a na to miejsce wjedzie flaga City/PSG i Zakolak będzie jeździł na Park de Pręs i krzyczał na stadionie „Ici, c’est Paris”!

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

I dlatego popieram kandydaturę Mioduskiego na prezesa PZPN. Chciałbym zobaczyć Zakolaka odciętego od źródełka i zmuszonego do zabiegania o informacje i wywiady u faceta, którego chciał zniszczyć.

fryzjer
fryzjer (@fryzjer)
1 miesiąc temu

Panie Krzysztofie, niech pan ich zapozna z Leśnym

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu

Ciekaw jestem czy Real i Barcelona są wspierane z pieniędzy publicznych, np z budżetu ich samorządów, czy jak to się tam nazywa, regionów autonomicznych czy jakoś tak. Daję 90 procent, że tak, i są to ogromne kwoty. U nas liberałowie piłkarscy zgrzytają zębami że samorządy albo inne instytucje skarbu państwa finansują jakieś kluby, stawiając za wzór Zachód, że tam niby tak nie ma i na wolnym rynku wygrywa najlepszy produkt, tymczasem w Europie to powszechna praktyka. Że już nie wspomnę o klubach posiadanych de facto przez inne państwa jak PSG.

Rafik
Rafik
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

Po pierwsze – najpierw piszesz, że jesteś ciekaw, czy tak jest, więc nie wiesz. A potem niżej rozstrzygasz, że to „powszechna praktyka”. To wiesz czy nie wiesz? Zdecyduj się.

Po drugie – nie pochwalam wspierania klubów przez samorządy, ale akurat w przypadku światowych potęg to się samorządom opłaca, bo to jest prawdziwa promocja miasta poprzez sport (czego w Polsce nie ma, a próbuje nam się wmówić, że jest). Giganci, w przeciwieństwie do polskich klubów, są prawdziwą atrakcją turystyczną danego miasta, miasta są dzięki nim znane na całym świecie, i jest tak, że ludzie z całego świata jadą do danego miasta wyłącznie na mecz i wyłącznie dlatego, że gra tam dany klub. Muzeum klubowe Barcelony odwiedziło w sezonie 17/18 prawie 2 miliony ludzi, z czego większość to przyjezdni, którzy potem jeszcze musieli coś zjeść, przenocować, może kupić coś jeszcze na pamiątkę. Żaden polski klub wspierany przez samorząd nie sprawił, że do danego miasta zaczęły ściągać tabuny ludzi ze świata, a polskie fankluby spoza danego miasta to marginalny przychód dla tego miasta w dzień meczowy, który nie zwraca dotacji, jakie miasto przeznacza na dany klub (przykład: miasto Gdańsk niewiele zyskuje na tym, że na mecz przyjedzie fanklub Lechii z Tczewa, który po meczu może wypije piwko, a potem od razu wraca do siebie).

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  Rafik

Sport to element szeroko pojętej kultury. Dofinansowywanie kultury, będącej spoiwem społeczeństwa, jak najbardziej mieści się w założeniach każdego samorządu.

Patryk
Patryk
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

Mimo wszystkie PSG jest posiadane przez kogoś kto jest osobą prywatną. To że taka osoba dysponuje nieskończonymi środkami z budżetu państwa to już inna historia, ale jest problemem braku jakiejkolwiek przejrzystości finansów publicznych w dyktaturach Bliskiego Wschodu.
Skąd jednak informacja, że „normalne” wielkie marki są wspierane z pieniędzy podatników?

Zzzz
Zzzz
1 miesiąc temu
Reply to  Patryk

W Hiszpanii jeszcze niedawno było to na porzadku dziennym:
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_16_2401

Zzzz
Zzzz
1 miesiąc temu
Reply to  Patryk

W Hiszpanii jeszcze niedawno bylo to praktykowane:
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/IP_16_2401

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu
Reply to  Patryk

o, widzę obraziłem sektę wyznawców niewidzialnej ręki rynku. Nie dziwię się, to jedna z najbardziej niebezpiecznych sekt Najlepszy ten fragment: „Mimo wszystkie PSG jest posiadane przez kogoś kto jest osobą prywatną. To że taka osoba dysponuje nieskończonymi środkami z budżetu państwa to już inna historia”.

Przecież to jest komiczne, te wygibasy „intelektualne”. No, ale tak to jest sektą.

Niewidzialna ręka rynku jest niewidzialna, bo jej nie ma.

tolep
tolep (@tolep)
1 miesiąc temu

jak wyglądają negocjacje właśnie w tym kontekście. 

w tej sprawie

pandemia zebrała swoje żniwa

w tym kontekście żniwo

Wstydliwego kolorytu dodaje fakt

Dobra, dosyć tego. Czy w tej redakcji jest jakiś redaktor? Widać że chłopak jest nowy, ktoś powinien go solidnie podszlifować stylistycznie. Napierdala frazeologicznie jak oszalały. Wątpię czy coś z niego będzie, ale może jak ktoś nad nim popracuje…

Last edited 1 miesiąc temu by tolep
tolep
tolep (@tolep)
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil Warzocha

DUUUUUŻO ICH. DUUUUŻO ZA DUŻO.

Turbo_Lover
Turbo_Lover
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil Warzocha

Ale „nabierać kolorytu” to jest wyrażenie pozytywne. Czy można więc pisać o wstydliwym kolorycie?

Chwytadze
Chwytadze
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil Warzocha

Nie, ten koloryt niewłaściwie.
Jeśli zwykle bywasz pąsowy ze wstydu (tak, jak podczas lektury komentarzy do tego tekstu), to nie znaczy, że obleciał Cię wstydliwy koloryt 😉

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Wreszcie się wydało, czemu Karbownika nie wzięli.

Lukasz8181
Lukasz8181
1 miesiąc temu

W lecie 2021 r. w Barcelonie będzie wyprzedaż garażowa.

Poza Messim odejdzie przynajmniej z 2-3 najlepiej zarabiających zawodników z TOP-5 zawodników Barcelony, za których będzie można łącznie dostać łącznie ok 150-175 mln euro (Dembele, Couitinho, Griezmann). Ponadto odejdzie Pjanic, Braithwaite, Junior Firpo, Umtiti.

Było trzeba sprzedać w lecie Messiego to by zarobili 100 mln w ratach od MCity czy PSG oraz zaoszczędzili by na jego pensji z podatkami jakieś 60-70 mln euro bo oczywiste jest, że nie przedłuży kontraktu widząc, że w najbliższych 2-3 latach Barcelona niczego nie wygra.

A tak nie będą mieli w lecie ani Messiego, ani 160-170 mln euro mniejszego deficytu.

Przez najbliższe 2-3 lata Barcelona będzie grała wychowankami oraz piłkarzami, którym się skończyły kontrakty. (vide dawny Milan).

Dario
Dario
1 miesiąc temu
Reply to  Lukasz8181

Sprzedać w lecie Messiego? KOMU? Były jakiekolwiek oferty? Przecież nawet z informacji prasowych wynikało, że takiemu np. MC ta transakcja opłaci się jedynie wtedy, kiedy Messi przejdzie za darmo. Sam Messi chciał odejść za free, bo uważał, że skończył mu się już kontrakt i ma prawo tak zrobić. Skąd więc to życzeniowe myślenie u Ciebie? Skąd wziąłeś te mądrości o sprzedaży? Wskaż JAKIEKOLWIEK sensowne źródło stwierdzające, że ktokolwiek chce Messiego KUPIĆ, a nie pozyskać za darmo.

Ambermozart
Ambermozart
1 miesiąc temu
Reply to  Lukasz8181

Barcelona potrzebuje pieniędzy i wszyscy to wiedzą. Więc nikt im nie do po 50 baniek za piłkarza, skoro mogą dac 20 a Barcelona i tak weźmie by gościa pesja zeszła z kosztów. Tak jak np. Suareza wypchnęli.

Arek kks
Arek kks
1 miesiąc temu

Historia historią ale niestety nie można na to pozwalać!! Ja muszę płacić podatki i należności oni też do cholery!! I te rankingi z du..y bogatych klubów gdzie Barca jest. Sprzedać oddać długi i zacząć od niższego szczebla!! A nie wiecznie pod kreską,gdzie to fair Play!?

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu
Reply to  Arek kks

A co co ci chodzi? Zlikwiduj w Polsce cała ekstraklasę, bo każdy ma długi.

Mateusz
Mateusz
1 miesiąc temu

Najzabawniejsze jest to że gdyby nie to że Państwo Hiszpanskie anulowało parę sezonów temu długi Realu i Barcelony (ze względu na promowanie Hiszpanii na świecie) to oba kluby mogłyby już dzisiaj nie istnieć. Sytuacja wygląda katastrofalnie a co by było gdyby dołożyć do tego anulowane długi?

tete
tete
1 miesiąc temu

Ten Bartomeu to skąd się wziął? Zrobił jakiś przewrót czy ci zdziwieni go sami wybrali? 🙂

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

Jak nic wina Messiego.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Panowie, czytam pierwszy akapit i ewidetnie brak tutaj wiedzy ekonomiczno-finansowej. Piszecie ” suma zysków i strat stanęła obecnie na poziomie ponad miliarda euro”, w dalszej części nawiązując do długo, czyli kompletnie innej pozycji. Cenię portal, ale może warto zainwestować kogoś z odpowiednią wiedzą żeby pisać o finansach?

Kapitał Obrotowy
Kapitał Obrotowy
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Wystarczyło skonsultować ze znajomą księgową, ale czego oczekujesz od ludzi zarabiających na polskiej piłce?

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu

Mes que un bankrut.

A tak nawiasem mówiąc to jakim cudem mając takie długi wydaje się na 3 gości (Griezmann, Coutinho, Dembele) przeszło 350 mln ojro?

Fbrd
Fbrd (@fbrd)
1 miesiąc temu

Jest tu ktoś normany?Na czystą logikę, jesli zadłużenie klubu wynosi 1,2 MLD(te zadłużanie budowane od powiedzmy 10 lat czy tam wiecej) a w tym roku mają spłacić 720 MLN 60%- zadłużenia w czasach kryzysu!!!No to do cholery nie ma innej opcji jak bankructwo
Czy Barca zbankrutuje?Oczywiscie ,że nie….

AsafaPowell
AsafaPowell (@asafapowell)
1 miesiąc temu

Możecie sobie pisać, ale prawdą jest, że chuja im grozi, bo to jest Hiszpania, a tam nikogo długi nie obchodzą. Valencia jest już od 10 lat bankrutem i nadal sobie gra. Barcelonie nic nie będzie. Za niedługo będą pewnie kolejni piłkarze za 100 mln!

Kniaź Dzierżymorda
Kniaź Dzierżymorda
1 miesiąc temu

Niestety. Niektóre firmy są za wielkie by upaść. W piłce taką firmą jest Barcelona. Nic z tego nie będzie. Ktoś te długi spłaci. Pewnie rząd albo federacja. Albo przyjdzie nafciarz/chińczyk z walizką pieniędzy i dalej będzie bajabongo na kredyt. Patologia niestety. W Szkocji wiedzą co z takimi robić (Rangers) ale Hiszpania to co innego.

juzek
juzek
1 miesiąc temu

Uwaga, zanim ktokolwiek w tym portalu zacznie pisać o finansach proszę zapamiętać jedną rzecz

Przychód nie równa się dochód, nie równa się zysk

Przychód = wszystkie wpływy

Dochód = przychód – koszty

Zysk = dochód – podatek

I to wszystko, i do gabloty powtórz!

juzek
juzek
1 miesiąc temu
Reply to  juzek

Oczywiście uprzedzając jakieś niuanse, to jest duże uogólnienie i tak, ale wystarczające, żeby nie wyjść na ignoranta

Pozdro

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
1 miesiąc temu

Nie sądzę aby Barcelona zbankrutowała, ale niewykluczone że na kilka/kilkanaście lat zjedzie do poziomu takiego Villarealu czyli klubu zdolnego do regularnej gry w pucharach, ale znajdującego się poza światową czołówką.

Anglia
04.03.2021

W Anglii po staremu: Liverpool dziaduje, Chelsea Tuchela wygrywa, a sędziowie…

Na początek zagadka. Ile razy przegrał Liverpool w pierwszych 100 meczach pod wodzą Juergena Kloppa na Anfield? Cztery. Ile razy Liverpool przegrał na Anfield w ostatnich pięciu meczach? Pięć. Właściwie nie mieści się to w głowie, ale taka jest smutna prawda. The Reds w Premier League po prostu dziadują.  Dzisiaj nie było inaczej. Jeśli mamy […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Pech nas nie opuszcza”. Ojrzyński narzeka na remis z Wisłą Płock

W zaległym meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy między Wisłą Płock a Stalą Mielec padł remis 2:2. Na pomeczowej konferencji prasowej Radosław Sobolewski i Leszek Ojrzyński, trenerzy obu drużyn, nie byli zadowoleni z podziału punktów.  Niezadowoleniu Sobolewskiego nie sposób się dziwić. W weekend jego Wisła Płock przegrała 1:3 z Wisłą Kraków, mimo że prowadziła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Napoleon, Strażnik Teksasu i raper Foszmańczyk. Wyjątkowa prezentacja Ruchu

Tradycyjne prezentacje drużyn przed sezonami albo rundami bywają sztampowe. Tak naprawdę zazwyczaj nie dzieje się na nich nic specjalnego, bo i też wcale niełatwo o jakąś wielką kreatywność. Zupełnie inaczej do tematu podszedł Ruch Chorzów. Filmik z prezentacji, zatytułowany „W drodze na szczyt nas nie powstrzyma nikt!”, robi wrażenie.  Ruch zorganizował prezentację w wersji online […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Stal Mielec jednak nie chce do I ligi

Stal Mielec walczyła z Wisłą Płock o życie. Dziś już miało nie być żadnego „zmiłuj się”, żadnego tłumaczenia, że bramkarz rywali rozegrał super mecz, że graliśmy dobrze, ale nic nie wpadało. No i Stal walczyła jak o życie, ale dopiero w drugiej połowie. W pierwszej jako drużyna istniała tylko teoretycznie, a gdy zaraz po przerwie […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Niepewna przyszłość Milika w Marsylii. „Wiele zależy od rynku”

Od dobrych kilku- lub kilkunastu miesięcy Arkadiusz Milik stanowi łakomy kąsek na europejskim rynku transferowym. Padają przeróżne kierunki – przede wszystkim włoskie, ale też angielskie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie. Do wyboru, do koloru. Polski napastnik na wiosnę zakotwiczył jednak w Olympique Marsylia i wydaje się, że obie strony są na razie na tyle zadowolone ze współpracy, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Szok i niedowierzenie! Karlo Muhar radzi sobie w Turcji

Pamiętacie jeszcze Karlo Muhara? Co to był za grajcar. A tak serio, to w Lechu kompletnie się nie sprawdził i zimą poszedł na wypożyczenie do tureckiego Kayserisporu. Może wielu przyjmie to za żart, wielu za opowieść rodem z kart książek fantastycznych, ale jak się okazuje 25-letni Chorwat bardzo przyzwoicie radzi sobie w Super Lidze, która przecież […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bayern podpisuje długi kontrakt ze swoją gwiazdeczką

Jamal Musiala to perełka. Ma zaledwie osiemnaście lat, a w tym sezonie rozegrał już dwadzieścia osiem spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole. Ostatnio błysnął w Lidze Mistrzów z Lazio. Teraz niemiecki dziennik Bild informuje, że młody pomocnik bawarskiego klubu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Bayernem.  Według największej niemieckiej bulwarówki Musiala widziany […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kasperczyk zachwala nowy nabytek Podbeskidzia

Marco Tulio przyszedł do Podbeskidzia z Mlady Boleslav tydzień temu, a już zdążył kupić sobie przychylność trenera bielszczan, Robert Kasperczyk, który zapowiada, że da szansę debiutu swojemu nowemu nabytkowi już w najbliższym meczu z Lechią Gdańsk.  – Bieżący mikrocykl treningowy jest pierwszym, jaki przepracuje z nami Marco Tulio. Nie ukrywam, że każdy trening przybliża go […]
04.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec

Znamy już składy na mecz Wisły Płock ze Stalą Mielec. Wisła Płock: Kamiński – Zbozień, Rodriguez, Uryga, Cabezali – Michalski, Szwoch, Rasak, Lesniak, Kocyła – Tuszyński. Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Chorbhadzhiyski, Jonathan de Amo, Granlund – Tomasiewicz, Matras, Forsell – Zjawiński, Jankowski. Start meczu o 20:30. Fot. 400mm.pl
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz reprezentantów?

Jutro Paulo Sousa ogłosić ma listę powołanych przez siebie piłkarzy. Zapewne niedługo powiększy się nam więc wykaz reprezentantów. Niejako z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz, w którym trzeba zgadnąć to, kto się już na nim znajduje. Zadanie jest proste – my podajemy powtarzające się nazwiska reprezentantów Polski, a wy macie wskazać ich imiona. Takich, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Dlatego klękamy”. Van Aanholt o rasistowskim zachowaniu fana

Dużo dyskutuje się ostatnio o sposobach walki z rasizmem. Od lata piłkarze w wielu ligach klękają przed meczami w geście solidarności z ofiarami dyskryminacji rasowej. Ostatnio jednak nasiliły się głosy krytyki, prawiące o tym, że to puste symbole, które działały na krótką metę, ale nie mają racji bytu w dłuższej perspektywie, bo gdzieś pomiędzy rozmywa […]
04.03.2021
WeszłoTV
04.03.2021

W quizie jest Kowal, zwycięzcą będzie Kowal?

Będziemy grali w curling monetami i Kowal powie, że to nieuczciwe, ale to uczciwe. Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejny odcinek naszych głupich zmagań.  
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Real bez napastnika? Problemy kadrowe Królewskich przed derbami Madrytu

Już w niedzielę hitowe starcie w lidze hiszpańskiej. Atletico kontra Real na Wanda Metropolitano. Derby Madrytu. I choć historycznie zazwyczaj mecze te wygrywa Real, to w tym roku faworytem wydaje się Atletico. I to nie tylko dlatego, że przewodzi tabeli La Liga, ale również dlatego, że Królewscy pogrążeni są w nieustającym kryzysie kadrowym. Niewykluczone, że do […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Trener Brighton o Moderze: – Dobrze się wpasował

Ostrożnie do regularnej gry w Premier League wprowadzany jest Jakub Moder. Choć z drużyną trenuje od początku roku, to dopiero w minionej kolejce otrzymał sześciominutową szansę na boiskach angielskiej elity. Mimo to Graham Potter, szkoleniowiec Brigton, zdaje się dostrzegać jego talent.  – Podoba mi się Moder. Gołym okiem widać jego umiejętności. Dobrze się wpasował, odnalazł […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hainer przekonuje, że Bayern stać na Haalanda

Herbert Hainer, w rozmowie ze Sport1, zapowiedział, że Bayern Monachium stać na sprowadzenie Erlinga Brauta Haalanda.  – Chcemy jeszcze mocniej postawić na ścieżkę pozyskiwania młodych zawodników z wybitnymi umiejętnościami. Jesteśmy ekonomicznie bardzo silnym i zdrowym klubem. Zawsze możemy pozwolić sobie na sprowadzenie każdego piłkarza, jeśli jesteśmy w pełni przekonani o tym, że podniesie poziom naszego klubu […]
04.03.2021
Inne sporty
04.03.2021

Nieoczywisty mistrz. Najważniejsze mgnienia Błachowicza w UFC

W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się najważniejsze starcie w historii polskiego MMA. Jan Błachowicz stanie do pierwszej walki pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej. Rywalem Polaka będzie jedna z największych gwiazd tego sportu na świecie – Israel Adesanya, mistrz wagi średniej. Polak – jak zwykle u bukmacherów – nie jest faworytem tego starcia. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Polish Kit League. Jak z koszulki zrobić małe dzieło sztuki

A gdyby tak zebrać w jednym miejscu najzdolniejszych polskich grafików zajaranych piłką nożną i poprosić ich o… rywalizację na najlepszy projekt koszulki meczowej? Polish Kit League, czyli jedyna polska liga projektowania piłkarskich t-shirtów, powoli wychodzi z czeluści Twittera i coraz mocniej przedostaje się do świadomości polskiego środowiska piłkarskiego. „Mecze” grafików, którzy ścierają się w przyjacielskiej […]
04.03.2021