post Damian Smyk

Opublikowane 18.01.2021 14:15 przez

Damian Smyk

Zatrudnienie Adama Nawałki w roli selekcjonera reprezentacji Polski było ryzykiem. Późniejsze zatrudnienie Jerzego Brzęczka było jeszcze większym ryzykiem. Ale zwolnienie selekcjonera na trzy miesiące przed startem eliminacji do mundialu i na pięć miesięcy przed Euro to największe ryzyko, jakie Zbigniew Boniek podjął w trakcie swoich dwóch kadencji. Prezes PZPN położył właśnie na szali ocenę całej swojej pracy w związku.

Mylić się jest rzeczą ludzką. Oczywiście wymagamy, by osoby na istotnych stanowiskach myliły się możliwie rzadko. Zwłaszcza te, które nie trafiły na te stanowiska z przypadku i stoją za nimi lata doświadczeń i zbierania wiedzy. Natomiast faktem jest, że Zbigniew Boniek pomylił się przy zatrudnieniu Jerzego Brzęczka. Po bardzo dobrym ruchu z Nawałką chciał powtórzyć znany już scenariusz – wziąć trenera z Ekstraklasy, takiego na dorobku, u którego widział te płomienie w oczach i za którym stało doświadczenie piłkarskie w grze dla reprezentacji.

Ale nie wyszło. Nawałka miał obsesję doskonałości, Brzęczek miał obsesję wymówek. Reprezentacja się nie rozwinęła przez okres jego kadencji. Lista wstydu meczów tego zespołu wydłużała się z każdym zgrupowaniem. Odhaczaliśmy cele, ale to wszystko odbywało się w atmosferze minimalizmu i przeświadczenia o tym, że biało-czerwoni grają poniżej swojego potencjału.

Boniek jeszcze dwa miesiące temu stał murem za selekcjonerem. Mówił, że to nie czas na zwolnienia. Że jest zadowolony z pracy Brzęczka, choć akcentował też niepowodzenia i porażki kadry. Natomiast słowem i czynem poświadczał za to, że ufa w projekt „kadra Brzęczka” i nie zamierza przerywać misji obecnego trenera reprezentacji.

I nagle zmienił zdanie. Z tego co słychać w środowisku – ludzie w PZPN-ie są bardzo zaskoczeni. Część pracowników – nawet tych bliskich Bońkowi – twierdzi, że o zwolnieniu dowiedziała się chwilę przed oficjalnym komunikatem. Niektórzy dopiero na stronie PZPN (do momentu, gdy działała, bo później się wysypała) przeczytali, że Brzęczek został zwolniony. Można zatem wysnuć wniosek, że to totalnie autonomiczna decyzja Bońka. Może jak – cytując samego Brzęczka o Piotrze Zielińskim – coś rano przeskoczyło mu w głowie. A może od kilku dni czy tygodni wątpliwości tak w nim się kotłowały, że wreszcie użył – jak sam mówił niedawno – skalpela. Przecież jeszcze kilka dni temu były już selekcjoner był w Hiszpanii na zajęciach w ramach projektu Talent PRO, pracował z młodymi piłkarzami, służył radą trenerom. A dzisiaj już nie pracuje w PZPN-ie.

To nie była decyzja, którą Boniek konsultował w każdym biurze i którą chciał skonfrontować z tymi, którym ufał. Świadczy o tym chociażby fakt, że informacja nie przedostała się do mediów, a przecież PZPN nie słynął w ostatnim czasie z wielkiej szczelności informacyjnej. Regularnie do dziennikarzy wypływały informacje z szatni, nazwiska trenerów młodszych reprezentacji, lista powołanych, składy na mecze. A teraz? Cisza.

Boniek podjął tę decyzję samemu. On wziął ją na siebie. I prawdopodobnie ma też już przyklepanego następcę Brzęczka, którego również i on sam wybrał.

A to oznacza, że prezes PZPN poszedł all-in. Wszystkie swoje żetony postawił na ostatnie rozdanie. Właściwie nie żetony, a swoją reputację. Łączoną ocenę za całe dwie kadencje. Gdy po tegorocznym Euro ustąpi ze stanowiska prezesa związku, wówczas nikt nie będzie pamiętał, że PZPN dźwignął się PR-owo i że poprawił marketing. Nie będzie pamiętał tego, że Boniek trafił z Nawałką. Zdecydowana większość kibiców, publicystów, dziennikarzy będzie miała w głowie świeżo zakończone mistrzostwa Europy.

I właśnie od losów kadry na Euro (oraz po części też początku eliminacji do mundialu) będzie zależeć to, jak będziemy wspominać te dwie kadencje Bońka. Prezes PZPN tym zwolnieniem Brzęczka położył na szali swoją reputację.

Teraz opcje są dwie – albo Boniek trafi i nowy selekcjoner da mu nie tylko dobre wyniki w eliminacjach, ale i dobry wynik na tegorocznych mistrzostwach. Wówczas prezes związku odejdzie z łatką twardego faceta, który nie boi się ryzykownych decyzji i który męską decyzją nie tylko przyznał się do błędu, ale i go naprawił.

Ale co, jeśli następca Brzęczka się nie sprawdzi? Wówczas nikt nie będzie chwalił Bońka za lifting marketingowy i za wybór Nawałki. Bo pomylić się można. I Boniek z Brzęczkiem się pomylił. Ale naprawianie pomyłki kolejną pomyłką to coś, co trudno wybaczyć.

fot. FotoPyk

Opublikowane 18.01.2021 14:15 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 33
Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

Nie wiem, kto zostanie nowym selekcjonerem, ale jestem pewien że różne „dziennikarskie zera” wiszą teraz na telefonie i wydzwaniają do Rudzielca: Rudy, dej mnie to nazwisko, zawsze byłem ci wierny, zawsze broniłem głupich decyzji Brzęczka, a z Nawałki zrobiłem drugiego Kloppa, pamiętasz? Dej do mnie to nazwisko nowego selekcjonera, dej mnie, nie tamtym, błagam…

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Piękna kolejka do lachy Zibiego. Zibi siedzi na fotelu a przed klęczy Stanoski, Mati, Kołtuń i kilku innych żeby chapać mu dzidę i dostać nazwisko nowego selekcjonera.

Udebuluzor
Udebuluzor
1 miesiąc temu
Reply to  CM711

Roman weźmie po same kule

Ponton
Ponton
1 miesiąc temu

złoto 😀

Kemp
Kemp
1 miesiąc temu

Boniek jest narcyzem i łudzę się, że sięgnie głęboko do (nieswojej) kieszeni w nadziei na dobry wynik z dobrym trenerem, a wszystko po to, by być wielbionym przez naród.

justyna
justyna
1 miesiąc temu
Reply to  Kemp

Przypomnij sobie finnanse laty i spólki a potem pierdol…

Kemp
Kemp
1 miesiąc temu
Reply to  justyna

Ciebie? Dziękuję, nie skorzystam.
Kasa PZPN pęka w szwach, więc spokojnie.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu
Reply to  Kemp

pęka m.in dzięki Bońkowi 🙂

justyna
justyna
1 miesiąc temu

Taka prawda że jeśli nawet się nie uda to i tak Boniek ma dla mnie plus.Nie znam nikogo kto za tą decyzje go nie chwali.Chyba tylko kubuś zawiedziony.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 miesiąc temu
Reply to  justyna

Wszystko dobrze, tylko jak to już jeden z użytkowników zauważył pod innym artykułem – chwalić teraz Bonka to trochę tak jakby chwalić złodzieja że po ponad 2 latach odstawił Ci pod dom Twoje własne auto.

justyna
justyna
1 miesiąc temu

Brzęczek był złym wyborem od pocżatku tu się zgadzam ale czy był wtedy jakieś oczywiste kandydatury ? To było takie że może się uda.Nie udało się.Bo awans na euro z taką ekipą to nawet gwiazdy złomarzy z discovery by wykręcili.Polskich trenerów brak , zagraniczni ? Zapewne jakieś odgrzewane kotlety.Może zabrzmi to mało profesjonalnie ale trzeba pytać piłkarzy jak to widzą.Czego oczekują.

John Droos
John Droos
1 miesiąc temu
Reply to  justyna

Teraz to już za późno na taką decyzję. Nowy selekcjoner nie poukłada drużyny po swojemu w tak krótkim czasie.

justyna
justyna
1 miesiąc temu
Reply to  John Droos

Od zakończenia mś do eliminacji me ile jest czasu ? Rok ?

Asga
Asga
1 miesiąc temu

„służyć radom”? Przecież to nawet słownik zmienia na miasto z dużej litery. Służę wam radą- używajcie go.

Stefan Pełszczek
Stefan Pełszczek
1 miesiąc temu
Reply to  Asga

Przeca to liczba mnoga, zjadł i na końcu, miało być radomi :>.

floro flores
floro flores
1 miesiąc temu
Reply to  Asga

nic dziwnego, autorem jest Smyk

nemo
nemo
1 miesiąc temu
Reply to  Asga

Służyć Radom to nowy klub piłkarski.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Boniek jak to Boniek musiał zrobić po swojemu. On już wiedział w listopadzie, że Brzęczka nie będzie, tylko musiał przeczekać moment wzmożonych oczekiwań, żeby nie było, że słucha się ludzi.

Grubszym badz
Grubszym badz
1 miesiąc temu

Na jakiejs sekretnej imperce Jurek nabluzgal po pijaku Zibiemu ten sie wqril I krnabrnego Narcyza Gorskiego najnormalniej ni z gruchy ni z pietruchy w zimny poniedzialkowy poranek wypierdolil…. Przyznajac milionom kibicow w Polsce racje- pomylilem sie. Brzmi jak S-F … Szok! Teraz tylko wybor nastepcy byle nie CM711 czy jakies inne ekstraklasowe atrakcje…. Bardziej obawiam sie logiki I wyboru nastepcy niz ciesze sie zwolnieniem Dzerego, choc trafnej ale pozniej decyzji…

asgasdgas
asgasdgas
1 miesiąc temu

„pracował z młodymi piłkarzami, służył radom trenerom” – przecież to nawet słownik zamienia na miasto z dużej (wielkiej) litery. Służę radą – używajcie go.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
1 miesiąc temu

Znając logikę Zibiego i to jak paplał że „Polskę ma trenować rodzimy trener”, to… nowy trener będzie zagraniczny. Na bank! 🙂

Stefan Pełszczek
Stefan Pełszczek
1 miesiąc temu

Pamiętam jak w C+, w Lidze Plus Extra, podczas zabawy w pomidora, padło pytanie czy Boniek uważa, że jest próżny (potwierdził). Właśnie tutaj się ona objawia w pełnej krasie, ale akurat tym razem ta cecha przeważnie przeszkadzająca w życiu, podejmowaniu decyzji, może okazać się bardzo przydatna. Zdał sobie sprawę, że na 100% następny selekcjoner się nie zaprezentuje gorzej niż z Brzęczek (teściowa kowala się kłania). Wolał przyznać się do błędu (co mu się prawie nigdy nie zdarza), zrobić z mordy dupę, niż odejść w sposób nijaki. Więc nie chodzi o nagłe olśnienie, a o chęć obsikania drzewa jako ostatni ^^. Oby szczochami dumy. Ciekawe kto się zwolnił na karuzeli…

GGucio
GGucio
1 miesiąc temu

Maciej Skorża podobno…

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

A gdyby zostawił Brzęczka i ten przerżnął na EURO, to na Bońka nie spadłaby krytyka? Spadłaby. I mało kto pamiętałby Nawałkę i poprawę PR, bo ludzie mają na ogół krótką pamięć i w przypadku prezesów oraz trenerów pamięta się na ogół ostatni turniej. Jakie więc miał wyjście Boniek? Zostawić selekcjonera, który nie dogaduje się z piłkarzami i liczyć, że jakoś to będzie? Nie miał wyjścia, poniekąd.

hohoho
hohoho
1 miesiąc temu

tak naprawdę Boniek chce jeszcze na koniec kadencji sobie zarobić na znajomym bardzo drogim trenerze…

Karol Rolka
Karol Rolka
1 miesiąc temu

Może i Brzęczek – oczywiście wbrew temu, co mówił ZB – wcale nie będzie tu jedynym zwycięzcą. Może faktycznie został w tym momencie pokrzywdzony, bo największy i najwierniejszy (zdawało by się) promotor sie na niego wypiął. Może… Ale przypatrzmy się temu uważnie. Czy przypadkiem, ten Brzęczek, wyrzucony nagle z pociągu (wcale nie pędzącego, ledwo toczącego się), nie spada teraz na równe nogi, nie otrzepie się i nie pójdzie do domu w stanie błogiego poczucia, że już mu nic nie grozi? Przecież za chwilę miał nastąpić skok na naprawdę głęboką wodę. Grupa eliminacyjna MŚ jest co najmniej trudna (jeśli nie b. trudna), zaś grupa na Euro, to jeszcze nawet gorzej… A popatrzcie sobie obiektywnie – pomiędzy Szczęsnym w bramce (no tu, tradycyjnie, wciąż wianuszek całkiem sprawnych i wartościowych zmienników), a Lewandowskim na szpicy, wieje tragicznym, przerażającym niedoborem personalnym. Sam Zieliński, który akurat jest teraz w jakimś tam gazie (choć wiadomo, że reprezentacja zawsze wlewała mu sporo ołowiu w nogi), tego pustego pola nie obskoczy. Tej drużyny po prostu nie ma z kogo zbudować. Ci zawodnicy, których Brzęczek wprowadził do zespołu, w większości się nie sprawdzili. Albo dlatego, że się nie sprawdzili po prostu, albo dlatego, że się sprawdzić nie zdążyli. A jednak, w sumie, w dossier z osiągnięciami na polu reprezentacyjnym, były selekcjoner ma raczej plusy, jeżeli chodzi o to, co miał z drużyną osiągnąć i co przecież osiągnął. A ten, kto go teraz zastąpi będzie miał wejście najtrudniejsze z możliwych, więc ciekawe, ciekawe…

poinformowany
poinformowany
1 miesiąc temu

Jest trzech kandydatów, dogrywka trwa. Skorża, Urban, Nawałka.

Boban
Boban
1 miesiąc temu

A tymczasem w warszawskiej siedzibie Weszło Rokuszewski nieśmiało uśmiecha się pod wąsem

Prextor
Prextor
1 miesiąc temu

Rysiu Tarasiewicz!!!

Lukasz
Lukasz
1 miesiąc temu

Jak nowemu trenerowi nie wyjdzie to Boniek powie „no, ale zaraz panowie, chcieliscie zwolnienia Brzeczka, chcieliscie fachowca zza granicy to odpierdolta sie ode mnie”

nemo
nemo
1 miesiąc temu

Będzie trener z zagranicy.
Litwin, Czesłavus Michnieviczus.

Radek
Radek
1 miesiąc temu
Reply to  nemo

A może od razu Stanislav Levy?

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

Ja i tak będę wspominać dobrze, bo jak sobie przypomnę we władzach Lato, Kręcine, te ich wywiady, prostactwo to co by nie mowić o Bońku, wyprzedza ich o lata świetlne.

Anglia
02.03.2021

Manchester City dokonał egzekucji Wilków

Manchester City jest ostatnio w takim gazie, że nawet gdyby miał zagrać mecz w niedzielę rano, a jego piłkarze wyszliby na boisko z syndromem dnia poprzedniego, to i tak spotkanie zakończyłoby się ich wygraną. Dziś po prostu wybrali się na polowanie, ustrzelili Wolverhampton, choć wcale nie była to dla nich przyjemna rozgrywka. W drugiej odsłonie […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lech Poznań i trofea – para wybitnie niedobrana

Gdy Lech grał w Lidze Europy, słabszą formę w Ekstraklasie można było tłumaczyć tym, że gra na trzech frontach. A że nawet po odpadnięciu z fazy grupowej LE w lidze nadal poznaniakom szło jak po grudzie, zespół Żurawia postanowił pójść krok dalej. I odprawił się z kolejnego frontu. Tym samym zaprzepaścił szansę na zdobycie jakiegokolwiek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Raków wybił Lechowi z głowy Puchar Polski. „Kolejorz” właśnie przegrał sezon?

Lech Poznań miał uratować sezon poprzez Puchar Polski, ale wyszły z tego blade cztery litery. Już z Radomiakiem cudem wygrał serię rzutów karnych, psim swędem meldując się w ćwierćfinale. Raków jednak bezlitośnie „Kolejorza” wyjaśnił. A w zasadzie to znów wyjaśnił, bo już trzy lata temu, jeszcze jako pierwszoligowiec, zespół Marka Papszuna eliminował lechitów z PP. […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Do trzech razy sztuka. Trójmiasto w końcu sprostało Puszczy

Puszcza Niepołomice w Pucharze Polski dorobiła się miana drużyny niewygodnej, a może nawet „pogromców”. Za kadencji Tomasza Tułacza, która trwa od 2015 roku, skromny pierwszoligowiec już trzeci raz zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, na rozkładzie mając między innymi takie firmy jak Korona Kielce (ekstraklasowa), Lechia Gdańsk (dwukrotnie) czy Wisła Płock. W tym sezonie los […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Środa w Weszło FM: pucharowy mecz Legii z komentarzem Kowala oraz magazyny klubowe

Środa w WeszłoFM upłynie pod znakiem ćwierćfinałów Pucharu Polski. Będziemy relacjonować oba spotkania, ale będą też premiery „TSW”, „TriGapy”, „Stacji Poznań” czy „Głosu Portowców”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o dobry nastrój o poranku zadbają Monika Wądołowska i Wojciech Piela. Wśród materiałów, które usłyszycie – echa wtorkowego meczu Manchesteru […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

1312, czyli jak dziennikarz podjął próbę zrozumienia ducha ultras

– Dla niej wszyscy młodzi, łysi, tacy sami: ścierwo – twierdziła legendarna pani Janina, której przemyślenia opisał w utworze „Każdy ponad każdym” raper Sokół. Starsza kobieta z warzywniaka reprezentowała opinię nie setek czy tysięcy, ale milionów ludzi na całym świecie, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Sam przecież czytałem to milion razy pod swoimi […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Pirelli znika z koszulek Interu. Koniec pewnej ery

Zanosiło się na to od dawna, tajemnicą nie było, ale jednak głośnym echem rozeszła się wczorajsza wypowiedź CEO Pirelli, Marco Tronchettiego Provery, który potwierdził oficjalnie, że nazwa koncernu zniknie z koszulek Interu Mediolan. Pirelli nierozłącznie widniało na strojach nerazzurri przez dwadzieścia siedem lat. W zasadzie dla całych pokoleń kibiców, trudno sobie wyobrazić te stroje bez […]
02.03.2021
Inne sporty
02.03.2021

Mateusz Gamrot wraca! Druga walka Polaka w UFC już w kwietniu

Po przegranym w kontrowersyjnych okolicznościach debiucie w UFC Mateusz Gamrot wraca do klatki. Już 10 kwietnia zmierzy się ze Scottem Holtzmanem (14-4, 5 KO). To, że ma walczyć akurat z Amerykaninem, świadczy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie ma zamiaru odpuszczać i nie boi się wyzwań. Po drugie w federacji wierzą w umiejętności Polaka i […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Taras Romanczuk: – Nie umiałem grać w piłkę

– Przed przyjazdem do Polski taktycznie nie umiałem podstawowych rzeczy. Nie miałem żadnych treningów taktycznych na dużym boisku. Nie wiedziałem w tym temacie nic – z Tarasem Romanczukiem z Jagiellonii Białystok rozmawiamy o jego niebanalnej ścieżce kariery. Jak blisko był, by zostać w Ameryce, gdzie pracował fizycznie. O przyjeździe do Polski, gdzie trafił w Legionovii […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Dla Lecha Poznań każdy mecz jest jak finał

Znacie te powiedzonka, nie? Finisz ligi, zostaje parę kolejek, różnice punktowe na szczycie tabeli są minimalne. Wychodzi trener wicelidera i oznajmia: dla nas każdy kolejny mecz jest jak finał, w każdym remis czy porażka mogą oznaczać utratę tytułu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym spotkaniem Pucharu Polski? Dla Lecha Poznań też każdy mecz jest jak […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lato: – Kazimierz Górski był tylko jeden i to się nigdy nie zmieni

– Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Stoch powiedział, że zadzwoni do FIFA i zgłosi mnie do nagrody Puskasa”

Patryk Szysz, zawodnik Zagłębia Lubin: – Myślę, że prawe skrzydło jest moją optymalną pozycją. Tam mogę pokazać najwięcej. W roli napastnika muszę stać tyłem do bramki, a w aktualnym wariancie mam pole do popisu. Mogę się tutaj trochę pościgać, szukać sytuacji 1 na 1, próbować dośrodkowań. Choć, jeśli będzie taka potrzeba, zagram też na „dziewiątce”. […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Djurdjević: Nie mam pretensji do sędziów. Jedyne, czego mi brakuje, to dystansu

Porozmawialiśmy z Ivanem Djurdjeviciem na temat sędziowskich kontrowersji z ostatniego meczu pomiędzy Chrobrym Głogów i Koroną Kielce. Czy czuje się skrzywdzony decyzjami arbitra? Czego brakuje naszym piłkarzom oraz trenerom? Transfer Jakuba Araka to mit? A może rzeczywiście było coś na rzeczy? Czy Maksymilian Banaszewski będzie prezentował się jeszcze lepiej niż jesienią? Dlaczego szkoleniowiec Chrobrego ma […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Legia do Przesmyckiego: „Wnioskujemy o niewyznaczanie sędziego Frankowskiego do naszych meczów”

Nie milkną echa skandalicznego występu sędziego Bartosza Frankowskiego w ostatnim meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Arbiter dopuścił do niezwykle ostrej gry, na czym szczególnie ucierpieli zawodnicy „Wojskowych”, przede wszystkim wielokrotnie (i często bezkarnie) poturbowany Luquinhas. Do sprawy w specjalnym oświadczeniu postanowili się odnieść mistrzowie Polski. Pismo podpisane przez prezesa Dariusza Mioduskiego, a skierowane do […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

ROKI WYJAŚNIA: Pompowanie Rakowa Częstochowa

„No i gdzie jest ten wasz wielki Raków, który tak pompowaliście?”. Na początku rundy wiosennej pytanie to pada tak często i z tak wielu stron, że Mateusz Rokuszewski postanowił sprawdzić, czy Raków Częstochowa to rzeczywiście pieszczoch mediów. A jeśli tak, to odpowiedzieć też na pytanie, z czego te chody u dziennikarzy wynikają. To pierwszy odcinek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

PRASA. Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. „Tata żył rytmem rozkładu PKP”

We wtorkowej prasie wiele tekstów z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. Jest też kilka rzeczy poligowych i recenzja książki o Diego Maradonie, która zdecydowanie nie jest cukierkowa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że Cracovia potrzebuje nowego impulsu. Na boisku Cracovia wygląda jak zespół w rozsypce. Aż się prosi, by osoba z zewnątrz weszła do […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Jakub Kuzdra: – Jako drużyna mamy największe serce w Ekstraklasie

Jakub Kuzdra był gościem najnowszego odcinka programu „Weszłopolscy” w Kanale Sportowym. – Rozmawiamy z przeciwnikami po meczach i przyznają, że mega ciężko się z nami gra. Na papierze pewnie mamy jedną ze słabszych kadr w lidze, ale serce jako drużyna mamy, myślę, największe w Ekstraklasie – powiedział piłkarz Warty Poznań. Zapraszamy do lektury zapisu wywiadu […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Ulubiona mapa w CS-ie? Mapa Polski!”

Dlaczego na treningach piłkarze Stali Mielec nie muszą uciekać z muru, kiedy do rzutu wolnego podchodzi Petteri Forsell? Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Mielcu i dlaczego do Rzeszowa? Co czyni wyjątkowym Korteza? Dlaczego najlepszą mapą w CS-ie jest mapa Polski? Czy warto sypać ziarna gołębiom? Dlaczego trudno odpowiedzieć na pytanie, czy wolna niedziela handlowa […]
02.03.2021