post Avatar

Opublikowane 15.01.2021 13:10 przez

Kamil Warzocha

Chciałbym wszczepić dzieciom miłość do piłki, uśmiech na twarzy. Wiem po sobie, że jeśli robisz coś, co kochasz, przychodzi ci to zdecydowanie łatwiej. Oczywiście trzeba też koncentracji, ale ona nie wyklucza okazywania radości w czasie uprawiania sportu. Dzisiaj bardzo często trenerzy mówią „Zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, skoncentruj się”. Moim zdaniem trzeba wprowadzać trochę luzu – opowiada Deleu, Brazylijczyk doskonale nam znany z polskich boisk. Co u niego słychać, jak będzie wyglądała jego nowa rola u schyłku kariery, co denerwuje go w Polakach i kim jest dla swoich rodaków? Zapraszamy.

Jak tam zdrowie? W marcu stuknie ci 37 lat.

Czuję się naprawdę dobrze, wiek nie oddaje mojej mocy na boisku! W Bytovii grałem właściwie wszystko poza małymi wyjątkami, kiedy musiałem pauzować za kartki. Dawno nie miałem żadnej kontuzji, za co serdecznie dziękuję Bogu. Mental też stoi na wysokim poziomie, więc ogółem, mimo że lata lecą, na nic nie mogę narzekać.

To co, chcesz powiedzieć, że masz wiek biologiczny jak Cristiano Ronaldo?

Cristiano może nie, bo on jeszcze bardziej dba o ciało niż ja, ale wydaje mi się, że wcale nie byłbym tak daleko! Dałbym sobie 28 lat.

Z biegiem czasu nadal prowadzisz się jak pan-piłkarz? Czy może zaczynasz już trochę odpuszczać z profesjonalizmem?

Może nie jest tak jak kiedyś, to muszę szczerze przyznać, ale wciąż trzymam się pewnych zasad. Tym bardziej na meczach czy treningach, gdzie mój profesjonalizm zawsze jest obecny niezależnie od poziomu ligi. Poza boiskiem też staram się dbać o zdrowie, nie patrząc, że mam taki a nie inny wiek. Gdybym nie prowadził się jak należy, pewnie nie dałbym rady zagrać od deski do deski prawie wszystkich spotkań w rundzie jesiennej.

Czujesz się na tyle dobrze, żeby móc jeszcze pograć na poziomie centralnym?

Dałbym radę bez problemu. Ba, mógłbym zagrać na niezłym poziomie w 1. lidze. Niestety tam już nie patrzą na piłkarzy 34+, uważają, że ktoś taki już się nie nadaje. Wydaje mi się też, że w tym wieku nie przyniósłbym wstydu nawet w Ekstraklasie. No, ale to nie ja decyduję. Zresztą mój czas na szczycie już minął, było fajnie, ale teraz patrzę na przyszłość w Jaguarze Gdańsk. Spodobał mi się ich projekt. Będę mógł jednocześnie pracować w akademii i grać w 4. lidze. Dzieci, treningi indywidualne, ogółem kierunek trenerski.

Telefonu z Wieczystej Kraków nie było?

Niestety nie! Słyszałem, że kiedy już stamtąd dzwonią, podobno nie da się odmówić. Cieszę się jednak, że wróciłem do Gdańska na dobre. To dla mnie najważniejsze. Zawsze powtarzałem, że to miasto jest moim miejscem na Ziemi, jestem w nim zakochany. Oczywiście do Bytowa dojeżdżałem z Gdańska, ale praktycznie cały dzień bywałem poza domem. Teraz w końcu będę miał więcej czasu. Oczywiście ogromny sentyment mam do Krakowa, ale to za czasów gry dla Lechii poznałem w Polsce wszystko, co najlepsze. Mam tu przyjaciół, jest plaża! Czuję się gdańszczaninem. Chcę zostać tutaj do końca życia.

Skąd w ogóle pomysł na Jaguara Gdańsk?

Z propozycją zadzwonił do mnie Marek Szutowicz, z którym miałem okazję współpracować w Lechii przez kilka lat. W Jaguarze jest on trenerem seniorów i koordynatorem akademii. Szczerze mówiąc, nie chodzi tutaj nawet o finanse, bo one powoli przestają mieć znaczenie, skoro jestem na końcu swojej kariery. Przekonał mnie plan na przyszłość, fakt, że mogę zapracować na zatrudnienie po zakończeniu gry w piłkę. Nie zastanawiałem się dwa razy, bo zdaję sobie sprawę, że ta opcja może zapewnić mi stabilność. Jeśli swoją robotę będę wykonywał dobrze, w Jaguarze najpewniej będę mógł zostać na lata.

Jaguar ma szansę nawet awansować. Jest w czołówce swojej ligi.

Tak, drużyna zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Nie ma jednak presji na świetne wyniki seniorów i awanse. To wszystko nie jest takie napięte. Jeśli chodzi o mnie, klub oczekuje, żebym prowadził zajęcia dzieciaków i robił treningi indywidualne. W międzyczasie będę grał w tej 4. lidze, więc oficjalnie kariery jeszcze nie skończyłem!

Taka myśl o końcu na pewno już w twojej głowie kiełkuje, ale chyba odsuwasz ją na później.

Dokładnie. To będzie dla mnie bardzo bolesna chwila, choć mam nadzieję, że ona nadejdzie dopiero za kilka lat. Wiesz, mam świadomość, że tak jak coś się zaczyna, tak kiedyś musi się skończyć. Dopóki wstydu na boisku nie będzie, mowy o zakończeniu kariery nie ma. Taką granicę sobie wyznaczyłem.

Ciągnie cię do roli trenera młodzieży? Bo chyba nie wziąłbyś takiej fuchy, gdybyś nie czuł, że się w niej nie odnajdziesz.

Zawsze o tym myślałem. Trener seniorów to nie moja bajka, ale bycie wśród młodzieży – jak najbardziej. W najbliższym czasie będę robił papiery trenerskie, żeby wszystko było czarno na białym. To mój pomysł na siebie. Mam nadzieję, że wypali.

Gdybyś miał zacząć pracę już dzisiaj, co chciałbyś przekazać młodym kandydatom na piłkarzy?

Zależałoby mi, żeby mieli pozytywną energię. Powiedziałbym, żeby na boisku byli szczęśliwi, choć również odpowiedzialni. Chciałbym im wszczepić miłość do piłki, uśmiech na twarzy. Wiem po sobie, że jeśli robisz coś, co kochasz, przychodzi ci to zdecydowanie łatwiej. Oczywiście trzeba też koncentracji, ale ona nie wyklucza okazywania radości w czasie uprawiania sportu. Dzisiaj bardzo często trenerzy mówią „Zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, skoncentruj się”. Moim zdaniem trzeba wprowadzać trochę luzu. Z własnych doświadczeń wiem, że to pomaga. Będę dla dzieciaków kimś, kto nie wprowadza zbytecznej presji, a daje więcej swobody i próbuje nauczyć czerpania radości. W tak młodym wieku to ma być bardziej zabawa, o czym w Polsce często się zapomina. Odpowiedzialna i z właściwą dozą koncentracji, ale jednak zabawa.

Dzisiaj pryzmat pieniędzy często góruje nad miłością do piłki.

Kiedy zaczynałem jako dzieciak, moim pierwszym marzeniem było zostanie piłkarzem, a później gra w Europie. Nie myślałem jednak o sobie, myślałem o pomocy dla mojej rodziny. Zawsze się tym kierowałem. Możesz zarabiać większe pieniądze, okej, ale nie można zapominać, skąd się wywodzisz i kto ci pomógł. Z takim podejściem gram w piłkę i życzyłbym sobie, żeby najważniejsze czynniki ludzkie brały pod uwagę kolejne pokolenia. Dzisiaj jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się w jakimś stopniu wpłynąć na lepszy poziom życia mamy, taty czy siostry.

Dzięki Bogu miałem takie możliwości, żeby nie tylko spełnić marzenia, ale też pomóc najbliższym. Jestem pewny, że oni są dumni z mojej kariery, a przede wszystkim wdzięczni. Może nie za wiele dokonałem, ale coś tam się udało. Cieszę się nawet małymi rzeczami, bo znam sytuację w moim miasteczku, skąd wyszło co najwyżej dwóch-trzech piłkarzy, też spełniających marzenia. Nie chodzi tu o cel, a właśnie marzenie, które napędza.

W swoich okolicach w Brazylii twoja kariera jest pewnie przykładem dla innych.

Dokładnie. To jest naprawdę niesamowite uczucie, kiedy widzę dzieciaków, którzy chcą osiągnąć to co ja. Są moimi fanami. Dostaję wiadomości „Deleu, kiedyś też chciałbym zrobić taką karierę!”. Żadne pieniądze tego nie kupią. Wiesz, takiego uczucia, że możesz być dla kogoś idolem. Nie tylko ze względu na poziom sportowy, ale również pod kątem ludzkim. Nieważne, czy grałem w Brazylii czy przez ostatnie lata w Europie. Zawsze, kiedy wracam do siebie, witam się ze wszystkimi i ich przytulam. Nie zapominam, że w pewnym momencie też nie miałem w życiu zbyt wiele.

Tak sobie pomyślałem, że kiedy skończysz karierę, pewnie najbardziej będziesz tęsknił za szatniową codziennością . Jako pozytywny gość, człowiek-żartowniś.

Już o tym myślałem i odrobię to sobie z dzieciakami! Oczywiście to nie będzie to samo, bo pewne zachowania w szatni są unikalne, jest też pełno przekleństw. Przy zabawie z dziećmi będę musiał pilnować się z kulturą.

W jakiejś szatni był większy żartowniś od ciebie?

W Lechii chyba nie, ale w Cracovii świetną atmosferę robił Mateusz Cetnarski. Śmiało mógł ze mną rywalizować! Natomiast ja gdziekolwiek bym nie był – zawsze uśmiech na twarzy. Dobra, zdarzało się, że byłem obrażony. Wtedy nikt obok mnie w szatni nie siadał, bo wiedział, że to musi być coś naprawdę poważnego.

Takich momentów musiało być naprawdę mało. Nie potrafię sobie wyobrazić ciebie obrażonego.

Tak jest lepiej! Fakt, to były wyjątkowe sytuacje. Jak mówią – szkoda nerwów.

Nie wierzę jednak, że zawsze było tak kolorowo. Po tylu latach myślałeś sobie, że coś dało się zrobić lepiej lub inaczej?

Myślę, że nie mogę żałować żadnej decyzji. Jasne, że zawsze da się zrobić coś lepiej, ale, patrząc w przeszłość, do nikogo żalu nie mam.

Czyli jesteś człowiekiem, który zawsze szuka pozytywnej strony życia.

Zgadzam się w 100%. Uważam, że w naszym życiu nie ma rzeczy przypadkowych. Wierzę w coś takiego jak przeznaczenie. Nawet jeśli coś nie wychodzi, staram się z tego wyjść, nie dołować się. Porażki nas wzmacniają, przygotowują do następnej próby. Żałowanie jakichś decyzji nie pomaga, a pozytywne myślenie już tak.

Pewnie nie raz odbiłeś się od ściany ze swoim pozytywnym myśleniem akurat w Polsce. Tu mamy więcej pesymizmu niż w przykładowej Brazylii.

Muszę przyznać, że wiele razy mnie to denerwowało. Konkretny przykład: mamy 20 punktów w lidze, pięć straty do pierwszej czwórki, cztery-sześć do strefy spadkowej. Pewnego dnia słyszę „Kurde, jesteśmy ledwo nad kreską”. Wtedy ciśnienie mi się podnosi i mówię „K*rwa, mamy przecież pięć punktów do czołówki! Dlaczego nie patrzymy do przodu?”. Powtarzałem, że po wygranym meczu możemy złapać kontakt. Nienawidzę takiego podejścia. To myślenie o porażce jeszcze przed meczem… Czasami mam wrażenie, że ten pesymizm wielu Polaków jest zakodowany w głowie. Oczywiście, że trzeba mieć świadomość o strefie spadkowej, ale nie aż tak, żeby się t nakręcać.

Domyślam się, że właśnie takie nastawienie zamierzasz wpajać w Jaguarze.

Trzeba być przygotowanym mentalnie na zwycięstwo, nie porażkę, nawet mimo trudnej sytuacji. Nie ma rzeczy niemożliwych. No, chyba że zmartwychwstanie Jezusa! I to co mówię – moi chłopcy będą zawsze grali do końca. Nieważne z kim, zawsze o trzy punkty.

Rozmawiał KAMIL WARZOCHA

Fot. Newspix

Opublikowane 15.01.2021 13:10 przez

Kamil Warzocha

Liczba komentarzy: 10
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Juz bolec-stolec mowil ze „polskim chlopakom brakuje lucu”.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

„Trzeba być przygotowanym mentalnie na zwycięstwo, nie porażkę,” – proponuje wszystkim sobie zobaczyc jeszcze raz mecz z senegalem jak Lewandowski wyprowadzal druzyne na boisko – po minie bylo widac ze przegramy. Ja to wiedzialem po jego mimice twarzy, mial twarz jakby mial 5 kilo gowna w gaciach. Niezle byl obsrany i spiety.

Swietny pilkarz ale nie swietny kapitan. Kapitan to powinien byc wariat (w pozytywnym slowa znaczeniu). Ktos za kim reszta pojdzie w boj. Nie widze tych cech u Lewandowskiego. Juz predzej Glik.

Zakola na dupie
Zakola na dupie
1 miesiąc temu

Luzu? Żeby tylko. Szkolenia, kasy, materiału ludzkiego. Słowem – wszystkiego.

Jeremi
Jeremi (@jeremi)
1 miesiąc temu

Plus dla Marka Szutowicza i Jaguara, że zaproponowali Deleu pracę, o której marzył. O ile dobrze pamiętam, to kiedyś Lechia miała wobec Brazylijczyka podobne plany, no ale na planach i obietnicach jak to często w Lechii się skończyło, a szkoda, bo jestem pewien, że Deleu dałby z siebie więcej, niż wielu z bardzo szerokiej kadra trenerskiej Akademii Piłkarskiej Lechii od U8 do U18, on by od rana do wieczora siedział z młodzieżą z uśmiechem na twarzy. Może tak kilka nazwisk z tej szerokiej kadry: Wiktorowski, Przybylski, Gajowniczek, Rymarczyk, Bucholc, Urbański, Kostrzewa, Michalski, Żmijewski, Rusinek, Rosiński, Byszko, Żukowsi, Kubsik, Kosznicki. Mało tych nazwisk z Akademii Lechii ?, a dla Deleu nie ma miejsca, chociaż kiedyś mu obiecywali….. To proszę jeszcze kilka znakomitości na koniec, których nie powinno się kwestionować: Gładysz, Puszkarz, Zieńczuk, Wiśniewski, Pęczak…. chyba starczy, a dla Deleu wciąż nie ma wciąż miejsca. Sprawdźcie sobie kogo ta plejada wychowała, to bardzo się zdziwicie. Jestem pewien, że Marek Szutowicz i Jaguar będą z Deleu zadowoleni.

elo
elo
1 miesiąc temu

to wypierdalaj na favele

Marlon
Marlon
1 miesiąc temu
Reply to  elo

Ha ,ha ty kompletnie nic nie zrozumiałeś z tego wywiadu…..

fdjfdjdhdsh
fdjfdjdhdsh
1 miesiąc temu

https://skutecznetypowanie1x2.blogspot.com/ – Wczoraj trafili 737 kurs kuponu. Sam skorzystalem i zarobilem ponad 10 tys. Smialo polecam ich typy bukmacherskie. Kolejny kupon mają już na dziś.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  fdjfdjdhdsh

Kurwa to przyślij typy na jutro i po jutrze i po po jutrze.. A jak nie to wypierdalaj trolu

Kim ho jin
Kim ho jin
1 miesiąc temu

„(…)żeby wszystko było czarno na białym.”
A to rasista! Zero szacunku dla inncyh

Nauczyciel
Nauczyciel
1 miesiąc temu

Fajny gość, do tego zakochany w tym Gdańsku, choć pewnie i mniej przyjemne wspomnienia z nim ma. Choćby jak tzw. kibice Lechii po jednym z jego goli, gdy podbiegł do nich się cieszyć, zaczęli śpiewać „Jećab Murzyna, Lechia to biała drużyna”. Żenada.

Suche Info
07.03.2021

Media: Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021