post
Avatar

Opublikowane 24.12.2020 14:36 przez

redakcja

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię o stadionie – to zmienia się kierowcę. Tego nie mogę przeboleć – mówi Jacek Kruszewski, były prezes Wisły Płock. Szczera rozmowa. Zapraszamy.

Życie zwolniło po odejściu z Wisły Płock?

Zwolniło, bo zostałem zwolniony. Tak można powiedzieć. Po dziesięciu latach intensywnej pracy przyszedł czas, w którym mi podziękowano i ta pustka się pojawiła. Ale cóż, skoro los dał szansę na zwolnienie biegu, to trzeba tę szansę wykorzystać. Choć na pewno ciężko było mi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Poświęciłem w końcu więcej czasu rodzinie. Kilka dni przed odsunięciem mnie od Wisły, urodziła mi się druga wnuczka. W dramatycznych okolicznościach. To był dla nas olbrzymi stres i walka o życie wnuczki Bianki oraz córki Katarzyny. Tak na marginesie, myślę, że ta cała sytuacja związana ze mną miała wpływ na to, że Kasia, która bardzo wszystko przeżywała, miała poważne problemy z mocno przedwczesnym rozwiązaniem.

W każdym razie – poświęcam się rodzinie, a tego mi brakowało w czasach pracy. Poza tym obserwuję wydarzenia piłkarskie, jak jeszcze było można, jeździłem na mecze ekstraklasy i niższych lig, reprezentacji Polski, byłem także we Włoszech, oglądałem w akcji zięcia. Absolutnie się nie nudzę. Natomiast coraz mocniej zaczyna brakować mi adrenaliny związanej z pracą zawodową i pojawiające się kolejne opcje zatrudnienia coraz wnikliwiej analizuję.

Czuje pan, jak zmienił się odbiór Wisły Płock? Dziś to jest być może najbardziej krytykowany, a może i najbardziej nieszanowany klub w Ekstraklasie.

Może coś w tym jest. Tyle że nasz klub nigdy nie był na topie i nigdy nie był dobrze oceniany. Zawsze byliśmy traktowani z przymrużeniem oka. Jak awansowaliśmy do Ekstraklasy w 2016 roku, niewiele osób patrzyło na nas poważnie, mieliśmy być w elicie na chwilę. Ale ciężka praca wielu ludzi, Łukasza Masłowskiego, moich wiceprezesów, pracowników marketingu, potrafiła zmieniać postrzeganie Wisły. Gdy pojawiły się dobre wyniki, reprezentanci, transfery Recy i Szymańskiego, ta opinia się zmieniła. Dzisiaj gorzej się mówi o tym klubie i jest to przykre. Ale nie wszystkie opinie i komentarze są sprawiedliwe. Media są jednak od komentowania i nie będę im zamykał ust.

Tym bardziej że w tych opiniach jest sporo racji.

Faktycznie, zmiany, jakie zachodzą w klubie – już nie mówię tylko o sobie, a choćby o odejściu dyrektora sportowego tuż po zamknięciu okna – nie wypływają dobrze na postrzeganie Wisły. Dzisiaj odbiór społeczny klubu nie jest dobry, mimo że budowany jest w końcu nowy stadion. Długa musiałaby być analiza tego, dlaczego tak się dzieje.

Szczęście w nieszczęściu, że podziękowano panu dość szybko. Mam wrażenie, że cała złość i szydera skupia się na Marku Jóźwiaku.

Powiem inaczej, to dla mnie żadne szczęście. Wydaje mi się, a raczej jestem przekonany w stu procentach, że gdybym został w klubie, to całego zamieszania w Wiśle by nie było. Mówię to nie dlatego, żeby się wychwalać, tylko dlatego, że my przeżywaliśmy różne kryzysy co sezon, ale potrafiliśmy z nich wychodzić. Nauczyliśmy się rozmawiać i współpracować z zespołem, z trenerami. Ogniska gasiliśmy w zarodku, staraliśmy się nie prać brudów na zewnątrz.

Wiedziałem dokładnie, jak to się robi. Gdy na przykład Sobolewski przegrywał w poprzednim sezonie, to patrząc na jego pracę i będąc z drużyną non stop, wiedziałem jak reagować. Wychodziliśmy obronną ręką z wielu trudnych momentów, takich o jakich nawet nie wiecie. Teraz jest zamieszanie z odwołaniem prezesa, z odwołaniem dyrektora. Niezadowolenie z piłkarzy, do tego wiadomości o nowym trenerze… To na pewno nie wpływa pozytywnie na postrzeganie Wisły. Ale żeby była jasność: nie cieszę się z tego, mimo że wyciśnięto mnie jak kilkakrotnie użytą cytrynę i odstawiono na bok. Będę kibicował Nafciarzom niezmiennie.

Z Sobolewskim się udało, ale nie zawsze było tak różowo – przykład Dźwigały, z którym, odniosłem wrażenie, ma pan na pieńku, ale któremu – co gorsza – trzeba było płacić pensje za nic.

Może on ze mną ma kłopot, ja nie. Rozumiem, że wracamy do wywiadu, którego udzielił wam. Pokazał nim tylko to, że mieliśmy rację, odwołując go z funkcji. Natomiast ja tak naprawdę nie miałem nigdy problemów z trenerami, bo jestem człowiekiem, który ludzi obdarza sporym zaufaniem, ale też szybko nauczyłem się zasady ufaj i sprawdzaj. Jednak trenowi Dźwigale życzę wszystkiego dobrego, ale niech on mi wierzy: nie było możliwości, by pozostał na swojej funkcji i wszyscy w klubie, nie tylko ja, byliśmy tego pewni. Jeżeli będzie chciał o tym porozmawiać, jestem chętny, by mu to wyjaśnić. Takie były realia.

Chciałem zapytać, czy po tych kilku miesiącach rozumie pan decyzje o zwolnieniu, ale po początku naszej rozmowy widzę, że wciąż nie.

Nie, nie rozumiem tej decyzji i nie pogodziłem się z nią. Nigdy oficjalnie nie zostały mi podane powody, dlaczego tak się stało. Moja praca była oceniana pozytywnie przez radę nadzorczą, dostawałem jednogłośne absolutorium, nie było przesłanek sportowych do zmiany. Natomiast została ona dokonana, właściciel miał takie prawo. Ale ja czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię o stadionie – to zmienia się kierowcę.

Tego nie mogę przeboleć. Gdyby to się stało rok temu, gdy walczyliśmy do ostatniej kolejki o utrzymanie, pewnie byłoby mi łatwiej to zrozumieć. Po raz pierwszy popełnialiśmy błędy przy wyborze szkoleniowców, był duży stres na finiszu i tak dalej. Okej. A teraz utrzymaliśmy się w bez najmniejszego problemu. Zostawialiśmy w pokonanym polu silne kluby i miasta takie jak Łódź, Kielce czy Gdynia. Wydawało mi się, że tu nic nie może się stać, zwłaszcza, że przed nami był spokojny w końcu sezon przejściowy.. Zresztą nie tylko mi – radzie nadzorczej po wygranych w końcówce nie przechodziła przez myśl żadna zmiana. Nie mogę się z tym pogodzić i pewnie nigdy nie pogodzę. Ale cóż. Być może właściciel stracił do mnie zaufanie ze względów politycznych, może innych… Szkoda, bo nie dawałem dowodów nielojalności, a zawodowo podniosłem Wisłę z głębokich ruin.

Politycznych, to znaczy?

Wiadomo, że właścicielem Wisły jest miasto, a przedstawicielem miasta jest prezydent. Ciężko, żeby nie było polityki wokół klubu. Ja starałem się unikać polityki przez wiele lat, wręcz przeciwnie, chciałem jednoczyć polityków w klubie – bez znaczenia, czy rządzących, czy tych z opozycji. Był moment, kiedy w ostatnich wyborach dostałem propozycję kandydatury do rady miasta. Odmówiłem z dwóch powodów. Po pierwsze wówczas zmarł mój tata i ja nie bardzo miałem ochotę angażować się w kampanię, a po drugie miałem przekonanie, że Wisła to klub wszystkich płocczan (i nie tylko), wszystkich ugrupowań politycznych. Byłem dumny z tego, że w moim gabinecie przy słynnym długim stole, politycy z wszystkich opcji stukali się kieliszkami za Wisełkę. Być może tak nie powinno być? Ale ja jestem Wiślakiem i zawodowcem i dla mnie to był powód do ogromnej satysfakcji.

Rozumiałbym zmianę przez politykę, gdyby zmienił się prezydent, a jest ten sam.

A może przypomniały mu się wydarzenia z przeszłości? Nie wiem. Mi nic konkretnego nie zostało zakomunikowane, ale słyszałem na przykład, że ogromne wsparcie kibiców po informacji o planowaniu mojego odwołania było inspirowane przeze mnie. Że to ja wymyśliłem marsze kibiców, akcje protestacyjne… Bzdura – nie miałem z tym nic wspólnego. Kibicom mogę tylko podziękować. A Wisła była apolityczna, dzięki czemu w mieście rządzonym przez Platformę do Wisły wszedł Orlen, czyli spółka skarbu państwa. Z tego byłem dumny i nie patrzyłem na barwy polityczne.

Ale na przykład letnie okno transferowe po czasie nie może pana bronić.

W 70% to nie jest moje okno.

To pan zatrudniał Jóźwiaka.

Nie tylko ja. Zarząd i rada nadzorcza stosunkiem głosu sześć do zera zatrudniła Marka. Nie żałowałem tego i nie żałuję. Zimowe okno, w którym sprowadziliśmy Kocyłę, Kamińskiego, Sheridana, Wolskiego i Gjertsena, byłoby – gdyby nie fatalna kontuzja Rafała – najlepszym od niepamiętnych czasów. Jak obserwowałem ten zespół w grach kontrolnych – wewnętrznych, ale zawsze – i widziałem jak funkcjonuje środek pola z Furmanem i Wolskim, jak w tej sytuacji wygląda Sheridan, a na skrzydłach Gjertsen oraz Kocyła, to mogłem się tylko cieszyć. Bez kontuzji Wolskiego to okno byłoby w stu procentach trafne. Poza tym dostrzegałem w Marku zaangażowanie, pracowitość. Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że wiosną, gdy przedłużaliśmy umowę, trzeba jeszcze dać Markowi szansę. Nie wiem, co się stało przez te ostatnie miesiące, ale słyszę, że zarząd miał pretensje do dyrektora. Dla mnie nie jest to do końca zrozumiałe.

Ściągając Wolskiego, trzeba mieć w tyle głowy jego kontuzje, poza tym Sheridan strzelił dwie bramki, a Gjertsen miał dwie asysty. To są wszystko słabiutkie liczby.

Gjertsen miał bardzo dobrą wiosnę, Sheridan strzelił dwie bramki…

i na tym skończył!

Tak, ale to jest napastnik, który żyje z podań. Te wiosenne trafienia to były bramki po szybkich atakach, kontrach, kiedy wychodził sam na sam. Wolski przepracował ciężko pierwsze tygodnie u nas i nie było najmniejszych oznak, że pojawi się kolejna kontuzja. My przy transferach musimy podejmować ryzyko. To było dokładnie to samo, co z Damianem Szymańskim. Przyszedł do nas chłopak po przejściach, niechciany w Jagiellonii. Zaryzykowaliśmy i się opłaciło. Moim zdaniem ryzyko z Wolskim było warto podjąć. Wierzę, że on wyjdzie wiosną na boisko i o sobie mocno przypomni. Według mnie to zimowe okno było dobre, ale nie zapominajcie, że mówimy tylko i wyłącznie o Wiśle Płock. Niech pan wymieni piłkarzy, którzy strzelali dla niej bramki w Ekstraklasie… W pierwszej dziesiątce jest Giorgi Merebaszwili, ale też Alan Uryga, środkowy obrońca. A z napastników poza Jeleniem, to kto? Nosal, półnapastnicyKante i Ricardinho, ale gównie pomocnicy – Geworgyan, Furman, Gęsior, Miąszkiewicz.

Ale czego to dowodzi? Przecież nikt wam nie bronił ściągać skutecznego napastnika.

Oczywiście, że nie, dlatego nieustannie szukaliśmy. Ale takiego chcą wszyscy. Jak ktoś strzeli kilka bramek, to bez co najmniej 15 tysięcy euro miesięcznie nie ma co startować, a na to nas nie stać.

Tak? To dlaczego Warta Poznań mogła sobie znaleźć Kuzimskiego, który ma w tym sezonie więcej bramek niż Sheridan, Tuszyński i Cabrera razem wzięci?

Trzeba też stawiać na młodych piłkarzy i ściągnięcie choćby Lewandowskiego, wcześniej Nowaka jest dowodem, że chcieliśmy to robić. Ciągle ryzykowaliśmy z nieco już doświadczonymi. Z Angielskim się nie udało, wiecznie miał urazy. Nie przekonał trenera Zawada, który jednak uratował nam ligę przed rokiem. Średnio się sprawdzili Piątkowski, Biliński, Drozdowicz czy Kuświk, wcześniej Lebedyński – który pomógł nam wywalczyć awans – nie strzelał bramek w elicie. Ale próbowaliśmy też wynalazków jak Albert Taar, czy Lukas Kubus jeszcze w I lidze. Znalezienie napastnika jest najtrudniejsze i nam rzeczywiście od lat kiepsko to szło, ale mimo wszystko w ekstraklasie dawaliśmy radę.

Ja wiem, że jest trudno, ale pokazuję, że można. Moim zdaniem braliście zgrane karty.

Braliśmy karty takie, jakie był osiągalne dla nas. Gdy odchodził Ricardinho, nie chcieliśmy go blokować, bo naciskał, musieliśmy więc znaleźć kogoś w jego miejsce. No i akurat pojawiła się możliwość ściągnięcia Sheridana, piłkarza na naszą kieszeń, który zna ligę i strzelał w Jagiellonii. Silny, szybki, wysoki, wydawał się dobrą okazją do ryzyka. Podjęliśmy je. Przyznaję jednak, że na dzisiaj rzeczywiście można go oceniać negatywnie. Dużo więcej się po nim spodziewałem.

To przejdźmy do lata – mówił pan, że tylko pod 30% transferów może się pan podpisać. Pod kim konkretnie?

Część zawodników wróciła z wypożyczeń, więc o tym nie ma co wspominać, zostali w drużynie, ale nie grają. Ściągaliśmy młodych chłopców. Kondracki z Bełchatowa i Gerbowski z Escoli to piłkarze perspektywiczni i bardzo młodzi, podobnie Lewandowski, starszy, ale jeszcze do nauki. Muszą się ograć na poziomie seniorskim. Był Żuk, którego sprowadziliśmy z Lechii Gdańsk, nie ma go już.

To wiele mówi.

Tu jestem trochę zaskoczony. Nie wiem co tam się wydarzyło w trakcie zająć, bo to jest chłopak z rocznika 2001, który miał nie najlepsze – mówiąc delikatnie – pierwsze mecze, ale to w dalszym ciągu bardzo młody piłkarz, z którym nawet jeśli nie gra powinno się pracować. Uważam, że takim zawodnikom należy poświęcić dużo czasu, dać szansę, bo łatwo jest skreślać. Tutaj tej długofalowej pracy nie było, ale tak zostało to ocenione przez klub, więc powody musiały być. Idąc dalej po „moich” transferach – Lesniak i Lagator, będący na tapecie. Lagator przyszedł, gdy mnie już nie było, ale przygotowywałem ten ruch, oglądaliśmy jego mecze.

I to jest transfer, który moim zdaniem obrazuje Wisłę Płock. Czy naprawdę trzeba szukać defensywnego pomocnika w 26-letnim Czarnogórcu, który najlepsze chwile miał w drugiej lidze rosyjskiej?

Bezwzględnie decydowanie lepiej znaleźć Polaka, ale proszę mi wierzyć – ja transfery robiłem kilka lat i Polak, który coś osiągnął, to ma wymagania Lagator razy dwa. To nie jest przypadek, że w naszych klubach gra tylu obcokrajowców, bo Polacy mają ogromne wymagania. Wolelibyśmy swoich, ale na końcu zawsze są finanse. Natomiast jeśli chodzi o Lesniaka i Lagatora, to musieliśmy uzupełnić wyrwę w środku pola po odejściu Furmana. Adamczyk często łapał urazy, Ambrosiewicz miał lepsze i gorsze momenty i okazało się, że poza Rasakiem nie mamy żadnego wyboru i trzeba było ściągnąć kilku graczy, licząc, że któryś wypali.

Generalnie plan na środek był nieco inny, prowadziliśmy rozmowy z dwoma, znanymi w Polsce zawodnikami (Polak i obcokrajowiec), ale ostatecznie nie udało się dogadać. Szczerze, to też się po Dusanie więcej spodziewałem, ale w końcu się przełamał i liczę, że będzie już tylko lepiej. Ogólnie trzeba piłkarzom, takim, na jakich stać Wisłę, dawać więcej czasu, by się aklimatyzowali i pokazywali co potrafią.

A jeżeli my ściągamy zawodników, chwilę później zwalniamy dyrektora, który ich sprowadzał, to – szczerze mówiąc – na miejscu tych zawodników bardzo źle bym się czuł. Bo z tego co słyszę, Marek został odwołany za transfery i za to, że nie chciał się zgodzić na zwolnienie Sobolewskiego. To jest strasznie niekomfortowa sytuacja, bo jak się musi czuć taki piłkarz i trener, który wie, że do czegoś takiego doszło?

Oczywiście gra Wisły w wielu meczach nie wyglądała dobrze, ale też nie zapominajcie o tym, o czym mówił niedawno trener Probierz – pandemia naprawdę w bardzo różny sposób na piłkarzy działa, niektórych wirus dosłownie zwala z nóg, inni nie mają nawet drobnych objawów. Z tego, co mi wiadomo, wielu kluczowych piłkarzy Wisły ciężko zniosło zakażenie koronawirusem i ja bym też z tym wiązał dół zespołu. Gdy w końcówce oddech został złapany, była lepsza gra i zwycięstwa wyniki. Na ocenę nowych piłkarzy poczekałbym więc do meczów wiosennych.

Skoro brakuje Polaków, to może przez te lata zabrakło kroku przód w szkoleniu?

Nie zgadzam się, ono ulegało systematycznej poprawie. Pod koniec 2011 roku powołaliśmy Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego i te najmłodsze roczniki, które przechodziły już cały system w szkoleniu, wyglądają dużo lepiej. Natomiast ci piłkarze, którzy byli już wtedy w wieku juniora czy juniora starszego i powinni pukać do pierwszego zespołu, byli po prostu słabi i żaden z nich nie gra w tej chwili nawet w pierwszej lidze. Cały czas nie było z czego „strzelać”, a z drugiej strony oczekiwano od nas wyników – wejścia do Ekstraklasy i utrzymania się w niej. Dzisiaj słyszę, że będzie zmieniany system szkolenia i pojawią się nowe wizje. To brzmi trochę, jakbym był hamulcowym i wzbraniał się przed zmianami w Stowarzyszeniu czy skautingu, a to jest nieprawda i obecny prezes wie o tym doskonale.

Mieliśmy pomysły, szukaliśmy ludzi do zarządzania pionem szkolenia, do kadry trenerskiej, ale w większości przypadków rozbijało się to o pieniądze, chociaż nie tylko, bo niektóre pomysły torpedowała polityka. Absolutnie to nie jest tak, że nie chciałem rozwijać szkolenia, bo dla mnie młodzi piłkarze byli bardzo ważni. Świadczy o tym choćby to, że mnóstwo czasu spędziłem na meczach czwartoligowych rezerwach, czy spotkaniach juniorów. Chodziło o to, by oni wiedzieli, że prezes się nimi interesuje i by sprawdzać, jak się rozwijają. To nie jest tak, że młodzież była traktowana po macoszemu w Wiśle, ale zawsze – jak mówiłem wielokrotnie – jeśli ma się budżet niespełna miliona złotych w akademii, to trudno zatrudniać fachowców. I to o czym wspomniałem – ciśnienie na wynik seniorów. Teraz jest łatwiej, bo spada tylko jeden zespół, można więc trochę więcej uwagi poświęcić na młodzież i tak by się działo, gdybym został w klubie. Nie mam szansy żeby to udowodnić.

A gdyby budżet akademii wzmocnić pieniędzmi, które przeznaczał pan na nieudane transfery czy prowizje menadżerskie? Było zestawienie, że zapłaciliście więcej niż Legia czy Lech.

Znów odgrzewamy ten kotlet. Oświadczam więc po raz kolejny – w Wiśle płaciło się przeciętne, raczej niskie jak na realia prowizje. Jedyny przypadek, kiedy była wysoka prowizja, to był transfer Recy do Atalanty. Umowy sprzed lat były tak zorganizowane, że w zależności od wysokości transferu i powyżej pewnej kwoty, należało wypłacić pośrednikom wynagrodzenie. Tylko i wyłącznie z tego powodu, że transfer był kosmiczny jak na nasze warunki, realizowaliśmy umowy przez dwa lata i tamte koszty zaciemniły generalny obraz. Nie jesteśmy żadnym ewenementem i klubem, który przepłaca. Nie wiem, jak jest teraz, ale wydaje mi się, że Wisła będzie marcowym zestawieniu poniżej średniej ekstraklasowej. To ja do końca lipca negocjowałem z pośrednikami i biorę za te słowa odpowiedzialność.

Sądzi pan, że wróci kiedyś do Wisły, a jeśli nie, czy widzi się pan w innym klubie?

To jest mój klub i moje miasto, ale czy wrócę – nie wiadomo, co los przyniesie. Nie zapomnę, jak wielokrotnie, gdy upominałem się o klub, między innyi wiceprezydent Roman Siemiątkowski mówił do mnie: weź kup tę Wisłę, bo w kółko tylko o niej gadasz i nas o nią nękasz. Niestety na Wiśle się nie dorobiłem, nie kupię klubu, ale wiem, że są solidni chętni na jego przejęcie od miasta. Natomiast jeśli w przyszłości będzie możliwość, będą mnie chcieć, a ja będę mógł – to oczywiście: wrócę. Na marginesie mogę powiedzieć, że gdy Łukasz Masłowski odchodził od nas do Widzewa, to pytał się mnie, czy nie chciałbym zmienić miasta na Łódź i aplikować tam na stanowisko prezesa. Powiedziałem krótko, że nie – bo mam pracę i odpowiedzialność w Płocku. Sytuacja się zmieniła – to nie ja odszedłem, tylko mnie się pozbyto, jak kierowcę zdezelowanego Fiata, który dawał jednak radę w najtrudniejszym rajdzie. Jeśli więc będzie opcja pracy w innym klubie, a są już takie, to absolutnie tego nie wykluczam.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. 400mm.pl&FotoPyk

redakcja

Opublikowane 24.12.2020 14:36 przez

redakcja

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Weszło
08.05.2021

“Nie znam zapachu skarpet w szatni, ale nie czuję się przez to mniej kompetentny”

Jest skautem Arsenalu. Pracował w West Bromwich czy Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej. Jako jeden z nielicznych Polaków ukończył studia FIFA Master. Tomasz Pasieczny opowiada o tym, dlaczego Arsenal go nie zwolnił przy masowych cięciach. Ale głównie rozmawiamy o tym, jak wyglądałby pion sportowy zarządzany przez niego. Bo Pasieczny nie ukrywa, że chciałby zostać dyrektorem sportowym w […]
08.05.2021
Weszło Extra
25.04.2021

Chcemy pozbyć się przypadkowości, błędów i transferów last minute

Jagiellonia Białystok utworzyła dział skautingu i analiz. To ważna chwila dla podlaskiego klubu, który do tej pory opierał transfery na „kuleszingu”. Na czele nowego działu stanie Gerard Juszczak – do tej pory asystent Bogdana Zająca i Rafała Grzyba, wcześniej reprezentacyjny analityk w sztabie Adama Nawałki, gdzie odpowiadał za monitoring piłkarzy i rozpracowanie rywali, pracujący później […]
25.04.2021
Weszło Extra
24.04.2021

“Kino sportowe nigdy nie mówi tylko o sporcie. Musi być coś jeszcze”

– W sporcie mamy do czynienia z ludźmi, którzy przekraczają własne limity, łamią ograniczenia ciała i umysłu w dążeniu do doskonałości. Nie bez powodu pewien kult sportu jest w naszej cywilizacji obecny od tysięcy lat. I twórcy filmowi wykorzystują tę mitologię, by pokazać nam miejsca, w których sportowa doskonałość styka się z jakąś ludzką niedoskonałością. […]
24.04.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Frontu się nie wybiera. Jestem bardziej selekcjonerem niż trenerem

Dlaczego nazywa się wiernym żołnierzem PZPN i dlaczego najważniejsza jest dla niego lojalność pracodawcy? Czy miał w ostatnich latach propozycje pracy w Ekstraklasie? Jak odrzucił ofertę pracy jako asystent Czesława Michniewicza w Pogoni? Dlaczego przyrównuje się do doktora Judyma? Jak ocenia swoją pracę w żeńskiej reprezentacji Polski i dlaczego musiał uczyć się czujności? Czy z […]
22.04.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Damian Szymański: Najpierw pełny sezon w AEK Ateny, potem reprezentacja

Damian Szymański, już jako czterokrotny reprezentant Polski, zimą 2019 roku zamienił Wisłę Płock na Achmat Grozny. Pobyt za wschodnią granicą okazał się jednak dla niego niezbyt udany – i sportowo, i życiowo. Polski pomocnik odżył po przenosinach do AEK-u Ateny. Na początku tego roku był wręcz w wybornej formie. Szymański w pełni odbudował się po […]
22.04.2021
Weszło
12.05.2021

Czwartek z Weszło FM: finał Pucharu Niemiec, Bitwa o Anglię i Czarna eLka

W zagranicznych ligach czas na ostatnie rozstrzygnięcia. Trzymamy rękę na pulsie, więc wieczorem w radiu sporo relacji na żywo, a wcześniej? Między innymi „„Pierwszy raz Gapka i Paczula”, #KiedyśToByło czy „Czarna eLka”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – Dwójka bez Sternika – o poranku usłyszycie Monikę Wądołowską i Kamila Gapińskiego. Spory o dobór muzyki […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Kto wylądował w jedenastce sezonu? || Roki wyjaśnia #11

Za chwilę zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie, więc pora powoli podsumować te wygibasy. W kolejnym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski wybiera jedenastkę sezonu 2020/21. Nie zgadzasz się z jego wyborem? Napisz w komentarzu na YT, jakiej zmiany byś dokonał i uargumentuj swój wybór. Autor najtrafniejszej podmianki zgarnie nagrodę. 
12.05.2021
Bundesliga
12.05.2021

Hertha Berlin, czyli jak oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością

Berlin w tym sezonie przypomina odrobinę Poznań. Po jednej stronie mamy Union, który napisał piękną historię przez moment ocierając się nawet o strefę pucharową – a dla ponad 50-letniego klubu byłby to dopiero drugi sezon w międzynarodowych rozgrywkach. Union ze wschodniej części Berlina, ukryty latami za żelazną kurtyną, bez możliwości uczciwego rywalizowania z Herthą, w […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

„Moja nominacja do obrońców sezonu jest trochę na wyrost”

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

“To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. “Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Świetny Tancerz Jerzy Brzęczek
Świetny Tancerz Jerzy Brzęczek
4 miesięcy temu

To nie jest czasem teść Recy?

EloMordo
EloMordo
4 miesięcy temu

Jest

Arek
Arek
4 miesięcy temu

Drugi Dźwigała czy Boniek – wszystkie porażki to wina innych osób albo polityki , on by rozwijał szkolenie, on by nie płacił prowizji, zatrudniałaby już samych młodych Polaków. Tylko dlaczego w ostatnich latach były same błędy z zatrudnianiem trenerów, największe prowizje menadżerskie w lidze, słabiutkie wyniki, a o szkoleniu młodzieży nikt nie pamiętał, bo wolał płacić kolosalne pieniądze Vrdoljakowi czy Kryczce? Szacunek za wyciągnięcie Wisły z II ligi, ale ostatnie 3 lata to równia pochyla, ściąganie starych legionistów i dziwne ruchy. Jozwiak to kwintesencja patologii.

Lolek
Lolek
4 miesięcy temu
Reply to  Arek

To samo zauwazylem, juz insynuacje polityczne, a na uwage Paczula, ze przeciez Prezydent jest caly czas ten sam to wymysla ze moze cos mu sie przypomnialo:)

No i bardzo brzydka i chamska próba obciazenia klubu klopotami y z porodem, swojej córki. Oni go zwolnili i przez to córka wczeniej rodzia i przez to zycie dziecka i jej bylo zagrozone. Normalnie klub – morderca.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
4 miesięcy temu
Reply to  Arek

Masz rację. Zawalił strasznie. Wisła Płock to klub na Ligę Mistrzów a na skutek indolencji prezesa nic mu nie wychodzi. A już to że jest teściem Recy to go dyskwalifikuje.
Szkoda wielka że wprowadził klub do E-klasy, bo w II lidze Wisła Płock by wszystkich deklasowała. I ci starzy legioniści; Furman, Szwoch czy Rzeźniczak brali pieniądze za nic a Furman to kaleka. No i prezydent Miasta Płock pogonił nieudacznika.
Teraz jest i będzie lepiej bez Kruszewskiego.
Uwaga; Wisła Płock idzie na mistrza. Strach się bać.
A tak na poważnie: Będziecie jeszcze płakać po byłym prezesie.

Lukasz8181
Lukasz8181
4 miesięcy temu

Kadra pierwszego zespołu 32 zawodników na kontrakcie – czyli w przypadku klubu nie grającego w pucharach ani nie walczącego o puchary o jakieś 9 za dużo. Zauważyć wypada, że Wisła Płock to klub na garnuszku miasta, który jest jego właścicielem i do niedawna spółki Skarbu Państwa – Orlenu .

Wskaźnik wynagrodzeń Wisły Płock bez uwzględnienia przychodów transferowych 158% – o 74% więcej niż drugi w rankingu klub ekstraklasy

Wskaźnik wynagrodzeń z uwzględnieniem przychodów transferowych 115% – o 46% więcej niż drugi w rankingu klub ekstraklasy

Jak szastać kasą to oczywiście tylko publicznymi pieniędzmi

Źródło Deloitte „Ranking przychodów klubów piłkarskich „Piłkarska liga finanse 2019” z Października 2020 r.

Nic tylko dać dalej kontynuować prezesowi swoją pracę. Na pewno nie skończyliby jako bankruci

Teraz przejdźmy do wątku trenerów:

Z Sobolewskim się udało, ale nie zawsze było tak różowo – przykład Dźwigały, z którym, odniosłem wrażenie, ma pan na pieńku, ale któremu – co gorsza – trzeba było płacić pensje za nic.

Może on ze mną ma kłopot, ja nie. Rozumiem, że wracamy do wywiadu, którego udzielił wam. Pokazał nim tylko to, że mieliśmy rację, odwołując go z funkcji. Natomiast ja tak naprawdę nie miałem nigdy problemów z trenerami, bo jestem człowiekiem, który ludzi obdarza sporym zaufaniem, ale też szybko nauczyłem się zasady ufaj i sprawdzaj.

https://weszlo.com/2017/07/06/buntu-bylo-przeciwko-trenerowi-stanal-dominik-furman/

Zajebiste zaufanie miał Marcin Kaczmarek zwolniony na skutek niesubordynacji Dominika Furmana, gdyż zarząd klubu nie śmiał ukarać największej gwiazdy zespołu – co było psim obowiązkiem każdego zarządu, gdy podwładny krytykuje przełożonego.
Furman „zwolnił” Kaczmarka, bo nie podobały mu się treningi. Tak donosi „SE”.

– Żadnego buntu drużyny nie było – powiedział „Super Expressowi” jeden z graczy Wisły. – Przeciwko trenerowi stanął Dominik Furman, który skrytykował Kaczmarka za słabe treningi. To działo się w ostatnim dniu obozu w Siedlcach. Trenera przy tym nie było, ale ktoś mu to powtórzył. Spytał Furmana, czy to prawda, ten potwierdził i dodał, że drużyna myśli tak samo. Ale nikt go nie poparł, bo już wcześniej ustaliliśmy, że nie wtrącamy się w ten konflikt i nie opowiadamy za żadną ze stron – opowiada nasz informator (…). Honorem uniósł się za to trener Kaczmarek, który miał powiedzieć: albo Furman, albo ja. Gdy nie doczekał się reakcji władz klubu, ambicjonalnie zdecydował się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Lukasz8181
Lukasz8181
4 miesięcy temu
Reply to  Lukasz8181

* Procentowe koszty wynagrodzeń w porównaniu do przychodów.

Jak wskazuje Deloitte “jako optymalny wskaźnik wynagrodzeń uznajemy 60%. Ten próg jest najczęstszym punktem odniesienia na całym świecie.”

Wislak
Wislak
4 miesięcy temu
Reply to  Lukasz8181

Prezes Kruszewski nie ma sobie nic do zarzucenia!! Trener Sobolewski utrzymał Wisłę w Ekstraklasie dzięki serii która dała lidera na jedną kolejkę w poprzednim sezonie później gra była podobna do prezentowanej obecnie ( z wyjątkiem dwóch ostatnich meczy), żeby znaleźć napastnika Wisła musi mieć farta jak z Kante czy Jeleniem – brak scauntingu. Naprawdę trudno było wymyślę obecnego szefa scauntingu, – jego program, “Ty też masz szansę” był znany od kilku dobrych lat – okazuje się że nie potrzebne są wielkie fundusze. Piłkarz Wolski nie przeszedł pomyślnie testów medycznych – jak wieść gminna niesie – ryzyko podjęli DSJozwiak i prezes Tylko tyle i aż tyle

swoje zrobił
swoje zrobił
4 miesięcy temu

no niestety, takie jest życie, a ojców sukcesu jest wielu,
nie tylko pan jako kierowca.

kolejne rozczarowanie wynikające z życzeniowego
myślenia, że coś (zwłaszcza ludzka konstrukcja)
będzie WIECZNIE trwać

Wisla
Wisla
4 miesięcy temu

Nie można całe życie mówić o przeszłości i wspominać wyjazdów do Sokólki. Jacek wyciągnął Wisłę z II ligi, ale przynajmniej od 2016 r powinien zacząć budować boiska dla akademii, pozyskiwać trenerów, wzmacniać drugi zespół, robić scouting młodzieżowy. Zamiast tego zaczęło się płacenie przez rok w powietrze Kaczmarkowi, Dzwigale, płacenie gigantycznych prowizji menadżerom, fatalne wyniki, ściąganie zgranych zawodników, Jozwiak jako DS (!). Według Kruszwewskiego Wisła idzie teraz w złym kierunku, według coraz większej ilości kibiców – idzie ku dobremu i z głowa. Zobaczymy kto będzie miał racje 🙂

Jungle Man
Jungle Man
4 miesięcy temu

Co za bezczelny typ! Wszystko było dobrze same sukcesy nic by nie zmienił. Pluj mu w twarz a powie ci że deszcz pada. Naściągałeś szrotu z Józwiakiem i zgrywasz teraz chojraka!

Wisz
Wisz
4 miesięcy temu

Rzygac się chce od czytania o tym ze miasto jest właścicielem klubu.
Kto do cholery na to pozwala i dlaczego?
Topienie pieniędzy z naszych podatków ja serrarensow i kuswikow

Stomb
Stomb (@stomb)
4 miesięcy temu

Komentarze wyjaśniły Pana 🙂

IV żona rzezniczaka
IV żona rzezniczaka
4 miesięcy temu

“nie bylo przeslanek sportowych do zwolnienia” – nie jest tajemnica ze przeslanka byla jedna – niechec do zapisania sie do panujacej w Płocku partii politycznej.. w Plocku panuje PO.

Emil
Emil
4 miesięcy temu

Zabraklo notki: Artykul sponsorowany.

Za ile mozna sobie kupic taki artykul?

Trumpek
Trumpek
4 miesięcy temu

Czemu facet tak kręci? Jakie lepsze momenty miał rzekomo Ambrosiewicz? Jak można zastąpić zawodnika w typie Furmana dwoma rębaczami jak Lesniak i Lagator? W którym momencie transfer Sheridana się bronił? No długo by wymieniać, bo tu w zasadzie w każdej odpowiedzi były prezes stawia tezę, która nie ma żadnego poparcia w faktach i jeszcze kreuje ją na dogmat (zupełnie jak Boniek).
Rozmówca nie wykazuje żadnej refleksji. Próbuje zaklinać rzeczywistość, a kiedy już zapędzi się w kozi róg, zwala winę na innych. Brak klasy.

gdfgfjgfdjgfjhfdsgdsahdfgdsagdsafdhsgdsaa
gdfgfjgfdjgfjhfdsgdsahdfgdsagdsafdhsgdsaa
4 miesięcy temu
tolep
tolep (@tolep)
4 miesięcy temu

Nic nie wiem o Wiśle Płock ale facet chachmęci, a przy drugim przywoiłaniu rodziny przestałem czytać.

erectile helper
erectile helper
4 miesięcy temu

princeton guidelines erectile dysfunction
erectile surgery

erectile creams for men
erectile creams for men
4 miesięcy temu

erectile on demand scam
erectile mastery program

Wisełka
Wisełka
4 miesięcy temu

By się wstydził tak płakać. Chyba myślał, że będzie dożywotnio prezesem Wisły.

Wisełka
Wisełka
4 miesięcy temu

Tak na marginesie, myślę, że ta cała sytuacja związana ze mną miała wpływ na to, że Kasia, która bardzo wszystko przeżywała, miała poważne problemy z mocno przedwczesnym rozwiązaniem. Ogarnij się! Za kogo Ty się uważasz?! Wielkie dzięki za wszystko co zrobiłeś dla Wisły ale juz się odwal!

Suche Info
12.05.2021

Marcelo pokłócił się z Zidanem

Marcelo nie znalazł się w kadrze meczowej Realu Madryt na spotkanie z Granadą. Powodem nie jest jednak kontuzja, lecz kwestie dyscyplinarne. To kara ze strony Zinedine’a Zidane’a. Doświadczony Brazylijczyk pokłócił się ze szkoleniowcem podczas jednego z treningów. Według doniesień portalu goal.com, Marcelo pozwolił sobie w obecności drużyny zakwestionować pomysły taktyczne Zizou na grę w defensywie. […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Legia nie przedłuży umowy z Vesoviciem

Jak poinformował Adam Dawidziuk z portalu legia.net, Legia Warszawa nie przedłuży umowy z Marko Vesoviciem. Niespełna 30-letni reprezentant Czarnogóry trafił do warszawskiego klubu zimą 2018 roku. W sumie rozegrał w jego barwach 81 meczów, notując 3 gole i 14 asyst. Wywalczył z Legią dwa tytuły mistrza Polski, a także puchar kraju. Swój zdecydowanie najlepszy czas […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Czwartek z Weszło FM: finał Pucharu Niemiec, Bitwa o Anglię i Czarna eLka

W zagranicznych ligach czas na ostatnie rozstrzygnięcia. Trzymamy rękę na pulsie, więc wieczorem w radiu sporo relacji na żywo, a wcześniej? Między innymi „„Pierwszy raz Gapka i Paczula”, #KiedyśToByło czy „Czarna eLka”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – Dwójka bez Sternika – o poranku usłyszycie Monikę Wądołowską i Kamila Gapińskiego. Spory o dobór muzyki […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Paweł Gil jednym z sędziów finału Ligi Mistrzów

Jak poinformowała UEFA, Paweł Gil będzie jednym z asystentów VAR podczas finału Ligi Mistrzów. Polak dołączy tym samym do hiszpańskiej obsady sędziowskiej, która 29 maja poprowadzi starcie Manchesteru City z Chelsea. Dla niespełna 45-letniego Gila to kolejne wyróżnienie, ponieważ niedawno sędziował on jako arbiter główny finał Pucharu Polski. Teraz weźmie udział w wydarzeniu znacznie większym, […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Portugalii?

Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się spekulacje, jakoby UEFA planowała przenieść finał Ligi Mistrzów ze Stambułu do innego miasta. Według informatorów Associated Press, chodzi o Porto. Początkowo najwięcej mówiło się o Wembley, co ma sens o tyle, że w starciu decydującym o losach uszatego pucharu zmierzą się dwa angielskie zespoły – Manchester City […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Kto wylądował w jedenastce sezonu? || Roki wyjaśnia #11

Za chwilę zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie, więc pora powoli podsumować te wygibasy. W kolejnym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski wybiera jedenastkę sezonu 2020/21. Nie zgadzasz się z jego wyborem? Napisz w komentarzu na YT, jakiej zmiany byś dokonał i uargumentuj swój wybór. Autor najtrafniejszej podmianki zgarnie nagrodę. 
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

UEFA wszczyna dochodzenie. Surowe kary dla Realu, Barcelony i Juventusu?

Zgodnie z zapowiedziami, UEFA ma zamiar surowo i przykładnie ukarać kluby, które nie porzuciły uczestnictwa w projekcie Superligi. Są to Real Madryt, FC Barcelona i Juventus. Superliga narobiła sporo zamieszania w świecie futbolu, choć summa summarum istniała tylko przez kilkadziesiąt godzin. Angielskie kluby pod naciskiem kibiców, polityków i europejskiej federacji wycofały się z projektu, za […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

“Kazimierz Kmiecik stanął w obronie Boguskiego, którego Hyballa wyzywał”

– Kazimierz Kmiecik stanął w obronie Rafała Boguskiego, który był przez Hyballę wyzywany. Niech się kibice o tym wreszcie dowiedzą – powiedział Bartosz Karcz z “Gazety Krakowskiej” w programie “Tego Słuchaj Wiślaku” na antenie Weszło FM. Peter Hyballa niemal na sto procent po sezonie przestanie być trenerem Wisły Kraków. Nie jest już żadną tajemnicą, że […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Steffen Baumgart nowym szkoleniowcem FC Koln

Jak poinformowało FC Koln, Steffen Baumgart będzie trenerem pierwszego zespołu od następnego sezonu. Niemiecki szkoleniowiec zakończy swoją przygodę z Paderborn i przeniesie się na RheinEnergieStadion.  49-letni szkoleniowiec pracuje w Paderborn od 2017 roku. Wcześniej prowadził FC Magdeburg oraz Berliner AK 07, ale to w klubie z Westfalii osiągał największe sukcesy. Już w pierwszym sezonie wywalczył […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Obrońca opuści Southampton. Zaskakująca decyzja klubu Premier League

Jak oficjalnie poinformowało Southampton, Ryan Bertrand opuści klub wraz z końcem sezonu. Umowa wiążąca lewego obrońcę ze Świętymi wygasa w czerwcu i nie zostanie przedłużona. Bertrand od wielu lat strzegł lewej flanki obecnego klubu Jana Bednarka. Na początku trafił tam jedynie na wypożyczenie z Chelsea, ale po bardzo dobrym początku sezonu 2014/15 został wykupiony przez […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Derby County musi zapłacić byłemu zawodnikowi. Wyrzucili go za udział w jeździe po pijaku

Kibice Derby County nie marzą o niczym innym niż wakacje. Ich klub ma za sobą jedne z najgorszych miesięcy, a złych informacji tylko przybywa. The Sun informuje, że będą musieli zapłacić kilka milionów funtów zawodnikowi, którego wyrzucili z klubu.  Richard Keogh był zawodnikiem The Rams w latach 2012-2019, a także kapitanem klubu przez kilkanaście miesięcy. […]
12.05.2021
Bundesliga
12.05.2021

Hertha Berlin, czyli jak oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością

Berlin w tym sezonie przypomina odrobinę Poznań. Po jednej stronie mamy Union, który napisał piękną historię przez moment ocierając się nawet o strefę pucharową – a dla ponad 50-letniego klubu byłby to dopiero drugi sezon w międzynarodowych rozgrywkach. Union ze wschodniej części Berlina, ukryty latami za żelazną kurtyną, bez możliwości uczciwego rywalizowania z Herthą, w […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody młodzieżowca sezonu PKO Banku Polskiego Ekstraklasy

W 2019 roku wygrał Patryk Dziczek. Przed rokiem Michał Karbownik. A kto zostanie najlepszym młodzieżowcem tego sezonu PKO Ekstraklasy? Tego dowiemy się już 17 maja podczas Gali Ekstraklasy. Póki co poznaliśmy nazwiska trzech piłkarzy, którzy powalczą o to miano.  Wyróżnienia powędrowały do Szczecina, Częstochowy oraz Krakowa. Trójkę nominowanych do ostatniej fazy plebiscytu tworzą bowiem: Karol […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

„Moja nominacja do obrońców sezonu jest trochę na wyrost”

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Mikel Arteta: Wojciech Szczęsny nie wróci do Arsenalu

We włoskiej prasie nie brakowało informacji na temat możliwego transferu Wojciecha Szczęsnego. Obecny bramkarz Juventusu miałby opuścić Turyn i wrócić do Anglii. Spekulowano, że jego nowym-starym klubem zostanie Arsenal. Głos w sprawie takiego ruchu zabrał aktualny szkoleniowiec londyńskiej ekipy – Mikel Arteta – który zaprzeczył medialnym doniesieniom. Hiszpan podkreślił, że nie może rozmawiać o indywidualnościach […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Virgil van Dijk nie pojedzie na Euro 2021

Mimo wielomiesięcznej kontuzji, wciąż istniał temat wyjazdu Virgila van Dijka na zbliżające się Euro. Reprezentacja Holandii nie chciała pozwolić sobie na stratę tak ważnego piłkarza. W opozycji pozostawał Liverpool, który wolał, by obrońca skupił się na rehabilitacji. Teraz wszystko jest już jasne.  Jednym zdaniem – van Dijk na Mistrzostwa Europy nie pojedzie. Potwierdził to sam […]
12.05.2021