post

Opublikowane 24.12.2020 14:36 przez

redakcja

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię o stadionie – to zmienia się kierowcę. Tego nie mogę przeboleć – mówi Jacek Kruszewski, były prezes Wisły Płock. Szczera rozmowa. Zapraszamy.

Życie zwolniło po odejściu z Wisły Płock?

Zwolniło, bo zostałem zwolniony. Tak można powiedzieć. Po dziesięciu latach intensywnej pracy przyszedł czas, w którym mi podziękowano i ta pustka się pojawiła. Ale cóż, skoro los dał szansę na zwolnienie biegu, to trzeba tę szansę wykorzystać. Choć na pewno ciężko było mi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Poświęciłem w końcu więcej czasu rodzinie. Kilka dni przed odsunięciem mnie od Wisły, urodziła mi się druga wnuczka. W dramatycznych okolicznościach. To był dla nas olbrzymi stres i walka o życie wnuczki Bianki oraz córki Katarzyny. Tak na marginesie, myślę, że ta cała sytuacja związana ze mną miała wpływ na to, że Kasia, która bardzo wszystko przeżywała, miała poważne problemy z mocno przedwczesnym rozwiązaniem.

W każdym razie – poświęcam się rodzinie, a tego mi brakowało w czasach pracy. Poza tym obserwuję wydarzenia piłkarskie, jak jeszcze było można, jeździłem na mecze ekstraklasy i niższych lig, reprezentacji Polski, byłem także we Włoszech, oglądałem w akcji zięcia. Absolutnie się nie nudzę. Natomiast coraz mocniej zaczyna brakować mi adrenaliny związanej z pracą zawodową i pojawiające się kolejne opcje zatrudnienia coraz wnikliwiej analizuję.

Czuje pan, jak zmienił się odbiór Wisły Płock? Dziś to jest być może najbardziej krytykowany, a może i najbardziej nieszanowany klub w Ekstraklasie.

Może coś w tym jest. Tyle że nasz klub nigdy nie był na topie i nigdy nie był dobrze oceniany. Zawsze byliśmy traktowani z przymrużeniem oka. Jak awansowaliśmy do Ekstraklasy w 2016 roku, niewiele osób patrzyło na nas poważnie, mieliśmy być w elicie na chwilę. Ale ciężka praca wielu ludzi, Łukasza Masłowskiego, moich wiceprezesów, pracowników marketingu, potrafiła zmieniać postrzeganie Wisły. Gdy pojawiły się dobre wyniki, reprezentanci, transfery Recy i Szymańskiego, ta opinia się zmieniła. Dzisiaj gorzej się mówi o tym klubie i jest to przykre. Ale nie wszystkie opinie i komentarze są sprawiedliwe. Media są jednak od komentowania i nie będę im zamykał ust.

Tym bardziej że w tych opiniach jest sporo racji.

Faktycznie, zmiany, jakie zachodzą w klubie – już nie mówię tylko o sobie, a choćby o odejściu dyrektora sportowego tuż po zamknięciu okna – nie wypływają dobrze na postrzeganie Wisły. Dzisiaj odbiór społeczny klubu nie jest dobry, mimo że budowany jest w końcu nowy stadion. Długa musiałaby być analiza tego, dlaczego tak się dzieje.

Szczęście w nieszczęściu, że podziękowano panu dość szybko. Mam wrażenie, że cała złość i szydera skupia się na Marku Jóźwiaku.

Powiem inaczej, to dla mnie żadne szczęście. Wydaje mi się, a raczej jestem przekonany w stu procentach, że gdybym został w klubie, to całego zamieszania w Wiśle by nie było. Mówię to nie dlatego, żeby się wychwalać, tylko dlatego, że my przeżywaliśmy różne kryzysy co sezon, ale potrafiliśmy z nich wychodzić. Nauczyliśmy się rozmawiać i współpracować z zespołem, z trenerami. Ogniska gasiliśmy w zarodku, staraliśmy się nie prać brudów na zewnątrz.

Wiedziałem dokładnie, jak to się robi. Gdy na przykład Sobolewski przegrywał w poprzednim sezonie, to patrząc na jego pracę i będąc z drużyną non stop, wiedziałem jak reagować. Wychodziliśmy obronną ręką z wielu trudnych momentów, takich o jakich nawet nie wiecie. Teraz jest zamieszanie z odwołaniem prezesa, z odwołaniem dyrektora. Niezadowolenie z piłkarzy, do tego wiadomości o nowym trenerze… To na pewno nie wpływa pozytywnie na postrzeganie Wisły. Ale żeby była jasność: nie cieszę się z tego, mimo że wyciśnięto mnie jak kilkakrotnie użytą cytrynę i odstawiono na bok. Będę kibicował Nafciarzom niezmiennie.

Z Sobolewskim się udało, ale nie zawsze było tak różowo – przykład Dźwigały, z którym, odniosłem wrażenie, ma pan na pieńku, ale któremu – co gorsza – trzeba było płacić pensje za nic.

Może on ze mną ma kłopot, ja nie. Rozumiem, że wracamy do wywiadu, którego udzielił wam. Pokazał nim tylko to, że mieliśmy rację, odwołując go z funkcji. Natomiast ja tak naprawdę nie miałem nigdy problemów z trenerami, bo jestem człowiekiem, który ludzi obdarza sporym zaufaniem, ale też szybko nauczyłem się zasady ufaj i sprawdzaj. Jednak trenowi Dźwigale życzę wszystkiego dobrego, ale niech on mi wierzy: nie było możliwości, by pozostał na swojej funkcji i wszyscy w klubie, nie tylko ja, byliśmy tego pewni. Jeżeli będzie chciał o tym porozmawiać, jestem chętny, by mu to wyjaśnić. Takie były realia.

Chciałem zapytać, czy po tych kilku miesiącach rozumie pan decyzje o zwolnieniu, ale po początku naszej rozmowy widzę, że wciąż nie.

Nie, nie rozumiem tej decyzji i nie pogodziłem się z nią. Nigdy oficjalnie nie zostały mi podane powody, dlaczego tak się stało. Moja praca była oceniana pozytywnie przez radę nadzorczą, dostawałem jednogłośne absolutorium, nie było przesłanek sportowych do zmiany. Natomiast została ona dokonana, właściciel miał takie prawo. Ale ja czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię o stadionie – to zmienia się kierowcę.

Tego nie mogę przeboleć. Gdyby to się stało rok temu, gdy walczyliśmy do ostatniej kolejki o utrzymanie, pewnie byłoby mi łatwiej to zrozumieć. Po raz pierwszy popełnialiśmy błędy przy wyborze szkoleniowców, był duży stres na finiszu i tak dalej. Okej. A teraz utrzymaliśmy się w bez najmniejszego problemu. Zostawialiśmy w pokonanym polu silne kluby i miasta takie jak Łódź, Kielce czy Gdynia. Wydawało mi się, że tu nic nie może się stać, zwłaszcza, że przed nami był spokojny w końcu sezon przejściowy.. Zresztą nie tylko mi – radzie nadzorczej po wygranych w końcówce nie przechodziła przez myśl żadna zmiana. Nie mogę się z tym pogodzić i pewnie nigdy nie pogodzę. Ale cóż. Być może właściciel stracił do mnie zaufanie ze względów politycznych, może innych… Szkoda, bo nie dawałem dowodów nielojalności, a zawodowo podniosłem Wisłę z głębokich ruin.

Politycznych, to znaczy?

Wiadomo, że właścicielem Wisły jest miasto, a przedstawicielem miasta jest prezydent. Ciężko, żeby nie było polityki wokół klubu. Ja starałem się unikać polityki przez wiele lat, wręcz przeciwnie, chciałem jednoczyć polityków w klubie – bez znaczenia, czy rządzących, czy tych z opozycji. Był moment, kiedy w ostatnich wyborach dostałem propozycję kandydatury do rady miasta. Odmówiłem z dwóch powodów. Po pierwsze wówczas zmarł mój tata i ja nie bardzo miałem ochotę angażować się w kampanię, a po drugie miałem przekonanie, że Wisła to klub wszystkich płocczan (i nie tylko), wszystkich ugrupowań politycznych. Byłem dumny z tego, że w moim gabinecie przy słynnym długim stole, politycy z wszystkich opcji stukali się kieliszkami za Wisełkę. Być może tak nie powinno być? Ale ja jestem Wiślakiem i zawodowcem i dla mnie to był powód do ogromnej satysfakcji.

Rozumiałbym zmianę przez politykę, gdyby zmienił się prezydent, a jest ten sam.

A może przypomniały mu się wydarzenia z przeszłości? Nie wiem. Mi nic konkretnego nie zostało zakomunikowane, ale słyszałem na przykład, że ogromne wsparcie kibiców po informacji o planowaniu mojego odwołania było inspirowane przeze mnie. Że to ja wymyśliłem marsze kibiców, akcje protestacyjne… Bzdura – nie miałem z tym nic wspólnego. Kibicom mogę tylko podziękować. A Wisła była apolityczna, dzięki czemu w mieście rządzonym przez Platformę do Wisły wszedł Orlen, czyli spółka skarbu państwa. Z tego byłem dumny i nie patrzyłem na barwy polityczne.

Ale na przykład letnie okno transferowe po czasie nie może pana bronić.

W 70% to nie jest moje okno.

To pan zatrudniał Jóźwiaka.

Nie tylko ja. Zarząd i rada nadzorcza stosunkiem głosu sześć do zera zatrudniła Marka. Nie żałowałem tego i nie żałuję. Zimowe okno, w którym sprowadziliśmy Kocyłę, Kamińskiego, Sheridana, Wolskiego i Gjertsena, byłoby – gdyby nie fatalna kontuzja Rafała – najlepszym od niepamiętnych czasów. Jak obserwowałem ten zespół w grach kontrolnych – wewnętrznych, ale zawsze – i widziałem jak funkcjonuje środek pola z Furmanem i Wolskim, jak w tej sytuacji wygląda Sheridan, a na skrzydłach Gjertsen oraz Kocyła, to mogłem się tylko cieszyć. Bez kontuzji Wolskiego to okno byłoby w stu procentach trafne. Poza tym dostrzegałem w Marku zaangażowanie, pracowitość. Nie miałem najmniejszych wątpliwości, że wiosną, gdy przedłużaliśmy umowę, trzeba jeszcze dać Markowi szansę. Nie wiem, co się stało przez te ostatnie miesiące, ale słyszę, że zarząd miał pretensje do dyrektora. Dla mnie nie jest to do końca zrozumiałe.

Ściągając Wolskiego, trzeba mieć w tyle głowy jego kontuzje, poza tym Sheridan strzelił dwie bramki, a Gjertsen miał dwie asysty. To są wszystko słabiutkie liczby.

Gjertsen miał bardzo dobrą wiosnę, Sheridan strzelił dwie bramki…

i na tym skończył!

Tak, ale to jest napastnik, który żyje z podań. Te wiosenne trafienia to były bramki po szybkich atakach, kontrach, kiedy wychodził sam na sam. Wolski przepracował ciężko pierwsze tygodnie u nas i nie było najmniejszych oznak, że pojawi się kolejna kontuzja. My przy transferach musimy podejmować ryzyko. To było dokładnie to samo, co z Damianem Szymańskim. Przyszedł do nas chłopak po przejściach, niechciany w Jagiellonii. Zaryzykowaliśmy i się opłaciło. Moim zdaniem ryzyko z Wolskim było warto podjąć. Wierzę, że on wyjdzie wiosną na boisko i o sobie mocno przypomni. Według mnie to zimowe okno było dobre, ale nie zapominajcie, że mówimy tylko i wyłącznie o Wiśle Płock. Niech pan wymieni piłkarzy, którzy strzelali dla niej bramki w Ekstraklasie… W pierwszej dziesiątce jest Giorgi Merebaszwili, ale też Alan Uryga, środkowy obrońca. A z napastników poza Jeleniem, to kto? Nosal, półnapastnicyKante i Ricardinho, ale gównie pomocnicy – Geworgyan, Furman, Gęsior, Miąszkiewicz.

Ale czego to dowodzi? Przecież nikt wam nie bronił ściągać skutecznego napastnika.

Oczywiście, że nie, dlatego nieustannie szukaliśmy. Ale takiego chcą wszyscy. Jak ktoś strzeli kilka bramek, to bez co najmniej 15 tysięcy euro miesięcznie nie ma co startować, a na to nas nie stać.

Tak? To dlaczego Warta Poznań mogła sobie znaleźć Kuzimskiego, który ma w tym sezonie więcej bramek niż Sheridan, Tuszyński i Cabrera razem wzięci?

Trzeba też stawiać na młodych piłkarzy i ściągnięcie choćby Lewandowskiego, wcześniej Nowaka jest dowodem, że chcieliśmy to robić. Ciągle ryzykowaliśmy z nieco już doświadczonymi. Z Angielskim się nie udało, wiecznie miał urazy. Nie przekonał trenera Zawada, który jednak uratował nam ligę przed rokiem. Średnio się sprawdzili Piątkowski, Biliński, Drozdowicz czy Kuświk, wcześniej Lebedyński – który pomógł nam wywalczyć awans – nie strzelał bramek w elicie. Ale próbowaliśmy też wynalazków jak Albert Taar, czy Lukas Kubus jeszcze w I lidze. Znalezienie napastnika jest najtrudniejsze i nam rzeczywiście od lat kiepsko to szło, ale mimo wszystko w ekstraklasie dawaliśmy radę.

Ja wiem, że jest trudno, ale pokazuję, że można. Moim zdaniem braliście zgrane karty.

Braliśmy karty takie, jakie był osiągalne dla nas. Gdy odchodził Ricardinho, nie chcieliśmy go blokować, bo naciskał, musieliśmy więc znaleźć kogoś w jego miejsce. No i akurat pojawiła się możliwość ściągnięcia Sheridana, piłkarza na naszą kieszeń, który zna ligę i strzelał w Jagiellonii. Silny, szybki, wysoki, wydawał się dobrą okazją do ryzyka. Podjęliśmy je. Przyznaję jednak, że na dzisiaj rzeczywiście można go oceniać negatywnie. Dużo więcej się po nim spodziewałem.

To przejdźmy do lata – mówił pan, że tylko pod 30% transferów może się pan podpisać. Pod kim konkretnie?

Część zawodników wróciła z wypożyczeń, więc o tym nie ma co wspominać, zostali w drużynie, ale nie grają. Ściągaliśmy młodych chłopców. Kondracki z Bełchatowa i Gerbowski z Escoli to piłkarze perspektywiczni i bardzo młodzi, podobnie Lewandowski, starszy, ale jeszcze do nauki. Muszą się ograć na poziomie seniorskim. Był Żuk, którego sprowadziliśmy z Lechii Gdańsk, nie ma go już.

To wiele mówi.

Tu jestem trochę zaskoczony. Nie wiem co tam się wydarzyło w trakcie zająć, bo to jest chłopak z rocznika 2001, który miał nie najlepsze – mówiąc delikatnie – pierwsze mecze, ale to w dalszym ciągu bardzo młody piłkarz, z którym nawet jeśli nie gra powinno się pracować. Uważam, że takim zawodnikom należy poświęcić dużo czasu, dać szansę, bo łatwo jest skreślać. Tutaj tej długofalowej pracy nie było, ale tak zostało to ocenione przez klub, więc powody musiały być. Idąc dalej po „moich” transferach – Lesniak i Lagator, będący na tapecie. Lagator przyszedł, gdy mnie już nie było, ale przygotowywałem ten ruch, oglądaliśmy jego mecze.

I to jest transfer, który moim zdaniem obrazuje Wisłę Płock. Czy naprawdę trzeba szukać defensywnego pomocnika w 26-letnim Czarnogórcu, który najlepsze chwile miał w drugiej lidze rosyjskiej?

Bezwzględnie decydowanie lepiej znaleźć Polaka, ale proszę mi wierzyć – ja transfery robiłem kilka lat i Polak, który coś osiągnął, to ma wymagania Lagator razy dwa. To nie jest przypadek, że w naszych klubach gra tylu obcokrajowców, bo Polacy mają ogromne wymagania. Wolelibyśmy swoich, ale na końcu zawsze są finanse. Natomiast jeśli chodzi o Lesniaka i Lagatora, to musieliśmy uzupełnić wyrwę w środku pola po odejściu Furmana. Adamczyk często łapał urazy, Ambrosiewicz miał lepsze i gorsze momenty i okazało się, że poza Rasakiem nie mamy żadnego wyboru i trzeba było ściągnąć kilku graczy, licząc, że któryś wypali.

Generalnie plan na środek był nieco inny, prowadziliśmy rozmowy z dwoma, znanymi w Polsce zawodnikami (Polak i obcokrajowiec), ale ostatecznie nie udało się dogadać. Szczerze, to też się po Dusanie więcej spodziewałem, ale w końcu się przełamał i liczę, że będzie już tylko lepiej. Ogólnie trzeba piłkarzom, takim, na jakich stać Wisłę, dawać więcej czasu, by się aklimatyzowali i pokazywali co potrafią.

A jeżeli my ściągamy zawodników, chwilę później zwalniamy dyrektora, który ich sprowadzał, to – szczerze mówiąc – na miejscu tych zawodników bardzo źle bym się czuł. Bo z tego co słyszę, Marek został odwołany za transfery i za to, że nie chciał się zgodzić na zwolnienie Sobolewskiego. To jest strasznie niekomfortowa sytuacja, bo jak się musi czuć taki piłkarz i trener, który wie, że do czegoś takiego doszło?

Oczywiście gra Wisły w wielu meczach nie wyglądała dobrze, ale też nie zapominajcie o tym, o czym mówił niedawno trener Probierz – pandemia naprawdę w bardzo różny sposób na piłkarzy działa, niektórych wirus dosłownie zwala z nóg, inni nie mają nawet drobnych objawów. Z tego, co mi wiadomo, wielu kluczowych piłkarzy Wisły ciężko zniosło zakażenie koronawirusem i ja bym też z tym wiązał dół zespołu. Gdy w końcówce oddech został złapany, była lepsza gra i zwycięstwa wyniki. Na ocenę nowych piłkarzy poczekałbym więc do meczów wiosennych.

Skoro brakuje Polaków, to może przez te lata zabrakło kroku przód w szkoleniu?

Nie zgadzam się, ono ulegało systematycznej poprawie. Pod koniec 2011 roku powołaliśmy Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego i te najmłodsze roczniki, które przechodziły już cały system w szkoleniu, wyglądają dużo lepiej. Natomiast ci piłkarze, którzy byli już wtedy w wieku juniora czy juniora starszego i powinni pukać do pierwszego zespołu, byli po prostu słabi i żaden z nich nie gra w tej chwili nawet w pierwszej lidze. Cały czas nie było z czego „strzelać”, a z drugiej strony oczekiwano od nas wyników – wejścia do Ekstraklasy i utrzymania się w niej. Dzisiaj słyszę, że będzie zmieniany system szkolenia i pojawią się nowe wizje. To brzmi trochę, jakbym był hamulcowym i wzbraniał się przed zmianami w Stowarzyszeniu czy skautingu, a to jest nieprawda i obecny prezes wie o tym doskonale.

Mieliśmy pomysły, szukaliśmy ludzi do zarządzania pionem szkolenia, do kadry trenerskiej, ale w większości przypadków rozbijało się to o pieniądze, chociaż nie tylko, bo niektóre pomysły torpedowała polityka. Absolutnie to nie jest tak, że nie chciałem rozwijać szkolenia, bo dla mnie młodzi piłkarze byli bardzo ważni. Świadczy o tym choćby to, że mnóstwo czasu spędziłem na meczach czwartoligowych rezerwach, czy spotkaniach juniorów. Chodziło o to, by oni wiedzieli, że prezes się nimi interesuje i by sprawdzać, jak się rozwijają. To nie jest tak, że młodzież była traktowana po macoszemu w Wiśle, ale zawsze – jak mówiłem wielokrotnie – jeśli ma się budżet niespełna miliona złotych w akademii, to trudno zatrudniać fachowców. I to o czym wspomniałem – ciśnienie na wynik seniorów. Teraz jest łatwiej, bo spada tylko jeden zespół, można więc trochę więcej uwagi poświęcić na młodzież i tak by się działo, gdybym został w klubie. Nie mam szansy żeby to udowodnić.

A gdyby budżet akademii wzmocnić pieniędzmi, które przeznaczał pan na nieudane transfery czy prowizje menadżerskie? Było zestawienie, że zapłaciliście więcej niż Legia czy Lech.

Znów odgrzewamy ten kotlet. Oświadczam więc po raz kolejny – w Wiśle płaciło się przeciętne, raczej niskie jak na realia prowizje. Jedyny przypadek, kiedy była wysoka prowizja, to był transfer Recy do Atalanty. Umowy sprzed lat były tak zorganizowane, że w zależności od wysokości transferu i powyżej pewnej kwoty, należało wypłacić pośrednikom wynagrodzenie. Tylko i wyłącznie z tego powodu, że transfer był kosmiczny jak na nasze warunki, realizowaliśmy umowy przez dwa lata i tamte koszty zaciemniły generalny obraz. Nie jesteśmy żadnym ewenementem i klubem, który przepłaca. Nie wiem, jak jest teraz, ale wydaje mi się, że Wisła będzie marcowym zestawieniu poniżej średniej ekstraklasowej. To ja do końca lipca negocjowałem z pośrednikami i biorę za te słowa odpowiedzialność.

Sądzi pan, że wróci kiedyś do Wisły, a jeśli nie, czy widzi się pan w innym klubie?

To jest mój klub i moje miasto, ale czy wrócę – nie wiadomo, co los przyniesie. Nie zapomnę, jak wielokrotnie, gdy upominałem się o klub, między innyi wiceprezydent Roman Siemiątkowski mówił do mnie: weź kup tę Wisłę, bo w kółko tylko o niej gadasz i nas o nią nękasz. Niestety na Wiśle się nie dorobiłem, nie kupię klubu, ale wiem, że są solidni chętni na jego przejęcie od miasta. Natomiast jeśli w przyszłości będzie możliwość, będą mnie chcieć, a ja będę mógł – to oczywiście: wrócę. Na marginesie mogę powiedzieć, że gdy Łukasz Masłowski odchodził od nas do Widzewa, to pytał się mnie, czy nie chciałbym zmienić miasta na Łódź i aplikować tam na stanowisko prezesa. Powiedziałem krótko, że nie – bo mam pracę i odpowiedzialność w Płocku. Sytuacja się zmieniła – to nie ja odszedłem, tylko mnie się pozbyto, jak kierowcę zdezelowanego Fiata, który dawał jednak radę w najtrudniejszym rajdzie. Jeśli więc będzie opcja pracy w innym klubie, a są już takie, to absolutnie tego nie wykluczam.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. 400mm.pl&FotoPyk

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło Extra
17.07.2021

Nie jestem chciwy. Oddałem Wiśle pieniądze

Aleksander Buksa rozstał się z Wisłą w burzliwych okolicznościach. Gdy obie strony wymierzały sobie kolejne ciosy, on sam, aż do teraz, nie zabierał głosu. Po transferze do Genoi, już na chłodno, napastnik z rocznika 2003 rozlicza się z Wisłą Kraków. – Zwróciłem Wiśle kwotę za podpis oraz wynegocjowaną pensję. Nie chcę mieć etykiety gościa, który rzuca się na […]
17.07.2021
Weszło Extra
10.07.2021

Ostatni piłkarz z ulicy. Sceny z życia Lukasa Podolskiego

Wymarzony kandydat na idola tłumów. Faworyt futbolowych bogów. Zwykły chłopak żyjący według swoich prostych zasad. Mistrz świata. Rozkochał w sobie Niemcy, mimo że nigdy nie śpiewał hymnu i nie ukrywał, że nie czuje się stuprocentowym Niemcem. Rozkochał w sobie Polskę, mimo że wyrzucił ją z Euro 2008 i nigdy nie zagrał w biało-czerwonych barwach. Nikt nie […]
10.07.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

„To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. „Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Świetny Tancerz Jerzy Brzęczek
Świetny Tancerz Jerzy Brzęczek
7 miesięcy temu

To nie jest czasem teść Recy?

EloMordo
EloMordo
7 miesięcy temu

Jest

Arek
Arek
7 miesięcy temu

Drugi Dźwigała czy Boniek – wszystkie porażki to wina innych osób albo polityki , on by rozwijał szkolenie, on by nie płacił prowizji, zatrudniałaby już samych młodych Polaków. Tylko dlaczego w ostatnich latach były same błędy z zatrudnianiem trenerów, największe prowizje menadżerskie w lidze, słabiutkie wyniki, a o szkoleniu młodzieży nikt nie pamiętał, bo wolał płacić kolosalne pieniądze Vrdoljakowi czy Kryczce? Szacunek za wyciągnięcie Wisły z II ligi, ale ostatnie 3 lata to równia pochyla, ściąganie starych legionistów i dziwne ruchy. Jozwiak to kwintesencja patologii.

Lolek
Lolek
7 miesięcy temu
Reply to  Arek

To samo zauwazylem, juz insynuacje polityczne, a na uwage Paczula, ze przeciez Prezydent jest caly czas ten sam to wymysla ze moze cos mu sie przypomnialo:)

No i bardzo brzydka i chamska próba obciazenia klubu klopotami y z porodem, swojej córki. Oni go zwolnili i przez to córka wczeniej rodzia i przez to zycie dziecka i jej bylo zagrozone. Normalnie klub – morderca.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
7 miesięcy temu
Reply to  Arek

Masz rację. Zawalił strasznie. Wisła Płock to klub na Ligę Mistrzów a na skutek indolencji prezesa nic mu nie wychodzi. A już to że jest teściem Recy to go dyskwalifikuje.
Szkoda wielka że wprowadził klub do E-klasy, bo w II lidze Wisła Płock by wszystkich deklasowała. I ci starzy legioniści; Furman, Szwoch czy Rzeźniczak brali pieniądze za nic a Furman to kaleka. No i prezydent Miasta Płock pogonił nieudacznika.
Teraz jest i będzie lepiej bez Kruszewskiego.
Uwaga; Wisła Płock idzie na mistrza. Strach się bać.
A tak na poważnie: Będziecie jeszcze płakać po byłym prezesie.

Lukasz8181
Lukasz8181
7 miesięcy temu

Kadra pierwszego zespołu 32 zawodników na kontrakcie – czyli w przypadku klubu nie grającego w pucharach ani nie walczącego o puchary o jakieś 9 za dużo. Zauważyć wypada, że Wisła Płock to klub na garnuszku miasta, który jest jego właścicielem i do niedawna spółki Skarbu Państwa – Orlenu .

Wskaźnik wynagrodzeń Wisły Płock bez uwzględnienia przychodów transferowych 158% – o 74% więcej niż drugi w rankingu klub ekstraklasy

Wskaźnik wynagrodzeń z uwzględnieniem przychodów transferowych 115% – o 46% więcej niż drugi w rankingu klub ekstraklasy

Jak szastać kasą to oczywiście tylko publicznymi pieniędzmi

Źródło Deloitte „Ranking przychodów klubów piłkarskich „Piłkarska liga finanse 2019” z Października 2020 r.

Nic tylko dać dalej kontynuować prezesowi swoją pracę. Na pewno nie skończyliby jako bankruci

Teraz przejdźmy do wątku trenerów:

Z Sobolewskim się udało, ale nie zawsze było tak różowo – przykład Dźwigały, z którym, odniosłem wrażenie, ma pan na pieńku, ale któremu – co gorsza – trzeba było płacić pensje za nic.

Może on ze mną ma kłopot, ja nie. Rozumiem, że wracamy do wywiadu, którego udzielił wam. Pokazał nim tylko to, że mieliśmy rację, odwołując go z funkcji. Natomiast ja tak naprawdę nie miałem nigdy problemów z trenerami, bo jestem człowiekiem, który ludzi obdarza sporym zaufaniem, ale też szybko nauczyłem się zasady ufaj i sprawdzaj.

https://weszlo.com/2017/07/06/buntu-bylo-przeciwko-trenerowi-stanal-dominik-furman/

Zajebiste zaufanie miał Marcin Kaczmarek zwolniony na skutek niesubordynacji Dominika Furmana, gdyż zarząd klubu nie śmiał ukarać największej gwiazdy zespołu – co było psim obowiązkiem każdego zarządu, gdy podwładny krytykuje przełożonego.
Furman „zwolnił” Kaczmarka, bo nie podobały mu się treningi. Tak donosi „SE”.

– Żadnego buntu drużyny nie było – powiedział „Super Expressowi” jeden z graczy Wisły. – Przeciwko trenerowi stanął Dominik Furman, który skrytykował Kaczmarka za słabe treningi. To działo się w ostatnim dniu obozu w Siedlcach. Trenera przy tym nie było, ale ktoś mu to powtórzył. Spytał Furmana, czy to prawda, ten potwierdził i dodał, że drużyna myśli tak samo. Ale nikt go nie poparł, bo już wcześniej ustaliliśmy, że nie wtrącamy się w ten konflikt i nie opowiadamy za żadną ze stron – opowiada nasz informator (…). Honorem uniósł się za to trener Kaczmarek, który miał powiedzieć: albo Furman, albo ja. Gdy nie doczekał się reakcji władz klubu, ambicjonalnie zdecydował się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

Lukasz8181
Lukasz8181
7 miesięcy temu
Reply to  Lukasz8181

* Procentowe koszty wynagrodzeń w porównaniu do przychodów.

Jak wskazuje Deloitte „jako optymalny wskaźnik wynagrodzeń uznajemy 60%. Ten próg jest najczęstszym punktem odniesienia na całym świecie.”

Wislak
Wislak
7 miesięcy temu
Reply to  Lukasz8181

Prezes Kruszewski nie ma sobie nic do zarzucenia!! Trener Sobolewski utrzymał Wisłę w Ekstraklasie dzięki serii która dała lidera na jedną kolejkę w poprzednim sezonie później gra była podobna do prezentowanej obecnie ( z wyjątkiem dwóch ostatnich meczy), żeby znaleźć napastnika Wisła musi mieć farta jak z Kante czy Jeleniem – brak scauntingu. Naprawdę trudno było wymyślę obecnego szefa scauntingu, – jego program, „Ty też masz szansę” był znany od kilku dobrych lat – okazuje się że nie potrzebne są wielkie fundusze. Piłkarz Wolski nie przeszedł pomyślnie testów medycznych – jak wieść gminna niesie – ryzyko podjęli DSJozwiak i prezes Tylko tyle i aż tyle

swoje zrobił
swoje zrobił
7 miesięcy temu

no niestety, takie jest życie, a ojców sukcesu jest wielu,
nie tylko pan jako kierowca.

kolejne rozczarowanie wynikające z życzeniowego
myślenia, że coś (zwłaszcza ludzka konstrukcja)
będzie WIECZNIE trwać

Wisla
Wisla
7 miesięcy temu

Nie można całe życie mówić o przeszłości i wspominać wyjazdów do Sokólki. Jacek wyciągnął Wisłę z II ligi, ale przynajmniej od 2016 r powinien zacząć budować boiska dla akademii, pozyskiwać trenerów, wzmacniać drugi zespół, robić scouting młodzieżowy. Zamiast tego zaczęło się płacenie przez rok w powietrze Kaczmarkowi, Dzwigale, płacenie gigantycznych prowizji menadżerom, fatalne wyniki, ściąganie zgranych zawodników, Jozwiak jako DS (!). Według Kruszwewskiego Wisła idzie teraz w złym kierunku, według coraz większej ilości kibiców – idzie ku dobremu i z głowa. Zobaczymy kto będzie miał racje 🙂

Jungle Man
Jungle Man
7 miesięcy temu

Co za bezczelny typ! Wszystko było dobrze same sukcesy nic by nie zmienił. Pluj mu w twarz a powie ci że deszcz pada. Naściągałeś szrotu z Józwiakiem i zgrywasz teraz chojraka!

Wisz
Wisz
7 miesięcy temu

Rzygac się chce od czytania o tym ze miasto jest właścicielem klubu.
Kto do cholery na to pozwala i dlaczego?
Topienie pieniędzy z naszych podatków ja serrarensow i kuswikow

Stomb
Stomb (@stomb)
7 miesięcy temu

Komentarze wyjaśniły Pana 🙂

IV żona rzezniczaka
IV żona rzezniczaka
7 miesięcy temu

„nie bylo przeslanek sportowych do zwolnienia” – nie jest tajemnica ze przeslanka byla jedna – niechec do zapisania sie do panujacej w Płocku partii politycznej.. w Plocku panuje PO.

Emil
Emil
7 miesięcy temu

Zabraklo notki: Artykul sponsorowany.

Za ile mozna sobie kupic taki artykul?

Trumpek
Trumpek
7 miesięcy temu

Czemu facet tak kręci? Jakie lepsze momenty miał rzekomo Ambrosiewicz? Jak można zastąpić zawodnika w typie Furmana dwoma rębaczami jak Lesniak i Lagator? W którym momencie transfer Sheridana się bronił? No długo by wymieniać, bo tu w zasadzie w każdej odpowiedzi były prezes stawia tezę, która nie ma żadnego poparcia w faktach i jeszcze kreuje ją na dogmat (zupełnie jak Boniek).
Rozmówca nie wykazuje żadnej refleksji. Próbuje zaklinać rzeczywistość, a kiedy już zapędzi się w kozi róg, zwala winę na innych. Brak klasy.

gdfgfjgfdjgfjhfdsgdsahdfgdsagdsafdhsgdsaa
gdfgfjgfdjgfjhfdsgdsahdfgdsagdsafdhsgdsaa
7 miesięcy temu
tolep
tolep (@tolep)
7 miesięcy temu

Nic nie wiem o Wiśle Płock ale facet chachmęci, a przy drugim przywoiłaniu rodziny przestałem czytać.

erectile helper
erectile helper
7 miesięcy temu

princeton guidelines erectile dysfunction
erectile surgery

erectile creams for men
erectile creams for men
7 miesięcy temu

erectile on demand scam
erectile mastery program

Wisełka
Wisełka
6 miesięcy temu

By się wstydził tak płakać. Chyba myślał, że będzie dożywotnio prezesem Wisły.

Wisełka
Wisełka
6 miesięcy temu

Tak na marginesie, myślę, że ta cała sytuacja związana ze mną miała wpływ na to, że Kasia, która bardzo wszystko przeżywała, miała poważne problemy z mocno przedwczesnym rozwiązaniem. Ogarnij się! Za kogo Ty się uważasz?! Wielkie dzięki za wszystko co zrobiłeś dla Wisły ale juz się odwal!

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021