post Avatar

Opublikowane 16.12.2020 12:09 przez

redakcja

Dzisiaj w poranku Weszło.FM gościł Zbigniew Boniek, więc wiadomo, że było ciekawie. Wojciech Piela i Monika Wądołowska pytali o Roberta Lewandowskiego, kadrę Brzęczka, a także o gorący temat ostatnich dni, czyli o Wojciecha Mycia i jego aparycję. Zapraszamy na zapis rozmowy.

Rozmawiamy w przededniu plebiscytu FIFA na najlepszego piłkarza roku…

… i wiemy, kto wygrał. Musiał wygrać Lewandowski. Jedyną drużyną na świecie, która zasłużyła w tym roku na wyróżnienie, jest Bayern. W nim są cztery gwiazdy: Neuer, Kimmich, Mueller i Lewandowski. A ten ostatni ze względu na swoje umiejętności strzeleckie ich wszystkich przykrył. Jeśli więc chce się wyróżnić Bayern, trzeba docenić Lewandowskiego.

A w plebiscycie Przeglądu Sportowego powinien tym razem pokonać Bartka Zmarzlika?

Porównywanie go ze Zmarzlikiem, Błachowiczem, Świątek, czyli przedstawicielami innych dyscyplin, nie ma innego sensu niż sens sympatii – trudno przecież powiedzieć, że Zmarzlik jest lepszy od Lewandowskiego albo odwrotnie. Natomiast moim zdaniem w tym roku wygra to Robert.

Widzi w nim pan trenera piłkarskiego po karierze, czy odda się czemuś innemu?

Biznes. Robert gra w erze, w której zarabia się tak dużo pieniędzy, że będzie chciał nimi inaczej zarządzać. On bardziej wygląda na właściciela klubu, prezesa. Bardziej niż być zarządzanym chciałby sam zarządzać, ma rację, dlatego nie widzę w nim przyszłego trenera.

A inni reprezentanci?

Musiałbym strzelać, jednak Kamil Glik czy Łukasz Piszczek to materiały na trenerów w przyszłości. Natomiast prawdziwe oblicze piłkarzy poznajemy dopiero wtedy, gdy zawieszają buty na kołku. Wychodzą inne walory. No, ale stawiam na tych dwóch, bo teraz mamy bardzo młodą drużynę, niech więc oni najpierw pograją, zbudują swoje gabloty, a potem będziemy myśleć.

A czy Piszczek trafi do sztabu Jerzego Brzęczka? Mówi się o tym coraz głośniej.

O wielu rzeczach mówi się głośno, ale teraz tego tematu w ogóle nie ma. Jeżeli ktokolwiek ma trafić do sztabu w okresie przed Euro, to tylko ktoś, kto ma coś sportowego do zaoferowania. Trzeba by przeanalizować, czy Łukasz miałby się zajmować pracą obrońców, czy czymś innym. Ja go odbieram bardzo pozytywnie i jeśli znalazłaby się dla niego odpowiednia rola, to czemu nie, ale za wcześnie o tym mówić.

Wracając do Lewandowskiego: zastanawiał się pan, dlaczego Lewandowski strzela za Brzęczka mniej niż za Nawałki?

To czysty przypadek. Nie graliśmy z San Marino, z Gibraltarem, gdzie Robert strzelał po osiem – dziesięć goli w dwóch spotkaniach. Też wcześniej liczyliśmy tylko na niego, a w tych eliminacjach decydujące bramki miał choćby Piątek, więc to się różnie rozkładało. Napastnik ma momenty. Czasem dotkniesz piłkę i od razu wpada, czasem nie chce. W Lidze Mistrzów Robert strzelał do finału, w finale wpaść nie chciało. Takie jest życie napastnika. Tworzenie kolejnych historii jest niepotrzebne, ale wiadomo, że Robert chciałby tych trafień mieć więcej.

Mamy czym zaskoczyć Anglię i Hiszpanię w przyszłym roku?

W teorii oba te zespoły są mocniejsze, co nie znaczy, że muszą z nami wygrać. Natomiast w grudniu o tym nie myślę. Na papierze powinniśmy wygrać pozostałe mecze i powalczyć z Anglią, ale to papier.

A jaka jest pana zdaniem prawda o reprezentacji Węgier? Z jednej strony mówi się, że musimy ich ograć, z drugiej, że się rozwijają.

Zależy kogo spytać. Gdy spytać grupę Weszło, to mówicie, że wszyscy to są ogórki i musimy mieć 24 punkty. Ja uważam, że ich futbol się rozwinął, rozbudowują swoją infrastrukturę, mają dwie-trzy drużyny klubowe, które chcą pokazywać w Europie. Natomiast my jesteśmy mocniejsi mimo ich rozwoju. Ale to nie znaczy, że możemy być spokojni. Tak jak my zrobiliśmy niespodziankę na Wembley, tak trzeba uważać, żebyśmy dla niektórych nie byli Anglią z Wembley.

Co może wydarzyć się z Milikiem zimą? Ma pan sygnały o transferze?

Wszystko zależy od pana De Laurentiisa. On nie jest zadowolony, że musi płacić Milikowi, a Milik nie gra. Natomiast wiedzy o transferze nie mam.

Zapytamy jeszcze o temat kariery Wojciech Mycia. Zbigniew Przesmycki miał powiedzieć, że Myć jest przystojny i ładnie biega, dlatego sędziuje.

Prowadzę zarządy PZPN-u i takich słów sobie nie przypominam. Żeby być sędzią piłkarskim, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje i umiejętności techniczne, taktyczne, trzeba umieć zarządzać grupą ludzi, trzeba mieć autorytet, aparycję… Wiele czynników się na to składa. Ja nie chcę być adwokatem pana Mycia, ale widzę dyskusję, która jak zwykle pozbawiona jest spokoju i argumentów. A jest wiele przekłamań. Zbadajmy sezon 16/17. Była wyselekcjonowana grupa sędziów, która na jesieni prowadziła mecze trzeciej i drugiej ligi. Myć prowadził bodaj sześć meczów trzeciej ligi i cztery drugiej. W całym roku 2017 prowadził jeden mecz Ekstraklasy w 37. kolejce Pogoń – Korona Kielce. Dostał szansę w meczu bez stawki i konsekwencji. Mówienie więc, że Myć prowadził mecze Ekstraklasy w 2017 roku, jest nieporozumieniem. Rok później poszedł krok do przodu i prowadził spotkania pierwszej ligi. A w Ekstraklasie dopiero w 37. kolejce prowadził mecz Arka – Śląsk Wrocław, który nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli. Budowanie sędziego nie jest łatwe. Chcemy, żeby pan Myć prowadził mecze jak najlepiej i nie popełniał błędów, ale błędy robią wszyscy. Natomiast ja panu pokazałem, że przez dwa lata pan Myć prowadził dwa spotkania, a kiedyś musiał dostać szansę.

Tyle że był jeszcze półfinał Pucharu Polski, który Myć dostał bez żadnego spotkania w pierwszej lidze.

Wiadomo, jaki był wynik pierwszego meczu Wigry-Arka. 3:0 dla Arki na wyjeździe. Jeśli więc ma pan fajnego, młodego sędziego i chce pan mu dać szansę zrobić krok do przodu, to danie mu takiego spotkania nie jest niczym nienaturalnym. Poza tym nie wydaje mi się, by on w tym meczu popełnił jakikolwiek błąd. Młodym sędziom trzeba dawać możliwości. Teraz pojawił się pan Sylwestrzak i jest dobrze odbierany. A pamiętam, że też w tym sezonie prowadził w pierwszej lidze spotkanie Chrobrego z Koroną. Nie uznał bramki dla Korony w ostatniej minucie. Trener Korony na konferencji narzekał, że sędziowie go skrzywdzili i miał rację, bo pan Sylwestrzak popełnił błąd. Ale gdybyśmy sędziów eliminowali po jednym błędzie, to byśmy ich nie mieli. Trzeba dawać szanse. Gdybym ja był w zarządzie sędziowskim, to co roku dawałbym taką „green way”, zieloną drogę dla najlepszego młodego sędziego. 23-25 lat. I dać mu mecz Ekstraklasy czy pierwszej ligi. Ale wtedy pojawiłaby się dyskusja, dlaczego tej szansy nie dostaje ktoś inny. Całe narzekanie bierze się z tego, że grupa niezadowolonych i zazdrosnych sieje ferment. Jakby prześledzić kariery pana Marciniaka, Stefańskiego czy Frankowskiego, to jeśli się chce, zawsze się coś znajdzie.

Ale oni nie przeskakiwali w jeden sezon z trzeciej ligi do Ekstraklasy. To budzi wątpliwości.

No i widzi pan, że to jest nieprawdą! On na jesieni 2016 roku prowadził trzecią i drugą ligę, a wiosną przeszedł do programu sędziów, więc prowadził drugą ligę oraz pierwszą.

Oraz półfinał Pucharu Polski i ostatnią kolejkę Ekstraklasy.

Oczywiście. Ale znów: ja nie mam zamiaru bronić sędziego Mycia.

A nie ma pan nic do zarzucenia panu Przesmyckiemu?

Co mam mieć? Nie rozumiem. Jeżeli jest fajny i utalentowany piłkarz, który gra w trzeciej lidze, a pod koniec sezonu gra w Ekstraklasie, to zarzucamy coś trenerom? Jeśli organizacji sędziowskiej wydaje się, że sędzia Myć robi postępy, to dlaczego ja mam się w to wtrącać? Nie mam podstaw. Oni robią analizy, egzaminy. Teraz wybił się pan Myć, może zaraz wybije się ktoś inny. Ja chciałbym, żeby był sędzia, który jesienią prowadzi A-klasę, a wiosną Ekstraklasę. Jeżeli jest dobry. Na tym polega progres. Ale stu innych sędziów by się przyczepiło, dlaczego wybrano jego, a nie mnie.

Rozmawiali WOJCIECH PIELA i MONIKA WĄDOŁOWSKA

Fot. FotoPyk

Opublikowane 16.12.2020 12:09 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 62
Subscribe
Powiadom o
guest
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SSes
SSes
2 miesięcy temu

O kurwa, Prezes 1000-lecia!

Tomek
Tomek
2 miesięcy temu
Reply to  SSes

Gość pierdolnięty XD

Jur
Jur
2 miesięcy temu
Reply to  SSes

taki sam jak sędzia 1000-lecia Myć

Teleskop95
Teleskop95
2 miesięcy temu

Tylko jedno w głowie mam, koksu pięć gram, odlecieć sam W KRAINĘ ZAPOMNIENIA!!!

kocio
kocio
2 miesięcy temu
Reply to  Teleskop95

po koksie nie odlatujesz w krainę zapomnienia

vival
vival (@vival)
2 miesięcy temu
Reply to  kocio

Jak przesadzisz to właśnie do niej odlecisz. Ale tak na Amen.

gdfsggdsakhgfkdsssgagddgsashfdssfmgfdasshjhj
gdfsggdsakhgfkdsssgagddgsashfdssfmgfdasshjhj
2 miesięcy temu

https://typowanieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kupon z kursem 169 i skan mają na blogu. Sam zarobilem wlasnie z nimi na tym kuponie ponad 10 tys. Polecam . Maja juz kolejny kupon dostepny

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas
2 miesięcy temu

Coś się odkleiło, temu Prezesu… 😉

sabas
sabas
2 miesięcy temu

Bonialdo juz lewituje w okolicach Saturna . Jeszcze trochę i Wałęsę przegoni.

Świetny Tancerz Jerzy Brzeczek
Świetny Tancerz Jerzy Brzeczek
2 miesięcy temu

On jest zabawny tylko nie zdaje sobie z tego sprawy…

Emil
Emil
2 miesięcy temu

X kurwa D

Marian
Marian
2 miesięcy temu

„Co mam mieć? Nie rozumiem. Jeżeli jest fajny i utalentowany piłkarz, który gra w trzeciej lidze, a pod koniec sezonu gra w Ekstraklasie, to zarzucamy coś trenerom?”

Problem w tym, że Myć nie jest fajnym i utalentowanym sędzią

Wafel
Wafel
2 miesięcy temu
Reply to  Marian

Zazdrościsz Myciowi męskiej urody!

berni
berni
2 miesięcy temu
Reply to  Wafel

albo błysku w oku, albo chociaz tego ze fajnie tanczy

Piotrus
Piotrus
2 miesięcy temu

Oj jakie ładne i grzeczne pytania, ojjojoj…. aż mi sie jaja ze wzruszenia spociły.

janusz
janusz
2 miesięcy temu

niestety
Prezes Zbigniew „w 1982 r. w Hiszpanii” Boniek gada coraz większe głupoty.
Nie mówi.
Gada.
Niesamowite jaka miałkość i prostota wychodzi z tego faceta.
Do tej pory był bufonem.
Staje się…bucefałem.
Co tam w tym PZPN dobrało się za towarzycho????
Boniek, Koźmiński, Cezary Klesza, Dariusz Pasieka, Przesmycki, Stefan Majewski.
Do niedawna jeszcze Grzegorz Lato czy Kaziu”bilet”Greń.
Wymyślali cuda.
Jakieś licencje, których nikt nie przestrzegał.
jakieś podziały ekstraklasy ma „89”,
jakieś dzielenia punktów.
jakieś „kuleszówki”.
A polska piłka coraz gorsza.
Pudrowali to reprezentacja, gdzie grali nasi piłkarze, występujący na codzień w klubach zagranicznych.
A to wszystko jedna wielka bardaszka.
Jedno dziadostwo.
Z tym całym rudzielcem na czele.

1910
1910
2 miesięcy temu

Boniek odejdź i zabierz ze sobą tego przygłupa Brzęczka bo przez ciebie mamy zjebany potencjał reprezentacji

Mathew
Mathew
2 miesięcy temu
Reply to  1910

A jaki Ty tu widzisz potencjał? Porównaj nasz zespol z Dunczykami, Szwedami, Czechami itd. Jeden Lewandowski wiosny nie czyni. Gdyby tak było to Aremina grała by co 4 lata w mistrzostwach świata.

deh
deh
2 miesięcy temu

A ten komunistyczny kacyk znowu pudruje rzeczywistość, cokolwiek by się nie działo, najwieksze wtopy i wałki to ten zawsze powie że wszystko jest świetnie tylko złe media sie czepiają i Twitter decyduje. Boniek w czasach komuny byłby lepszym rzecznikiem propagandy PZPR niż Urban. Wszystko by wytłumaczył. Niech ten szkodnik i nieudacznik spieprze już razem z Brzęczkiem i Koźmińskim. Kariery w TVP czekają.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz
2 miesięcy temu
Reply to  deh

Cos ci sie pomieszalo

LewTurysta
LewTurysta (@lewturysta)
2 miesięcy temu

Niby co? Samą prawdę powiedział.

blastacuai
blastacuai
2 miesięcy temu
Reply to  LewTurysta

przeciez Boniek trzyma z Tuskiem to jak kariera w TVP czeka na niego?

Kdb
Kdb
2 miesięcy temu

Koniec jego kadencji , to już taki nawet nie lekki Grzegorz Lato. Jaka zostawia polską piłkę? Reprezentacja marnuje potencjał, liga to totalne gowno , sędziowie słabi, ale chociaż uefa ich jeszcze bierze do sedziowania , trenerzy szkoda gadać,największa patologia… Ale grunt że są fajne kontrakty, są kontakty i medialnie fajnie jest

ANtY
ANtY
2 miesięcy temu
Reply to  Kdb

Co jest nie tak z trenerami? Medianę i średnię długość pracy trenera w Europie mamy jedną z wyższych.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
2 miesięcy temu
Reply to  ANtY

Domyślam się, że chodzi o metody ich pracy, weryfikację ich umiejętności (jeśli jesteś byłym przeciętnym ligowym kopaczem, ewentualnie znajomym kogoś ważnego – to już jesteś w domu), czy fakt że dowolny nieznany cudak z zagranicy tu przyjeżdża i ich wyjaśnia, a w europucharach nawet (do niedawna) pastuchy śmieją się z archaicznego grania naszych zespołów. Więc raczej o to biega, a niekoniecznie o długość i staż pracy w klubach.

Mikhail Probierzinho
Mikhail Probierzinho
2 miesięcy temu

Słaby wywiad. Do rozmowy z Bońkiem potrzeba kogoś kto nie da sobie wejść na głowę i narzucić narracji. Niestety tutaj Monika i Wojtek po prostu zadają pytania po kolei z listy, nie dopytując się i czepiając momentami po prostu głupich odpowiedzi Bońka. Ale prezesowi trzeba oddać co prezesowskie i widać jego doświadczenie i obycie w mediach w porównaniu do dziennikarzy „na dorobku”

Homasz Tajto
Homasz Tajto
2 miesięcy temu

Myślę, że z Mateuszem Rokuszewskim Boniek nie miałby lekkiej, łatwej i przyjemnej rozmowy. Pamiętam ”Stan Futbolu”, w którym Roki – w przeciwieństwie do innych uczestników – nie lizał czterech liter prezesowi, nie bał się wchodzić z nim w polemikę.

Z drugiej strony, jak Boniek się ”nakręci”, to potem ciężko go ”odkręcić”.
Nawet śp. Paweł Zarzeczny miał problemy z przegadaniem Bońka, a wiemy, że sam milczkiem nie był.

abc8
abc8
2 miesięcy temu
Reply to  Homasz Tajto

Z drugiej strony pewnie pamiętasz, jak wtedy zareagował rudy – chamskim i aroganckim atakiem na Rokiego, a i Zakolak zamiast wspierać Rokiego, to schował łepetynę pod stół.

1 FC Katowice
1 FC Katowice
2 miesięcy temu
Reply to  Homasz Tajto

Włącz sobie rozmowe Bońka z Mazurkiem. Rudy prawie osiwiał z nerwów….

Czerkas
Czerkas
2 miesięcy temu

widac redakcja dlugo zastanawiala sie jakie ptania beda pasowaly SZANOWNEMU PREZESOWI

a ten jak zwykle odlecial w nadprzestrzen

zenada, serio…

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
2 miesięcy temu

Problem z Myciem polega nie na zazdrości ludzi i na tym czy on (i/lub) Przesmycki lubią penetrację groty Nestle, a raczej na tym że jest zwyczajnie przeciętnym sędzią (na trzeci, max. drugi poziom rozgrywkowy) a został szybko awansowany i wysforowany nie ze względu na umiejętności a ze względu na fakt, że jest pracownikiem SOP, a każda okazja wejścia w zadek władzy jest dobra.
To jest cała tajemnica jego awansu a nie jakieś farmazony o „aparycji, ładnym bieganiu i silnej psychice”.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 miesięcy temu

Tak jak do SOPu, mierni, ale wierni. I wszystko jasne..

uuuuuuaaaa
uuuuuuaaaa
2 miesięcy temu

co ma tu SOP do rzeczy? ktos tu dolatuje na orbite do Bonka XD

Świetny Tancerz Jerzy Brzeczek
Świetny Tancerz Jerzy Brzeczek
2 miesięcy temu

Niedawno wróciłem na ten portal po kilku latach. Co się zmieniło przez ten czas ze Boniek z „krola” stał się wrogiem nr 1 czytelników Weszlo ? Chodzi tylko o Brzeczka czy o coś innego wczesniej poszlo ? Serio ciekaw jestem.

macko
macko
2 miesięcy temu

Też jestem ciekaw. Cała kadencja Bońka w trakcie której zrobił dużo dobrych rzeczy zostaje zaciemniona przez Brzęczka. Powinien się przyznać do błędu i pogonić Brzęczyszczykiewicza kiedy był na to czas, ale i tak nie rozumiem tego gnojenia Bońka które stało się modne w ostatnim czasie.

xxxvvv
xxxvvv
2 miesięcy temu
Reply to  macko

ja też nie rozumiem

abc8
abc8
2 miesięcy temu
Reply to  macko

Wygląda na to, że nie obserwujecie na twitterze rudego, bo tam co rusz w swoich tweetach daje popis buty, arogsncji i gamoniowatośći.
I z tego bierze się niechęć nie tylko na Weszło do NAJMĄDRZEJSZEGO „znafffcy” polskiej piłki w całej jej historiii.

kuras
kuras
2 miesięcy temu

Po pierwsze poziom polskiej pilki. Jestesmy na samym dnie w pilce klubowej i reprezentacyjnej (wiem, awans byl ale ogladac sie tego nie da). Awanse w okregach. Po kazdym sezonie sporo uznaniowych awansow i spadkow. Nie ma zadnego jednolitego systemu wszystkich reprezentacji. Dziwne pomysly skutkujace m.in zbiorowymi pozwami trenerow z Pzpn. Przesmycki, tu szkoda komentowac. I sporo innych spraw z Brzeczkiem w roli glownej. Boniek nie rozumie ze reprezentacja to nie jego wlasnosc. Na zlosc wszystkim jest Brzenczek i ch…Arogancja i…spychanie wszystkiego na innych. Sukcesy to on ale jak cos nie tak to „co on moze”. I jakbys wczol sie w temat to przerazajaca wazelina Borka, Stanowskiego,Pola i wszystkich pseudo fachowcow od pilki. Tu troche mniej winy Bonka tylko swiadczy o tych ludziach ale dopelnia obraz calosci.

Qwerty
Qwerty
2 miesięcy temu

Wszystko dobrze, wszystko jest w porządku, dobry przekaz leci.

Jakbym słyszał polityka PiS.

blastacuai
blastacuai
2 miesięcy temu
Reply to  Qwerty

to przypominj sobie lata 2008-2015 wtedy to przekazy lecialy… we wszystkich tv to samo. dzien w dzien. teraz chociaz mozesz posluchav roznych stron

Adrian
Adrian
2 miesięcy temu

Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby Pan Boniek przyznał rację krytykom, zawsze jest przeciwko racjonalnym argumentom i próbuje za wszelką cenę wytłumaczyć każdą patologię. Najgorzej, że na jego miejsce szykuje się dwóch cwaniaczków Koźmiński i Kulesza… Lepiej nie będzie….

Jerzy Buzzer Brzęczyszczykiewicz
Jerzy Buzzer Brzęczyszczykiewicz
2 miesięcy temu
Reply to  Adrian

„Lepiej nie będzie” – wskaż mi proszę który prezesura przed Bońkiem była bardziej udana i kiedy nasza piłka poszła w górę tak jak za kadencji Bońka? Ja wiem, zjebał z tym tancerzem kochającym mamę z Wisły Płock ale doceńmy co do Boniek zrobił wcześniej. Jak przyjdzie nowy prezes to ci którzy gnoją Bońka jeszcze za nim zatęsknią i będą pisać „kiedyś to było”

Grzesiek
Grzesiek
2 miesięcy temu

W którym elemencie poszła w górę, poza organizacją i finansami? Jakie to sukcesy osiągnęliśmy od 2012 roku? Na prawie każdym turnieju kadra gra trzy meczy, raz się trafił ćwierćfinał, ale raz na Mundial nie pojechaliśmy. To samo było wcześniej. Kluby grają lepiej? Gówno. Legia miała okresy niezłej gry, ale wyjście z grupy LE to żaden sukces. To powinna być normalność. Sukcesy to miała Legia w 95 (chyba, chodzi mi o ćwierćfinał z Panathinaikosem), Widzew w latach 80-ych i Górnik kilkanaście lat wcześniej. Reszta to co najwyżej przyzwoite występy. Przed Bońkiem zresztą była Wisła Kasperczaka i Lech Smudy, więc nie było gorzej niż dziś. Ja wiem, że Rudy przypisałby sobie również sukcesy Lewego, ale bądźmy kurwa poważni. O ile pierwsza kadencja była spoka, o tyle druga to dziadostwo i żenada. Późny Boniek od Laty różni się tylko tym, że wie jak nie wyjść na durnia. W cwaniactwie i przypisywaniu sobie rzekomych zasług w niczym mu nie ustępuje.

abc8
abc8
2 miesięcy temu
Reply to  Grzesiek

Grzesiek – bardzo dobry komentarz, a do którego można dodać, że za rudego awans na MŚ, czy ME jest o wiele łatwiejszy.
Każdy następny prezio będzie miał takie same „sukcesy” z reprą.

global
global
2 miesięcy temu

Dziwne zeby PZPN w XXI wieku lezal w gownie. Boniek zrobil minimum zeby podniesc jakosc pilki w Polsce. Przy takich tuzach jak Lato, to wystarczy powiedziec jakies obcojezyczne slowo i wyglada sie na geniusza. Nowy prezes nie powinien miec zadnych zwiazkow z pilka nozna. Potrzebny jest profesjonalista, ktory zburzy beton.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 miesięcy temu

Zibi.. Polska Łotwa.. Pamiętamy..

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Panie Adrian, nie równaj Pan marionetki prezesa do demokratycznie wystawionego kandydata.

abc8
abc8
2 miesięcy temu

Co za błazny, a nie dziennikarze 🙂
O powiązaniach rudego z familią Przesmyckiego ani słowa.

antyant
antyant
2 miesięcy temu

boniek odleciał, znowu za mocno w nos wlazło.. piękny dzban przesik, jak jego przydupas wuefista brzęczek… wogóle pzpnowski komunistyczny twór niczym mnie nie zaskakuje, bardziej rozśmiesza, np .afera korupcyjna z sraxą…

antyant
antyant
2 miesięcy temu
Reply to  antyant

*prezesik (miało być)

Kolo z Jeżyc
Kolo z Jeżyc
2 miesięcy temu

Łubu dubu, łubu dubu……

vival
vival (@vival)
2 miesięcy temu

Rudy… My dla nikogo nie będziemy „Anglią z Wembley”, bo z twoim wuefistą za sterami nikt nas nie traktuje tak jak my w 73 podchodziliśmy do Anglii na Wembley.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 miesięcy temu
Reply to  vival

Rozjadą nas nawet bez czołgów.

sperma w bońka usta i na wąsy
sperma w bońka usta i na wąsy
2 miesięcy temu

piszemy o tym, że kolesiostwo zostało głupio zaargumentowane
frazą ŁADNIE BIEGA I JEST PRZYSTOJNY

zazdrość i protekcja swoją drogą, ale należy lepiej tusz podawać czytelnikom

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
2 miesięcy temu

A co ma do zaoferowania polityczny trup?

JanekDzbanek
JanekDzbanek
2 miesięcy temu

A kiedy wybije się ktoś z Wielkopolski Panie Boniek?Układy układy układziki takich Myciów znajdziemy wszędzie, nie wszyscy jednak mogą się komfortowo uczyć w wyzszych ligach Przesmycki i jego zgraja się bawią, zawsze to samo – Warszawa, Łódź, Lublin, Gdańsk czyli tam skąd są ludzie w Zarządzie KS PZPN lub Bydgoszcz/Toruń i Prezes Nowak od finansów w PZPN. Tylko głupiec tego nie widzi jak się bawi elita i rozdaje karty!

lexus
lexus
2 miesięcy temu

to jak Myć jest przystojny i fajnie biega to go może na ministranta do Dziwisza wysłać ?

berni
berni
2 miesięcy temu

Tak, wszyscy zazdroszczą Myciowi bycia sędziom, tak jak panu bycia prezesem pzpn xD

Retusz
Retusz
2 miesięcy temu

Prezesem związku powinien być kumaty biznesmen, a nie emerytowany piłkarz. To jest śmieszne, jak cała ta liga i ten związek.

abc8
abc8
2 miesięcy temu
Reply to  Retusz

Niby racja, tylko wyobraż sobie na prezia takiego Bogusia Leśnodorskiego 🙂
Ten to doppiero z pół Europy naturalizowałby, by osiągnąć jakiś z reprą z sukces 😀 😀 😀
A tego na pewno nie chcemy.

Polak
Polak
2 miesięcy temu

Bardzo rzadko komentuje, ale we mnie coś zagotowało się. Myślałem, ze Boniek jest z innej bajki! Chlopina był zagranica zobaczył jak funkcjonuje normalny świat! Sam mieszkam poza granicami kraju, ale ta wypowiedz o Myciu to jest kompromitacja do kwadratu! Polska to jest chory kraj, kiedyś myślałem, ze może jeszcze z 10 lat i będzie ok. Nie ma szans to trzeba jeszcze z 30/40 lat żeby tam cokolwiek zmieniło się….MOŻE

https
https
2 miesięcy temu

To wygląda jak jakiś fejkowy wywiad,panie Bońku halo tu ziemia,czas się obudzić bo tych bez sensownych bzdur już się nie da czytać i słuchać i jakaś wizyta u psychiatry tez by na pewno nie zaszkodziła

Weszło
26.02.2021

Szaleniec wraca do Europy. Jorge Sampaoli poprowadzi Arkadiusza Milika

Argentyńska myśl szkoleniowa z pewnością może uchodzić za jedną z najbardziej wyjątkowych na całym świecie. Marcelo Bielsa – indywiduum. Mauricio Pochettino – indywiduum. Diego Simeone – indywiduum. A to przecież tylko najbardziej jaskrawe przykłady. Nic więc dziwnego, że to właśnie z tego kraju pochodzi kolejny trenerski ananas – Jorge Sampaoli. Ananas, który wraca do Europy. […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Raków sprawdza, jak mocne plecy ma Ivi Lopez

Pamiętacie jeszcze przebieg pierwszego meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Podbeskidziem Bielsko-Biała? Górale wyszli na prowadzenie po kapitalnym strzale Tomasza Nowaka, ale ekipa Marka Papszuna zdążyła do przerwy wklepać im aż cztery gole. Trzy z nich padły po rzutach karnych. To właśnie takim popisami bielszczanie pracowali na miano najgorszej defensywy w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale jeśli chcemy […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Widzew narobił sobie problemów, ale sam z nich wybrnął

Przyjemny to był piąteczek z pierwszą ligą. Momentami kuriozalny, momentami atrakcyjny, ale koniec końców – działo się sporo. Zwłaszcza w hicie kolejki, bo tak trzeba nazwać mecz Widzewa z Radomiakiem. Mieliśmy tu „kiera”, mieliśmy pechowego samobója, ale przede wszystkim mieliśmy sporo emocji, bo choć początkowo łodzianie wpakowali się w kłopoty, to potem bohatersko z nich […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Kurzawa i Kosecki, czyli kupowanie wspomnień

Ostatnim dniem okienka w poważnych ligach można się ekscytować, bo tam są naprawdę duże pieniądze i często dochodzi do hitów, ale u nas sytuacja jest inna. To znaczy są transfery, natomiast mam wrażenie, że wtedy wpada tutaj największy szrot. Jak ktoś nie ma gdzie się zahaczyć, to już wpadnie do Polski, nawet na pół roku, […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI: Czy Pyrdoł i Lewandowski wiedzą, ile goli ma Tuszyński?

W drugim odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polski, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Mateusz Lewandowski i Piotr Pyrdoł z Wisły Płock. Zapraszamy.
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Tylko u nas: epilog książki „Spalony”

W nowym wydaniu książki „Spalony” znaleźć można jeden nowy rozdział. A przynajmniej takie były obietnice – oczywiście jak to w życiu, nic z tych obietnic nie wyszło, bo… jednak będą dwa nowe rozdziały. Jeden z nich, króciutki, napisany dzisiaj i obejmujący to, co wydarzyło się już po zamknięciu książki, postanowiliśmy zamieścić już teraz. Będzie on […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Filip Szymczak: „Moja obunożność została zakodowana w Warcie Poznań”

Gdzie nauczył się tak dobrze grać obiema nogami? Czym po kilku tygodniach zaimponował mu Johansson? Kiedy zapuści brodę taką jak Michael Ishak? Czego nauczył się w Warcie Poznań? Co łączy go z Jamalem Musialą? W czym pomogły mu kontuzje? Czy myślał o wypożyczeniu? Dlaczego Lech grał tak słabo na początku tego roku? Na te pytania […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Mgnienia z życia Łukasza Trałki

Łukasz Trałka mówił u nas: –  Chętnie klikniesz w tekst, że Trałka zwolnił trenera. A w ten, że Trałka to fajny chłopak, nikt nie wejdzie. No to sprawdźmy, bo przed derbami Poznania wybraliśmy kilka mgnień z życia Łukasza Trałki, które były i są kluczowe w jego karierze, ale też pokazują go w pozytywnym świetle. Zapraszamy. […]
26.02.2021
Anglia
26.02.2021

Euro 2021 tylko w Anglii? Dlaczego nie?

Chyba trzeba powoli pożegnać się z dziwaczną wizją rozgrywania Euro w aż dwunastu krajach. Pandemia koronawirusa nie ustępuje, więc UEFA rozważa nowe rozwiązania. Chociaż póki co to tylko nieoficjalne pogłoski, pojawiła się informacja – którą podał włoski dziennikarz, Tancredi Palmeri. Możliwe jest przeniesienie całego turnieju do Anglii. Uwaga, uwaga – z kibicami na trybunach.  Oczywiście […]
26.02.2021
Inne sporty
26.02.2021

Komu złoto, kto zawiedzie? 10 rzeczy, które mogą się wydarzyć na MŚ w Oberstdorfie

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie już ruszyły, ale to, co interesuje nas najbardziej, dopiero się wydarzy. Dziś kwalifikacje, a jutro konkurs skoczków na normalnej skoczni. To tam w pierwszej kolejności Polacy mają walczyć o medale. Ale nie tylko oni. Kandydatów do zwycięstwa jest, oczywiście, więcej. Czy więc złoto zdobędzie Kamil Stoch? A może obroni je Dawid […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Znak czasów – AC Milan kontra Manchester United w 1/8 finału Ligi Europy

Znamy pary 1/8 finału Ligi Europy. Trzeba przyznać, że niektóre dwumecze zapowiadają się naprawdę ekscytująco. Przede wszystkim ostrzymy sobie zęby na konfrontację Manchesteru United z Milanem. Dla „Czerwonych Diabłów” oraz Rossonerich sezon 2020/21 jest generalnie najlepszym od dawna, jeżeli chodzi o rezultaty osiągane w rozgrywkach ligowych. Istnieje zatem pewna szansa, że także i na europejskiej […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Inauguracja wiosny w Łodzi, derby w Poznaniu

Start wiosny w pierwszej lidze i derby Poznania w Ekstraklasie? Przecież to plan na idealną randkę. Pierwsze danie i deser z bitą śmietaną i wisienką. Przed nami konkretny piątek dla fanów polskiej piłki, więc warto rzucić okiem na kilka typów, które serwujemy wam na dziś. Można zarobić, można się dobrze bawić, więc najlepiej połączyć obydwie […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PowerPlay. Jóźwiak nad kreską i pierwszoligowe boje!

33% skuteczności, ale za to po dość wysokich, przekraczających 2,20 kursach. Taki dorobek nas jednak nie zadowala, więc tym chętniej ruszamy z kolejnym odcinkiem naszego PowerPlaya. Dzisiaj zaglądamy m.in. do Kamila Jóźwiaka, który razem ze swoim Derby już na dobre wymiksował się z walki w strefie spadkowej i do Łodzi, gdzie ŁKS po kapitalnej serii […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Łukasz Sierpinia – największy przegrany metamorfozy Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała w czterech wiosennych meczach zdobyło osiem punktów, czyli raptem o jeden mniej niż przez całą jesień. To chyba największa metamorfoza ostatnich tygodni w Ekstraklasie, a skoro tak, siłą rzeczy są też jej ofiary. Tydzień temu pisaliśmy, że nowi zawodnicy już sporo dają „Góralom”, teraz warto wspomnieć o tym, który przy obecnym układzie traci […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Hoffenheim i Bayer kontynuują passę niemieckich sukcesów w Lidze Europy

Największy przegryw tego sezonu w Lidze Europy? Niekoniecznie Leicester City, który dostał w trąbę od Czechów. Nawet nie PSV Eindhoven, które przegrało awans na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Otóż najbardziej ciała dało Hoffenheim. Historia tego, w jaki sposób niemiecka drużyna pożegnała się z rozgrywkami to materiał na sequel przygód Adasia Miauczyńskiego. Naprawdę, rzadko zdarza […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PRASA. Tworek: Zwracam uwagę na to, by zespół był jedną rodziną

– Na tym polega piękno sportu, że nie faworyci, kluby z wysokim budżetem, nie te, które mają gwiazdy, ale zespół, który jest kolektywem i ma ducha walki, odnosi zwycięstwa. Ogromną uwagę zwracam na team spirit, żeby być jedną rodziną. To daje nam dodatkowe procenty szans. Kiedyś Dania z biletem od losu wygrała Euro – mówi […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Jaki będzie dzisiaj Poznań? Zielony, niebieski, a może czerwony?

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że różne grupy kibicowskie w Polsce lubią dowalić do pieca. Zrobić jakąś głupotę, przekroczyć granicę dobrego smaku. Rozumiemy, że małe wojenki są dla fanów po dwóch stronach barykady chlebem powszednim, ale kilku chłopa w Poznaniu trochę się zagalopowało. Derby derbami, będzie ciekawie, bo obie ekipy żyją w tabeli niemal po sąsiedzku. […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Bruk-Bet pewniakiem, Rygaard hitem transferowym. Ankieta trenerów przed wiosną w 1. lidze

Kto lepiej zna realia zaplecza Ekstraklasy niż trenerzy, którzy jeszcze przed chwilą na tym poziomie pracowali? Chyba nikt, więc to do nich zwróciliśmy się z kilkoma pytaniami przed startem ligowej wiosny. Krzysztof Dębek, Szymon Grabowski, Tomasz Kafarski, Ireneusz Mamrot oraz Dominik Nowak typują dla nas potencjalnych wygranych drugiej rundy rozgrywek. Kto jest pewniakiem do awansu, […]
26.02.2021