post
Michał Kołkowski

Opublikowane 26.11.2020 13:59 przez

Michał Kołkowski

Tymoteusz Puchacz kapitalnie zaprezentował się w ostatnim spotkaniu Ligi Europy przeciwko Standardowi Liege. Nie tylko zapisał na swoim koncie dwie asysty, ale całkowicie zdominował lewą stronę boiska. Swoją aktywnością, dynamiką, wydolnością. Wszędzie było go pełno. Powszechne stały się głosy, że Jerzy Brzęczek powinien powołać lewego obrońcę Lecha Poznań na zgrupowanie reprezentacji Polski. A potem przyszedł mecz z Legią Warszawa. I z Rakowem Częstochowa. “Kolejorz” w obu spotkaniach spisał się naprawdę kiepsko w defensywie. Nie sposób było nie spostrzec, że rywale najśmielej poczynają sobie w tych strefach boiska, za której powinien odpowiadać Puchacz. 

Oczywiście nie chcemy teraz zawodnika Lecha przesadnie grillować i dowodzić, że do niczego się on nie nadaje. Jak na realia naszej ligi, Puchacz już teraz jest świetnym piłkarzem, a jego ofensywne wypady wielokrotnie prowadziły Lecha do zwycięstwa. Niemniej, jego pomyłki i niedopatrzenia w grze obronnej bywają niekiedy dla “Kolejorza” bardzo kosztowne.

Gapiostwo

Problemy Puchacza z grą w destrukcji zaczynają się w momencie – co trochę paradoksalne – gdy sytuacja na boisku staję się nieco statyczna. Teoretycznie powinno to oczywiście ułatwiać życie obrońcom i zazwyczaj tak bywa, ale zawodnik Lecha jest pod tym względem dość specyficzny. Dobrze wychodzą mu interwencje wykonywane na dużej szybkości. Kiedy trzeba się pościgać z przeciwnikiem na skrzydle i wygrać pojedynek bark w bark, zablokować dośrodkowanie, dogonić kogoś na wślizgu – Puchacz zazwyczaj spisuje się świetnie. Niech nikogo nie zmyli sytuacja z Szelągowskim, gdzie zawodnik “Kolejorza” rzeczywiście zachował się fatalnie i najpewniej po prostu nie docenił młodszego rywala. Na ogół w tego typu starciach Puchacz góruje nad rywalami. Ale ta akcja uwypukla też pewną wadę istotną wadę 21-latka, jaką jest – nazwijmy to w pewnym uproszczeniu – gapiostwo.

LECH POZNAŃ WYGRA ZE STANDARDEM LIEGE? KURS: 2,75 W TOTALBET!

Puchacz przejawia niepokojącą tendencję do lekceważenia sytuacji, które tylko z pozoru nie są groźne.

Przypomnijmy sobie choćby spotkanie z Benficą:

Druga połowa meczu, jeden z zawodników gości ma doskonałą sytuację strzelecką, a drugi czai się kilka metrów za jego plecami. Co robi w tym momencie Puchacz? Ano właśnie – nic. Jego udział w akcji się już skończył. Zawodnik Lecha jak gdyby nigdy nic wcielił się w rolę widza i ze stoickim spokojem obserwował, jak Filip Bednarek doskonale interweniuje przy pierwszym uderzeniu piłkarza Benfiki. Dobitka też nie przyniosła gola dla “Orłów”, futbolówkę udało się zatrzymać tuż przed linią bramkową. Warto jednak podkreślić, że drugi strzał był już dziełem gracza zaznaczonego czerwonym kółkiem.

Tego, który stoi obok Puchacza, kompletnie przez lechitę ignorowany.

Tutaj inny przykład gapiostwa ze strony lewego obrońcy. W stu procentach skoncentrowanego na zawodniku prowadzącym piłkę i w ogóle nie zwracającego uwagi na to, co się dzieje za plecami. A tam Rafa Silva już czaił się na otwierające podanie.

Bardzo podobna sytuacja. Puchacz znowu nie ma kontroli nad tym, co się obok niego. Jest do tego stopnia skupiony na zawodniku będącym w posiadaniu piłki, że nie widzi, iż adresatem podania będzie wspomniany Rafa, właśnie wyskakujący zza pleców obrońcy Lecha. W obu sytuacjach “Puszka” się wprawdzie zrehabilitował – zdążył z interwencją, zablokował strzały rywali. Ale prawda jest taka, że gdyby lepiej kontrolował przestrzeń wokół siebie, to w ogóle do żadnych uderzeń na bramkę by nie doszło.

Brak rozwagi

Puchacz ma również w trakcie każdego meczu momenty, gdy zdaje się zapominać o tym, że czasem najprostsze metody powstrzymania rywala są najskuteczniejsze. Z jednej strony jest to oczywiście postawa godna pochwały, być może nawet zalecana przez trenera. Nie szukać łatwych rozwiązań, na liście priorytetów najwyżej ustawiać kontrolę nad piłkę.

Gdzieś w tym wszystkim musi jednak być też miejsce na zdrowy rozsądek.

Znów możemy również powrócić do meczu z Rakowem. Oczywiście wszyscy doskonale znają omawianą już sytuację z ostatnich sekund, gdy lewy defensor Lecha nie fauluje dryblującego Daniela Szelągowskiego i pozwala mu wpaść w pola karne, a nastolatek zdobywa wyrównującego gola. Ale już wcześniej Puchacz miał taki moment, gdy przekombinował i naraził swój zespół na utratę gola. Chodzi nam konkretnie o sytuację z 85. minuty. Z pozoru nic groźnego się nie dzieje. Długa piłka w bocznym sektorze boiska, o którą walczy jeden piłkarz Rakowa i dwóch graczy Lecha. Wystarczyło wybić skierować futbolówkę na aut, wrócić pod własne pole karne, odbudować ustawienie w defensywie i tyle. Po zagrożeniu ze strony częstochowian. Tymczasem Puchacz kombinował, no i przekombinował.

REMIS LECHA POZNAŃ ZE STANDARDEM LIEGE? KURS: 3,50 W TOTALBET!

Zgrał piłkę głową wprost pod nogi rywala. W efekcie Vladislavs Gutkovskis otrzymał otwierające podanie i wpadł w szesnastkę Lecha z futbolówką przy nodze. Mogło być naprawdę niebezpiecznie, gdyby Łotysz lepiej tę sytuację rozegrał.

Jeszcze jeden przykład sytuacji, w której Puchacz aż do przesady wzdraga się przed posłaniem długiej piłki.

Starcie z Rangersami. Defensor Lecha przegapił pierwszy moment do klepnięcia z partnerami, dał się złapać pressingiem i ostatecznie wyszła z tego strata, po której Szkoci mieli bardzo niebezpieczną okazję do wrzutki. Jeszcze przy wyniku bezbramkowym. Puchacz wpakował tutaj siebie i swój zespół w tarapaty na własne życzenie, bo tę sytuację można było rozwiązać na kilka znacznie łatwiejszych sposobów, niż osłanianie futbolówki ciałem przez dwóch napierających przeciwników.

I jeszcze obrazek z meczu z Legią.

Dopóki Paweł Wszołek w pierwszej połowie szukał swoich szans przede wszystkim w biegowych pojedynkach z Puchaczem i w ucieczkach na wolne pole, szło mu dość przeciętnie. Po przerwie zmienił zatem sposób gry. Zaczął wyciągać Puchacza ze strefy, zapraszał go do walki na małej przestrzeni. No i szybko się okazało, że “Puszka” jest na tego rodzaju krótkie zwody bardzo podatny. W 89. minucie przepuścił skrzydłowego “Wojskowych” przy bocznej linii boiska, choć w teorii sytuację powinien mieć pod kontrolą. Rywal znajduje się przecież na własnej połowie, jest odwrócony plecami do bramki. Bułka z masłem dla defensora, można właściwie nawet oponenta sfaulować. Żółtej kartki raczej by z tego nie było. Ale Puchacz pozwolił Wszołkowi się rozpędzić i tylko dzięki swojej niesamowitej szybkości mógł szarżę przeciwnika w ostatniej chwili zastopować, wybijając piłkę na korner.

Szkolne błędy

Puchaczowi zdarzają się również pomyłki, które z całą pewnością doprowadzają Dariusza Żurawia do furii, nawet jeżeli szkoleniowiec Lecha nie okazuje tej złości na zewnątrz. Mówimy o naprawdę szkolnych błędach 21-latka, które piłkarz aspirujący do gry w pierwszej reprezentacji Polski powinien jak najszybciej wyeliminować. Wystarczy choćby spojrzeć na sytuację z 41. minuty ostatniego spotkania Lecha z Rakowem Częstochowa. Puchacz w pierwszym odruchu zachował się dobrze – zauważył, że Michał Skóraś zupełnie stracił kontrolę nad Franem Tudorem, więc ruszył do asekuracji. Problem w tym, że rywala zaatakował – jak to się mówi – “na raz”.

Został ograny banalnym zwodem, a Tudor swobodnie zacentrował w pole karne. Na szczęście dla Lecha – żaden z piłkarzy Rakowa nie zdążył w tempo nabiec na tę wrzutkę. Ale i tak po akcji słychać było ze strony ławki rezerwowych wściekły ryk: “Puszka!!!”.

Bardzo podobna sytuacja miała miejsce tuż przed końcem spotkania.

STANDARD LIEGE WYGRA Z LECHEM POZNAŃ? KURS: 2,50 W TOTALBET!

Puchacz raz jeszcze swój błąd w ustawieniu próbował rozpaczliwie naprawić interwencją z gatunku “wszystko albo nic”. Tym razem mu się udało, bo nabił futbolówką nogi rywala, ale można to było rozegrać zdecydowanie spokojniej. Zresztą w meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań doskonale widzieliśmy, jak tego rodzaju zachowania karci klasowy skrzydłowy, jakim w realiach polskiej Ekstraklasy z całą pewnością jest Paweł Wszołek.

I znów podobny błąd. Puchacz był za daleko od przeciwnika i próbował w ostatniej chwili skorygować nie najlepsze ustawienie. Wszołek doskonale to wyczuł. Posadził piłkarza Lecha na tyłku balansem ciała, po czym swobodnie oddał strzał.

***

Jak widać na załączonych obrazkach – można defensorowi Lecha wypomnieć sporo naprawdę prostych, wręcz dziecinnych pomyłek. Naturalnie swoją cegiełkę do kiepskich statystyk defensywnych “Kolejorza” w sezonie 2020/21 dokładają również pozostali zawodnicy, choćby stoperzy, nie można tutaj obarczać winą wyłącznie Puchacza, lecz wobec niego oczekiwania są jednak dość duże. Mówimy przecież o kandydacie do kadry Polski na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Puchacz w ofensywie już jest bestią, co pokazał w poprzednim meczu ze Standardem. Jeśli zaś chodzi o grę w destrukcji, wiele przed nim pracy. Nie chciałby przecież usłyszeć kiedyś o sobie z trybun: “Grajcie na Puchacza, on jest cienki”. A kilku przeciwników Lecha już udowodniło, że w tym momencie grać na Puchacza się zwyczajnie opłaca.

fot. NewsPix.pl
screeny: InStat

Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze lektury. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Poza tym – sporo tekstów, wywiadów i reportaży o pomorskiej piłce. Na antenie Weszło FM regularnie słychać go w audycji #KiedyśToByło.

Opublikowane 26.11.2020 13:59 przez

Michał Kołkowski

Weszło
18.04.2021

Misja komandosa. Wyzwania przed Włodzimierzem Gąsiorem

Pamiętacie ten odcinek McGyvera, w którym McGyver z ciśnieniomierza, stetoskopu i budzika zbudował pełnoprawny wykrywacz kłamstw? No cóż, McGyver i tak by wymiękł, gdyby jutro zrzucono go w Mielcu. Powiedziałby “OK, może w piętnastym odcinku pierwszego sezonu z rzeczy codziennego użytku zbudowałem defibrylator, ale budowy ekstraklasowej drużyny z Matrasa, Granlunda, De Amo się nie podejmę, […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Weszło
17.04.2021

Tak zdobywa się Puchar Króla

To był piękny mecz w wykonaniu Barcelony. Blaugrana kraśniała i promieniała. Leo Messi zgolił brodę i zaprezentował się absolutnie kosmicznie. Antoine Griezmann zagrał na miarę własnych możliwości. Frenkie de Jong w mistrzowski sposób dyrygował orkiestrą rozpędzonego zespołu z Katalonii. Jordi Alba na skrzydełku robił to, co zwykł jest robić od lat wielu. Tu zagrało wszystko. Joan […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

To nie czary, Warta gra o puchary?

Mieliśmy nadzieję, że po dwóch naprawdę ciekawych spotkaniach w sobotę z Ekstraklasą, liga pójdzie za ciosem i zaliczy hattricka. No bo Wisła za Hyballi ma nigdy nie odpuszczać, bo Warta – jakkolwiek to brzmi – może walczyć o puchary. Nie bawmy się w Huberta Urbańskiego, nie budujmy napięcia. To nie był hattrick, to nie był […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

Mój pierwszy raz – Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski przepytywany przez Tomasza Smokowskiego w programie Mój pierwszy raz na Kanale Sportowym. Nie trzeba polecać. 
17.04.2021
Anglia
17.04.2021

Tuchel wygrywa w szachy z Guardiolą

Postawmy sprawę jasno – to nie było porywające widowisko. Pierwsze 45 minut zapisało się w naszej pamięci tak trwale, jakby zaraz po gwizdku Mike’a Deana przyszedł Will Smith i błysnął pewnym długopisem. Chelsea i Manchester City grały na przeczekanie, ale da się to wytłumaczyć. Dla obu klubów był to piąty mecz w ciągu dwóch tygodni. […]
17.04.2021
Weszło Extra
12.04.2021

“Cyberpunk 2077 jest wyłomem w wizerunku CD Projektu”

– W Polsce generalnie lubimy zamieniać pracę w grę. Lubimy realizm. Wielkie kosmiczne sagi, historie o super-żołnierzach – to jest domena takich krajów jak USA czy Australia. Nie mówię, że nie ma u nas miłośników science-fiction czy fantasty, ale polski gracz docenia gry z tych gatunków, o ile jest w nich choć odrobina brudu i […]
12.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło Extra
09.04.2021

“Rywalizacja USA i Chin to mecz drużyn, które różnią się pod każdym względem”

– Kiedy dochodzimy do momentu – na przykład w związku z mistrzostwami świata w Katarze albo klękaniem przed meczami – gdy od sportowców zaczyna się oczekiwać politycznych deklaracji, to znaczy, że doszło do pomieszania pojęć. Wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić, inaczej sport jaki znamy po prostu ulegnie w tak wielkim stopniu […]
09.04.2021
Weszło
08.04.2021

Sobolewski odchodzi. Jak zapamiętamy jego Wisłę Płock?

Radosław Sobolewski podczas konferencji prasowej przed meczem z Pogonią poinformował nieoczekiwanie, że wraz z końcem sezonu odejdzie ze stanowiska szkoleniowca Wisły Płock. Z czego tę kadencję zapamiętamy? Stawiamy tak fundamentalne i banalne w gruncie rzeczy pytanie, a jednak odpowiedź wcale nie jest oczywista. Nie chcemy się tutaj wyzłośliwiać i twierdzić, że Sobolewski w Płocku nie […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Furiat, terrorysta, cudotwórca. Historia Olivera Kahna

Wydzierał się tak, że napastnicy bali się zbliżać do jego bramki, by przypadkiem nie ogłuchnąć. Obrońców swojego zespołu nie tylko w sposób obelżywy rugał za popełniane błędy, ale niekiedy szedł o krok dalej i sprzedawał im kopniaki w cztery litery albo ostrzegawcze ciosy w potylicę. Nie miał taryfy ulgowej dla rywali, nawet jeśli byli to […]
07.04.2021
Kopalnie talentów
06.04.2021

Rafał Augustyniak – reprezentant Polski za 800 złotych | KOPALNIA TALENTÓW

Kiedy był nastolatkiem, prezes Pogoni Zduńska Wola mocno się wahał, czy warto w niego inwestować 800 złotych. Kiedy przechodził do Widzewa Łódź, to w pakiecie z Mariuszem Stępińskim, jako ten mniej utalentowany. Wreszcie – kiedy w wieku 25 lat występował na poziomie pierwszoligowym, niewielu przypuszczało, że uda mu się jeszcze zrobić dużą karierę. Tymczasem Rafał […]
06.04.2021
Liczba komentarzy: 53
Subscribe
Powiadom o
guest
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wujo91
Wujo91
4 miesięcy temu

A może recepta jest prosta… nie robić z gościa obrońcy tylko wystawiać wyżej…

Makaveli
Makaveli
4 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

Dokładnie. Spokojnie Krawiec może grać za nim

Murphy
Murphy (@murphy)
4 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

 Wujo91

To samo wrażenie, że gość się na obrońcę nie nadaje i należy ustawić go jako skrzydłowego zwyczajnie.

Miłosz
Miłosz
4 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

Wyżej też nie ogarnie, chłopak nie ogarnia taktyki.
Jedyne co umie, to szybko biegać i raz na dziesięć strzałów trafi w bramkę.

Murphy
Murphy (@murphy)
4 miesięcy temu
Reply to  Miłosz

@Miłosz
Czyli następny Peszko, albo Grosicki.

Lelumpolelum
Lelumpolelum
4 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

Z biznesowego punktu widzenia lepiej konsekwentnie robić z niego lewego obrońcę/wahadłowego. Zawodnicy na tej pozycji to deficytowy towar i pewnie będzie można drożej sprzedać Puchacza lewego obrońcę niż Puchacza skrzydłowego.

Murphy
Murphy (@murphy)
4 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum
Myślisz że ktoś będzie chciał lewego obrońcę, popełniającego takie babole?

Lelumpolelum
Lelumpolelum
4 miesięcy temu
Reply to  Murphy

Czy ja wiem? Nie wiem, ale się domyślam. Domyślam się, że prędzej znajdzie się chętny na młodego lewego obrońcę, nawet tak bardzo surowego. Weźmy młodego, oszlifujemy, teraz jest słaby, ale popracuje i będziemy mieć na lewej stronie solidnego grajka. Prędzej uwierzę w to niż w dużą kasę za lewego skrzydłowego, albo schodzącego z prawej na lewą nogę piłkarza, który jest słaby technicznie, nie ma dryblingu, podania, strzału, a dynamika też nie jakaś zapierająca dech w piersiach. Taki Reca któryś już rok buja się w Serie A, zła kariera? Moim zdaniem całkiem sympatyczna.

Murphy
Murphy (@murphy)
4 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum
21 lat, to już nie taki młody.
Z perspektywy Recy to może i dobra kariera. Pytanie czy Puchacz chce być drugim Recą.

Lelumpolelum
Lelumpolelum
4 miesięcy temu
Reply to  Murphy

Pewnie wolałby zostać drugim Roberto Carlosem, ale za dziesięć lat może się okazać, że Puchacz nie został nawet drugim Recą. Niech najpierw chociaż na poziom Recy wejdzie.

Murphy
Murphy (@murphy)
4 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum

Czyli ma zrezygnować z gry w zespole grającym w pucharach, na rzecz ggrającego o utrzymanie?

Lelumpolelum
Lelumpolelum
4 miesięcy temu
Reply to  Murphy

Tak, w Seria A, wyższej cywilizacji piłkarskiej, zamiast w Ekstraklasie. Zresztą za rok najprawdopodobniej Lech nie będzie już grał w żadnych europejskich pucharach, bo takie są prawa przyrody, a ten sezon to anomalia w systemie.

Murphy
Murphy (@murphy)
4 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum

Myli ci się pozim ligi z poziomem piłkarza.

Vojo Ubiparip
Vojo Ubiparip
4 miesięcy temu

Jak on jeszcze 3 tyg temu przez kiboli amiki był wpychany do reprezentacji to jak on może mieć jakieś wady. Czysty diament wronieckiej akademi!

rajo
rajo
4 miesięcy temu

dzięki za rozłożenie “obrońcy” na czynniki pierwsze. Już nie chodzi o gole zawalone z Lechem (Śląsk, Legia, Raków), które w sumie kosztowały zespół 5 punktów, czy interwencjo-asystę z Serbią U21 kosztująca młodzieżówkę awans na Euro. Choć całkiem sporo jak na kilka tygodni gry. Ale detalicznie obnażyliście jego słabości. Ja ją sprowadzam do uniwersalnego słowa – ocieżałość. Nie chodzi, że nie ma szybkości. Ma, ale potrzebuje kilku, kilkunastu metrów, by się rozpędzić. O ile u skrzydłowego to jeszcze ujdzie, tu obrońcy już nie. Trzeba zareagować na zwód, zmianę kierunku biegu. Tzw. odejście w rejonie pola karnego zwykle śmierdzi golem. Puchacz po prostu jest postury jakiej jest, nigdy nie będzie w stanie zareagować w ułamku sekundy. Nie mówię już o antycypowaniu wydarzeń na boisku, bo to można wytrenować. Przez każdego średnio zaawansowanego technicznie skrzydłowego jest ogrywany niemiłosiernie. Po jednej, dwóch akcjach po prostu boi się do niego podejść, aby nie zostać ośmieszonym i wtedy już zupełnie broni na “radar”. Takie niuanse przez was opisane sensowni skauci widzą i nie ma opcji na transfer do poważnego zespołu, bo tam nikt nie potrzebuje obrońcy, co dwa razy na mecz zrobi wrzutkę, raz zejdzie do środka i może poceluje w w bramkę, a w tyłu gwarantowane 2-3 błędy bramkowe. Przecież te wpadki tutaj opisane gościa dyskwalifikuje do poważniejszej ligi, gdzie na skrzydle biegają poważniejsi zawodnicy niż Wszołek czy Szelągowski.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
4 miesięcy temu

Ja trochę tego Puchacza rozumiem… Wieniawie nie zaimponują wybloki, przechwyty i skasowanie akcji rywala, tylko gole i asysty.

Azbestowy Książe
Azbestowy Książe
4 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Uwielbiam góry, pozdrawiam.

Dmny Warszawiak
Dmny Warszawiak
4 miesięcy temu

Puchacz ruchacz zjedz snickersa! Dzisiaj Standard was zweryfikuje, za rok nie będzie pucharów i wrócicie pod kamienie na kolejne 10 lat

Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
4 miesięcy temu

Zmiażdzył was karabach cwelu i dupa cie boli lemingu widzący pod każdym nickiem trolla

Dyumny Warszawiak
Dyumny Warszawiak
4 miesięcy temu

dupa to będzie dzisiaj boleć ciebie jak was Standard Liegie brutalnie zerżnie cwele spod wronek

Quba
Quba
4 miesięcy temu

Lech gra chociaż w Europie i dumnie reprezentuje kraj a wam zostaje jaranie wymeczonym 1:0 z Widzewem.Od lat tego pucharu ani superpucharu zdobyć nie potraficie…Usiadz dziś wygodnie i podziwiaj piękną grę oraz polskie gwiazdy!

todzik1916
todzik1916
4 miesięcy temu
Reply to  Quba

Widzimy co tydzień jak pięknie gra galaktyczna Amika. Raz na 5 lat wejść do pucharów i wielka sraczka. Więc radzę troszkę zmniejszyć żale widzimy jaka Amika jest po tabeli, gablocie z trofeami za pieką grę się nic nie zdobywa i nic nie wygrywa więc troszkę pokory wobec najlepszego, najbardziej utytuowanego klubu w Polsce. Puchacz jest mega przereklamowany tak jak w o ronię jak i pomocy nic specjalnego a Wszolek piłkarz obecnie bez formy pokazał mu miejsce w szeregu. Jak już coś wygracie to możemy podyskutować na razie za wysokie progi dla Amiki porównanie do Legii

Dumny Warszawiak
Dumny Warszawiak
4 miesięcy temu
Reply to  Quba

Raz na 10 lat to i kura pierdnie. Wpierdol dwa razy i wygrana z przetrzepionym covidem Standardem. Dumne całe Wronki. W lidze nawet Warta Poznań jest wyżej od was. Klęknij wygodnie i módl się o puchary za rok. Legia przynajmniej coś zbiera w swojej gablocie, poznańskie ciołki to zbierają co najwyżej zalegający kurz

Kompleksy Szeligi
Kompleksy Szeligi
4 miesięcy temu

Legia zbiera wpierdole same i długi

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
4 miesięcy temu

Puchacz i media społecznościowe, to dobrana para.
Na siłę zrobiono z chłopaka gwiazdę, a on nie dojeżdża do tego pułapu.
Policzyć punkty które zespół zdobył dzięki niemu i stracił, byłby na ogromnym minusie.

Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
4 miesięcy temu

Karabach – Legia 3-0 frajerze z mchawy hahahaha

Azbestowy Książe
Azbestowy Książe
4 miesięcy temu

Uwielbiam góry, pozdrawiam.

pruszczańska elita
pruszczańska elita
4 miesięcy temu

prawdę pisząć BEZ EMOCJI o występie lecha w belgii przeciw SL,
ALE dla brzęczka to jest ważna przesłanka, aby
pobrać PUCHACZA do drużyny – repry, reprezentacji

ffiut bez skóry, fotomontaż
ffiut bez skóry, fotomontaż
4 miesięcy temu

prawdę pisząc BEZ EMOCJI o występie lecha w belgii przeciw SL,
ALE dla brzęczka to jest ważna przesłanka, aby
pobrać PUCHACZA do drużyny – repry, reprezentacji

Quba
Quba
4 miesięcy temu

Moder 11,5 plus kolejne 1,0 mln,bo wraca już zimą do Anglii.Puchacz i Kamiński pobija jego rekord.Wasza perełka,zresztą jedyna tej tęczowej akademii ledwo za 4 poszedł,bo taka u was bieda.Finansowo Lech odjechał na lata,bo nie będzie was dalej na nic stać,a w Poznaniu beda przebierać w ofertach.Dalej ból d…na tej warszawskiej wsi?Na którym kanale gra poległa?

demagog
demagog
4 miesięcy temu
Reply to  Quba

Klasycznie, koszulka Modera do gabloty.

Żaden legionista się tu nie udzielał, pismaki przeanalizowali bramki tracone przez Lecha w ostatnich kolejkach i pojawia się ból tylnej części ciała. A co robi kibic Lecha gdy boli go dupa? Rzyga na klub ze stolicy. Jesteś jak pies Pawłowa, widzisz krytykę, choćby konstruktywna, to plujesz na Legię.

todzik1916
todzik1916
4 miesięcy temu
Reply to  Quba

Grała wiele lat a gdzie Amika jest od paru lat? Jeden sezon w Europie wyszedł i to tyle więc nie zesraj się z takimi bzdurami zawsze za plecami Legii więc porównujcie się do innych jedno sezonów ów bo Legia to nie wasz poziom troszkę za wysoko więc zejdź na ziemię głowa w ścianę popatrz w tabele w w Europie i w lidze i zejdź na ziemię i tu i tu niziutko więc troszkę pokory

dziwka nieprzekupna
dziwka nieprzekupna
4 miesięcy temu

a ten, tylko zapytam, Żuraw weźmie rogale świetomarcińskie do Liege ?

F. uty
F. uty
4 miesięcy temu

Marcelo w Realu, nie jest mistrzem defensywy i jakoś nie ma problemu.

Lelumpolelum
Lelumpolelum
4 miesięcy temu
Reply to  F. uty

No ostatnio już trochę problem jest… Zresztą co to za porównanie?

Yan
Yan
4 miesięcy temu

Poza Żurawiem chyba nikt nie wie co Tymek robi na obronie. Ewidentnie ta pozycja mu nie służy. Szacun za to że Kolejorz zaczął wreszcie coś grać (zawsze miło widzieć bramkarza Legii grającego na czas, na dodatek u siebie, jeszcze 2-3 sezony temu to była czysta fantasy) ale trochę niezrozumiałe to trzymanie się nie zawsze korzystnych rozwiązań, a to nie grającego właściwie nic Muhara, a to Puchacz na obronie..

Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
4 miesięcy temu

Boli dupsko kompleksiarzy z grójca i okolicznych wiosek i szelige o nicku ekstraklasa na golasa i dumny warszawiak, nawet ćwok nie jest z wawy tylko podpina sie pod klub by leczyc kompleksy itp gdy Lech gra w lidze europy a legiunia zmiażdżona przez Karabach

Kompleksy Szeligi
Kompleksy Szeligi
4 miesięcy temu

Boli dupsko frajera z bieszczad że Lech odjechał finansowo a oni z długami i starą przepłaconą kadrą i wpierdolami od lamusów w Europie

Wieś Warszafka
Wieś Warszafka
4 miesięcy temu

Ich kadra to oldboje,smoluchy i jugole.Z czym na salony azjatycka kraino

todzik1916
todzik1916
4 miesięcy temu

Tabela pokazuje jak odjechał tak jak nasz ostatni mecz więc cichutko bo będzie jak zwykle raz w Europie udało się ładnie grać bo wyników też nie ma więc do gabloty ładne mecze i tyle

Kompleksy Szeligi
Kompleksy Szeligi
4 miesięcy temu
Reply to  todzik1916

Spokojnie kompleksiarzu odjechał finansowo i to wykorzysta a wy z wpierdolami od wioski muminków. Co Ci z tej gabloty? Ciągłe długi i upokorzenia chwilowa radość.

Zutylizować trolla
Zutylizować trolla
4 miesięcy temu

Legia ma radość co roku, fetowanie mistrzostwa.
Lech faktycznie cały czas upokorzenia, i tak od lat.

tytus
tytus
4 miesięcy temu

Moder 12mln oferty odrzucone za Kamyka na i Puchacza a Karbowniczek 4 i tyle w temacie

He(J)ter
He(J)ter
4 miesięcy temu

najbardziej przereklamowany piłkarz polskiej ligi…

Murphy
Murphy (@murphy)
4 miesięcy temu
Reply to  He(J)ter

@ hejter
Masz coś z głową, skoro piszesz takie bzdury.

He(J)ter
He(J)ter
4 miesięcy temu
Reply to  Murphy

asysta dla drużyny rywala w praktycznie każdym meczu – masz rację to bzdury…
jak najwięcej takich piłkarzy w Kuchenkorzu…

Miki
Miki
4 miesięcy temu

Może się mylę ale mam wrażenie, ze najwiecej osob chciało jego powołania do kadry A na lewą obronę, jak Puszka grał na skrzydle

Whooops
Whooops (@whooops)
4 miesięcy temu

Hello hipokrycii tydzien temu byl to najlepszy LO z natychmiastowym powolaniem do kadry

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad
4 miesięcy temu

Wszedłem poczytać komentarze i się trochę zawiodłem bo oprócz tych merytorycznych, gdzie wypunktowano braki Puchacza vel ruchacza. Gość fajnie gra do przodu i to tyle. Może faktycznie przydałoby mu się zrzucić parę kilo albo zacząć pracować nad zwrotnością, ale przede wszystkim przydałby mu się psycholog sportowy i odpuszczenie mediów społecznościowych i uganianiem się za wątpliwej urody szlaufami. A i mógłby czasem po prostu zamknąć mordę i zacząć ciężko pracować. Bo jedyne z czego słynie to, że szybko biegać potrafi, namieszać z przodu, pozbawiać własną drużynę punktów, wyrywać szlaufy w necie i najważniejsze deklarować, że on w Legii grać nie będzie. A może powinien rzucić karierę piłkarza i z Puchacza zmienić się w r…… a 😉

ZS Fan
ZS Fan
4 miesięcy temu

Puchacza objeżdżają wszyscy skrzydłowi ligi? Nowe, nie znałem

Jareks
Jareks
4 miesięcy temu

Idiota zawsze będzie idiota…kazdy z tych zachwycony idiota….musi być…idiota

Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

Puchacz nadaje sie tylko do 3-5-2 na wahadło…. drużyna z 3 stoperami jest w stanie zapanować nad jego błędami. Na pewno nie duet stoperów Lecha i ten marny bramkarz….

Miro Juro
Miro Juro
4 miesięcy temu

Dokładnie. Powinien grać w pomocy na boku albo na skrzydle. Trenerzy nie widzą…

Suche Info
18.04.2021

Tammy Abraham może odejść z Chelsea

We wczorajszym półfinale Pucharu Anglii zabrakło miejsca dla Tammy’ego Abrahama. Napastnik Chelsea nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych, mimo tego, że był w pełni gotowy do gry. Zdaniem angielskich mediów taka decyzja Thomasa Tuchela ma wpłynąć na jeszcze gorsze poczucie Anglika, który może chcieć opuścić Stamford Bridge. 23-latek jest czwartym wyborem niemieckiego szkoleniowca – wyprzedza […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Mecze reprezentacji Polski w Dublinie zagrożone?!

Jak podaje Daily Mail, jedno z miast-gospodarzy Euro 2020 może niebawem stracić swój status. Chodzi o stolicę Irlandii – Dublin, gdzie swoje dwa mecze fazy grupowej miała rozegrać reprezentacja Polski.  Jest to spowodowane brakiem zapewnienia ze strony irlandzkiej Federacji w kwestii wpuszczenia fanów na stadiony. Jak wiemy, był to jeden z wymogów UEFA, który spełniła […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Sheffield United oficjalnie spadło z Premier League

Radość jednych to smutek drugich, czego dowód wiedzieliśmy wczoraj na angielskich boiskach. Po zaledwie jednym sezonie nieobecności Norwich City wywalczyło awans do Premier League. Z elitą pożegna się jednak zespół Sheffield United.  Szable niemal od początku sezonu okupują ostatnie miejsce w tabeli, ale do wczoraj miały matematyczne szanse na utrzymanie się. Zostały one rozwiane po […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Misja komandosa. Wyzwania przed Włodzimierzem Gąsiorem

Pamiętacie ten odcinek McGyvera, w którym McGyver z ciśnieniomierza, stetoskopu i budzika zbudował pełnoprawny wykrywacz kłamstw? No cóż, McGyver i tak by wymiękł, gdyby jutro zrzucono go w Mielcu. Powiedziałby “OK, może w piętnastym odcinku pierwszego sezonu z rzeczy codziennego użytku zbudowałem defibrylator, ale budowy ekstraklasowej drużyny z Matrasa, Granlunda, De Amo się nie podejmę, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Rafa Benitez wróci do LaLiga?

Chociaż od ostatniej pracy w Europie minęły zaledwie dwa lata, Rafa Benitez chce wrócić na Stary Kontynent. Hiszpan niedawno rozwiązał kontrakt z chińskim Dalian Pro, które prowadził od 2019 roku. Powodem były względy rodzinne.  60-letni Benitez wypowiedział się przychylnie na temat swojego powrotu do Premier League. Najbardziej rozważano go w Newcastle United, ale kandydatura ta […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Adam Buksa zaczął strzelanie w MLS

W pierwszym meczu nowego sezonu MLS, Chicago Fire podjęło New England Revolution. W spotkaniu wzięło udział dwóch Polaków – Przemysław Frankowski i Adam Buksa.  Jednakże tylko jeden z nich opuszczał plac gry z podniesioną głową. Gospodarze prowadzili już 2:0, po tym jak w pierwszym kwadransie piłkę do siatki wpakował Robert Berić, a następnie Luka Stojanović. […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Weszło
17.04.2021

Tak zdobywa się Puchar Króla

To był piękny mecz w wykonaniu Barcelony. Blaugrana kraśniała i promieniała. Leo Messi zgolił brodę i zaprezentował się absolutnie kosmicznie. Antoine Griezmann zagrał na miarę własnych możliwości. Frenkie de Jong w mistrzowski sposób dyrygował orkiestrą rozpędzonego zespołu z Katalonii. Jordi Alba na skrzydełku robił to, co zwykł jest robić od lat wielu. Tu zagrało wszystko. Joan […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Co za emocje w Cagliari, 4:3 po dwóch golach w doliczonym czasie!

Nie żałowali dzisiaj ci, którzy wieczór spędzili z ligą włoską. Cagliari przyjmowało na swoim obiekcie Parmę i przyznajemy – nie brzmi to najbardziej seksownie, zwłaszcza, gdy równolegle toczą się boje choćby z udziałem Barcelony. Ale rany, jakie emocje zafundowali nam dzisiaj Włosi. Gospodarze do drugiej minuty doliczonego czasu przegrywali 2:3, by ostatecznie zwyciężyć 4:3! Już […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

To nie czary, Warta gra o puchary?

Mieliśmy nadzieję, że po dwóch naprawdę ciekawych spotkaniach w sobotę z Ekstraklasą, liga pójdzie za ciosem i zaliczy hattricka. No bo Wisła za Hyballi ma nigdy nie odpuszczać, bo Warta – jakkolwiek to brzmi – może walczyć o puchary. Nie bawmy się w Huberta Urbańskiego, nie budujmy napięcia. To nie był hattrick, to nie był […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

Mój pierwszy raz – Krzysztof Stanowski

Krzysztof Stanowski przepytywany przez Tomasza Smokowskiego w programie Mój pierwszy raz na Kanale Sportowym. Nie trzeba polecać. 
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Skorża: Jestem zszokowany pierwszą połową!

– Wydawało się, że będziemy mieć większą kontrolę nad piłką bliżej naszej bramki. A tak nie było. Stąd zmiany w drugiej połowie. Nie winię za to obrońców, bo więcej elementów się na taki obraz składa. Jestem jednak zszokowany tym obrazem, który zobaczyłem w pierwszej połowie – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Maciej Skorża.  – Największe […]
17.04.2021
Anglia
17.04.2021

Tuchel wygrywa w szachy z Guardiolą

Postawmy sprawę jasno – to nie było porywające widowisko. Pierwsze 45 minut zapisało się w naszej pamięci tak trwale, jakby zaraz po gwizdku Mike’a Deana przyszedł Will Smith i błysnął pewnym długopisem. Chelsea i Manchester City grały na przeczekanie, ale da się to wytłumaczyć. Dla obu klubów był to piąty mecz w ciągu dwóch tygodni. […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

W lidze ukraińskiej pozostały formalności – Dynamo na drodze po mistrzostwo!

Wyboista była ta droga. Mircea Lucescu, legendarny trener Szachtara Donieck, trafił do Dynama Kijów w atmosferze skandalu. Fanatycy z Kijowa nawoływali – a część dalej nawołuje – do jego rezygnacji, bo zatrudnianie ulubieńca kibiców największego wroga zawsze powoduje wściekłość u takich grup. Lucescu sam początkowo miał wątpliwości, wydawało się, że może zrezygnować z pracy po […]
17.04.2021
Weszło FM
17.04.2021

Niedziela w Weszło FM: Ekstraklasa, Serie A i Liga Minus!

Sobota obfitowała we wspaniałe piłkarskie emocje, mamy nadzieję, że niedziela wcale nie będzie gorsza! Wszystkie najważniejsze wydarzenia będziesz mógł śledzić słuchając naszego radia Weszło FM. Oto szczegóły ramówki: 9:00 – 10:00 – “W ciemno” – Marcin Ryszka w swojej audycji udowadnia, że bariery istnieją tylko w naszych głowach i spotyka się z gośćmi mocno związanymi […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Fornalik: Zdarzało się i przegrać tego typu mecze

Ile daje doświadczenie trenerowi ekstraklasowemu? Jedno jest pewne – można się nauczyć spokojnego przyjmowania rzeczywistości. Waldemar Fornalik, choć zremisował dzisiaj 2:2 prowadząc jeszcze na pięć minut przed końcem 2:0, zachował spokój na konferencji prasowej. – Z czasem doliczonym uzbierało się prawie dziesięć minut i takie rzeczy się zdarzają, mi zdarzyło się nawet przegrać taki mecz […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

KTS wreszcie wraca do gry, choć nie od przyszłego tygodnia!

Oj, stęskniliśmy się za tym naszym KTS-em. Klub Towarzysko-Sportowy Weszło ostatni oficjalny mecz ligowy rozegrał 15 listopada, gdy rozjechał 6:0 Madziar Nieporęt, trzecią drużynę w ligowej tabeli. Przez przedłużający się lockdown, A-klasa stała aż do dziś. Wznowienie rozgrywek zaplanowano w całej Polsce na przyszły weekend, 24-25 kwietnia. Już teraz wiemy, że KTS jednak na murawę […]
17.04.2021
Weszło
17.04.2021

Raków przywitał Skorżę. Bez chleba i soli, ale z pompą!

Chyba wszyscy zgodzimy się, że powrót Macieja Skorży do Ekstraklasy to wydarzenie sporego kalibru. Niestety – z perspektywy szkoleniowca Lecha patrząc – świadomość tej rangi mieli również piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy przygotowali na taką okazję coś specjalnego, nie dając gościom większych szans na pozytywny wynik.  A może to bardziej chęć godnego pożegnania się z gościnnym […]
17.04.2021