post Michał Kołkowski

Opublikowane 26.11.2020 13:59 przez

Michał Kołkowski

Tymoteusz Puchacz kapitalnie zaprezentował się w ostatnim spotkaniu Ligi Europy przeciwko Standardowi Liege. Nie tylko zapisał na swoim koncie dwie asysty, ale całkowicie zdominował lewą stronę boiska. Swoją aktywnością, dynamiką, wydolnością. Wszędzie było go pełno. Powszechne stały się głosy, że Jerzy Brzęczek powinien powołać lewego obrońcę Lecha Poznań na zgrupowanie reprezentacji Polski. A potem przyszedł mecz z Legią Warszawa. I z Rakowem Częstochowa. „Kolejorz” w obu spotkaniach spisał się naprawdę kiepsko w defensywie. Nie sposób było nie spostrzec, że rywale najśmielej poczynają sobie w tych strefach boiska, za której powinien odpowiadać Puchacz. 

Oczywiście nie chcemy teraz zawodnika Lecha przesadnie grillować i dowodzić, że do niczego się on nie nadaje. Jak na realia naszej ligi, Puchacz już teraz jest świetnym piłkarzem, a jego ofensywne wypady wielokrotnie prowadziły Lecha do zwycięstwa. Niemniej, jego pomyłki i niedopatrzenia w grze obronnej bywają niekiedy dla „Kolejorza” bardzo kosztowne.

Gapiostwo

Problemy Puchacza z grą w destrukcji zaczynają się w momencie – co trochę paradoksalne – gdy sytuacja na boisku staję się nieco statyczna. Teoretycznie powinno to oczywiście ułatwiać życie obrońcom i zazwyczaj tak bywa, ale zawodnik Lecha jest pod tym względem dość specyficzny. Dobrze wychodzą mu interwencje wykonywane na dużej szybkości. Kiedy trzeba się pościgać z przeciwnikiem na skrzydle i wygrać pojedynek bark w bark, zablokować dośrodkowanie, dogonić kogoś na wślizgu – Puchacz zazwyczaj spisuje się świetnie. Niech nikogo nie zmyli sytuacja z Szelągowskim, gdzie zawodnik „Kolejorza” rzeczywiście zachował się fatalnie i najpewniej po prostu nie docenił młodszego rywala. Na ogół w tego typu starciach Puchacz góruje nad rywalami. Ale ta akcja uwypukla też pewną wadę istotną wadę 21-latka, jaką jest – nazwijmy to w pewnym uproszczeniu – gapiostwo.

LECH POZNAŃ WYGRA ZE STANDARDEM LIEGE? KURS: 2,75 W TOTALBET!

Puchacz przejawia niepokojącą tendencję do lekceważenia sytuacji, które tylko z pozoru nie są groźne.

Przypomnijmy sobie choćby spotkanie z Benficą:

Druga połowa meczu, jeden z zawodników gości ma doskonałą sytuację strzelecką, a drugi czai się kilka metrów za jego plecami. Co robi w tym momencie Puchacz? Ano właśnie – nic. Jego udział w akcji się już skończył. Zawodnik Lecha jak gdyby nigdy nic wcielił się w rolę widza i ze stoickim spokojem obserwował, jak Filip Bednarek doskonale interweniuje przy pierwszym uderzeniu piłkarza Benfiki. Dobitka też nie przyniosła gola dla „Orłów”, futbolówkę udało się zatrzymać tuż przed linią bramkową. Warto jednak podkreślić, że drugi strzał był już dziełem gracza zaznaczonego czerwonym kółkiem.

Tego, który stoi obok Puchacza, kompletnie przez lechitę ignorowany.

Tutaj inny przykład gapiostwa ze strony lewego obrońcy. W stu procentach skoncentrowanego na zawodniku prowadzącym piłkę i w ogóle nie zwracającego uwagi na to, co się dzieje za plecami. A tam Rafa Silva już czaił się na otwierające podanie.

Bardzo podobna sytuacja. Puchacz znowu nie ma kontroli nad tym, co się obok niego. Jest do tego stopnia skupiony na zawodniku będącym w posiadaniu piłki, że nie widzi, iż adresatem podania będzie wspomniany Rafa, właśnie wyskakujący zza pleców obrońcy Lecha. W obu sytuacjach „Puszka” się wprawdzie zrehabilitował – zdążył z interwencją, zablokował strzały rywali. Ale prawda jest taka, że gdyby lepiej kontrolował przestrzeń wokół siebie, to w ogóle do żadnych uderzeń na bramkę by nie doszło.

Brak rozwagi

Puchacz ma również w trakcie każdego meczu momenty, gdy zdaje się zapominać o tym, że czasem najprostsze metody powstrzymania rywala są najskuteczniejsze. Z jednej strony jest to oczywiście postawa godna pochwały, być może nawet zalecana przez trenera. Nie szukać łatwych rozwiązań, na liście priorytetów najwyżej ustawiać kontrolę nad piłkę.

Gdzieś w tym wszystkim musi jednak być też miejsce na zdrowy rozsądek.

Znów możemy również powrócić do meczu z Rakowem. Oczywiście wszyscy doskonale znają omawianą już sytuację z ostatnich sekund, gdy lewy defensor Lecha nie fauluje dryblującego Daniela Szelągowskiego i pozwala mu wpaść w pola karne, a nastolatek zdobywa wyrównującego gola. Ale już wcześniej Puchacz miał taki moment, gdy przekombinował i naraził swój zespół na utratę gola. Chodzi nam konkretnie o sytuację z 85. minuty. Z pozoru nic groźnego się nie dzieje. Długa piłka w bocznym sektorze boiska, o którą walczy jeden piłkarz Rakowa i dwóch graczy Lecha. Wystarczyło wybić skierować futbolówkę na aut, wrócić pod własne pole karne, odbudować ustawienie w defensywie i tyle. Po zagrożeniu ze strony częstochowian. Tymczasem Puchacz kombinował, no i przekombinował.

REMIS LECHA POZNAŃ ZE STANDARDEM LIEGE? KURS: 3,50 W TOTALBET!

Zgrał piłkę głową wprost pod nogi rywala. W efekcie Vladislavs Gutkovskis otrzymał otwierające podanie i wpadł w szesnastkę Lecha z futbolówką przy nodze. Mogło być naprawdę niebezpiecznie, gdyby Łotysz lepiej tę sytuację rozegrał.

Jeszcze jeden przykład sytuacji, w której Puchacz aż do przesady wzdraga się przed posłaniem długiej piłki.

Starcie z Rangersami. Defensor Lecha przegapił pierwszy moment do klepnięcia z partnerami, dał się złapać pressingiem i ostatecznie wyszła z tego strata, po której Szkoci mieli bardzo niebezpieczną okazję do wrzutki. Jeszcze przy wyniku bezbramkowym. Puchacz wpakował tutaj siebie i swój zespół w tarapaty na własne życzenie, bo tę sytuację można było rozwiązać na kilka znacznie łatwiejszych sposobów, niż osłanianie futbolówki ciałem przez dwóch napierających przeciwników.

I jeszcze obrazek z meczu z Legią.

Dopóki Paweł Wszołek w pierwszej połowie szukał swoich szans przede wszystkim w biegowych pojedynkach z Puchaczem i w ucieczkach na wolne pole, szło mu dość przeciętnie. Po przerwie zmienił zatem sposób gry. Zaczął wyciągać Puchacza ze strefy, zapraszał go do walki na małej przestrzeni. No i szybko się okazało, że „Puszka” jest na tego rodzaju krótkie zwody bardzo podatny. W 89. minucie przepuścił skrzydłowego „Wojskowych” przy bocznej linii boiska, choć w teorii sytuację powinien mieć pod kontrolą. Rywal znajduje się przecież na własnej połowie, jest odwrócony plecami do bramki. Bułka z masłem dla defensora, można właściwie nawet oponenta sfaulować. Żółtej kartki raczej by z tego nie było. Ale Puchacz pozwolił Wszołkowi się rozpędzić i tylko dzięki swojej niesamowitej szybkości mógł szarżę przeciwnika w ostatniej chwili zastopować, wybijając piłkę na korner.

Szkolne błędy

Puchaczowi zdarzają się również pomyłki, które z całą pewnością doprowadzają Dariusza Żurawia do furii, nawet jeżeli szkoleniowiec Lecha nie okazuje tej złości na zewnątrz. Mówimy o naprawdę szkolnych błędach 21-latka, które piłkarz aspirujący do gry w pierwszej reprezentacji Polski powinien jak najszybciej wyeliminować. Wystarczy choćby spojrzeć na sytuację z 41. minuty ostatniego spotkania Lecha z Rakowem Częstochowa. Puchacz w pierwszym odruchu zachował się dobrze – zauważył, że Michał Skóraś zupełnie stracił kontrolę nad Franem Tudorem, więc ruszył do asekuracji. Problem w tym, że rywala zaatakował – jak to się mówi – „na raz”.

Został ograny banalnym zwodem, a Tudor swobodnie zacentrował w pole karne. Na szczęście dla Lecha – żaden z piłkarzy Rakowa nie zdążył w tempo nabiec na tę wrzutkę. Ale i tak po akcji słychać było ze strony ławki rezerwowych wściekły ryk: „Puszka!!!”.

Bardzo podobna sytuacja miała miejsce tuż przed końcem spotkania.

STANDARD LIEGE WYGRA Z LECHEM POZNAŃ? KURS: 2,50 W TOTALBET!

Puchacz raz jeszcze swój błąd w ustawieniu próbował rozpaczliwie naprawić interwencją z gatunku „wszystko albo nic”. Tym razem mu się udało, bo nabił futbolówką nogi rywala, ale można to było rozegrać zdecydowanie spokojniej. Zresztą w meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań doskonale widzieliśmy, jak tego rodzaju zachowania karci klasowy skrzydłowy, jakim w realiach polskiej Ekstraklasy z całą pewnością jest Paweł Wszołek.

I znów podobny błąd. Puchacz był za daleko od przeciwnika i próbował w ostatniej chwili skorygować nie najlepsze ustawienie. Wszołek doskonale to wyczuł. Posadził piłkarza Lecha na tyłku balansem ciała, po czym swobodnie oddał strzał.

***

Jak widać na załączonych obrazkach – można defensorowi Lecha wypomnieć sporo naprawdę prostych, wręcz dziecinnych pomyłek. Naturalnie swoją cegiełkę do kiepskich statystyk defensywnych „Kolejorza” w sezonie 2020/21 dokładają również pozostali zawodnicy, choćby stoperzy, nie można tutaj obarczać winą wyłącznie Puchacza, lecz wobec niego oczekiwania są jednak dość duże. Mówimy przecież o kandydacie do kadry Polski na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Puchacz w ofensywie już jest bestią, co pokazał w poprzednim meczu ze Standardem. Jeśli zaś chodzi o grę w destrukcji, wiele przed nim pracy. Nie chciałby przecież usłyszeć kiedyś o sobie z trybun: „Grajcie na Puchacza, on jest cienki”. A kilku przeciwników Lecha już udowodniło, że w tym momencie grać na Puchacza się zwyczajnie opłaca.

fot. NewsPix.pl
screeny: InStat

Opublikowane 26.11.2020 13:59 przez

Michał Kołkowski

Liczba komentarzy: 53
Subscribe
Powiadom o
guest
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wujo91
Wujo91
2 miesięcy temu

A może recepta jest prosta… nie robić z gościa obrońcy tylko wystawiać wyżej…

Makaveli
Makaveli
2 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

Dokładnie. Spokojnie Krawiec może grać za nim

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

 Wujo91

To samo wrażenie, że gość się na obrońcę nie nadaje i należy ustawić go jako skrzydłowego zwyczajnie.

Miłosz
Miłosz
2 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

Wyżej też nie ogarnie, chłopak nie ogarnia taktyki.
Jedyne co umie, to szybko biegać i raz na dziesięć strzałów trafi w bramkę.

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  Miłosz

@Miłosz
Czyli następny Peszko, albo Grosicki.

Lelumpolelum
Lelumpolelum
2 miesięcy temu
Reply to  Wujo91

Z biznesowego punktu widzenia lepiej konsekwentnie robić z niego lewego obrońcę/wahadłowego. Zawodnicy na tej pozycji to deficytowy towar i pewnie będzie można drożej sprzedać Puchacza lewego obrońcę niż Puchacza skrzydłowego.

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum
Myślisz że ktoś będzie chciał lewego obrońcę, popełniającego takie babole?

Lelumpolelum
Lelumpolelum
2 miesięcy temu
Reply to  Murphy

Czy ja wiem? Nie wiem, ale się domyślam. Domyślam się, że prędzej znajdzie się chętny na młodego lewego obrońcę, nawet tak bardzo surowego. Weźmy młodego, oszlifujemy, teraz jest słaby, ale popracuje i będziemy mieć na lewej stronie solidnego grajka. Prędzej uwierzę w to niż w dużą kasę za lewego skrzydłowego, albo schodzącego z prawej na lewą nogę piłkarza, który jest słaby technicznie, nie ma dryblingu, podania, strzału, a dynamika też nie jakaś zapierająca dech w piersiach. Taki Reca któryś już rok buja się w Serie A, zła kariera? Moim zdaniem całkiem sympatyczna.

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum
21 lat, to już nie taki młody.
Z perspektywy Recy to może i dobra kariera. Pytanie czy Puchacz chce być drugim Recą.

Lelumpolelum
Lelumpolelum
2 miesięcy temu
Reply to  Murphy

Pewnie wolałby zostać drugim Roberto Carlosem, ale za dziesięć lat może się okazać, że Puchacz nie został nawet drugim Recą. Niech najpierw chociaż na poziom Recy wejdzie.

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum

Czyli ma zrezygnować z gry w zespole grającym w pucharach, na rzecz ggrającego o utrzymanie?

Lelumpolelum
Lelumpolelum
2 miesięcy temu
Reply to  Murphy

Tak, w Seria A, wyższej cywilizacji piłkarskiej, zamiast w Ekstraklasie. Zresztą za rok najprawdopodobniej Lech nie będzie już grał w żadnych europejskich pucharach, bo takie są prawa przyrody, a ten sezon to anomalia w systemie.

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  Lelumpolelum

 Lelumpolelum

Myli ci się pozim ligi z poziomem piłkarza.

Vojo Ubiparip
Vojo Ubiparip
2 miesięcy temu

Jak on jeszcze 3 tyg temu przez kiboli amiki był wpychany do reprezentacji to jak on może mieć jakieś wady. Czysty diament wronieckiej akademi!

rajo
rajo
2 miesięcy temu

dzięki za rozłożenie „obrońcy” na czynniki pierwsze. Już nie chodzi o gole zawalone z Lechem (Śląsk, Legia, Raków), które w sumie kosztowały zespół 5 punktów, czy interwencjo-asystę z Serbią U21 kosztująca młodzieżówkę awans na Euro. Choć całkiem sporo jak na kilka tygodni gry. Ale detalicznie obnażyliście jego słabości. Ja ją sprowadzam do uniwersalnego słowa – ocieżałość. Nie chodzi, że nie ma szybkości. Ma, ale potrzebuje kilku, kilkunastu metrów, by się rozpędzić. O ile u skrzydłowego to jeszcze ujdzie, tu obrońcy już nie. Trzeba zareagować na zwód, zmianę kierunku biegu. Tzw. odejście w rejonie pola karnego zwykle śmierdzi golem. Puchacz po prostu jest postury jakiej jest, nigdy nie będzie w stanie zareagować w ułamku sekundy. Nie mówię już o antycypowaniu wydarzeń na boisku, bo to można wytrenować. Przez każdego średnio zaawansowanego technicznie skrzydłowego jest ogrywany niemiłosiernie. Po jednej, dwóch akcjach po prostu boi się do niego podejść, aby nie zostać ośmieszonym i wtedy już zupełnie broni na „radar”. Takie niuanse przez was opisane sensowni skauci widzą i nie ma opcji na transfer do poważnego zespołu, bo tam nikt nie potrzebuje obrońcy, co dwa razy na mecz zrobi wrzutkę, raz zejdzie do środka i może poceluje w w bramkę, a w tyłu gwarantowane 2-3 błędy bramkowe. Przecież te wpadki tutaj opisane gościa dyskwalifikuje do poważniejszej ligi, gdzie na skrzydle biegają poważniejsi zawodnicy niż Wszołek czy Szelągowski.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
2 miesięcy temu

Ja trochę tego Puchacza rozumiem… Wieniawie nie zaimponują wybloki, przechwyty i skasowanie akcji rywala, tylko gole i asysty.

Azbestowy Książe
Azbestowy Książe
2 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Uwielbiam góry, pozdrawiam.

Dmny Warszawiak
Dmny Warszawiak
2 miesięcy temu

Puchacz ruchacz zjedz snickersa! Dzisiaj Standard was zweryfikuje, za rok nie będzie pucharów i wrócicie pod kamienie na kolejne 10 lat

Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
2 miesięcy temu

Zmiażdzył was karabach cwelu i dupa cie boli lemingu widzący pod każdym nickiem trolla

Dyumny Warszawiak
Dyumny Warszawiak
2 miesięcy temu

dupa to będzie dzisiaj boleć ciebie jak was Standard Liegie brutalnie zerżnie cwele spod wronek

Quba
Quba
2 miesięcy temu

Lech gra chociaż w Europie i dumnie reprezentuje kraj a wam zostaje jaranie wymeczonym 1:0 z Widzewem.Od lat tego pucharu ani superpucharu zdobyć nie potraficie…Usiadz dziś wygodnie i podziwiaj piękną grę oraz polskie gwiazdy!

todzik1916
todzik1916
2 miesięcy temu
Reply to  Quba

Widzimy co tydzień jak pięknie gra galaktyczna Amika. Raz na 5 lat wejść do pucharów i wielka sraczka. Więc radzę troszkę zmniejszyć żale widzimy jaka Amika jest po tabeli, gablocie z trofeami za pieką grę się nic nie zdobywa i nic nie wygrywa więc troszkę pokory wobec najlepszego, najbardziej utytuowanego klubu w Polsce. Puchacz jest mega przereklamowany tak jak w o ronię jak i pomocy nic specjalnego a Wszolek piłkarz obecnie bez formy pokazał mu miejsce w szeregu. Jak już coś wygracie to możemy podyskutować na razie za wysokie progi dla Amiki porównanie do Legii

Dumny Warszawiak
Dumny Warszawiak
2 miesięcy temu
Reply to  Quba

Raz na 10 lat to i kura pierdnie. Wpierdol dwa razy i wygrana z przetrzepionym covidem Standardem. Dumne całe Wronki. W lidze nawet Warta Poznań jest wyżej od was. Klęknij wygodnie i módl się o puchary za rok. Legia przynajmniej coś zbiera w swojej gablocie, poznańskie ciołki to zbierają co najwyżej zalegający kurz

Kompleksy Szeligi
Kompleksy Szeligi
2 miesięcy temu

Legia zbiera wpierdole same i długi

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
2 miesięcy temu

Puchacz i media społecznościowe, to dobrana para.
Na siłę zrobiono z chłopaka gwiazdę, a on nie dojeżdża do tego pułapu.
Policzyć punkty które zespół zdobył dzięki niemu i stracił, byłby na ogromnym minusie.

Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
2 miesięcy temu

Karabach – Legia 3-0 frajerze z mchawy hahahaha

Azbestowy Książe
Azbestowy Książe
2 miesięcy temu

Uwielbiam góry, pozdrawiam.

pruszczańska elita
pruszczańska elita
2 miesięcy temu

prawdę pisząć BEZ EMOCJI o występie lecha w belgii przeciw SL,
ALE dla brzęczka to jest ważna przesłanka, aby
pobrać PUCHACZA do drużyny – repry, reprezentacji

ffiut bez skóry, fotomontaż
ffiut bez skóry, fotomontaż
2 miesięcy temu

prawdę pisząc BEZ EMOCJI o występie lecha w belgii przeciw SL,
ALE dla brzęczka to jest ważna przesłanka, aby
pobrać PUCHACZA do drużyny – repry, reprezentacji

Quba
Quba
2 miesięcy temu

Moder 11,5 plus kolejne 1,0 mln,bo wraca już zimą do Anglii.Puchacz i Kamiński pobija jego rekord.Wasza perełka,zresztą jedyna tej tęczowej akademii ledwo za 4 poszedł,bo taka u was bieda.Finansowo Lech odjechał na lata,bo nie będzie was dalej na nic stać,a w Poznaniu beda przebierać w ofertach.Dalej ból d…na tej warszawskiej wsi?Na którym kanale gra poległa?

demagog
demagog
2 miesięcy temu
Reply to  Quba

Klasycznie, koszulka Modera do gabloty.

Żaden legionista się tu nie udzielał, pismaki przeanalizowali bramki tracone przez Lecha w ostatnich kolejkach i pojawia się ból tylnej części ciała. A co robi kibic Lecha gdy boli go dupa? Rzyga na klub ze stolicy. Jesteś jak pies Pawłowa, widzisz krytykę, choćby konstruktywna, to plujesz na Legię.

todzik1916
todzik1916
2 miesięcy temu
Reply to  Quba

Grała wiele lat a gdzie Amika jest od paru lat? Jeden sezon w Europie wyszedł i to tyle więc nie zesraj się z takimi bzdurami zawsze za plecami Legii więc porównujcie się do innych jedno sezonów ów bo Legia to nie wasz poziom troszkę za wysoko więc zejdź na ziemię głowa w ścianę popatrz w tabele w w Europie i w lidze i zejdź na ziemię i tu i tu niziutko więc troszkę pokory

dziwka nieprzekupna
dziwka nieprzekupna
2 miesięcy temu

a ten, tylko zapytam, Żuraw weźmie rogale świetomarcińskie do Liege ?

F. uty
F. uty
2 miesięcy temu

Marcelo w Realu, nie jest mistrzem defensywy i jakoś nie ma problemu.

Lelumpolelum
Lelumpolelum
2 miesięcy temu
Reply to  F. uty

No ostatnio już trochę problem jest… Zresztą co to za porównanie?

Yan
Yan
2 miesięcy temu

Poza Żurawiem chyba nikt nie wie co Tymek robi na obronie. Ewidentnie ta pozycja mu nie służy. Szacun za to że Kolejorz zaczął wreszcie coś grać (zawsze miło widzieć bramkarza Legii grającego na czas, na dodatek u siebie, jeszcze 2-3 sezony temu to była czysta fantasy) ale trochę niezrozumiałe to trzymanie się nie zawsze korzystnych rozwiązań, a to nie grającego właściwie nic Muhara, a to Puchacz na obronie..

Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
2 miesięcy temu

Boli dupsko kompleksiarzy z grójca i okolicznych wiosek i szelige o nicku ekstraklasa na golasa i dumny warszawiak, nawet ćwok nie jest z wawy tylko podpina sie pod klub by leczyc kompleksy itp gdy Lech gra w lidze europy a legiunia zmiażdżona przez Karabach

Kompleksy Szeligi
Kompleksy Szeligi
2 miesięcy temu

Boli dupsko frajera z bieszczad że Lech odjechał finansowo a oni z długami i starą przepłaconą kadrą i wpierdolami od lamusów w Europie

Wieś Warszafka
Wieś Warszafka
2 miesięcy temu

Ich kadra to oldboje,smoluchy i jugole.Z czym na salony azjatycka kraino

todzik1916
todzik1916
2 miesięcy temu

Tabela pokazuje jak odjechał tak jak nasz ostatni mecz więc cichutko bo będzie jak zwykle raz w Europie udało się ładnie grać bo wyników też nie ma więc do gabloty ładne mecze i tyle

Kompleksy Szeligi
Kompleksy Szeligi
2 miesięcy temu
Reply to  todzik1916

Spokojnie kompleksiarzu odjechał finansowo i to wykorzysta a wy z wpierdolami od wioski muminków. Co Ci z tej gabloty? Ciągłe długi i upokorzenia chwilowa radość.

Zutylizować trolla
Zutylizować trolla
2 miesięcy temu

Legia ma radość co roku, fetowanie mistrzostwa.
Lech faktycznie cały czas upokorzenia, i tak od lat.

tytus
tytus
2 miesięcy temu

Moder 12mln oferty odrzucone za Kamyka na i Puchacza a Karbowniczek 4 i tyle w temacie

He(J)ter
He(J)ter
2 miesięcy temu

najbardziej przereklamowany piłkarz polskiej ligi…

Murphy
Murphy (@murphy)
2 miesięcy temu
Reply to  He(J)ter

@ hejter
Masz coś z głową, skoro piszesz takie bzdury.

He(J)ter
He(J)ter
2 miesięcy temu
Reply to  Murphy

asysta dla drużyny rywala w praktycznie każdym meczu – masz rację to bzdury…
jak najwięcej takich piłkarzy w Kuchenkorzu…

Miki
Miki
2 miesięcy temu

Może się mylę ale mam wrażenie, ze najwiecej osob chciało jego powołania do kadry A na lewą obronę, jak Puszka grał na skrzydle

Whooops
Whooops (@whooops)
2 miesięcy temu

Hello hipokrycii tydzien temu byl to najlepszy LO z natychmiastowym powolaniem do kadry

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad
2 miesięcy temu

Wszedłem poczytać komentarze i się trochę zawiodłem bo oprócz tych merytorycznych, gdzie wypunktowano braki Puchacza vel ruchacza. Gość fajnie gra do przodu i to tyle. Może faktycznie przydałoby mu się zrzucić parę kilo albo zacząć pracować nad zwrotnością, ale przede wszystkim przydałby mu się psycholog sportowy i odpuszczenie mediów społecznościowych i uganianiem się za wątpliwej urody szlaufami. A i mógłby czasem po prostu zamknąć mordę i zacząć ciężko pracować. Bo jedyne z czego słynie to, że szybko biegać potrafi, namieszać z przodu, pozbawiać własną drużynę punktów, wyrywać szlaufy w necie i najważniejsze deklarować, że on w Legii grać nie będzie. A może powinien rzucić karierę piłkarza i z Puchacza zmienić się w r…… a 😉

ZS Fan
ZS Fan
2 miesięcy temu

Puchacza objeżdżają wszyscy skrzydłowi ligi? Nowe, nie znałem

Jareks
Jareks
2 miesięcy temu

Idiota zawsze będzie idiota…kazdy z tych zachwycony idiota….musi być…idiota

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Puchacz nadaje sie tylko do 3-5-2 na wahadło…. drużyna z 3 stoperami jest w stanie zapanować nad jego błędami. Na pewno nie duet stoperów Lecha i ten marny bramkarz….

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

Dokładnie. Powinien grać w pomocy na boku albo na skrzydle. Trenerzy nie widzą…

Blogi i felietony
27.01.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

We wrześniu minie dokładnie 15 lat od momentu, gdy Wisła Kraków zrezygnowała z usług Dana Petrescu. Mam wrażenie, że to zdarzenie jest bardzo niedoceniane, gdy rozmawiamy sobie o polskiej piłce nożnej. Stanowi jakiś punkt w odległej przeszłości, wprawdzie często wspominany, w Krakowie też doskonale pamiętany, ale jednak: jeden z wielu podobnych. Nikt nie postrzega tamtej […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Dziewięć klubów Ekstraklasy było na minusie jeszcze przed pandemią. Legia traciła najwięcej

Co dziś słychać w prasie? Coraz więcej ligowych tematów, bo w końcu za moment wraca Ekstraklasa. Znalazło się też miejsce na rozważanie o reprezentacji Polski. Mamy wywiad z wiceprezesem Widzewa i ciekawy felieton dotyczący finansów Legii. – Przechodzimy zatem do rubryki ostatniej – porównania przychodów i kosztów, czyli wyniku finansowego. Czujny czytelnik już się zorientował, […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

– Strzeliłem więcej bramek w karierze niż ty rozegrałeś meczów – krzyczał kilka dni temu Zlatan do Duvana Zapaty. Milan przegrał 0:3, Kolumbijczyk trafił do siatki. – Wracaj do swoich laleczek voodoo, ośle – krzyczał dziś Zlatan do Romelu Lukaku. Milan przegrał 1:2, Belg trafił do siatki. Ewidentnie nie jest to jego najlepszy czas. A przecież dziś mógł […]
27.01.2021
Anglia
27.01.2021

Arsenal zemścił się na ekipie Jana Bednarka i odkupił sobotnie winy

Jeżeli ktoś zdecydował się włączyć starcie Southampton z Arsenalem i przegapił przez to całe show związane ze Zlatanem i Lukaku, raczej nie musi żałować tej decyzji. Była to rywalizacja na boiskach Premier League w bardzo dobrym wydaniu. Może nie w wersji premium, ale zobaczyliśmy bramki, doświadczyliśmy emocji i wielu szybkich akcji. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie, […]
27.01.2021
Włochy
26.01.2021

Ale to było meczycho! Inter wyrzuca Milan z Pucharu Włoch

Było w tym meczu wszystko. Sporo dobrej ofensywy, wielka dramaturgia, awantura na murawie, czerwona kartka dla głównego bohatera całego widowiska. No i wisienka na torcie – piękny gol w ostatnich sekundach. Kto skusił się dzisiaj na derby Mediolanu, ten na pewno nie żałuje. Ostatecznie górą Inter. Nerazzurri pokonali Milan 2:1 i meldują się w półfinale […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Jak upokorzyć rywala na sto różnych sposobów?

O raju, gdyby to był mecz rozgrywany przez Internet, jesteśmy pewni, że Sam Allardyce rozłączyłby się najpóźniej w 30. minucie gry. Manchester City dał dzisiaj WBA dokładnie 120 sekund na ruchy. Gospodarze przez ten czas zmontowali bardzo fajną akcję, zakończoną gigantycznym zamieszaniem niemal w polu bramkowym Edersona. I to by było tyle. Potem na murawie […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Konflikt tragiczny według Thomasa Tuchela

Thomasem Tuchelem targa konflikt tragiczny. Wywodzi się z dwudziestopierwszowiecznej generacji genialnych laptopowych szkoleniowców z Hennes-Weisweiler-Akademie, utożsamia się z nią, wybija się w jej ramach, a jednocześnie jest prawdopodobnie najmniej niemieckim trenerem z tego całego wybitnego grona. Chce być najważniejszy i zarażać profesjonalizmem, ale na każdym kroku podkreśla, że jako trener niewiele może, bo wszystko zależy […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Żan Medved w Wiśle Kraków? To akurat nie musi być zły pomysł

Historia Wisły Kraków i Tima Halla to jedno wielkie nieporozumienie. W międzyczasie na Reymonta zawitał napastnik Żan Medved, wypożyczony ze Slovana Bratysława. Szczerze? Gdy pobieżnie na niego zerknęliśmy, trochę się skrzywiliśmy, ale dokładniejsza analiza tego zawodnika trochę zmieniła nasz punkt widzenia. Na ten moment względem niego można być umiarkowanym optymistą, czego zdecydowanie już na wejściu […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Pandemia potężnie uderzyła w przychody. A będzie tylko gorzej

Dwadzieścia najbogatszych klubów Europy w minionym sezonie wygenerowało przychody o 12% niższe niż rok wcześniej – tak wynika z raportu Deloitte. Najmocniej spadki widać po przychodach z transmisji i dnia meczowego. Szacunki autorów badania wskazują, że do końca trwającego sezonu największe kluby stracą łącznie około dwa miliardy euro przychodu. Czeka nas wielki kryzys na rynku […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Jak zostać bankrutem? Uczy Barcelona

„Puk, puk, komornik z tej strony. Proszę otworzyć!” – usłyszą za niedługo działacze Barcelony z nowym prezydentem na czele. Dopadnie ich pokłosie niezwykle kreatywnej księgowości Josepa Marii Bartomeu, która sprawiła, że klub musi ratować się przed upadkiem. Nie przesadzimy, mówiąc, że na horyzoncie pojawiło się realne widmo bankructwa. Tabelki Excela krzyczą hasłem ERROR, a w […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Były czasy, gdy Cracovia grała atrakcyjnie. XI dekady

Ciężko wierzyć w obecny projekt Cracovii. Mnogość obcokrajowców, niezbyt atrakcyjny styl, częste kłótnie z piłkarzami, w których klub nie zawsze ma rację. Ale w minionej dekadzie Cracovia przez pewien okres była klubem, który stawiało się za wzór efektownej piłki, przemyślanych transferów, budowania na nieoczywistych piłkarzach, którzy stawali się ligowymi gwiazdami, choć mało kto się tego […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Czy Kamil Grosicki powinien zostać w West Bromie?

Jeszcze kilka tygodni temu – odpowiadając na pytanie tytułowe – powiedzielibyśmy: absolutnie nie. Polak nie tyle nie grał w Premier League, co nawet nie łapał się na ławkę. Do początku grudnia 2020 roku jego minuty ograniczały się do meczu w Pucharze Ligi, gdzie Kamil dostał niespełna godzinę przeciwko Harrogate Town oraz… Premier League 2. Tak, […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Miał być naukowcem, a został piłkarskim ambasadorem Gorzowa Wielkopolskiego | KOPALNIA TALENTÓW

 – Gdy miałem 11 lat, powiedziałem mamie, że futbol jest u mnie na pierwszym miejscu. A mama z kolei powtarzała, że piłka nożna nie da mi chleba i muszę skupić się na szkole. Jednak postawiłem na swoim – wspomina Sebastian Walukiewicz. Był wzorowym uczniem. Z łatwością chłonął wiedzę. Od najmłodszych lat przejawiał również ogromny talent oraz […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Siła, mentalność i alternatywy w ataku. Co zyskał Milan transferem Mandżukicia?

– Cieszę się. Teraz będę miał kompana do straszenia rywali – powiedział Zlatan Ibrahimović o transferze Mario Mandżukicia do Milanu, a słowa Szweda szybko obiegły świat. Bo duetu takich walczaków jak Szwed i Chorwat wielu Rossonerim zazdrości. Mimo że wicemistrz świata z 2018 roku jesienią grał co najwyżej na miniboisku za domem, to właśnie ten transfer może okazać się […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Marcin Bułka nie przebił się w Cartagenie. Co dalej?

Wszystko wskazuje na to, że wypożyczenie Marcina Bułki z PSG do FC Cartagena trzeba będzie podsumować jako niewypał. Polski bramkarz nawet w przedostatnim obecnie zespole drugiej ligi hiszpańskiej nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie. A przecież szedł do niego, żeby wreszcie na poważnie sprawdzić się w dorosłym graniu.  Bułka ma w CV Chelsea i […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Quiz przed powrotem Ekstraklasy. Co wiesz o naszej kochanej lidze?

Być może dla kilku osób będzie to niespodzianka, ale w piątek wraca Ekstraklasa. Godzina 18, Lubin, mecz Zagłębia z Wisłą Płock. No nie możemy się doczekać. To już najwyższa pora, by budzić się z zimowego snu, dlatego postanowiliśmy odświeżyć wiedzę na temat szalenie ważnych wydarzeń z rundy jesiennej. Ile z niej pamiętacie? Sprawdźcie w naszym […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Jeszcze tylko Puchar Włoch i wakacje? Inter najmniej zapracowanym wielkim klubem

Jeśli Inter Mediolan przegra dzisiaj derbowe starcie z AC Milan, do końca sezonu pozostanie mu zaledwie 19 ligowych spotkań. Prawie cztery miesiące, oczywiście z przerwami reprezentacyjnymi i nawet nie trzydzieści godzin biegania po boiskach. Dla porównania – Manchester City tylko do końca lutego ma zaplanowanych dziewięć meczów na trzech frontach – ligowym, pucharowym oraz europejskim. […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Czy Lampard musiał tak skończyć?

Od czasów zwolnienia Jose Mourinho w 2015 roku, Chelsea była prowadzona przez pięciu różnych trenerów, w tym dwóch tymczasowych. Zaledwie jeden z nich zdołał być szkoleniowcem The Blues w więcej niż 100 spotkaniach. Wydawało się, że Frank Lampard ma wszystko, by zmienić tę sytuację. Na jego nieszczęście okazało się, że to on jest numerem pięć.  […]
26.01.2021