post
Damian Smyk

Opublikowane 25.11.2020 17:15 przez

Damian Smyk

Są tacy, którzy Football Managera ledwo liznęli. Włączyli, zagrali sezon ulubionym klubem, popatrzyli jak kuleczki ruszają się po zielonym boisku, ale jakoś nie wsiąknęli. Ale i są tacy, którzy przez FM-a zawalili studia, obudzeni o trzeciej w nocy są w stanie wyrecytować ich skład Botewu Płodiw z sezonu 2023/24 i pałają niewytłumaczalną sympatią do pewnego amerykańskiego pomocnika. Football Manager się zmienia z roku na rok, a środowisko graczy FM-a wciąż się powiększa. Co twórcy gry przygotowali dla nas w tym roku?

Kto jest z tym piłkarskim menagerem od lat, ten sam przeszedł życiową ewolucję nie mniejszą niż sama gra. Niektórzy chodzili jeszcze do liceum, gdy budowali europejską potęgę z Bragi, a dziś usypiają dzieci ustawiając na boku taktykę GKS-u Jastrzębie na mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ale tak jak zmieniali się ludzie w FM-a grający, tak też zmieniał się sam Football Manager.

Bodaj najpoważniejszą zmianą w ostatnich latach było zaimplementowanie silnika 3D. Piłkarze nie byli już kulkami rozpłaszczonymi między liniami, a dostali realnych kształtów. Z kulek wyrosły ręce, nogi i głowy. Nagle strzał nie był magicznym odbiciem się piłki od kuleczki, a efektem machnięcia nogą.

Że gra dostępna jest w pudełkach w limitowanej edycji z kartami taktyk zespołów Ekstraklasy

Zmieniał się trening. Panel taktyczny przeszedł rewolucję – klasyczne suwaki zastąpiły zadania, dzisiaj właściwie modelujemy swoją grę przymotnikami, a nie cyferkami. Kiedyś po prostu ustawaliśmy formację, teraz ustawiając pomocnika w środku pola nadajemy mu jedną z kilkunastu ról – engache, pomocnik długodystansowiec, mezzala, cofnięty rozgrywający, a do każdego z nich jeszcze rolę wsparcia, ataku czy defensywy. Nawet bramkarzowi możemy zasugerować trzymanie się linii bramkowej albo udawanie Manuela Neuera na przedpolu.

A w którą stronę idzie FM 2021?

Mamy za sobą kilkadziesiąt godzin przegranych już w FM-ie i o jakieś kluczowe obserwacje możemy się już pokusić. I nie mamy tu na myśli wonderkidów, których możemy wam polecić do Dukli Praga, ale wnioski na temat nowej edycji.

Przede wszystkim w oczy rzuca się to, że silnik meczowy jest mądrzejszy. To znaczy bardziej realny. W ostatnich latach poważnie irytować mogły kuriozalne decyzje podejmowane przez naszych piłkarzy już pod bramką rywala. Skrzydłowy wbiega w pole karne i ma kolegę ustawionego na dalszym słupku, wystarczy mu tylko dograć do pustaka? E tam, lepiej załadować z całej siły w boczną siatkę. Klasyka ostatnich FM-ów. Ale teraz jest tego mniej. Zdecydowanie mniej.

Już abstrahując od tego, że silnik jest po prostu płynniejszy i lepiej się to ogląda, to trudno odnieść inne wrażenie niż to, że piłkarze zachowują się realistyczniej. Tak jak w prawdziwym życiu. I – jak mawiał Adam Nawałka – zarówno w ofensywnie, jak i defensywie. Nawet na poziomie niższych lig widzimy, że ruchy zawodników są po prostu lepiej odwzorowane. No i na duży plus w tej edycji trzeba też zaliczyć podejmowanie decyzji przez graczy.

Rozbudowa systemu interakcji

[Asertywnie] Zażądaj więcej.

Klasyk, prawda? System rozmów w poprzednich wersjach FM-a dawał sporo możliwości, ale był dość schematyczny. Albo byliśmy neutralni, albo gnoiliśmy piłkarzy/dziennikarzy/rywali. W FM-ie 2021 system interakcji został znacznie rozwinięty. Momentami pachnie nam to wręcz Simsami. Głównie z uwagi na to, że wszystko, co mówimy, możemy teraz poprzeć sygnałami niewerbalnymi. Czyli nie tylko wybieramy CO powiedzieć, ale i JAK powiedzieć. Pokręcić głową, rozłożyć ręce, pomachać palcem czy zrobić demolkę w szatni. Kto nigdy w przerwie po 0:2 z outsiderem nie chciał urządzić w szatni suszarki a’la Alex Ferguson, niech pierwszy rzuci kamieniem. A dzisiaj niech sobie rzuci butelką wybierając tę opcję z systemu interakcji.

Z nowym systemem komunikacji możemy wręcz budować swoją osobowość jako menadżera. Nie musimy już sobie wyobrażać tego, jak odpowiadamy dziennikarzowi na kolejne durne pytanie z konferencji prasowej. Albo będziesz jak Jurgen Klopp, który życzliwie rozpościera ramiona i brata się z dziennikarzami. No albo jak Jose Mourinho usiądziesz jak mruk i niechętnie rzucisz, że niech się wszyscy od ciebie odwalą.

Do tego w nowym FM-ie mamy też dodaną opcję szybkich rozmówek. Na zasadzie “pytanie – odpowiedź” albo zwrócenia uwagi piłkarzowi/trenerowi na coś, co uważamy za istotne. Bez ceregieli, odhaczona gadka, lecimy dalej. Oczywiście wciąż znajdą się tacy, którzy na konferencję będą wysyłać asystenta, a do rozmów motywacyjnych oddelegują kogoś ze sztabu. Natomiast dla tych, którzy lubią budować nie tylko swoją karierę menadżerską, ale i osobowość trenera, nowe opcje wydają się całkiem sympatyczne.

Dzień meczowy – dzień święty

Umówmy się – całe te ceregiele z treningiem, oknem transferowym, rozmowami, negocjacjami, żalami wylewanymi na ucho prezesa… To wszystko jest tylko grą wstępną przed meczem. A dzień meczowy w FM 2021 jest o tyle fajny, że faktycznie można poczuć, że danego dnia dzieje się coś istotnego. Cały interfejs został rozbudowany, graficznie wygląda to lepiej niż w poprzednich edycjach, estetyka prezentacji składów czy sam myk wyjścia na boisko wygląda po prostu ładniej.

Ale przed meczem od analityka dostajemy konkretniejszą analizę naszej gry i gry rywala. Jeszcze chwilę przed meczem dostajemy wskazówki na temat tego, jakim ustawieniem wychodzi rywal i już w szatni przed spotkaniem możemy jeszcze zmodyfikować nasz plan na mecz.

Lepiej konsumuje się też samo spotkanie. Dostaliśmy wreszcie swój tablet – oprócz samego 2D/3D możemy w przystępniejszych sposób obserwować to, co dzieje się na boisku. Uproszczony został też panel okrzyków z ławki czy szybkich roszad taktycznych. Nie musimy teraz wychodzić z boiska, by zrobić z naszego bocznego defensora cofniętego odwróconego skrzydłowego. Dwa kliknięcia, jesteśmy w domu, Michal Siplak już wie co ma grać. A propos Siplaka – nowy FM ma oczywiście licencję PKO BP Ekstraklasy i licencje na wiele lig europejskich oraz światowych.

Poza tym – po tych meczach, które rozegraliśmy – mamy też wrażenie, że dość mocno wydawca gry popracował nad algorytmem wystawiania not. W poprzednich wersjach FM-a często mieliśmy wrażenie, że oceny piłkarzy są nieco z czapy. A teraz to wszystko wydaje się lepiej wykalkulowane. Nie znamy dokładnego algorytmu szacowania not, natomiast jeśli obrońca nie daje się przeskoczyć w walce o górną piłkę, ma osiem odbiorów, jest nieomylny przy wyprowadzaniu piłki, to może dostać wysoką notę nawet mimo porażki po golach zawalonych przez bramkarza. Słowem – większą uwagę gra przykłada faktycznie do gry piłkarza, a nie tylko do wyniku całej drużyny.

Analiza na wyższy poziomie

Prawdziwą gratką dla tych, którzy lubią dogłębnie analizować swojego managerowe mecze, jest implementacja w grze algorytmów “goli oczekiwanych”. Expected goals wchodzą do mainstreamu już po całości, kluby przyglądają się temu aspektowi, dziennikarze cytują w poczytnych tekstach. Wciśnięcie xG do FM-a było zatem naturalną drogą.

I za to duży plus dla Sports Interactive. Od producenta dostaliśmy nie tylko suche xG, ale i głębszą analizę szans strzeleckich. Dzisiaj już wiemy, czy brak goli napastnika wynika z tego, że koledzy nie kreują mu szans, czy po prostu marnuje setkę za setkę. Ponadto widzimy też skąd oddajemy najgroźniejsze strzały, na co pozwoliliśmy rywalom. Generalnie łatwiej skonsumować taki mecz z xG na stole – wiemy, czy mieliśmy farta ogrywając lidera, czy jednak po prostu mieliśmy przewagę i stąd wyniknął dobry wynik.

Wzrost roli dyrektora sportowego

Konkretnej rozbudowie uległ też proces pozyskiwania piłkarzy. W nowym FM-ie poznajemy spotkania transferowe. Siadamy przy stole z prezesem, dyrektorem sportowym i asystentem, by obgadać sobie – gdzie mamy luki w składzie, które pozycje mogą być słabo obsadzone w przyszłości (bo np. dwóm stoperom kończy się kontrakt), w jakich formacjach głębia naszego składu jest za mała. Generalnie wzrasta rola dyrektora sportowego, który ma nam sugerować długofalową wizję na obecne i kolejne okienka transferowe. Jeśli widzi, że gramy na dwóch napastników, a w kadrze jest tylko trzech snajperów, to zaraz przyniesie nam raport skautingowy na temat kilku możliwych opcji na wzmocnienie pierwszej linii.

Ponadto mamy wrażenie, że uszczegółowiono sam proces dokonywania transferów. Negocjacje są płynniejsze, kluby nie okopują się na swoich żądaniach, możemy nawiązać relacje z agentem, który podpowie nam czego oczekuje jego klient.

Wpływ Covidu, ale nie sam Covid

Z innych rzeczy, które dostaniemy w nowym Football Managerze – pandemia. Przypuszczamy, że producentowi trudno było znaleźć złoty środek na implementacje koronawirusa w grze. Zresztą samo studio przyznawało, że szukało sposób na to, by dodać covid do gry w sposób, który oddawałby realizm, ale tez nie rujnowałby rozgrywki.

Zatem samego koronawirusa w grze nie uświadczymy. Nie będzie tak, że nagle na kolejny mecz mamy zdziesiątkowaną kadrę. Natomiast – i to też widać po samym graniu – kluby zachowują się ostrożniej na rynku transferowym, nie szastają setkami milionów w pierwszym okienku, prezesi dają nam mniejsze budżety transferowe. Ponadto zmianie uległy też m.in. daty rozpoczęcia rozgrywek, inaczej wygląda też system zmian, który z czasem wraca do tego znanego nam z przed pandemii.

I chyba trzeba przyznać, że SI wyszło z twarzą z ogrania pandemii w Football Managerze. Gdybyśmy mieli to jakoś ująć słowami – grając czujemy, że koronawirus jest w świecie futbolu, ale sam wirus nie bije nas obuchem w twarz wypaczając los rozgrywki.

KUP FOOTBALL MANAGERA 2021 – TERAZ ZA 189 ZŁOTYCH

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 25.11.2020 17:15 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wacek Kanalua
Wacek Kanalua
5 miesięcy temu

“popatrzyli jak kuleczki ruszają się po zielonym boisku”? Są tacy którzy pamiętają jak jeszcze tych kuleczek nie było)) a gra nazywała się wtedy championschip manager

Wypalony
Wypalony
5 miesięcy temu
Reply to  Wacek Kanalua

że to?

RM history.jpg
Mecze z Barcą.jpg
blasphemer93
blasphemer93
5 miesięcy temu

Od kilku lat kupuję tylko “parzyste” FM-y, także nieistotne jaki hype (jak co roku) ja czekam na 2022 i mam nadzieję że na obecnym sejwie jeszcze przez ten czas z 20 sezonów przeciagne

Człowiek
Człowiek
5 miesięcy temu
Reply to  blasphemer93

Kupuję wszystkie od 2011 i powiem szczerze, że od 2014 w górę to właśnie nieparzyste były jakkolwiek sensowne xD
Jak dla mnie FM18 i 20 mogłyby nie istnieć, 20 mnie doprowadzała do szału i dopiero te zmiany silnika meczowego z 2021 sprawiają że da się w to normalnie grać

matp
matp
5 miesięcy temu
Reply to  blasphemer93

Jestem daleki od uprawiania darmowej reklamy, ale muszę przyznać, że zmiana FM20 na FM21 to dla mnie jak zmiana starej Skody Favorit na nowego superba. Od dawna żaden nowy FM nie zaskoczył mnie pozytywnie tyle razy co ten najnowszy.

Pankracy
Pankracy
5 miesięcy temu

Warto dodać, że to pierwszy FM od dawna, który będzie działał na konsolach Microsoftu. To tak gdyby ktoś posiadał.

Gorzej, że myszką nie pogramy a na padzie może być ciężko. Ja może spróbuję, ostatni manager z jakim miałem do czynienia to chyba Liga Polska manager to był hicior.

Waryjat
Waryjat
5 miesięcy temu

Dla mnie ten nowy fm jest zbyt prosty

Joopiter
Joopiter (@joopiter)
5 miesięcy temu

Ostatni FM w jaki się zagrywałem to 2016, ostatnio po dłuższej przerwie włączyłem 2020 i niestety to już nie to. Te wszystkie szczegóły dotyczące prowadzenia zespołu są imponująco realistyczne, ale dla mnie to wszystko jest zbyt skomplikowane. Wolałem prostszą rozgrywkę, ot transfery, podstawowe taktyki, jakiś tam trening i jedziemy. Co jakiś czas rozmowa z zawodnikiem czy mediami itd. A teraz trzeba przeznaczyć masę czasu na to wszystko, a jak tego nie zrobimy (np oddamy współpracownikom), to szybko kontrola nad zespołem nam się wymyka.
No nic, dla takich jak ja chyba pozostaje zainstalowanie jakiegoś starszego FMa 😉

Cudowronek
Cudowronek
5 miesięcy temu
Reply to  Joopiter

Masz też prostszą wersję Touch, jak nie lubisz tych wszystkich nowinek 🙂

Retro
Retro
5 miesięcy temu
Reply to  Joopiter

Dokładnie, dlatego gram w fm 2006 hahaha wrzucone jakieś patche z aktualniejszymi skladami itp. A obowiązki nie pozwalają na poświęcanie całego dnia czy nocy na zabawę 😉

sly
sly
5 miesięcy temu

mieliście kiedyś karnego bez varu w fm21?
u mnie trzeci sezon Górnikiem Łęczna i wszystkie karne podyktowane po analizie var….

Suche Info
10.05.2021

Betis bliżej Europy!

Real Betis wykonał ogromny krok w stronę europejskich pucharów. W dzisiejszym meczu La Liga zespół z Sewilli pokonał 2:1 Granadę i przeskoczył w tabeli Villarreal, zbliżając się jednocześnie na odległość dwóch punktów do Realu Sociedad. Poza wyścigiem mistrzowskim to właśnie rywalizacja o Ligę Europy wydaje się w Hiszpanii najciekawsza – o dwa miejsca walczą trzy […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

Nie będzie wybitnie zaciekłej walki o utrzymanie w Premier League. Na trzy kolejki przed końcem wszystko jest już jasne – z angielską elitą żegnają się Sheffield United, West Bromwich Albion oraz Fulham. Ci ostatni dzisiaj przegrali 0:2 z Burnley i utracili matematyczne szanse na obronę przed spadkiem.  Dysproporcja siły była ogromna – po dzisiejszym spotkaniu […]
10.05.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Konferencja po meczu Raków – Piast

Szampański nastrój w Rakowie, pełne skupienie w Piaście Gliwice. Tak najkrócej można podsumować konferencję prasową po spotkaniu obu klubów w dzisiejszym meczu Ekstraklasy. Raków zwyciężył 1:0, zapewnił sobie wicemistrzostwo i właściwie zakończył sezon. Piast wciąż jest faworytem do czwartego miejsca, ale europejskie puchary będzie musiał sobie zapewnić w ostatniej kolejce.  Materiał z konferencji przygotowały Sportowe […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nianzou: zagraj 5 minut, zostań zawieszony na dwa mecze

O piłkarską nagrodę Darwina może się spokojnie ubiegać Tanguy Nianzou, 18-letni obrońca Bayernu Monachium. Przez cały sezon utalentowanego Francuza dręczyły kontuzje, przez które opuścił praktycznie całą jesień i dużą część wiosny. Gdy wreszcie uporał się z urazami, zaczął zdobywać minuty w rotacji Hansiego Flicka. W przegranym meczu z Mainz dostał 45 minut i był to […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Raków wicemistrzem, już tylko dwa znaki zapytania w lidze!

Znamy już kolejność drużyn na podium w Ekstraklasie. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Piastem Gliwice jest już pewne, że wicemistrzem Polski po raz pierwszy w swojej 100-letniej historii zostanie Raków Częstochowa. Trudno sobie wyobrazić lepszy scenariusz na świętowanie – bo przecież do srebrnych medali częstochowianie dokładają w tym sezonie również triumf w Pucharze Polski. Co to […]
10.05.2021
Kanał Sportowy
10.05.2021

WESZŁOPOLSCY live od 20:00: Filip Starzyński i Szymon Matuszek

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Gośćmi Filip Starzyński i Szymon Matuszek. Zapraszamy! 
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Rosjanie: Słowacja i Szwecja z bazą w Petersburgu

Rosyjska agencja informacyjna Tass podała, że już wkrótce w Petersburgu swoją bazę na Euro 2020 potwierdzą Słowacy. W Rosji zagrają oni dwa mecze – w tym przeciwko reprezentacji Polski – donosi Onet.  Mecze z dwoma pierwszymi rywalami odbędą się właśnie w Rosji. “Lokalizacja reprezentacji Słowacji w Petersburgu podczas mistrzostw Europy zostanie ustalona w ciągu najbliższych […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Co z karami za Superligę? Trwa przeciąganie liny!

Choć projekt Superligi będzie bardzo trudno uratować, nie oznacza to wcale, że temat został definitywnie zamknięty. Nie trzeba być detektywem, by przewidzieć, że wobec ataku najmożniejszych na “uświęcone tradycją” interesy UEFA, ta sama UEFA spróbuje teraz kontrataków. Obecnie trwa zakulisowe przeciąganie liny, a o sytuacji opowiedział w Radio Rai Gabriele Gravina, szef włoskiego związku piłkarskiego. […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Robben: gra, asystuje, dba o środowisko

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Arjen Robben zaliczył bardzo udany powrót do futbolu. 37-letni skrzydłowy wreszcie wyleczył wszystkie dręczące go od początku sezonu urazy i wyszedł w pierwszym składzie Groningen na mecz z Emmen. Na efekty nie trzeba było długo czekać – jego zespół wygrał 4:0, on sam zaliczył dwie asysty, a po końcowym gwizdku […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Ibrahimović wróci na Atalantę?

Nieprawdopodobną historię piszą w tym sezonie AC Milan oraz Zlatan Ibrahimović. W ostatni weekend Szwed wystąpił na własną odpowiedzialność, mimo bólu w lewym kolanie – zagrał ponad godzinę, jego zespół pokonał 3:0 Juventus w Turynie i zbliżył się do upragnionego celu, jakim jest awans do Ligi Mistrzów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Zlatan okupi […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Żelek Żyżyński opowiada o swojej drużynie – Dulla Boys

Żelek Żyżyński w roli dyrektora sportowego, Mateusz Cetnarski jako grający trener, ambitne plany awansu do elitarnej ekstraklasy Zanzibaru, z której da się nawiązać walkę nawet z drużynami z kontynentalnej Tanzanii. Dulla Boys Pili-Pili to klub, który szerzej mogliśmy poznać przy okazji wyjazdu popularnego dziennikarza Canal+ na Zanzibar. Opowiedział nam o swojej misji bardzo dokładnie w […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nasi w Serie A! Wielki sukces Salernitany!

Kibicowsko ten klub zawsze był wysoko. Stoją za nim też piękne historie i tradycje, natomiast z polskiej perspektywy – stoi za nim obecność w składzie aż trzech Polaków. Trudno w tych okolicznościach nie uśmiechnąć się na wieść o wynikach dzisiejszych spotkań Serie B. W ostatniej, 38. kolejce, Salernitana wygrała 3:0 z Pescarą i przyklepała awans […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Grosicki w pierwszym składzie. West Bromu U23

Wszyscy wiemy, jak się sprawy mają z Kamilem Grosickim – nie gra. Tak zdecydował, chciał zostać w Anglii i walczyć o swoje, nawet kosztem Euro. Cóż, wielu minut sobie nie wywalczył, ale teraz trochę pogra. W drużynie U23 West Bromu. Polak wyszedł w pierwszym składzie na trwający mecz z Norwich. To jego pierwszy występ od […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021