post
Michał Kołkowski

Opublikowane 19.11.2020 15:45 przez

Michał Kołkowski

Euro? Awans wywalczony w cuglach. Liga Narodów? Jest utrzymanie, Bośniaków wyjaśniliśmy bez mrugnięcia okiem. Młodzież? Jesienią wjechała do kadry jak rozgrzany nóż w kostkę masła. Atrakcyjny styl? Cholera, o nie oczekujmy cudów po średniakach, gdy po przeciwnej stronie stają reprezentacje z europejskiego topu… Postanowiliśmy włożyć kij w mrowisko i wcielić się w rolę obrońców pana trenera selekcjonera Jerzego Brzęczka. Znaleźliśmy pięć argumentów, dla których szkoleniowiec biało-czerwonych powinien zachować posadę i poprowadzić naszą drużynę narodową w wiosennych meczach eliminacyjnych oraz na mistrzostwach Europy. Czy sami w te argumenty wierzymy… Pomidor. Ale może chociaż wy dacie się przekonać i przychylniejszym okiem spojrzycie na dokonania selekcjonera.

A zatem – dlaczego Brzęczka należy zostawić w spokoju?

REALIZUJE ZADANIA

Tym argumentem najczęściej posługuje się sam selekcjoner, gdy przychodzi mu bronić się przed krytyką. No i w sumie ma rację, czyż nie? Jeżeli chodzi o eliminacje do mistrzostw Europy, przeszliśmy przez nie suchą stopą. Była wpadka ze Słowenią, było kilka spotkań zwyczajnie przeciętnych bądź słabych, ale ani przez moment pierwsze miejsce w grupie nie sprawiało wrażenia realnie zagrożonego. Teraz podopieczni Brzęczka utrzymali się natomiast najwyższej dywizji Ligi Narodów 2020/21. Potwierdzili, że należy im się miejsce w gronie szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu. W gronie, z którym właśnie pożegnali się Szwedzi czy Szwajcarzy. Jasne, że odstawaliśmy piłkarsko od Włochów oraz Holendrów, ale już w starciach z Bośnią i Hercegowiną udowodniliśmy swoją wyższość. Dwukrotnie. W eliminacjach okazaliśmy się natomiast lepsi od Austrii, wygrywając na ich terenie i notując cenny remis u siebie.

Jeżeli uznamy Austriaków i Bośniaków za europejską klasę średnią, to wyniki z nimi świadczą o tym, że reprezentacja Brzęczka wybija się ponad tę przeciętność. Nie należy do topu, ale czy ma w ogóle prawo do niego aspirować z takim, a nie innym potencjałem kadrowym?

Spójrzmy choćby na skład biało-czerwonych w starciu z Włochami. Po stronie przeciwnika piłkarze takich klubów jak Chelsea, Inter, Juventus, Napoli, Milan, Lazio, PSG. Do tego największe gwiazdy Torino i Sassuolo. A przecież mówimy o ekipie mocno dotkniętej przez koronawirusa. U nas z kolei przedstawiciel ligi polskiej, zawodnicy grający na co dzień w Rosji, na zapleczu angielskiej Ekstraklasy. Jasne, Brzęczek też oddelegował do boju paru graczy z Serie A, no ale ile w tej lidze znaczą obecnie Glik, Reca czy Linetty? Wszyscy występują w zespołach, którym bliżej do spadku niż zakwalifikowania się do europejskich pucharów.

Kamil Glik

Możemy się zachwycać Lewandowskim czy Szczęsnym, którzy są gwiazdami światowego formatu na swoich pozycjach. Możemy doceniać Zielińskiego, z dumą obserwować rozwój Bednarka. Ale ta reprezentacja nie ma dzisiaj twarzy żadnego z nich. Ma twarz właśnie Glika, Grosickiego, ewentualnie Krychowiaka – piłkarzy, którzy utrzymują się na przyzwoitym poziomie, lecz najlepsze lata mają po prostu za sobą. Pewnego poziomu już nie przeskoczą i Jerzy Brzęczek nic na to nie poradzić nie może. A następców albo w ogóle nie widać, albo nie wskoczyli jeszcze na taki poziom, by porównywać ich z Krychowiakiem z Sevilli, Grosickim z Rennes albo Glikiem z Monaco.

PRZEPROWADZA WYMIANĘ POKOLENIOWĄ

Tutaj znowu trzeba jednak Brzęczka pochwalić. Selekcjoner naszej kadry dostrzegł bowiem, że potrzeba wpuścić do drużyny świeżą krew, ponieważ jej dawni liderzy pomału będą schodzić ze sceny. Dlatego seria jesiennych zgrupowań upłynęła tak naprawdę pod znakiem wprowadzania najzdolniejszej młodzieży do pierwszej reprezentacji. Zresztą już wcześniej trener odważnie sięgał po młodych piłkarzy – jeszcze w eliminacjach do mistrzostw Europy swoje szanse dostawali Sebastian Szymański, Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak. Przy powołaniach brani pod uwagę byli Radosław Majecki, Adam Buksa czy Robert Gumny. Teraz można do tej wyliczanki dodać takie nazwiska jak Jakub Moder, Sebastian Walukiewicz, Przemysław Płacheta czy Michał Karbownik. Jedni swoją szansę wykorzystali lepiej, inni gorzej. Sygnał był jednak jasny – drzwi do pierwszej reprezentacji stoją otworem dla młodych zawodników, którzy robią dobrą robotę w swoich klubach. W kolejce czeka przecież choćby Tymoteusz Puchacz, co sam Brzęczek przyznał na konferencji prasowej.

Oczywiście można zarzucać trenerowi, że trochę się z tą wymianą pokoleniową spóźnił. Że trzeba było podejmować odważniejsze decyzje już podczas pierwszej edycji Ligi Narodów, a potem w trakcie eliminacji do mistrzostw Europy. Ale trzeba też pamiętać, że Euro miało się odbyć w czerwcu tego roku. Brzęczek z myślą o tej imprezie planował swoje ruchy, nie mógł przewidzieć pandemii koronawirusa. Zapewne zakładał, że ten turniej będzie ostatnim akcentem reprezentacyjnej kariery dla takich graczy jak Glik (który już wcześniej rozważał przecież rezygnację z gry w kadrze), Grosicki, czy choćby Kuba Błaszczykowski. Krótko mówiąc – stara gwardia godnie się pożegna, póki jeszcze trzyma jako-taką formę, a potem pałeczkę przejmą młodsi i bardziej perspektywiczni.

Koronawirus te plany pokrzyżował, ale Brzęczek mimo wszystko nie wycofał się z prób wprowadzania do drużyny zawodników bez poważnego międzynarodowego doświadczenia. Niewielu jego poprzedników robiło to na taką skalę.

MA POD GÓRKĘ

Zastanówmy się przez moment, ile meczów ze światową czołówką wygrał Adam Nawałka, nie licząc kultowego – i fartownego, nie oszukujmy się – triumfu nad Niemcami na Stadionie Narodowej w 2014 roku.

  • Japonia na mundialu? Bez żartów, nie ta klasa i na dodatek żenujące okoliczności.
  • Towarzyskie zwycięstwo z Koreą Południową? Znów – nie ten poziom.
  • Dania, Rumunia, Ukraina, Islandia, Czechy, Serbia? Solidne ekipy, ale to nie jest ścisły top. Ani personalnie, ani zespołowo.
  • Szwajcaria na Euro? Mocny rywal, ale awansowaliśmy po karnych. Sam mecz zakończył się remisem.

Poza tym, podopieczni Nawałki przegrywali z Niemcami, Danią, Holandią, Nigerią, Meksykiem, Kolumbią i Senegalem, a remisowali z Portugalią (porażka w karnych), Szwajcarią (również towarzysko), znowu Niemcami, Urugwajem oraz Chile.

Poprzednik Brzęczka poprowadził kadrę w 50 meczach i jego bilans w starciach z tymi mocniejszymi oponentami wcale nie rzuca na kolana. Po prostu trudniej to dostrzec, ponieważ te starcia były przeplatane wieloma znacznie łatwiejszymi sprawdzianami. Czy to towarzyskimi, czy to eliminacyjnymi. Jasne, biało-czerwoni fajnie zaprezentowali się przeciwko Niemcom we Frankfurcie, jak równy z równym zagrali z nimi na Euro. Ale to tylko pojedyncze przypadki z trwającej blisko pięć lat kadencji. Tymczasem Brzęczek z oponentami z najwyższej półki mierzyć się musi regularnie. Kadra pod jego wodzą na 24 mecze rozegrała już cztery starcia z Włochami, dwa z Holandią i dwa z Portugalią. Ani jednego nie zwyciężyła, co nie świadczy o niej najlepiej, na dodatek w niektórych spotkaniach grała totalny piach, ale też nie mówimy o jakichś kompletnych blamażach. Najwyższa porażka Brzęczka w Lidze Narodów to przecież 0:2 z Włochami.

Zresztą, czy kadra Nawałki aż tak nas oczarowywała, raz za razem tracąc w eliminacjach punkty z Irlandią i Szkocją?

DOKONUJE WŁAŚCIWEJ SELEKCJI

O wiele rzeczy można się Jerzego Brzęczka czepiać, lecz na pewno nie o to, że wywołuje konsternację swoimi powołaniami. Jasne, czasem można się zastanawiać nad poszczególnymi nazwiskami. Może trzeba było postawić na Puchacza, a może należało bardzo docenić dobrą formę jeszcze kogoś innego? W kontekście reprezentacji pojawiały się od czasu do czasu takie nazwiska jak Przybyłko czy Augustyniak. Umówmy się jednak, że jeśli do rangi małej kontrowersji urasta brak powołania dla Kacpra Przybyłki, to znaczy, że kontrowersji po prostu nie ma. Puchacz też by drużyny narodowej nie zbawił, nawet jeśli uznamy, że na pierwsze przetarcie w seniorskiej kadrze zapracował.

Oczywiście można to odwrócić w zarzut dla selekcjonera, który jak dotąd nie odkrył dla kadry żadnego pożytecznego zadaniowca, który umknąłby uwadze opinii publicznej, a idealnie pasowałby do systemu gry reprezentacji. Brzęczek robił podejmował pewne próby wylansowania “swojego Mączyńskiego” – kilka szans otrzymał od niego choćby Damian Szymański. Niewiele jednak z tego wyszło i od dłuższego czasu trener trzyma się po prostu sprawdzonej metody powoływania najlepszej ekipy, jaka jest w danym momencie dostępna.

I to ma sens.

Mateusz Klich

Zresztą – nie jest też tak, że Brzęczek żadnych personalnych nowinek do kadry nie wniósł. Zdecydowanie postawił na Jana Bednarka, który przed startem jego kadencji miał ledwie pięć występów w kadrze, z nieudanym mundialem włącznie. Na prawej obronie zaufał Tomaszowi Kędziorze kosztem bardziej doświadczonego Bartosza Bereszyńskiego, na lewej Arkadiuszowi Recy kosztem Macieja Rybusa. Szybko dostrzegł zwyżkującą formę Mateusza Klicha. Niektóre z tych wyborów bronią się bardziej, inne mniej. Jedne były absolutnie oczywiste, inne zdumiewające. Ale na pewno nie można stwierdzić, że Brzęczek nie miał żadnych autorskich pomysłów.

JEGO NASTĘPCA DOSTANIE ZA MAŁO CZASU

Nawet jeśli uznamy, że te wszystkie argumenty nie trzymają się kupy, to zwolnienie Jerzego Brzęczka w tym momencie i tak nie ma już sensu. Na takie ruchy był czas wiosną, gdy UEFA potwierdziła przełożenie mistrzostw Europy na czerwiec 2021 roku. No bo kim w zasadzie obecnego selekcjonera zastąpić? Kolejnym fachowcem z krajowego podwórka? Piotrem Stokowcem, Marcinem Broszem, Markiem Papszunem, Michałem Probierzem, a może wrócić do Adama Nawałki? Strzelamy przypadkowymi nazwiskami, ale chyba rozumiecie, o co nam chodzi. Nie ma obecnie w Polsce trenera, o którym napisalibyśmy z czystym sumieniem: “tak, to jest ten gość, który powinien przejąć reprezentację Polski i ją uporządkować, z nim mamy szanse na dobry wynik na Euro”.

Z kolei ściąganie szkoleniowca spoza kraju byłoby w takim momencie szaleństwem. Nawet jeżeli PZPN postanowiłby się wykosztować i zatrudnić trenera o naprawdę dużym nazwisku i dorobku, a paru takich jest obecnie bez pracy. No bo przypomnijmy sobie, jak zaczynał Leo Beenhakker. W czapę od Danii, w czapę od Finlandii, remis z Serbią, męczarnie z Kazachstanem. Jeżeli biało-czerwoni zanotują takie wejście w eliminacje do mistrzostw świata, które przecież zaczynają się już w marcu, to prawdopodobnie o mundialu będziemy mogli tylko pomarzyć. Zanim się ten zagraniczny selekcjoner dobrze w Polsce rozgości, kibice już będą chcieli go wywieźć na taczkach.

Gdyby zmiany dokonano kilka miesięcy temu – okej. Nowy trener miałby już za sobą osiem spotkań na stanowisku. To jest jakiś materiał do przemyśleń w kontekście eliminacji do mistrzostw świata, no i oczywiście w kontekście Euro.

Teraz to już musztarda po obiedzie.

***

Czy przekonaliśmy tą argumentacją samych siebie, że Brzęczek musi zostać? Cóż, niekoniecznie. Może chociaż z wami lepiej nam poszło. Jak sądzicie – rozstania nadszedł czas, czy jest już w tej kwestii po ptakach?

Czy Jerzy Brzęczek powinien stracić posadę?

Tak, lepiej późno niż wcale
Nie, po ptokach
Created with Poll Maker

fot. FotoPyk

Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze lektury. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Poza tym – sporo tekstów, wywiadów i reportaży o pomorskiej piłce. Na antenie Weszło FM regularnie słychać go w audycji #KiedyśToByło.

Opublikowane 19.11.2020 15:45 przez

Michał Kołkowski

Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Jak Real wyszedł z kryzysu?

14 stycznia Real przegrywa Superpuchar z Athletikiem Bilbao. Sześć dni później kompromituje się w Pucharze Króla z Alcoyano. Z kolei 30 stycznia przychodzi wstydliwa porażka z Levante u siebie. Kryzys jak nic. Pojawiają się głosy, że może dać sobie z tym Zidanem spokój, że to już nie to, co kiedyś i potrzeba tutaj rzetelniejszego fachowca. […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło Extra
12.04.2021

“Cyberpunk 2077 jest wyłomem w wizerunku CD Projektu”

– W Polsce generalnie lubimy zamieniać pracę w grę. Lubimy realizm. Wielkie kosmiczne sagi, historie o super-żołnierzach – to jest domena takich krajów jak USA czy Australia. Nie mówię, że nie ma u nas miłośników science-fiction czy fantasty, ale polski gracz docenia gry z tych gatunków, o ile jest w nich choć odrobina brudu i […]
12.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło Extra
09.04.2021

“Rywalizacja USA i Chin to mecz drużyn, które różnią się pod każdym względem”

– Kiedy dochodzimy do momentu – na przykład w związku z mistrzostwami świata w Katarze albo klękaniem przed meczami – gdy od sportowców zaczyna się oczekiwać politycznych deklaracji, to znaczy, że doszło do pomieszania pojęć. Wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić, inaczej sport jaki znamy po prostu ulegnie w tak wielkim stopniu […]
09.04.2021
Weszło
08.04.2021

Sobolewski odchodzi. Jak zapamiętamy jego Wisłę Płock?

Radosław Sobolewski podczas konferencji prasowej przed meczem z Pogonią poinformował nieoczekiwanie, że wraz z końcem sezonu odejdzie ze stanowiska szkoleniowca Wisły Płock. Z czego tę kadencję zapamiętamy? Stawiamy tak fundamentalne i banalne w gruncie rzeczy pytanie, a jednak odpowiedź wcale nie jest oczywista. Nie chcemy się tutaj wyzłośliwiać i twierdzić, że Sobolewski w Płocku nie […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Furiat, terrorysta, cudotwórca. Historia Olivera Kahna

Wydzierał się tak, że napastnicy bali się zbliżać do jego bramki, by przypadkiem nie ogłuchnąć. Obrońców swojego zespołu nie tylko w sposób obelżywy rugał za popełniane błędy, ale niekiedy szedł o krok dalej i sprzedawał im kopniaki w cztery litery albo ostrzegawcze ciosy w potylicę. Nie miał taryfy ulgowej dla rywali, nawet jeśli byli to […]
07.04.2021
Kopalnie talentów
06.04.2021

Rafał Augustyniak – reprezentant Polski za 800 złotych | KOPALNIA TALENTÓW

Kiedy był nastolatkiem, prezes Pogoni Zduńska Wola mocno się wahał, czy warto w niego inwestować 800 złotych. Kiedy przechodził do Widzewa Łódź, to w pakiecie z Mariuszem Stępińskim, jako ten mniej utalentowany. Wreszcie – kiedy w wieku 25 lat występował na poziomie pierwszoligowym, niewielu przypuszczało, że uda mu się jeszcze zrobić dużą karierę. Tymczasem Rafał […]
06.04.2021
Liczba komentarzy: 50
Subscribe
Powiadom o
guest
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
4 miesięcy temu

Buahahahahaha.

Jaca
Jaca
4 miesięcy temu

Na złość pizdo-znawcą….trzymam kciuki za Jurka Brzęczka. HISZPANIA przegra z wybrańcami Brzęczka!

Blaz
Blaz
4 miesięcy temu
Reply to  Jaca

Pani Małgosiu, spokojnie, ciśnienie się Pani podnosi

Gregory
Gregory
4 miesięcy temu
Reply to  Jaca

Po jakiemu to?

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
4 miesięcy temu
Reply to  Jaca

chyba na zlosc ortografii

Boniald
Boniald
4 miesięcy temu

Dziękuję, o taki tekst mi chodziło.

Rudzielec
Rudzielec
4 miesięcy temu

Jeśli chcecie go bronić żeby został to pewnie jest to w pewien sposób możliwe, ale pisanie o nim “trener” i to w dodatku dobry to już spore nadużycie.

JacekS
JacekS
4 miesięcy temu

Rozstania nadszedl czas bezdyskusyjnie.Ten facet wmawia tej reprezentacji mentalnosc przegranego. Jesli sie startuje w jakichkolwiek zawodach to powinno sie to robic z mysla o zwyciestwie .Brzeczek przygotowuje druzyne do bycia gola dupa czekajaca na odpowiedni bat. Gdyby nasi przodkowie mieli taka mentalnosc to dzisiaj mowilibysmy albo po niemiecku albo po rosyjsku.Przeciwnicy byli od naszych przodkow silniejsi ,lepiej uzbrojeni , a mimo to nasi walczyli o zwyciestwo i dzisiaj mamy Polske i mozemy mowic i pisac po polsku kidy nam na to przyjdzie ochota. Tej ekipie jest potrzebny trener z mentalnoscia zwyciezcy , a nie dekownika.

Olo
Olo
4 miesięcy temu
Reply to  JacekS

Bo taka była mentalność pokolenia które wchodziło w dorosłe życie w latach 90-tych. Wszystko co było zachodnie było lepsze od polskiego. Piłkarze zdobywali mistrzostwo Polski żeby zaraz wyjechać do drugiej ligi austriackiej czy szwajcarskiej. Taki Trzeciak, król strzelców przechodził do jakiejś drugoligowej Pampeluny. Stadiony i cała baza sportowa – wszystko było w ruinie, kupowanie meczów i zamieszki na trybunach w każdej kolejce.

Jak do Polski przyjeżdżała Anglia, Włochy czy jakakolwiek drużyna z pierwszych dwóch koszyków to było tylko w mediach gdybanie ile przegramy. Piłkarzem roku 1996 został Citko – zawodnik który strzelił gola w PRZEGRANYM meczu na Wembley. To jak sportowcy którzy wychowywali się w tych czasach mają teraz jako trenerzy zaszczepić mentalność wygranego jak sami całą karierę byli przegrani?

Kniaź Dzierżymorda
Kniaź Dzierżymorda
4 miesięcy temu
Reply to  Olo

Jest dokładnie tak jak pisze Olo. Doskonale pamiętam reprezentacje w których Brzęczek był ważną postacią. Mecze z kimkolwiek bardziej ogarniętym piłkarsko to było “Zdrowaś Mario” i czekanie na najmniejszy wymiar kary. Ta obecna pod jego komendą gra dokładnie w taki sam sposób.

rysiek
rysiek
4 miesięcy temu

dokładnie laga do przodu i ustawiamy się do 9brony Częstochowy a próby ataku do pierwszej straconej bramki potem pilnowanie żeby nie było ropierdolu typu 0-5 a po meczu tlumaczenie: bylo blisko przegralismy minimalnie mielismy pecha itp. ..całe lata 90 tak grali i tak grają teraz…i to samo pierdolenie dlatego wuja ma spierdalac bo on nie ma mentalności zwycięzcy

Olo
Olo
4 miesięcy temu
Reply to  JacekS

Teraz jeszcze spojrzałem na artykuł pt. Koźmiński: „Jesteśmy słabsi od siedmiu-ośmiu drużyn w Europie” … Potwierdza się to co napisałem przed chwilą, kolejny z przegranego pokolenia lat 90-tych będzie nam teraz mówił gdzie jest nasze miejsce w szeregu! I taka osoba będzię prawdopodobnie nowym szefem PZPN-u…

agkś
agkś
4 miesięcy temu

gównotrenerek

Keig
Keig
4 miesięcy temu

Brzęczek musi zostać. Piłka nożna jest pojebana, dlatego z Brzęczkiem na ławie na euro wychodzimy z pierwszego miejsca i docieramy do półfinału. Róbcie screeny.

wirus
wirus
4 miesięcy temu
Reply to  Keig

Wroc na leczenie,bo znow przedawkowales

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
4 miesięcy temu

Styl gry go nie broni, ale to jak szuje na niego pluja to sprawia ze biore go w obrone i niech zostanie. Poza tym, ja sobie nie wyobrazam nawet z najlepszym trenerem ze stac nas na cos wiecej niz 1/8 finalu euro z takimi pilkarzami a 1/8 tylko i wylacznie dlatego ze wchodza 3 miejsca… Gdyby wchodzily tylko 2 z kazdej grupy to nie mielibysmy zadnych szans na awans. Hiszpania poza zasiegiem a Szwecja duzo bardziej zdyscyplinowana taktycznie i lepsza druzynowo – u nas potrafimy utrzymac dyscypline taktyczna 5-10 minut po wznowieniu i potem wszystko pada z rywalami z 1 i 2 polki. Tak bylo wczoraj. Szwecja moze grac caly mecz na tej samej intensywnosci – my nie.

Om
Om
4 miesięcy temu

Właśnie chodzi o tę taktykę. Kadrowo nie brakuje wiele do Szwedów. Chodzi o mobilizacje, mental, taktykę. Leo miał takich ogórków do grania ze Ebi był gwiazda a jedyny kto grał regularnie w jakimś klubie był Krzynówek. Reszta grzała ławę w drugiej lidze francuskiej czy niemieckiej. Właśnie potwierdziłeś powód, dla którego warto zmienić.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
4 miesięcy temu
Reply to  Om

Taktyka Leo tez lezala i kwiczala z chorwacja,austria i niemcami takze wiesz… niemcy sobie wychodzili 2 na 1 z borucem. My zawsze gramy chaos – nigdy nie panujemy nad meczem nawet z ta irlandia polnocna to tam niewiele brakowalo do remisu. Naszym pilkarzom brak charakteru i brak dyscypliny. Brzeczek moze im taktywe wyklada i wczoraj widzielismy – wytrwali w jej realizacji “az” 10 minut i jeb “wracamy do obrony, bo mamy juz 1-0”.

Piotr
Piotr
4 miesięcy temu

Gdzie najważniejsze argumenty?

Gdzie wzmianki, że kocha mamę? Że świetnie tańczy? Że sam wniósł garnitury do hotelu?

Przecież on grał kiedyś przeciwko Luisowi Enrique i poznał Czerczesowa!
Do odwołąnia takiej osoby ze stanowiska potrzebne są nielada KONKRETY (diastema się nie liczy), a nie taki paszkwil!

RandomGuy
RandomGuy
4 miesięcy temu

Chorwacja zmieniła selekcjonera tuż przed barażami do MŚ 2018 i ten sam poprowadził ją na tym mundialu. Nigdy nie jest za późno.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
4 miesięcy temu
Reply to  RandomGuy

Hiszpania tez zmienila i odpadla w 1/8 z rosja.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
4 miesięcy temu

Boniek nie zmieni selekcjonera. Dalsze dywagacje bezcelowe. Druga sprawa, że kto w zamian? Z zagranicy nikt porządny nie przyjdzie, a za Probierze, Stokowce i inne takie twory PMŚ, to ja serdecznie podziękuję.

Boski Diego
Boski Diego
4 miesięcy temu

Kasperczak

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
4 miesięcy temu
Reply to  Boski Diego

Ewentualnie Piechniczek

rysiek
rysiek
4 miesięcy temu

Jacek gmocy i strejlau asystent Szpakowski jako bank informacji

janek kos
janek kos
4 miesięcy temu
Reply to  Boski Diego

Chcialbym przypomniec swoj komentarz sprzed paru dni:
“Duza czesc problemow , jakie ma obecnie reprezentacja zaczela sie 10 lat temu, gdy , zamiast Kasperczaka, wybrano na selekcjonera Smude. Potem , znowu omijajac Kasperczaka, zrobiono selekcjonera z Fornalika, ktory w grupie eliminacyjnej MS 2014 w Brazylii zajal piate miejsce , wyprzedzajac jedynie San Marino ( lepsze byly ekipy Anglii, Ukrainy, Czarnogory i Moldawii). Po Fornaliku Kasperczak wydawal sie logicznym wyborem, ale zamiast logicznego wyboru nastal czas Nawalki , ktorego najwiekszym sukcesem byly ME 2016 , gdzie wyszedl z grupy , z ktorej wychodzily trzy druzyny na cztery , szczesliwie, w karnych, przeszedl Szwajcarie i bylo po ptokach . Zakonczyl Nawalka swa selekcjonerska kariere zwycieskim, pozalowania godnym, meczem z Japonia, meczem , ktorego lepiej , zeby nie bylo i czwartym, ostatnim miejscem w grupie.
Teraz jest Brzeczek , ktory wcale nie jest gorszy od swych trzech ostatnich poprzednikow , wlasciwie to ta sama polka, ale caly czas sie zastanawiam , co by powiedzial Kasperczak , gdyby mu zaproponowano objecie kadry ?
Moze chcialby cos dorobic do emerytury ?”

Ddd
Ddd
4 miesięcy temu

Jesteście kurwa chorągiewkami

Kibuc
Kibuc
4 miesięcy temu

Wszyscy pytają, czy zwolnić, w Hejtparku dzwoniący pytają, czy zwolnić, dziennikarze pytają, czy zwolnić, a ja Pytam kogo za Brzęczka? Kolejną miernote z ekstraklasowej karuzeli? Skorże? Probierza? Magiere hehe, bo takie nazwiska słyszę i o takich nazwiskach czytam. Przecież oni kompletnie nie zmienią tego co jest największym problemem, czyli postrzegania przez piłkarzy z zagranicy osoby takiego trenera i jego warsztatu, z resztą pewnie trafnego.

Zadam też drugie pytanie, ile polskich trenerów mamy w zagranicznych, nawet średnich ligach? Trenerzy to nasz problem, a nie piłkarze. Miernoty z kuleszówki, najlepsze ich osiągnięcia to mistrzostwo Polski i to nawet nie u wszystkich potencjalnych polskich kandydatów na stanowisko selekcjonera i tu pytanie trzecie.

Jakie są faktycznie wymagane kompetencje i kwalifikacje na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, bo ja nie rozumiem, dlaczego w krajowej federacji podlegającej pod ministerstwo sportu głównym kryterium jest czy zna prezesa i się z nim lubi. Wystarczy 1-2 sezony na najwyższym szczeblu rozgrywkowym bez wyróżniających się wyników, chyba że za takie można uznać to, że Furmanowi parę razy naszła. Przecież to taka sama sytuacja jak politycy do spółki budżetu państwa zatrudniają sobie kolegę za 50tyś miesięcznie, tylko wtedy się rozkręca gównoburze w mediach, a TVN rozstawia kamery.

wirus
wirus
4 miesięcy temu
Reply to  Kibuc

Wyłącz tvpislam.Sa jeszcze Brosz,Zuraw

Kibuc
Kibuc
4 miesięcy temu
Reply to  wirus

Nie oglądam TV jakoś szczególnie, a już zdecydowanie nie tvpisalm. No ok, i z
Żurawiem nie będzie podobnych zarzutów? No niby europejskie puchary, ale ile sezonów skończył, nie wydaje Ci się, że doświadczenie też jest ważne na stanowisku selekcjonera? Brosz wygląda nieźle na papierze, dwa awanse, doczłapał Górnik do pucharów, ale ja mam te same wątpliwości do niego jak do wszystkich polskich kandydatów. Niektórzy już z Papszuna robią selekcjonera, już widzę po ogłoszeniu któregoś z nich 16 sekund ciszy i przewracanie oczami Lewandowskiego.

Boski Diego
Boski Diego
4 miesięcy temu
Reply to  Kibuc

Kasperczak

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
4 miesięcy temu
Reply to  Boski Diego

Strejlau.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
4 miesięcy temu

Bedzie beka jak po euro Brzeczka zwolnia – przyjdzie nowy i nie awansujemy juz na zaden wielki turniej. To calkiem prawdopodobne – bo pilkarze wciaz starsi sie robia i zaraz nie beda dawac w ogole rady a zmiennikow nie ma praktycznie. Bo jezeli ocenia sie zmiennikow na bazie rywali typu bosnia i ukraina to to jest zart. Mozna sie z tego posmiac bo z holandia ukraina i wlochami to ich nie bylo praktycznie – strzelili te gole moder z ukraina, jozwiak z holandia ale to byly prezenty bardziej niz wypracowane przez nas gole.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
4 miesięcy temu

*na bazie bosnia i finlandia mialo byc

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
4 miesięcy temu

A ten awans brzeczka to jakis wyznacznik ?
Przeciez to byla grupa smiechu gdzie nawet sasin by awansowal, a ten potrafi nawet przypalic wode robiac herbate. Takie to bylo wyzwanie.
Wole nie awansowac z mocnej grupy po dobrej grze niz jakis fartowny awans zeby potem dostac w kompromitujacy sosob po dupie. Gdzie repra byla na ustach calego swiata za niski pressing. Wstyd na calego co oni odstawili, i ta udawana kontuzja bo nikt nie potrafil nawet sfaulowac zeby gre przerwac. A jak bedzie dobra gra i odpadniecie to jest szansa na cos wiecej nast razem. teraz szansy nie ma nic z mentalnoscia wisly plock, bez urazy. Ale to nie klub na LM w tym momencie.
Zreszta z wlochami tez byly momenty niskiego pressngu.

Ruud
Ruud
4 miesięcy temu

Dobrze, że Holendrzy jadą na turniej, będę miał komu kibicować.

rumburak
rumburak
4 miesięcy temu

Brzęczek ma dwóch sprzymierzeńców – Bońka i czas. Boniek nigdy w życiu nie przyzna się do błędu, a czas dlatego, że teraz faktycznie jest za późno na zmianę szkoleniowca. Oznacza to jedno – z Brzęczkiem zostaniemy do końca eliminacji MŚ. Czyli albo do jesieni 2021 (jeśli odpadniemy w grupie), albo wiosny 2022 (jeśli uda się nam awansować do baraży). Szczerze? Nie wierzę w nasz awans na katarski mundial. Nawet jeśli trafimy do grupy z Danią, Irlandią Północną, Luksemburgiem, Andorą i San Marino. Szykują się najtrudniejsze eliminacje od lat.

JACEK
JACEK
4 miesięcy temu

Artykuł w swej treści ŻENUJĄCY!!! Wniosek,że zatrudnienie innego trenera spowoduje du.ę, niczym się nie obroni. D..a jest teraz i z tym trenerem może być tylko gorzej! Inny szkoleniowiec (broń Boże nie z krajowego podwórka) tych piłkarzy poukłada bardzo szybko. Lewandowski mu pomoże (wcale nie żartuję).
Kilku piłkarzy musi natychmiast odejść (nazwisk nie wymieniam bo to widzi każdy), a nasza kadra ma naprawdę wielu solidnych i kreatywnych piłkarzy, tylko trzeba na nich postawić. Nie wpuszczać na kilkanaście czy więcej minut.
A nowy trener nawet na podstawie kilku zapisów video jest to w stanie ogarnąć. I to nie musi być wcale któryś z wielkich, najważniejsze by był z po za naszego “bagienka”. Czasu jest faktycznie mało, lecz tym bardziej trzeba działać błyskawicznie!
Mam nadzieję,że wkrótce doczekamy kadry grającej atrakcyjny futbol, grającej tak z każdym, nie tylko Finlandią. CAŁEGO POTENCJAŁU JESZCZE P.BRZĘCZEK NIE ZMARNOWAŁ!

Mario
Mario
4 miesięcy temu

Zaraz po porażce z Holandią, raptownie wielu dziennikarzy wróciło do przychlnego tonu wobec Wuja.
Pewno im rudy prezes pogroził palcem i już widzą plusy, przegraliśmy z potęgami, teraz nie jest dobry moment na zwolnienie, tego typu gadanie się pojawia.
To znaczy, że awans na MŚ zagrożony i oklep na ME pewny. Współwinni będą dziennikarze.

Boski Diego
Boski Diego (@glemp)
4 miesięcy temu

Moze Henio nie ma tak bogatego CV jak Nawalka, Smuda, Fornalik czy Brzeczek, ale moze zasluguje na szanse?

Teams managed
1979–1984 Metz
1984–1987 Saint-Étienne
1987–1988 Strasbourg
1989–1990 Racing Club de Paris
1990–1992 Montpellier
1993 Lille
1993–1994 Ivory Coast
1994–1998 Tunisia
1998 Bastia
1999–2000 Al Wasl
2000 Morocco
2000–2001 Shenyang Haishi
2001–2002 Mali
2002–2004 Wisła Kraków
2006–2008 Senegal
2008–2009 Górnik Zabrze
2010 Wisła Kraków
2010–2011 Kavala
2013–2015 Mali
2015–2017 Tunisia

Marian
Marian
4 miesięcy temu

Odejść powinien “prezes” Boniek, bo jest kompletnym ignorantem i zatrudnia amatorów. W siatę nasi wygrali parę medali, ale mieli topowych trenerów (polskich – Wagner, i zagranicznych,…) , a nie Brzęczków, Nawałków i Fornalików. Brzęczek nie jest niczemu winien, gdyby Boniek mi załatwił taką fuchę, to bym ją wziął, Wyniki pewnie bym miał porównywalne. Albo chodzi o coś innego… może reprezentacja służy do promowania przeciętnych (młodych) piłkarzy, żeby ich sprzedać za granice – – patrz: Kapustka -(agenci płacą dole…) może dlaczego Boniek zatrudnia takich trenerów. Bo tak obiektywnie patrząc, na to wygląda. Żaden znakomity trener nie wziął by udziału w takiej ustawce. Rezultaty Bońka: Liga dno, reprezentacja dno. Że też on wstydu nie ma. I jeszcze się wymądrza na tematy polityczne. A może tu chodzi o przepływy finansowe o których my kibice nic nie wiemy? Jeśli by tak było to wszystko staje się jasne logiczne i klarowne.

BTW. Słuszna uwaga, startowaliśmy z Włochami z tego samego miejsca, Oni teraz grają w gałę, a nasi szorują po dnie. Ale Włosi mają Manciniego, a my Brzęczka z Bońkiem na plecach. Dlaczego nie zatrudnił Kasperczaka, jeśli już chciał polskiego trenera?? Kasperczak to gość z klasą i zna się na robocie lepiej niż Nawałka, Fornalik i Brzęczek i Boniek (pamiętam go jako trenera) razem wzięci.

Szlajer
Szlajer
4 miesięcy temu

Zapomniano o podstawowym osiągnięciu taktycznym Jerzego Brzęczka pełniącego funkcję trenera reprezentacji Polski – MURAWA! Choć zdaję się, że to nie jego “zasługa.” W każdym razie efekt jej zastosowania jest murowany! Każda techniczna drużyna, a jest ją niemal każda inna niż nasza reprezentacja nie daje na niej rady. Jak tylko grają na normalnej to żenada. Przypadek? Nie sądzę…

znachor
znachor
4 miesięcy temu

Brzęczek powinien zostać do ME, chyba że zawali początek eliminacji do MŚ. Wtedy kadrę powinien objąć Skorża ze względu na duże doświadczenie reprezentacyjne (asystent Janasa na MS2006, Selekcjoner ZEA U-23).

Maner
Maner
4 miesięcy temu

Jesteśmy miękkie daje. A miękkie faje maja tylko tluste rude dziewczyny w okularach i to wszystko…

ikKzL
ikKzL
4 miesięcy temu

proponuję zatrudnić z powrotem nawałkę, został zwolniony pochopnie i wciąż poszukuje pracy

Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

Jest taki trener w polskiej lidze – Dariusz Żuraw.

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu

Czy to leads,że w polskiej wewnątrz polskiej drużyny rodzi sie konflikt pomiedzy starszyzną I mlodymi? Liczba miejsc n.a. Euro ograniczona a co za tym idzie kontrakty reklamowe….

Michał
Michał
4 miesięcy temu

Droga redakcjo, rzetelność dziennikarska wymagałaby podania na początku tego tekstu informacji “Artykuł sponsorowany” (przez PZPN). Tylko czy od Was można czegoś takiego wymagać…

Dos Santos
Dos Santos
4 miesięcy temu

No, ja wczoraj jednak czekałem na choćby mały, krótki, lakoniczny komunikacik PZPN, że z dniem dzisiejszym Jerzy B. przestaje pełnić funkcję trenera kadry narodowej, bardzo dziękują dotychczasowemu selekcjonerowi za pracę i życzą szerolachnej drogi. I dzisiaj też czekałem z rana, w południe i po południu i nic. Się uparli, a na Euro będzie płacz.

Aerth
Aerth
4 miesięcy temu

To ja tylko przypomnę, że zajęliśmy w grupie Ligi Narodów dokładnie to samo miejsce, co poprzednio. Różnica jest taka, ze wtedy to miejsce oznaczało zjazd, a teraz nie. Tyle, ze zawdzięczamy to bardziej Niemcom, którzy tak zlali te rozgrywki w pierwszej edycji, ze aż sami spadli i UEFA się obsrała, na szybko robiąc reformę (to był chyba jakiś rekord, reforma rozgrywek po jednym sezonie) i powiększając Dywizję A do 16 drużyn. No i teraz do utrzymania wystarczyło się nie wywalić na Bośni i zadanie wypełnione.

Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Jak Real wyszedł z kryzysu?

14 stycznia Real przegrywa Superpuchar z Athletikiem Bilbao. Sześć dni później kompromituje się w Pucharze Króla z Alcoyano. Z kolei 30 stycznia przychodzi wstydliwa porażka z Levante u siebie. Kryzys jak nic. Pojawiają się głosy, że może dać sobie z tym Zidanem spokój, że to już nie to, co kiedyś i potrzeba tutaj rzetelniejszego fachowca. […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Władze Bayernu kontaktowały się z Nagelsmannem

W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w niemieckich mediach sportowych jest konflikt pomiędzy Hansi Flickiem i Hasanem Salihamidziciem. Eksperci twierdzą, że ich dalsza współpraca jest niemożliwa, a obecny szkoleniowiec Bayernu po mistrzostwach Europy najprawdopodobniej zastąpi Joachima Loewa. Działacze “Die Roten” już rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. Według portalu sport1.de odbyły się pierwsze negocjacje ze sternikiem RB […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

La Gazzetta: Przyjście Donnarummy oznacza pożegnanie Szczęsnego

Największy włoski dziennik sportowy poinformował, że agent Gianluigiego Donnarummy, Mino Raiola, rzekomo spotkał się z działaczami turyńskiego klubu w celu negocjacji transferu bramkarza Milanu. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Czy polski golkiper jest bliski kłopotów? Fabiana Della Valle z “La Gazzetta dello Sport” częściowo ujawniła kulisy rozmów transferowych i wskazała, że na tę chwilę […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Krychowiak: – Część zawodników była zadowolona. Ale nic nie zdobyliśmy!

W rozmowie z tvpsport.pl Grzegorz Krychowiak odniósł się do ostatniego meczu eliminacyjnego z Anglią. Nie ukrywał swojego rozczarowania porażką na Wembley. Stwierdził, że naszej reprezentacji będzie dużo trudniej zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ponadto opowiedział o jego planach na przyszłość w kontekście gry dla Lokomotivu Moskwa. 78-krotny reprezentant Polski skomentował odczucia części zespołu po spotkaniu […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Górnik Łęczna przedłużył umowę z Kamilem Kieresiem

Działacze klubu z Lubelszczyzny postanowili już teraz przedłużyć kontrakt z 46-letnim szkoleniowcem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 r. Ponadto na taki sam krok zdecydowali się w przypadku umów pozostałych członków sztabu szkoleniowego: Sergiusza Prusaka i Andrzeja Orszulaka. Kamil Kiereś jest trenerem Górnika od początku lipca 2019 r. W poprzednim sezonie wywalczył awans do […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejne odwołane mecze 1. ligi

Koronawirus nie oszczędza ostatnio pierwszoligowych drużyn. Wczoraj nie obyła się rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Bruk-Betem Nieciecza. A już dziś wiadomo, że w najbliższy weekend również nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.  Mecz GKS Jastrzębie – Miedź Legnica pierwotnie miał odbyć się jutro o godzinie 17.00. Według “Sport” w zespole gości pojawiły przypadki zakażeń wśród […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kicker: Lewandowski wróci na boisko 24 kwietnia

Ostatnimi czasy co chwilę pojawiają się różne spekulacje na temat daty powrotu polskiego napastnika. Powstały różne twierdzenia, ale do tej pory żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone.  Mówiło się o tym, że istnieje duża szansa na to, by Lewandowski wystąpił w najbliższą sobotę – w meczu z VFL Wolfsburg. Niemieccy dziennikarze uważają, że będzie pauzować jeszcze […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gol Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF [WIDEO]

Wczoraj z europejskiej Ligi Mistrzów odpadł zespół Łukasza Piszczka. We wtorek z marzeniami o końcowym triumfie pożegnał Bayern Roberta Lewandowskiego. Za to po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z awansu do następnej rundy może cieszyć Kacper Przybyłko. Ponadto swój występ przeciwko kostarykańskiemu Deportivo Saprissa okrasił bramką. Philadelphia Union bardzo pewnie przypieczętowała awans do ćwierćfinału tamtejszej Ligi […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec “Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Valverde grał z okropnym obrzękiem (FOTO)

Federico Valverde rozegrał 90 minut przeciwko Liverpoolowi. Real zagrał na zero z tyłu, a sam Hiszpan miał zadanie najtrudniejsze z możliwych – grał na Sadio Mane, najmocniejsze ofensywne działo Jurgena Kloppa. Sam jest przecież środkowym pomocnikiem, musiał łatać dziurę na prawej stronie. Co w tym niecodziennego? Ano to, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po spotkaniu. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Piszczek żegna się z Ligą Mistrzów. Bilans: 54 mecze

Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów. Co to oznacza dla Łukasza Piszczka? Ano to, że prawdopodobnie już nigdy nie zagra w Lidze Mistrzów. Polak zapowiedział odejście z BVB po sezonie. I trochę szkoda, że Piszczek nie dostał dziś choćby symbolicznego wejścia, podczas którego mógłby pożegnać się z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi. BVB przecież była już poza burtą w […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Bellingham przechodzi do historii

Jude Bellingham strzelił bramkę Manchesterowi City, dzięki czemu zapisał się w historii. I to na kilku jej kartach, bo został tym samym… drugim najmłodszym strzelcem gola w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, najmłodszym zdobywcą bramki w Lidze Mistrzów w barwach BVB, najmłodszym strzelcem w Lidze Mistrzów spośród wszystkich Anglików. W momencie strzału licznik Bellinghama stanął na […]
14.04.2021