post Avatar

Opublikowane 18.11.2020 23:40 przez

redakcja

Często na przestrzeni ostatnich lat słychać było głosy, że reprezentacja wozi się na Robercie Lewandowskim. Że jego osoba nieraz tuszuje sporo problemów naszej drużyny i piłki w ogóle. Trudno uznać je za pozbawione racji. Najgorsza jest świadomość, że „Lewy” kiedyś wreszcie karierę zakończy i przyjdzie nam sobie radzić bez niego. Nie stanie się to za rok czy dwa, ale za pięć czy sześć już tak. Przedsmak koszmarów, które w przyszłości mogą czekać biało-czerwonych, otrzymaliśmy w drugiej połowie meczu z Holandią.

Jasne, Lewandowski w środowy wieczór też na kolana nie rzucił, ale asystę zaliczył, a mógł mieć drugą, gdyby Płacheta nie trafił w słupek. Swoje wygórowane minimum przyzwoitości na pewno pokazał. Niestety przez problemy zdrowotne nie mógł grać dłużej i po przerwie już na boisko nie wybiegł.

Za napastnika Bayernu wszedł Krzysztof Piątek i… niestety w praktyce długimi fragmentami niemalże graliśmy w dziesiątkę. Zawodnik Herthy pokazał, ile dzieli go od naszego kapitana. A to mniej więcej tyle, o ile Bayern odstawia zespół z Berlina w tabeli Bundesligi. Przepaść.

Oczywiście wiadomo było, że Piątka czeka trudne zadanie, że przed nim duże wyzwanie, ale mimo wszystko mogliśmy oczekiwać, że zrobi COKOLWIEK. A on dosłownie nie zrobił nic.

  • z dziewięciu pojedynków wygrał jeden, na ziemi przegrał komplet siedmiu starć;
  • sześć razy stracił piłkę;
  • raz faulował, ani razu nie wywalczył faulu dla nas;
  • przy rzucie rożnym z 84. minuty wyskakiwał do powietrza, stał za daleko od Wijnalduma, piłka się od niego odbiła w drodze do siatki.

Nie dość więc, że praktycznie niczego nie zdziałał pod bramką Krula, to jeszcze zaszkodził pod bramką Fabiańskiego. Szlag nas trafiał, gdy nie potrafił utrzymać linii spalonego po fajnym dorzucie od Kędziory. Albo gdy będąc w dobrej sytuacji po podaniu Zielińskiego kopnął bardzo niecelnie bez większej refleksji. Do tego kompletnie nie potrafił przetrzymać piłki, wspomniane straty z czegoś przecież wynikały.

Jedyny moment, w którym znajdziemy jakikolwiek pozytyw to akcja, po której bardzo dobrą okazję tuż po przerwie zmarnował Płacheta. Piątek miałby asystę drugiego stopnia, celnie dogrywając do Klicha, który odnalazł w polu karnym skrzydłowego Norwich. No i ewentualnie jeszcze doliczony czas, gdy napastnik Herthy wreszcie nie stracił i uruchomił wbiegającego Kędziorę, ale on akurat źle dośrodkował. To już jednak szczegół, którego normalnie prawdopodobnie nawet byśmy nie wyciągali, żeby uargumentować czyjś dobry występ.

Wnioski? Mało odkrywcze, ale niezmiennie słuszne: chuchajmy i dmuchajmy na Lewandowskiego. Cieszmy się nim, póki jeszcze możemy, bo później w ataku może być już tylko szaro lub czarno. Dziś dostaliśmy ciężkostrawną zapowiedź tych czasów.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 18.11.2020 23:40 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 31
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
F91-DudeLange
F91-DudeLange

Przecież jeszcze parę miesięcy temu robiliście z niego Jezusa. Bo jego Ojcem był Lewy. I jeszcze Milik – Duch Święty. Co jest, zmiany wiary?

Eshin
Eshin

Parę miesięcy temu po tafli wody chodził. Teraz w sadzawce tonie…

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski

Przecież rudy zapewnia szkolenie na najwyższym poziomie, więc kolejni Lewandowscy są tylko kwestią czasu. Buahahaha. W PZPN-ie nikt nie myśli przyszłościowo, nachapają się kasy i przyszłość jak zwykle będzie problemem kolejnej ekipy. Jak w polityce.

rumburak
rumburak

Lewy pewnie dociągnie do Euro 2024. Fabiański, Glik, Krychowiak i Grosicki skończą chyba reprezentacyjną karierę po przyszłorocznych ME.

rsz
rsz

Uważasz że Krychowiak zakończy reprezentacyjną karierę w wieku 31 lat? Nie liczyłbym na to. Grosik też na pewno chętnie pociągnie póki będą go powoływać bo w kadrze czuje się jak ryba w wodzie, poza tym nie jest taki stary to ten sam rocznik co Lewandowski.

Koń
Koń

Ale to i tak bez sensu,bo na mundialu nastepnym bedzie mial 34 lata i nie wyobrazam sobie by w tym wieku na tej pozycji grac na 100%.

fachowiec
fachowiec

Hehehe, ASYSTĘ. Podanie na środku boiska. Lewy gówno grał, tak z Włochami, jak i z Holandią. Piłki przyjąć i przytrzymać nie umiał. To, że Holendrzy strzelili akurat w drugiej połowie, a nie w pierwszej, to tylko kwestia farta do wykończenia akcji decyzji sędziego. Zresztą to nic nowego w przypadku RL9. Bryluje, gdy jest częścią topowego teamu lub ma przeciwników patałachów. Drużyny na swoje barki nie weźmie.

Eshin
Eshin

Jeśli Lewandowski nie umie przyjąć i przytrzymać piłki, to ja jestem mesjaszem. A jeśli uważasz, że człowiek powinien ziemię na barkach dźwigać, to odsyłam kolegę do mitu o Atlasie.

kolecorkiestra
kolecorkiestra

akurat w meczu z Włochami i Holandią piłka od Lewego odbijała się jak od kołka. W większości przypadków co dostawał to tracił. Jego przydatność w kadrze można porównać w obecnym stanie jak Piątka czy Milika. Bez dobrych podań od pomocników sam nic nie wygeneruje.

Bullit
Bullit

Taki z ciebie fachowiec jak z koziej dupy trąba

Kibic
Kibic

Oczywiście, jak coś się odbyło na korzyść Lewego to fart 😉
Oj, fachowiec!

rsz
rsz

Nie przesadzajcie z obrony Lewandowskiego. Owszem to obecnie najlepszy napastnik na świecie ale nawet on ma poważne ograniczenia. Liczby są dla niego miażdżące w kadrze, gdy przychodzi łatwy lub średni przeciwnik bryluje a gdy gramy z lepszą od nas drużyną to Lewy nie stanowi żadnego zagrożenia dla bramki rywala. Owszem ściąga uwagę obrońców dając więcej miejsca i okazji pozostałym zawodnikom ale sam nie oddał żadnego celnego strzału o ile pamiętam w meczach z Holandią i Włochami.
Dlatego uważam że paradoksalnie powinniśmy grać z takimi rywalami dwójką napastników, skoro Robert i tak tylko przepycha się w tych meczach na środku boiska to niech to robi jako 10.

Bart
Bart

Moj ranking pilkarzy do bezzwlocznego odstawienia od kadry ze wzgledu na niewystarczajace umiejetnosci:
1.Reca (najgorszy jakosciowo ze wszystkich)
2.Piatek (najbardziej przereklamowany kopacz w historii polskiej pilki)
3.Szymanski (on nawet w polskiej lidze szczegolnie sie nie wyroznial)
4.Grosicki (swoje juz zrobil, lata leca, gosc siedzi na lawie)

Eshin
Eshin

Grosik na kadrze lata jak disco polo na weselach. Może i bez niego da radę, ale na pełniej nie podylasz…

Dzoszua
Dzoszua

Ja Piątka i Szymańskiego bym nie skreślał. Tym bardziej, że od Szymańskiego tylko Walukiewicz jest młodszy, a w Rosji dobrze sobie radzi.

Porucznik QaburaQ
Porucznik QaburaQ

W Rosji to mało który Eklapowicz sobie nie radził.
W Rosji bryluje Krychowiak. Jak to się przekłada na formę widać w kadrze.
Liga rosyjska to 2-3 dobre zespoły a reszta to poziom Lecha, Legii czy Piasta.

Dzoszua
Dzoszua

Liga Rosyjska jest obecnia mocno wyrównana i jest 7-8 mocnych ekip na poziomie co najmniej Legii i Lecha.

Michael
Michael

To juz nie ” geniusz footballu”? Dajcie spokój, cieszynke i uciszajacy palec ma na światowym poziomie.

E.Zaraza
E.Zaraza

To nie Piatek spalił to podanie. on był w linii… spójrzcie na dole pola kanego wbiegał ja juz nie pamietam kto, Grosicki? i tam było z 1-1,5 metra

Dzoszua
Dzoszua

Tam nie powino być odgwiadanego spalonego. Grosicki był na spalonej, ale akcji nie przeszkodził. Po prostu błąd liniowego ale gdyby był VAR to by była akcja kontynuowana.

E.Zaraza
E.Zaraza

Dzoszua – w takiej sytuacji sędzia zawsze wybroni się stwierdzeniem, że zawodnik swoja obecnością nadmiernie absorbował uwagę bramkarza czym obiektywnie uniemozliwił optymalnie skuteczną interwencję …. bylo na szkoleniu 😉

Łukasz
Łukasz

Mowa o sytuacji, w której gość nie potrafi przyjac prostej pilki??? Dostał idealne podanie. Tylko przyjąć w strone bramki i zapytac bramkarza, w ktory rog a gosc k*wa sie zaplatal i machał łapami do sedziego, ze nie bylo spalonego. Na ch*j macha jak nawet pilki nie przyjal. Niech sie cieszy, ze ten spalony zostal odgwizdany bo inaczej spier*liłby idealną szanse na strzelenie gola.

Fryzjer cracovia = WNM
Fryzjer cracovia = WNM

Już nie liżcie dupy Lewanodowskiemu, był jednym z najsłabszych w naszej drużynie, totalnie zagubiony Co to za asysta śmiechu warta całą robotę zrobił przecież Jóźwiak, który przebiegł 1/3 boiska sam. Lewy pokazał brak szacunku do trenera i kolegów, stawia swoje dobro wyżej od drużyny. Nie powinien być powołany na kolejne mecze to może zrozumie że nie jest pępkiem świata.

janek kos
janek kos

Przez 45 minut Piatek mial rzucic na kolana : zagrac na poziomie , np. , reprezentacji Niemiec, i strzelic tyle bramek , ile ,np., strzelili ostatnio Hiszpanie.
Widzialem juz wiele meczow , rowniez ostatnio , naszej reprezentacji , gdy nasze gwiazdy ataku prezentowaly sie niespecjalnie przez cale 90 minut .
Przedsmak gry bez Lewandowskiego mielismy juz, np., w spotkaniach z Bosnia i Finlandia , cale szczescie , ze Lewandowski gral z Wlochami, bo byloby juz calkiem zle.

trebor
trebor

Ciężkie czasy idą ale z innego powodu. Mecz z Ukrainą pokazał że bez Lewego jesteśmy w stanie ogrywać średniaków, a w meczach z czołówką europejską nie wychodzimy z własnej połowy nawet z Lewym w składzie. To nie jest piłkarz który sam potrafi zrobić różnicę. Inni nie grają, to nas nie ma, nawet z Lewym. Gdyby LN była na starych zasadach, to znowu byśmy spadli zdobywając 1 pkt. No i jakoś Lewy nie uchronił nas przed spadkiem do drugiego koszyka. I to będzie powód cięższych czasów. Na Euro nie awansować to teraz sztuka, ale z awansem na MŚ to już tak prosto nie będzie nawet gdyby Lewy miał grać jeszcze 10 lat. Patrząc chłodnym okiem to szczęście w losowaniu grup eliminacyjnych do obu imprez jednak mieliśmy. Teraz już o to będzie trudniej.

STEFEK
STEFEK

U mnie w Fifie 21 Piątek jest dobry, ma rating 88 i jest królem strzelców Bundesligi w Mönchengladbach

aaaa
aaaa

Tak, na pewno Lewandowski będzie grał w wieku 39 lat, max 1,5 roku i emerytura, to biznesmen, który wie, kiedy skończyć

C18
C18

Może nie 1,5, ale w wieku 35-36 po sezonie lub dwoch w Stanach, albo Chinach, ale raczej USA.

waffek
waffek

Straciłem szacunek do tego Pana jak nie chciał wykonać słynnej cieszynki w meczu z Izraelem… a do Ukraińców, którzy są w stanie wojny jakby nie patrzeć to ładował el pistolero, aż miło po strzelonym golu. Bardzo nie chciałbym mieć graczy bez kręgosłupa w reprezentacji.

Tom
Tom

A co ten Lewy zagrał przez dwa mecze. Wielkie gówno. Łaził bez piłki cały mecz i dyrygował łapami. Dobrze, że miał asystę, bo jakby było na odwrót to bramy by za cholerę nie było, byłby ewentualnie aut lub strata piłki.

Tom
Tom

Holendrzy mieli tyle sytuacji w pierwszej połowie, że mogli do przerwy 5 prowadzić. A Lewy co by pomógł? Jeden strzał w niebiosa przez cały mecz. Ten koń potrzebuje 30 dograń na 5 metr żeby gola strzelił a w reprezentacji tego nie dostanie. Sam nie znaczy nic. Stąd ta urojona kontuzja. Wy tego nie widzicie w meczach z jego udziałem? Żenada

Weszło
25.11.2020

„Dziękuję. Za wszystko. Na zawsze”. Świat żegna Maradonę

Niestety. Rok 2020 nie zna granic, jest chory i tyle dobrego, że za miesiąc z okładem będzie już tylko przeszłością. Natomiast dzisiaj jeszcze trwa i zadał kolejny cios. Zabrał nam Diego Maradonę. Żegna go cały piłkarski świat. Neapol, w którym powiedzieć, że jest „uwielbiany”, to jak nie zabrać głosu. Jest tam bogiem. Nápoli. pic.twitter.com/V5MebJAJP1 — […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Legia w trybie ekonomicznym i kolejnej rundzie

Nieco podgrzewaliśmy dzisiaj atmosferę przed spotkaniem Widzewa z Legią w Pucharze Polski. Trochę sztucznie, wiadomo, mowa jednak o starciu dwóch ważnych w naszych realiach firm. No ale historia, nawet najpiękniejsza, na boisko nie wyjdzie, kilku podań nie wymieni, bramki również nie zdobędzie. To było bardzo typowe starcie lidera Ekstraklasy z pierwszoligowym średniakiem. Tak bardzo, że […]
25.11.2020
Blogi i felietony
25.11.2020

Diego Maradona – symbol futbolu, którego już nie ma

Odszedł Diego Armando Maradona. Symbol piłki, której już nie ma. Argentyńczyk jest prawdopodobnie najwybitniejszym przedstawicielem futbolu, który można nazwać romantycznym. Ale można i powiedzieć, że jest to futbol ze wszech miar słusznie miniony. *** Czas świetności Maradony naznaczony był absurdalnymi sędziowskimi pomyłkami. Dzisiaj spieramy się o to, czy arbitrzy odpowiedzialni za weryfikację wideo mają sygnalizować […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Kozacy i badziewiacy. Puchaczów dwóch. Ligowiec cieniem pucharowicza

Nadrabiamy zaległości. Wczoraj przedstawiliśmy wam jedenastki kozaków i badziewiaków dziesiątej kolejki Ekstraklasy, teraz pora cofnąć się o jedną serię gier – zanim wszystko, co się w niej wydarzyło, wypadnie nam z głowy. Selekcja co prawda jeszcze zamknięta nie jest, bo w grudniu spotkają się ze sobą Wisła Płock i Pogoń Szczecin, ale spokojnie – jeśli […]
25.11.2020
Inne sporty
25.11.2020

Zenon Plech nie żyje. Odeszła legenda polskiego żużla

Był jednym z najlepszych żużlowców swoich czasów. W Anglii – gdzie też startował – nadano mu przydomek „Super Zenon”. Dwukrotnie stawał na podium indywidualnych mistrzostw świata. W Polsce popularnością mogli się z nim równać jedynie najwięksi żużlowcy, do których sam przecież należał. Dziś, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Żużlowiec z przypadku Niedaleko liceum, […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Życie Maradony było jazdą 240 km/h, gdy nie zna się drogi

Argentyńskie media podały, że 25 listopada 2020 roku zmarł Diego Maradona. Bóg futbolu. Geniusz. Z tej okazji przypominamy materiał, który zrobiliśmy o nim rok temu. Krzyszof Rot porozmawiał z Fernando Signorinim, który jako trener od przygotowania fizycznego pracował i mógł obserwować jak rośnie Diego Maradona, jakie problemy napotkał w szczytowym momencie swojej kariery i dlaczego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Diego Armando Maradona nie żyje

Argentyńskie media poinformowały dziś, że „Boski Diego” zmarł nad ranem lokalnego czasu z powodu ataku serca. Dopiero co idol Neapolu wyszedł ze szpitala po udanej operacji usunięcia krwiaka z mózgu. Jego stan zdrowia nie był wybitny – zresztą, kiedy po zakończeniu kariery był – ale wydawało się, że najgorsze za nami. Niestety, jak się okazuje, […]
25.11.2020
Weszło Extra
25.11.2020

Brawa od Realu i wielka bójka, czyli Maradona w Barcelonie

Argentyński bóg futbolu w Barcelonie? Brzmi znajomo, zwłaszcza, kiedy wspomnimy o noszeniu dychy na plecach. Jeśli jednak pomyśleliście, że chodzi nam o Leo Messiego, to musimy was rozczarować. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał swojego wielkiego prekursora w osobie Diego Maradony. Obydwu panów porównuje się ze sobą zdecydowanie zbyt często, przy czym równie często zapomina się, że […]
25.11.2020
Uncategorized
25.11.2020

Nowy Football Manager – xG, wzrost roli dyrektora sportowego i wpływ koronawirusa

Są tacy, którzy Football Managera ledwo liznęli. Włączyli, zagrali sezon ulubionym klubem, popatrzyli jak kuleczki ruszają się po zielonym boisku, ale jakoś nie wsiąknęli. Ale i są tacy, którzy przez FM-a zawalili studia, obudzeni o trzeciej w nocy są w stanie wyrecytować ich skład Botewu Płodiw z sezonu 2023/24 i pałają niewytłumaczalną sympatią do pewnego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Mecz o rachunek. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło

To nie będzie zwykły mecz, jak mawiał klasyk. To będzie meczycho. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło. Stadion w Arłamowie, nowoczesna murawa, piękny kompleks, pierwsza klasa. Transmisja w WeszłoTV. Zaczynamy o 17.40 przedmeczowym studio pełnym analiz i genialnych wymian zdań. Potem już tylko mecz. Komentują, od 18:00, elitarni komentatorzy: Kamil Gapiński i Wojciech Kowalczyk. […]
25.11.2020
Blogi i felietony
25.11.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

W rankingach zaufania społecznego nikt nie zanotował takich spadków, atakowani są już właściwie ze wszystkich stron, tydzień po tygodniu identyczne zarzuty wobec nich formułowali przedstawiciele skrajnej prawicy i lewicy. Policjanci mają za sobą fantastyczny miesiąc, podczas którego przekonali się na własnej skórze, jakim tragicznym zaniechaniem było zrzucanie z automatu wszystkich skarg dotyczących ich działalności.  Nie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Paździerz w I lidze. Pędziły “Słonie” po betonie, ale na Puszczy ich koniec

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ktoś wyrwał dzisiaj piłkarzy obu ekip sprzed telewizorów lub z ferii zimowych na stoku górskim. Byli ospali, bez polotu, może po porannym kacu. Biegać jakoś wybitnie się nie chciało, składnych akcji tyle, co kot napłakał, niedokładności cała masa. Ot, pierwszoligowy dżemik w środku tygodnia, istny antyfutbol. Drodzy państwo, tu nawet sędzia […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Piłkarze mówią: „piłka wymaga poświęceń”. Ale żaden by się nie zamienił

– Jak słucham piłkarzy mówiących, że piłka wymaga wiele poświęceń… gadanie takie. Wszyscy tak mówią. A żaden piłkarz by się nie zamienił na inne życie. Co poświęcasz? Wstajesz rano, idziesz na trzy godziny robić to, co kochasz? Wchodzisz do szatni, tam weseli ludzie, do tego dostajesz co miesiąc ładną sumkę? Zdecydowanie fajne życie. Na co […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Zarząd – trener 2:1. Szymon Grabowski zwolniony z Resovii

Niewiele rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć w polskiej piłce, serio. Ale trener, który w ciągu dwóch miesięcy zdołał zostać zwolniony dwa razy z jednego klubu? No, to pewien ewenement. Przywykliśmy do tego, że we Włoszech szefowie klubów potrafią w szalony sposób zwalniać i przywracać szkoleniowca do pracy nawet kilka razy w sezonie. Tyle że […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Nie muszę tolerować wszystkiego, co się mówi na mój temat

– Nie traktuje się nas, trenerów, poważnie. I może niektórzy nie uwierzą, ale my, trenerzy, też jesteśmy ludźmi. Mamy swoje emocje. Do mnie, i każdego z moich kolegów, każdy anonim w sieci może strzelić. Ja nie muszę tolerować wszystkiego, co się mówi na mój temat. Nie będę milczał, jak ktoś mi coś wmawia. Proszę sobie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Adam Buksa znowu strzela, New England bliżej medalu MLS

Wstajesz rano i widzisz Polaka w półfinale jednej z konferencji MLS – całkiem przyjemne uczucie. Choć akurat w tym sezonie mieliśmy pewność, że przynajmniej jednego z naszych zawodników na tym etapie sezonu zobaczymy. W ćwierćfinale konferencji naprzeciw siebie stanęli bowiem Kacper Przybyłko i Adam Buksa. Rezultat tego pojedynku? Jednogłośnie, choć niespodziewane zwycięstwo Buksy, który przyłożył […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Piekło i raj. Od 2:3 przy Łazienkowskiej po gol Artura Boruca

Być może w tych okolicznościach ten mecz przejdzie trochę bokiem. W końcu to rywalizacja średniaka I ligi z mistrzem Polski i faworytem do obrony tytułu. To, co czyniło mecze Widzewa Łódź z Legią Warszawa czymś absolutnie wyjątkowym, dziś niestety nie może mieć miejsca – kibice ani z Łodzi, ani z Warszawy nie mogą obejrzeć spotkania […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Lukaku na ratunek Conte? Real może narobić Interowi kłopotów

Inter Mediolan i Real Madryt mogą się przerzucać oskarżeniami o to, która z drużyn jest w większym kryzysie. Inter teoretycznie wygrał ostatni mecz ligowy, jednak nawet Romelu Lukaku zauważył, że coś jest nie tak. Real natomiast najpierw został sprany przez Valencię, a potem stracił punkty z Villarrealem. W Lidze Mistrzów obydwa zespoły nieoczekiwanie zajmują miejsca […]
25.11.2020