Reiss: Cieszę się, że Lech tak gra, ale jestem kibicem i nie mogę patrzeć, jak przegrywa

Opublikowane 30.10.2020 13:36 przez

Jan Mazurek

– Styl jest nowoczesny, ofensywny, efektowny, dobra wizytówka polskiej piłki, tylko żal punktów. Za efekty i styl punktów się nie przyznaje. Cieszę się, że Lech tak gra, że stawia na młodych polskich wychowanków, przyszłych lub obecnych reprezentantów, że buduje fundamenty. Naprawdę fajnie. Ale, tak, jestem kibicem, nie mogę patrzeć, jak Lech przegrywa. Cztery ostatnie mecze to trzy porażki i jeden remis. I to ze zróżnicowanymi rywalami. Tylko Benfica była klasę lepsza. Rangersi znajdowali się w zasięgu, nie pokazali wielkiej piłki. Z Jagiellonią i z Cracovią wygrywać trzeba. Jak na takiego Lecha, tak pięknie grającego, to trochę słabe wyniki – mówi nam Piotr Reiss, którego podpytaliśmy o to, jak dziś pochodzić do Kolejorza. 

Jest pan rozczarowany dotychczasowymi meczami Lecha w fazie grupowej Ligi Europy?

Styl jest nowoczesny, ofensywny, efektowny, dobra wizytówka polskiej piłki, tylko żal punktów. Przyjemnie się to ogląda. Nie ma bojaźni, nie ma przesadnego respektu. Jest pomysł, utrzymywanie się przy piłce, konstruowanie akcji od własnej bramki przy bardziej renomowanych rywalach i to na plus. Ale piłka nożna ma to do siebie, że nie dostaje się w niej punktów za wrażenie estetyczne, a za skuteczność. I ona zawiodła. Znowu. Szkoda. Tych porażek nie da się odrobić. Zostały jeszcze cztery mecze, można powygrywać, ale już powstał wyraźny podział w grupie – Standard i Lech z zerami, Rangers i Benfica z sześcioma oczkami.

Czyli podziela pan zdanie Bogusława Leśnodorskiego, który na Twitterze podszczypuje Lecha, sugerując, że z ładnej gry to punktów nie będzie.

Ubolewam nad tym, że Lech przegrywa. Jeśli ktoś nie oglądał tych meczów, a nie oszukujmy się, dużo osób nie ogląda, to zdanie wyrobi sobie po wyniku, który idzie w świat. Tabela, bilans, bramki – to się liczy w ostatecznym rozrachunku. Przez wiele lat byłem piłkarzem Lecha, teraz jestem jego zagorzałym kibicem i żądam zwycięstw. Po to chodzę na mecze, po to oglądam mecze w telewizji, żeby punkty wpadały, bez względu na jakość gry. Natomiast widać, że zarząd klubu obrał bardzo dobrą strategię. Akademia działa świetnie. Tworzy zawodników do pierwszego składu, którzy promują się grając w europejskich pucharach, co owocuje milionowymi transferami.

Finansowo Lech będzie bardzo mocny, ale mi zależy przede wszystkim na zwycięstwach, na trofeach, na pięknych boiskowych chwilach. Pamiętajmy, że Kolejorz już bardzo długo nic nie wygrał na polskim podwórku, nic nie wygrał w Europie, bo sam awans do fazy grupowej Ligi Europy nie jest jeszcze żadnym sukcesem. Oczekiwania muszą być większe. Boję się, że zaraz Lech polegnie na wszystkich frontach, bo straci szansę na mistrzostwo Polski i awans do fazy pucharowej w Lidze Europy. A po to się gra.

Lech gra pięknie. Promuje swoich zawodników. Sprzedaje ich. Ale nie idą za tym wyniki. Gra się po to, żeby wygrywać, a takiego działania trochę brakuje mi w Poznaniu.

Chce pan powiedzieć, że będzie pan niezadowolony, kiedy Lech dalej nie będzie przynosił wstydu w Lidze Europy, ale odbędzie się to wszystko kosztem wyników?

No tak, będę niezadowolony. Nie miałem amnezji. Pamiętam piękny mecz z Juventusem i trzy bramki Artjomsa Rudnevsa. Triumf nad Manchesterem City. Zwycięstwa z Austrią Wiedeń i Feyenoordem Rotterdam. Awans z grupy Ligi Europy. Mistrzostwo Polski. I tego mi brakuje. Jako klub nic nie wygrywamy. Nie potrafimy wygrać Ekstraklasy, Pucharu Polski, z tej grupy też nie będzie łatwo wyjść, bo też te dwie porażki drastycznie zmniejszyły nasze szanse na awans.

Może te oczekiwania trzeba nieco zrewidować, może jesteśmy zbyt niecierpliwi, może to część większego procesu. Lech gra nowocześnie, ofensywnie, zadaje kłam stereotypowi, że polskie kluby muszą grać siermiężnie, a kto wie, może efekty takiego podejścia zobaczymy dopiero za dwa-trzy lata?

Mogę tylko powtórzyć: za efekty i styl punktów się nie przyznaje. Cieszę się, że Lech tak gra, że stawia na młodych polskich wychowanków, przyszłych lub obecnych reprezentantów, że buduje fundamenty. Naprawdę fajnie. Ale, tak, jestem kibicem, nie mogę patrzeć, jak Lech przegrywa. Cztery ostatnie mecze to trzy porażki i jeden remis. I to ze zróżnicowanymi rywalami. Tylko Benfica była klasę lepsza. Rangersi znajdowali się w zasięgu, nie pokazali wielkiej piłki. Z Jagiellonią i z Cracovią wygrywać trzeba. Jak na takiego Lecha, tak pięknie grającego, to trochę słabe wyniki.

To pogadajmy o meczu z Rangers. Podobał się panu Filip Marchwiński? Wielki talent, a znajduje się za plecami innych – Modera, Puchacza, Kamińskiego, wcześniej Jóźwiaka i Gumnego. 

Zaszkodziły mu troszkę te wszystkie doniesienia, że to olbrzymia perełka, że to talent z pierwszej pięćdziesiątki światowych talentów piłki nożnej. Od pewnego momentu nie rozwija się tak, jak życzyliby sobie tego kibice, trenerzy i pewnie on sam. Wczoraj wyglądał średnio. Niby coś tam powalczył w defensywie, ale nie tego się od niego oczekiwało. Miał dać element ekstra z przodu, którego zabrakło – przegrał większość pojedynków, niewiele zdziałał, do Tiby było mu daleko. Inna sprawa, że nie wolno go skreślać. Dalej jest bardzo młody. Wielka przyszłość przed nim. Tylko od niego zależy, jak się rozwinie, jak ciężko będzie pracował. Dajmy mu czas.

Jego rozwój przypomina mi trochę rozwój Dawida Kownackiego. Kownaś też okrzykiwany był drugim Lewandowskim, ale cała ta machina w pewnym momencie się zachwiała, zatrzymała i już nie ruszyła z miejsca. Oby nie było tak z Filipem Marchwińskim. Trzymam za niego kciuki, bo znam go jeszcze z czasów, kiedy chodził do pierwszej klasy szkoły podstawowej, więc chciałbym, żeby się rozwinął.

Stać go na ciężką pracę?

Sam musi zrozumieć, że tylko to może przynieść sukces. Ostatni rok nie był dla niego łatwy i udany. Po bramce strzelonej Legii, przyhamował, zatrzymał się, ale to jeszcze nic nie znaczy, cierpliwości. Dużo dobrego przed nim.

Skoro zna go pan tak długo, to jaki to charakter zawodnika?

Nowoczesny. Chce wygrywać, chce grać, chce osiągać wysoko postawione cele. Nieprzypadkowo zestawiłem go z Kownasiem. Dwa podobne typy charakterologiczne. Na razie się zblokował, ale dla kogo na świecie ten 2020 był udany?

Pewnie znaleźliby się tacy, dla których był udany.

Mówię to pół-żartem, pół-serio, dajmy spokój, 2021 będzie w jego wykonaniu zdecydowanie lepszy.

Jakub Moder miał za to okazję zmierzyć się z piłką brytyjską. Wydaje się, że sobie poradzi.

Najdroższy piłkarzy wytransferowany z polskiej ligi, więc można mieć, co do niego spore oczekiwania. Niesamowicie zdolny gość. Po jego grze widać niesamowitą dojrzałość, która pozwala mu na odwagę. W meczu z Rangers doskonale było to widać. Zagrał dobrze. Rozgrywał, rozprowadzał, rozbijał ataki. Podoba mi się. Ma świetne predyspozycje piłkarskie i fizyczne, żeby poradzić sobie w Brighton. Ciężko pracuje, przyszłość przed nim.

Inna sprawa, że cała drużyna Lecha zawiodła od 55. minuty. Zabrakło sił, werwy, impulsu, może trochę doświadczenia. Brak utrzymywanie się przy piłce po stracie, sprawiał, że Lech słabł z minuty na minutę, aż kompletnie oddał pola Szkotom.

Ktoś specjalnie pana zawiódł?

Specjalnie nie, inaczej też trochę patrzy się na młodych zawodników Lecha, tylko może trochę szkoda, że Thomas Rogne odpuścił krycie Alfredo Morelosa. Akurat wtedy, w tej jednej akcji, w decydującej fazie. Bramka przesądziła o wszystkim. Mógł zachować się lepiej jak na tak doświadczonego zawodnika. Ogólny bilans tego meczu jest taki, że Lech w pierwszej połowie zagrał bardzo dobrze, a w drugiej zdecydowanie słabiej, zresztą podobnie, jak w meczu z Charleroi. Tylko, że z Belgami zdecydowała czerwona kartka, a teraz coś zupełnie innego? Może te mecze rozgrywane, co trzy dni, wpływają na fizyczność Kolejorza, bo po godzinie gry wszystko siadło.

Zabrakło Pedro Tiby. 

Pedro Tiba to lider tego zespołu, mógłby to wszystko poukładać, zwolnić grę, przyspieszyć, zrobić różnicę jakimś błyskotliwym podaniem, więc tak, jego brakowało. Jego brak był widoczny. Ale wie pan, Lech nie może być zawodnikiem, który traci wszystkie swoje atuty, kiedy nie gra jeden piłkarz. To niedopuszczalne. Jeśli Portugalczyka nie ma, to Kolejorz musi sobie radzić, musi pracować nad rozwiązaniami zastępczymi.

W jaki sposób ocenia pan zmienników Ishaka? Muhammad Awad i Nika Kaczarawa rozgrywają na razie epizody. 

Nie dostają za wielu szans, trudno wejść w rytm meczowy, kiedy wchodzi się na piętnaście minut. Serio. To działa na ich usprawiedliwienie. Kaczarawa ma świetne warunki fizyczne, można go wykorzystywać. Widać, że jak wchodzi na boisko, to Lech zmienia styl gry – stara się posyłać więcej długich piłek, więcej dośrodkowuje. Ishak nie zawodzi, strzela, więc ciężko będzie im o dłuższą grę, co absolutnie im nie sprzyja, bo jako były napastnik doskonale wiem, że jak wchodzi się na boisko, kiedy trzeba gonić wynik, na kwadrans, to naprawdę ciężko cokolwiek zdziałać.

Ishak jest lepszy od Gytkjaera?

Troszkę inne typy napastników, ale oczywiste jest jedno: nikt już nie tęskni za Gytkjaerem, Ishak godnie go zastąpił, stanął na wysokości zadania. Wymiana jeden do jednego.

Inny typ napastnika, bo Ishak częściej uczestniczy przy rozgrywaniu? Wydaje mi się, że jest między nimi podobieństwo. 

Jest, jest, ale sprawa wygląda tak, że Christian Gytkjaer szybko wypracował sobie pewną markę i grał inaczej, a po Ishaku widać, że chłopak bardzo chce, bardzo się angażuje. Podoba mi się serce, która wkłada do gry. To, jak jest zaangażowany, jak walczy, jak gryzie murawę. Nie znam osobiście ani jednego, ani drugiego, ale gra Ishaka podoba mi się bardziej. Ishak większość swoich sytuacji wykorzystuje, z Gytkjaerem sprawa wyglądała różnie, miewał okresy nieskuteczności.

Gdzie pan widzi największe rezerwy Lecha? Coś do poprawy, co pozwoliłoby wygrać mecze ze Standardem Liege?

Mecze ze Standardem będą absolutnie kluczowe. Belgowie są zdecydowanie w zasięgu Lecha. I to tak na sześć punktów. Mam nadzieję, że Lech nie tylko podtrzyma swój styl i ładną grę, ale też dołożą do tego zabójczą skuteczność. Z Rangers była dobra gra, utrzymywanie się przy piłce, ale zabrakło stwarzania dogodnych sytuacji do strzelania bramek. Dobry szybki mecz, ale skoncentrowany w środku pola. Ze Standardem potrzeba czystego konta, goli i wygranej.

Sześć meczów, ładny styl, dwa zwycięstwa ze Standardem Liege, dwie kolejne porażki z Rangers i Benficą – jeśli tak będzie, to zadzwonię do pana, a pan powie, że jest zadowolony z występu Lecha w Lidze Europy?

Nie! W ciemno to wziąłbym tylko cztery zwycięstwa. Gra się tylko po to, żeby zwyciężać. Nie można gdybać, że z tymi wygramy, z tymi przegramy. Ze Standardem Liege nie będzie łatwo. Trzeba zagrać świetnie, na najwyższym poziomie, wygrać, a potem myśleć, co będzie dalej. Rangers, szczególnie na własnym boisku, będą do pokonania, tu też widziałbym trzy punkty. A Benfica w Lizbonie? Trzeba po prostu zagrać swoje, popracować, pobiegać, wiadomo, że rywal ma świetnych piłkarzy, ale przecież nie są niepokonani. Wprost przeciwnie. Można wygrać. Dwanaście punktów w czterech meczach? A czemu nie!

Fot. Newspix

Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
09.12.2021

Bez żenady, ale i bez powodów do wielkiego optymizmu. Oceny Legii za mecz ze Spartakiem

Legia Warszawa w tym meczu grała dobrze przez jakieś 20 minut. Pierwszych dziesięć i dziesięć ostatnich. Wtedy można było naprawdę dostrzec coś pozytywnego – a to pressing, a to strzał w poprzeczkę, a to wywalczony rzut karny, a to groźne centry, a to element strzału z dystansu. Problem w tym, że to wszystko za mało, […]
09.12.2021
Live
09.12.2021

LIVE: Legia przegrała po błędzie Nawrockiego, Pekhart zmarnował karnego

Legia Warszawa w Ekstraklasie przeżywa największy kryzys od kilku dekad, ale nadal może napisać fajną historię w grupie Ligi Europy. Jeżeli pokona dziś Spartaka Moskwa, będzie na wiosnę w 1/16 finału tych rozgrywek. Zadanie trudne, patrząc na sytuację w lidze wydające się wręcz niewykonalne, ale mimo wszystko to goście mają więcej do stracenia. Śledźcie ten […]
09.12.2021
Liga Europy
25.11.2021

Degrengolada trwa – Legia gładko przegrywa z Leicester

Porażka 1:3 na wyjeździe z Leicester City? Jeśli ktoś nie oglądał spotkania, mógłby pomyśleć, że w sumie to nie było tak źle. Legii Warszawa udało się strzelić bramkę znacznie potężniejszemu przeciwnikowi, może nawet napędzić mu trochę strachu… Ale to tylko pozory. W rzeczywistości mecz wyglądał tak, że dopóki „Lisom” – w sumie nie najwyżej dysponowanym […]
25.11.2021
Piłka nożna
25.11.2021

Czy Legia pomoże Leicester zwolnić Brendana Rodgersa?

Zawsze są dwie strony jednego piłkarskiego widowiska, bo zawsze w sprawę zaangażowane są dwa zespoły. Dzisiaj, w przypadku meczu Ligi Europy Legii z Leicester, nie jest inaczej. Polski klub ma swoje problemy, ma ich całą masę, ale przedstawiciele Premier League również nie są w najbardziej komfortowej sytuacji. Dość powiedzieć, że kolejna wpadka może sprokurować zmiany […]
25.11.2021
Liga Europy
04.11.2021

Jak sfaulować na karnego przewrotką? Pokazuje i objaśnia Josue

Sezon 2021/22 w wykonaniu Legii Warszawa pełen jest niespodzianek i wydarzeń trudnych do wytłumaczenia w logiczny sposób. Dlatego zawsze kiedy zdarzy nam się pomyśleć, że „Wojskowi” niczym nas już nie zaskoczą, oni wyskakują z kolejnym absurdalnym wyczynem. No bo powiedzcie szczerze – ile razy zdarzyło wam się widzieć faul na karnego dokonany… przewrotką? Panie Josue, […]
04.11.2021
Liga Europy
04.11.2021

Wpadka goni wpadkę – Rosjanie przestali się liczyć w pucharach

Rubin Kazań zbiera w łeb od Rakowa Częstochowa, Spartak Moskwa przegrywa pierwszy mecz z Legią Warszawa. To my jesteśmy tacy mocni, czy Rosjanie tacy słabi? Medal, jak to zwykle bywa, ma dwie strony – triumfy polskich klubów wypada doceniać, zwłaszcza po latach pucharowej nędzy, ale prawda jest taka, że przedstawiciele rosyjskiej ekstraklasy coraz częściej zbierają […]
04.11.2021
Weszło
25.01.2022

Wciąż nic nie wiemy o Nicoli Zalewskim

Minuta z Empoli, dwie minuty z Bodo/Glimt, cztery minuty z Lecce, pięć minut z Venezią, osiem minut z Lazio i dwadzieścia minut z Zorią Ługańsk – łącznie przez trzydzieści dziewięć minut plus doliczone czasy gry mogliśmy oglądać w tym sezonie Nicolę Zalewskiego w barwach Romy. Dorobek? Zero goli, zero asyst. Ciekawsze liczby? Średnio osiem kontaktów […]
25.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Życie w czerni i bieli. Fotograficzne powołanie Ernesto Valverde

Życie jest kolorowe, ale zdjęcia muszą być czarno-białe, mawia Ernesto Valverde i obserwuje swoje otoczenie. Krople deszczu spływające po przedniej szybie autokaru, białe kaski policjantów i wyczekujący draki kibice. Tył czyjejś głowy, deska rozdzielcza, flagi na wietrze, dym rac i agresywna euforia greckich kiboli. Młodzi ludzie i setka telefonów. Azjaci błagający o autografy. Smutny facet […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Weszło
18.01.2022

Lot Mew i sprawa oddalających się marzeń o mistrzostwie Chelsea

Premier League to tak bezlitosne rozgrywki, że nie masz prawa marzyć o mistrzostwie Anglii, jeśli w trzynastu ostatnich kolejkach tracisz dwadzieścia punktów, a podczas grudniowo-styczniowej kumulacji mroźnych zimowych bojów notujesz aż pięć remisów w siedmiu starciach. A Chelsea właśnie pozwoliła sobie na grzech tego kalibru. W konsekwencji Thomas Tuchel i spółka już wiedzą, że dogonienie […]
18.01.2022
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SmyQ
SmyQ
1 rok temu

Spytajcie jeszcze Forbricha. Tyle czasu spędził w Wielkopolsce, może też mieć jakieś ciekawe przemyślenia na temat gry Lecha.

Chleb z smalcem
Chleb z smalcem
1 rok temu

Jeszcze się Reksio nie przyzwyczaił ?
Prawie połowę meczów Lech nie wygrywa, tak jest od lat.
Chyba, że to taka szpila w Kolejorza, ostatnio na lini Lech – Reksio nie jest ciekawie.

Lol
Lol
1 rok temu

Mam super rozwiązanie – niech Lech spierdoli do niższej ligi i wygrywa wszystko, żeby tylko Piotruś był zadowolony.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 rok temu

Punkty za styl ważniejsze niż te za zwycięstwo. Pamiętajcie.

Thiago
Thiago
1 rok temu

Nie zgadzam siez Reissem. Dobrze, że Lech tak gra, ma swój styl, nie zmienia go w zalezności od rywala tylko gra swoją, ofensywną piłkę, a nie ustawia autobus w polu karnym i czeka na najmniejszy wymiar kary. Na razie przegrywają, ale piłkarze tez widzą, że te mecze były na styk, że wcale nie byli o wiele gorsi od zawodników rywali, że potrafili podjąć rękawice – to może zbudowac ich jeszcze większą pewność siebie na przyszłość i pozwoli nabrać doswiadczenia. Zresztą z kim największe kluby na świecie mają problemy? Z zespołami, które się ich nie boją i atakują. I wole takie porażki Lecha, po ładnej, ofensywnej grze niż takie jak Polska doznała z Holandią – ani stylu ani wyniku.

Suche Info
28.01.2022

Lechia sprowadzi 19-krotnego reprezentanta Holandii

Dwieście osiemnaście meczów w Eredivisie, trzydzieści jeden spotkań w Premier League, dziewiętnaście występów w reprezentacji Holandii. PSV Eindhoven, SC Heerenveen, Swansea City, Feyenoord Rotterdam, Twente Enschede. Luciano Narsingh ma trzydzieści jeden lat i może pochwalić się naprawdę sympatycznym CV, a niewykluczone, że niedługo obejrzymy go na boiskach Ekstraklasy… Sebastian Staszewski z Interii informuje, że Lechia rozmawia […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Stoper Pogoni po operacji, teraz miesiąc przerwy

Stoper Pogoni Szczecin, Konstantinos Triantafyllopulos przeszedł zabieg naprawy uszkodzonej łąkotki w stawie kolanowym. Kontuzji doznał podczas przygotowań w Turcji.  Dr Bartosz Paprota poinformował na oficjalnej stronie „Portowców”, że przewidywany czas powrotu do gry greckiego obrońcy wynosi około miesiąca. Absencja Kostasa to szansa na wywalczenie miejsca w składzie dla Mariusza Malca, który jesienią rozegrał zaledwie cztery […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Bartosz Kopacz nowym kapitanem Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz w tym okienku wrócił do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego Lechii Gdańsk 1,2 mln zł. Nowy-stary piłkarz „Miedziowych” od razu ma odgrywać bardzo ważną rolę nie tylko na boisku, ale również w szatni. Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej zapowiedział, że Kopacz będzie kapitanem jego drużyny w rundzie wiosennej.  – […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Ishak nadrabia zaległości i walczy z czasem

Od tego, czy Mikael Ishak będzie w stanie szybko wrócić do gry może wiele zależeć w kontekście losów Lecha Poznań w drugiej części sezonu. Na razie szwedzki napastnik próbuje nadrobić stracony czas. Ishak miał ostatnio problemy zdrowotne, dlatego na obóz w Belek dotarł z opóźnieniem, a potem i tak trenował indywidualnie. W Turcji nie wystąpił […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Były piłkarz Schalke i FC Koeln na celowniku Lechii

Zdaniem Transfermarkt.ch Lechia Gdańsk może sprowadzić do siebie Christiana Clemensa. 30-letni skrzydłowy w pierwszej części sezonu pozostawał bezrobotny po wygaśnięciu umowy z SV Darmstadt. Wiosną ubiegłego roku piłkarz ten rozegrał 14 meczów w 2. Bundeslidze (1 gol, 4 asysty). Za ostatnie dwa i pół roku była to jedyna runda, w której Niemiec w miarę regularnie […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Jagiellonia szuka stopera, jest dwóch kandydatów

Sytuacja kadrowa Jagiellonii jeśli chodzi o środkowych obrońców wygląda fatalnie, dlatego klub chce w tym okienku sprowadzić nowego piłkarza na tę pozycję. Być może będzie to ktoś z dwójki Dani Suarez-Krystian Nowak. O zainteresowaniu Hiszpanem znanym z Górnika Zabrze informują Sportowe Fakty. Dani Suarez dał się zapamiętać jako zawodnik dość przeciętny w samej defensywie, ale […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Fenomenalne trafienie Angela di Marii [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny (bez Leo Messiego) wygrała na wyjeździe z Chile w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Angel di Maria kolejne raz przypomniał, że ma smykałkę do spektakularnych bramek. Spójrzcie tylko:  To 22 trafienie piłkarza PSG dla Albicelestes. Jak dotąd rozegrał on w kadrze 118 spotkań. Argentyńczycy plasują się na drugim miejscu w […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Zatrudnienie selekcjonera jest jak życie – nie udaje się | Dwaj zgryźliwi tetrycy #58

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O SZARŻY JANA TOMASZEWSKIEGO Z RĘCZNIKIEM 2:56 U KUBY STABILNIE – ZAPALENIE SPOJÓWEK 4:25 NIEZWYKŁY TANDEM – JOANNA LICHOCKA I WOJCIECH KOWALCZYK 4:55 O PRZEMARSZACH WSZELAKICH ROSYJSKICH WOJSK 7:01 POLSKA MIĘDZY NIEMCAMI I ROSJĄ NAWET NA GONDWANIE 8:02 NAWAŁKA HEIST MOVIE – COŚ POSZŁO […]
28.01.2022