post Avatar

Opublikowane 25.10.2020 10:20 przez

redakcja

Jak wyglądał 2020 rok Wojciecha Łobodzińskiego w pigułce? Jednego dnia potrafił być zawodnikiem rezerw, by za chwilę, po boiskowym epizodzie w meczu I ligi, wpaść na imprezę do trenera Ireneusza Kościelniaka. Oczywiście w roli asystenta, którą teraz dalej pełni w sztabie Jarosława Skrobacza. Z Łobodzińskim-trenerem porozmawialiśmy o jego nowych doświadczeniach i początku sezonu w wykonaniu Miedzi Legnica.

Zacznijmy od twoich spostrzeżeń na temat słabej gry Miedzi w defensywie. Gdy patrzy się na reakcje trenera Skrobacza podczas meczów, widać człowieka, który dochodzi do granic cierpliwości.

To jest proces. Kwestia treningu i znalezienia złotego środka. Wiadomo, że pojawia się duża frustracja, kiedy ileś razy w ten sam sposób traci się bramkę, ale moim zdaniem to zbieg okoliczności. Staramy się ciągle nad tym pracować. Trzeba też przyznać, że centymetrów w polu karnym czasami nam po prostu brakuje. Poza dwójką środkowych obrońców i defensywnymi pomocnikami nie mamy zawodników o tak dobrych parametrach fizycznych. Nadrabiamy jednak w innych aspektach.

Miedź Legnica wybrała się na nowy sezon bez środkowych obrońców na odpowiednim poziomie. Co sądzisz o tego rodzaju opiniach?

Przede wszystkim nie mam zamiaru tego komentować, bo nie leży to w moich kompetencjach. Od tego jest pierwszy trener, który ma prawo do oceny. Nie uważam, że jako asystent powinienem to robić. Nie za plecami trenera Skrobacza, bo nie wypada. Poza tym, to problem złożony.

W takim razie na jakim polu twoja rola asystenta jest największa? W kuluarach mówi się, że w pracy z młodzieżą.

Myślę, że tak. Ważne jest to, że część chłopców dobrze znam. Staram się im dużo podpowiadać, żeby konfrontacja z pierwszą ligą była dla nich jak najlżejsza. W tym względzie doskonale rozumiemy się z trenerem Skrobaczem, który zdążył już pokazać we wcześniejszej pracy, że chce stawiać na młodzież. Nie boi się tego i trzeba mu to oddać. Każdy zobaczy w dalszej części sezonu, że młodzi zawodnicy będą dostawali coraz więcej szans.

To ogromna zmiana, jeśli spojrzymy na poprzednie lata. Za kadencji trenera Nowaka młodzież nie dostawała zbyt wielu szans.

Nie było jej wcale.

Kiedy patrzę na rezerwy Miedzi, widzę kolejne ciekawe nazwiska w kolejce do gry w pierwszej lidze. Mówię choćby o Mehdim Lehaire czy Igorze Lewandowskim.

Najważniejsza kwestia – oglądamy wszystkie mecze rezerw. Jeżeli nie uda się na żywo, dostajemy relacje od trenerów. Osobiście przynajmniej raz w tygodniu staram się obejrzeć mecz drugiego zespołu, a poza tym często chodzę na rozgrywki juniorów. Mam przegląd tego, co dzieje się od zespołów juniorskich po pierwszy zespół, tak jak trener Skrobacz. Jeżeli ktoś się wyróżnia, nie przejdzie obojętnie obok naszego nosa. Mamy też sporą rotację zawodników. Zapraszamy kogoś na trening pierwszego zespołu, żeby trochę się tutaj okrzesał, a potem bierzemy następnych. Tak to wygląda. Chcemy, żeby młodzież poczuła smak piłki seniorskiej, ale nie zapominamy, że musi grać. Dlatego jeśli ktoś nie ma szans na grę w pierwszej lidze, wraca do rezerw. Uważam, że ten system się sprawdza. Będziemy go kontynuować, ponieważ widzimy, że zapraszani piłkarze nie odstają na treningach “jedynki”.

Twierdzisz, że nie odstają. W takim razie którzy z nich robią na tobie największe wrażenie, jeśli chodzi o progres z tygodnia na tydzień?

Patrząc na chłopców, którzy przyszli do nas z zewnątrz, niewątpliwie Paweł Tupaj czy Bartosz Bartkowiak. Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na kogoś z naszej akademii. Chodzi o Igora Lewandowskiego, który jest już z nami ponad trzy lata i widzę, że robi naprawdę duży postęp. To kwestia czasu nim odpali na dobre i wskoczy na wyższy poziom. Wszystko jest w jego rękach.

A David Panka? Mam wrażenie, że to idealny przykład młodego piłkarza, który do szatni pierwszego zespołu wszedł z butami. Widzisz u niego potencjał na regularne i dobre granie?

Oczywiście, że tak, ale trzeba pamiętać, że to chłopak, który nigdy wcześniej nie spotkał się z piłką na takim poziomie. Chodzi o pracę, ciężką pracę. David błyszczał w amatorskich zespołach i teraz musi przystosowywać się do pełnego profesjonalizmu. Musi uczyć się w futbolu, w czym mu pomagamy. Widzimy, że robi postępy. Potencjał ma ogromny.

Myślisz, że współpraca z młodzieżą może być twoim charakterystycznym atutem? Ponoć to masz. Marcin Garuch wspominał mi kiedyś, że jeszcze jako zawodnik byłeś bardzo ważną postacią w integracji młodzieży ze starszyzną.

Wielu młodych chłopaków ma tak, że potrzebuje kogoś, kto wskaże im drogę. Sam kiedyś byłem młody i bardzo szybko debiutowałem na poziomie ekstraklasy, więc mam świadomość, jak pomoc starszych jest potrzebna. Osobiście jej nie miałem. Musiałem radzić sobie sam. Po wielu doświadczeniach doskonale zdaję sobie sprawę, że wsparcie trenera z jakiekolwiek strony jest niezwykle ważne. Oczywiście młody piłkarz musi mieć odpowiednie umiejętności. Bez tego nic nie osiągnie. Zaangażowanie nie wystarczy.

Zdarza ci się dać młodemu solidną burę? Czy czujesz, że w roli trenera już nie wypada?

Nie no, jeszcze jako zawodnik rezerw dawałem im trochę popalić! Były oczywiście krzyki i reprymendy, ale pod wpływem emocji. Bez obrażania. Młodzi muszą wiedzieć, że nie mogą za bardzo się “poczuć”. Wiadomo, jakie panuje teraz życie wśród młodych piłkarzy. Jest swobodne, a w piłce bardzo ważna jest dyscyplina. Bury więc są, ale w granicach rozsądku. Musimy im to wpajać.

Rozumiem, że Wojciech Łobodziński nie myśli już o graniu?

Ten temat jest raczej zamknięty, choć muszę przyznać, że czasami wchodzę w gierki treningowe z zawodnikami. I nie odstaję!. To pozostaje jednak bardziej w ramach zabawy czy treningu wyrównawczego. Jeśli kogoś brakuje, to jeszcze z nimi powalczę, ale młodzi dają mi już w kość.

Pewnie trudne było pogodzenie się z tym faktem.

Nie, ponieważ od dawna się na to przygotowywałem. Pierwsze kursy trenerskie robiłem już w wieku dwudziestu kilku lat, więc miałem świadomość, że pójdę w tym kierunku. Powiem szczerze, że w pewnym momencie nawet bardziej ciągnęło mnie do trenerki niż do grania. To był pewien proces mentalny, z którym nie miałem żadnego problemu. Może dlatego tak szybko po zakończeniu kariery zacząłem pracę trenerską w roli asystenta i dostałem się na kursy UEFA Pro.

Co w takim razie jest dla ciebie najtrudniejsze czy po prostu specyficzne w pracy asystenta?

Przede wszystkim zwróciłbym uwagę na emocje i stres związane z niebyciem na boisku, tylko na ławce. To trudne, jeśli wiesz, że nie masz już takiego wpływu na boiskowe wydarzenia jak dawniej. Jeśli coś nie idzie, czasami czuję niemoc. To dla mnie ciekawe, ale wymagające doświadczenie. Często piłkarzy, którzy stają się trenerami, po prostu nosi na ławce. Już wiem, jak to jest, ale staram się od tego uciekać, nauczyć się. Muszę tonować swoje emocje i pewne sprawy rozwiązywać w sposób merytoryczny. Nie powiem, to jest ciężkie.

To twoja droga na resztę życia?

Tak, ale do końca jeszcze nie wiem, w jakiej formie. Robię kurs, żeby mieć możliwość bycia pierwszym trenerem, ale bardzo interesuję się też motoryką. Dużo czytam i uczę się w tym kierunku. Mam nadzieję, że kiedyś w tej roli będę miał okazję się sprawdzić. Już wcześniej miałem różne rozmowy na ten temat z trenerami. Przyszłość pokaże.

Czyli w grę wchodzi tak zwany wieczny asystent. Swoją drogą kojarzy mi się z tym określeniem trener Barylski.

Myślę, że gdyby trener Barylski był trochę odważniejszy w swoich decyzjach, na pewno znalazłby pracę w roli pierwszego trenera. Myślę jednak, że spełnia się w tym, co robi, a że miałem okazję z nim współpracować, wiem, że to fachowiec pierwsza klasa. Jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne, bardzo wiele nauczyłem się właśnie od trenera Barylskiego. Mógłbym się o nim wypowiadać w samych superlatywach. Wiem, że niektórzy nie mają takich ambicji, żeby koniecznie zostać pierwszym trenerem. Potrafię to zrozumieć i muszę przyznać, że póki co sam też nie czuję w tej kwestii żadnego parcia.

To załóżmy hipotetycznie, że trener Skrobacz zostaje zwolniony. Jesteś już po kursie…

Na to pytanie odpowiem. Nie pytaj dalej!

Muszę! Chciałem zapytać, czy Wojciech Łobodziński po otrzymaniu konkretnej propozycji podjąłby rękawice czy powiedział “Nie jestem jeszcze gotowy”?

Odpowiedziałbym wprost: nie jestem gotowy. Uczę się nowych rzeczy przy każdym trenerze, tak jak teraz przy trenerze Skrobaczu. Staram się chłonąć różne doświadczenia, żeby móc za jakiś czas sobie powiedzieć, że dam radę. Ale na tę chwilę uważam, że nie.

Tak na koniec. Jakie są twoje spostrzeżenia na temat polskiej piłki? Co ci się nie podoba? Trochę lat w tym światku przeżyłeś, więc wiele widziałeś.

Przede wszystkim brakuje pracy długofalowej. Od kilkunastu lat widzę, że liczy się wynik tu i teraz. To przerażające. To największy problem polskiej piłki. Myślę, że Raków Częstochowa pokazał, że da się pójść w stronę normalności. Dzisiaj trenerzy boją się szybkiego zwolnienia, ale to nie bierze się znikąd. Gdybyśmy wprowadzali plan opierający się na przykład na wprowadzaniu młodzieży z akademii, ze zmianą wewnętrznych struktur, z myślą o pierwszym zespole, efektów można by wtedy oczekiwać. One prędzej czy później miałyby miejsce. A tak, działamy impulsywnie, czego doskonałym przykładem jest Legia Warszawa. W najlepszym klubie w Polsce trenerzy zmieniani są tak często, że nie ma mowy o budowaniu żadnego projektu. Jeśli to się nie zmieni, będziemy tkwić w miejscu. Trenera Vukovicia znam akurat dość dobrze i uważam, że ma ogromny potencjał, ale ktoś nie dał mu szansy na rozwój do końca.

Myślisz, że Miedź Legnica też pójdzie w tym kierunku? Bo z wizją długofalową bywało tutaj różnie. Szczególną uwagę zwracał zawsze ogromny przemiał zawodników. Za kadencji trenera Nowaka średnio połowa kadry ulegała wymianie co pół roku.

Nie oszukujmy się. Chcieliśmy awansować do Ekstraklasy. To był nasz cel. Właściciela, piłkarzy, wszystkich. Z grupą doświadczonych piłkarzy dążyliśmy do tego, bo chcieliśmy spełniać swoje marzenia. Na dzień dzisiejszy raczej nie widzę takich możliwości, żeby ten sukces powtórzyć. Nie mamy już takich piłkarzy jak Marquitos czy Santana, którzy potrafili zmieniać losy meczu. Oczywiście zaznaczając, że to piłkarze drodzy w utrzymaniu. Młodymi piłkarzami nie da się wygrywać awansów czy trofeów. Pokazują to Szymon Matuszek czy Kamil Zapolnik, którzy pod względem wolicjonalnym czy zaangażowaniem w treningu są dla młodzieży wzorem do naśladowania. Uważam jednak, że i tak nieźle to wygląda. Wprowadzamy młodych piłkarzy, ale łączymy młodość z doświadczeniem. Szukamy balansu.

Mamy teraz tyle punktów w tabeli, ile mamy, co nie jest naszym szczytem możliwości, ale uważam, że nowa koncepcja jest dobra. Tego się trzymajmy. Dajmy sobie trochę czasu i będzie coraz lepiej. Potrzebujemy jedynie wyrozumiałości i cierpliwości. Będzie spoko.

rozmawiał KAMIL WARZOCHA

fot. 400mm.pl

Opublikowane 25.10.2020 10:20 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 7
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
laska w usta
laska w usta

tylko tu i teraz jest dane człowiekowi
przeszłość minęła, jutro niepewne, nienapisane

łobodziński to idiota w dodatku, wczorajszy

Blizbor
Blizbor

Przerażające? Może pora zmienić zawód w takim razie.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

„Pokazują to Szymon Matuszek czy Kamil Zapolnik, którzy pod względem wolicjonalnym czy zaangażowaniem w treningu są dla młodzieży wzorem do naśladowania.”

Typowo polskie: cechy wolicjonalne, zaangażowanie. A gdzie cechy piłkarskie? – to jest właśnie przerażające.

marek
marek

Wywiad z handlarzem. Co potem?
To jest przerażające.

Zgwałcony troll-cwel Szeliga Cweliga
Zgwałcony troll-cwel Szeliga Cweliga

gorszy bylby chyba tylko wywiad z michniewiczem…a nie, czekaj

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei

Przeciez to widac po mioduskim ze dla niego wazne jest „tu i teraz 3 punkty” – ja juz to powtarzam od kilku lat – on nie ma zadnego „projektu” o ktorym mowil. Jego „projekt” to zarabianie pieniedzy na kopaczach – na handlu zywym towarem. Wychowywac tez chce zeby sprzedawac. Nie zeby sie rozwijac i osiagac sukcesy gdzies za granica. To jest geszefciarz. Bezideowy zarobas ktory leczy swoje kompleksy akurat w pilce.

a trenerzyny
Powymyslali jakies smieszne terminologie jak : cechy wolicjonalne, periodyzacja taktyczna, niski pressing i mysla ze teraz beda zajebiaszczymi trenerami. Zapomnieli o tym ze prostota w pilce jest znacznie wazniejsza, przekazanie swojego pomyslu ludziom tak zeby zrozumieli a nie zeby siegali po slownik gdy trenerzyna wyglosi przemowienie.

W polskich klubach rzadzi desperacja.

Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji
Czeski_Amator_Fioletowej_Ambrozji

Łobodziński sprzedawałeś mecze więc stul pizdę.

Weszło
29.11.2020

Pierwszy paździerz z udziałem Rakowa w tym sezonie, ale wygrany

W Ekstraklasie mało mamy rzeczy pewnych, ta liga nie znosi podpisywać się pod jakimikolwiek gwarancjami. Ktoś powie, że taki już jej urok i oczywiście sporo w tym racji, ale jednak są sytuacje, w których wolelibyśmy nie być zaskakiwani. Weźmy Raków Częstochowa. Gdy w tym sezonie na murawę wybiegali podopieczni Marka Papszuna, do tej pory w […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Drągowski broni karnego z Milanem. Polak znów najlepszy w Fiorentinie

Bartłomiej Drągowski opuścił ostatnie zgrupowanie reprezentacji – Fiorentina nie puściła piłkarzy ze względu na koronawirusa – ale to nie oznacza, że nie pracuje na poprawienie swojego statusu w kadrze. Łukasz Skorupski dobrze zaprezentował się z Ukrainą, ale jeśli „Drążek” będzie bronił tak, jak dzisiaj, nie da Jerzemu Brzęczkowi wyboru. „Jak dzisiaj”, czyli jak? Zobaczcie sami: […]
29.11.2020
Inne sporty
29.11.2020

GP Bahrajnu: wyścig w cieniu strasznego wypadku. Grosjean wyszedł z płomieni

Świat Formuły 1 czy też całego motosportu walczy z takimi sytuacjami od dawna, ale – niestety – wciąż nie jest w stanie ich wyeliminować. Podczas Grand Prix Bahrajnu doszło do przerażającego wypadku, który zapewne kilkanaście lat temu byłby równoznaczny ze śmiercią. Bolid, którym kierował Romain Grosjean, wpadł z olbrzymią siłą w barierki, w skutek czego […]
29.11.2020
Niemcy
29.11.2020

Słabiutki mecz, słabiutka Hertha, słabiutki Piątek

Bayer Leverkusen zremisował bezbramkowo z Herthą Berlin i tak naprawdę to jest najciekawsza wiadomość, jaką mamy wam do przekazania po tym spotkaniu. Gospodarze chcieli dziś wygrać, ale ewidentnie nie mieli na to sił. Gościom może i sił nie brakowało, ale chęci do odważnej gry już tak. Paździerz Ciężko się oglądało to spotkanie, bezbramkowy remis doskonale […]
29.11.2020
Anglia
29.11.2020

Klub „Wiek to tylko liczba” poszerzony o doskonałego Cavaniego!

To są naprawdę dobre chwile dla piłkarzy grubo po trzydziestce. Kiedyś postrzegani niemal za emerytów, dziś nadają ton najlepszym drużynom w najsilniejszych ligach. Zlatan Ibrahimović w pojedynkę podniósł Milan, Ronaldo czy Messi utrzymują topową formę, dzisiaj zaś do tego klubu w imponującym stylu dołączył Edinson Cavani. 33-letni Urugwajczyk wszedł na murawę przy stanie 0:2, ale […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Leo Messi oddaje hołd Diego Armando Maradonie

Historia zapisuje się w obrazkach. Wyjętych z ram czasów, włożonych w konteksty i przekształcających się w nieśmiertelne klisze. Tak tworzą się wielkie symbole. Najwyraźniej doskonale wie o tym Leo Messi – geniusz futbolu, mistrz małych gestów. Sposób, w jaki Argentyńczyk złożył hołd Diego Armando Maradonie, zapierał dech w piersiach. Abstrahujemy od całego natężenia przerzutów, podań, […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Piast ogra Legię, Mourinho znów triumfuje?

Nawet jeśli poniosła was sobota, niedziela wciąż ma kilka ciekawych opcji jeśli chodzi o futbol. Co więcej – gdyby wypad do sklepu (bo przecież nie do pubu) przyniósł wam zbyt duże i nieplanowane wydatki, jest szansa się odkuć i zgarnąć trochę pieniędzy u naszych kumpli z eWinner. To co, może mecz Legii z Piastem? Mogłoby […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

LIVE: Malarczyk złomuje Jędrzejczyka i 1:1 w Warszawie

Korespondencyjny pojedynek najlepszych drużyn w lidze, gdzie Warta spróbuje zatrzymać Raków, a Piast spróbuje sypnąć piachem w tryby Legii. Bednarek, który zmierzy się na tle Manchesteru United, a także hitowe Chelsea – Tottenham. Jest mecz Barcelony, gra Milan, są występy Polaków rozsianych po całej Europie. Będziemy jak zwykle wszędzie tam, gdzie trzeba, i nie tylko. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Troszkę lepszy rywal i już kłopot – Arka nie daje rady z Widzewem

Arka Gdynia złapała ostatnio trochę zwycięstw, ale jednak zwracało uwagę, że punktowała w starciach ze słabymi ekipami. Resovia, Zagłębie czy Sandecja to żadni herosi futbolu, używając sporego eufemizmu, bo przecież choćby ekipa z Nowego Sącza gnije na dnie tabeli, mimo że po meczu z ekipą Mamrota nieco wzięła się w garść. I teraz tak: wiadomo, […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Artur Skowronek i Wisła Kraków. Jaki to był związek?

381 dni wytrwał na stanowisku trenera Wisły Kraków Artur Skowronek. Bardzo intensywnych dni, bo w tym czasie zdążył rozegrać praktycznie pełny sezon ligowy. Wiadomo już, że celu postawionego przed nim na obecne rozgrywki nie spełni. Ale jaki jest jego bilans pracy w Krakowie? Co mu wyszło, a co niekoniecznie? Zrobiliśmy szybkie podsumowanie. Utrzymanie Wisły – […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Raków i problemy z dołem tabeli. Już nieaktualne?

Można stwierdzić pół żartem, że Raków cieszył się w zeszłym sezonie, iż sam jest jednym z beniaminków. Bo to oznaczało, że musiał mierzyć się z tylko jednym ligowym świeżakiem. I miał z nim – tak samo jak z innymi drużynami, które „walczyły o spadek” – niespodziewane ciężary. Bilans z Lechią? Dwa zwycięstwa. Ze Śląskiem? Cztery punkty. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Kartki, zakłady o kawę i patyczkowate nogi, czyli jaki jest Filip Mladenović?

„Widząc go na co dzień, nigdy nie powiedziałbyś, że będzie tak impulsywny na boisku. Że będzie machał rękoma. Gestykulował. Krzyczał. Wyzywał pod nosem, tak jak on przeważnie „piczkuje”. Nie daje sobie w kaszę dmuchać”. „Nieprzypadkowo na pożegnaniu trener Stokowiec pokazał mu czerwoną kartkę. Szyderka leciała, śmialiśmy się z tego wszystkiego. Zakładaliśmy się nawet o kawę, […]
29.11.2020
Anglia
29.11.2020

Jak mocny byłby klub London FC?

Londyn – jedno z najbardziej futbolowych miast na Ziemi, a być może nawet zasługujące na pozycję numer jeden w takim zestawieniu. W stolicy Anglii funkcjonują przecież dziesiątki mniejszych i większych klubów piłkarskich, w tym kilka globalnych potęg, cieszących się zainteresowaniem milionów kibiców na całym świecie. Dzisiaj postanowiliśmy zastanowić się, jak mogłaby wyglądać w sezonie 2020/21 […]
29.11.2020
Weszło Extra
29.11.2020

Gennaro Gattuso. Portret wojownika

– Kiedy patrzyłem na Andreę Pirlo i na to, co robi z piłką, zastanawiałem się, czy w ogóle mogę nazywać siebie piłkarzem – mówił sam o sobie Gennaro Gattuso. Wojownik, wściekły pies i polisa ubezpieczeniowa Milanu przez ponad dekadę. Mistrz świata, dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów. Człowiek, który zjadał ślimaki żywcem, wbijał kolegom z szatni widelce […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Hiszpania
29.11.2020

Alaves skończyło z remisami i pokonało Real Madryt

W trwającym sezonie pojęcie stabilizacji formy jest dla Realu Madryt zupełnie obce. Gdy już się wydaje, iż po dobrym spotkaniu – jak na przykład na Camp Nou – zacznie się rozkręcać, to niespodziewanie zostaje sprowadzony na ziemię. Ostatnie dwa mecze były dużymi rozczarowaniami – klęska 1:4 z Valencią i zaledwie remis 1:1 z Villarrealem, choć […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

No i odfrunął. Wisła zwolniła Skowronka

Porażka z Zagłębiem Lubin przesądziła los Artura Skowronka. Dwie godziny po meczu trener „Białej Gwiazdy” został zwolniony. Zostawia klub na dwunastym miejscu w Ekstraklasie. Czy ta decyzja jest słuszna? Cholera wie, czas pokaże. Natomiast obawiamy się, że jeśli wiślacy chcą wydźwignąć się z problemów, to potrzebne tam są dużo głębsze zmiany niż sama zmiana trenera. […]
29.11.2020
Weszło FM
28.11.2020

Mecze, mecze i jeszcze więcej meczów – niedziela w Weszło FM

Niedziela w radiu Weszło FM będzie zdominowana przez relacje z meczów, które pozwolą Wam być na bieżąco nawet jeśli nie macie możliwości oglądania spotkań w telewizji. Rozpoczniemy jednak standardowo od „Dwójki bez sternika” czyli naszego poranka, w którym przywitają Was Monika Wądołowska i Adam Kotleszka. Pojawi się sporo opowieści różnej treści oraz podsumowań sobotnich wydarzeń. […]
28.11.2020