10 odwołanych meczów 1. ligi w tydzień. „Chcemy grać, to nasza praca”

Opublikowane 23.10.2020 19:06 przez

Szymon Janczyk

W 10. kolejce pierwszej ligi w najbliższy weekend odbędą się dwa spotkania. Nie, ligowcy nie nadrabiają zaległości. Nie, nie wyjechali też masowo na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski. Powodem podziurawienia terminarza w niespotykany dotąd sposób, jest koronawirus. O ile w Ekstraklasie rozgrywki udaje się powoli pchać do przodu, tak na jej zapleczu jest coraz gorzej. W ciągu tygodnia z powodu zakażeń przełożono już 10 spotkań.

Pierwszoligowcy długo „bronili się” przed wirusem. W pierwszych kolejkach spotkania przekładane były rzadko. Największe problemy miała Sandecja Nowy Sącz, która z powodu pozytywnych testów musiała mocno zmienić plan przygotowań do sezonu. – Udało nam się zacząć kompletować zespół, wybraliśmy trenera i sztab szkoleniowy, a nagle jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja, że dwóch kluczowych piłkarzy ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wówczas na dziesięć dni zabroniono nam treningów z powodu kwarantanny i tutaj warto dodać, że byliśmy jedyną drużyną postawioną w takiej sytuacji. Wszystkie planowane sparingi nam odwołano, po prostu paraliż i tak już krótkiego okresu przygotowań – tak dla 2×45.info sprawę komentował Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy klubu.

Ale tak jak powiedzieliśmy – poza Sandecją było znośnie. Ostatnio pisaliśmy zresztą o tym, że liczba pozytywnych przypadków w naszej piłce zaczęła rosnąć stosunkowo niedawno. Tu wykres, który to potwierdza.

Sami widzicie: do pewnego momentu nie było zbyt wielu zachorowań zarówno w kraju, jak i wśród piłkarzy. Dlatego kiedy w Arce odnotowano jeden przypadek, przełożono mecz tylko dlatego, żeby zrobić testy pozostałym zawodnikom. Testy wykonane? To Arka wróciła na boisko, a zarażony został w domu. Tak było jeszcze w 3. kolejce. Dlaczego więc teraz jest inaczej i – dajmy na to – Widzew czy Resovia, trafiły na kwarantannę po dwóch lub nawet jednym pozytywnym wyniku?

GÓRNIK WYGRA Z MIEDZIĄ – KURS 2.60 W TOTALBET

Bo takie mamy prawo, chciałoby się powiedzieć. Liczba pozytywnych przypadków w Polsce wystrzeliła jak fajerwerki w Sylwestra, dlatego sanepid podchodzi do sprawy bardziej restrykcyjnie. Ktoś w drużynie ma COVID? To cały zespół ląduje w zamknięciu. Z jednej strony: rozumiemy to i szanujemy. Z drugiej – rodzi się pytanie. Skoro izolujemy piłkarzy z 1. ligi, to dlaczego gra Ekstraklasa? Sami przyznacie, że wygląda to dość kuriozalnie:

 • 20.10 – cztery przypadki COVID-19 w Cracovii, 25.10 – Cracovia zagra mecz z Lechem
 • 21.10 – dwa przypadki COVID-19 w Widzewie, mecz z Bełchatowem odwołany, Puchar Polski pod znakiem zapytania

Wybiórcze podejście do restrykcji spowodowało, że dziś wykres przełożonych z powodu koronawirusa spotkań wygląda tak. W 10. kolejce odbędzie się mniej niż 1/3 gier.

Oczywiście: na dziś, na 23 października. Cholera wie, co wydarzy się w sobotę lub w niedzielę. Gdybyśmy pisali ten tekst rano, wciąż mówilibyśmy przecież o meczu Puszczy z Bruk-Betem. Teraz już o nim nie powiemy. Już teraz niektóre drużyny działają prewencyjnie. Korona Kielce sama zawnioskowała o przełożenie spotkania ze Stomilem. I okazało się, że nie była to zła decyzja, bo jak słyszymy z nieoficjalnych doniesień, liczba zakażonych w zespole może być nawet dwucyfrowa.

Może, bo kielczanie to jeden z dwóch zespołów, który postanowił nie tylko nie ujawniać nazwisk zakażonych, ale nawet ich liczby. Podobnie jest w przypadku Sandecji, którą właśnie dotknęła druga fala zachorowań. Oficjalnie wiadomo o trzech przypadkach od początku sezonu. Nowy komunikat mówi jedynie o bliżej nieokreślonej liczbie mnogiej. To ciekawe także dlatego, że inne zespoły mogły przecież przyjąć podobną taktykę i fakt, że na dziś wiemy o przynajmniej 58 pozytywnych przypadkach od początku tego sezonu, nie świadczy o tym, że są to pełne dane.

Mówiąc krótko: wiemy, że jesteśmy w miejscu, gdzie światło nie dochodzi, ale nie wiemy, jak bardzo się tam urządziliśmy.

Terminarz zaczyna się kurczyć

Największym problemem przy rosnącej liczbie przełożonych spotkań jest terminarz, który nie jest przecież z gumy. A że mamy już koniec października, to wolnych terminów brakuje. Ostatnia kolejka pierwszej ligi zostanie rozegrana 12-13 grudnia. Do tego czasu mamy jeszcze kilka miejsc na grę:

 • 28.10, środa
 • 31.10-01.11, dla tych, którzy nie grają w Pucharze Polski
 • 04.11, środa
 • 11.11, środa
 • 18.11, środa
 • 25.11, środa
 • 09.12, środa

Natomiast musimy pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze: oprócz meczów, które aktualnie są w planach do nadrobienia, dochodzić będą kolejne. Po drugie: w połowie listopada mamy jeszcze okienko reprezentacyjne. A to zawsze była okazja do przełożenia kilku spotkań. W tym sezonie konkretnie sześciu.

Ktoś powie: to nie przekładać, żeby mieć w razie czego wolne okienko. Świetnie brzmi to w teorii, gorzej w praktyce. Bo kluby przekładają te spotkania nie dlatego, że nie chce im się grać, a dlatego, że odsyłają swoich najlepszych młodzieżowców na zgrupowania kadry. A to oznacza:

 • osłabienie zespołu
 • stratę w Pro Junior System

Ważny jest zwłaszcza drugi punkt. Mecz bez podstawowego młodzieżowca to 90 lub 180 punktów mniej w PJS. Ile to waży? Ano tyle, że w ubiegłym sezonie jedna z drużyn zarobiła 200 tys. zł mniej, przegrywając o dwa punkty. Na stratę 90 lub 180 nikt więc sobie nie pozwoli, tym bardziej że w obecnych czasach każda złotówka jest na wagę złota.

GÓRNIK – MIEDŹ NA REMIS – KURS 3.60 W TOTALBET!

Jakie są tego efekty? Skoro miejsc w terminarzu nie ma, to trzeba ścisnąć mecze jakbyśmy pakowali sześcioosobową rodzinę do „Malucha”. A potem wychodzą takie kwiatki, jak Radomiak, któremu nagle wyskoczyły cztery mecze w ciągu 10 dni, w tym spotkanie Pucharu Polski 48 godzin po meczu ligowym. Wiadomo, zgodnie z regulaminem, ale jednak – to nie jest Liga Mistrzów. „Na szczęście” dla radomian w międzyczasie przełożono mecz z ŁKS-em, więc czasu na odpoczynek będzie więcej. Przynajmniej teraz, bo zaległości będzie trzeba przecież nadrobić, więc maraton przeskoczył po prostu na inny termin. To przykład, ale możemy się spodziewać, że z problemem terminarza, w którym mecze będą wyrastać jak „psiaki” po deszczu, będzie się mierzyć więcej klubów.

Osiem spotkań bez daty, dojdą kolejne

Ok, to spójrzmy na to w praktyce. Z 18 odwołanych w tym sezonie spotkań odbyło się dotychczas tylko pięć. Oczywiście spora w tym wina tego, że 10 z nich dotyczy ostatniego tygodnia. Natomiast zdarzyły się też dwa przypadki, w których mecze trzeba było przekładać dwukrotnie.

 • Chrobry – Bruk-Bet, najpierw odwołany z powodu powołania do reprezentacji, potem z powodu koronawirusa
 • Puszcza – Górnik, najpierw odwołany z powodu powołania do reprezentacji, potem z powodu zmiany terminu

Do rozegrania pozostają więc następujące spotkania:

 • Górnik Łęczna – GKS Jastrzębie (11.11)
 • Radomiak – GKS Tychy (29.10)
 • Puszcza – Górnik (30.10)
 • Chrobry – Odra (30.10)
 • ŁKS – Korona (brak daty, podobnie jak pozostałe)
 • Chrobry – Bruk-Bet
 • Zagłębie – Resovia
 • Widzew – GKS Bełchatów
 • Resovia – Sandecja
 • Arka – Zagłębie
 • Korona – Stomil
 • Radomiak – ŁKS
 • Puszcza – Bruk-Bet

 MIEDŹ WYGRA Z GÓRNIKIEM – KURS 2.65 W TOTALBET!

Wcześniej wypisaliśmy siedem okienek do obsadzenia dla zaległych spotkań. Tyle że dwa nam już w zasadzie odpadają. Skoro większość ligowców jeździ właśnie w domu na rowerku stacjonarnym (albo nadrabia Netfliksa), to w najbliższą środę na boiska raczej nie wyjdzie. Drugie okienko, czyli przyszły weekend, to z kolei termin Pucharu Polski. Zagrać mogą więc tylko ci, którzy w pucharze nie grają. ALE. Dochodzą kolejne problemy. Bo w pucharze nie mogą też grać rywale. Lista możliwych do nadrobienia spotkań wygląda więc tak:

Koniec. Aha, może się okazać, że i ona się skurczy. W Sosnowcu mieliśmy aż 27 przypadków, a w Sandecji i Resovii ognisko ujawniło się teraz. Może też być tak, że klubom przybędzie meczów do nadrobienia. Np. w Koronie, bo jak słyszymy, spotkanie z Arką ma zostać przełożone. Zostaje więc pięć wolnych terminów i trzeba to powiedzieć wprost: pierwszoligowcy zostali zagnani w róg. Plus jest w taki, że przynajmniej w tym rogu nie płaczą nad swoim losem, a kombinują, jak wybrnąć z sytuacji. Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Medycznej, więc sprawdziliśmy, co z niego wynikło.

Rozmawiamy z Marcinem Janickim, prezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej

W Ekstraklasie pojedyncze przypadki nie torpedują meczów, a w 1. lidze już tak. W najbliższy weekend odbędą się tylko dwa spotkania. Nie możemy mówić, że wszyscy traktowani są tak samo. Jak zła to wiadomość dla ligi?

Przypadki koronawirusa się pojawiły, ale chyba każdy zdawał sobie sprawę, że one się pojawią, przy takim natężeniu zjawiska dookoła. Rozgrywki w dużej mierze są obecnie zależne od decyzji oddziałów sanepidu, które podejmują decyzję o skierowaniu pojedynczej osoby lub całej drużyny na kwarantannę.

Nie da się z tym nic zrobić, spróbować wywalczyć łagodniejsze podejście?

Każdy lokalny oddział sanepidu działa w sposób niezależny. W kontekście rozmów bardzo ważne jest prawidłowe udokumentowanie poczynionych działań mających na celu nierozprzestrzenianie się wirusa w danym klubie. Tutaj kłania się cały protokół medyczny opracowany przez Komisję Medyczną PZPN. Dodatkowo można wnosić o skrócenie kwarantanny z 10 do 7 dni. Sanepid uzależnia zgodę od możliwości wykonania badań przez klub.

W weekend czekają nas dwa mecze, więc trzeba spytać, czy istnieje ryzyko przerwania sezonu, albo przełożenia całej kolejki?

Na dziś nie możemy niczego powiedzieć ze stuprocentową pewnością. Wola nasza i klubów jest taka, że chcemy grać. To nasz biznes, nasza praca, rozgrywki muszą być kontynuowanie. Rzeczywiście to pierwsza kolejka, w której przekładamy ponad połowę spotkań, ale trzeba sobie powiedzieć, że są spotkania, w których częściowo tylko jedna drużyna była na kwarantannie. Liczę, że w najbliższych dniach to się unormuje. W następny weekend zaplanowano Puchar Polski, więc nie wszystkie drużyny Fortuna 1 Ligi będą rozgrywały swoje mecze. Liczymy, że w perspektywie listopada i grudnia uda się rozegrać jak największą liczbę meczów.

Istnieje możliwość, żeby te mecze zagrać w późniejszych terminach?

W perspektywie całego sezonu mamy trochę buforu – w szczególności w lutym i czerwcu. Pojawiają się pytania o dokończenie sezonu, ale my rozegraliśmy dopiero trzy miesiące. Wiem, że w momentach kryzysowych jest tendencja do malowania wszystkiego w czarnych barwach, ale staramy się myśleć pozytywnie. Jest przed nami dużo pracy i współodpowiedzialności na każdym poziomie.

Wczoraj odbyło się zebranie Komisji Medycznej w sprawie 1. ligi. Co po nim wiadomo?

Cały czas mówimy o protokole medycznym, który został wypracowany przez osoby z różnych obszarów polskiej piłki. Życie pokazuje, że z czasem trzeba doprecyzować pewne rzeczy. Temat numer jeden to ankiety. Trzeba je wypełniać rano i wieczorem, przekazywać komisji i zgłaszać każdy przypadek objawów – przede wszystkim wysokiej temperatury, ale też zanik smaku czy węchu, bo to jednoznacznie wskazuje na zagrożenie. Te osoby trzeba odizolować i skierować na badania. Temat numer dwa to maseczki, które już nam towarzyszą w życiu codziennym. Maseczki należy zakładać w pomieszczeniach, przed treningiem, po treningu, na odprawach oraz w autokarze – wszędzie tam, gdzie może być kontakt, trzeba go unikać. Dodatkowo przedstawiony został szereg zaleceń, tak aby możliwe było kontynuowanie sezonu.

Dla klubów to są codzienne kłopoty, choćby w podróży.

Każdy wie, że podróżowanie w maseczkach nie jest naturalne ani komfortowe. Nie ma dziedziny życia, która nie jest obecnie dotknięta koronawirusem, w związku z czym musimy być po prostu wyrozumiali.  Ta wyrozumiałość była na wiosnę, potem nastąpiło ogólne rozluźnienie w społeczeństwie, razem ze zdejmowaniem kolejnych restrykcji. Teraz liczba przypadków znów rośnie i myślę, że każdy ma wgląd na tę sytuację.

Jak wygląda sytuacja finansowa klubów?

Wszystkich dotyka obecna sytuacja, kluby mają podpisane umowy ze sponsorami, partnerami czy samorządami. Zmniejszeniu uległy wpływy z dnia meczowego, czy sklepów klubowych. Negatywne skutki pandemii w krótkiej lub dłuższej perspektywie dotkną każdego z nas. Liczę, że poprzez odpowiedzialne i solidarne zachowanie będziemy w stanie minimalizować to potencjalne negatywne oddziaływanie.

KORONAWIRUS W KLUBACH 1. LIGI NA 23.10

SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Ekstraklasa
16.01.2022

Raków szuka stopera. W Częstochowie zagra dwóch Rumunów?

Raków Częstochowa kontynuuje poszukiwania wzmocnień w zimowym okienku transferowym. Walczący o mistrzostwo Polski zespół wciąż rozmawia o sprowadzeniu Deiana Sorescu, ale jak się okazuje może do niego dołączyć kolejny piłkarz z Rumunii. Z naszych ustaleń wynika, że częstochowianie mocno zabiegają o środkowego obrońcę Bogdana Racovitana.  Pozyskanie stopera to jeden z zimowych priorytetów Rakowa Częstochowa. „Medaliki” […]
16.01.2022
Weszło
14.01.2022

Angielski klub obserwuje napastnika Widzewa Łódź

W ostatnich dniach coraz więcej dzieje się w Widzewie Łódź. Pierwszoligowiec chce zrezygnować z usług pięciu piłkarzy, choć kadra zespołu nie jest zbyt szeroka. Z kolei portal „WidzewToMy.net” informował o zainteresowaniu łodzian napastnikiem Zagłębia Sosnowiec Szymonem Sobczakiem. My słyszymy o jeszcze jednym ciekawym temacie transferowym. W rundzie jesiennej jednym z najlepszych zawodników Widzewa Łódź był […]
14.01.2022
Ekstraklasa
12.01.2022

Mógł trafić do Legii, jest blisko Rakowa. Wraca temat Deiana Sorescu

Temat transferu Deiana Sorescu do Ekstraklasy wraca jak bumerang. Niedawno informowaliśmy, że zwrotem w sprawie może być oferta z Universitatea Craiova, o której pisał rumuński „Fanatik”. Okazuje się jednak, że zawodnik znów jest bliższy przeprowadzki do Polski. Tyle że nie do Legii Warszawa, a do Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski owszem, byli zainteresowani Sorescu w zimowym […]
12.01.2022
Niezły numer
12.01.2022

13 bezrobotnych, trzech z 5. ligi. Kto przyjechał na Puchar Narodów Afryki?

Puchar Narodów Afryki to turniej specyficzny. Po rozszerzeniu rozgrywek do 24 uczestników okazuje się, że na mistrzostwa „Czarnego Lądu” mogą pojechać ekipy, które używają łódek jako podstawowego środka transportu. To oczywiście egzotyka i ciekawostka, ale ciężko znaleźć drugą tak wielką imprezę na świecie, gdzie gwiazdy grające na co dzień w Premier League mogą zetknąć się […]
12.01.2022
Ekstraklasa
12.01.2022

Pogoń Szczecin zainteresowana rumuńskim obrońcą

Greckie i rumuńskie media informowały wczoraj, że Legia Warszawa jest zainteresowana ściągnięciem rumuńskiego obrońcy. Chodziło o 29-letniego piłkarza Arisu Saloniki — Cristiana Ganeę. Szybko okazało się, że te wieści nie mają pokrycia w faktach. Wydaje się, że to jedynie gra na podbicie transferu, bo z naszych ustaleń wynika, że Ganea znajduje się na liście życzeń […]
12.01.2022
Weszło
12.01.2022

Jak działa klub w Arabii Saudyjskiej? Maciej Gil, skaut Al-Fateh o kulisach swojej pracy

Maciej Gil w Polsce pracował w Śląsku Wrocław i Koronie Kielce. Po odejściu z pierwszoligowca postawił na egzotyczny kierunek i został skautem saudyjskiego Al-Fateh. Dlaczego klub z Arabii Saudyjskiej buduje dział skautingu? Jak wygląda życie w tym kraju i tamtejsze zespoły niekoniecznie celują w piłkarzy z Europy? Ile się płaci w tamtejszej Ekstraklasie? Jakie są […]
12.01.2022
Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rajo
rajo
1 rok temu

UEFA już zrobiła wyrwę w systemie, bo jasne jest, że na dotychczasowych zasadach (walkowery, przekładanie meczów) nie da się dograć w tym sezonie żadnych rozgrywek. Wyłom padł w meczu PE Hapoelu ze Slavią, gdzie dopuszczono do gry zarażonych zawodników z Izraela. Po prostu za chwilę wszystkie mecze będą leciały zgodnie z terminarzem, niezależnie od wyników testów, całkowicie zwykle oderwanych od samopoczucia piłkarzy, którzy przechodzą do łagodnie albo w ogóle. Za chwilę przyjdą rekomendacje, aby grać bez względu na wszystko. Jedynym problemem mogą być władze krajowe, które UEFĘ będą miały w dupie i zarządzą całkowity lockdown.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
1 rok temu
Reply to  rajo

Czyli powstał precedens? W takim razie Juventus powinien zrobić wszystko, żeby Ronaldo zagrał z Barceloną. Może dalej już poleci.

emjot
emjot
1 rok temu
Reply to  Fjardabyggd

Napoli lubi to ….
a nie wróć..

Lukasz8181
Lukasz8181
1 rok temu
Reply to  rajo

W Polsce z wykrytym koronawirusem zawodnik sobie nie pogra bo to przestępstwo z art. 161 § 2 Kodeksu karnego. No chyba, że jest debilem.

Kodeks karny
Art. 161. § 2. [Narażenie człowieka na zarażenie]
Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub ZAKAŹNĄ, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Lukasz8181
Lukasz8181
1 rok temu
Reply to  rajo

Przestępstwo z dwóch art. Drugi to art. 165 § 1 pkt 1 Kodeksu karnego
Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:
1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu

Kto zwróci kasę klubom piłkarskim za to podniecanie się grypą? Przygłup Morawiecki?

Fjardabyggd
Fjardabyggd
1 rok temu

Tak, oczywiście z publicznych pieniędzy 🙂

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu
Reply to  Fjardabyggd

Konowałom z jakich pieniędzy dają podwyżkę? Prywatnych Kaczafiego? Dranie zarabiają 2 razy więcej za robienie 2 razy mniej. Telekurwaporady.

Adam
Adam
1 rok temu

No rzeczywiście odkrywcze stwierdzenie.Przygłup Morawiecki walczy z urojoną pandemią a wystarczy przejechać przez granicę i wszyscy zdrowi.

Yebać wszystko co chińskie!
Yebać wszystko co chińskie!
1 rok temu

Ty się lepiej martw, kto zwróci ludziom miejsca pracy, bo szykuje się w tej kwestii niezły armagedon. Bezrobocie, bieda i głód, to nas czeka dzięki skośnookim kurduplom.

Jakub
Jakub
1 rok temu

„testow” -tak ku…a fejlowych testow dla nabijania statystyk

a teraz stano smialo – nawolywuj kolegow do minusowanoa

Jarosław
Jarosław
1 rok temu

Sanepid to cwaniakuje i zgrywa grafa tam gdzie małe pieniądze.W ekstraklasie nie szaleją bo się boją że im ktoś ważny na odcisk nastąpi.W 1 lidze chuj tam,jeden chory,reszta kwarantanna bo to przecież tylko 1 liga.Do czasu oczywiście bo pewnie ktoś się w końcu wkurwi i wystąpi na drogę sądową o odszkodowanie za wyrządzone straty w biznesie.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu
Reply to  Jarosław

Wszyscy powinniśmy się wkurwić gdy grypofaszyści rozwalają świat.

TOM
TOM
1 rok temu

Jesteś takim debilem czy tylko takiego skutecznie udajesz?

baran
baran(@baran)
1 rok temu

14000 zakaxonych dziennie. A wy tu o jakiejś drugiej lidze kocopaly piszecie. Zawiesić rozgrywki natychmiast!

Jarosław
Jarosław
1 rok temu
Reply to  baran

Daj spokój.Na stadiony nie wpuszczają kibiców bo cowid(jak tu piszesz 14koła zaskarżonych dziennie)A jak się ma tę 14 koła zakażonych do zamykania np teatrów czy innych rozrywek dla ludu?Nie czujesz że ktoś tu leci w wuja?

MartaBizneswoman
MartaBizneswoman
1 rok temu

szukasz ostrych kobiet?gotowych na spotkanka wpisz w google: PiekneKobietkiSpotkania

Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Algieria przegrała po raz pierwszy od 2018 roku [WIDEO]

Sensacja stała się faktem – reprezentacja Algierii przegrała 0:1 z Gwineą Równikową. Obrońcy Pucharu Narodów Afryki byli niepokonani od 16 października 2018 roku. W sumie zanotowali passę 35 oficjalnych meczów bez porażki. Algierczyków pogrążył w 70. minucie Esteban Obiang. Co to oznacza dla układu tabeli w grupie E? Ano obrońcy tytułu mają poważny problem. […]
16.01.2022
Piłka ręczna
16.01.2022

Białoruś rozbita – szczypiorniści są już w drugiej rundzie Euro 2022!

Biało-czerwony walec się nie zatrzymuje! Polacy wygrali drugi mecz na Euro 2022, tym razem z Białorusią, aż 29:20. Ten sukces oznacza, że zapewniliśmy sobie awans do drugiej rundy turnieju. Zanim w niej wystąpimy, czeka nas jeszcze jedno stracie w grupie, z Niemcami (wtorek 18). Jeśli zespół Patryka Rombla zagra z nimi na takim poziomie, jak […]
16.01.2022
La Liga
16.01.2022

Królewscy z pierwszym trofeum w 2022. Modrić i Benzema przesądzili o losach meczu

Finał Superpucharu Hiszpanii był pierwszą okazją dla hiszpańskich drużyn do zdobycia trofeum w 2022 roku. Miniturniej rozgrywany w Arabii Saudyjskiej stał na wysokim poziomie. W finale Athletic podejmował Real Madryt. Królewscy mieli więcej czasu na odpoczynek po półfinałach, ale z drugiej strony piłkarze z Kraju Basków rozegrali w tym sezonie o sześć spotkań mniej. W […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Piechniczek: „po co nam cieć za dwa miliony euro rocznie?”

Antoni Piechniczek od lat prowadzi krucjatę przeciwko zagranicznym trenerom pracującym w reprezentacji Polski. Tym razem w rozmowie z TVP Sport były selekcjoner biało-czerwonych przejechał się po obcokrajowcach wyjątkowo mocno. – Gdyby to ode mnie zależało, gdyby prezes Cezary Kulesza liczył się z moim zdaniem, zasugerowałbym mu, aby oświadczył, że dopóki on będzie prezesem, selekcjonerem będzie […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

„Sportowe Fakty”: Kulesza zdecydował, ma już selekcjonera

Jak poinformował Piotr Koźmiński z portalu „WP Sportowe Fakty”, klamka zapadła. Cezary Kulesza zdecydował, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes PZPN ostatecznie postawił na Adama Nawałkę. Były trener kadry od początku uchodził za faworyta do objęcia zespołu w kryzysowym momencie. Tym bardziej że nawet od samych zawodników wypływał przekaz, jakoby oczekiwali oni nominacji dla […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Sensacja w Pucharze Narodów Afryki! Kuriozalny gol dla Sierra Leone [WIDEO]

Wielka sensacja w Pucharze Narodów Afryki. Piłkarze Sierra Leone zremisowali 2:2 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Iworyjczycy prowadzili 1:0, potem 2:1, lecz pogrążył ich gol stracony w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Gol, dodajmy, kuriozalny: 🚨⚽️ | Another angle of the Sierra Leone equalising goal by Kamara! What’s the goalie doing! pic.twitter.com/riC1q3zKKi — Football For You […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Everton polował na Jose Mourinho

Jak informują angielskie media, działacze Evertonu już podjęli pierwszą próbę zatrudnienia następcy Rafy Beniteza. Miał nim zostać… Jose Mourinho, obecnie prowadzący AS Romę. Portugalczyk stanowczo odrzucił propozycję The Toffees. Benitez został dziś zwolniony po serii fatalnych wyników w ostatnich miesiącach. Wcześniej szkoleniowcem Evertonu był zaś Carlo Ancelotti, ale Włoch latem zdecydował się na powrót do […]
16.01.2022
Inne sporty
16.01.2022

Polacy w Zakopanem nie zachwycili, ale już wiemy, kto leci na igrzyska

Ostatnie dni w skokach sprzyjały wyjadaczom. Wysoką formę zaczyna odzyskiwać Peter Prevc, Janne Ahonen wystąpił w mistrzostwach Finlandii i zdobył… brązowy medal, a Stefan Hula zapewnił sobie właśnie wyjazd na swoje czwarte igrzyska olimpijskie. Oprócz 35-latka do Pekinu Michal Doleżal zabierze dwóch zawodników, których dzisiaj na skoczni w Zakopanem nie oglądaliśmy, czyli Kamila Stocha (kontuzja) […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Prezes Stadionu Śląskiego: „A gdybyśmy znów tu awansowali na mundial?”

– Na Stadionie Śląskim trzykrotnie przypieczętowaliśmy awans do mistrzostw świata. W 1977, 1985 i 2001. A czternaście lat temu do mistrzostw Europy. Na razie to tylko marzenie, bo najpierw trzeba ograć Rosję, ale czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy ponownie wywalczyli tu awans? – pyta Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego, w rozmowie z TVP Sport. Po […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rangnick zaczyna się niecierpliwić?

Jak donoszą brytyjskie media, Ralf Rangnick zaczyna odczuwać zniecierpliwienie postawą władz Manchesteru United. Klubowi działacze nie chcą realizować transferowych zachcianek Niemca, ponieważ jest on tylko szkoleniowcem tymczasowym. Kością niezgody zdaniem dziennikarzy „The Mirror” jest przede wszystkim Amadou Haidary – 23-letni pomocnik RB Lipsk, którego Rangnick chciałby ściągnąć na Old Trafford już w zimowym oknie transferowym. […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

West Ham odbiera punkty najlepszym, a potem traci je z Leeds

Do awansu do Ligi Mistrzów nie wystarczą zwycięstwa nad Liverpoolem, Chelsea i Tottenhamem. Za takie zbiera się poklask, ale punkty trzeba gromadzić też na Burnley, Southampton czy Leeds United. West Ham kolejny raz przegapił moment na doskoczenie do Chelsea, przegrywając na swoim boisku z 15. drużyną Premier League.  West Ham – Leeds 2:3. Jack Harrison […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Polacy kontra Belgia. Przestrogi i nadzieje dla Kozłowskiego

Kacper Kozłowski zanim ruszy oczarować ligę angielską i przerobić trenerów jeszcze lepszych niż Juergen Klopp, pół roku spędzi w lidze belgijskiej. O projekcie, w którym ma uczestniczyć, napisaliśmy już sporo – nie jest to typowy belgijski klub i nie jest to typowe wypożyczenie „na przeczekanie”. Misją Kozłowskiego jest pomoc przy zdobyciu mistrzostwa Belgii, złapanie potrzebnych […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Kehl: „Haaland nie może przeciągać tematu w nieskończoność”

Erling Haaland wywołał spore medialne poruszenie – norweski napastnik stwierdził ostatnio, iż władze Borussii Dortmund wywierają na niego presję, aby jak najszybciej podjął decyzję odnośnie swojej przyszłości. Do sprawy odniósł się Sebastian Kehl, obecnie działacz BVB. – Byłem trochę zaskoczony komentarzami Haalanda. Niebawem z nim o tym porozmawiam. Chcę wiedzieć, co chodzi mu po głowie, […]
16.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Klich górą nad Fabiańskim, Leeds lepsze od West Hamu

Mateusz Klich lepszy od Łukasza Fabiańskiego, Leeds United lepsze od West Hamu United. Podopieczni Marcelo Bielsy zwyciężyli w Londynie 3:2. Bohaterem przyjezdnych został Jack Harrison – 25-letni Anglik trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, otwierając hat-trickiem drogę do zwycięstwa dla swojego zespołu. Po stronie „Młotów” bramkami odpowiedzieli Jarrod Bowen i Pablo Fornals. Łukasza Fabiańskiego zdołał […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Joan Jordan opuścił szpital

Jak poinformowała oficjalnymi kanałami Sevilla, jej zawodnik Joan Jordan – ugodzony rzuconym z trybun przedmiotem podczas wczorajszych derbów Andaluzji – opuścił już szpital i obecnie znajduje się pod domową obserwacją lekarzy. – Joan opuścił stadion Benito Villamarin w stanie oszołomienia. Przewieziono go do szpitala, w którym przeszedł serię badań kontrolnych. Finałowa diagnoza lekarzy to urazowe […]
16.01.2022
Suche Info
16.01.2022

Rafa Benitez zwolniony z Evertonu

To po prostu musiało się tak skończyć. Po 22 rozegranych spotkaniach Rafa Benitez został zwolniony z funkcji trenera Evertonu. Drużna pod wodzą Hiszpana popadła w olbrzymi kryzys i obecnie plasuje się na 16. miejscu w tabeli Premier League. Nie trzeba chyba dodawać, że oczekiwania były znacznie większe. Everton to – wbrew pozorom – jeden z […]
16.01.2022