post

Opublikowane 17.10.2020 17:51 przez

Jakub Białek

46-letni Stefan chodził na siłownię, by zrzucić brzuch, od poniedziałku może biegać na bieżni w ramach zawodów wytrzymałościowych. 25-letnia Aneta korzysta z usług trenera personalnego, za chwile może to robić w konkursie sztangistów. Czy rzeczywistość wszystkich korzystających z siłowni i basenów będzie wyglądała jak film Barei? Porozmawialiśmy o sprawie z dr Mateuszem Dróżdżem – radcą prawnym i byłym prezesem Zagłębia Lubin.

Ale najpierw szybkie nakreślenie tła rozmowy. Ministerstwo Sportu i Kultury podało wczoraj informację o zamknięciu siłowni w ramach pandemicznych restrykcji. Będą mogły być otwarte tylko te siłownie/baseny/kluby fitness, które…

Cytat za gov.pl:
  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Pole do interpretacji jest tak szerokie, że zasadne wydaje pytanie – czy wszystko zostanie po staremu? Czy siłownie wciąż będą otwarte, gwarantując swoim klientom „współzawodnictwo sportowe”?

Teoretycznie – czy możliwa jest taka interpretacja przepisów, w której basen chcący przyjmować jak dawniej ludzi z ulicy, zorganizuje szopkę w postaci zawodów sportowych? Czy na siłowniach będą odbywały się konkursy sztangistów? Albo zawody w podnoszeniu hantli na czas? Już teraz można usłyszeć w wielu miejscach, że już wkrótce miejsca do uprawiania sportu będą – mimo, wydawałoby się, mocnych restrykcji – funkcjonować normalnie, bo te przepisy są tak proste do ominięcia, jak defensywa Podbeskidzia.

***

– Czy spodziewa się pan, że Polacy, którzy rekreacyjnie chodzą na siłownie i baseny, będą robili to samo, ale pod przykrywką współzawodnictwa sportowego?

Jeśli mam być szczery, nietrudno obejść to rozporządzenie. Właśnie przez to „współzawodnictwo sportowe”. Czytając to literalnie, siłownie nie będą zamknięte, gdy będzie odbywało się tam współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe albo wydarzenia sportowe dla nie więcej niż 250 osób.

Pojawia się problem. Gdy rozmawiałem z Weszło dobre sześć lat temu na temat ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, wtedy też nie wiadomo było, jak interpretować współzawodnictwo sportowe. Bo co oznacza współzawodnictwo sportowe?

– No właśnie – co oznacza?

Ten problem wielokrotnie się pojawiał. Na przykład przy mistrzostwach Europy U-21 w Polsce. W ustawie jest wskazane, że nie są imprezami masowymi te, które dotyczą współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Występowaliśmy o decyzje dotyczące zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej. Jedno miasto powiedziało, że nie ma podstawy prawnej do wydania tego zezwolenia, bo współzawodnictwo dzieci i młodzieży to przecież mistrzostwa Europy U-21. A więc nie może to być impreza masowa. Nie ruszono tego przepisu przez tyle lat i teraz znowu pojawia się problem w interpretacji. Prawdopodobnie ktoś wzorował się teraz na tej nieszczęsnej ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Generalnie przyjmuje się, że współzawodnictwo sportowe to indywidualna i zbiorowa rywalizacja sportowa. Jeśli biegam na siłowni z zegarkiem, sprawdzam wyniki i je analizuję – to dla mnie jest współzawodnictwo sportowe. Jeszcze częściej można o nim mówić, gdy dotyczy wielu osób – dwóch, trzech, jedenastu i tak dalej. Pojęcie współzawodnictwa jest tak szerokie, że tak naprawdę wszystko się pod to łapie.

– Jeśli będę ścigał się po pokoju z psem i mierzył czas, zmieści się to w tym pojęciu?

W jakimś stopniu tak. Literalnie bardzo łatwo obejść więc to rozporządzenie, a celowościowo – nie wiem, jaka będzie interpretacja sanepidu, bo to sanepid daje kary. Wydaje mi się, że ministerstwo sportu i kultury wyda dalsze zalecenia, co do współzawodnictwa sportowego na siłowniach, ale znając życie nie zdefiniuje, co to jest. Gdybym zarządzał siłownią, prawdopodobnie organizowałbym zawody. Jeśli sanepid przyjdzie i da karę, znowu będzie proces sądowy. A w procesie sądowym będzie znów awantura o to, czy przepis w ogóle jest konstytucyjny, czy była możliwość wydania go, dopiero na trzecim miejscu sąd się zajmie tym, co ten przepis znaczy.

– Brzmi jak długa batalia sądowa.

Tak. Tak samo będzie z maseczkami. Są uchylane teraz mandaty, a znaczna część sądów mówi, że nie można było rozporządzeniem nałożyć obowiązku noszenia maseczek. Z tego, co wiem, ma być to zawarte w ustawie, by nie było żadnych wątpliwości. Z tym, że jeżeli zawrzemy to w ustawie, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wszystkie mandaty wystawione za brak maseczki staną się nieważne. Po prostu, przyznamy się do błędu.

– Trochę stoi to na głowie.

Trochę tak. Niestety, to tak wygląda.

– Czyli nie trzeba być zrzeszonym w żadnej drużynie sportowej, która jest zarejestrowana w jakimś związku, żeby podpiąć się pod współzawodnictwo?

Nie, nie ma czegoś takiego. Zresztą rozporządzenie mówi najpierw, że chodzi o współzawodnictwo w ramach najwyższej, drugiej albo trzeciej klasy rozgrywkowej. Czyli jest wprost napisane, że mowa o określonych rozgrywkach. A potem mówi o tym, że chodzi też o współzawodnictwo w ramach zajęć i wydarzeń sportowych. Czyli nie odnosi się tylko do rozgrywek.

– Czyli zajęciami sportowymi może być cowtorkowy fitness na jakiejś siłowni.

Tak jest.

– Spodziewa się pan, że w najbliższych tygodniach będą organizowany zawody w wyciskaniu sztangi, maratony, podnoszenie hantli na czas?

Przede wszystkim patrząc z perspektywy doświadczenia, jakie zdobyłem w zarządzaniu Zagłębiem – na pewno nie może być tak, że przedsiębiorca zostaje przedstawiony przed faktem dokonanym trzy godziny przed wydaniem rozporządzenia. Tak się nie da prowadzić biznesu.

Czy siłownie tak zrobią? Powiem szczerze – nie zdziwiłbym się. One muszą ratować ten biznes. Rozgrywki Ekstraklasy są ratowane zarabianiem z praw telewizyjnych. A tu z czego mamy zarabiać?

– Nie ma żadnego źródła.

Dokładnie. Gdy ktoś ma siłownię i wie, że koronawirus się utrzyma, będą dalsze ograniczenia, to on tego biznesu po prostu się pozbędzie. Chodziłem na siłownię, po tym jak się w domu siedzi to jedyna forma rekreacji. Na tej, na którą chodziłem, były duże odstępy i środki dezynfekcji. Mam dużą wątpliwość. Nie mam zielonego pojęcia, co właściciele siłowni zrobią. Pewnie będą chcieli ratować biznes, jak się da i interpretować te przepisy w taki sposób, bo jak inaczej?

Swoją drogą, przy koronawirusie wyszedł kolejny powód, dla którego powinniśmy pomysleć o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Brałem udział przy pracach nad wznowieniem rozgrywek ligowych w Polsce. Gdy pisaliśmy przepisy, z pewnych rzeczy sobie nie zdawaliśmy sobie sprawy. W Pogoni było 31 zakażonych. Gdy czytamy literalnie ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych, przy takiej skali zachorowań, tak naprawdę żaden wojewoda nie powinien zgodzić się na to, by mecz się rozegrał z udziałem publiczności. Według przepisu istnieje możliwość zamknięcia stadionu w przypadku narażenia życia lub zdrowia. I przecież zamykamy stadiony za odpalenie racy. Powinno być wyważone stanowisko, w którym ustawodawca uwzględnia wszystkie za i przeciw, ale przede wszystkim nie popełnia takich błędów, jakie są w rozporządzeniu. Może nareszcie ktoś by zmienił tę ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. To, co teraz jest w rozporządzeniu, jest jej skutkiem.

– Jak powinna być zmieniona ta ustawa w świetle koronawirusa?

To „narażenie życia i zdrowia” powinno być w przepisie skonkretyzowane. Jeśli zamykamy stadiony za race, to w trakcie pandemii chyba tym bardziej powinniśmy, prawda? Nie mówiąc o tym, że cała ustawa powinna być nowa. Takie sytuacje jak pandemia czy zagrożenie terrorystyczne powinny być opisane, żeby potem nie kombinować z rozporządzeniami. Francuzi tak zrobili po zamachach w Paryżu. Mają więc dziś wszystko konkretnie opisane w przepisach, co robić w przypadku pandemii.

***

Zresztą, omijanie prawa już się zaczęło. Jedna z siłowni zapowiedziała otwarcie sklepu ze sprzętem do ćwiczeń i odpłatne testowanie maszyn, a także zamianę klasycznych treningów na zgromadzenia religijne w ramach kultu zdrowego ciała. I wygląda na to, że takich historii będzie znacznie więcej.

Fot. newspix.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

Dyskryminacja na mistrzostwach świata w szachach? „Nie mieści mi się to w głowie”

Wyobraźcie sobie, że bierzecie udział w turnieju o randze mistrzostw świata, organizowanym przez najwyższe władze swojej dyscypliny sportu. Zajmujecie w nim miejsce w ścisłej czołówce, ale nie dostajecie przewidzianej regulaminem nagrody. Te jednak otrzymują… osoby, które uplasowały się za wami. Niemożliwe? Też tak myśleliśmy. Aż w kategorii U-2000 (poniżej 2000 punktów rankingowych) na szachowych mistrzostwach […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Goncalo Feio: Życie jest za krótkie, żeby nie grać w Europie

Goncalo Feio ma dopiero 31 lat, a już od dekady – z drobnymi przerwami – pracuje w polskiej piłce. Teraz przeżywa swój najlepszy czas, bo jako asystent Marka Papszuna świętuje wiele sukcesów w Rakowie Częstochowa. Rozmawiamy na wiele tematów. Czy Raków faktycznie coraz bardziej zbliża się do Legii? Jaką cenę płaci się za bycie trenerem? […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Weszło
22.10.2021

Czy po alkoholu widzę podwójnie? Kilka fragmentów książki „Nie widzę przeszkód!”

Marcin Ryszka i Jakub Białek odpowiadają w książce „Nie widzę przeszkód” na kilka poważnych pytań, ale nie brakuje także tych „szalenie istotnych”. Nasi kumple rozstrzygają na przykład, czy… niewidomy po alkoholu widzi podwójnie. Wrzucamy wam do przeczytania fragment książki, która opowiada o wszystkim, o co chcielibyście zapytać osobę niewidomą, gdybyście mieli taką okazję. Pozycja wyląduje […]
22.10.2021
Weszło Extra
22.10.2021

Weszło z Neapolu: gdzie ta magia pucharów?

Dla polskiego postronnego kibica – takiego jak ja – puchary są swego rodzaju świętem. Dla sympatyka Legii? W tym sezonie są jedynym, co trzyma go przy kibicowskim życiu (bo przecież nie liga). Dla fana Napoli? Smutnym obowiązkiem, który trzeba odbębnić. A w zasadzie najlepiej, jakby ich nie było. Po świetnym początku Napoli – osiem na […]
22.10.2021
Weszło Extra
21.10.2021

Weszło z Neapolu: kościół Diego Maradony

Czy futbol zna bardziej nadużywane stwierdzenie niż „piłka nożna jest tu (wpisz dowolne miasto) religią”? Prawdopodobnie nie. Dlatego mając pełną świadomość wagi tego słowa stwierdzam, że w Neapolu… Nie, to nie piłka nożna jest religią. To Diego Maradona. Ktoś znacznie większy niż wybitny piłkarz z zasługami. Ktoś równy Bogu. Obejrzałem kapliczki poświęcone Boskiemu Diego, widziałem […]
21.10.2021
Weszło Extra
18.10.2021

Tymin. Jak raper został wicedyrektorem skautingu?

„W rok z rapera w gwiazdę pop”, nawijał w jednym z kawałków Quebonafide. Podobnej drogi nie przeszedł Tymin, który z obiecującego rapera stał się… wicedyrektorem skautingu Zagłębia Sosnowiec. W nieco ponad rok, bo swoją pracę zaczął w 2020, chwilę po tym, jak wypuścił w świat dwa single po podpisaniu kontraktu z Sony Music, czyli jedną […]
18.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIVE: Legia – Lech, czyli HITAZO!

Pogoń, która goni ścisłą czołówkę w Płocku. Będąca w niezłej formie Cracovia podejmująca beznadziejną w tym sezonie Wartę Poznań. No i prawdziwy creme de la creme, powód, dla którego wszyscy powinni włączyć Ekstraklasę dziś wieczorem – hitowe stracie Legii z Lechem. Śledźcie naszą relację live! Fot. FotoPyK
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lautaro
lautaro
1 rok temu

Walczą o miejsca pracy? Na gazeta.pl jest tekst o takich klubach fitness. Praktyczne zero umów o pracę. Zatrudnieniowa patologia. Czytam komunikat kończący ten artykuł, widzę ilość wklejonych buziek i zaczynam się zastanawiać; kto to pisał? Dziewczynka z gimnazjum czy dziewczyna karczystego patusa? Wspomniany tekst:

https://www.sport.pl/inne/7,64998,26406357,juz-sie-nie-cofniemy-pod-wzgledem-zatrudnienia-nie-roznimy.html

dex_pl
dex_pl (@dex_pl)
1 rok temu
Reply to  lautaro

A więc tym bardziej.
Jak pracujesz na UoP i firma jest zamykana przez koronkę – to problemu dużego nie masz – bo masz z czego żyć. Przy pracy na UoD, UZ – brak pracy = brak zarobku.

Raquinho
Raquinho
1 rok temu

Sami sobie winni i nieodpowiedzialni.

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 rok temu

 Jakub Białek zastanówcie się wkońcu, raz prowadzicie nagonke covidową a raz wrzucacie post „jak obejść rozporządzenie” codziennie zmieniacie zdanie

Suche Info
27.10.2021

Kulesza kontratakuje w sprawie bezpodstawnych oskarżeń o rasizm

Cezary Kulesza, prezes PZPN, uparcie dąży do ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenie Kamila Glika o rasistowskie gesty podczas wrześniowego eliminacyjnego meczu między Polską a Anglią na Stadionie Narodowym. – Moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika. To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Obrońca Bayernu na wylocie z klubu?

 „Sport Bild” informuje, że Niklas Süle wszedł na drogę rozstania z Bayernem Monachium. Obie strony nie znajdują wspólnej nici porozumienia, co oznacza, że to może być ostatni sezon niemieckiego obrońcy w Bawarii. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2022 roku, a Bayern już rozgląda się za następcami. Nimi mieliby zostać Antonio Rüdiger z Chelsea lub Matthias […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Maldini: – Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”

29 listopada odbędzie się gala, na której poznamy zdobywcę „Złotej Piłki” za rok 2021. Najwięcej mówi się o trzech piłkarzach: Messim, Lewandowskim i Benzemie. Polak jest faworytem choćby Kevina De Bryune, a teraz również Paolo Maldini docenia osiągnięcia napastnika Bayernu Monachium. – Myślę, że w tym roku Robert Lewandowski zasłużył na „Złotą Piłkę”. Karim Benzema […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Górnik Zabrze nie bez problemów pokonał Ślęzę Wrocław

Górnik Zabrze przechodzi do dalszej fazy Pucharu Polski. Dzisiaj wygrał z trzecioligową Ślęzą Wrocław na wyjeździe, która postawiła twarde warunki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a zabrzanie kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Gryszkiewicza. W 15. minucie bramkę strzelił Sanogo, a w 41. na 2:0 podwyższył Tosevski. Trener Urban dał zagrać rezerwowym zawodnikom […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Paulo Sousa z wykrytym koronawirusem!

Według Tomasza Włodarczyka selekcjoner reprezentacji Polski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Portugalczyk wykonał badanie antygenowe. Zakażenie ma zostać potwierdzone jeszcze przez jeden test PCR. Informacje na tę chwilę są takie, że nawet kolejny pozytywny wynik nie zagraża obecności selekcjonera na zgrupowaniu kadry w listopadzie. 12 listopada Polska zmierzy się z Andorą, a 15 […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Jednak nie Europa. Marcelo ma wrócić do Brazylii

Brazylijski serwis „Lance” informuje, że Marcelo wróci do ojczyzny. Obecnie lewy obrońca jest piłkarzem Realu Madryt, ale po zakończeniu sezonu 2021/2022 ma trafić do Fluminense. To byłby koniec 14-letniej przygody Brazylijczyka w barwach „Królewskich”. W tym sezonie Marcelo tylko dwa razy z ławki pojawił się na boisku. W czerwcu wygasa mu kontrakt, który nie zostanie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Rzecznik Lechii Gdańsk podał się do dymisji za… tweeta?

Michała Żurawskiego, rzecznika Lechii Gdańsk, który dzisiaj podał się do dymisji, możecie kojarzyć z wywiadem Jakuba Białka. Nasz dziennikarz zrobił mocny wywiad z reprezentantem Afganistanu i piłkarzem Lechii, Omranem Haydarym. Rzecznik domagał się usunięcia wywiadu po publikacji, bo zawodnicy nie mogą komentować tematów politycznych. W sieci zawrzało, a pan Żurawski był mocno krytykowany. Teraz w […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Fernando Llorente znalazł nowy klub w Hiszpanii

36-letni Fernando Llorente od lipca był bez klubu. Po przygodzie w Tottenhamie postanowił wyjechać do Włoch, gdzie zaliczył epizod w Napoli i Udinese. Teraz wraca w strony, które zna najlepiej. Podpisał kontrakt z drugoligowym Eibar i będzie grał w Hiszpanii. Co prawda na drugim szczeblu rozgrywkowym, ale akurat ten klub walczy o powrót do La […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Włoska federacja bierze pod lupę transfery Juventusu i Napoli

Włoska federacja wszczęła dochodzenie i wzięła pod lupę największe włoskie kluby. Chodzi o zawyżone wyceny poszczególnych piłkarzy, które miały na celu zbilansować budżety przy wymianach zawodników. Słowem: wśród 62 transakcji, które są teraz badane, mogą pojawić się sfałszowane liczby. Szczególna uwaga pada na Napoli i Juventus. 42 podejrzane transakcje pochodzą z biur klubowych Juventusu. Mówi […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Chiellini myślał o zakończeniu kariery przed Euro 2020

Niedawno Giorgio Chiellini przedłużył kontrakt z Juventusem. Jeśli zdrowie pozwoli, w barwach „Starej Damy” będzie grał do 2023 roku. W wywiadzie dla DAZN włoski obrońca przyznał, że rok temu myślał o zawieszeniu butów na kołek. Ta wizja jednak oddaliła się, kiedy zaczęło zbliżać się Euro 2020. – Myśl o emeryturze przeszła mi przez głowę. To […]
27.10.2021