post Avatar

Opublikowane 12.10.2020 15:07 przez

Szymon Janczyk

Całkiem niespodziewanie zrobił nam się przyjemny kłopot w drugiej linii reprezentacji Polski. Dobre występy Jakuba Modera i wyjście z szafy Karola Linettego, a także spodziewany powrót po kontuzji Krystiana Bielika sprawiły, że Jerzy Brzęczek ma coraz większy ból głowy dotyczący nie tylko wybrania trójki podstawowych zawodników, ale i szerszego składu drugiej linii na zgrupowanie. Postanowiliśmy więc zapytać weterana, jeśli chodzi o grę w tej strefie boiska o to, jak zapatruje się na tę rywalizację. A niełatwo znaleźć większego niż Łukasz Surma, który w roli pomocnika spędził na murawie 20 lat. Kto jego zdaniem jest wygranym zgrupowania? Dlaczego nie wolno rezygnować z Grzegorza Krychowiaka? Czym zachwyca go Moder, a czym Linetty? Zapraszamy.

Nie przywykliśmy do sytuacji, w której mówimy o pozytywnym bólu głowy w przypadku środkowych pomocników. Byli bramkarze, byli napastnicy, a teraz chętnych do gry w środkowej strefie więcej niż miejsc na boisku. Robi nam się tłoczno.

Na pewno doszło kilku zawodników młodszego pokolenia, którzy bardzo dobrze się wkomponowali w zespół. Trzeba się z tego cieszyć, bo duży wybór dla trenera to jest lepszy wybór. Moim zdaniem objawieniem jest Kuba Moder, który się na tym tle wyróżnia. Kiedy wychodzi na boisko i gra, to idzie jak po swoje.

POLSKA WYGRA Z BOŚNIĄ, BTTS NIE – KURS 2.70 W TOTALBET!

Czyli podziela pan zdanie, że jest wygranym tego zgrupowania?

Tak, to oczywistość. Dużo dał mu mecz z Finlandią, bo w nim cała druga linia grała bardzo dobrze. Była duża swoboda w grze, miał dzięki temu bardzo dobre wejście do zespołu. Śledzę go, bo jeszcze niedawno graliśmy przeciwko niemu z Garbarnią, gdy występował w rezerwach Lecha. Zawsze powtarzam moim chłopakom, że w piłce wszystko się może zdarzyć i trzeba najciężej pracować w trudnych momentach. Kuba jeszcze niedawno grał w drugiej lidze, a dzisiaj stał się bardzo ważnym zawodnikiem drugiej linii reprezentacji Polski. Jego wielką siłą jest to, że oprócz tego, że ma warunki fizyczne, gra także futbol techniczny. Natomiast też nie zapominajmy, że to są tylko dwa mecze, liderem jest Grzegorz Krychowiak, a Moder musi się jeszcze sporo nauczyć. O wahania formy w tym wieku nie jest trudno, dlatego słowa uznania, ale musi pracować i uważać, bo forma potrafi wystrzelić i zniknąć. Nie może się podpalać, że każdy mecz będzie w jego wykonaniu super.

Spodziewałby się pan, że droga od meczu z Garbarnią do meczu z reprezentacją Włoch będzie taka szybka?

Nie spodziewałbym się, że pójdzie to tak szybko. Ale czasami tydzień w piłce to bardzo dużo i jeden dobry mecz może zmienić przebieg twojej kariery. Moder pokazuje, że mu się to należy. Fajnie się to wszystko ułożyło w Lechu Poznań. Weszli do Ligi Europy, pomoc jest tak silna i to wszystko się zazębiło.

A może to Karol Linetty jest większym wygranym tego zgrupowania? Wokół Modera od dłuższego czasu panuje dobra atmosfera, natomiast Linetty trochę wyszedł z szafy.

To, że on gra regularnie we Włoszech, widać po jego zachowaniu. W niektórych meczach mógłby grać spokojnie defensywnego pomocnika. Widać to po sposobie jego poruszania się, pracy w defensywie, przewidywaniu zagrań przeciwników, asekuracji środka pola. A wszyscy wiemy, że ma także atuty ofensywne. Mógł przecież strzelić decydującego gola w meczu z Włochami, bardzo dobrze wszedł w drugie tempo. Środek pola jest mocny, ale jeszcze raz podkreślę – nic nie może odebrać Krychowiakowi pozycji lidera drugiej linii, bo ma za sobą doświadczenie. Liczba meczów, turnieje, to jest zupełnie co innego. Być może nie błyszczał w tym meczu, ale trzeba pamiętać, że zawodnicy największego kalibru szykują swoją formę na najważniejsze mecze.

POLSKA WYGRA 1. POŁOWĘ I CAŁY MECZ – KURS 2.80 W SUPERBET!

Zrobiła się wokół niego niezbyt dobra atmosfera. Niektórzy kwestionują nawet sens jego obecności w reprezentacji i powoływania go na EURO.

Wie pan co… Gdybym ja był trenerem, to na pewno bym go zabrał (śmiech). Tak jak mówiłem, u młodych piłkarzy forma raz jest lepsza, raz gorsza. Trzeba ich cały czas obserwować, dlatego musimy mieć zawodnika, który daje ciągłość gry i równą formę przez cały turniej. Takim zawodnikiem dla mnie dziś jest Krychowiak. Trener musi budować drużynę pod tym względem, żeby do takiego piłkarza kogoś dopasować.

Kogo?

To jest reakcja, tak jak mówię – trzeba obserwować. Jest też Mateusz Klich, który niesamowicie się rozwija przy Marcelo Bielsie. To wizjoner, który gra inaczej niż pozostałe kluby ligi angielskiej i po Klichu widać, że on z tego korzysta. Nie pęka, nie boi się nikogo, stał się wojownikiem. Zawsze mi się kojarzył z chłopakiem, który kreuje grę, szuka prostopadłego podania, a tu mamy wojownika, który potrafi dać otwierające podanie.

Chwalimy kadrę za ostatnie mecze, a gdy patrzymy w liczby, to nie jest tak kolorowo. W meczu z Włochami trzy strzały całego zespołu, jedno kluczowe podanie środkowych pomocników. Czyli problem z kreowaniem sytuacji nadal istnieje.

Mecz z Włochami był taki, że pomijaliśmy trochę drugą linię. To też wiązało się z tym, że druga linia Włochów była bardzo agresywna. Nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby za każdym razem Kamil Glik czy Sebastian Walukiewicz grali do środka pola, bo tam przez 70% czasu gry był pressing. Czyli troszeczkę pomijaliśmy tę strefę, liczyliśmy na to, że uda nam się utrzymać piłkę z przodu, a druga linia podejdzie, przesunie się wyżej. Ciężko jest wtedy o podania od drugiej linii do napastnika, kiedy wtedy sposób się gra, aczkolwiek remis 0:0 z jedną z najlepszych drużyn świata to też jest sukces.

POLSKA WYGRA Z BOŚNIĄ, OVER 2.5 GOLA – KURS 3.02 W EWINNER!

Może przez to nie było takiego polotu z przodu, że Krychowiak i Moder byli skupieni bardziej na defensywie, a brakowało rozgrywającego?

Być może, natomiast Włosi grali i agresywnie i trzymali długo piłkę. Nie chcieli, żeby nasza druga linia mogła rozwinąć skrzydła i uruchomić Roberta Lewandowskiego z przodu. To był bardzo ciężki mecz. W meczu z Finlandią wyglądało to natomiast odwrotnie i fajnie, że drużyna może grać różnymi stylami. Na turnieju tak będzie trzeba robić, układać mecz pod przeciwnika.

Czy po dwóch meczach bez Piotra Zielińskiego możemy powiedzieć, że w reprezentacji istnieje życie bez niego, czy to zawodnik, z którego nie warto tak szybko rezygnować?

Nie, wiadomo, że nie warto. W każdej chwili potrafi dać podanie otwierające, wykonać świetnie stały fragment gry. To jest tego typu zawodnik, zrezygnować z kogoś takiego jest szalenie ciężko.

Dobrze, to ustalmy może kadrę na EURO, bo mamy siedmiu pomocników, którzy mogą pojechać na mistrzostwa Europy, a z kogoś trzeba będzie zrezygnować. W orbicie zainteresowań są: Zieliński, Klich, Krychowiak, Moder, Linetty, Góralski, Bielik. Kogo zostawia pan w domu?

Ośmieliłem się tylko powiedzieć, że Krychowiaka na pewno bym zabrał, natomiast za trenera Brzęczka nie zdecyduję. On wie najlepiej.

POLSKA – BOŚNIA NA REMIS – KURS 3.50 W TOTOLOTKU!

Ale patrząc na atuty piłkarskie – czy Jacek Góralski może rywalizować z Krystianem Bielikiem? Bo to chyba między tą dwójką będzie się rozstrzygać kwestia otrzymania biletu na EURO.

Mógłby, dlaczego nie? Obydwaj są dobrymi zawodnikami. To na pewno duży ból głowy dla trenera, bo środek pola jest miejscem, w którym wszystko się zaczyna i kończy. To bardzo newralgiczny punkt na boisku.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Opublikowane 12.10.2020 15:07 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 29
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
płonąca lanca
płonąca lanca

lider drugiej linii … zawsze można uzasadnić wszystko i wszędzie,
to może być liderów dwóch linii drugiej i trzeciej, na dobrą sprawę może być kilku liderów
lub nawet jedenastu bo dlaczego zabronić im tak myśleć o sobie? (zawodnikom)

płonąca lanca
płonąca lanca

nie wolno , nie można, nie wolno, a dostał najgorsze noty
i bez sprzecznie już ktoś pisał osłabia ołowiane gacie ma,
zespół, lepszy pietrzak bo stokroć

Pumpkin
Pumpkin

Wywiad o wszystkim i o niczym.
„Wszyscy są fajni, grają dobrze, trzeba się cieszyć, Krychowiak mimo że jest be, to jednak jest cacy, a ja nie powiem nic kontrowersyjnego”.
Słodkie pierdzenie w stylu Jerzego Engelsa. Stracone 5 minut życia.

Edek z fabryki kredek
Edek z fabryki kredek

Już po tytule wiedziałem, że szkoda czytać, lepiej od razu przejść do komentarzy i przeczucie mnie nie zawiodło. 🙂

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas

Lider to taki zespół disco polo był, ze sztandarową piosenką Suknie kolorowe. Równie wesołą co twórczość Krychowiaka w ostatnich meczach repy.

Kupisz
Kupisz

Lider to też taki herbicyd zbożowy. Bardzo skuteczny. Zwalcza chwasty tak jak Krychowiak marzenia kibiców o dobrym występie na Euro.

Na pohybel
Na pohybel

LIder? Surma bredzi trzy po trzy

płonąca lanca
płonąca lanca

a gdyby tak zmienić w ciągu znaków Surma u na pe

Kutas Prawdy
Kutas Prawdy

Lider chyba dla przeciwnika. Surmą skończ się ośmieszać. Lepiej grać w 10 niż z Krychowiakiem

waldemar
waldemar

Brednie.

Tadzimierz
Tadzimierz

Ja już od dłuższego czasu obserwuję Krychowiaka, nie tylko na tym zgrupowaniu. Myślę, że problem jest szerszy. Panowie z Foottrucka, którzy swego czasu byli blisko kadry, wspomnieli na jednym ze swoich nagrań, że Krychowiak nie za bardzo lubi wprowadzać młodych zawodników do kadry, ogólnie rzecz biorąc nie pomaga im na boisku swoją obecnością. Jest to odwrotność Lewego, który zawsze po nieudanej akcji potrafi pokazać, czy wytłumaczyć młodemu zawodnikowi jak powinien zagrać, a często też pochwalić. Krychowiak jest wiecznie poirytowany i pokrzykuje na swoich partnerów ze środka pola. Zwróćcie uwagę na jego zachowanie w czasie meczu, sam stoi 10m od swojego zawodnika, którego powinien kryć, a pokazuje innym, że stoją za daleko, macha rękami itd. Kiedy odzyskuje piłkę na własnej połowie jego celem jest dać się jak najszybciej sfaulować (jakby za to były dodatkowe punkty) i wtedy tak zwane papcie czyste. Ciekaw jestem jakby wyglądał Zieliński bez Krychowiaka u boku, mam wrażenie, że on go bardzo ogranicza.

michael
michael

Nie ma czegoś takiego jak ” nie można rezygnować „. To jest kadra, nie mają grać najlepsi, tylko tacy z których się tworzy najlepszy zespół, a jak będziemy tym czołgiem cały czas grać, to na pewno się nie rozwiniemy, a nawet nie zobaczymy czy nie mamy kogoś lepszego.
Surma.. Wielki autorytet

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski

Jerzy Górski to lider pakietów tanecznych, a Krychowiak kieruje w kupowaniu futerek. Kiedyś był w formie, dzisiaj nie.

płonąca lanca
płonąca lanca

a kto w takim razie jest zastępcą lidera? w sensie vice lider ?

Jakub
Jakub

wypierdaj surma, koleczko wzajemnej adoracji sie znalazlo…….chujowo gra to nie gra -proste…… a skoro bez zielonskiego gramy lepiej to po kiego chuja czekac od 5 meczy na to „genialne” podanie?

barszczyk
barszczyk

Kilka lat temu byłem na stadionie narodowym już 2-3 godziny przed rozpoczęciem meczu repry. Z dosyć bliska obserwowałem rozgrzewkę naszych i ciągle łapałem się za głowę, obserwując Krychę i jego panowanie nad piłką. Ja rozumiem, że zawodowy piłkarz nie musi mieć techniki jak Krzysiek Golonka, ale reprezentantowi kraju i byłemu zawodnikowi czołowych klubów z Hiszpanii i Francji nie przystoją takie braki. Może 10-15 lat temu w otoczeniu takich solidnych przecinaków jak Mariusz Lewandowski, Maciej Murawski czy Radosław Sobolewski jego umiejętności techniczne wyglądałyby całkiem ok, ale obecnie razi to w oczy, gdzie od „6” czy „8” w poważnej piłce wymaga się jednak więcej niż jazdy na dupie czy dyscypliny taktycznej. I jeszcze ta „dycha” na plecach…

celtu
celtu

Krychowiak to gość który był wybierany do jedenastki sezonu w Hiszpanii, zostawał najlepszym piłkarzem ligi Rosyjskiej,był wybierany przez FF do jedenastki sezonu lig Europejskich, czy też mistrzostw Europy przez ten sam dziennik. Ma na koncie trofea z Hiszpanii,Francji i Rosji. W pewnym momencie uważany za ścisły top na swojej pozycji. W tej sytuacji ja bym jednak sugerował wstrzemięźliwość w pisaniu, że coś Grześkowi nie przystoi.

barszczyk
barszczyk

Ja właśnie tym bardziej szanuję Krychowiaka, że pomimo pewnych ograniczeń wycisnął tak dużo ze swojej kariery. I dlatego też uważam, że te zbyt duże braki nie przystoją mu ze względu na to, gdzie doszedł i co osiągnął. Gdyby Grzesiek był typowym ligowym dżemikiem, to bym nie zwrócił uwagi na to, ale mówimy o gościu, który ma w CV Sevillę, PSG czy Lokomotiw. Mało tego: wolę takiego Krychowiaka niż obiboków boiskowych w rodzaju Oezila czy O. Dembele (wiem, wiem – inna pozycja).

Greg
Greg

Jak sam słusznie zauważyłeś – wszystko co napisałeś jest w czasie przeszłym

Kupisz
Kupisz

Kluczowe w Twojej wypowiedzi jest słowo BYŁ.

Greg
Greg

I przez takie myślenie potem wychodzimy na taki Senegal i nie wiemy co się dzieje… a nasz lider drugiej linii jedyne co umie zrobić pod presja to podać do bramkarza (i to jeszcze zle…)

hazel
hazel

Dla Surmy, Polskiego Defensywnego Pomocnika z Krwi i Kości (tzn. przecinaka bez umiejętności ofensywnych), Krychowiak naturalnie będzie liderem drugiej linii. Innej opinii nie należy się spodziewać.

smoku
smoku

Można Passata zalać olejem i zrobić nim kolejne 100 tysięcy. Tylko po chuj?

artur
artur

Jaki piłkarz taka opinia…..

baca
baca

Do teorii o doświadczeniu i ograniu to w sumie pasuje też Błaszczykowski i Peszko, może warto powołać?

Zgrywus
Zgrywus

Od lat największy hamulcowy kadry, żyjący swoją legendą z czasów gry w Sevilli kiedy faktycznie był niezły, standardowa paleta zagrań czyli bezpieczne podanie do najbliższego gracza, bezpieczne zagranie do tyłu do obrony lub bramkarza, ewentualnie kiedy ktoś z przeciwników do niego doskoczy to zostawienie się plecami i upadek na piłkę z rozłożonymi rękami licząc na faul, wielu sędziów w tej sytuacji faktycznie gwizdnie ale już nie raz były sytuacje że gwizdka nie ma i idzie niebezpieczna kontra, zresztą nawet wczoraj była taka sytuacje… i te długie lagi za linię obrony, mmmmm…. bajeczne zagranie nie wiadomo do kogo i w jakim celu… Dla mnie Krzycha to aktualnie gracz który kadrze więcej zabiera niż daje a jestem niemal pewien że sądzając go na ławie i stawiając na Klicha, Linettego, Modera, Zielińskiego, czy nawet Bielika i Góralskiego możemy tylko zyskać na jakości zespołu, Krycha prochu już nie wymyśli…

Tony
Tony

No a partnerami Krychowiaka powinni być Mączyński z Jodłowcem.

Estragon
Estragon

Z Linettym przez lata jest ten problem ze koleś długo wygladał i gadał jak pizda.
Taki grzeczny chlopczyk co go Skorża w szatni zjebał
Ale koleś się wyrobił:
dziary na obu łapach, zapuscił brode
Dawajcie mu jak najwiecej szans a Krychowiak niech spierdala do butiku !

PABLO
PABLO

Coraz więcej mamy fachowców od repry: Kosowski, Surma… Panowie przepraszam bardzo po ile wy macie na koncie wybitnych występów w reprezentacji?
A Krycha, to niestety cień samego siebie. Za dużo tych jesionek , lansów, palców w …

Weszło fit
03.12.2020

Piątek w Weszło.FM!

Jutro w Dwójce bez sternika przywitają was Dariusz Urbanowicz i Michał Łopaciński. Temat poranka zdominuje mecz Lecha Poznań w Lidze Europy, ale nie zabraknie ciekawostek z innych sportów, horoskopów i suchych żartów. Panowie będą z wami do 10! O 10 spotkanie z Kamilem Kanią w Magazynie Ligi Mistrzów, a godzinę później na naszej antenie pojawi […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Pozytywów brak. Lechici słabi, bardzo słabi i fatalni (NOTY)

Każdy z piłkarzy Lecha Poznań został oceniony przez nas poniżej noty wyjściowej. Jeśli chcemy dostrzec w występach poszczególnych zawodników jakieś pozytywy, musimy użyć naprawdę dobrej lupy. FILIP BEDNAREK – 4 Świetna interwencja przy strzale Pizziego. Miał świadomość tego, że długi róg bramki jest odsłonięty i poszedł tam chyba w ciemno, broniąc setkę. Wykazał się też […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Jeżeli Liga Europy miała być oknem wystawowym, to Marchwiński przez nie wypadł w złą stronę

Lech Poznań w ostatnich latach w modelowy sposób wypromował wielu zawodników. Czasami wręcz mieliśmy wrażenie, że niektórych nawet sprzedawał lekko powyżej wartości, korzystając już z renomy solidnego dostawcy, którą wyrobił sobie na Starym Kontynencie. Jak tak dalej jednak pójdzie, z Filipem Marchwińskim będzie problem.  Nie chodzi tylko o mecz w Lizbonie, choć on jest kropką […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Ostateczna weryfikacja tezy o szerokiej kadrze Lecha

Wyobraźcie sobie, co byłoby, kiedy cała europejska przygoda Lecha wyglądałaby tak, jak drugi mecz poznańskiej ekipy z Benfiką. Jakby ta cała impotencja, bezzębność, pasywność, żałość, toporność trwała przez całą fazę grupową. Przecież można byłoby się załamać. Stracić wiarę w sens polskiego futbolu. A tak, choć wicemistrz Polski zagrał słabiutko, to tego właśnie można było się […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Liga Europy odhaczona, można się skupić na Podbeskidziu!

Poważnie rozważaliśmy odpuszczenie oglądania meczu Lecha z Benfiką, gdy zobaczyliśmy skład Kolejorza na to spotkanie. Bo skoro sam Kolejorz nie traktował tego meczu poważnie, to dlaczego my mielibyśmy podchodzić do niego na galowo? Ale obejrzeliśmy. Choć jakim kosztem. Jeśli ktokolwiek się jeszcze łudził, że poznaniacy mają szansę na wyjście z grupy, to dzisiaj został odarty […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Widzew jak to Widzew – dwóch dobrych meczów z rzędu nie zagra

Remis, zwycięstwo, porażka, zwycięstwo, porażka. Wyniki Widzewa w ostatnim czasie wyglądają, jakby brały się z maszyny losującej. Ekipa z Łodzi ma wiele, by być jednym z kandydatów do top6 na koniec ligi, ale jeśli nie ustabilizuje formy, nie będzie o czym rozmawiać. Tylko raz w tym sezonie zdarzyło się, by łodzianie wygrali dwa mecze z […]
03.12.2020
Anglia
03.12.2020

Bednarek z nowym kontraktem. Ostatnim przed przenosinami wyżej?

Jan Bednarek to właściwie modelowy przykład, jaki chcielibyśmy oglądać częściej przy przenosinach polskiego zawodnika do Premier League. Wiadomo, że to cholernie wymagająca liga, jakieś miliard razy bardziej niż polska, więc przeskok jest – trzeba się wdrożyć, okrzepnąć i tak dalej. Problem polega na tym, że nasi piłkarze na tym etapie już toną i potem albo […]
03.12.2020
Live
03.12.2020

LIVE: Trzymajcie się w tej Lizbonie…

Dejewski, Muhar, Kaczarawa. To tylko trzech spośród jedenastu piłkarzy, którzy wybiegną dziś na murawę w Lizbonie, by dać odpór potężnej Benfice. Czy wierzymy? Nie wierzymy. Czy się łudzimy? Nie łudzimy się. Panowie, po prostu się pokażcie z dobrej strony, a nuż Dariusz Żuraw jednak dowie się, że jego krótka ławka i wąska kadra wcale nie […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

„Zakładam, że telewizja wyciągnie konsekwencje z przełożenia meczu w Gdyni”

Gościem dzisiejszej audycji pt. „Trójmiasto jest nasze” w radiu Weszło FM był prezes I ligi piłkarskiej – Marcin Janicki. Odpowiedział on na pytania dotyczące wczorajszych odwołanych meczów z powodu złego stanu murawy na kilku stadionach. W głównej mierze prezes Janicki ustosunkował się do sytuacji zaistniałej w Gdyni. Tamtejszy stadion posiada bowiem podgrzewaną murawę, a mimo […]
03.12.2020
WeszłoTV
03.12.2020

QUIZ: Kokosiński, Paczul, Rokuszewski, Białek, Olkiewicz

To co, gotowi na kolejny quiz? Lecimy dziś mocno – nagrodą jest zdjęcie Patryka Lipskiego z autografem. Nigdzie indziej nie można tego wygrać. Bo w sumie i po co? Zapraszamy! 
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Grzeszny portret Jesusa

Uważa się za najlepszego trenera na świecie, w czym utwierdzają go słowa Julio Cesara, który stwierdził kiedyś, że ceni go wyżej niż samego Jose Mourinho. Jest przekonany, że posiadł całą taktyczną wiedzę świata. Mają go za prostaka, a swoją pracę tłumaczy za pomocą obrazów Pauli Rego. Potrafił bezwstydnie obrażać matkę trenera Tottenhamu, szarpać się ze […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Filipiak na tropie spisków. Sędziowie sprzyjają Legii i gnębią Cracovię

Jeszcze wcale nie tak dawno ważyły się losy tego, jak wyrok za kupowanie meczów przez Cracovię w ogóle wyegzekwować w Ekstraklasie. Skończyło się na ujemnych punktach. Kurz nie opadł, a Janusz Filipiak postanowił włożyć kij w mrowisko i wskazuje palcem, że ktoś inny mataczy. Tym razem właściciel Cracovii sugeruje, że w polskiej piłce istnieje jakiś […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jestem z rocznika 1988, więc Diego Armando Maradony „nie znałem”, czyli nie żyłem w czasach, gdy świat piłki był w jego cieniu. Nie załapałem się na to coś pomiędzy jednoosobowym Hollywoodem, a argentyńskim Twin Peaks. Gdy więc zmarł, znałem trochę ogólnodostępnych frazesów, a także miałem poczucie, że z piłkarzy przeszłości, to jego chciałbym obejrzeć na […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Gdzie będzie polska piłka w 2030 roku? Testujemy Football Managera 2021

Football Manager wciąga na różne sposoby. Jeden lubi awansować z czwartej ligi do ekstraklasy. Inny dokłada sobie warunki – chce zbudować potęgę, ale korzystając tylko z piłkarzy rodzimych, nie ściąga zawodników z zagranicy. Ale koniec końców chodzi o to, by wykreować w grze rzeczywistość przyszłości. Uznaliśmy, że warto sprawdzić jak w przyszłości będzie wyglądała Polska. […]
03.12.2020
Inne sporty
03.12.2020

Głowacki przegrał przed czasem. Koronawirus odebrał mu szansę na zdobycie tytułu

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) ma pozytywny wynik badania na COVID-19 i wypada z walki z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO) w następną sobotę. Nowy rywal Brytyjczyka jeszcze nieznany. Dla Polaka miała to być pierwsza walka od pamiętnego starcia z Mairisem Briedisem w połowie 2019 roku. Z powodu pozytywnego wyniku testu na swój kolejny pojedynek […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Czy warto było na ten mecz czekać?

Ach, cóż to był za cios w serca wszystkich prawdziwych fanów futbolu. Wczoraj wieczorem wielu z nas miało już przyszykowane czipsy i batony, by poza zmysłami wzroku i słuchu, pieszczonymi przez transmisję z meczu Arka Gdynia – Korona Kielce, rozkosz przeżyły też smak i powonienie. Niestety, w wyniku zmrożonej murawy w Gdyni, na te piłkarskie […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Niezasypana dziura po Jóźwiaku. Lech wciąż czeka na Sykorę

Wydawało się, że najtrudniejszym wyzwaniem stojącym przed Lechem Poznań w kontekście letniego okna transferowego będzie zastąpienie Christiana Gytkjaera. Duńczyk regularnie strzelał gole, został w poprzednim sezonie królem strzelców, był napastnikiem trzymającym wysoki poziom przez trzy pełne sezony. Ale tę lukę udało się załatać – i to może nawet z nadwyżką – Mikaelem Ishakiem. Ale nieoczekiwania […]
03.12.2020
Weszło
03.12.2020

Wspomnienie wielkich dni i polskie akcenty

Dla wielu może się to wydawać szokujące, ale dzisiaj jest więcej meczów niż tylko Arka – Korona o 12.00 i Benfica – Lech o 21.00. Choć z polskiej perspektywy nie ma niczego ważniejszego od boju poznaniaków o kolejne pieniądze z UEFA, to jednak Liga Europy dzisiaj przygotowała aż 23 inne spotkania, z których przynajmniej trzy […]
03.12.2020