post
Avatar

Opublikowane 29.09.2020 10:09 przez

redakcja

– Przepisy sanitarne? Dla mnie fikcja. Pokazówka. Nie jesteśmy w stanie tak idealnie o to zadbać. Dla mnie sytuacja z Błaszczykowskim była absurdalna, śmieszna. Robi sobie zdjęcie z kibicem i nie może wracać z drużyną. A przecież w tygodniu spotyka się albo samemu, albo poprzez rodzinę, setki ludzi, w kolejkach czy gdziekolwiek. Nie jesteśmy w stanie wyizolować wszystkich. Musimy się pilnować, dbać, do tego nawołuję. Ale nie jesteśmy w stanie w stu procentach zapobiec – w ankiecie “Weszło z butami” w programie “Weszłopolscy” tym razem rozmawiamy z Damianem Zbozieniem, byłym stypendystą premiera, fanem zespołu Kapela Ciupaga, piłkarzem Wisły Płock.

***

Wąs Baszkirowa czy fryzura Lipskiego?

Szczerze, chyba fryzura Lipskiego mimo wszystko.

Trenowanie sprintów ze Stokowcem czy wyjazd na Bali ze Sławkiem Peszko?

Z trenerem Stokowcem już trenowałem, a ze Sławkiem nigdzie nie byłem, to może bym jednak nie wybrał.

Wciąż nikt nie wybrał trenera Stokowca. Nie za dobrze wam się układało w Zagłębiu Lubin, aczkolwiek nie udzieliłeś żadnego wywiadu w duchu ostatnich wypowiedzi byłych piłkarzy Lechii.

Zespołowi szło, odpalił, dobrze funkcjonował, nie było potrzeby zmian. Miałem rolę jaką miałem, coś z tego wyciągnąłem. Natomiast chciałem grać więcej, toteż zamieniłem klub na Arkę. Nie ma w tym drugiego dna.

Gdybyś mógł do swojego warsztatu piłkarskiego zaimportować jedną rzecz – byłby to wślizg Pawelca czy zewniak Pospisila?

Zewniaczek by się przydał bardziej. Wślizgi gdzieś w moim repertuarze występują, zewniaki nie.

Liczyłeś ile asyst masz po rzutach z autu?

Sporo tego było. Nawet ze trzy, cztery bezpośrednie, ale dużo pośrednich – ktoś przedłużył i spadło. Tak strzelali Vejinović, Siemaszko… Troszkę tych autów było. Stałe fragmenty ostatnimi czasy są mocną stroną ligowych drużyn, to mocna broń, i fajnie, trzeba z tego korzystać.

Przepisy sanitarne – jedna wielka fikcja czy wszyscy skrupulatnie ich przestrzegamy?

Przepisy sanitarne? Dla mnie fikcja. Pokazówka. Nie jesteśmy w stanie tak idealnie o to zadbać. Dla mnie sytuacja z Błaszczykowskim była absurdalna, śmieszna. Robi sobie zdjęcie z kibicem i nie może wracać z drużyną. A przecież w tygodniu spotyka się albo samemu, albo poprzez rodzinę, setki ludzi, w kolejkach czy gdziekolwiek. Nie jesteśmy w stanie wyizolować wszystkich. Musimy się pilnować, dbać, do tego nawołuję. Ale nie jesteśmy w stanie w stu procentach zapobiec.

Tylko jeden spadkowicz – czeka nas najnudniejszy sezon w historii?

My, Polacy, jesteśmy mistrzami w szukaniu emocji, budowaniu napięcia. Na pewno do końca będzie wesoło.

ESA z 18 zespołami – jestem na tak czy na nie i dlaczego?

Jestem na tak. Wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z punktu widzenia piłkarza, dużo lepiej: więcej zespołów, więcej pracodawców, więcej miejsc pracy. Każdy chce grać w ESA. Ja jestem za tym, żeby grać jak najwięcej…

Ale będzie mniej spotkań.

Spotkań mniej, natomiast więcej drużyn. Mnie się to od początku podoba. ESA 37 też miała swoje plusy, emocji było sporo, do końca się walczyło czy o utrzymanie, czy o puchary. Natomiast jestem za powiększeniem ligi.

Oferta z KS Wieczysta z zarobkami dwa razy większymi niż masz teraz – odrzucam czy lecę się pakować?

Szczere, na dziś odrzucam. Ale za dwa, trzy lata mogą dzwonić. To są moje rejony, gdzieś bliżej Krakowa chętnie bym wjeżdżał. Śmiałem się, żę niech porobią awanse akurat, a ja przyjdę. Z tym, że znajomi się śmieją, że jak porobią awanse, to mnie nie będą chcieli. Życie szybko zweryfikuje.

Na gotowe byś chciał przyjść.

Wiadomo, każdy by chciał. To pół żartem, pół serio.

Oferta ze średniaka Serie B – od razu kasuję czy lecę się pakować?

Nie no, nie że od razu lecę się pakować. Musiałbym siąść na chłodno, wszystko przemyśleć. Nie byłaby to taka oferta, gdzie w pięć sekund podjąłbym decyzję.

Studia – tak, bo warto mieć alternatywę, czy nie, bo wolę w 100% skupić się na piłce?

Uważam, że zdecydowanie tak. To jest moja bolączka, że tego nie skończyłem. Pluję sobie w brodę. Jak ktoś jest młody, ambitny, pogodzi wszystko. Nie jest to łatwe, ale wszystko jest do pogodzenia jak ktoś bardzo chce.

Sodówka. Pamiętasz, czy miałeś taką kiedyś?

Czy ja wiem, czy była? Trzeba znajomych pytać. Może na początku w Piaście, gdzie wskoczyłem do składu i zaczęło nam lepiej iść. Ale to nigdy nie były takie Himalaje sody. Pokora jednak zawsze mnie cechowała, jak już, to raczej w drugą stronę – za mało w siebie wierzyłem. Miałem za mało wiary we własne możliwości. Im dłużej gram, tym bardziej to widzę. Nigdy nie byłem i nie będę wirtuozem, ale też przez lepsze zespoły przewijali się zawodnicy, którzy gwiazdami nie byli. Można było wcześniej w siebie uwierzyć i więcej z kariery wycisnąć.

Ile statystycznie piw wypijasz po wygranym meczu? Można się pomylić o dziesięć.

Jedno max. Nie lubię piwa, nie jestem piwoszem.

Pochodzisz z gór, to może inne trunki? Śliwowica Łącka.

To w zimę. Nie przesadzam z alkoholem, ale jeśli już, to prędzej jakieś whisky niż piwo.

Kiedy mam dwa dni wolnego i muszę się zresetować, to…

Biorę rodzinę i wyjeżdżamy do znajomych, rodziny, czy po prostu gdzieś w jakieś ciche miejsce, gdzie można odpocząć. Wcześniej bardziej w muzykę i instrumenty uciekałem. Pamiętam, jeszcze na wypożyczeniu w Sandecji bardzo ceniłem sobie czas z kapelą góralską. Nie grałem z nimi na stałe, ale chodziłem na próby, mega pomagało. Kibice mają różne opinie, ale zapewniam, my piłkarze bardzo przeżywamy, jak nie idzie. Takie hobby, odskocznia, jest bardzo potrzebne.

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Płocku?

Nad Wisłę. Na deptaczek. Jest naprawdę bardzo fajnie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Płockiem. Nastawiałem się, że będzie ciężko, wyobrażałem sobie, że to będzie coś a’la Bełchatów. Natomiast pięknie jest i polecam wszystkim odwiedziny Płocka.

Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Bełchatowie?

Nauczyć się gotować i do siebie. Raczej ciężko gdzieś zabrać.

Czyli na hot-doga! Co zamawiasz, gdy masz cheat day?

Jakiegoś burgerka. Pizza przeważnie jest w szatniach po meczach, więc pizzę rzadziej.

Gdybyś miał iść w życiu tylko na jeden koncert, jaki by to był?

Kapeli Ciupaga, mojej byłej. Rozwijają się, polecam wszystkim, na Youtube mają coraz więcej klipów, zapraszam do odsłuchania. I zamawiania występów, bo grają też po imprezach okolicznościowych.

Miejsce na ziemi, w którym najbardziej chciałbyś zamieszkać?

Kraków. Natomiast czy to się uda, czas pokaże. Na pewno jak sobie wizualizowaliśmy przyszłość z rodziną, to blisko byłoby i do moich, i do żony rodzinnych stron. Ale różnie może się jeszcze życie potoczyć.

Robisz więc podchody pod Wieczystą.

Słyszałem, że sponsor Wieczystej to właściciel aptek. Szkoda, że nie działek, bo szukam działki, ale ceny są kosmiczne. Ten Kraków może być ciężki w realizacji, bo jednak troszeczkę te ceny odstraszają i plany mogą się zweryfikować.

Matura – zdałeś bez problemu, czy walczyłeś o przetrwanie?

Zdałem bez problemu.

A ulubione przedmioty szkolne?

W-f. Nie ma co się oszukiwać. W-f i muzyka. Nie sprawiała mi nauka mega przyjemności, ale pochodzę z takiego domu, gdzie sport to było raczej moje marzenie niż wszystkich. Musiałem się mocno uczyć – bracia też się dobrze uczyli, a podstawą była zasada: świadectwo z paskiem albo zakaz treningu. Chcesz grać, musisz się uczyć, więc chcąc grać, musiałem siedzieć przy książkach. Nie miałem natomiast problemu z nauką, czy w gimnazjum, czy w liceum, raz załapałem się nawet na stypendium premiera. Problemów nie było. Natomiast w Warszawie postawiłem już na to, żeby przebić się w piłkę.

Gdybyś został za coś niesłusznie oskarżony, a sprawę w sądzie miałby prowadzić jeden z ekstraklasowych arbitrów, to którego z nich najbardziej byś sobie życzył?

Tomka Musiała bym poprosił. Nie wiem czy zna się na prawie, ale bardzo sympatyczny człowiek, poznaliśmy się gdzieś i myślę, że by mnie wybronił.

Niedziela bez handlu – zabieranie wolności, czy dawanie wolności?

Z perspektywy czasu: więcej korzyści. Ludzie przyzwyczaili się, a teraz ten czas spędzają inaczej, a nie w galeriach. Wcześniej często szli na łatwiznę, teraz muszą pokombinować. Na początku nie optowałem za żadną opcją, z perspektywy spoko, da się coś zaplanować i fajnie spędzić czas.

Gołębie w miastach – sypać im ziarno, czy traktować miotaczem ognia?

W Krakowie podejrzewam, że miotaczami ognia, bo na rynku jest ich dużo. Ja nigdy z gołębiami nie miałem problemu, ani w Gdyni, ani w Bełchatowie.

Julia Wieniawa czy Wiktoria Gąsiewska?

Nie kojarzę Wiktorii, więc Wieniawa.

Największy sportowiec w historii Polski?

Robert Lewandowski. Tak na szybko też Adam Małysz, ale Robert to jednak maszyna. Myślę, że długo będzie ciągle Robert.

Największy Polak?

Jan Paweł II.

Gej w szatni – nie miałbym z tym problemu, czy byłoby to dla mnie nie do zaakceptowania?

No nie, raczej nie do zaakceptowania. Miałby przede wszystkim ciężko ze sobą, gdyby to wyszło na jaw. Musiałby rozwiązać kontrakt, tak mocny psychicznie chyba nikt nie jest.

Szatnia by tak reagowała czy z jakiego powodu musiałby rozwiązać kontrakt?

Szatnia nie przyjęłaby tego dobrze, to jest specyficzne środowisko. Też dużo zależy od zachowania takiej osoby. Na pewno są tacy, którzy się ukrywają, ale nie wiem, czy ktoś będzie pierwszy i się przyzna.

Gdybyś dostał ofertę z BVB, a tam w szatni byłby zadeklarowany homoseksualista, to powiedziałby “nie”?

Ja nie jestem homofobem. Nie mam problemów, tylko w szatni myślę, że taka osoba miałaby duży problem na na dłuższą metę. Znam osoby homoseksualne, jeśli w mojej obecności zachowują się normalnie, nie mam z tym żadnego problemu. Nie lubię natomiast takiego cyrku, skandowania. Uważam: żyjcie sobie spokojnie, w swojej przestrzeni. Jak ktoś cały czas afiszuje się, walczy – pod tym kątem to denerwuje. Żyjemy w chrześcijańskim kraju, to nie jest normalne. Natomiast potrafię być tolerancyjny, nie chodziłbym i nie szykanował. Ale nie każdy w szatni ma takie podejście jak ja, mogłoby być ciężko.

Rozmowy motywacyjne z kibicami – patologia czy podwójna mobilizacja?

Po środku. Generalnie wiadomo, że nie wykorzenimy tego całkiem, potrafię też zrozumieć frustrację kibiców, to osoby, które kochają klub, są za nim, chcieliby jak najlepiej. Ale tak jak na Widzewie, gdy po awansie wchodzi ktoś na murawę, dostaje się najmłodszemu… to patologia. Jest jakaś nieprzekraczalna granica. W Gdyni mieliśmy nieraz rozmowy przed derbami, ale one były prowadzone w takim spokojnym duchu, że koniec końców dodawały powera, żeby wykrzesać z siebie jeszcze więcej. Nigdy nie przekraczały granicy przyzwoitości.

PDW – patologia czy miły gest trybun?

Miły gest trybun.

Ale mówiłeś przed chwilą, że żyjemy w chrześcijańskim kraju. Przestępstwa nie są chrześcijańskie.

Różne są sytuacje, że ktoś trafia do więzienia – nie każdy morduje. Popełni się błąd, ekipa pozostaje. Nie pochwalam, że to jest super, ale zapominać o bliskich, znajomych, odwracać się od swoich ludzi, też nie jest fajnie.

Najlepszy piłkarz w Ekstraklasie?

Na początku tego sezonu Jimenez.

Największy bandyta w lidze?

Teraz nikt mi nie przychodzi do głowy, chyba nie ma takiego jednego zawodnika.

A kiedyś?

Kuba Tosik, ale też ostatnio grał rozważniej.

Postać w piłce, która zalazła ci za skórę?

Nie mam takiej.

Który kolega z drużyny napisałby najlepszą autobiografię?

Adaś Marciniak. Może nie biografię, ale po prostu książkę ze swoimi historiami, czyli też historiami znajomych, które po dwóch latach stają się jego historiami. Tak jest z Adasiem, że jak komuś się coś przydarzy, to po kilku latach już jemu się przydarza. Adaś napisałby bestseller.

Piłkarz o najszerszych horyzontach?

Też Adasia bym dał. Przykład gościa naprawę nietypowego, nieprzeciętnego.

Piłkarz, któremu piłka uratowała życie?

Czy ja wiem. Każdemu z nas gdzieś to życie pomogła ustawić. Domyślam się do czego pijecie, ale nie mogę tak na szybko znaleźć żadnego ananaska.

Kto najlepiej poradzi sobie po karierze?

Adaś Marciniak. Mam paru takich kolegów, Adaś na pewno, fajnie poinwestował. Janek Gol też się odnajdzie. Poprzestańmy na nich.

Jaki największy zmarnowany talent widziałeś?

Wiele się słyszy o Igorze Sypniewskim, ale nie miałem takiej jednoznacznej osoby wśród swoich kolegów.

W Legii po wielu z was mówiło się, że mogą zrobić dużą karierę.

No tak, ale taki Wojtek Trochim – dalej gra. Nie powiedziałbym, że zmarnował. Mi się to kojarzy, że gdzieś kogoś pochłonęły inne rzeczy, hazard czy coś. Tak, że ktoś zaprzepaścił swoimi decyzjami, to nie pamiętam. Talentów było dużo, ale ktoś kwestie decydujące często nie były ich błędami, to na przykład kontuzje.

Bierzemy też takich pod uwagę.

To dla mnie Radek Mikołajczak. Robił olbrzymie wrażenie w Młodej Legii, przebijał się do pierwszej drużyny. Niestety zdrowie sprawiło, że tej kariery nie zrobił.

Który kolega ma największą wiedzę o Ekstraklasie i mógłbyś wystawić go do quizu o starych Słowakach?

Czy ja wiem. Szczerze, tak się chłopaki za bardzo nie interesują. Czytałem wywiad u was, że Kuzdra jest mega zainteresowany wszystkimi ligami. Ale ja Kuzdry nie znam, to go nie wskażę.

Możesz siebie wystawić.

Kogoś bym pamiętał z tych Słowaków. Z kilkoma grałem. Myślę, że wstydu by nie było.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 29.09.2020 10:09 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Weszło
20.04.2021

“Gdyby nie piłka poszedłbym w boks. Może mnie wezmą do FAME MMA?”

Jak okłamał nauczycielkę w szkole, że ma brata w więzieniu, żeby podwyższyć sobie oceny? Dlaczego kupował zegarki na AliExpress i sprzedawał je w lombardach? Co lubi zjeść w cheat day i dlaczego w Warcie może robić za klubowego dietetyka? Który piłkarz poznańskiego klubu przebija go w biznesach? Jaki kawałek z Chłopaków z Baraków lubi najbardziej? […]
20.04.2021
Weszło
02.03.2021

„Ulubiona mapa w CS-ie? Mapa Polski!”

Dlaczego na treningach piłkarze Stali Mielec nie muszą uciekać z muru, kiedy do rzutu wolnego podchodzi Petteri Forsell? Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Mielcu i dlaczego do Rzeszowa? Co czyni wyjątkowym Korteza? Dlaczego najlepszą mapą w CS-ie jest mapa Polski? Czy warto sypać ziarna gołębiom? Dlaczego trudno odpowiedzieć na pytanie, czy wolna niedziela handlowa […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
23.02.2021

Dariusz Pawłowski: Przy dobrej okazji mógłbym pocałować herb Górnika

 – Całowanie herbu? Jeżeli zawodnik jest związany z klubem i nie jest to robione na pokaz, to jak najbardziej. Ale gdy ktoś dopiero przyszedł do klubu i nie może mieć jakiś tam wielkich wspomnień związanych z klubem, to lepiej takich rzeczy nie robić. Ja jestem w Górniku od dziecka, tak więc przy dobrej okazji mógłbym […]
23.02.2021
Weszło
02.02.2021

„Po karierze najlepiej poradzi sobie Kucharczyk. Nawet nic nie będzie musiał robić!”

Wąs Baszkirowa czy fryzura Patryka Lipskiego? Oferta ze średniaka Serie B – przyjmuje czy odrzuca? Gdzie w Szczecinie zabrać dziewczynę na randkę i dlaczego nie nad morze? Słowanki czy latynoski? Julia Wieniawa czy Wiktoria Gąsiewska? Kto z szatni Pogoni najlepiej poradzi sobie po karierze i dlaczego będzie to Michał Kucharczyk? Adrian Benedyczak, piłkarz Pogoni Szczecin, […]
02.02.2021
Kanał Sportowy
27.10.2020

“Jesteśmy w takiej formie, że bez problemu puknęlibyśmy reprezentację San Marino!”

– Najlepszy piłkarz w Ekstraklasie? Kuba Błaszczykowski. A spoza Wisły największe wrażenie robi na mnie Pedro Tiba – mówi Dawid Szot z Wisły Kraków, bohater ostatniej ankiety “Weszło z butami”. Spisaliśmy dla tych, którzy wolą czytać niż słuchać, zapraszamy! Szoty czy drinki? Domyślałem się, że może się pojawić to pytanie. Ja alkoholu nie pijam. Trzeba […]
27.10.2020
Weszło
06.10.2020

Leszczyński: – Nie miałem sodówki. Po prostu nie byłem gotowy mentalnie na kadrę

O debiucie w reprezentacji i trudnościach z nim związanych. Talencie, który w wieku 15 lat położyli menadżerowie. Wyższości Gąsiewskiej nad Wieniawą. Gejach, którzy nie powinni się afiszować. O tym i o wielu innych kwestiach opowiedział w ankiecie Weszło z Butami Rafał Leszczyński, który zadebiutował w Ekstraklasie sześć i pół roku po… meczu w kadrze Adama […]
06.10.2020
Weszło
02.03.2021

„Ulubiona mapa w CS-ie? Mapa Polski!”

Dlaczego na treningach piłkarze Stali Mielec nie muszą uciekać z muru, kiedy do rzutu wolnego podchodzi Petteri Forsell? Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Mielcu i dlaczego do Rzeszowa? Co czyni wyjątkowym Korteza? Dlaczego najlepszą mapą w CS-ie jest mapa Polski? Czy warto sypać ziarna gołębiom? Dlaczego trudno odpowiedzieć na pytanie, czy wolna niedziela handlowa […]
02.03.2021
Weszło
02.02.2021

„Po karierze najlepiej poradzi sobie Kucharczyk. Nawet nic nie będzie musiał robić!”

Wąs Baszkirowa czy fryzura Patryka Lipskiego? Oferta ze średniaka Serie B – przyjmuje czy odrzuca? Gdzie w Szczecinie zabrać dziewczynę na randkę i dlaczego nie nad morze? Słowanki czy latynoski? Julia Wieniawa czy Wiktoria Gąsiewska? Kto z szatni Pogoni najlepiej poradzi sobie po karierze i dlaczego będzie to Michał Kucharczyk? Adrian Benedyczak, piłkarz Pogoni Szczecin, […]
02.02.2021
Kanał Sportowy
27.10.2020

“Jesteśmy w takiej formie, że bez problemu puknęlibyśmy reprezentację San Marino!”

– Najlepszy piłkarz w Ekstraklasie? Kuba Błaszczykowski. A spoza Wisły największe wrażenie robi na mnie Pedro Tiba – mówi Dawid Szot z Wisły Kraków, bohater ostatniej ankiety “Weszło z butami”. Spisaliśmy dla tych, którzy wolą czytać niż słuchać, zapraszamy! Szoty czy drinki? Domyślałem się, że może się pojawić to pytanie. Ja alkoholu nie pijam. Trzeba […]
27.10.2020
Weszło
29.09.2020

Zbozień: – Przepisy sanitarne to fikcja i pokazówka

– Przepisy sanitarne? Dla mnie fikcja. Pokazówka. Nie jesteśmy w stanie tak idealnie o to zadbać. Dla mnie sytuacja z Błaszczykowskim była absurdalna, śmieszna. Robi sobie zdjęcie z kibicem i nie może wracać z drużyną. A przecież w tygodniu spotyka się albo samemu, albo poprzez rodzinę, setki ludzi, w kolejkach czy gdziekolwiek. Nie jesteśmy w […]
29.09.2020
Weszło
01.09.2020

“Najbardziej podpadł mi kapitan Utrechtu. Mógłbym dosłownie pić jego krew”

“Weszłopolscy” zadebiutowali w Kanale Sportowym, a to oznacza kolejną odsłonę ankiety “Weszło z butami”. W nieco zmodyfikowanej formule, ale mamy nadzieję, że wciąż ciekawej. Z pytaniami między innymi o to, ile piw wypija po meczu, czy piłkarze przestrzegają zasad sanitarnych i jak zareagowałby na ofertę z Wieczystej Kraków, zmierzył się Filip Bednarek. Dowiedzieliśmy się także, […]
01.09.2020
Weszło
21.07.2020

Najlepszy piłkarz w lidze? Musiolik. Mówię poważnie!

Czy Sebastian Musiolik to najlepszy piłkarz w lidze? Taką teorię we wczorajszych Weszłopolskich zarzucił Igor Sapała. Jak ją uargumentował? Co łączy Justina Biebera i Krzysztofa Piątka? Jaką minę przy pokazywaniu kartki ma sędzia Myć? Ankieta “Weszło z butami” z Igorem Sapałą z Rakowa Częstochowa. Zapraszamy do przeczytania (i odsłuchu całej audycji!).  Skąd taki kierunek na […]
21.07.2020
Liczba komentarzy: 22
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
8 miesięcy temu

Polaczek Buraczek

Jurek ogorek
Jurek ogorek
8 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Dokładnie, nie jestem homofobem, ALE…, no ale niestety homofobem jesteś. I jeszcze, w ogóle co to za pytanie, największy polak XD faktycznie Janek papierzak drugi z tym kamieniem nad łbem dość wysoki jest.

DJ_BABABNG
DJ_BABABNG
8 miesięcy temu

Mam wrażenie że Zbozień w tej ekstraklasie gra trochę za to że jest sympatyczny, bo każdy kto trochę zna się na piłce to wie że granie to mu idzie słabo od lat.

pkvern
pkvern (@pkvern)
8 miesięcy temu

Nie zawsze czytam ten cykl, ale jeżeli już czytam to zawsze największym polakiem jest Jan Paweł II. Raz chyba ktoś wskazał na Wałęsę. Ciekawy jestem, czy kiedyś któryś piłkarz wskazał kogoś innego.

marek
marek
8 miesięcy temu
Reply to  pkvern

Myślisz, że oni maja pojęcie kim była np. Maria Skłodowska Curie?

DrMabuse
DrMabuse
8 miesięcy temu

Strasznie mnie smiesza te odpowiedzi na pytania o geja w szatni.
– Oj, nie, to by nie przeszło, to specyficzne środowisko, nie da rady.
– A jakby był gej w szatni w Bundeslidze?
– E no, spoko, przeciez ja nie jestem jakimś homofobem, nie mowilem przeciez o sobie tylko ogólnie o szatni, o środowisku.

I tak kazdy po kolei.
Powstaje pytanie – kto, do licha, tworzy to tajemnicze środowisko szatni, skoro za granicą za duża kasę nikt nie miałby z tym problemu??

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
8 miesięcy temu
Reply to  DrMabuse

Mam taką dygresję: śmieszne też jest to, że oni odpowiadają na te pytania tak, jakby rzeczywiście to tej Bundesligi mieli zaraz trafić i bali się, że na skutek ich odpowiedzi w ankiecie mogą tę szansę utracić.

Sruu
Sruu
8 miesięcy temu
Reply to  DrMabuse

A nie widzisz trochę różnicy między sytuacją gdzie w Twoim otoczeniu miałaby pojawić się osoba, która nie do końca pasuje i szczerze mówisz, że to może się nie udać, a sytuacją w której to Ty musisz zmienić otoczenie i tam ten problem prawdopodobnie już został rozwiazany?

Dla ludzi o marnej wyobraźni:

Jestem chemikiem. Nie wyobrażam sobie, żeby w mojej pracy szef wpadł na pomysł hodowli krów i miałoby się to udać. Potrafię jednak sobie wyobrazić, że gdzieś ludzie hodują krowy i u nich to działa, bo widzę mleko w sklepach.

O wiele łatwiej mogę sobie wyobrazić, że zmieniam pracodawcę i idę hodować krowy, niż to że mojemu pracodawcy taka zmiana się uda i jeszcze kiedyś będę hodował krowy u niego.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
8 miesięcy temu

Zacny chłopak, “potrafi być tolerancyjny”, “nie jest homofobem”, “nie chodziłby i nie szykanował” i “nie ma z tym żadnego problemu”. Oczywiście o ile geje “zachowują się normalnie” (w końcu “żyjemy w chrześcijańskim kraju, to nie jest normalne”) i “żyli sobie spokojnie, w swojej przestrzeni” no bo “jak ktoś cały czas afiszuje się, walczy (…) to denerwuje”. I ogolenie to dobry chłopaczyna, bo on to się o tych gejów w szatni tak naprawdę martwi, bo jak przestaną się ukrywać, to przecież jego koledzy, “nie są tacy jak on” i oni im żyć nie dadzą. To już lepiej niech dalej siedzą w tym schowku na miotły, przepraszam, własnej przestrzeni. Przypomniał mi się taki jeden mój kolega, co to twierdzi, że nie jest rasistą, po prostu murzynów nie lubi.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura
8 miesięcy temu

Rasizm a nie lubienie to nie jest tożsame.
Jak nie lubię Polek, ale Czeszki jak najbardziej to jestem rasistą? Albo jak mi się łysi nie widzą?
Co to za pierdololo?
Można nie lubić pewnej społeczności, jako ogółu, i jednocześnie mieć przyjaciół z danej społeczności.
Generalizowanie to nie rasizm. Tak samo jak preferencje osobiste.
Co innego jak ktoś twierdzi, że ktoś jest “gorszy” ze względu na cechy na które wpływu nie ma. Dla przykładu taka ANTIFA czy BLM to typowe rasistowskie ruchy.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
8 miesięcy temu

“Rasizm a nie lubienie to nie jest tożsame.” – jeśli nie lubisz kogoś tylko dlatego, że ma inny kolor skóry, to to jest właśnie rasizm w czystej postaci. Jak nie lubisz Polek, tylko dlatego, że są Polkami, to jest to polonofobia. Jak nie lubisz łysych, tylko dlatego, że są łysi to jest to peladofobia. “Można nie lubić pewnej społeczności, jako ogółu, i jednocześnie mieć przyjaciół z danej społeczności” – to akurat niewiele tu zmienia. “Generalizowanie to nie rasizm.” – to zależy co generalizujesz.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura
8 miesięcy temu

Widzę, że słabo się rozumiemy m
Kogoś (też grupy społecznej) nie lubić ze względu na wygląd czy zachowanie to nie jest rasizm.
Komuś przypisywać cechy (pozytywne albo negatywne) ze względu na wygląd czy zachowanie to jest rasizm.
Wyrażanie własnej opinii to nie jest rasizm.
Nie lubię małych dzieci bo tylko wrzeszczą i srają w pieluchy.
Katolicy to zakłamane mendy.
Arabowie to debile i brudasy.
Żaden Żyd nie powinien być bankierem, bo Żydzi to masoni i złodzieje.
Widzisz różnice czy kończymy temat?

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
8 miesięcy temu

“Kogoś (też grupy społecznej) nie lubić ze względu na wygląd czy zachowanie to nie jest rasizm” – jeśli nie lubisz całej grupy za jakąś wspólną cechę (rzeczywistą lub tylko im przypisaną) to jest to rasizm, lub jakiś rodzaj fobii, choćbyś to sobie wkręcał i tłumaczył sobie nie wiem jak. “Komuś przypisywać cechy (pozytywne albo negatywne) ze względu na wygląd czy zachowanie to jest rasizm.” – komuś – indywidualnie tak, ale nie całej grupie. “Wyrażanie własnej opinii to nie jest rasizm.” – no to chyba zależy jeszcze jaką opinię się wyraża.

Papaj
Papaj
8 miesięcy temu

Nie ma nic do gejów o ile ukrywają że są gejami bo tak wypada w chrześcijańskim kraju. A PDW uważa za miły gest. Folklor naszych ligowców.

Michał
Michał
8 miesięcy temu
Reply to  Papaj

Czytaj ze zrozumieniem, bo gość mówi ze nie gdy sie afiszują z tym bo chuj mnie to obchodzi ze lubi facetów i zabawy z nimi a co robi w domu to jego sprawa. A co masz do PDW ? Nikt nie pozdrawia pedofilów kapusi czy innych wykolejeńców tylko tych którzy na to zasługują

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
8 miesięcy temu
Reply to  Michał

Jakbyś nie skumał dlaczego te środowiska organizują te marsze, to między innymi dlatego, że mają z tym problem, że ktoś im próbuje wmówić, że mają siedzieć w domach i się ukrywać. “Nikt nie pozdrawia pedofilów kapusi czy innych wykolejeńców tylko tych którzy na to zasługują” – znaczy się, złodzieje, bandyci, chuligani i alimenciarze są już spoko?

Janczysko
Janczysko
8 miesięcy temu

A czy nekrofilia albo pedofila tudzież zoofila byś chciał mieć w szatni? Ludzie co z Wami? To już nie ma innych pytań?
Dlaczego nie pytacie jaki jest jego ulubiony kolor, czy dużo ma przyjaciół, czy umie wspinać się na drzewa?

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
8 miesięcy temu
Reply to  Janczysko

W sensie, takie pytania z portali randkowych lepsze?

Prezes Tysiąclecia
Prezes Tysiąclecia
8 miesięcy temu

“Który kolega ma największą wiedzę o Ekstraklasie i mógłbyś wystawić go do quizu o starych Słowakach?
Czy ja wiem. Szczerze, tak się chłopaki za bardzo nie interesują.”
A kto by się interesował ekstraklapą, nawet piłkarze tam grający przychodzą odjebać półtorej godziny i do domu

janusz
janusz
8 miesięcy temu

Komentarz usunięty, więc….
Nie dziwie sie, ze Arka spadła, jak grał w niej tak “ogarnięty” sportowiec jak Zbozień…..
Mdło się robi, gdy czyta jego wypowiedzi.
Sztampa, banał i utarte frazesy.
Ale traktowany jest jako oryginał.
…Gitara, kapela, człowiek z gór…..
Więc się nadaje…
do ‘rozmowy” w Weszlo.
Bo Zbozien to taki sam poziom jak Weszlo.pl
Jak tam organizacja wycieczek na mecze?
panie Stanowski???
Cisza zapadła w tej materii…..
A kiedy wywiad-rzeka z Czesiem Michniewiczem????

Sruu
Sruu
8 miesięcy temu

Prawda jest taka, że pierwszy ujawniający się gej w polskiej piłce nożnej z miejsca stałby się maskotką ruchu lgbt i celem ataków ich przeciwników. Momentalnie o drużynie zrobiłoby się głośno i wszystko byłoby postawione na glowie. Gej gra? Na 100% dzięki homopropagandzie. Gej nie gra? Homofobia. Podejrzewam, że nawet tolerancyjne osoby nie chciałyby być w szatni przez którą przechodzi taki front wojenny. Jedno nieprzemyślane zdanie i z miejsca grill w większości mediów. A na trybunach wiecznie Meksyk.

Rangouren
Rangouren
8 miesięcy temu

Wieniawy jakieś i inne Gąsiewskie..
Kim, kurwa, są Ci ludzie?

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021