post Jan Mazurek

Opublikowane 28.09.2020 15:37 przez

Jan Mazurek

– Jerzy Brzęczek przejdzie trzy kolejne testy. Jeśli wynik dalej będzie pozytywny, to też nic złego się nie stanie. To, że trener nie może usiąść na ławce trenerskiej, to nic specjalnego, nic wielkiego, nic zaskakującego, bo są różne sytuacje losowe, które mogą uniemożliwić selekcjonerowi poprowadzenie swojej drużyny z linii. Może być na przykład ukarany czerwoną kartką. Ostatnio widzieliśmy też taką sytuację w europejskim meczu Piasta, kiedy wiadome było, że trener Fornalik jest zarażony koronawirusem, więc gliwiczan poprowadził jego brat. W protokole meczowym trzeba wskazać dwóch trenerów, którzy mają ważne licencje. Oprócz selekcjonera Jerzego Brzęczka jest jeszcze pięć osób, które mają ważne licencje UEFA A. Na ten moment nie ma żadnych niebezpieczeństw i czegokolwiek, co stanowiłoby zagrożenie dla dalszych meczów kadry – mówił rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski, na antenie WeszłoFM. Zapraszamy. 

Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem. Wyszło to po standardowych badaniach czy trener zgłaszał gorsze samopoczucie?

Trener Brzęczek zgłosił gorsze samopoczucie. Czuł, że coś mu dolega i profilaktycznie od razu umówiliśmy badanie dla selekcjonera, które przyniosło wynik pozytywny, a trener dowiedział się, że niestety, jest chory na koronawirusa.

Jak Jerzy Brzęczek przechodzi chorobę? Poprawia mu się?

Rozmawiałem z nim dzisiaj i to co jest istotne, to fakt, że już nie ma gorączki, bo przez ostatnie dni miał wysoką temperaturę. Polepszyło się, temperatura spadła. Sam powiedział, że czuje się, jak przy grypie czy przy przeziębieniu. Ogólne osłabienie organizmu.

Poza trenerem wszyscy członkowie sztabu reprezentacji Polski przeszli badania?

To chyba najważniejsze, że nikt z pozostałych członków sztabu nie odczuwa żadnych dolegliwości. Nikt się nie uskarża, nikt nie odnajduje u siebie żadnych symptomów. W porozumieniu z naszym zespołem medycznym, z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim, uznaliśmy, że żeby mieć absolutną pewność, sztabowcy, którzy widzieli się z selekcjonerem w ubiegłym tygodniu, swoje testy na obecność koronawirusa w organizmie przejdą w środę. Ważne jest to, żeby zachować siedem dni odstępu od ostatniego kontaktu, a w minioną środę widzieli się panowie po raz ostatni.

Co w sytuacji, kiedy Jerzy Brzęczek, odpukać, nie będzie mógł poprowadzić reprezentacji Polski na najbliższych meczach kadry?

Przede wszystkim, i to należy podkreślić, zgrupowanie nie jest w żaden sposób zagrożone. Rozpocznie się ono w poniedziałek, piątego października, kiedy większość zawodników dotrze do Sopotu, gdzie będziemy przebywać przez dziesięć dni. Selekcjonera dzisiaj czeka kolejny test, następne testy zaplanowane są na środę i piątek, więc jeśli dadzą one wynik negatywny, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby  trener pojawił się na zgrupowaniu i poprowadził kadrę w meczach z Finlandią, Włochami i Bośnią i Hercegowiną.

Jeśli wynik dalej będzie pozytywny, to też nic złego się nie stanie. To, że trener nie może usiąść na ławce trenerskiej, to nic specjalnego, nic wielkiego, nic zaskakującego, bo są różne sytuacje losowe, które mogą uniemożliwić selekcjonerowi poprowadzenie swojej drużyny z linii. Może być na przykład ukarany czerwoną kartką. Ostatnio widzieliśmy też taką sytuację w europejskim meczu Piasta, kiedy wiadome było, że trener Fornalik jest zarażony koronawirusem, więc gliwiczan poprowadził jego brat.

W protokole meczowym trzeba wskazać dwóch trenerów, którzy mają ważne licencje. Oprócz selekcjonera Jerzego Brzęczka jest jeszcze pięć osób, które mają ważne licencje UEFA A. Na ten moment nie ma żadnych niebezpieczeństw i czegokolwiek, co stanowiłoby zagrożenie dla dalszych meczów kadry.

Na poprzednim zgrupowaniu wdrożone zostały specjalne procedury bezpieczeństwa i profilaktyki. Teraz to będzie podtrzymane? Ułatwieniem logistycznym jest fakt, że całe zgrupowanie będzie miało miejsce w Polsce. 

To będzie duże ułatwienie. Dobrze się składa, że pierwsze dwa wrześniowe mecze mieliśmy wyjazdowe. W tym w Bośni i Hercegowinie, która wydaje się najtrudniejsza do organizacji meczów. Wiemy, że z biegiem jesiennych dni, miesięcy, co roku właściwie, sytuacja grypowa jest trudniejsza, więc łatwiej jest kolejne mecze grać w kraju. Procedury zostaną utrzymane, bez względu na sytuację, która teraz ma miejsce, i tak wszyscy, jutro, przechodzilibyśmy testy na obecność koronawirusa w organizmie. Bo taki był plan, żeby tydzień przed kolejnym testem być już wcześniej przetestowanym. Powtórzę: siedem dni to okres, w którym wirus potrafi się inkubować i wtedy ten wynik testu na pewno jest wiarygodny.

Zgrupowanie będzie organizowane zgodnie z tym, co jest zapisane w protokole UEFA Return to Play w ramach zasad bezpieczeństwa, profilaktyki, testowania, reżimu sanitarnego i utrzymywanie dystansu społecznego, co też oznacza, że tak jak to miało miejsce we wrześniu, będziemy odizolowani w hotelu. Nie będziemy organizować żadnych spotkań. Ani z mediami, ani z kibicami. Konferencje prasowe będą odbywać się online. Z jedną różnicą – konferencje prasowe stadionowe mogą być organizowane z udziałem dziennikarzy. Przed i po meczu. Określa to protokół UEFA. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Planujemy wpuścić przedstawicieli mediów na konferencje. Z tym, że wejście będą mieli tylko dziennikarze akredytowani. A tych wydamy nie tylko, co zazwyczaj, bo są określone reguły, co do liczby miejsc na trybunie prasowej.

Jak często podczas zgrupowania badani będą zawodnicy i sztab szkoleniowy?

 W czasie zgrupowania odbędą się trzy testy. Też wynika to z protokołu UEFA. Test powinien zostać przeprowadzony przez gospodarza, nie wcześniej niż 48 godzin przed planowanym spotkaniem. Oznacza to, że w naszym przypadku testy przeprowadzimy piątego października. Wieczorem, przed meczem z Finlandią. Następnie w piątek, dziewiątego października, przed meczem z Włochami. I na koniec dwunastego października. Dzień po meczu z Włochami i dwa dni przed meczem z Bośnią i Hercegowiną.

Prowadziliśmy rozmowy z UEFA o możliwości wpuszczenia kibiców na stadion?

Wystosowaliśmy pismo do UEFA. Dwa albo trzy tygodnie temu. Prosiliśmy o zastanowienie się, czy nie można pójść w kierunku takim, żeby to lokalne przepisy w danym kraju decydowały o tym, czy można wpuszczać fanów na stadion i w jakiej liczbie. Sprawa ta była przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA. Akurat przy okazji finału w Bukareszcie. Był tam też prezes Zbigniew Boniek. Oglądałem konferencję po tym posiedzeniu. Prezydent Ceferin nie powiedział na niej niczego wiążącego. Na ten moment sytuacja się nie zmienia. Nie ma formalnych decyzji, które miałyby dać zgodę na wpuszczenie kibiców. Jeszcze zostało dziesięć dni do meczu z Finlandią. Cały czas wierzymy, że UEFA podejmie jakąś decyzję. Jakakolwiek by ona nie była. Lepiej wiedzieć, czy można, czy nie można, niż trwać w stanie zawieszenia. Niekoniecznie to komukolwiek pomaga.

Wszyscy powołani zawodnicy będą mogli przyjechać? Czy może ktoś dostał zakaz od klubu?

Niestety, ale znowu MLS postawił się reprezentacji. Inna sprawa, że wiedzieliśmy już wcześniej, że Przemek Frankowski nie pojawi się na zgrupowaniu. Znamy jego problemy z przywodzicielem. W piątek wieczorem MLS przysłał do nas pismo. Ustosunkujemy się do niego, bo powołują się na dziwne sprawy, mówiąc, że jest jesień i łatwiej się zarazić. Przepisy FIFA są jasne. W ubiegłym miesiącu, kiedy FIFA wprowadziła tymczasowe przepisy, było jasne, że dotyczą one jedynie wrześniowego okienka, jeśli chodzi o mecze reprezentacji. Na ten moment FIFA czegoś takiego nie wydała, więc wszystko odbywa się zgodnie z tym, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, więc trzeba wysyłać powołanie na piętnaście dni przed początkiem zgrupowania. Jeśli dotrzyma się terminu, to żaden klub nie ma narzędzi do tego, żeby zatrzymać zawodnika. Oczywiście, zawsze ostatnie słowo należy do piłkarza.

Inne kluby w żaden sposób nie protestowały. Oczywiście pytają. Proszą, żebyśmy dzielili się wynikami testów zawodników. Oni dzielą się z nami. Kluby chcą więcej informacji niż zazwyczaj, ale tego też wymagają lokalne przepisy. Tak jak na przykład w przypadku Roberta Lewandowskiego. Wczoraj kontaktowała się ze mną team manager Bayernu. Prosiła o dokładne informacje, kiedy Robert ma przyjechać, gdzie będziemy przebywać, czy będziemy gdzieś lecieć. Takie informacje muszą przekazać zgodnie z przepisami landu Bawaria.

ROZMAWIALI MONIKA WĄDOŁOWSKA I DANIEL CIECHAŃSKI

Fot. Fotopyk

Opublikowane 28.09.2020 15:37 przez

Jan Mazurek

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 15
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fred
Fred

Bezobjawowy koronapierdolec zaatakowal ?? Niesamowita historia .. Ale Brzeczycho przezyje ? Jakie sa rokowania ? Ponoc Lewy ma tez bezobjawowo zlamana lewa noge .. Istna PANDEMIA

wiesiek paleta
wiesiek paleta

cymbale przecież jest jasno napisane, że miał Brzękol miał gorączke

emjot
emjot

kolejny wyklęty przez koronawirusa
dżizas kurwa ja pierdolę

dyneck
dyneck

Ja mam gorsze samopoczucie zawsze po meczu kadry Brzęczka,a tak na serio to mysłę,że to jak selekcjoner przechodzi koronawirusa to świetny temat na kolejną książkę.”W izolacji”-kontynuacja bestselleru „W grze”

Jacek Cieloch
Jacek Cieloch

brzeczek proponuje profilaktycznie izolatka do konca euro, a aferzysta boniek pod cele

Sławomir Toczek
Sławomir Toczek

Czy to prawdziwy Jacek ? Czy kopia kopii, kopii ? Dokąd zmierzamy ? Tyle pytań tak mało odpowiedzi

Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg
Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg

Tak jak myslalem, ci oszusci po prostu na grype czy przeziebienie mowia „covid19/korona wirus” i wynik od razu „pozytywny” bo przeciez ma temperature i mierza i raz temperatura ma znaczenie a potem nie ma – przeciez grype i przeziebienie ma kazdy raz na jakis czas. Zyjemy w syfilizacji DURNIOW KUREW I ZLODZIEI, wiec nic dziwnego ze cymbaly sie boja i wierza w tej masonskie bajeczki dla dupokratycznych mikrocefali.

Adek
Adek

Nic dodać nic ująć. Ten wirus najbardziej sieje spustoszenie w mózgu i zakaża rozum niszcząc przy tym zdrowy rozsądek i wyłącza logiczne myślenie. Ludzkość jest zagrożona ale powodem na pewno nie jest żaden wyimaginowany wirus.

fiut w marmoladzie
fiut w marmoladzie

Kadrę do zwycięstwa poprawdzi, Stokowiec. Lechię, Kafarski

Tylko w Chicago
Tylko w Chicago

Brzęczek stanął nad grobem, miał gorsze samopoczucie.

nemo
nemo

Trener Brzęczek walczy z koronawirusem systemem 6-3-1.
Powodzenia w szybkim powrocie di zdrowia.

Kristof.
Kristof.

Przynajmniej u tego niby trenera aby jedne coś pozytywnego!!!

Tęczowy Rebe Icchak Knoblauch
Tęczowy Rebe Icchak Knoblauch

Agresywny stosunek analny jest doskonałą receptą na wzbudzenie zaufania u partnera

Król Jankowiak rucha Krawczyka
Król Jankowiak rucha Krawczyka

nawet tutaj musisz o legii pisac?

KochamStanusia
KochamStanusia

UWAGA! TO JEDYNY POZYTYWNY WYNIK Brzęczka w tym roku! 😀

Weszło
24.10.2020

Bramkarze i obrońcy zadowoleni, widzowie niekoniecznie

Im dalej w las z sobotnią Ekstraklasą, tym gorzej. Jeżeli ktoś dziś ograniczył się do meczu Wisły Kraków z Podbeskidziem, zaoszczędził dużo czasu i zdrowia. Już Śląsk z Jagiellonią ciężko się oglądało, a Pogoń z Legią chyba jeszcze gorzej. Remis 0:0 nie krzywdzi żadnej ze stron (jeśli zapomnimy o widzach), ale mimo wszystko jest ze […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Litość to zbrodnia. Ajax pakuje Venlo trzynaście bramek!

Od pewnego czasu w europejskim futbolu widać mocny zwrot w kierunku radosnej ofensywy. Nawet na najwyższym poziomie zdarzają się wyniki takie jak 8:2 czy 7:2, remontady na pięć bramek i inne anomalie, których nie widzieliśmy od wielu lat. Ale nawet na tle tych festiwali bramkowych, Ajax Amsterdam wypada wyjątkowo. Dzisiaj Holendrzy rozjechali Venlo 13 do […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

VAR znów psuje widowisko w Premier League. Chelsea remisuje z Manchesterem United

To już przekroczyło wszelkie granice absurdu i zwyczajnie dobrego smaku. Kolejny mecz Premier League został w niezrozumiały sposób wypaczony przez źle funkcjonujący system wideoweryfikacji. Tym razem ofiarą sędziów odpowiadających za obsługę VAR-u padła Chelsea, która nie otrzymała ewidentnego rzutu karnego. No i koniec końców bezbramkowo zremisowała z Manchesterem United. Wielbłąd arbitrów Oczywiście nie twierdzimy, że […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Bida z Jędzą, czyli jak padały w tym tygodniu gole dla Śląska

Gdy Bartosz Bida wchodził do Ekstraklasy, dawał nam bardzo mało okazji, by trochę pobawić się jego nazwiskiem. Bidy zdecydowanie nie było – chłopak strzelił pierwszego gola poprzedniego sezonu, do końca rundy dorzucił jeszcze dwa trafienia, asystę, wywalczenie karnego i generalnie recenzje zbierał niezłe. Wiosna była słabsza, ledwie z momentami, a teraz chyba już najwyższa pora […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Futbol jest prosty. Schalke grało na 0:0, więc dostało 0:3

Potrafimy sobie wyobrazić lepsze okoliczności niż te, w których przystępowało Schalke do derbów z Borussią Dortmund. Królewsko-Niebiescy gniją w strefie spadkowej, przed tym spotkaniem mieli ledwie punkt i absolutnie zawstydzający bilans bramek 2:17. No, to tak jakby iść na rozmowę o pracę w garniturze pamiętającym czasy podstawówki i dodatkowo mokrym, z gołębim plackiem na ramieniu. […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

El Clasico da się lubić. Puste Camp Nou dla Realu

Mieliśmy trochę obaw. Że będzie sztywno, nudziarsko, bez błysku. Powtarzaliśmy, że to już nie to samo, że era epickich meczów Barcelony z Realem przeminęła i że może czekać nas ciężkostrawne danie dwóch hiszpańskich ekip w przeciętnej formie, tylko reklamowane jako wielki hit. Ale tak się nie stało. I dobrze. W El Clasico nie zabrakło wszystkiego, […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

Jeden (!) kontakt z piłką w El Clasico. Griezmann, czyli piłkarz-widmo

Nie będziemy dowodzić, że Barcelona poległa w El Clasico przez Antoine’a Griezmanna, bo kataloński klub ma znacznie więcej problemów. „Królewscy” nie musieli wcale zagrać wielkiego meczu, by wiele z nich obnażyć. A jednak trudno przejść obojętnie obok tego, czego dokonał francuski napastnik w dzisiejszym spotkaniu z Realem. Griezmann pojawił się na boisku w 82 minucie […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Kolejny dzień w biurze Lewandowskiego. Tym razem hattrick z Eintrachtem!

Dla niektórych „normalny dzień w biurze” to stosik przejrzanych i podpisanych papierów, dla innych jakaś liczba sprzedanych produktów, a dla Roberta Lewandowskiego – strzelanie w Bundeslidze. Od lat wiemy, że nie sprawia mu to żadnych problemów, czasy się – niestety, jak widzimy – zmieniają, a Polak jest wciąż niczym świetnie zaprogramowana maszyna. Ładuje bez opamiętania […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Obelga roku 2020 – bronisz jak Podbeskidzie

Można czasami w defensywie dać ciała. Oczywiście, błędy się zdarzają i bywa tak, że ktoś się machnie, ktoś inny nie pokryje. Ale Podbeskidzie jest prawdziwą kumulacją nieudanych żartów w obronie. Czy dzisiaj do przerwy w Krakowie beniaminek wyglądał jak zespół słabszy? No nie. Mało tego – „Górale” byli nawet lepsi od „Białej Gwiazdy”. Ale co […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

Jedna pozycja, inna mentalność. Kepa kontra De Gea

Wywiady z byłymi piłkarzami utwierdzają w przekonaniu, że psychika ma kluczową rolę w przebiegu kariery zawodnika. Mówił o tym Alan Shearer, mówili bracia Żewałkow, Alessandro Del Piero, cała plejada wielkich i nieco mniejszych, z kraju i spoza Polski. Siła mentalna pozwala się podnieść w najtrudniejszych momentach kariery, a jej brak powoduje, że nagle lądujesz na […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

Fabiański zatrzymuje City. Coś wyraźnie nie działa w ekipie Guardioli

Jedenaste miejsce w tabeli po pięciu spotkaniach, zaledwie osiem punktów na koncie. Nie takiego początku sezonu oczekiwali kibice Manchesteru City. „Obywatele” dziś tylko zremisowali z West Hamem United 1:1 i naprawdę nie zachwycili swoją postawą. Choć trzeba im oddać, że w końcowej fazie spotkania wykreowali sobie kilka znakomitych szans do wyjścia na prowadzenie. Ale w […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

Trenerscy bliźniacy czyli Ole Gunnar i Frank

Ole Gunnar Solskjaer i Frank Lampard mają o tyle podobny przebieg karier trenerskich, że można się właściwie zastanawiać, czy podobnie jak filmowe rodzeństwo Skywalkerów nie zostali przypadkiem rozdzieleni przy narodzinach. Szkoleniowcy Manchesteru United oraz Chelsea znów staną naprzeciw siebie w sobotnim meczu na Old Trafford. Każdy z nich wszedł obecnie w etap pracy, z którego […]
24.10.2020
Live
24.10.2020

LIVE: Czy Pogoń wciąż ma patent na Legię?

W wielu polskich domach ta sobota będzie koszmarem. Żona trzyma pilota, już od godziny puszcza bańki mydlane, oglądając West Ham United z Manchesterem City. Ojciec, fanatyk La Liga, całe mieszkanie zawalone programami meczowymi El Clasico już się zbliża. A tu przecież syn chciałby Wisłę Kraków obejrzeć. Jakie to szczęście, że macie nas – napiszemy wam […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Czy da się pokonać człowieka, który siłował się z niedźwiedziem?

Historie o wojownikach z dalekiego Kaukazu momentami ocierają się o śmieszność. Przypominają bardziej legendy ludowe z domieszką scenariuszy rodem z anime. Ale Chabib Nurmagomedow pokazał światu, że gdzieś na kaukaskiej wiosce naprawdę może narodzić się facet zdolny do zapasów z niedźwiedziami i do dominacji w Lidze Mistrzów sportów walk. Dagestański Orzeł dziś znów stanie do […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

Czy mamy jakieś oczekiwania przed El Clasico?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to już nie jest mecz o tej samej randze, co kiedyś. Nie zmienia to faktu, że dzisiejsze „El Clasico” przyciągnie przed telewizory setki milionów kibiców z całego świata. Problem polega w tym, że rozsiądą się w swoich kanapach bardziej z sentymentu niż… możliwości obejrzenia futbolu na najwyższym poziomie. Na Camp […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Czy Jagiellonia dziś zatęskni za Steinborsem?

Śląsk Wrocław wraca z tournee po Mazowszu, w którym zaprezentował się tak, że zachodzi podejrzenie, iż przegrałby nawet z zespołem pieśni i tańca Mazowsze. Dzisiaj gra jednak u siebie, gdzie jest zupełnie inną drużyną, dla odmiany poważną. Jeśli jednak i dzisiaj u siebie zagra padlinę, to da jeszcze więcej paliwa pod ogień krytyki, jaka wylała […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

El Clasico kibicowsko. Od chuligańskich burd po pandemię

Dzisiejsze El Clasico będzie pierwszym w historii bez udziału publiczności. Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją. Choć wielu stadionowych podróżników uważa, że w czasie tej rywalizacji atmosfera jest iście piknikowa, to bez wątpienia brak kibiców wpłynie na ogólną jakość widowiska. Jeżeli ktoś miał kiedyś okazję obejrzeć na żywo starcie FC Barcelony z Realem Madryt i […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

”Los rivales eternos” – dwugłos przed El Clasico

Zbliżający się sobotni mecz w ramach El Clasico jest starciem, które polaryzuje bardziej niż polska scena polityczna. W każdym z tych spotkań faworyt po prostu nie istnieje. Są tylko dwie strony, odwieczni rywale, niezmordowani, niezatapialni, zupełnie rożni. Nie sposób znów przed takim spotkaniem zapytać o to, jak na krajobraz przed bitwą zapatrują się dwaj dziennikarze […]
24.10.2020