post Avatar

Opublikowane 22.09.2020 13:33 przez

Szymon Janczyk

Temat Stomilu, dziwnych transferów do klubu i zmian, które w ciągu ostatnich dni zaszły w Olsztynie, nie schodzi z ust kibiców. Wczoraj przyjrzeliśmy się jednej stronie sprawy, o której rozmawialiśmy także w I-ligowej części „Weszłopolskich”. Dziś oddajemy głos drugiej ze stron, a konkretniej Sylwestrowi Czereszewskiemu, który nie stroni od mocnych słów. Doniesienia portalu stomil.olsztyn.pl nazywa bełkotem, część piłkarzy „Dumy Warmii” przypadkowymi, a całą aferę kwituje stwierdzeniem, że dzięki jego transferom z Holandii, pierwszoligowiec w końcu zarobi coś na transferach. Zapraszamy!

Panie Sylwestrze, to jak to było z tymi Holendrami? Informacje portalu stomil.olsztyn.pl są prawdziwe?

To osoba, która od dłuższego czasu pisze i podpisuje się inicjałami. Nie jest to jakaś znana gazeta typu „Fakt”, czy „Super Express”, gdzie są sprawdzane fakty. Oni od lat piszą przeciwko klubowi, niezależnie czy w Olsztynie jest dobrze, czy źle. Najgorsze, że znane osoby, takie jak Maciej Iwański, się na tym wzorują i nas osądzają.

Z Holendrami… Przeczytałem to drugi raz, bo to był jakiś bełkot. Optowałem za Holendrami, jest ich czterech – Van Huffel, Carolina, Loshi i van Weert. Van Huffel jest wyróżniającą się osobą, albo zostanie tu na lata i będzie ciągnął wózek do przodu, a zapłaciliśmy za niego tylko 10 tysięcy euro. Bredzie, bez żadnych prowizji. Carolina został ściągnięty później, też jest podstawowym piłkarzem. Mieliśmy już zapytania z Warty Poznań, czy jesteśmy zainteresowani wypożyczeniem go na rok. Bruk-Bet też był nim zainteresowany, ale powiedzieliśmy, że to zawodnik na sprzedaż, a nie do wypożyczenia. To są wiodący piłkarze, Stomil po raz pierwszy może zarobić większe pieniądze.

A dwóch pozostałych?

Skender potrzebował 44 minut, żeby strzelić pierwszą bramkę dla Stomilu. Niektórym schodziło z tym 600-700 minut. To są zawodnicy bardzo młodzi, w Polsce zawodnicy 22-letni są perspektywiczni. Van Weert na razie nie gra w pierwszym składzie, bo gramy trójką w obronie. Bardzo dobrze gra Biedrzycki, przyszedł Byrtek, jest Szota, ciężko mu wejść. Skupiamy się na czterech Holendrach. Carolina gra, prędzej czy później zostanie sprzedany za pieniądze, jakich Stomil dawno nie zarobił. Van Huffel też. Skender to naprawdę niekonwencjonalny zawodnik, który zderzył się ze ścianą na ŁKS-ie, ale trzeba mu dać czas. No i van Weert. Na czterech piłkarzy dwóch gra w pierwszym składzie, decydują o obliczu zespołu. Carolina zaliczył trzy asysty, w tym dwie w meczu o życie z Tychami.

Byli tacy piłkarze jak Artur Siemaszko i Mateusz Gancarczyk, którzy grali wszystkie mecze od deski do deski i mają po bramce czy dwie i jedną, czy dwie asysty. Jeden gość ich zdemolował, mimo że trzy asysty to też nie jest dużo. To jest piłkarz perspektywiczny, bardziej lewy obrońca niż lewy pomocnik. Nawet jak ma słabsze momenty, to każdy widzi, że ciekawie wygląda. Czekamy tylko na van Weerta, kiedy dostanie szansę, bo może jeszcze grać na szóstce/ósemce. Co tu ciągnąć dalej?

STOMIL WYGRA Z ZAGŁĘBIEM? KURS 2.50 W TOTOLOTKU!

W ostatnim meczu z Widzewem jednym z najlepszych zawodników był Damian Byrtek, który dopiero co dołączył do klubu, a Ingo van Weert miejsca sobie nie wywalczył. Może to jednak o czymś świadczy?

To decyzja trenera. Jest tyle meczów, będą kartki, kontuzje, potwierdzi swoją przydatność.

Jacek Troshupa?

Bramkarz z Kosowa. Szukaliśmy bramkarza, Wojtek Kowalewski pilotował ten transfer. Zawodnik, który miał być pierwszym bramkarzem, ale okazało się, że Kudrjavcevs tak podniósł swoje umiejętności, że trener Majewski zadecydował, że trzeba na niego stawiać. Troshupa przyszedł, ale przegrał rywalizację, normalne.

Ale nawet kiedy Kudrjavcevs pojechał na kadrę, trzeba było przekładać mecz. Troshupa nie mógł grać, był za słaby.

Czy za słaby? Nie został oceniony. On i van Weert nie zostali ocenieni kompletnie. To mogą być wzmocnienia. Jest jeszcze Piotr Skiba, trzeci bramkarz, który ponoć wciąż jest w formie. Też przecież można było na niego postawić. Nie mówię, że jak ściągniemy siedmiu, to siedmiu będzie grało. Ja ściągnąłem pięciu, dwóch gra, trzeci bije się o skład i to są zawodnicy, którzy ciągną zespół do przodu.

A Nikita Kovalonoks?

Można powiedzieć, że gra tylko dlatego, że nie mamy innych opcji. Widać, że ciężko będzie mu się przebić.

Może chodzi o niejasne kulisy tych transferów. Może gdyby od razu powiedziano, że istnieje jakieś powiązanie między panem a Holendrami, to byłoby łatwiej.

Mam szkółkę piłkarską, której sponsorem są Miody Mazurskie i Patryk Mazan, który mieszka w Holandii. Jego syn był u mnie w szkółce. Patryk zainteresował się szkółką, zrobił mi boiska, jeszcze zanim byłem w Stomilu. Na takiej zasadzie, że jedziemy do miejscowości Łęgajny, dogadujemy się z zespołem A czy B-klasy, robimy boisko i oświetlenie, oni grają i się tym zajmują i super. Koszty były koło 250-300 tysięcy zł. Potem poszedłem do Stomilu, dwa czy trzy lata temu. W międzyczasie jeździłem z moją szkółką na turnieje do Holandii. I tu śmieszna, ale prawdziwa anegdota. Z boku odbywał się mecz na poziomie naszej drugiej ligi (trzeci poziom rozgrywkowy – przyp.). Można powiedzieć, że widziałem van Huffela. Zapytałem Patryka, co to za mecz.

Nie, to poziom naszej drugiej ligi.

A ile oni tutaj zarabiają?

Dwa-trzy tysiące euro.

Jak patrzę na niego i piłkarzy Stomilu, to by się nam przydał.

Ale odpuściłem, bo byłem w sztabie szkoleniowym, nie byłem dyrektorem sportowym. Po jakimś czasie podpowiedziałem Piotrowi Zajączkowskiemu, że przyjedzie na testy na 2-3 dni. Akurat trafił na testy wydolnościowe, wypadł bardzo dobrze. Zadecydowaliśmy, że coś w sobie ma. Zadebiutował w meczu z Wartą, strzelił piękną bramkę, potem na Sandecji gra się skończyła.

Kiko Hinokio, Skendar Loshi, Vjaceslavs Kudrjavcevs, Sam van Huffel, Jurich Carolina – część zagranicznego zaciągu w Olsztynie

Z Caroliną zaryzykowaliśmy, wzięliśmy go bez testów, ale spodobał nam się styl poruszania się. Za trenera Zajączkowskiego nie grał, bo trener twierdził, że ma nadwagę. Myślę, że on ma tak nabite pośladki, że niektóry nie mają takich ud, więc u niego to naturalne. Adam Majewski na niego postawił i być może nie jest to zawodnik w 100% taki, jakbyśmy chcieli, ale ma taką mentalność, że będzie dobrze grał w piłkę. Skender przyszedł z nim, od jednego menedżera, ale to nie był Patryk Mazan. Teraz Skender i sam przeszli do Mazana. Oni tu przyszli i się sprawdzają.

Można sprawdzić, że my z Wojtkiem Kowalewskim sprowadziliśmy 11 zawodników i nie zapłaciliśmy żadnej prowizji, wydaliśmy pieniądze tylko na van Huffela. Zero prowizji, dlatego nas wszyscy nie lubią. Patryk sam ich przywoził samolotem, sam im opłaca hotele, bo teraz też jest dwóch piłkarzy na testach i ich już opłaca klub. Mazan brał na siebie wszystko, proponowaliśmy mu nawet jakieś prowizje, ale on mówił, że nie chce, bo Stomil zawsze ciułał grosz do grosza, to weźmie, jak pójdą do innych klubów. Wiem, że jak ktoś to usłyszy to powie, że nie ma takich rzeczy, że każdy bierze prowizje. No niestety – trafił się taki gość, który jest stabilny finansowo, na punkcie piłki ma jobla i on się śmieje, że zajmuje się budowlanką, a dał nam zawodników, z których możemy mieć pożytek na lata.

Mnie i Wojtka Kowalewskiego menedżerowie omijają, bo każdy myśli, że pan Brański jest bogaty, a my mamy jeden z niższych budżetów i nie możemy sobie pozwalać na płacenie prowizji. Zawodnicy, których byśmy chcieli pozyskać, są przepłaceni, niewielu zawodników jest dobrych, bo cały czas szukamy napastnika i numeru „10”. Zresztą zobaczmy w Ekstraklasie – Wisła, Jagiellonia, Cracovia: ilu tam jest Polaków? To świadczy o tym, że zagraniczni zawodnicy są lepsi i tańsi. Możemy rozdawać prowizje, ale potem zderzymy się ze ścianą i będzie milion na minusie.

Skoro wszystko się zgadza, to jakie zastrzeżenia miała rada nadzorcza, że prezes został odwołany?

Każdy myśli, że to ma związek z tym artykułem. To ma związek z wynikami, z artykułem, który pisze jakiś gość, to nie jest wiarygodny tekst…

Ale pan przecież z nimi wielokrotnie rozmawiał, to nie są anonimowi ludzie, od lat piszą o klubie.

Widocznie mają jakieś wiadomości z klubu. Jeśli to prawda, że ktoś został zwolniony na podstawie wywiadu, to jest to słabe, bo nikt tego nie sprawdził. Do tej pory nie wiem i czekam na informację z góry.

W „Pierwszoligowcu” podawaliśmy informacje, że decyzja zapadła przed ukazaniem się tekstu, czyli coś już było nie tak.

To z jednej strony plus, z drugiej minus. Wszyscy myślą, że to po tym artykule. Ja wydam oświadczenie, w którym opiszę wszystko czarno na białym. Po latach się dowiemy, o co chodziło. Miały na to wpływ wyniki, ale trzeba zauważyć, że sześciu zawodników było kontuzjowanych. Sprawdzaliśmy historię i okazało się, że nigdy nie było tylu kontuzji. Sześciu piłkarzy przyjechało kontuzjowanych po obozie przygotowawczym. W takiej jedenastce, jaka wyszła na Widzew czy ŁKS pięciu, czy sześciu gości było przypadkowych. Ciężko było nam wyjść za połowę boiska, wstyd było patrzeć.

A może nie chodzi o tych piłkarzy, którzy trafili, a także o tych, którzy byli testowani, jak Richard Ameachi.

Pamiętam słowa trenera Bogusława Kaczmarka: jak będzie ktoś do sprawdzenia, to weź go na tydzień-dwa, nic cię to nie kosztuje, a może się okazać, że to będzie strzał w dziesiątkę. Richard był jakąś alternatywą, bo mieliśmy problemy, nie stać nas na płacenie zawodnikom 17-20 tysięcy złotych miesięcznie. Nie widzę z tym problemu, zrezygnowaliśmy, nic nie podpisaliśmy. Posiedział u nas, poszedł do Morąga, nie wystartowała liga, pojechał do domu.

BRUK-BET ZREMISUJE Z ARKĄ? KURS 3.10 W TOTALBET!

Ale to był zawodnik z dziewiątej ligi włoskiej. Ciężko przypuszczać, żeby jakiekolwiek testy miały w tym przypadku sens.

Mamy też trzech Holendrów, których testowałem wcześniej, którzy poszli do Sokoła. Pierwsza liga kosowska, pierwsza liga holenderska i ta liga, z której przyszedł van Huffel. Daliśmy ich do Ostródy, bo mówiłem Jarkowi Kotasowi, że mamy już kilku Holendrów i dla nas to będzie za dużo, bo mi też się nie podobało, że tylu ich jest. Powiedział: dobra, podobali nam się, przywieź ich. Nie zdecydowali się na nich, ale nie było tak, że ich upychamy na siłę.

Dobrze, ale dziwi mnie po prostu fakt tych testów. Patrzę na ich CV i nie wierzę, że w polskiej lidze nie znajdziemy piłkarzy o podobnych atutach. Że taki piłkarz ceni się mniej niż młody polski zawodnik z czwartej czy piątej ligi.

Ale oni byli tu za darmo.

Chodzi mi o to, co byłoby, gdyby mieli podpisać kontrakt. Piłkarz z dziewiątej ligi włoskiej czy z niskiej ligi w Holandii chciałby dużo mniej niż młody, polski zawodnik?

No tak, ale o Richardzie nie mówmy, bo to był przypadek. A tych trzech, których testowaliśmy, to są normalni zawodnicy, którzy mogliby się przebić w Sokole. Przynajmniej jeden, taki napastnik Samuel. Podobał nam się, ale ze sztabem zdecydowaliśmy się, żeby go nie brać, że będzie Polak. Ta trójka to nie jest poziom naszej czwartej ligi, wiem, jak tam zawodnicy wyglądają. Jak trolejbusy, nie ma co ukrywać, że młodzież jest u nas lekko kulawa.

W tym artykule wspomniano, że testowani piłkarze są połączeni z Aalsmer. Że wszyscy trafiają tu na zasadzie powiązań.

Proszę sprawdzić, oni są od innego menedżera, który podsuwa ich Patrykowi Mazanowi i wysyłają ich na testy. Normalna rzecz, odpalił Sam, odpalił Carolina, to czemu nie iść w tym kierunku? W Polsce cały czas walczymy o zawodników, z jednym, czy dwoma nadal jesteśmy na telefonie, są niezdecydowani,

A czemu ukrywano nazwiska tych zawodników?

Nie mam pojęcia. Ja mam nazwiska, mogę podać, kto nie chciał? Zawodnik przyjechał, odjechał, mnie nikt nie spytał, jak się nazywają. Przecież bym odpowiedział. Byli ubezpieczeni, mieli imię i nazwisko w składzie, nikt się tego nie wstydził.

Wojciech Kowalewski i Sylwester Czereszewski
Co działo się wczoraj w klubie? Słyszeliśmy, że musiał pan się bardzo szybko pakować z obawy przed wizytą kibiców.

Ja? A skądże. Normalnie wyszedłem po pracy, spotkałem się z Grześkiem Lechem, pogratulowałem mu i już. Mamy dzisiaj spotkanie z kibicami, idę na nie z Wojciechem Kowalewskim. Chcemy wytłumaczyć, jak wyglądała ta sytuacja. Nikt się nie uwijał, nie wiem, kto tak mówi. Ciemnogród.

Takie informacje się pojawiły, że pański pomnik w Olsztynie został trochę zburzony.

Dzięki mnie klub zarobi pieniądze i to niemałe, na tych Holendrach, którzy zostali. A to, że ktoś tam był trzeci… Nie, to w ogóle jakiś bełkot.

Czyli pan nie rozumie, skąd ta cała afera?

Nie, oczywiście. Osobie, która to pisała, ktoś na pewno pomagał. Jest tu jeden z menedżerów z okolic Olsztyna, któremu odcięło się koryto, a który chciał tu wstawiać 32-letnich zawodników, którzy przez rok nie grali w piłkę. Trzeba się w tym kierunku skierować, ale nie będę się tym zajmował.

Z perspektywy czasu – czy te transfery z Holandii były potrzebne? Więcej z tego zamieszania niż korzyści.

Korzyści są, bo to nie są wysokie kontrakty, nie było prowizji, są perspektywiczni i młodzi. Stomil na nich zarobi, jest plan, żeby wiosną 2-3 piłkarzy odeszło. Van Huffel musi kilka bramek strzelić, być może teraz nie wykorzystuje sytuacji, ale coś pod tą bramką robi w porównaniu do innych zawodników. Nie spodobały się wyniki, to pojawiło się, że ściągamy zbyt wielu Holendrów.

No tak, ale oni będą w klubie, a pana nie będzie.

To inni to przejmą, co to za problem. Prawdopodobnie nie będę i… już.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Opublikowane 22.09.2020 13:33 przez

Szymon Janczyk

Liczba komentarzy: 34
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mzblady
mzblady (@mzblady)
5 miesięcy temu

kur..wa jaki on arogancki jest i jeszcze ta najlepsza szkolka w polsce ja pierd..ole co za dzban

macocha
macocha
5 miesięcy temu
Reply to  mzblady

Typowy legijny prostak.Sloma z butow a ego magistra.

Ojejku
Ojejku
5 miesięcy temu

Jakie tu są bzdury. Czytajcie powoli bo każda wypowiedź to kłamstwo. Żeby nie mieć jeszcze wstydu tak mówić.
Nie są od Mazana, są od innego menedżera, Mazan ich tu tylko przysyła xD
Chłopie daj spokój.

Falibor
Falibor
5 miesięcy temu
Reply to  Ojejku

Słuchej Pan ! Kiko Pinokio (chyba z Tajwanu), tych pięciu i ten, no…Jurek Karolina….yyy albo z Karoliny – kto by tam sprawdzał ? No braliśmy bramkarza z Kosova -bo wiadomo: jak bramkarz to tylko Kosovo!
Żem my ukrywali nazwiska piłakrzy ? NI MOM POJĘCIA =przecież było Imię, nazwisko a i nawet data urodzenia 🙂
TO SOM ZDROWE chłopoki nawet dupę mają nabitą jak uda ! Może się uda !

Było ich pięciu – ale grali jak dziesięciu !!! no i jeszcze opchnąłem kilku do Jarka Qutasa ! Pan Mazan ? nie brał złotóweczki ! jeszcze ni bojo wybudował dla szkółki za friko ! TAKA AMERYKA ! A na zakończenie dodam że RYSIU Ameachi to może się okazać że będzie szczał w „10” !

A na serio: Co tam się dzieje w Olsztynie ?! Zamiast wybierać i szkolić chłopaków z regionu……

Er.
Er.
5 miesięcy temu

Przeciez nie od dzisiaj wiadomo, że Ci Holendrzy czy Włosi chója się na pilce znają i nie potrafią u siebie znaleźć perełek w VII czy IX lidze. Na szczęście od czasu do czasu pojawiają się prawdziwi fachowcy z Polski, dostrzegają to, czego nie widzą inni i w przyszłości zarobią kupę kasy na tych super talentach.

Michaś
Michaś
5 miesięcy temu

No nie wiem jak by było tak jak mówi Czereszewki to po pierwsze Stomil miałby już jakieś o punkty w tym sezonie, po drugie zarząd by nie owalił Kowalewskiego i nie ograniczył roli Czereszewskiego, a tak jest jak jest

Brzęczek musi odejść
Brzęczek musi odejść
5 miesięcy temu

Przeczytajcie odpowiedź na pierwsze pytanie. Gość kompletnie odleciał, skoro uważa, że w szmatławcach typu Fakt i Super Ekspres są „sprawdzane fakty”.

Jeździec Twojej matki
Jeździec Twojej matki
5 miesięcy temu

W redakcjach sportowych chyba tak. Może chcesz powiedzieć, że np. Koźmiński nie wie, o czym pisze?

Mireck
Mireck
3 godzin temu

Wiem natomiast, że o koszykówce nic nie wiedzą i ich „obstawianie” wyników są na takim samym poziomie co transfery w Stomilu i w Koronie Kielce 😉

Jacyna
Jacyna
5 miesięcy temu

szkółka może i nie najlepsza ale musicie przyznać, że rzuca to całkowicie nowe światłona ten tekst „dziennikarza śledczego” z olsztyna. ja tam OKSowi życzę jak najgorzej

Kowal Czereśniak
Kowal Czereśniak
5 miesięcy temu
Reply to  Jacyna

Jeb się.

Jan
Jan
5 miesięcy temu

Stomil Mazan Olsztyn

Janczysko
Janczysko
5 miesięcy temu

Kolejny leń, który po skończonej karierze uznał, że w piłce jest wielka kasa, którą można wyciągnąć w nieuczciwy i niemoralny sposób

MarceliSzpak
MarceliSzpak
5 miesięcy temu

„Nie jest to jakaś znana gazeta typu „Fakt”, czy „Super Express”, gdzie są sprawdzane fakty.”
Po tym kwiatku przestałem czytać 😀

poznanski raper peja
poznanski raper peja
5 miesięcy temu
Reply to  MarceliSzpak

no to super, a ja sie usmiechnalem i czytalem dalej. bo w przeciwienstwie do ciebie nie mam downa. pozdrawiam

Adam
Adam
5 miesięcy temu
Reply to  MarceliSzpak

Ja po tym kwiatku jeszcze bardziej się zainteresowałem tym tekstem 😀 😀

Heniek
Heniek
5 miesięcy temu

Ej, on wygląda jak Trevor z GTA5. 😀

Czereczeski
Czereczeski
5 miesięcy temu

Van Huffela kupiłeś z NAC, jak on tam nigdy nie grał. Wracaj do klewek talibów szukać lepiej. W Stomilu jesteś skończony. Twoja legenda padła na zawsze.

Ambermozart
Ambermozart
5 miesięcy temu

Czereszewski okazał się zwykłym krętaczem, złodziejem i chujem. Robił przekręt jak naiwne dziecko i dał się złapać to teraz, dodatkowo, robi z siebie idiotę. Po co w ogóle publikować co on ma do powiedzenia?

Dawid
Dawid
5 miesięcy temu
Reply to  Ambermozart

Ja jestem z innej części Polski i nie wiedziałem, że to taki gość, a Stomilowi życzę dobrze

Weź to wyłącz
Weź to wyłącz
5 miesięcy temu

Panie Sylwestrze, van Huffel zadebiutował i strzelił bramkę w meczu z Odrą, a nie z Wartą. Wiem, że jeden ch… to woda i to woda, ale jednak rzeki się panu pomyliły.

Genek
Genek
5 miesięcy temu

Chyba chodziło o „debiut” w sparingu z Wartą, gdzie strzelił bramkę.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
5 miesięcy temu

Stomil nasprowadzał szrotu, wypromuje go w pierwszej lidze, a następnie sprzeda z zyskiem. To się może i zgadza, bo szrot przyszedł ponoć za darmo i da się go sprzedać pewnie za jakieś 2-3 tysiące złotych od łebka. Generalnie da się wpisać wtedy zysk do excella.
A poziom sportowy drużyny? Chuj cares?
Nie bez powodu na grę Stomilu nie da się patrzeć, a sytuacja w tabeli jest zła. Ale Czereś zadowolony z siebie.
PS. Co to za argument, że Loshi strzelił gola w debiucie? Mało to pataszonów miało dobre wejście o okazywało się Szroviciami do kwadratu? Takimi argumentami Czereszewski tylko pokazuje ile warte są jego słowa.

Mat
Mat
5 miesięcy temu

Jprdl. Taka legenda. Chłopak, który że Stomilu wypłynął na świat i taki gnój po sobie zostawia. Żal

Ambermozart
Ambermozart
5 miesięcy temu

Jest plan by sprzedac Von Kufla jak sie nauczy grac i strzeli parę bramek. Wprawdzie jeszcze tego nie umie ale to drobiazg. Cała reszta planu ma się dobrze. Pytanie tylko czy Kufel pójdzie za więcej niż Karbownik czy nie

Kot
Kot
5 miesięcy temu

Rzeczywiście strona internetowa stomil.olsztyn.pl to nie Fakt czy Super Express. Trudno się spierać, punkt dla pana Czereszewskiego. Te tabloidy na pewno lepiej dbają o swoją wiarygodność.
„Van Huffel jest wyróżniającą się osobą, albo zostanie tu na lata i będzie ciągnął wózek do przodu, a zapłaciliśmy za niego tylko 10 tysięcy euro. Bredzie, bez żadnych prowizji”. Zapłaciliście Bredzie za van Huffela, który w NAC nigdy nie grał? To naprawdę dobry interes, bo van Huffel przyszedł z Koninklijke HFC Haarlem, a wcześniej był piłkarzem ADO Den Haag.
„Skender potrzebował 44 minut, żeby strzelić pierwszą bramkę dla Stomilu”. Strzelił ją w meczu z rezerwowym składem Warty Poznań, a na razie nie jest w stanie wygryźć ze składu Kovalonoksa, z którego śmieje się cała Polska.
„Van Weert na razie nie gra w pierwszym składzie, bo gramy trójką w obronie”. Gramy trójką środkowych obrońców i z żadnym nie potrafi wygrać rywalizacji, nawet z gościem, który jest dwa dni w klubie, a poprzedni rok w Miedzi zaliczył kilka meczów.
„(…) czekamy na van Weerta, kiedy dostanie szansę, bo może jeszcze grać na szóstce/ósemce”. Na szóstce i ósemce z Widzewem grali: lewy obrońca Jonatan Straus i środkowy obrońca Jakub Mosakowski. Nawet z nimi van Weert nie wygrał walki o pozycję, a Straus i Mosakowski nie są rozgrywającymi i nikt nawet nie myślał o nich w kontekście środka pola.
„Ja ściągnąłem pięciu, dwóch gra, trzeci bije się o skład i to są zawodnicy, którzy ciągną zespół do przodu.” Tak go ciągną, że w czterech meczach zdobyli 0 goli. Ten trzeci walczy o skład z Kovalonoksem, a z nim każdy by zaliczył jakieś minuty, jeśli kibice domagają się 16-latka zamiast Łotysza.
„Z Caroliną zaryzykowaliśmy, wzięliśmy go bez testów, ale spodobał nam się styl poruszania się”. Ale gdzie? Jak wchodził do biura podpisać kontrakt? Szkoda, że to jest niejasne.
„Skender przyszedł z nim, od jednego menedżera, ale to nie był Patryk Mazan. Teraz Skender i Sam przeszli do Mazana”. Ależ przypadek, do współwłaściciela szkółki Czereś Sport przeszli po podpisaniu kontraktu z klubem. To już nie budzi żadnych podejrzeń.
Ciekawe, czy pan Mazan opłacał hotel i pensję zawodnika Loshiego, który nie mógł grać pół roku, jeśli to taki filantrop, jak twierdzi b. dyrektor Stomilu.
„Mazan brał na siebie wszystko, proponowaliśmy mu nawet jakieś prowizje, ale on mówił, że nie chce (…) weźmie, jak pójdą do innych klubów”. Proponowaliśmy mojemu koledze pieniądze, ale na razie nie chciał, bo chce zarobić później więcej – tak to można rozumieć?
„Sprawdzaliśmy historię i okazało się, że nigdy nie było tylu kontuzji”. Czyja to jest wina? Autorów artykułu pewnie.
„W takiej jedenastce, jaka wyszła na Widzew czy ŁKS pięciu, czy sześciu gości było przypadkowych”. Za budowę drużyny odpowiadali solidarnie prezes i dyrektor sportowy. To, że zagrało 5 czy 6 przypadkowych zawodników, pewnie jest winą trenera, ale innych piłkarzy nie miał. Ktoś mu taki skład zbudował takimi transferami.
„Ciężko było nam wyjść za połowę boiska, wstyd było patrzeć”. Pełna zgoda. Dwa okienka były na zbudowanie składu, który nie umie wyjść z piłką z własnej połowy. Wielki sukces.
„(…) weź go na tydzień-dwa, nic cię to nie kosztuje, a może się okazać, że będzie to strzał w dziesiątkę”. Johnsona testowano w 11 meczach sparingowych przez miesiąc. Rezerwowy z 9. ligi włoskiej nie okazał się jednak strzałem w dziesiątkę. Niespodzianka.
„Pierwsza liga kosowska, pierwsza liga holenderska i ta liga, z której przyszedł van Huffel”. Bezczelność. Kullaj – pierwsza liga kosowska, Feronikeli Glogovac prawda. Van Huffel przyszedł z trzeciej ligi, a testowany Romello Austin był z Legmeervogels z 6. ligi holenderskiej. Ten trzeci nieodkryty też raczej nie był z Eredivisie.
„oni są od innego menedżera, który podsuwa ich Patrykowi Mazanowi i wysyłają ich na testy”. Normalna rzecz, że kolega, z którym prowadzę biznes, przysyła mi zawodników, ale to nie są jego zawodnicy tylko jego kolegi, więc nie ma tu żadnego kolesiostwa i układu. Logiczne.
„nikt się tego nie wstydził”. Nikt się nie wstydził nazwisk zawodników testowanych? Ciekawe. Wywiad z Czereszewskim dla stomil.olsztyn.pl z lutego, w którym sam mówił, że nie podaje nazwisk, bo inni też nie podają. Redakcja stomil.olsztyn.pl pisze maila do klubu 31 sierpnia z prośbą o podanie nazwisk. Cisza. Wojciech Kowalewski zapowiada pomoc w ustaleniu nazwiska. Cisza.
„Osobie, która to pisała, ktoś na pewno pomagał”. Tak, pięć osób, nie było wśród nich menedżera z Dorotowa, tylko kibice Stomilu Olsztyn.

To pisałem ja, Kot ze stomil.olsztyn.pl. Ta sama anonimowa osoba, która rozmawiała z panem w lutym po prezentacji Stomilu w Galerii Warmińskiej.

s16
s16
5 miesięcy temu
Reply to  Kot

Przykro czytać, ale Sylwek po latach gry w Stomilu prezentuje teraz jakość, arogancję, pogardę i podejście do prawdomówności rodem z Chin, w których zaliczył epizod kariery, a nie olsztyńskie wartości. Od Kowalewskiego olsztyńskich wartości nigdy nie wymagałem, więc mniejsze rozczarowanie.

czerkasow
czerkasow
5 miesięcy temu
Reply to  Kot

Dziwię się Tobie Kocie że odpowiadasz temu przygłupowi.

Piotr
Piotr
5 miesięcy temu
Reply to  Kot

Panie Kocie zabrakło jeszcze puenty o „przyjechali z kontuzjami z obozu przygotowawczego-kondycyjnego”. Z Suwałk? Ktoś nam „zakontuzjował” zawodników. Kurza Twarz.

ojciec_pijo
ojciec_pijo
5 miesięcy temu

Niby młodym grajkom teraz szybko uderza sodówka do głowy, ale Czereszewski i jemu podobni pokazują, że ta przypadłość również dotyka byłych kopaczy.

egzekutor_77
egzekutor_77
5 miesięcy temu

„ Nie jest to jakaś znana gazeta typu „Fakt”, czy „Super Express”, gdzie są sprawdzane fakty….”

….przestałem kurwa czytać

pejsbuk
pejsbuk (@pejsbuk)
5 miesięcy temu

Nic z tego dobrego nie będzie.
Wiem co mówię.

Kriso
Kriso
5 miesięcy temu

dlaczego usunęliście mój wcześniejszy komentarz? Bo był nie po linii?

Vinni
Vinni
5 miesięcy temu

Podobno Czereszewskiego zlokalizowały sondy w okolicach Saturna, podobno już tak bardzo odleciał.

Suche Info
06.03.2021

Koronawirus w Lechu Poznań!

Trochę odzwyczailiśmy się od informacji, że w jakimś klubie Ekstraklasy pojawiają się przypadki zakażeń. To nie zdarza się już prawie wcale. Tym bardziej w Poznaniu, gdzie, względem reszty stawki, aż tak dużo w największym piku tego nie było. A tu proszę – Lech podał informację, która może zaniepokoić kibiców. Przed jutrzejszym spotkaniem z Pogonią w […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Lechia pluje sobie w brodę, Podbeskidzie jesienią taki mecz na pewno by przegrało

Lechia Gdańsk miała wszystko, żeby dziś wygrać z Podbeskidziem. Poza jednym – szczęściem, które tym razem w całości było po stronie przeciwnika. Gospodarze grali dużo słabiej niż goście z Trójmiasta, wielu zawodników indywidualnie rozczarowało, ale koniec końców jedni i drudzy muszą się zadowolić punktem. Mamy przekonanie graniczące z pewnością, że jesienią „Górale” by w takich […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Piątek strzela pierwszego gola od miesiąca! I to jak ważnego [WIDEO]

Nie powiemy, że gol Krzysztofa Piątka jest niezwykle rzadkim widokiem, ale na pewno chcielibyśmy widywać takie wydarzenia zdecydowanie częściej. Tym bardziej, że EURO zbliża się wielkimi krokami, a przyszłość Polaka w Herthcie Berlin wcale nie jest taka pewna. Tym razem nasz napastnik zapakował naprawdę ładnego golą głową, takiego, którego nie powstydziłby się nawet Robert Lewandowski. […]
06.03.2021
Inne sporty
06.03.2021

Israel Adesanya – błąd w Matrixie, postać z kreskówki, pan żywiołów

Świat MMA chce postaci. Osobowości. Charakterystycznych, przykuwających uwagę zawodników. Owszem, w grze jest wielu mistrzów, których show zaczyna się i kończy w oktagonie. Są diabelsko silni, niebezpieczni, skuteczni. Ale poza robotą w klatce nie przykuwają uwagi mas kibiców. A MMA kocha ludzi, którzy wykraczają poza bicie się. I którzy w okładaniu się po twarzy są […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Pele: – Mbappe może zostać moim spadkobiercą

Wiadomo, że Mbappe to kozak. Nie od dziś, nie od miesiąca, nie od roku. Mówią o tym eksperci, byli piłkarze i obecny top piłki nożnej w Europie. Francuz staje się powoli zawodnikiem z najwyższego świecznika, co może zawdzięczać nie tylko sobie, ale również chodzącym po świecie legendom. Jedną z nich jest oczywiście Pele, który tak […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

„Nawet jeśli Bale strzeli 30 bramek w Tottenhamie, nie chcę go w Realu”

Jak sprawuje się Gareth Bale w Tottenhamie? Cóż, w ostatnim czasie całkiem nieźle. Udział przy trzech bramkach z Burnley, asysta z West Hamem, gole w Lidze Europejskiej. Wcześniej nie było tak kolorowo, ale jako że forma Walijczyka wzrosła, zaczęły pojawiać się różne dywagacje. Na ich czele stanął komentarz Zidane’a. Szkoleniowiec Realu Madryt dał wyraźnie do […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Kroos: – Dla wielu osób stałem się nazistą

Nie da się ukryć, że żyjemy w świecie pełnym hejtu i agresji. Pod jego ostrzałem są szczególnie piłkarze, których wszelkie działania czy publiczne wypowiedzi są szeroko analizowane. Nie inaczej było w przypadku Toniego Kroosa, który za wypowiedzenie pewnych słów w 2018 roku został ofiarą dyskryminacji. Niemca po prostu zaszufladkowano, o czym wypowiedział się na rzecz […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Przewrotką na remis w derbach. Ricardinho przedstawia się Łodzi

Pamiętacie jeszcze słynny cytat z pewnego radia po telefonie od widza? „Widzę, że pan się ładnie przedstawił przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy”? To dzisiaj przed milionami widzów i całą Łodzią pięknie przedstawił się Ricardinho. Brazylijczyk chyba naoglądał się Ekstraklasy, bo huknął przewrotką tak pięknie, jak przed tygodniem zrobił to Patryk […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

LIVE: Lewy odpowiada Haalandowi, Zagłębie wrzuca Jagę na karuzelę

Lechia, która dopiero co miała zwalniać Stokowca, a wygrywa mecz za meczem, dziś spróbuje pognębić Podbeskidzie. Zagłębie, które spróbuje udowodnić, że ostatnie zwycięstwo z Cracovią nie było przypadkiem bądź głównie dowodem na słabość Cracovii. Jagiellonia, gdzie Bogdan Zając powoli zaczyna grać o swoją przyszłość. Wreszcie wieczorem Raków, który spróbuje podgonić stratę do lidera, a także […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Niby Premier League, a jednak Ekstraklasa. Kuriozalny gol Burnley [WIDEO]

Co takich obrazków przyzwyczailiśmy się raczej w Ekstraklasie. Asysty garbem (vide – Medved do Brown Forbesa), centrostrzały, pudła z trzech metrów – kto ogląda naszą kochaną ligę, ten zna te obrazki na co dzień. Ale to, w jaki sposób Arsenal sam strzelił sobie gola w starciu z Burnely, nawet u nas byłoby hitem. Michał Probierz […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Piątkowski: Powołanie? Przeżyłem szok. To spełnienie marzeń

– Przeżyłem mały szok. Wcześniej doszły mnie słuchy, że selekcjoner Paulo Sousa rozmawiał z trenerem Markiem Papszunem przed naszym spotkaniem z Lechem Poznań. Nie spodziewałem się jednak, że otrzymam powołanie już teraz. To spełnienie najskrytszych marzeń – mówi Kamil Piątkowski w rozmowie z Onetem. Piłkarz Rakowa Częstochowa znalazł się w szerokiej kadrze Paulo Sousy na […]
06.03.2021
Niemcy
06.03.2021

Borussia Dortmund 2011/12 – polskie trio, Bayern na łopatkach, podwójna korona

To nie była zwyczajna kwietniowa środa. Całe Niemcy bacznie obserwowały, co dzieje się na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Zwycięstwo Bawarczyków w Der Klassiker oznaczałoby ich powrót na pozycję lidera. Wreszcie w 77. minucie Robert Lewandowski sprytnym trafieniem piętą dał BVB prowadzenie. Jednak tuż przed końcem meczu Roman Weidenfeller we własnym polu karnym wpakował się […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Klub Beckhama na celowniku MLS. Płacili piłkarzowi pod stołem?

Władze MLS ogłosiły, że Inter Miami stał się obiektem śledztwa organów ligowych. Chodzi o zeszłoroczny transfer Blaise’a Matuidiego. MLS sądzi, że klub Davida Beckhama miał płacić Francuzowi pieniądze „na czarno”, co burzyłoby zgodność z regulaminem wynagrodzeń uiszczanych piłkarzom. Interowi grozi kara pieniężna, kara punktowa lub rozwiązanie kontraktu z Matuidim. Blaise Matuidi trafił do Stanów Zjedonocznych […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Zlatan wróci do kadry! Polacy muszą szykować się na starcie z Ibrą

Długo trwała telenowela związana z powrotem Zlatana Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji. Obrażał kumpli z reprezentacji, kończył karierę reprezentacyjną, później to selekcjonerzy nie chcieli jego… Ale wygląda na to, że Zlatan wróci do kadry i – jeśli będzie zdrowy – zagra na Euro z Polską. Jak informuje Football Direkt lada moment zostanie ogłoszona szeroka kadra Szwecji […]
06.03.2021
Anglia
06.03.2021

Klątwa drugiego sezonu beniaminka? W Premier League to mit

W sezonie 1995/96, ponownie zreformowano angielską ekstraklasę. Premier League została zmniejszona do 20 zespołów i w takim kształcie pozostaje do dziś. W tym czasie awansowało i zdołało się utrzymać na przynajmniej jeden sezon aż 41 zespołów*. Statystyka pokazuje, że większość z nich utrzymała się także w kolejnym. Klątwa drugiego sezonu w Premier League jest niemalże […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Argentyna i Brazylia zagrają bez swoich gwiazd? Powodem obostrzenia

Kraje Ameryki Południowej głowią się nad tym, jak rozegrać najbliższe mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Przez obostrzenia covidowe kluby europejskie nie są zobligowane do wysyłania swoich piłkarzy na mecze reprezentacyjnie do Ameryki Południowej. W piątek odbyła się pierwsza tura rozmów między dziesięcioma federacjami. Argentyna zgodziła się, by rozegrać najbliższe mecze bez zawodników z Europy, […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Kiedy wreszcie zobaczymy starego, dobrego Cernycha?

Powrót Fedora Cernycha do Jagiellonii niektórzy określali nawet jako „hit transferowy”. Może nieco na wyrost, ale faktem jest, że trudno było kręcić nosem, skoro do Białegostoku wrócił zawodnik, który przez lata sprawdzał się w Ekstraklasie i długimi okresami był w barwach „Jagi” wiodącą postacią. Tym większym rozczarowaniem jest jednak jego dotychczasowa postawa.  Biorąc pod uwagę […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Mecze z dołem tabeli. Raków przekuł bolączkę w atut

Utarło się mówić, że w poprzednim sezonie Raków zapłacił frycowe. Nie lubimy uciekać się do piłkarskich sloganów, ale w tym haśle… rzeczywiście coś jest. Lecz tylko wtedy, gdy wejdziemy w nie nieco głębiej. No bo co to jest frycowe? Przykład Rakowa pokazuje, że to określenie można sprowadzić do – tak po prostu – braku doświadczenia. […]
06.03.2021