post Avatar

Opublikowane 21.09.2020 15:47 przez

redakcja

Porażki z Odrą Opole, Widzewem Łódź i ŁKS-em, remis z GKS-em Tychy. Ledwie jeden punkt i okrągłe zero strzelonych bramek po czterech ligowych meczach. No nie udał się Stomilowi Olsztyn start sezonu 2020/21. Z drugiej strony – czy można było oczekiwać czegoś więcej od zespołu, który wzmocnień poszukuje na amatorskim poziomie w Holandii? Dziennikarze portalu stomil.olsztyn.pl dokładnie prześwietlili politykę transferową, jaką prowadzili w Olsztynie prezes Wojciech Kowalewski i dyrektor sportowy Sylwester Czereszewski. Sprawa, co to kryć, na kilometr cuchnie działaniem na szkodę klubu. Przez Stomil przewinęli się zawodnicy, którymi niekoniecznie zainteresowałby się rozsądnie prowadzony klub z poziomu czwartoligowego.

Wskrzeszenie Stomilu

22 lutego 2019 roku, na osiem dni przed ligowym starciem z GKS-em Tychy, Stomil Olsztyn miał w swojej kadrze czternastu zawodników. Klub właściwie się wówczas rozpadał. Było niemal przesądzone, że nie uda się skompletować pełnej drużyny i Stomil w ogóle nie przystąpi do rundy wiosennej. Jeszcze w 2018 roku Grzegorz Lech mówił zresztą na naszych łamach: – Sytuacja Stomilu jest najdramatyczniejsza odkąd sięgam pamięcią. Do tej pory zawsze świeciło się światełko w tunelu. Teraz go nie widać. Tu nie chodzi o same zaległości. One zawsze były i są w Stomilu. Chodzi o jakiś plan na klub. Opóźnienia w wypłatach są tylko jednym z czynników – ważnym, ale nie determinującym wszystkiego. Najważniejsze jest to, w jaką stronę klub zmierza

Protest piłkarzy Stomilu Olsztyn.

Klub udało się uratować rzutem na taśmę. Do akcji wkroczył Michał Brański, przedsiębiorca związany z branżą internetową, który po długich i trudnych negocjacjach z władzami miasta postanowił pozyskać większościowy pakiet akcji Stomilu. Najpierw spłacił najpilniejsze długi klubu wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego, a potem zabrał się za łatanie kolejnych dziur w budżecie. Wyglądało to na naprawdę spektakularny zwrot akcji dla olsztyńskiego zespołu. Stomil nie tylko uniknął całkowitego upadku, ale pojawiła się też przed nim perspektywa odbicia się od dna jak od trampoliny. Jasne, na ekscytację było o wiele za wcześnie, klub zmagał się ze zbyt wieloma problemami jednocześnie, by chcieć od razu sięgać gwiazd. Niemniej, Brański rozniecił płomyk nadziei, a to już coś. Biorąc pod uwagę tylko rundę wiosenną sezonu 2018/19, odratowany Stomil był czwartą siłą zaplecza Ekstraklasy.

– W sensie emocji kluczowe jest teraz odwrócenie sentymentu wśród mieszkańców Olsztyna – mówił Brański latem 2019 roku. – Ci bliscy klubowi są pełni wiary, ale gdyby zapytać pozostałych, to jeszcze podchodzą do tego z rezerwą. Musimy to zmienić. Chodzi mi po głowie, by zrobić ze Stomilu sportowe serce Olsztyna. Oczywiście, pewnie dziś każdy wskaże Indykpol AZS – siatkarzy, którzy z racji wyników najbardziej sławią to miasto. Choć się z tym zgadzam, to uważam, że można to zmienić. Że Stomil ma szansę być najważniejszy z uwagi na wpływ na społeczeństwo. Na to, jaki będzie odbiór widowiska i ilu dzieciaków możemy wyciągnąć z domu, zachęcając do aktywnego trybu życia. To jest cel ogólny. Być najważniejszym sportowym wydarzeniem w mieście.

– Wydaje mi się, że dzięki profesjonalizacji pewnych procesów i urynkowieniu współpracy ze sponsorami organizacyjnie szybko zbliżymy się do poziomu dobrych klubów. O to jestem spokojny. Wzmocniliśmy się nie tylko sportowo, jutro ogłosimy nazwisko dyrektora sportowego, który będzie spierał Piotra Zajączkowskiego w komponowaniu drużyny. Już de facto wspierał, od kilku tygodni, i będzie to robił dalej – dodał wówczas Brański.

Nowe władze Stomilu

Wspomnianym przez Brańskiego dyrektorem sportowym był Remigiusz Lembowicz, który miał wspierać prezesa Roberta Jurgę w kwestiach czysto piłkarskich, przede wszystkim transferowych. – Cieszę się, że już oficjalnie nasz klub wzmacnia osoba, która nie tylko współtworzyła i podziela naszą długofalową wizję rozwoju, ale także rozumie cele krótkoterminowe. To twardy negocjator. Będzie trzymał w ryzach nasz budżet transferowy, pomoże w rozwoju Stomilu. Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała bez zarzutu i wraz z zarządem jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w bliższej i dalszej przyszłości – zapewniał Brański.

Pół roku później we władzach Stomilu nie było już jednak ani dyrektora Lembowicza, ani prezesa Jurgi. Tego drugiego zastąpił Wojciech Kowalewski, na miejsce tego pierwszego został natomiast powołany Sylwester Czereszewski. Słynny „Pele z Klewek” w Olsztynie wypłynął na szerokie piłkarskie wody, więc jego pojawienie się w strukturach Stomilu przyjęto ze sporym entuzjazmem.

Jak się okazuje – raczej przedwczesnym.

Wojciech Kowalewski i Sylwester Czereszewski.

Tutaj przechodzimy bowiem do ustaleń dziennikarzy portalu stomil.olsztyn.pl, przedstawionych w obszernym tekście „Sprawdzać pora amatora!”. Bardzo dokładnie przeanalizowali oni działalność osób dowodzących Stomilem. Trudno się zresztą dziwić takiej dociekliwości – olsztyńska drużyna bardzo przeciętnie spisywała się w sezonie 2019/20, pomimo wsparcia nowego inwestora. Z kolei początek bieżących rozgrywek to już prawdziwy dramat – jeden punkt w czterech meczach. Fatalny styl, zero zdobytych bramek na koncie. Kontrowersje wzbudziło wiele decyzji duetu Kowalewski – Czereszewski. Mianowanie niedoświadczonego Adama Majewskiego nowym trenerem Stomilu. Wreszcie – kompletnie chybione transfery, których na pewno nie można nazwać wzmocnieniami. Fatalny styl pożegnań z zasłużonymi piłkarzami. W odpowiedzi na krytykę Kowalewski już kilka tygodni temu „oddał się do dyspozycji” właściciela klubu.

Skupmy się jednak na temacie transferów, bo te budzą najwięcej wątpliwości. Przed Olsztyn w ostatnim czasie przemknął cały tabun zawodników z przeszłością w (często amatorskich) ligach holenderskich. Sam van Huffel, Skender Loshi, Jurich Carolina, Nikita Kovalonoks czy Ingo van Weert. Skąd pomysł, by łowić talenty na holenderskich orlikach?

„Pomarańczowy” Stomil

Nie trzeba pewnie dodawać, że znakomita większość z wymienionych graczy nijak nie nadaje się do gry na poziomie pierwszoligowym. Do wyliczanki dorzucić można jeszcze Jacka Troshupę z Kosowa, reprezentowanego przez holenderską agencję managerską. Ich pojawienie się na Warmii skłania, by z uwagą przyjrzeć się Akademii Piłkarskiej Czereś Sport. Należącej naturalnie do Sylwestra Czereszewskiego, który związany jest z kolei z Patrickiem Mazanem – właścicielem firmy Patbud B.V z Aalsmeer.

Na portalu stomil.olsztyn.pl czytamy: „Dlaczego holenderskie przedsiębiorstwo budowlane wspiera szkółkę piłkarską w Olsztynie? Szukaliśmy informacji o Patbudzie i trafiliśmy od razu na stronę Klubu Biznesu FC Aalsmeer, czyli amatorskiej drużyny piłkarskiej z miasteczka niedaleko Amsterdamu. Tam ukazał się wywiad z urodzonym w Polsce właścicielem Patbudu, Patrickiem Mazanem. W najciekawszej części tego wywiadu przedstawiciel klubu pyta Mazana o przyczyny inwestowania w FC Aalsmeer.

– W Voetbal in Alsmeer zobaczyłem, że powstał Klub Biznesu – powiedział inwestor. – Wyjątkowo pasują mi założenia Klubu Biznesu takie jak: nawiązywanie kontaktów z przedsiębiorcami, stymulowanie regionalnego sportu i najważniejszy, którym jest zapewnienie młodzieży FC Aalsmeer wysokiej jakości szkolenia, obiektów i zatrzymanie utalentowanej młodzieży w klubie. Prowadzę też dużą szkołę piłkarską dla młodych talentów w mojej rodzinnej Polsce – kontynuował Mazan. – Ta szkółka (Akademia Piłkarska Czereś Sport) jest jedną z najnowocześniejszych akademii piłkarskich w Europie Wschodniej. Nie mogę doczekać się współpracy z FC Aalsmeer w tej dziedzinie. Spodziewam się, że wkrótce pierwsze talenty z mojej szkoły będą mogły przenieść się do najważniejszych klubów w Europie Zachodniej. Obecnie ściśle współpracujemy z VfL Wolfsburg, Sampdorią i Ajaksem.

Piłkarze Stomilu Olsztyn.

FC Aalsmeer posiada wiele zespołów młodzieżowych i dwa w ligach amatorskich, z których najlepszy gra w Tweede Klaase, na piątym poziomie amatorskim, czyli siódmym w Holandii. (…) Patbud jest także zarejestrowany w Polsce i zajmuje się działalnością budowlaną i remontową, a także – co jest zamieszczone w CEIDG – działalnością związaną z wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników. Potwierdzenie działalności menedżerskiej znajdziemy m.in. Liście Pośredników Transakcyjnych sezon 2019/2020″.

Te powiązania mniej więcej wyjaśniają, jak to się stało, że Sylwester Czereszewski postanowił spenetrować właśnie rynek holenderski w poszukiwaniu piłkarskich perełek. Zaczęło się od Sama van Huffela, prawdopodobnie zamieszkałego w Aalsmeer, którego brat grał w FC Aalsmeer. A potem już się potoczyło. Z van Huffelem do Polski przybył również Richard Amaechi Johnson, kompletny ogór z jakiejś podwórkowej ligi włoskiej. Oczywiście również z przeszłością w amatorskiej piłce holenderskiej. Testowano go przez lwią część okresu przygotowawczego, kontraktu ostatecznie nie podpisał. Takich ananasów przewinęło się przez Olsztyn znacznie więcej. Czereszewski przedstawiał ich jako wielkie talenty, które na zapleczu polskiej Ekstraklasy szukają swojej szansy na przebicie się do świata wielkiego futbolu. Można te opowieści włożyć między bajki. Natomiast niepokojąca sieć holendersko-polskich powiązań, której nitki za każdym razem prowadzą przez Aalsmeer do Olsztyna, to akurat nie bajka, lecz niestety fakt.

Wszystko wskazuje na to, że do Polski trafiali zawodnicy, o których z góry było wiadomo, że nie wniosą do zespołu nowej jakości sportowej. Lubimy sobie pożartować z poziomu polskiego futbolu, ale aż tak nisko nie upadliśmy, by szukać nabytków w siódmej lidze holenderskiej. Trudno się zatem dziwić fatalnym wynikom Stomilu, skoro działacze klubu ściągali piłkarzy w taki, a nie inny sposób.

„Nie ma już atmosfery, kibice są wściekli”

Zasięgnęliśmy opinii u autorów cytowanego wyżej artykułu. Delikatnie rzecz ujmując – ich słowa nie napawają optymizmem.

– W tej chwili atmosfera w Olsztynie jest na najniższym możliwym poziomie. Wystarczy obejrzeć dowolny mecz Stomilu w telewizji, by się o tym przekonać. Jeżeli szybko nie zrobi się odpowiednich transferów i nie da kibicom światełka nadziei, no to nie wiem. Czasami się mówi, że gorzej być nie może. Ale oglądając Stomil przekonujemy się z meczu na mecz, że wszystko jest możliwe.

Jak wam się udało połączyć te wszystkie nitki, kiedy zaświeciła się czerwona lampka?

Zaczęło się tak naprawdę po sparingu Stomilu Olsztyn z Sokołem Ostróda. Stomil ukrywał nazwiska trzech testowanych zawodników, nikt kompletnie nie chciał nam tych nazwisk podać. To się właściwie czasami zdarza. Kluby ukrywają personalia testowanego piłkarza, żeby go ktoś w ostatniej chwili nie podkupił. Był przykład takiego transferu Hiszpana – ktoś dał cynk, że jest na testach w Stomilu, zaraz się do akcji włączyła Jagiellonia. Rozumiem więc, gdy klub stara się coś czasowo ukryć, ale my lubimy w swoim archiwum porządkować te nazwiska. Tymczasem Stomil dalej nie chciał o niczym nas poinformować. Dyrektor sportowych nie chciał mówić, prezes nie chciał mówić. Wtedy zaczęliśmy drążyć temat, odkrywać kolejnych zawodników. Po drodze docierały do nas różne informacje, żeby sprawdzić tego czy innego gracza. Taka żmudna praca śledcza, której efektem jest artykuł.

Szokujące jest dla mnie, że to wszystko było tak naprawdę do zweryfikowania w Internecie. Wiedza dostępna na wyciągniecie ręki.  Inna sprawa, że tak naprawdę wszyscy w Olsztynie przeczuwali, że coś jest nie tak. Z prostej przyczyny – do klubu trafiali goście, którzy naprawdę bardzo słabo grali w piłkę. Kovalonoks, Loshi…

Jak widzicie rolę Sylwestra Czereszewskiego w tym całym procederze? Potraficie uwierzyć, że nie było u niego złej woli, ale rzeczywista wiara, że ściąga do Polski holenderskie perełki?

Ciężko o tym mówić… Sylwek Czereszewski jest w Olsztynie odbierany jako legenda. Robiliśmy plebiscyty na piłkarza 75-lecia, zawsze je wygrywał. Rozmawialiśmy z nim na temat tych transferów. Tłumaczył nam, że holenderski piłkarz nie tylko jest lepszy od polskiego, ale jeszcze na dodatek tańszy. I że oni rzeczywiście mają taką myśl, żeby tych zawodników do Olsztyna ściągać i promować. No ale coś nie pykło, bo poza van Huffelem, który miewał dobre mecze, to reszta się nie sprawdza. Na siłę promowany jest jeszcze ten Jurich Carolina, bo to reprezentant Curacao. I to tyle. Rok temu we wrześniu byliśmy w czołówce pierwszej ligi, a teraz jesteśmy czerwoną latarnią.

No właśnie. Po tej fantastycznej wiośnie, gdy udało się uratować Stomil, wydawało się, że będzie już tylko lepiej. Początek obecnego sezonu jest w wykonaniu Stomilu katastrofalny.

Niestety. Kolejny czas został zmarnowany. Na euforii po utrzymaniu Stomilu można było coś zbudować. Zostało to całkowicie zaprzepaszczone. W grudniu przyszedł nowy prezes, potem nowy dyrektor sportowy. Mieli wnieść nowe wizje, plany na zespół. Jest to przykre, bo klub stracił czas. W Stomilu nie ma już żadnej atmosfery, kibice są wściekli. A jeszcze teraz trwa sprzedaż akcji. Chyba nikt nie ma prawa się już dziwić, że to wszystko stoi w miejscu.

***

Sylwester Czereszewski, z którym kontaktowaliśmy się około południa, odmówił komentowania treści artykułu. Zapewnił jednak, że zarzuty wobec niego są nieprawdziwe. Zapowiedział też, że klub odniesie się do sytuacji w oficjalnym oświadczeniu. W międzyczasie ogłoszono również na 15:00 zwołanie w trybie pilnym zebrania Rady Nadzorczej klubu.

Efektem obrad rady jest następujące stanowisko, podpisane przez samego Michała Brańskigo:

„W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza odwołała Prezesa Zarządu Stomilu Olsztyn S.A. Wojciecha Kowalewskiego. Jednocześnie Rada zdecydowała się powierzyć tę funkcję Grzegorzowi Lechowi. Legendzie klubu. Strzelcowi ostatniego gola Stomilu w Ekstraklasie. Grzegorz w trakcie piłkarskiej kariery pokazał, że Stomil jest nie tylko jego domem, ale i życiem. W moim przekonaniu nikt z zewnątrz nie będzie tak zaangażowany w to, by Stomil był klubem zwycięskim. Zdając sobie sprawę z tego, że przeskok z piłkarskiej szatni do gabinetu jest dużym wyzwaniem, chcemy wraz z całą Radą obudować Grzegorza doświadczonymi ludźmi w trzech kluczowych pionach – administracyjno-organizacyjnym, finansowym i marketingowo-sprzedażowym. Prezes będzie bezpośrednio kierować działem sportowym, co oznacza, że nie będzie w najbliższej przyszłości stanowiska dyrektora sportowego”.

Stomil już nie działa na zasadzie „cokolwiek ugramy, będzie dobrze” – wywiad z Grzegorzem Lechem (22.04.2020)

Cóż, krótko mówiąc – Kowalewski natychmiastowo odwołany, stanowisko Czereszewskiego zlikwidowane. Wygląda na to, że Rada Nadzorcza jednak uznała, iż ujawniona sieć powiązań nie została wyssana z palca przez olsztyńskich dziennikarzy. Pozostaje mieć nadzieję, że Grzegorz Lech zdoła się szybko uporać z zastanym bałaganem.

W kwietniu Lech mówił w rozmowie z Weszło: – Na pewno moja przyszłość jest w piłce. Robię wszystko, żeby od razu wystartować z jakąś wiedzą i pomysłem, nie liczyć tylko na to, że byłem zawodnikiem, mam doświadczenie i dlatego coś mi się należy. To wielki błąd, który niektórzy popełniają. Doświadczenie boiskowe może się przydać, ale trzeba się rozwijać w innych sferach, zdobywać wiedzę, żeby nie być monotematycznym. Od dobrych ośmiu-dziewięciu lat szykuję grunt pod nową rzeczywistość. Uczestniczę w kursach, szkoleniach, warsztatach. Staram się jak najczęściej korzystać z takich możliwości.

Pewnie sam Lech się nie spodziewał, że tak szybko przyjdzie mu chwycić za ster w klubie. I realizować ambicje, o których sam niedawno wspominał: – Nie da się ukryć, że przed zmianą właścicielską podchodziliśmy do tematu na zasadzie „cokolwiek ugramy, będzie dobrze”. W sytuacji, gdy nieustannie klub miał duże zaległości płacowe i jego funkcjonowanie nieraz stawało pod znakiem zapytania, każdy kolejny sezon w pierwszej lidze był swego rodzaju cudem. Na szczęście te czasy minęły. Klub organizacyjnie i sportowo powoli przygotowuje się do tego, żeby zacząć walczyć o coś więcej niż utrzymanie. (…) Zakładam, że to bardziej etapowy plan rozwoju, który z czasem ma umożliwić realną walkę o awans.

fot. NewsPix.pl

Opublikowane 21.09.2020 15:47 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 20
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kastor
Kastor

Ci to jacyś przekręciarze ale ten nowy właściciel to miał być gość jak właściciel w Rakowie ale kasy nic nie daje.

Zbyszek ziobro krôl polski
Zbyszek ziobro krôl polski

Kibole twierdzà, że „Stomil to oni” to mogą sami dać kasę

Zbyszek ziobro krôl polski
Zbyszek ziobro krôl polski

Czy kurwa serio już nie ma w tym kraju uczciwych ludzi? Co jeden to od większych przekrętów zaczyna. I zawsze rozchodzi się po kościach. Sprowadzi tonę szrotu po znajomości, odkuje się na prowizjach, a jak ktoś się w końcu orientuje to zawaja manatki i jakimś cudem znajduje frajera, który spędził ostatni rok na księżycu bo daje się nabrać

Weź to wyłącz
Weź to wyłącz

To prawda, że zmarnowano atmosferę, która była w Stomilu w 2019 po przejęciu klubu przez Michała Brańskiego. I to nie z jego winy, przynajmniej nie bezpośrednio, lecz z winy ludzi, którym powierzył kierowanie klubem. Wizerunkowa wtopa goniła wtopę. Jakość transferów na poziomie 4 ligi. Pycha, buta, arogancja, a ostatnio także fatalne wyniki. Ale najwyraźniej Brański przejrzał na oczy i pogonił stonkę.

Bormann
Bormann

Ja więcej zarobiłem na wynajmowaniu twojej starej do mycia podłóg. Polecam

Sikor od Zawsze Stomil !
Sikor od Zawsze Stomil !

Dla mnie to szok! Albo Czereszewski ma guza mózgu, albo przegrał wszystko w kasynie żeby z siebie taką szmatę zrobić. Nie wiem nie rozumiem tego i to jeszcze za jakie pieniądze… ile oni mogli przyciąć na tych prowizjach 100-200 tys ? Już by jakiegoś buka zareklamował lepiej…

Franz Smuda
Franz Smuda

Jak ktoś jest chuj to za 10 złotych matkę sprzeda. I jak widać Czereszewski to chuj

Didlo
Didlo

Wczoraj wsadzałem mu paukę do czarnej dziury. Jeszcze jest ciasny. Polecam

Jacyna
Jacyna

A Kowalewski tak się mundrował w hejt parku…

Pol4334
Pol4334

Ten cały artykuł jest h… warty. Mówimy o gościu, obrońcy który ma jedno z najlepszych cv w 1 lidze albo o pomocniku który był testowany przez Man utd i w pierwszym meczu stomilu strzelił bramę a 2 byly jego zasługą – taki to szrot z Holandii. Troschupa przyszedł bo tragiczny poziom reprezentował Skiba, zaliczył mistrzostwo kraju. Jego zespół ma co najmniej potencjał na Wy… polskich klubów z europejskich pucharów. Loshi ledwo na 90 min wszedl w zeszlym sezonie a juz mial gola na koncie. Liczyłem na to ze żeby napisaćcoś coś weszło to trzeba się znać a nie tylko ślepo polegać na zdaniu hejtera który anonimowo wypisuje głupoty…

Mariuszko
Mariuszko

Panie Wojtku, proszę już jechać do tych Suwałk.

Do Widzenia Gibon
Do Widzenia Gibon

W marketingu i sprzedaży się mówi, że za wizyty na stronie nie włożysz do gara. CV nie grają, poza tym żyjemy w czasach fake CV. Był gdzieś na testach? No wspaniałe! I się poznali. Ty się słyszysz człowieku? Troshupa to do Skiby i Leszcza podjazdu nie ma, Kudrjavcevs za słaby na rezerwy L, ale ok do Stomilu? Typ nie umie grać nogami i ciągl stoi na 5 metrze. Prezes, który nie wie, że h pisze się przez ch, hahaha. 9 miesięcy w klubie i o Kotowskim mówisz anonimowy heter? Daj już spokój, nie wiesz człowieku, gdzie jest granica, brniesz jak jakiś przychlast. Jedź do Suwałk i pokaż jaki z ciebie kozak, podnieś Wigry.

Pol4334
Pol4334

Nie twierdzę że nie ma czegoś na rzeczy, zarząd podjął radykalne kroki, wiedzą więcej i niech działają. Nie mniej jednak kot napisał kupę bzdur. Rozumiem, że można się przyczepić do trenera albo do tego ze zlozona drużyna jako cały team jest w tym sezonie do bani. Ale dojeb…c się do najlepszych graczy – van huffel, Carolina, niszczyć młodych i perspektywicznych zawodników którzy mogą być wartością dla klubu. Po tym całym hejcie nie liczył bym na nich. Komentarze często czyta i likeuje nawet rodzina van huffela… Niestety w niektórych środowiskach biedę i niski poziom trzeba zacząć eliminować wśród lokalnej społeczności chyba a później przenieść jakosc na sport i stadion.

Do Widzenia Gibon
Do Widzenia Gibon

Dalej albo nie rozumiesz, albo świadomie kierujesz dyskusję na własne tory. Do tego ten sam szablon macie z Czereszewskim, wręcz powtarzają się pewne słowa kluczowe, to aż śmieszne. Pewne jest, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nie rozumiesz znaczenia słowa hejt. W arcie Kota nie ma żadnego hejtu ani na Sama, ani na Juricha. Jeśli byś jakimś cudem miał rację i są oni tak słabi psychicznie, że to dla nich hejt i może ich zniszczyć, to mamy odpowiedź, dlaczego nie zrobili większej kariery i muszą się tułać po 1. lidze w Polsce. Ja od początku mówię, że Carolina ma bardzo słabą psychę, to widać na boisku i to dużo tłumaczy. Temat nadwagi – sam ostatnio w czasie transmisji zwróciłem uwagę na pucułowatość Caroliny, jak nie zawodowy piłkarz. Żeby jednak nie było, gadanie Czeresia o nabitych pośladkach jako o wyznaczniku braku nadwagi w czasach, gdy poziom tkanki i wagę można łatwo zbadać specjalistycznym sprzętem (i pewnie takie dane miał Zając) jest dramatyczne, to jest mentalne siedzenie w latach 90. Wisienką na torcie jest jednak twój tekst o biedzie, niskim poziomie i lokalnej społeczności: to jest coś, co spędza mi sen z powiek, gdy widzę zachowanie pana byłego prezesa, czytam jego wypowiedzi oraz niektóre wypowiedzi właściciela. Czy wy aby nie myślicie, że zstąpiliście z nieba do kmiotów i wasz potok oświeconego pustosłowia będzie edukował ciemnotę i zawstydzał zarazem? Człowieku, jestem stąd, mam sukcesy globalne, rozmawiam i działam bez kompleksów od nastu lat z ludźmi na poziomie właściciela, tylko na rynkach i w firmach 10x większych i nie jestem w tej społeczności jakimś rodzynkiem. Widzę, jak niezła strategia jest fatalnie realizowana, tragiczne decyzje, powtarzanie błędów – książkowo. A nadrabia się PRem dla kmiotów. Daleki jestem od stania z ludźmi mówiącymi „my w Olsztynie swoje wiemy”, bo akurat tak piszący g wiedzą, ale to nie znaczy, że nie ma tu ludzi, na których nie robi żadnego wrażenia, że ktoś pracował na Ukrainie i w Rosji i myśli, że wszystkie rozumy pozjadał. To prezes kreuje jakość drużyny – a ty tu próbujesz wyjeżdżać z jakąś Konopielką. Prawda jest taka, że Kot was ośmieszył, bo pokazał, że nawet z netu nie umiecie korzystać. Ufacie ludziom, którzy nie chcą pieniędzy, chociaż w profesjonalnym czymkolwiek nie ufa się ludziom, którzy nie chcą pieniędzy, bo nie ma nic za darmo i zawsze, prędzej czy później trzeba zapłacić. Amatorszczyzna, proszę pana, i naprawdę to, że ma pan ustaloną wersję dla mediów (chociaż już trochę zaczyna się robienie na boki), to nie znaczy, że kłamstwo powtórzone 1000 razy stanie się prawdą. Jedyna prawda o tych 9 miesiącach i tych 2 panach jest jedna: pecunia non olet. Edukuj mnie dalej.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Takie coś, co robią Ci byli (jakby nie patrzeć) reprezentanci Polski w Stomilu to trzeba tępić i nagłaśniać negatywny wydźwięk tych skutków! Pojawia się tu bowiem problem, który naszą piłkę toczy na dno – byłych piłkarzy, którzy nie potrafią sobie znaleźć „życia po życiu” i niejako stają się piłkarskimi szkodnikami. Czy to pchając się do trenerki nie mając o niej pojęcia (sporo takich byłych kopaczy można u nas znaleźć w klubach ze szczebla centralnego), czy to gdzieś do związków żeby tylko dobry przelewik przychodził, czy to jako agenci piłkarscy wciskający swój szrot z zaprzyjaźnionych agencji.
Ale tak będzie, dopóki będzie u nas rozpowszechniony kult nazwiska – że jak ktoś 20 lat temu dobrze grał w piłkę to na pewno się zna i chce dobrze, a to tak nie działa.

SPW
SPW

Ciekawy głos dot. byłych reprezentantów: Stomil, gdy leciał z Ex, dostał trenera Chojnackiego – po latach wiemy, jaką „karierę” zrobił. Gdy patrzyłem ostatnio na to, co się wyrabia, przypomniałem sobie te czasy. Tę beznadziejną bez ładu i składu grę tym węglem i papą, ten brak wyników i kompletny brak ogaru. To wszystko wspomagane, o ile mnie pamięć nie myli, przez drugiego asa, pana Fiu. Mam nadzieję, że teraz w porę się zorientowano, bo wtedy nie.

DZIERZAN
DZIERZAN

Czereszewski to powinien robote w Koronie dostać

DZIERZAN
DZIERZAN

🙂

Capture.PNG
Pati Mazi
Pati Mazi

Hajto pisał content 😀

Kibic
Kibic

To co kibice widzieli od pół roku, a potwierdzili to lokalni śledczy że środowiska kibicowskiego, pan Brański zauważył dopiero teraz. Szkoda, bo zamiast się rozwijać, Stomil zrobił 2 kroki wstecz. Niestety to w dużej części zasługa Kowalewskiego, przed którym naprawdę przestrzegamy. Jeśli słyszy się, że ten facet ma zaraz zasiadać w zarządzie 1 ligi to włos się jeży… Ten były bramkarz Legii i Spartaka powinien zostać dożywotnio odsunięty od prowadzenia działalności sportowej i nie tylko! A za obecną sytuację w Stomilu pociągnięty do odpowiedzialności finansowej wraz z Czereszewskim. Sylwek, ikona i symbol Stomilu sprzed lat również rozmienił się na drobne i pozostawił po sobie jedynie smród! Podsumowując Brański otoczył się cwaniakami i kombinatorami, którzy cofnęli Stomil do punktu z 2019 roku.

Weszło
24.10.2020

Litość to zbrodnia. Ajax pakuje Venlo trzynaście bramek!

Od pewnego czasu w europejskim futbolu widać mocny zwrot w kierunku radosnej ofensywy. Nawet na najwyższym poziomie zdarzają się wyniki takie jak 8:2 czy 7:2, remontady na pięć bramek i inne anomalie, których nie widzieliśmy od wielu lat. Ale nawet na tle tych festiwali bramkowych, Ajax Amsterdam wypada wyjątkowo. Dzisiaj Holendrzy rozjechali Venlo 13 do […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

VAR znów psuje widowisko w Premier League. Chelsea remisuje z Manchesterem United

To już przekroczyło wszelkie granice absurdu i zwyczajnie dobrego smaku. Kolejny mecz Premier League został w niezrozumiały sposób wypaczony przez źle funkcjonujący system wideoweryfikacji. Tym razem ofiarą sędziów odpowiadających za obsługę VAR-u padła Chelsea, która nie otrzymała ewidentnego rzutu karnego. No i koniec końców bezbramkowo zremisowała z Manchesterem United. Wielbłąd arbitrów Oczywiście nie twierdzimy, że […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Bida z Jędzą, czyli jak padały w tym tygodniu gole dla Śląska

Gdy Bartosz Bida wchodził do Ekstraklasy, dawał nam bardzo mało okazji, by trochę pobawić się jego nazwiskiem. Bidy zdecydowanie nie było – chłopak strzelił pierwszego gola poprzedniego sezonu, do końca rundy dorzucił jeszcze dwa trafienia, asystę, wywalczenie karnego i generalnie recenzje zbierał niezłe. Wiosna była słabsza, ledwie z momentami, a teraz chyba już najwyższa pora […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Futbol jest prosty. Schalke grało na 0:0, więc dostało 0:3

Potrafimy sobie wyobrazić lepsze okoliczności niż te, w których przystępowało Schalke do derbów z Borussią Dortmund. Królewsko-Niebiescy gniją w strefie spadkowej, przed tym spotkaniem mieli ledwie punkt i absolutnie zawstydzający bilans bramek 2:17. No, to tak jakby iść na rozmowę o pracę w garniturze pamiętającym czasy podstawówki i dodatkowo mokrym, z gołębim plackiem na ramieniu. […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

El Clasico da się lubić. Puste Camp Nou dla Realu

Mieliśmy trochę obaw. Że będzie sztywno, nudziarsko, bez błysku. Powtarzaliśmy, że to już nie to samo, że era epickich meczów Barcelony z Realem przeminęła i że może czekać nas ciężkostrawne danie dwóch hiszpańskich ekip w przeciętnej formie, tylko reklamowane jako wielki hit. Ale tak się nie stało. I dobrze. W El Clasico nie zabrakło wszystkiego, […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

Jeden (!) kontakt z piłką w El Clasico. Griezmann, czyli piłkarz-widmo

Nie będziemy dowodzić, że Barcelona poległa w El Clasico przez Antoine’a Griezmanna, bo kataloński klub ma znacznie więcej problemów. „Królewscy” nie musieli wcale zagrać wielkiego meczu, by wiele z nich obnażyć. A jednak trudno przejść obojętnie obok tego, czego dokonał francuski napastnik w dzisiejszym spotkaniu z Realem. Griezmann pojawił się na boisku w 82 minucie […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Kolejny dzień w biurze Lewandowskiego. Tym razem hattrick z Eintrachtem!

Dla niektórych „normalny dzień w biurze” to stosik przejrzanych i podpisanych papierów, dla innych jakaś liczba sprzedanych produktów, a dla Roberta Lewandowskiego – strzelanie w Bundeslidze. Od lat wiemy, że nie sprawia mu to żadnych problemów, czasy się – niestety, jak widzimy – zmieniają, a Polak jest wciąż niczym świetnie zaprogramowana maszyna. Ładuje bez opamiętania […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Obelga roku 2020 – bronisz jak Podbeskidzie

Można czasami w defensywie dać ciała. Oczywiście, błędy się zdarzają i bywa tak, że ktoś się machnie, ktoś inny nie pokryje. Ale Podbeskidzie jest prawdziwą kumulacją nieudanych żartów w obronie. Czy dzisiaj do przerwy w Krakowie beniaminek wyglądał jak zespół słabszy? No nie. Mało tego – „Górale” byli nawet lepsi od „Białej Gwiazdy”. Ale co […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

Jedna pozycja, inna mentalność. Kepa kontra De Gea

Wywiady z byłymi piłkarzami utwierdzają w przekonaniu, że psychika ma kluczową rolę w przebiegu kariery zawodnika. Mówił o tym Alan Shearer, mówili bracia Żewałkow, Alessandro Del Piero, cała plejada wielkich i nieco mniejszych, z kraju i spoza Polski. Siła mentalna pozwala się podnieść w najtrudniejszych momentach kariery, a jej brak powoduje, że nagle lądujesz na […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

Fabiański zatrzymuje City. Coś wyraźnie nie działa w ekipie Guardioli

Jedenaste miejsce w tabeli po pięciu spotkaniach, zaledwie osiem punktów na koncie. Nie takiego początku sezonu oczekiwali kibice Manchesteru City. „Obywatele” dziś tylko zremisowali z West Hamem United 1:1 i naprawdę nie zachwycili swoją postawą. Choć trzeba im oddać, że w końcowej fazie spotkania wykreowali sobie kilka znakomitych szans do wyjścia na prowadzenie. Ale w […]
24.10.2020
Anglia
24.10.2020

Trenerscy bliźniacy czyli Ole Gunnar i Frank

Ole Gunnar Solskjaer i Frank Lampard mają o tyle podobny przebieg karier trenerskich, że można się właściwie zastanawiać, czy podobnie jak filmowe rodzeństwo Skywalkerów nie zostali przypadkiem rozdzieleni przy narodzinach. Szkoleniowcy Manchesteru United oraz Chelsea znów staną naprzeciw siebie w sobotnim meczu na Old Trafford. Każdy z nich wszedł obecnie w etap pracy, z którego […]
24.10.2020
Live
24.10.2020

LIVE: Czy Pogoń wciąż ma patent na Legię?

W wielu polskich domach ta sobota będzie koszmarem. Żona trzyma pilota, już od godziny puszcza bańki mydlane, oglądając West Ham United z Manchesterem City. Ojciec, fanatyk La Liga, całe mieszkanie zawalone programami meczowymi El Clasico już się zbliża. A tu przecież syn chciałby Wisłę Kraków obejrzeć. Jakie to szczęście, że macie nas – napiszemy wam […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Czy da się pokonać człowieka, który siłował się z niedźwiedziem?

Historie o wojownikach z dalekiego Kaukazu momentami ocierają się o śmieszność. Przypominają bardziej legendy ludowe z domieszką scenariuszy rodem z anime. Ale Chabib Nurmagomedow pokazał światu, że gdzieś na kaukaskiej wiosce naprawdę może narodzić się facet zdolny do zapasów z niedźwiedziami i do dominacji w Lidze Mistrzów sportów walk. Dagestański Orzeł dziś znów stanie do […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

Czy mamy jakieś oczekiwania przed El Clasico?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to już nie jest mecz o tej samej randze, co kiedyś. Nie zmienia to faktu, że dzisiejsze „El Clasico” przyciągnie przed telewizory setki milionów kibiców z całego świata. Problem polega w tym, że rozsiądą się w swoich kanapach bardziej z sentymentu niż… możliwości obejrzenia futbolu na najwyższym poziomie. Na Camp […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

Czy Jagiellonia dziś zatęskni za Steinborsem?

Śląsk Wrocław wraca z tournee po Mazowszu, w którym zaprezentował się tak, że zachodzi podejrzenie, iż przegrałby nawet z zespołem pieśni i tańca Mazowsze. Dzisiaj gra jednak u siebie, gdzie jest zupełnie inną drużyną, dla odmiany poważną. Jeśli jednak i dzisiaj u siebie zagra padlinę, to da jeszcze więcej paliwa pod ogień krytyki, jaka wylała […]
24.10.2020
Hiszpania
24.10.2020

El Clasico kibicowsko. Od chuligańskich burd po pandemię

Dzisiejsze El Clasico będzie pierwszym w historii bez udziału publiczności. Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją. Choć wielu stadionowych podróżników uważa, że w czasie tej rywalizacji atmosfera jest iście piknikowa, to bez wątpienia brak kibiców wpłynie na ogólną jakość widowiska. Jeżeli ktoś miał kiedyś okazję obejrzeć na żywo starcie FC Barcelony z Realem Madryt i […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

”Los rivales eternos” – dwugłos przed El Clasico

Zbliżający się sobotni mecz w ramach El Clasico jest starciem, które polaryzuje bardziej niż polska scena polityczna. W każdym z tych spotkań faworyt po prostu nie istnieje. Są tylko dwie strony, odwieczni rywale, niezmordowani, niezatapialni, zupełnie rożni. Nie sposób znów przed takim spotkaniem zapytać o to, jak na krajobraz przed bitwą zapatrują się dwaj dziennikarze […]
24.10.2020
Weszło
24.10.2020

QUIZ LIVE OD 13:30! Roki – Kowal – Białek – Mazurek – Paczul

PERE PAŃSTWA PRZYPOMINAMY: Dzisiaj O 13:30, QUIZ, LIVE! SKŁAD: – Roki – Kowal – Białek – Mazurek – Paczul. Bądźcie z nami, bo tak wypada. 
24.10.2020