post

Opublikowane 15.09.2020 11:38 przez

Jakub Białek

Jest w odpowiedniej wadze z odpowiednią tkanką mięśniową. To nie jest główna przyczyna tego wszystkiego, że dziś Fatos potrzebuje czasu, by dojść do formy – mówił w Weszłopolskich Artur Skowronek, odpierając zarzuty wielu kibiców. O minimalizmie, oczekiwaniach, gorącym stołku, Damianie Pawłowskim, obrońcach, Leszku Dyi. Zapraszamy. 

Wydaje nam się, że w Szczecinie Wisła przegrała minimalizmem, chęcią dowiezienia wyniku za wszelką cenę. Cofnęliście się i liczyliście, że uda się przetrwać. Pana diagnoza jest podobna?

Na pewno nie było takiego założenia, że chcemy się wycofać i bronić przez 20 minut wyniku. Często futbol pokazywał, że nie jest to dobra droga. Na pewno mogliśmy zareagować inaczej. Piłkarze próbowali, i taki moment był, gdy Pogoń postawiliśmy w końcówce do narożnika. Ale nie byliśmy w tym konsekwentni. Rzeczywiście – ostatnie 3-4 minuty nie były takie, jak powinny. Doprowadziły do rzutu rożnego, zrobiła się przewaga liczebna i zrobiły się problemy.

Ma pan wrażenie, że atmosfera wokół pana zrobiła się w ostatnich tygodniach gęsta, jeśli chodzi o reakcje kibiców? W mediach społecznościowych kibice niekiedy są wręcz żądni krwi.

Jestem zawodowym trenerem. Oczywiście piszę się na takie zasady. Takie są realia i trzeba z tym się zmierzyć. My z całym sztabem i drużyną robimy na co dzień to, na co mamy wpływ. Wiemy, że ta drużyna jest budowana. Widzimy postęp z tygodnia na tydzień, z meczu na mecz. Drużyna się zgrywa, poznaje. Dotyka treningu, jaki potrzebuje każdy z tych piłkarzy, którzy do nas doszli. I to nas interesuje. Ten mecz w Szczecinie pokazuje, że coś drgnęło w lepszą stronę. Na trudnym terenie tworzymy sytuacje, które trzeba lepiej finalizować. Ale też Pogoń nie dochodziła do sytuacji, które planowała. Z perspektywy czasu bardzo żałujemy tego meczu. Rzeczywiście, można było go odbierać w kategoriach porażki.

Głosy kibiców są chyba pokłosiem tego, jak kibice wciąż myślą o Wiśle, mając ciągle w głowie czasy minione. Chyba muszą się pogodzić z tym, że Wisła jest dziś na innym etapie i nie buduje pan drużyny na mistrzostwo.

Ja bym tego tak nie określił. My jesteśmy tak samo ambitni, jak nasi kibice, naprawdę. Natomiast zdajemy sobie sprawę, w jakim jesteśmy klubie, jak co sezon presja dotyka i piłkarzy, i trenerów, którzy tu pracują. Nam to nie może przeszkadzać. My jesteśmy wdzięczni kibicom, że zawsze są na naszym stadionie, zawsze pomagali i dalej będą pomagać. Musimy dać im więcej argumentów, żeby to zaufanie było stabilniejsze. Oczywiście, każdy proces budowy drużyny potrzebuje czasu. Ale my jesteśmy w futbolu i wiemy, że kredytu zaufania nie ma nigdy dużo. Mogę się cieszyć jedynie z tego, że my w środku jesteśmy bardzo cierpliwi i analitycznie podchodzimy do wielu rzeczy – personalnych, przygotowania fizycznego, transferów i tak dalej. Robimy to, na co mamy wpływ wiedząc, jakie mamy narzędzia do pracy.

A jaki był wpływ na te zmiany, jakie dotyczyły zmian w pana sztabie? Po pierwsze – odejściu Leszka Dyi. Po drugie – Dawida Szulczka. To też często podnoszony temat, szczególnie patrząc na to – choć to często łatwa wymówka – jak Wisła wygląda fizycznie. Często wraz z upływem minut słabnie.

Nie, ja się z tym nie zgodzę. Trening się nie zmienił, zmienili się ludzie. I to duża grupa ludzi – dziesięciu. Cała linia ofensywna to tak naprawdę nowi ludzie. Nie wszyscy przyszli w jednym momencie, przychodzili w różnych etapach. Trzeba było to zrównoważyć.

No tak, ale to coś, z czym każdy klub musi się zmierzyć, nie tylko Wisła.

To prawda. Z perspektywy tego, że straciliśmy bramkę w 94 minucie mamy dyskusję, że słabo biegamy. Oczywiście, możemy te rzeczy oceniać subiektywnie. Ważne, że my oceniamy to obiektywnie, mając monitoring piłkarzy. Ewidentnie jest postęp. Widać to chociażby po naszych środkowych pomocnikach, którzy są z nami cały czas. Nie mają na to wpływu zmiany personalne. I tyle w temacie.

To tak krótko – pan Dyja odszedł z pana inicjatywy czy nie?

Te wszystkie zmiany dotyczyły tego, aby po prostu iść do przodu. Tak, to była moja decyzja.

W kwestii transferów – jak wygląda transferowa kuchnia? Jak dużo przy tym pichceniu ma do dorzucenia od siebie Artur Skowronek?

Mamy grupę ludzi, która cały czas nad tym pracuje. Oczywiście też jako trener w tym uczestniczę. Wiemy, jakich profili piłkarzy należy do naszej drużyny szukać, żeby ją wzmacniać. Ten rynek nie jest dla nas łatwy, bo budujemy z każdej strony na nowo. Klub wchodzi na lepszą drogę, nie inaczej jest, jeśli chodzi o finanse na transfery. Skauting jest budowany w Wiśle. Jest wielu dobrych ludzi, którzy chcą nam pomagać w tym temacie i wykonują dobrą robotę.

Jak pan zobaczył Fatosa Beqiraja, co pan powiedział? Bierzemy go? Zastanawiamy się co stało za tym transferem i podejrzewamy, że nie ostatnia forma ani wskaźnik BMI.

Czy panowie wiedzą, jaki jest wskaźnik Body Mass Index Fatosa?

Nie, dlatego mówimy, że podejrzewamy.

To absolutnie subiektywna ocena. Fatos jest krytykowany przede wszystkim za to, że nie wykorzystywał sytuacji. Strzela ze Śląskiem, strzela w Szczecinie, mamy dziś cztery punkty więcej i oceniany jest zupełnie inaczej, na pewno nie z tej perspektywy, o której mówimy.

Ale nie strzelił.

To nie jest główna przyczyna tego wszystkiego, że dziś Fatos potrzebuje czasu, by dojść do formy. Jest w odpowiedniej wadze z odpowiednią tkanką mięśniową. Po prostu potrzebuje więcej czasu, żeby lepiej się restytuować. I nad tym pracujemy.

Spodziewał się pan dokładnie takiego piłkarza, jaki przyjechał? Czy miał pan oczekiwania, że przyjedzie w lepszej formie?

Na pewno tą restytucję na tym poziomie byśmy potrzebowali większą. Ale wiedzieliśmy, że piłkarz nie rozegrał na wysokiej intensywności w długim czasie meczu. I tego się spodziewaliśmy. Także wiedzieliśmy, że tego czasu będzie potrzebował więcej aniżeli inni.

Mamy trochę pytań od kibiców z Twittera. Bardzo często przewijał się wątek Damiana Pawłowskiego, który został oddany do Stali Mielec. Nie jest różowo z młodzieżowcami w Wiśle, nawet w kadrze na mecz z Pogonią znalazło się ich tylko dwóch.

Pojechaliśmy większą grupą ludzi, trzeci z młodzieżowców nie znalazł się w kadrze meczowej, bo potrzebowaliśmy w każdej formacji alternatywę do ewentualnych zmian czy nieprzewidzianych problemów. Damian Pawłowski to środkowy pomocnik, a my w środku pola mamy bardzo dużo możliwości i rozwiązań. Basha, Żukow, Kuba, Chuca, Kuveljić, Savić, który może grać też w środku – to piłkarze, którzy po prostu zabieraliby mu minuty. Nie poszedłby w dobrą stronę, jeśli chodzi o swój indywidualny rozwój. Z młodzieżowcami jesteśmy zabezpieczeni. Wraca Gruszkowski, jest Hoyo-Kowalski, Buksa, Plewka, Dawid Szot, ewentualnie Kamil Broda do bramki. Mamy alternatywy.

Przewijały się też pytania o stoperów. Gdy Lukas Klemenz i Rafał Janicki mają dzień, zagrają solidnie. Problem polega na tym, że nie zawsze mają dzień. Został ściągnięty Adi Mehremić, ale jego CV bardziej pasuje do Korony Kielce z najlepszych czasów. Dowodem na to, że nie ma wielkiego zaufania jest fakt, że ściągając Klemenza wolał pan przesunąć do środka Sadloka. Jest pan zadowolony z tego, że tylko jednego środkowego obrońcę udało się sprowadzić?

Adi przede wszystkim bardzo szybko złapał uraz. Miał naciągnięte więzadła poboczne i w pierwszym tygodniu przerwy reprezentacyjnej dalej się rehabilitował. Wszedł dopiero w drugiej fazie przygotowań do meczu z Pogonią. Zasuwaliśmy mocno, zgrywaliśmy linię obrony, bo tego potrzebuje nasza drużyna i sama linia defensywna. Maciek Sadlok to doświadczony piłkarz, który dobrze czuje się też w środku obrony i po to był też ściągany Abramowicz. Było to przećwiczone, przetrenowane, wyglądało to dobrze i skutecznie, drużyna w tej formacji czuła się dobrze. Nie zamierzałem niczego zmieniać, gdy Adi wrócił po urazie.

Możemy spodziewać się częściej Sadloka w środku?

Jeśli będzie taka potrzeba dla drużyny i będzie to dla nich najlepsza decyzja, tak będzie to rozwiązywane.

Dlaczego w kadrze nie znalazł się Kuveljić, a znalazło się dwóch prawych obrońców i Rafał Boguski?

To wynikało tylko z tego, że wiedzieliśmy, że nie mamy Kuby i Savić był szykowany na pozycję numer dziesięć. Z nominalnych skrzydłowych mieliśmy tylko Maka. David Niepsuj dawał opcję, by być skrzydłowym w tym meczu, mogliśmy zrotować w pionie Niepsuja, Burligę czy Szota. Dlatego znaleźli się ci piłkarze w kadrze. Wiedząc o tym, że mamy uniwersalnych Boguskiego i Savicia, w tym środku pola były dwa miejsca na ławce.

Gdyby miał pan sobie wystawić ocenę za to, jak pan reaguje na wydarzenia boiskowe w trakcie meczów, jaką wystawiłby sobie pan ocenę i dlaczego byłaby to najwyżej trójka?

To są już wasze rzeczy, które należą do waszej pracy. Nie mnie to oceniać.

Nie ma pan sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o zmiany i moment, w którym są zarządzane?

Zawsze można zrobić coś lepiej. Każdą analizę meczu zaczynam od siebie. Opcja pięciu zmian jest bardzo dobra, ale często też niebezpieczna, bo można zrobić krzywdę zespołowi. Po meczu możemy o wielu rzeczach gadać, ale przed meczem wiemy, jakie mamy ewentualne problemy i jakie zmiany planujemy. Oczywiście, gdy napędza się maszyna, nie należy wyciągać ogniw. Ale chociażby w Szczecinie, to nie były decyzje planowane, a wymuszone, jeśli chodzi o zmianę Carlosa, Chuci czy Bashy. A nie planowane przez trenera.

Widząc jak Lukas Klemenz rozpoczyna akcję, nie myślał pan o tym, by ustawić go w środkowej strefie? Trzeba przyznać, że świetnie zaczął akcję Pogoni. I wykończył!

Taka wasza robota, natomiast Lukas wiele dobrego dla Wisły zrobił. W Szczecinie rzeczywiście nie był w formie, stąd decyzja o zmianie. Nieraz pokazał, że można grać z Lukasem na czysto w naszej linii obrony.

Puentując – czuje pan, że pana stołek jest bezpieczny? Pracuje się dalej komfortowo w Wiśle Kraków?

Stołek trenera nigdy nie jest bezpieczny.

A czy podoba się panu zdanie, które wypowiedział na naszej antenie Piotr Stokowiec, że trenerowi często daje się Fiata Punto i oczekuje się, że wygra rajd Dakar? Mamy wrażenie, że oczekiwania wobec Wisły też są trochę za duże.

Nie chcę tego w taki sposób rozpatrywać. Podejmując wyzwanie w Wiśle Kraków wiedziałem, że będę mierzył się z wieloma rzeczami. Ja po prostu tym ludziom zaufałem i myślę, że to jest obustronne. Dobrą robotę wykonaliśmy jeszcze niedawno. Razem to zrobiliśmy przy współudziale naszych kibiców. I razem dla nich chcemy budować ten klub. Nie zawsze wychodzi tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale jest bardzo duże zaangażowanie wszystkich ludzi, których mam wokół siebie. Robimy wszystko, na co Wisłę dzisiaj stać, żeby budować tę drużynę. Zrobimy wszystko, żeby się tym obronić.

Rozmawiali WESZŁOPOLSCY

Fot. FotoPyK

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Weszło
01.08.2021

Pogoń przeszła dziś ludzkie pojęcie

To właśnie na takie okoliczności jak mecz Warty z Pogonią powstało słowo „frajerstwo”. Pogoń zrobiła coś… absolutnie niebywałego. Coś, co nie mieści się w głowie. Jeśli ktoś chciałby rozwikłać zagadkę, dlaczego Pogoń nie wykorzystuje swojego potencjału w stu procentach, wystarczy obejrzeć to spotkanie. Bo jak w soczewce pokazało ono największy problem Pogoni. I sami nie […]
01.08.2021
Weszło
01.08.2021

Widzew nie musiał się przemęczać, by zdeklasować Sandecję

Czy tak będą wyglądały typowe dni w robocie piłkarzy Widzewa? Ekipa Janusza Niedźwiedzia zrobiła dziś swoje, niekoniecznie się przemęczając, co może napawać dużym optymizmem na początku sezonu. Zwłaszcza, że transfery Widzewa także wyglądają całkiem obiecująco. Do Łodzi zajechali między innymi Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Juliusz Letniowski, Paweł Zieliński czy Abdul Aziz Tetteh. Wygląda na to, […]
01.08.2021
Weszło
31.07.2021

LIVE: Radomiak prowadzi z Legią!

To będzie długi maraton z Ekstraklasą. A czy wyczerpujący? Mamy nadzieję, że nie. I nawet widzimy ku temu kilka argumentów. Na początek Stal gra z Piastem i o ile Stal jest Stalą, to ekipę Fornalika dobrze się ogląda. Potem Bruk-Bet kontra Wisła Kraków, która w poprzedniej kolejce zagrała efektownie, z polotem, skutecznie. Na koniec Radomiak spróbuje […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

Powrót Korony do Ekstraklasy. Cel, który wreszcie stał się realny?

O niektórych klubach mówi się, że spadek podziałałby na nie oczyszczająco. Jest w tym wiele populizmu, bo zmiany mogą dokonać się zazwyczaj w mniej radykalny sposób, a pierwszoligowa rzeczywistość pokazuje, że łatwiej się w niej zakopać niż powrócić do elity. Nie bez powodu uznaje się, że zaplecze Ekstraklasy to najdroższa liga świata. Kluby bez wsparcia […]
30.07.2021
Weszło
29.07.2021

Co ten Raków… Awans po karnych

Raków Częstochowa może całować po rękach Vladana Kovacevicia. Jego nowy bramkarz obronił ekipę Marka Papszuna przed kompromitacją. Raków awansował, ale – jak w tym dowcipie – niesmak pozostał. Bardzo duży niesmak. W przypadku niektórych kibiców – nawet ostra niestrawność. Po pierwszym meczu można było zwalać jeszcze na murawę, która – rzeczywiście – była w opłakanym […]
29.07.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arjbest
Arjbest (@arjbest)
10 miesięcy temu

Zmarnowane pięć minut. Trudno mieć żal do trenera że wypowiada się ogólnikowo. Dziennikarze nie potrafili nic z niego wyciągnąć. Nawet gdy już padł konkret o p. Dyi, zabrakło rozwinięcia tematu.

łukasz
łukasz
10 miesięcy temu

kiedyś oglądałem wisłe Stolarczyka czy Skowronka z tamtego sezonu teraz tego nie da sie ogladać , nuda ,Kuvejlic ,savic , mehremic , baciraj porazka zawodnicy jenego menedzera który załatwiał zawodników jagielonii chyba.Baciraj grajacy kosztem buksy ?Niestety Skowronek to taki Brzeczek

Unkas
Unkas
10 miesięcy temu
Reply to  łukasz

Łukasz. Za wysoko oceniasz „ złotoustego” Skowronka. Ten facet potrafi Ci wmówić ze ziemia stoi a słońce wychodzi akurat zza kopca Antka w Pierdziszewie. Winna jest trawa, słońce, cholerny los,Ale te pusta głowa Skowronka. Dopasowali się obaj: i gadatliwy Kuba i złotousty Skowronek. A gry jak nie było – tak nie ma. Czy czytam ajego wypowiedz tutaj czy słucham” chorych „ konferencji przed i po meczu to….. przed oczami mam drugi” antytalent” trenerski : snoba Budowniczego Nawrockiego u Kobiet. Obaj qrva zawzięcie budują.tyloo efektow “ budowania” jak nie było, tak nie ma. Kto takim ludziom daje certyfikaty trenerskie?

Cris
Cris
10 miesięcy temu

Po pandemii: 4-4-7=16 punktów=1.07 punktu na mecz!
co poszło nie tak?

ScreenShot176.jpg
mazurek
mazurek
10 miesięcy temu

Deportowac tych wszystkich obcokrajowcow 5 sortu.To zakala i pośmiewisko ligi.Rzecz jasna jeszcze zrobić przepis o minimum 2 młodzieżowcach w zespole…

Konislavovski
Konislavovski
10 miesięcy temu

Klawo jak cholera. Jak dla mnie to do końca kariery może siedzieć na trybunach. Ponoć taki snajper mocno rozchwytywany, a tu taki klops. Haha. Może wreszcie znajdzie czas, by pójść do okulisty.

Cerber
Cerber
10 miesięcy temu

Nie no, jak Beczyraj ma właściwe BMI to jedno wielkie xDDDDD

Ale to było do przewidzenia, że się sztab szkoleniowy i transferowy w Wiśle nie przyznają do takiej wtopy.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
10 miesięcy temu
Reply to  Cerber

Pewnie liczą na taki strzał jak Vadis do Legii.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
10 miesięcy temu
Reply to  Cerber

„Bo to same mieńśnie som” 🙂

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021