post Avatar

Opublikowane 04.09.2020 18:46 przez

redakcja

Zamieszanie trwało przez dobrych kilkanaście dni, ale wygląda na to, że z dużej chmury spadł mały deszcz. Leo Messi nie poszedł na wymianę prawniczych ciosów ze swoim klubem. To już właściwie pewne – Argentyńczyk nie ukrywa rozgoryczenia, ale rozegra w FC Barcelonie sezon 2020/21.

Messi przemówił

Swoją decyzję Messi przedstawił w wywiadzie udzielonym portalowi goal.com. Zacytujemy kilka smakowitych fragmentów, ponieważ – co tu kryć – trochę się Argentyńczykowi ulało. Z całą pewnością rozmowa ta została dokładnie przeanalizowana przez jego specjalistów od wizerunku, ale i tak przebija się z wypowiedzi Leo niesamowita frustracja i rozgoryczenie tym, jak potoczyły się sprawy.

– Kiedy oznajmiłem rodzinie, że chcę odejść z Barcelony, rozpoczął się dramat – opowiadał Messi. – Dzieci nie chciały opuszczać tego miejsca, zmieniać szkoły. Ale ja patrzyłem perspektywicznie. Chcę rywalizować na najwyższym poziomie. Zdobywać trofea, walczyć o triumf w Lidze Mistrzów. Czasem się wygra, czasem przegra, to trudne rozgrywki, ale chcę mieć szansę na zwycięstwo. Walczyć, a nie ponosić klęski jak w Rzymie, Liverpoolu i Lizbonie. To wszystko skłoniło mnie do podjęcia decyzji, że chcę odejść. Byłem przekonany, że mam taką możliwość i wszystko zależy tylko ode mnie. Prezydent zawsze mi to powtarzał – po sezonie mogę zdecydować, czy chcę zostać. Teraz jednak wszyscy wskazują na fakt, że nie podjąłem decyzji przed upływem 10 czerwca, chociaż wtedy walczyliśmy o mistrzostwo Hiszpanii, bo sezon przesunął się z powodu tej okrutnej pandemii. Dlatego zostaję w Barcelonie. Prezydent powiedział mi, że mogę odejść tylko w przypadku, gdy ktoś zapłaci za mnie 700 milionów euro, co jest nierealne.

Leo Messi

Cóż – brutalna szczerość. Messi nie zostaje w Barcelonie dlatego, że przekonały go do tego jakiekolwiek sportowe argumenty. Że dał się namówić na jeszcze jeden sezon, by wspomóc klub w przebudowie. Zostaje, bo jego odejście za darmo było niemożliwe z przyczyn proceduralnych. Tyle. Zero sentymentów. No, niemalże zero.

– Był inny sposób. Mógłbym pójść do sądu. Ale nigdy tego nie zrobię przeciwko Barcelonie. To klub, który kocham i który zapewnił mi wszystko, odkąd do niego trafiłem. To klub mojego życia. Kocham Barcelonę i nigdy nie znajdę lepszego miejsca do życia, ale mam prawo do podjęcia decyzji. Chciałem szukać nowych wyzwań. (…) Przez cały rok powtarzałem prezydentowi i działaczom, że chcę odejść. Nie chodzi tylko o wynik meczu z Bayernem. Rozważałem odejście od dawna. Prezydent obiecywał mi, że będę miał taką możliwość. Nie dotrzymał danego mi słowa – dodał Argentyńczyk.

Niesmak pozostanie

Niełatwo sobie wyobrazić, jak teraz będzie wyglądać relacja na linii drużyna – trener – Messi. Kontrakt Argentyńczyka wygasa wraz z końcem kolejnych rozgrywek. Czy to oznacza, że w nadchodzącym sezonie obejrzymy Messiego w wersji zniechęconej, nadąsanej? Grającego na pół gwizdka? Naprawdę nie chce się w to wierzyć. Jak sam Argentyńczyk podkreśla – on po prostu za dużo Barcelonie zawdzięcza, żeby potraktować swoje obowiązki oraz nadzieje kibiców w lekceważący sposób. Niemniej – jeżeli przed Ronaldem Koemanem postawiono zadanie przebudowania klubu, no to ciężko będzie w długofalowych planach uwzględniać Messiego. Nawet biorąc pod uwagę, że ewidentnie przez niego znienawidzony prezydent Josep Maria Bartomeu z pewnością nie pozostanie u steru Barcy na kolejną kadencję.

Nie chcemy wróżyć z fusów. Na pewno Argentyńczyk ma pełne prawo, by czuć się przez klub oszukany. A teraz jeszcze przez rok musi barwy tego klubu reprezentować i uczestniczyć w projekcie sportowym, w który absolutnie nie wierzy. Być może to oznacza, że rewolucja kadrowa w Barcelonie zostanie odłożona na później. Skoro zostaje Messi, to może i Suareza nikt z klubu wypychać nie będzie?

„Barcelona oszukała Messiego” – mówił Krzysztof Stanowski w swoim dzisiejszym „Stanowisku”

Czy jest możliwe, że drużyna pod wodzą Koemana odpali, Messi odzyska radość z gry, a następca Bartomeu przedstawi Argentyńczykowi pomysł na klub, który go nieoczekiwanie usatysfakcjonuje? Jest. Ale to jednak mało prawdopodobne, przynajmniej w tej chwili. Znacznie bardziej możliwy jest inny scenariusz. Messi z nosem zwieszonym na kwintę dogra ostatni sezon dla Barcy, a potem odejdzie. Oczywiście z głośnymi fanfarami, a nie w atmosferze sporu wokół klauzuli zapisanych w kontrakcie, co też ma znaczenie. Ale odejdzie za darmo. O rok starszy. Prawdopodobnie po kolejnej porażce w Champions League, być może znów bardzo dotkliwej. Nikt na tym niczego nie zyska.

Barca nie zarobi, Messi straci czas. Na to się zanosi. Ale doświadczenia ostatnich tygodni uczą, że w tej sprawie czeka nas pewnie jeszcze co najmniej kilka dramatycznych zwrotów akcji. Na razie całej awanturze towarzyszy wyłącznie dojmujące poczucie niesmaku i nie wydaje się, by akurat to miało się zmienić w ciągu najbliższego roku.

fot. NewsPix.pl

Opublikowane 04.09.2020 18:46 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 35
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amber mozart
Amber mozart

Jaki łaskawy. Jak federacja uznała że nie może odejść to zostanie. Co by mu dało sądzenie się? Zanim by zapadł wyrok to by minęło pół sezonu

Lluc93
Lluc93

Tak ogólnie to to co mówił Messi, czyli, że Barcelona nie ma projektu, że to zmierza donikąd, że trzeba odmłodzić skład i najlepiej byłoby dla niego i Barcelony, że odszedł, a klub zaczął nowy cykl pisało wielu, którzy wieszają na nim psy za to, że chce odejść. Skoro przez cały sezon mówi klanowi Bartkowi, że chce odejść, a ten mu odpowiada, że podejmie decyzję po końcu sezonu, a potem to zlewa. Dodatkowo ma to w kontrakcie, który sam Bartomeu podpisywał, ale przez pandemię przesuwają się terminy to za co go krytykować? Ja się dziwię, że kibice jeszcze nie wdarli się do gabinetów i nie wywieźli tego klauna i zarządu na taczkach, zrobili z Barcelony pośmiewisko, dzisiaj jeszcze afera korupcyjna, a ta łajza dalej trzyma się stołka, bo boją się, że będą musieli oddać za swoje długi z ich nieudolnego zarządzania. Zasiadając w zarządzie ręczysz 15 procent swojego majątku jeśli zostawisz klub z długami. Stąd też ta szopka z oddawaniem za darmo Vidala, Suareza czy Rakitica i „odciązaniem” budżetu.

RRRR
RRRR

XD XD XD ale żenująca szopka

Rix79
Rix79

Umowa jest umową!!!

Borubar
Borubar

Zgadza się, w przeciwieństwie do Pana Stanowskiego jego idol Lionel Messi ma kręgosłup moralny i dotrzymuje umów, nie usuwa też pewnie komentarzy ale to trzeba mieć kręgosłup a nie żelkę zamiast niego. TFU

Heniek
Heniek

To obniżek pensji z powodu koronawirusa też nie powinno być?

Mer
Mer

Powiem jedno… a raczej się zaśmieje Buhahahahahahaha. Co za szopka…

baran
baran

To tak wygląda jakby musiał się za darmoche męczyć przez najbliższy rok. Rok pełen martyrologii i poświęceń. Brakuje żeby zaraził się śmiertelnym wirusem i mógłby za życia zostać świeckim świętym. No nie zazdroszczę.

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi

Dobry, adekwatny nick…..

Piotr
Piotr

Prawnicy stwierdzili że nie ma racji to teraz wszystko ok, nigdy bym się nie sądził z Barceloną 😀 goat? raczej baran 😀

MaLk
MaLk

Którzy prawnicy? W Polsce np. by wygrał bez większych problemów, intencja umowy była oczywista, okoliczności przesunięcia terminu nadzwyczajne, niemożliwe do przewidzenia i niezależne od stron, a przy umowach decyduje zamiar stron w chwili zawierania umowy. Nie sądzę, żeby w Hiszpanii te w gruncie rzeczy standardowe zasady wykładni umów były inne.

Kupisz
Kupisz

To dlaczego Werner nie mógł dograć sezonu do końca w Lipsku? Miał kontrakt do końca czerwca i musiał odejść.

MaLk
MaLk

Bo Werner sam podpisał nowy kontrakt z Chelsea od 1 lipca i robił to już w warunkach pandemii?

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

„Czasem się wygra, czasem przegra, to trudne rozgrywki, ale chcę mieć szansę na zwycięstwo. Walczyć, a nie ponosić klęski jak w Rzymie, Liverpoolu i Lizbonie.”

Nieźle popłynął. Sam grał w tych meczach źle, walczył głównie sam ze sobą, ale farmozony pierdzieli, że winni wszyscy dookoła. Swoją drogą to wiele mówi o jego zdolnościach przywódczych.
Co jest z niskimi facetami, że tacy zakompleksieni są?

Narcyzm jak u Kryśki to nie cecha związana ze wzrostem.

Radi
Radi

Zapomnieliście o tym, że jego syn płakał i prosił, żeby zostali, że żona z bólem serca go wspierała. I że on chciał odejść także dla dobra klubu i wszystkich. Biedny Messi, chlip , chlip

dbdb
dbdb

Po pierwsze to tak, wielka szopka i burdel na kółkach.
Po drugie, przeczytałem cały wywiad z Messim, i w skrócie „Chcę odejść, zły prezydent mi nie pozwala, więc zostanę jeszcze trochę i sobie pogram… oczywiści będziemy walczyć” Każdy inny zawodnik by był WYPIERDOLONY z miejsca, a koleś pluje na swój klub mówiąc tak w wywiadzie.
Po trzecie, Messi to jest niezły klaun, doceniam jakim jest zawodnikiem, albo doceniałem jeszcze ze 2 lata temu, jasne ma liczby, ale stojanowem nie przejdziesz półfinałów czy to klubowych czy reprezentacyjnych.
Po Czwarte typek raz rezygnuje z kadry, i wraca, znowu coś tam gada o rezygnacji i wraca, rezygnuje z gry w Barcy i jednak wraca, no może lepiej by się już nie wypowiadał w mediach.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Stojanowem to on często ćwierćfinały zawala.
Gość przechodzi średnio niespełna 8.5 km na mecz. O prawie 1.5 km mniej niż przeciętny piłkarz La Liga.

Bradley z Rzeszowa
Bradley z Rzeszowa

Nie ma co się użalać nad Messim, gość jest w czepku urodzony: jest jednym z najlepszych w historii, ludzie go kochają, zarabia górę forsy i mieszka w pięknym mieście. To że jego klub sportowo i organizacyjnie poważnie podupadł, i tak idzie raczej na konto zarządu niż jednego piłkarza. Może się w końcu wezmą w garść w gabinetach, ale obiektywnie rzecz biorąc krzywda się Messiemu na pewno nie dzieje. Najwyżej odejdzie po sezonie, jeżeli nadal sportowo będzie słabo.

PiotrKalinowski
PiotrKalinowski

A ja myślę , ze on ma jednak trochę racji.
To nie jest tak ,on zawdzięcza więcej klubowi ,niz klub jemu.
Ile razy było tak , ze Messi miał możliwość przejść do innych klubów?
Ile razy ratował swoimi meczami barcelone??????
To prezes fc Barcelony, który kocha drewno bardziej niz beton, który zniszczył ,i de facto ponizył własny klub
jest problemem ,a nie Messi
Ten człowiek od samego początku udowadniał wszystkim ze kompletnie nie nadaje sie zęby rządzić takim klubem!!!!!!
A Mesi nie jest zwykłym piłkarzem. Myślę ze obie strony zawdzięczają sobie samym tyle samo.
To ze prezesem obecnie jest człowiek któremu brak absolutnie honoru i moralniejsi , nie wspominając o braku szacunku dla swojego własnego klubu!!!!! , nie znaczy ze obie strony nie znaczy ze np trener Koeman nie biedzie dazył Messiego szacunkiem?

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Wincyj wykrzaczników, wincyj!!!!

Jak pokazuje Real Madryt czy Bayern zawodnicy nie mogą być ponad klubem. To pies macha ogonem a nie ogon psem.

PiotrKalinowski
PiotrKalinowski

Może i racja ale jednak nie do końca, Real już nie jest taki sam bez Ronaldo niż był z Ronaldo
Jednak jest słabszy medialnie .
Fc Bayern to jednak moim zdaniem inna sprawa,tam jest jednak inna mentalność?

Arjbest
Arjbest

Ochłoń Stano.

ex-Pert
ex-Pert

Myślę, że nie chodzi o to, czy odejdzie czy nie, tylko o cały cyrk, niby chce iść, ale nie chce, zabierze zabawki i pójdzie do domu – no to idź – idę – nie zatrzymujemy cię – naprawdę pójdę – no cześć… – e, wiecie co, wybaczam wam, zostanę z wami

Arjbest
Arjbest

Pitu pitu pitu pitu pitu pitu pitu pitu….
Dużo słów, zero treści.
Pytanie tylko, czy warto było wrzucać gówno w wentylator?

woj
woj

Messi jest bogiem gry i szanuje jego dokonania ale wg mnie jest tak samo dużym bufonem jak skilowcem. Do tego nie jestem pewny czy gość ma wszystkie klepki.

Jarosław Bako
Jarosław Bako

Messi ośmieszył kościół swojego imienia(do którego w PL należy m. in. Stanowski) :D. W maju podpisze nowy kontrakt i dostanie bajońską sumę(pensja + za podpis). Tak się załatwia biznesy. Nowy prezes będzie na kolanach i zgodzi się na wszystkie zachcianki Leosia. Barcelona stworzyła sobie potwora.

P.S – Zależy mi na projekcie sportowym(tzn. finansowym!) :D.

Bimberman
Bimberman

Imo dla Barcy lepiej by było jakby odszedł teraz nawet za te 150-200 milionów niż za rok za darmo, bo z Messim czy bez i tak raczej nic nie wygrają, a przynajmniej przebudowa by się rok wcześniej zaczęła bo nie wierzę że Koeman mając Messiego nie będzie go wystawiał bo to by było zwykle marnotrawstwo pieniędzy patrząc ile zarabia.

Różowy Moet
Różowy Moet

Przewrotność sytuacji :brawa dla klubu za pokazanie wszystkim,że nawet Messi nie może rządzić taką ekipą jak FCB-usadzili gwiazdę.A teraz gwiazda im takiego syfu narobi w szatni,że będą przeklinać lato 2020 kiedy mogli go puścić.

Moniek
Moniek

Do klubu Kokosa tego biedaka

sprzęgło
sprzęgło

Karzeł podkulił ogonek, bo jednak szejki nie chciały becelować 700 mln euro i nawet jego sensei Guardiola nie pomógł.

Saper
Saper

No w tych komentarzach to 90procent frustratów
A policzyliscie ile euro Barcelona wydała na ludzi korwa którzy jej nic A nic nie pomogli nic nie wygrali. Cała masa szrotu z naczle z korwa gwiazdą Dembele .oczywiście winny Mesi. Idzta w piztu i po rozum do głowy. W

sprzęgło
sprzęgło

Ciekawe jak się czuje Xysiu Stanowski ze świadomością, że nadał synowi imię „na cześć” takiego fochowatego plastusia.

Przecwelona Barcelona
Przecwelona Barcelona

Karzeł ma złych doradców

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!

No i jest tak jak pisałem, czyli na 70% Messi zostanie w Barcelonie.
Doszło już do tego, że zawodnicy Realu prosili aby nie odchodził.
Czyli powrót Barcelony do żywych nie będzie liczył 5 lat, tylko rok lub dwa.

yerer25018
yerer25018

Zacznij zarabiać 90 $ / godzinę, aby pracować online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, TO komputer, LGcze internetowe i trochę wolnego czasu … Przeczytaj więcej tutaj. ..

http://onlinejobs99.club

Anglia
29.11.2020

Mourinho doskonale wie: nie możesz wygrać, to zremisuj

Gdy realizatorzy transmisji na „moment meczu” wybrali w przerwie niezbyt mocny strzał blisko środka bramki, wiedzieliśmy już doskonale – to widowisko dla koneserów. To było zresztą jedyne celne uderzenie Tottenhamu w całym spotkaniu, bo po przerwie Spurs skupili się na przeszkadzaniu gospodarzom. Ci również nie zagrali wielkiego meczu, więc niedzielny hit Premier League właściwie moglibyśmy […]
29.11.2020
WeszłoTV
29.11.2020

LIGA MINUS. Paczul, Kowal, Białek, Roki

Trochę niespodzianek, kilka sędziowskich kontrowersji, zwolnienie trenera. Działo się w Ekstraklasie, oj działo. Pogadamy sobie o tym w Lidze Minus. Zapraszamy. 
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Tak kradnie się punkty mistrzowi Polski

Legia Warszawa miała tego wieczoru momenty, kiedy wyglądała absolutnie kozacko. W pierwszej połowie był nawet taki wymowny obrazek, kiedy Czesław Michniewicz, upomniany przez sędziego Frankowskiego za zbyt impulsywną reakcję przy jakimś faulu, tylko ciepło się uśmiechnął i puścił zawadiackie oczko do arbitra z Torunia. Doskonale oddawało to klimat meczu Legii z Piastem. Mistrz Polski zaprezentował […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Pierwszy paździerz z udziałem Rakowa w tym sezonie, ale wygrany

W Ekstraklasie mało mamy rzeczy pewnych, ta liga nie znosi podpisywać się pod jakimikolwiek gwarancjami. Ktoś powie, że taki już jej urok i oczywiście sporo w tym racji, ale jednak są sytuacje, w których wolelibyśmy nie być zaskakiwani. Weźmy Raków Częstochowa. Gdy w tym sezonie na murawę wybiegali podopieczni Marka Papszuna, do tej pory w […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Drągowski broni karnego z Milanem. Polak znów najlepszy w Fiorentinie

Bartłomiej Drągowski opuścił ostatnie zgrupowanie reprezentacji – Fiorentina nie puściła piłkarzy ze względu na koronawirusa – ale to nie oznacza, że nie pracuje na poprawienie swojego statusu w kadrze. Łukasz Skorupski dobrze zaprezentował się z Ukrainą, ale jeśli „Drążek” będzie bronił tak, jak dzisiaj, nie da Jerzemu Brzęczkowi wyboru. „Jak dzisiaj”, czyli jak? Zobaczcie sami: […]
29.11.2020
Inne sporty
29.11.2020

GP Bahrajnu: wyścig w cieniu strasznego wypadku. Grosjean wyszedł z płomieni

Świat Formuły 1 czy też całego motosportu walczy z takimi sytuacjami od dawna, ale – niestety – wciąż nie jest w stanie ich wyeliminować. Podczas Grand Prix Bahrajnu doszło do przerażającego wypadku, który zapewne kilkanaście lat temu byłby równoznaczny ze śmiercią. Bolid, którym kierował Romain Grosjean, wpadł z olbrzymią siłą w barierki, w skutek czego […]
29.11.2020
Niemcy
29.11.2020

Słabiutki mecz, słabiutka Hertha, słabiutki Piątek

Bayer Leverkusen zremisował bezbramkowo z Herthą Berlin i tak naprawdę to jest najciekawsza wiadomość, jaką mamy wam do przekazania po tym spotkaniu. Gospodarze chcieli dziś wygrać, ale ewidentnie nie mieli na to sił. Gościom może i sił nie brakowało, ale chęci do odważnej gry już tak. Paździerz Ciężko się oglądało to spotkanie, bezbramkowy remis doskonale […]
29.11.2020
Anglia
29.11.2020

Klub „Wiek to tylko liczba” poszerzony o doskonałego Cavaniego!

To są naprawdę dobre chwile dla piłkarzy grubo po trzydziestce. Kiedyś postrzegani niemal za emerytów, dziś nadają ton najlepszym drużynom w najsilniejszych ligach. Zlatan Ibrahimović w pojedynkę podniósł Milan, Ronaldo czy Messi utrzymują topową formę, dzisiaj zaś do tego klubu w imponującym stylu dołączył Edinson Cavani. 33-letni Urugwajczyk wszedł na murawę przy stanie 0:2, ale […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Leo Messi oddaje hołd Diego Armando Maradonie

Historia zapisuje się w obrazkach. Wyjętych z ram czasów, włożonych w konteksty i przekształcających się w nieśmiertelne klisze. Tak tworzą się wielkie symbole. Najwyraźniej doskonale wie o tym Leo Messi – geniusz futbolu, mistrz małych gestów. Sposób, w jaki Argentyńczyk złożył hołd Diego Armando Maradonie, zapierał dech w piersiach. Abstrahujemy od całego natężenia przerzutów, podań, […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Piast ogra Legię, Mourinho znów triumfuje?

Nawet jeśli poniosła was sobota, niedziela wciąż ma kilka ciekawych opcji jeśli chodzi o futbol. Co więcej – gdyby wypad do sklepu (bo przecież nie do pubu) przyniósł wam zbyt duże i nieplanowane wydatki, jest szansa się odkuć i zgarnąć trochę pieniędzy u naszych kumpli z eWinner. To co, może mecz Legii z Piastem? Mogłoby […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

LIVE: 2:2 w Warszawie! Raków liderem

Korespondencyjny pojedynek najlepszych drużyn w lidze, gdzie Warta spróbuje zatrzymać Raków, a Piast spróbuje sypnąć piachem w tryby Legii. Bednarek, który zmierzy się na tle Manchesteru United, a także hitowe Chelsea – Tottenham. Jest mecz Barcelony, gra Milan, są występy Polaków rozsianych po całej Europie. Będziemy jak zwykle wszędzie tam, gdzie trzeba, i nie tylko. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Troszkę lepszy rywal i już kłopot – Arka nie daje rady z Widzewem

Arka Gdynia złapała ostatnio trochę zwycięstw, ale jednak zwracało uwagę, że punktowała w starciach ze słabymi ekipami. Resovia, Zagłębie czy Sandecja to żadni herosi futbolu, używając sporego eufemizmu, bo przecież choćby ekipa z Nowego Sącza gnije na dnie tabeli, mimo że po meczu z ekipą Mamrota nieco wzięła się w garść. I teraz tak: wiadomo, […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Artur Skowronek i Wisła Kraków. Jaki to był związek?

381 dni wytrwał na stanowisku trenera Wisły Kraków Artur Skowronek. Bardzo intensywnych dni, bo w tym czasie zdążył rozegrać praktycznie pełny sezon ligowy. Wiadomo już, że celu postawionego przed nim na obecne rozgrywki nie spełni. Ale jaki jest jego bilans pracy w Krakowie? Co mu wyszło, a co niekoniecznie? Zrobiliśmy szybkie podsumowanie. Utrzymanie Wisły – […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Raków i problemy z dołem tabeli. Już nieaktualne?

Można stwierdzić pół żartem, że Raków cieszył się w zeszłym sezonie, iż sam jest jednym z beniaminków. Bo to oznaczało, że musiał mierzyć się z tylko jednym ligowym świeżakiem. I miał z nim – tak samo jak z innymi drużynami, które „walczyły o spadek” – niespodziewane ciężary. Bilans z Lechią? Dwa zwycięstwa. Ze Śląskiem? Cztery punkty. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Kartki, zakłady o kawę i patyczkowate nogi, czyli jaki jest Filip Mladenović?

„Widząc go na co dzień, nigdy nie powiedziałbyś, że będzie tak impulsywny na boisku. Że będzie machał rękoma. Gestykulował. Krzyczał. Wyzywał pod nosem, tak jak on przeważnie „piczkuje”. Nie daje sobie w kaszę dmuchać”. „Nieprzypadkowo na pożegnaniu trener Stokowiec pokazał mu czerwoną kartkę. Szyderka leciała, śmialiśmy się z tego wszystkiego. Zakładaliśmy się nawet o kawę, […]
29.11.2020
Anglia
29.11.2020

Jak mocny byłby klub London FC?

Londyn – jedno z najbardziej futbolowych miast na Ziemi, a być może nawet zasługujące na pozycję numer jeden w takim zestawieniu. W stolicy Anglii funkcjonują przecież dziesiątki mniejszych i większych klubów piłkarskich, w tym kilka globalnych potęg, cieszących się zainteresowaniem milionów kibiców na całym świecie. Dzisiaj postanowiliśmy zastanowić się, jak mogłaby wyglądać w sezonie 2020/21 […]
29.11.2020
Weszło Extra
29.11.2020

Gennaro Gattuso. Portret wojownika

– Kiedy patrzyłem na Andreę Pirlo i na to, co robi z piłką, zastanawiałem się, czy w ogóle mogę nazywać siebie piłkarzem – mówił sam o sobie Gennaro Gattuso. Wojownik, wściekły pies i polisa ubezpieczeniowa Milanu przez ponad dekadę. Mistrz świata, dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów. Człowiek, który zjadał ślimaki żywcem, wbijał kolegom z szatni widelce […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020