post Avatar

Opublikowane 04.09.2020 18:46 przez

redakcja

Zamieszanie trwało przez dobrych kilkanaście dni, ale wygląda na to, że z dużej chmury spadł mały deszcz. Leo Messi nie poszedł na wymianę prawniczych ciosów ze swoim klubem. To już właściwie pewne – Argentyńczyk nie ukrywa rozgoryczenia, ale rozegra w FC Barcelonie sezon 2020/21.

Messi przemówił

Swoją decyzję Messi przedstawił w wywiadzie udzielonym portalowi goal.com. Zacytujemy kilka smakowitych fragmentów, ponieważ – co tu kryć – trochę się Argentyńczykowi ulało. Z całą pewnością rozmowa ta została dokładnie przeanalizowana przez jego specjalistów od wizerunku, ale i tak przebija się z wypowiedzi Leo niesamowita frustracja i rozgoryczenie tym, jak potoczyły się sprawy.

– Kiedy oznajmiłem rodzinie, że chcę odejść z Barcelony, rozpoczął się dramat – opowiadał Messi. – Dzieci nie chciały opuszczać tego miejsca, zmieniać szkoły. Ale ja patrzyłem perspektywicznie. Chcę rywalizować na najwyższym poziomie. Zdobywać trofea, walczyć o triumf w Lidze Mistrzów. Czasem się wygra, czasem przegra, to trudne rozgrywki, ale chcę mieć szansę na zwycięstwo. Walczyć, a nie ponosić klęski jak w Rzymie, Liverpoolu i Lizbonie. To wszystko skłoniło mnie do podjęcia decyzji, że chcę odejść. Byłem przekonany, że mam taką możliwość i wszystko zależy tylko ode mnie. Prezydent zawsze mi to powtarzał – po sezonie mogę zdecydować, czy chcę zostać. Teraz jednak wszyscy wskazują na fakt, że nie podjąłem decyzji przed upływem 10 czerwca, chociaż wtedy walczyliśmy o mistrzostwo Hiszpanii, bo sezon przesunął się z powodu tej okrutnej pandemii. Dlatego zostaję w Barcelonie. Prezydent powiedział mi, że mogę odejść tylko w przypadku, gdy ktoś zapłaci za mnie 700 milionów euro, co jest nierealne.

Leo Messi

Cóż – brutalna szczerość. Messi nie zostaje w Barcelonie dlatego, że przekonały go do tego jakiekolwiek sportowe argumenty. Że dał się namówić na jeszcze jeden sezon, by wspomóc klub w przebudowie. Zostaje, bo jego odejście za darmo było niemożliwe z przyczyn proceduralnych. Tyle. Zero sentymentów. No, niemalże zero.

– Był inny sposób. Mógłbym pójść do sądu. Ale nigdy tego nie zrobię przeciwko Barcelonie. To klub, który kocham i który zapewnił mi wszystko, odkąd do niego trafiłem. To klub mojego życia. Kocham Barcelonę i nigdy nie znajdę lepszego miejsca do życia, ale mam prawo do podjęcia decyzji. Chciałem szukać nowych wyzwań. (…) Przez cały rok powtarzałem prezydentowi i działaczom, że chcę odejść. Nie chodzi tylko o wynik meczu z Bayernem. Rozważałem odejście od dawna. Prezydent obiecywał mi, że będę miał taką możliwość. Nie dotrzymał danego mi słowa – dodał Argentyńczyk.

Niesmak pozostanie

Niełatwo sobie wyobrazić, jak teraz będzie wyglądać relacja na linii drużyna – trener – Messi. Kontrakt Argentyńczyka wygasa wraz z końcem kolejnych rozgrywek. Czy to oznacza, że w nadchodzącym sezonie obejrzymy Messiego w wersji zniechęconej, nadąsanej? Grającego na pół gwizdka? Naprawdę nie chce się w to wierzyć. Jak sam Argentyńczyk podkreśla – on po prostu za dużo Barcelonie zawdzięcza, żeby potraktować swoje obowiązki oraz nadzieje kibiców w lekceważący sposób. Niemniej – jeżeli przed Ronaldem Koemanem postawiono zadanie przebudowania klubu, no to ciężko będzie w długofalowych planach uwzględniać Messiego. Nawet biorąc pod uwagę, że ewidentnie przez niego znienawidzony prezydent Josep Maria Bartomeu z pewnością nie pozostanie u steru Barcy na kolejną kadencję.

Nie chcemy wróżyć z fusów. Na pewno Argentyńczyk ma pełne prawo, by czuć się przez klub oszukany. A teraz jeszcze przez rok musi barwy tego klubu reprezentować i uczestniczyć w projekcie sportowym, w który absolutnie nie wierzy. Być może to oznacza, że rewolucja kadrowa w Barcelonie zostanie odłożona na później. Skoro zostaje Messi, to może i Suareza nikt z klubu wypychać nie będzie?

„Barcelona oszukała Messiego” – mówił Krzysztof Stanowski w swoim dzisiejszym „Stanowisku”

Czy jest możliwe, że drużyna pod wodzą Koemana odpali, Messi odzyska radość z gry, a następca Bartomeu przedstawi Argentyńczykowi pomysł na klub, który go nieoczekiwanie usatysfakcjonuje? Jest. Ale to jednak mało prawdopodobne, przynajmniej w tej chwili. Znacznie bardziej możliwy jest inny scenariusz. Messi z nosem zwieszonym na kwintę dogra ostatni sezon dla Barcy, a potem odejdzie. Oczywiście z głośnymi fanfarami, a nie w atmosferze sporu wokół klauzuli zapisanych w kontrakcie, co też ma znaczenie. Ale odejdzie za darmo. O rok starszy. Prawdopodobnie po kolejnej porażce w Champions League, być może znów bardzo dotkliwej. Nikt na tym niczego nie zyska.

Barca nie zarobi, Messi straci czas. Na to się zanosi. Ale doświadczenia ostatnich tygodni uczą, że w tej sprawie czeka nas pewnie jeszcze co najmniej kilka dramatycznych zwrotów akcji. Na razie całej awanturze towarzyszy wyłącznie dojmujące poczucie niesmaku i nie wydaje się, by akurat to miało się zmienić w ciągu najbliższego roku.

fot. NewsPix.pl

Opublikowane 04.09.2020 18:46 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 35
Subscribe
Powiadom o
guest
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Amber mozart
Amber mozart
5 miesięcy temu

Jaki łaskawy. Jak federacja uznała że nie może odejść to zostanie. Co by mu dało sądzenie się? Zanim by zapadł wyrok to by minęło pół sezonu

Lluc93
Lluc93
5 miesięcy temu
Reply to  Amber mozart

Tak ogólnie to to co mówił Messi, czyli, że Barcelona nie ma projektu, że to zmierza donikąd, że trzeba odmłodzić skład i najlepiej byłoby dla niego i Barcelony, że odszedł, a klub zaczął nowy cykl pisało wielu, którzy wieszają na nim psy za to, że chce odejść. Skoro przez cały sezon mówi klanowi Bartkowi, że chce odejść, a ten mu odpowiada, że podejmie decyzję po końcu sezonu, a potem to zlewa. Dodatkowo ma to w kontrakcie, który sam Bartomeu podpisywał, ale przez pandemię przesuwają się terminy to za co go krytykować? Ja się dziwię, że kibice jeszcze nie wdarli się do gabinetów i nie wywieźli tego klauna i zarządu na taczkach, zrobili z Barcelony pośmiewisko, dzisiaj jeszcze afera korupcyjna, a ta łajza dalej trzyma się stołka, bo boją się, że będą musieli oddać za swoje długi z ich nieudolnego zarządzania. Zasiadając w zarządzie ręczysz 15 procent swojego majątku jeśli zostawisz klub z długami. Stąd też ta szopka z oddawaniem za darmo Vidala, Suareza czy Rakitica i „odciązaniem” budżetu.

RRRR
RRRR
5 miesięcy temu

XD XD XD ale żenująca szopka

Rix79
Rix79
5 miesięcy temu

Umowa jest umową!!!

Borubar
Borubar
5 miesięcy temu
Reply to  Rix79

Zgadza się, w przeciwieństwie do Pana Stanowskiego jego idol Lionel Messi ma kręgosłup moralny i dotrzymuje umów, nie usuwa też pewnie komentarzy ale to trzeba mieć kręgosłup a nie żelkę zamiast niego. TFU

Heniek
Heniek
5 miesięcy temu
Reply to  Rix79

To obniżek pensji z powodu koronawirusa też nie powinno być?

Mer
Mer
5 miesięcy temu

Powiem jedno… a raczej się zaśmieje Buhahahahahahaha. Co za szopka…

baran
baran (@baran)
5 miesięcy temu

To tak wygląda jakby musiał się za darmoche męczyć przez najbliższy rok. Rok pełen martyrologii i poświęceń. Brakuje żeby zaraził się śmiertelnym wirusem i mógłby za życia zostać świeckim świętym. No nie zazdroszczę.

zenek_ze_wsi
zenek_ze_wsi
5 miesięcy temu
Reply to  baran

Dobry, adekwatny nick…..

Piotr
Piotr
5 miesięcy temu

Prawnicy stwierdzili że nie ma racji to teraz wszystko ok, nigdy bym się nie sądził z Barceloną 😀 goat? raczej baran 😀

MaLk
MaLk
5 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Którzy prawnicy? W Polsce np. by wygrał bez większych problemów, intencja umowy była oczywista, okoliczności przesunięcia terminu nadzwyczajne, niemożliwe do przewidzenia i niezależne od stron, a przy umowach decyduje zamiar stron w chwili zawierania umowy. Nie sądzę, żeby w Hiszpanii te w gruncie rzeczy standardowe zasady wykładni umów były inne.

Kupisz
Kupisz
5 miesięcy temu
Reply to  MaLk

To dlaczego Werner nie mógł dograć sezonu do końca w Lipsku? Miał kontrakt do końca czerwca i musiał odejść.

MaLk
MaLk
5 miesięcy temu
Reply to  Kupisz

Bo Werner sam podpisał nowy kontrakt z Chelsea od 1 lipca i robił to już w warunkach pandemii?

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura
5 miesięcy temu

„Czasem się wygra, czasem przegra, to trudne rozgrywki, ale chcę mieć szansę na zwycięstwo. Walczyć, a nie ponosić klęski jak w Rzymie, Liverpoolu i Lizbonie.”

Nieźle popłynął. Sam grał w tych meczach źle, walczył głównie sam ze sobą, ale farmozony pierdzieli, że winni wszyscy dookoła. Swoją drogą to wiele mówi o jego zdolnościach przywódczych.
Co jest z niskimi facetami, że tacy zakompleksieni są?

Narcyzm jak u Kryśki to nie cecha związana ze wzrostem.

Radi
Radi (@radi)
5 miesięcy temu

Zapomnieliście o tym, że jego syn płakał i prosił, żeby zostali, że żona z bólem serca go wspierała. I że on chciał odejść także dla dobra klubu i wszystkich. Biedny Messi, chlip , chlip

dbdb
dbdb
5 miesięcy temu

Po pierwsze to tak, wielka szopka i burdel na kółkach.
Po drugie, przeczytałem cały wywiad z Messim, i w skrócie „Chcę odejść, zły prezydent mi nie pozwala, więc zostanę jeszcze trochę i sobie pogram… oczywiści będziemy walczyć” Każdy inny zawodnik by był WYPIERDOLONY z miejsca, a koleś pluje na swój klub mówiąc tak w wywiadzie.
Po trzecie, Messi to jest niezły klaun, doceniam jakim jest zawodnikiem, albo doceniałem jeszcze ze 2 lata temu, jasne ma liczby, ale stojanowem nie przejdziesz półfinałów czy to klubowych czy reprezentacyjnych.
Po Czwarte typek raz rezygnuje z kadry, i wraca, znowu coś tam gada o rezygnacji i wraca, rezygnuje z gry w Barcy i jednak wraca, no może lepiej by się już nie wypowiadał w mediach.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura
5 miesięcy temu
Reply to  dbdb

Stojanowem to on często ćwierćfinały zawala.
Gość przechodzi średnio niespełna 8.5 km na mecz. O prawie 1.5 km mniej niż przeciętny piłkarz La Liga.

Bradley z Rzeszowa
Bradley z Rzeszowa
5 miesięcy temu

Nie ma co się użalać nad Messim, gość jest w czepku urodzony: jest jednym z najlepszych w historii, ludzie go kochają, zarabia górę forsy i mieszka w pięknym mieście. To że jego klub sportowo i organizacyjnie poważnie podupadł, i tak idzie raczej na konto zarządu niż jednego piłkarza. Może się w końcu wezmą w garść w gabinetach, ale obiektywnie rzecz biorąc krzywda się Messiemu na pewno nie dzieje. Najwyżej odejdzie po sezonie, jeżeli nadal sportowo będzie słabo.

PiotrKalinowski
PiotrKalinowski (@piotrkalinowski)
5 miesięcy temu

A ja myślę , ze on ma jednak trochę racji.
To nie jest tak ,on zawdzięcza więcej klubowi ,niz klub jemu.
Ile razy było tak , ze Messi miał możliwość przejść do innych klubów?
Ile razy ratował swoimi meczami barcelone??????
To prezes fc Barcelony, który kocha drewno bardziej niz beton, który zniszczył ,i de facto ponizył własny klub
jest problemem ,a nie Messi
Ten człowiek od samego początku udowadniał wszystkim ze kompletnie nie nadaje sie zęby rządzić takim klubem!!!!!!
A Mesi nie jest zwykłym piłkarzem. Myślę ze obie strony zawdzięczają sobie samym tyle samo.
To ze prezesem obecnie jest człowiek któremu brak absolutnie honoru i moralniejsi , nie wspominając o braku szacunku dla swojego własnego klubu!!!!! , nie znaczy ze obie strony nie znaczy ze np trener Koeman nie biedzie dazył Messiego szacunkiem?

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura
5 miesięcy temu

Wincyj wykrzaczników, wincyj!!!!

Jak pokazuje Real Madryt czy Bayern zawodnicy nie mogą być ponad klubem. To pies macha ogonem a nie ogon psem.

PiotrKalinowski
PiotrKalinowski (@piotrkalinowski)
5 miesięcy temu

Może i racja ale jednak nie do końca, Real już nie jest taki sam bez Ronaldo niż był z Ronaldo
Jednak jest słabszy medialnie .
Fc Bayern to jednak moim zdaniem inna sprawa,tam jest jednak inna mentalność?

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
5 miesięcy temu

Ochłoń Stano.

ex-Pert
ex-Pert
5 miesięcy temu

Myślę, że nie chodzi o to, czy odejdzie czy nie, tylko o cały cyrk, niby chce iść, ale nie chce, zabierze zabawki i pójdzie do domu – no to idź – idę – nie zatrzymujemy cię – naprawdę pójdę – no cześć… – e, wiecie co, wybaczam wam, zostanę z wami

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
5 miesięcy temu

Pitu pitu pitu pitu pitu pitu pitu pitu….
Dużo słów, zero treści.
Pytanie tylko, czy warto było wrzucać gówno w wentylator?

woj
woj
5 miesięcy temu

Messi jest bogiem gry i szanuje jego dokonania ale wg mnie jest tak samo dużym bufonem jak skilowcem. Do tego nie jestem pewny czy gość ma wszystkie klepki.

Jarosław Bako
Jarosław Bako
5 miesięcy temu

Messi ośmieszył kościół swojego imienia(do którego w PL należy m. in. Stanowski) :D. W maju podpisze nowy kontrakt i dostanie bajońską sumę(pensja + za podpis). Tak się załatwia biznesy. Nowy prezes będzie na kolanach i zgodzi się na wszystkie zachcianki Leosia. Barcelona stworzyła sobie potwora.

P.S – Zależy mi na projekcie sportowym(tzn. finansowym!) :D.

Bimberman
Bimberman
5 miesięcy temu

Imo dla Barcy lepiej by było jakby odszedł teraz nawet za te 150-200 milionów niż za rok za darmo, bo z Messim czy bez i tak raczej nic nie wygrają, a przynajmniej przebudowa by się rok wcześniej zaczęła bo nie wierzę że Koeman mając Messiego nie będzie go wystawiał bo to by było zwykle marnotrawstwo pieniędzy patrząc ile zarabia.

Różowy Moet
Różowy Moet
5 miesięcy temu

Przewrotność sytuacji :brawa dla klubu za pokazanie wszystkim,że nawet Messi nie może rządzić taką ekipą jak FCB-usadzili gwiazdę.A teraz gwiazda im takiego syfu narobi w szatni,że będą przeklinać lato 2020 kiedy mogli go puścić.

Moniek
Moniek
5 miesięcy temu

Do klubu Kokosa tego biedaka

sprzęgło
sprzęgło
5 miesięcy temu

Karzeł podkulił ogonek, bo jednak szejki nie chciały becelować 700 mln euro i nawet jego sensei Guardiola nie pomógł.

Saper
Saper
5 miesięcy temu

No w tych komentarzach to 90procent frustratów
A policzyliscie ile euro Barcelona wydała na ludzi korwa którzy jej nic A nic nie pomogli nic nie wygrali. Cała masa szrotu z naczle z korwa gwiazdą Dembele .oczywiście winny Mesi. Idzta w piztu i po rozum do głowy. W

sprzęgło
sprzęgło
5 miesięcy temu

Ciekawe jak się czuje Xysiu Stanowski ze świadomością, że nadał synowi imię „na cześć” takiego fochowatego plastusia.

Przecwelona Barcelona
Przecwelona Barcelona
5 miesięcy temu

Karzeł ma złych doradców

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
5 miesięcy temu

No i jest tak jak pisałem, czyli na 70% Messi zostanie w Barcelonie.
Doszło już do tego, że zawodnicy Realu prosili aby nie odchodził.
Czyli powrót Barcelony do żywych nie będzie liczył 5 lat, tylko rok lub dwa.

yerer25018
yerer25018 (@yerer25018)
5 miesięcy temu

Zacznij zarabiać 90 $ / godzinę, aby pracować online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, TO komputer, LGcze internetowe i trochę wolnego czasu … Przeczytaj więcej tutaj. ..

http://onlinejobs99.club

Włochy
28.02.2021

Szymiński: – Nie jestem „panem piłkarzem”. Nigdy nie latałem w chmurach

Kiedy Przemysław Szymiński wyjeżdżał z Wisły Płock do Palermo, byliśmy trochę zdziwieni. Wówczas nie był to ani piłkarz w wieku młodzieżowca, ani czołowy obrońca Ekstraklasy. Mimo to, jak pokazała przyszłość, decyzja o podjęciu wyzwania w Serie B okazała się strzałem w dziesiątkę. Oczywiście nie zawsze było tak pięknie jak dzisiaj, kiedy 26-latek ma pewny plac […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Bramkarska łyżka miodu w beczce dziegciu

Dominik Hładun to niedoceniany dowód na to, że z Zagłębiem Lubin da się związać emocjonalnie. Jego historia to hołd dla cierpliwości. Choć był w klubie, kiedy nie było jeszcze w nim akademii, to do pierwszej drużyny przebił się dopiero w wieku 22 lat. Pomagał rezerwom, próbował się na wypożyczeniu, u Mariusza Lewandowskiego zaczynał jako czwarty […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Niedziela z hitami w całej Europie. Gdzie szukać okazji na wygraną?

Niedziela dla wszystkich kibiców zapowiada się kapitalnie. Gdzie nie spojrzeć tam hity. Anglia, Francja, Hiszpania, Włochy… Praktycznie cała Europa dostarczy nam dzisiaj świetnie zapowiadających się spotkań. Dlatego wybieramy cztery potencjalnie najlepsze mecze i podpowiadamy, jakie typy warto rozważyć, jeśli chcemy obudzić się bogatsi w poniedziałek. Sprawdźcie nasze propozycje! Marsylia – Lyon Ostatnie mecze bezpośrednie: RPWPP […]
28.02.2021
Uncategorized
28.02.2021

LIVE: Hyballaball gości w Płocku

Siemanko, sportowe świry. Niedziela z Ekstraklasą to tym razem prawdziwy maraton tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Od 12:30 do 19:30 spędzamy czas przed telewizorami, a później poprawiamy Ligą Minus. Co nas czeka? Na start starcie Wiseł w Płocku. Później Cracovia w szalenie dobrze zapowiadającym się spotkaniu podejmie Zagłębie. Na koniec starcie Śląska z Pogonią. […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Czas zacząć wymagać więcej od Zahovicia

Czy Luka Zahović to zły piłkarz? Nie, to nie jest zły piłkarz. Jakość widać u niego gołym okiem. Czy Luka Zahović idzie ścieżką Michalisa Maniasa? Nie, nie jest nawet blisko, na pewno nie będzie ligowym memem. Ma swoją cegiełkę w tym, że Pogoń jest tak wysoko. Problem z Zahoviciem polega na tym, że spodziewano się […]
28.02.2021
Anglia
28.02.2021

Rzeź „Baranów”. Derby County 2007/08 – najgorsza drużyna w historii Premier League

25 meczów ligowych, trzy zwycięstwa. Zaledwie 11 punktów na koncie. To aktualny dorobek ekipy Sheffield United, która zamyka tabelę angielskiej ekstraklasy i żwawym tempem kroczy w stronę degradacji. Wydaje się dzisiaj skrajnie nieprawdopodobne, by „Szable” miały się z tego bagna wykaraskać. Ale o jedno podopieczni Chrisa Wildera nie muszą się martwić. Raczej nie przejdą do […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Polska liga w skrócie. Umiesz więcej? Skopią cię, wykoszą i poobijają

Znacie to powiedzenie o chłodnym, deszczowym wieczorze w Stoke, podczas którego nawet Messi i Cristiano Ronaldo niewiele wskórają na boisku? To dziwne, że nadal nie dorobiliśmy się naszego odpowiednika tego klasyka. Bo patrząc na niektóre mecze naszej ligi, widzimy dokładnie to, co w zamyśle miał autor oryginału. Brudną, paskudną grę, której cel jest tylko jeden […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Kulisy życia sędziów ligowych poza ekstraklasową elitą

Jeden schodzi tysiąc metrów pod ziemię, drugi zarządza tysiącem osób w handlu detalicznym. Trzeci trudzi się nauczaniem języków obcych, czwarty pilnuje firmy transportowej. Oto właśnie kulisy życia niezawodowych sędziów w Polsce. Dla wielu z nich wejście w trykot meczowy jest fachem dodatkowym. Niezobowiązującym w tym znaczeniu, że ktoś taki równie dobrze mógłby poświęcić weekend na […]
28.02.2021
Weszło
28.02.2021

Wisła Kraków potrafi być efektowna, ale czy stanie się również regularna?

18 września 2020 roku Wisła Kraków przegrała… Wróć. Wisła Kraków przerżnęła u siebie 0:3 z Wisłą Płock w ramach 4. kolejki ligowej sezonu 2020/21. Podopieczni Artura Skowronka zostali zmasakrowani na własnym stadionie przez „Nafciarzy” w taki sposób, że można się było wówczas poważnie zastanawiać, czy „Biała Gwiazda” nie uwikła się przypadkiem w rozpaczliwą walkę o […]
28.02.2021
NBA
28.02.2021

Kobe Bryant w logo NBA? „To się musi wydarzyć, czarnoskórzy budowali tę ligę”

Od czasu tragicznej śmierci Kobego Bryanta, do której doszło 26 stycznia 2020 roku, w amerykańskiej przestrzeni publicznej regularnie pojawia się pomysł, by sylwetka „Black Mamby” znalazła się w nowym logo NBA. Stworzono nawet w tej sprawie petycję, pod którą podpisały się przeszło trzy miliony fanów koszykówki. Do najbardziej zagorzałych zwolenników zmiany należy słynący z szokujących […]
28.02.2021
Weszło FM
27.02.2021

Zwycięstwa Żyły i Świątek, Ekstraklasa, Liga Minus – niedziela w WeszłoFM!

Mistrzostwo świata Piotra Żyły, zwycięstwo Igi Świątek, gole Roberta Lewandowskiego – trudno było o lepszą sobotę dla polskiego sportu! Mamy jednak nadzieję, że niedziela również będzie obfitować w wielkie wydarzenia. Oto szczegóły ramówki: 9:00 – 10:00 – „W ciemno” – Marcin Ryszka razem ze swoimi gośćmi pokazuje, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Luquinhas na motorynce, Legia wygrywa w Zabrzu

Poprzedni mecz Legii z Górnikiem był takim laniem mistrza Polski, że aż Vuković stracił robotę. Michniewicz co prawda mówił przed dzisiejszym spotkaniem, że tamtego starcia nie oglądał, ale musiał mieć świadomość, że bój z Górnikiem jest pewną klamrą. Dlatego rewanż za tamtą porażkę musiał mieć wyjątkowy smak. To rewanż po ciężkim boju, w którym sędzia […]
27.02.2021
Włochy
27.02.2021

Na Juventus nie da się patrzeć

Ależ ten Juventus jest w tym sezonie słaby. Miewa „Stara Dama” oczywiście przebłyski lepszej gry, zdarza jej się wygrać od czasu do czasu ważny mecz. Jak gdyby sugerując, że już za chwilkę wszystko wróci na właściwe tory i Juve znów będzie wielkie. Ale nie jest. Podopieczni Andrei Pirlo prezentują futbol okropny. Obrzydliwy. Dzisiejszy mecz z […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Gol Alvesa? Wybitne osiągnięcie centrostrzałowej sztuki. Wybitne!

Centrostrzał to wspaniały wynalazek. Lubimy myśleć, że nasz, polski, bowiem trudno o coś bardziej ekstraklasowego. Że jego twórcą lub – w najgorszym wypadku – ojcem chrzestnym jest Marek Sokołowski. Ale podanie, które w wyniku braku precyzji autora staje się zabójczą bronią, tak naprawdę znane jest pod każdą szerokością geograficzną. Udowodnił to dziś Tiago Alves. Możemy […]
27.02.2021
Włochy
27.02.2021

Łukasz Skorupski znów obronił rzut karny. Ibra już był, teraz padło na Immobile

Łukasz Skorupski jeszcze nie tak dawno zmagał się z bardzo długą passą bez czystego konta. W Serie A nie potrafił go zachować przez 40 meczów, między 25 września 2019 (0:0 z Genoą) a 29 listopada 2020 roku (1:0 z Crotone). Jak już się przełamał, to zaraz potem doznał kontuzji i opuścił siedem kolejek. Wrócił do […]
27.02.2021
Inne sporty
27.02.2021

Dlaczego Piotr Żyła jest wyjątkowym gościem?

Jego postawa sportowa i charakter, to jedyne w swoim rodzaju połączenie nie tylko w historii naszych skoków narciarskich, ale polskiego sportu w ogóle. Jest tak specyficznym gościem, że gdyby go nie było, to trzeba by go było wymyślić. Oto kilka powodów, dla których Piotr Żyła to wyjątkowy gość. Jest ciekawym – choć nieco zwariowanym – […]
27.02.2021
Inne sporty
27.02.2021

Piotr Żyła mistrzem świata, czyli pochwała wytrwałości

Nikt wcześniej nie miał na karku tylu lat, co on, zdobywając tytuł mistrza świata. Do tej pory najstarszym triumfatorem tej imprezy był Anders Bardal, który osiem lat temu zdobywał indywidualne złoto jako 31-latek. Piotr Żyła w styczniu świętował 34. urodziny. Żaden inny skoczek w historii nie naczekał się na taki sukces tyle co on. Dziś […]
27.02.2021
Inne sporty
27.02.2021

PIOTR ŻYŁA MISTRZEM ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH!

Ten tekst wypada zacząć w jeden sposób. HEHEHEHEHE! Myśleliśmy, że może drugie złoto wreszcie zdobędzie Kamil Stoch. Że może tytuł obroni Dawid Kubacki. Że może Andrzej Stękała włączy się do walki o tytuł. Ale nie, to Piotr Żyła stanął na najwyższym stopniu podium. To Piotr Żyła został czwartym w historii polskich skoków mistrzem świata. Po […]
27.02.2021