post
Jan Mazurek

Opublikowane 01.09.2020 11:33 przez

Jan Mazurek

Dlaczego nie chce wchodzić do brodzika intelektualnego i komentować wywiadu Sławomira Peszki? Z czego wynika słaba forma Lechii na początku sezonu i gdzie leżą rezerwy? Co jest nie tak z Tomaszem Makowskim? Dlaczego Lechia odpuściła na rynku transferowym i czy można spodziewać się jeszcze jakichś ruchów? Czy Patryk Lipski udzieli wywiadu, w którym skrytykuje jego pracę? Jaki ma plan na ten sezon? Na te i na inne pytania w rozmowie z Weszłopolskimi na antenie Kanału Sportowego i Weszło.FM odpowiedział trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec. Zapraszamy.

***

Ostatnio głośno było o wywiadzie Sławomira Peszki. Musimy pogratulować. Został pan w nim przedstawiony jako profesjonalista. Piłkarz Wieczystej chciał panu zaszkodzić, a wyszedł pan na szkoleniowca przykładającego dużą uwagę do detali. 

Wyczerpany temat. Ruszyła Ekstraklasa, trenerzy mają pełne ręce roboty. Zajmuję się poważnymi sprawami, a tematy mało poważne zostawiam na boku. Zdaję sobie sprawę z tego, że piłkarze kończą kariery, przegrywają rywalizację, odchodzą z klubu, a wówczas może pojawić się rozgoryczenie. Sam jakiś czas temu byłem w podobnej sytuacji i wiem, że to trudny moment. Z perspektywy czasu inaczej to będzie oceniane. Wiecie, często jest tak, że życie dla piłkarza zaczyna się dopiero po końcu kariery.

Nie chcę oceniać. Jestem dojrzałym facetem. Wiele widziałem, wiele przeżyłem, wiele przeszedłem. Dajmy każdemu żyć po swojemu. Natomiast nie chcę wchodzić w narrację, wchodzić do brodzika intelektualnego i w nim się taplać, bo nie mam na to czasu. Z moimi asystentami kończymy projekt przygotowania psychologicznego w piłce nożnej. Robimy to z Łukaszem Smolarowem i Pawłem Habratem – od dwóch lat to piszemy, będzie to suplement do Narodowego Modelu Gry, dużo pracy temu poświęciliśmy i to są poważne tematy. A pochodne kwestie? Dajmy spokój, niech to się toczy.

Po meczu z Rakowem powiedział pan, że Lechia nie jest w najwyższej dyspozycji. Z czego to wynika? Nie jest to trochę kamyczek do pana ogródka?

Złożyło się na to wiele rzeczy. Dwa pierwsze mecze tego sezonu, to spotkania do zapomnienia. Nie wyglądało to dobrze, ale też nie miało prawo wyglądać. Okres przygotowawczy był specyficzny. Wiele drużyn miało problemy, my mieliśmy problemy. U nas ze względu na koronawirusa okres przygotowawczy trwał tydzień, potem ruszyliśmy na Puchar Polski. Szybki start, powrót ligi, jeden mecz, drugi mecz, zmiana obciążeń. Doszedł Saief, ale nie zostały jeszcze wyjaśnione wszystkie formalności i jeszcze nie mogliśmy z niego korzystać. Do składu dopiero dojdzie Conrado. Na to wszystko nałożyła się zmiana systemu gry. Próbowaliśmy pograć w diamencie. Myślę, że to coś ciekawego, interesującego, nawet jeśli na razie nie wyszło.

Chcemy się rozwijać – drużynowo i indywidualnie. Staramy się jakoś wykorzystać potencjał, który mamy, bo dysponujemy ośmioma środkowymi pomocnikami i chcemy dostosować styl grania do zasobów, którymi dysponujemy. Z Rakowem doszła jeszcze czerwona kartka, ale nie usprawiedliwiam się, bo do jej momentu i tak nie wyglądało to dobrze. Mamy problemy, nie radzimy sobie ani piłkarsko, ani fizycznie, ale od tego jestem ja, od tego jest mój sztab, żeby odpowiednio zareagować i temu wszystkiemu zaradzić. Dobrze, że jest przerwa na kadrę. Najważniejsze, żeby mieć poczucie rzeczywistości. Nie jest dobrze, ale tamten sezon też swoje pokazał – nie zajęliśmy siódmego-ósmego miejsca, tylko czwarte.

Powiedział pan o ośmiu środkowych pomocnikach. Ilu z nich jest dobrych? Jeśli Jarosław Kubicki nie ma dobrego dnia, a ostatnio bywa, że nie ma, to drużyna cierpi. Więcej wymagałbym od Tomasza Makowskiego. Brakuje jakości. 

System wyglądałby inaczej, gdyby Saief był w formie i w gotowości do gry. Zawodnik, który może zmienić oblicze meczu. Odszedł też Patryk Lipski, któremu brakowało statystyk, ale ceniłem go – został wytransferowany, rynek też go pozytywnie zweryfikował. Postawiliśmy na Sopoćkę, Kałuzińskiego – kiedyś ci młodzi muszą dostać szanse. Też powiedzieliśmy sobie, że zostajemy w okrojonym składzie, że chcemy dać szansę tym zawodnikom, których mamy, i ewentualnie w zimie będziemy reagować. Wiąże się to z ekonomią, bo płynność finansowa jest ważna, a były z nią problemy. To nasza wspólna odpowiedzialność, żeby było dobrze. Nie mogę się obrażać na rzeczywistość. Mamy zawodników, jakich mamy.

Często odnoszę wrażenie, że w polscy trenerzy są wsadzani we Fiata Punto i zmuszani do wygrania Rajdu Dakar. Sytuacja jest, jaka jest, trzeba podbudowywać młodych zawodników, tworzyć, kreować coś ciekawego. Odbudowaliśmy Zwolińskiego, wcześniej Sobiecha, w Zagłębiu Świerczoka czy Maćka Dąbrowskiego. Wszystko wymaga czasu, cierpliwości, a my tę cierpliwość mamy. Dajemy czas, a to nie jest prosta sprawa, żeby zastąpić Mladenovicia czy Lipskiego. Zdiagnozujmy dobrze problem, nakreślmy kierunki i będziemy grać lepiej, bo gorzej już się chyba nie da.

Odpuściliście zawodników, których pan widział w zespole – Rafała Makowskiego i Bartosza Nowaka. Byli do wzięcia w letnim okienku transferowym, a zamiast do Lechii poszli do Śląska i Górnika. Mam wrażenie, że okienko wcześniej powalczylibyście o nich. 

Trudny temat. Polacy też swoje kosztują. Byli w kręgu naszych zainteresowań, ale wstrzymajmy się – nie oceniajmy na razie ani jednych, ani drugich. Poczekajmy do 15. kolejki. Nie od razu Kraków zbudowano. Każdy kiedyś zaczynał, Wieszczycki, Szymkowiak, dajmy szansę i zobaczmy, w którym kierunku to pójdzie. Co do transferów, to jest wiele składowych i naszym priorytetem było pozyskanie Saiefa, to się udało, będzie odgrywał ważną rolę. Dojdzie Conrado, dojdą zawodnicy, którzy na razie nie są w optymalnej formie i trochę mają do tego prawo. Wiemy, co robimy, na ocenę tego wszystkiego przyjdzie jeszcze czas. Jesteśmy nastawieni na pracę.

Bardziej panu szkoda Ze Gomesa czy niedoszłej wycieczki na Bali?

Na Bali przychodzi czas – czy to w karierze, czy to w życiu. Natomiast myślę, że to jest taki sygnał, iż piłkarze muszą wiedzieć w pracę, w założenia, w samych siebie. Jeśli chodzi o Ze Gomesa, to nie jest łatwo pozyskać dobrego piłkarza. Polska liga często bierze zawodników na odbudowanie. Takich, którzy mieli ostatnio problemy – to są piłkarze drugiej-trzeciej kategorii ze Slovanu Bratysława czy Partizanu Belgrad, i oczywiste jest, że ci piłkarze mają jakiś feler. Piłkarsko się bronią, ale coś nie gra – później okazuje się, że jeden znika, drugi ma problemy z tą czy z inną sprawą. Jesteśmy na to skazani.

Rzadko zdarza się nam wybierać piłkarzy pierwszego wyboru. Nie ma co się żalić. Jest jak jest. Powiem tak: to jest kwestia kilku sezonów, jak będziemy częściej grać w europejskich pucharach. Mamy coraz mocniejsze sztaby, coraz fajniejsze bazy, coraz lepsze kluby. Proszę zauważyć, że jesteśmy blisko – czasami piłka odbije się od poprzeczki, pójdzie nie w tę stronę. Nie jesteśmy lata świetlne za Europą. Niedługo może okazać się, że i Legia, i Piast, i Lech, albo dwójka z tej trójki są w grupie i ta ocena i odbiór będą inne. Nie róbmy grobowej atmosfery.

Kadra na rundę jesienną jest już zamknięta? Będzie wdrażana idea Jurgena Kloppa: uwierzyć w trening, nie w transfery?

Postanowiliśmy się bardzo spiąć, żeby zachować odpowiedzialność finansową. Tegoroczna Lechia nie prezentowała się najgorzej, miniony sezon skończyliśmy na przyzwoitym miejscu. Transfery? Z Ze Gomesem będzie ciężko, dochodzi Saief. Być może któryś z piłkarzy odejdzie i zrobimy się miejsce na jakiś transfer. Wierzę w pracę, wierzę w treningi. Jeśli zdarzy się coś ekstra w kwestii transferów, to będzie super, ale nie czekam na to z założonymi rękami, nie uzależniam od tego powodzenia, tylko rozwijam młodych tak, jak mogę. Nie wygląda to najlepiej, ale wiem, że będzie lepiej, zawodnicy pójdą w górę i wszystko wróci na właściwe tory.

Co ma grać Tomasz Makowski? To ma być zawodnik ofensywny czy defensywy? Nie wiemy za bardzo, czego się po nim spodziewać, bo przestał się rozwijać. 

Ostatnie dwa mecze w nowym systemie pokazały, że wymaga się od niego więcej w ofensywie, a to jest chłopak, który dopiero się uczy, dopiero się rozwija – młodzieżowiec pełną gębą. Wiem, że poprzeczka idzie w górę, że sporo się od niego wymaga, ale dalej dostaje powołania do kadry B, młodzieżówki, trenera Michniewicza. Jest on, Fila, Kałuziński. Na tym to polega, że poznaje się ograniczenia zawodników i można dzięki temu go rozwijać, prowadzić.

Wychodzą kolejne rzeczy – to świetny zawodnik o wielkim sercu do grania. Umiejętności nadrobi. Już teraz były oferty na niego z 2. Bundesligi. Zostawia 120% na boisku. Trudno, żebym miał do niego pretensje. Jestem odpowiedzialny. Próbowaliśmy nowego. Podejmiemy decyzję, czy dalej będziemy to kontynuować. Warto być odważnym – jak się nie spróbuje, to się człowiek nie dowie. Od złej decyzji gorszy jest brak jakiejkolwiek decyzji. Nakreślamy plan. Wierzymy w siebie. Metodą prób i błędów rozwijają się wszyscy.

Zdziwiłby się pan, gdyby Patryk Lipski miał po tym sezonie lepsze liczby niż którykolwiek z pana pomocników?

Nie, Patryk Lipski to dobry zawodnik.

Czyli następny wywiad, w którym pan oberwie, to będzie wywiad z Patrykiem Lipskim?

Nie sądzę, ale jestem otwarty na rozmowę, na argumenty. Śpię dobrze, mam czyste sumienie. Pamiętajmy, że Patryk Lipski przychodził do Lechii będąc w mocnych rezerwach, a zrobiliśmy z niego czołową postać i duża w tym jego zasługa. Jeden z lepiej przygotowanych zawodników i długimi momentami grający bardzo dobrze. Niech mu się wiedzie bardzo dobrze. Profesjonalista pełną gębą. Potrzebował zmiany otoczenia, zna trenera Fornalika, chciał nowego bodźca i uważam, że to rzecz absolutnie naturalna. My szukamy dalej – nie oczekujmy gwiazdki z nieba, rozwijajmy młodych.

Nie jesteśmy jeszcze na optymalnym poziomie, ale w końcu na niego wejdziemy. Zobaczymy w maju.

ROZMAWIALI WESZŁOPOLSCY

Fot. 400mm.pl

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 01.09.2020 11:33 przez

Jan Mazurek

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Prasówka
12.05.2021

PRASA. Tomczyk: Cel Rakowa na puchary? Wygrać Ligę Konferencji

Środowa prasa to ligowa rzeczywistość w najlepszym wydaniu. Mamy raporty z 1. i 2. ligi, a także sporo wieści z reprezentacji Polski i Ekstraklasy. W tym drugim temacie dominuje Raków Częstochowa. W “Super Expressie” dyrektor sportowy klubu zapowiada walkę o wygraną w… europejskich pucharach. – W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo. Tak było do […]
12.05.2021
Primera Division
12.05.2021

Szalony mecz w Walencji! Barcelona wypisuje się z walki o tytuł?

Barcelona miała w dzisiejszym meczu wszystkie karty w ręku. Prowadziła dwiema bramkami. Tłamsiła swoich rywali. Może ich nie deklasowała, ale naprawdę miała zdecydowaną przewagę zarówno na tablicy wyników, jak i – po prostu – na boisku. I chyba właśnie to podopiecznych Ronalda Koemana zgubiło. Uznali, że zwycięstwo trzymają już w garści. Tymczasem Levante wcale nie […]
12.05.2021
Weszło
11.05.2021

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Jak Exposito wymyka się zaszufladkowaniu

Wyobraźmy sobie, że upraszczamy sobie świat polskiego futbolu i szufladkujemy ekstraklasowych piłkarzy najprostszą możliwą metodą – dobry piłkarz, średni piłkarz, słaby piłkarz. Ten tu, ten tam, ten tu, ten tam. Cyk, cyk, cyk. Może szłoby nam bardzo sprawnie, może czasami pojawiałyby się wątpliwości i komplikacje, ale pewnie zdecydowaną większość sklasyfikowalibyśmy bez większych kłopotów. No ale […]
11.05.2021
Weszło
10.05.2021

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy […]
10.05.2021
Weszło
09.05.2021

Mecz imienia Piotra Ćwielonga

Słuchajcie, sprawa jest, poruszenie we wszystkich warszawskich redakcjach. Wstajemy o 19:00, a tu świat oszalał. Co robi teraz Piotr Ćwielong? Skąd to pytanie? Tak spytacie, prawda? Ano stąd, że całkowicie niespodziewanie, znienacka i bez ostrzeżenia, w Mielcu, w niedzielne popołudnie, po 17:00, przy pogodzie wyjątkowo (nie)sprzyjającej do gry w piłkę, rozegrano mecz imienia tego sympatycznego […]
09.05.2021
Weszło
09.05.2021

„Dużo fauluję, ale bliżej mi do aniołka niż rzeźnika”

Czy jest jedną z najmniej medialnych osób w Warcie? Czy przejmuje się krytyką? Dlaczego wolałby grać w bardziej ofensywnym systemie? Dlaczego piłkarze Warty przymykają oko, kiedy Makana Baku spóźnia się w defensywie? Czego można nauczyć się od Łukasza Trałki? Dlaczego statystyki z jego pierwszoligowego sezonu zakrzywiają obraz i jakie liczby najlepiej oddają jego grę? Czy […]
09.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
07.05.2021

Najdroższy odkurzacz w Polsce. Jak rozwija się Bartosz Slisz

Jeśli jesteś bohaterem najdroższego wewnętrznego transferu w historii ligi, jeśli Legia wydaje na ciebie ponad 1,8 miliona euro, czyli jakieś 8 milionów złotych, jeśli masz 22 lata i ponad 80 rozegranych meczów na boiskach Ekstraklasy, jeśli Paulo Sousa powołał cię na swoje pierwsze zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski, jeśli właśnie zdobyłeś drugie mistrzostwo Polski […]
07.05.2021
Liczba komentarzy: 28
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kutaf nagi
kutaf nagi
8 miesięcy temu

słaba forma w ostatnim meczu wynika, z tego że piłkarze nie są przysłowiowo *wybiegani*,
otóż sprawdźcie sobie statystyki, lechia około 103 km raków ponad 110 dystans,
przecież to logiczne, że ich zabiegali, ale jam nie trener od wuefu, a zwykły troll internetowy

Filip
Filip
8 miesięcy temu
Reply to  kutaf nagi

a nie jest tak, że duża różnica wynika z tego, że przez ponad połowę Raków grał o jednego więcej?

kutaf nagi
kutaf nagi
8 miesięcy temu
Reply to  Filip

wynikać, może, ale jakby ostatni mecz obnażył to *niewybieganie*,
umiejętności to jedno, ale motoryka drugie i jakby to jest kluczowe

Fjardabyggd
Fjardabyggd
8 miesięcy temu
Reply to  kutaf nagi

Następny ekspert od “przygotowania fizycznego”. Ej, a jakby wystawić w pucharach zespół złożony z reprezentacji Polski w biegach krótko i średniodystansowych, to wygralibyśmy Ligę Mistrzów, co nie? Zabiegalibyśmy Bayern hehe, XD.

bumbamatata
bumbamatata
8 miesięcy temu
Reply to  kutaf nagi

103 do 110 km – te brakujące 7 – to Nalepa siedzący w szatni 😉

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu

Czyli w skrócie: przychodzi Saief, rozwijamy młodych, zobaczymy w maju.

Fidel
Fidel
8 miesięcy temu

Podobnego “samochodowego” porównania użył jakiś czas temu Kovac i w szatni mu to specjalnie nie pomogło. Z całą sympatią do Stokowca i nie odnosząc się do jego osoby można też analogicznie stwierdzić, że jak słabemu kierowcy dać Ferrari to rozbije się zanim jeszcze wyjedzie z garażu.

Morświn
Morświn
8 miesięcy temu
Reply to  Fidel

No tak, tyle, że w przypadku Lechii i Stokowca to dalece bardziej trafne jest jednak porównanie do fiata i dakaru, aniżeli do ferrari :).. Twojego porównania możnaby użyć do Vuko i Legii.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
8 miesięcy temu
Reply to  Fidel

Jeżeli Stokowiec ma Fiata Punto, to Papszun jeździ ręcznie napędzaną drezyną, a wygrał z nim 3 mecze w Ekstraklasie. Przecież nikt od polskich klubów nie wymaga cudów. Ale one nawet nie próbują grać w piłkę. Jakby Stokowiec grał ofensywną piłkę, a nie skrobał rywali po kostkach, to nikt by pretensji nie miał.

Piotr
Piotr
8 miesięcy temu

Jezusmaria, przecież te wypowiedzi o pucharach czy o Lipskim to są całkowicie oderwane od rzeczywistości

Pawelotti
Pawelotti
8 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Nie trolluj Ziomek, wiem kim jesteś 😉 #muremzastokowcem

Piotr
Piotr
8 miesięcy temu
Reply to  Pawelotti

Ależ dobrze wiesz, że żaden to trolling z mojej strony a szczere słowa :p

Pawelotti
Pawelotti
8 miesięcy temu
Reply to  Piotr

trochę odjechał z tym Lipskim to prawda 🙂 ale cały wywiad OK. Wiadomo przynajmniej, że o nic nie gramy, bo oszczędzamy.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
8 miesięcy temu
Reply to  Pawelotti

Przeczytałem #muremzastolcem sorry…

kutaf nagi
kutaf nagi
8 miesięcy temu

podkreślam, tu chodzi o to, że przegrane mecze czy to z Cracovią czy to z Rakowem,
to zwykle wyniki motoryczne, czyli zwykłe wybieganie na korzyść rywala

czyli gadki, że Craxa lechii nie leży, albo pieprzenie o błędach indywidualne
można między książki włożyć

Estragon
Estragon
8 miesięcy temu

Formę klubow ustala sie u buka.

gdansk22
gdansk22
8 miesięcy temu

Jako trenera ocenia sie po tym jak rozwijaja sie zawodnicy pod jego komendą.Patrzc na postępy w Lechii Patryka Lipskiego,Filę,Chrzanowskiego,Maloce,Makowskiego ,Gajosa,Vikiego,Udovicica mozna sobie uswiadomic co im dal Dyzma-Stokowiec.Najsmieszniejsze jest to że facet pisze prace z przygotowania psychologicznego.On,który nie mógł dogadać się z tak wieloma zawodnikami.A po odejsciu od niego ci zawodnicy wylewaja na niego wiadro pomyj.No brawo,”Ekspercie od psychologii”.Jak pamietam jedynym jego “psychologicznym”posunieciem bylo odsuniecie od zespolu Peszki,Udovicovica,Chrzanowskiego,Marco Paixao.No jesli tacy ” psycholodzy” stają sie ekspertami w polskiej piłce,to mamy wyniki w pucharach jakie mamy…Spytajcie Lewandowskiego co mu dał Klopp,Guardiola-on dzieki nim sie rozwijał.Jakie to szczescie ze nie wpadla w “łapy” naszego eksperta od psychologii

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
8 miesięcy temu
Reply to  gdansk22

Podobno ta wymieniona przez Ciebie grupa najbardziej wyśmiewala się z marynarki w kratę, więc jasne chyba że nie było już dla nich ratunku:)

kutaf nagi
kutaf nagi
8 miesięcy temu

marynarka w kratkę Stokowca, bardzo gustowna

pkvern
pkvern (@pkvern)
8 miesięcy temu
Reply to  gdansk22

A czytałeś wywiad z Mladenoviciem? Albo może czy Haraslin żałuję, że pracował ze Stokowcem? A widziałeś jakie miejsca w lidze zajmowała Lechia zanim Stokowiec został trenerem? Mógłbym ten bzdurny komentarz punktować dalej, ale jest tak napisany pod debilną tezę z wyraźnym pominięciem niewygodnych faktów, że szkoda klawiatury.

Nie jestem wielkim fanem trenera Stokowca, ale rezultaty jego pracy (nie tylko wyniki) trzeba docenić. Bo pamiętam jaki był cyrk za późnego Nowaka/Owena.

Tomasz
Tomasz
8 miesięcy temu
Reply to  gdansk22

Pomyje od takich profesjonalistów jak Peszko to komplementy. Ci którzy nie narzekali poszli wyżej, ci którzy płakali dołują. To pokazuje gdzie leży prawda.

kutaf nagi
kutaf nagi
8 miesięcy temu

pomorski futbol jest na dnie

gdansk22
gdansk22
8 miesięcy temu

A już najbardziej mnie ubawiła “psychologia ” pana trenera w top 8 ,gdzie po rundzie zasadniczej Lechia była liderem.To trzeba naprawde sie starac,zeby tak zmotywowac zespół żeby wszystko przegrac i dac sie wyprzedzic Piastowi nad którym bylo 11 punktów przewagi.To dopiero motywacja drużyny!
Chodził i powtarzał: my tam o mistrza nie gramy!No i tu trzeba przyznac postawil na swoim

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
8 miesięcy temu

Gdy Stokowiec wsiada do samochodu, to ten samochód rdzewieje.

Criticball
Criticball (@criticball)
8 miesięcy temu

Jeśli młodzież Stokowcowi nie odpali, to jego mogą odpalić.

MarioG
MarioG (@mariog)
8 miesięcy temu

“Trenerów często wsadza się do Fiata Punto i każe wygrać Rajd Dakar”

Szkoda że trenerów opłaca się jak za wygraną w rajdzie Dakar, między innymi Stokowca.

Maciek
Maciek
8 miesięcy temu

Podoba mi się porównanie naszych drużyn piłkarskich do Fiata Punto. Nie zgodzę się tylko ze stwierdzeniem, że trenerzy są zmuszani do wygrania Rajdu Dakar. Powiedziałbym, że raczej właściciele klubów / prezesi oczekują że ten Fiat Punto dojedzie spokojnie z Warszawy do Wrocławia, a kierowca i tak zapomina zatankować, sprawdzić ciśnienie w oponach czy poziom oleju co kończy się wzywaniem lawety na trasie a obok spokojnie przejeżdża seicento (Riga FC, Dunajská Streda i wiele innych).
Mi się wydaje, że u nas nikt (może poza Legią) nie stawia konkretnych celów przed trenerem / dyrektorem sportowym czy drużyną. Liczy się tylko najbliższy mecz. Jak kilka lat temu jeden z trenerów powiedział, że jego drużyna walczy o mistrzostwo Polski to został przez środowisko publicznie wyszydzony.
Ja przez ostatnie kilka lat od przedstawicieli naszych klubów (wyłączając Legię) nie usłyszałem ani razu, że ich celem jest np. awans do Ligi Europy. Wszystko działa na zasadzie “może się uda” – ale ostatecznie nie udaje się.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
8 miesięcy temu
Reply to  Maciek

Albo wartburg pokroju Dudelange.

Suche Info
12.05.2021

Koeman nie wie, co stało się w meczu Barcelony z Levante

Minionego wieczora Barcelona mierzyła się z Levante. Duma Katalonii prowadziła już 2:0, a następnie 3:2. Każde prowadzenie da się jednak roztrwonić, na co dowód widzieliśmy, gdy do siatki trafiał Melero, Morales i na końcu Leon. Remis sprawił, że Barcelona nie tylko nie awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, ale może też zostać niebawem wyprzedzona przez […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Fulham nie chce puścić Scotta Parkera

Sporo w angielskiej prasie było plotek na temat możliwego odejścia Scotta Parkera z Fulham. Szkoleniowiec miał być rozważany jako nowy menadżer Tottenhamu, który miałby zająć miejsce Ryana Masona. Jego obecny klub nie chce jednak kończyć współpracy. Mimo tego, że Parker nie zdołał utrzymać klubu w Premier League, wyrobił sobie całkiem niezłą markę na Craven Cottage. […]
12.05.2021
Prasówka
12.05.2021

PRASA. Tomczyk: Cel Rakowa na puchary? Wygrać Ligę Konferencji

Środowa prasa to ligowa rzeczywistość w najlepszym wydaniu. Mamy raporty z 1. i 2. ligi, a także sporo wieści z reprezentacji Polski i Ekstraklasy. W tym drugim temacie dominuje Raków Częstochowa. W “Super Expressie” dyrektor sportowy klubu zapowiada walkę o wygraną w… europejskich pucharach. – W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo. Tak było do […]
12.05.2021
Primera Division
12.05.2021

Szalony mecz w Walencji! Barcelona wypisuje się z walki o tytuł?

Barcelona miała w dzisiejszym meczu wszystkie karty w ręku. Prowadziła dwiema bramkami. Tłamsiła swoich rywali. Może ich nie deklasowała, ale naprawdę miała zdecydowaną przewagę zarówno na tablicy wyników, jak i – po prostu – na boisku. I chyba właśnie to podopiecznych Ronalda Koemana zgubiło. Uznali, że zwycięstwo trzymają już w garści. Tymczasem Levante wcale nie […]
12.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Nie przegrali meczu w lidze. Sporting mistrzem po 19 latach!

Kiedy po raz ostatni wygrywali w lidze, barwy tego klubu reprezentował Ricardo Sa Pinto, Ricardo Quaresma grał swój pierwszy sezon w zawodowej piłce, królem strzelców z 42 golami zostawał Jardel. Po 19 latach Sporting Lizbona powtarza ten sukces. Zostaje mistrzem Portugalii. Ciężko powiedzieć, że te minione 19 lat było chudymi czasami Sportingu. Cztery razy wygrali […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów? Faworytem Porto

Wciąż nie wiadomo, gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów. Według „Sky Sports”, na tę chwilę faworytem do organizacji tego prestiżowego meczu jest Porto. Pierwotnie finał miał się odbyć w Stambule. I gdyby nie awansowały do niego angielskie ekipy, pewnie plan nie uległby zmianie. Problemem jest jednak to, że Turcja znalazła się na czerwonej liście Wielkiej Brytanii. […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Turcja: Pazdan, Łukasik i Szumski lecą z ligi

Dziś na tureckich boiskach odbywała się multiliga. Nie przyniosła ona dobrych wieści dla polskich zawodników. Ankaragucu (z Michałem Pazdanem i Danielem Łukasikiem) oraz Erzurum BB (z Jakubem Szumskim) przyklepali spadek na zaplecze. Ten sam los prawdopodobnie spotka Genclerbirligi (z Dominikiem Furmanem), a kilka kolejek temu z ligi zleciał Denizlispor (z Radosławem Murawskim). No cóż – […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Double-double Piotra Zielińskiego!

Piotr Zieliński jeszcze nigdy w swojej karierze nie notował takich liczb. Biorąc pod uwagę Serie A i Ligę Europy, Polak wykręcił już double-double! Przyklepał je dziś z Udinese (mecz wciąż trwa). Zieliński wpisał się na listę strzelców dobijając strzał Osimhena. To jego dziesiąta bramka w sezonie. Ósmy gol Piotra Zielińskiego w tym sezonie ligowym! ⚽ […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester United przegrał z Leicester 1:2 (Solskjaer wyszedł rezerwowym składem), co oznacza, że Manchester City przyklepał tytuł mistrza Anglii. Ekipa Guardioli ma dziesięć punktów przewagi nad United i już nie da się przeskoczyć jej w tabeli Premier League. Dla City może to być najlepszy sezon w historii klubu. Zdarzyło im się wprawdzie zdobyć już wcześniej […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Veratti opuści Euro? Pauza potrwa od 4 do 6 tygodni

Reprezentacja Włoch na Euro bez Marco Verattiego? Taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale i prawdopodobny. Piłkarz nie zagrał w ostatnim meczu ligowym PSG ze względu na uraz. Dziś PSG poinformowała o tym, jakie są rokowania. No cóż – nie najlepsze. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że Włoch będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. […]
11.05.2021