Skrzypczak: Miałem zamiar wypełnić cały dwuletni kontrakt z Lechem

Opublikowane 01.09.2020 14:12 przez

Jakub Olkiewicz

– Dużo czytałem, dużo słyszałem na temat kulinarnych upodobań Petteriego Forsella, ale pracujemy razem już od paru tygodni i co innego czytałem, a co innego widzę! – skomentował aktualną sylwetkę swojego rozgrywającego Dariusz Skrzypczak, trener Stali Mielec. Poza tym były asystent w Lechu Poznań raz jeszcze odniósł się do rozstania ze stolicą Wielkopolski, zdradził, czy byłby gotów pojechać po Muhara własnym autem oraz na których pozycjach pragnie jeszcze wzmocnić swój zespół. Rozmawiali na Kanale Sportowym nasi ukochani Weszłopolscy.

Bardziej pan chciał odejść z Lecha, czy bardziej Lech chciał by pan odszedł?

Na dzień dzisiejszy znajduję się w Mielcu, jestem na tej pozycji, na której zawsze chciałem być i która zawsze była moim celem. Szanuję to, co mam i cieszę się z tego, co mam.

Ale to nie była odpowiedź na nasze pytanie.

Porozmawialiśmy z trenerem Żurawiem, porozmawiałem z dyrektorem sportowym Tomkiem Rząsą, porozmawiałem z panami prezesami i w wyniku tych rozmów doszliśmy do wniosku, że istnieje już taka możliwość, bym objął zespół na własną rękę. Że będzie lepiej, jeśli teraz dojdzie do takiego kroku. Ten krok nastąpił i jestem w Mielcu.

Gdyby Lech nie wyszedł z inicjatywą rozstania tego lata, to pan dalej byłby asystentem w Poznaniu?

Taki miałem zamiar, przyszedłem tutaj rok temu, został zaprezentowany pewien projekt, który miał być realizowany podczas mojego 2-letniego kontraktu. Wydawało mi się, że pozostanę jako asystent przy pierwszym zespole przez dwa sezony. Nie brałem pod uwagę odejścia.

Kończąc temat Poznania, gdyby można było ściągnąć do Stali Karlo Muhara, to pojechałby pan po niego autem?

W Lechu Poznań są inne cele i priorytety niż w Stali. Na ten moment bardzo chętnie przyjąłbym Karlo Muhara w Mielcu i mógłbym faktycznie nawet pojechać do niego własnym autem. U nas jest trochę inna piłka i Muhar mógłby pokazać w Stali swoją wartość i swoje walory.

Znamy paru kibiców Lecha, którzy sami już chętnie by go przywieźli. Spodziewał się pan takiego zainteresowania po odejściu z Lecha? Bardzo szybko pojawił się temat Widzewa, potem od razu Stali Mielec.

Byłem mile zaskoczony, że było tak głośno, że wypowiadano sporo dobrych opinii na mój temat. To na pewno pomogło mi znaleźć pracę jako pierwszy trener. Nie spodziewałem się takiej sytuacji i było to dla mnie bardzo miłą niespodzianką.

Stal się trochę przestraszyła Ekstraklasy? Ten mecz z Wisłą na inaugurację był do wygrania, punktów trzeba szukać od początku, kolejek jest mało.

Proszę nie zapomnieć, że z wyjątkiem jednego, dwóch zawodników, to piłkarze bez większego doświadczenia w Ekstraklasie. Oni byli tak zadowoleni z przebiegu meczu, że starali się za wszelką cenę utrzymać wynik i dowieźć go do końca. Myślę, że za rok czy dwa takie mecze będziemy wygrywali, to kwestia doświadczenia tych, którzy do tej pory grali tylko na boiskach I ligi.

Stal będzie grała na trzech obrońców czy to raczej będzie elastyczne dostosowywanie się do konkretnych rywali?

Na ten moment będziemy starali się raczej dopasować taktykę do przeciwnika, bo nie mamy jeszcze wyrobionego własnego modelu i filozofii gry. Dążymy do tego, żeby grać własną piłkę, bez względu na jakość i siłę przeciwnika, ale w tej chwili to jeszcze nie jest możliwe. Potrzebujemy trochę czasu. Dlatego w Mielcu przeciwko Górnikowi i w Płocku przeciwko Wiśle graliśmy trochę inaczej, jeśli chodzi o ustawienie defensywne.

Trudno się wchodzi do szatni, gdzie podziękowano trenerowi, który zrobił awans? Różne głosy się z Mielca słyszy o stosunkach piłkarzy i Dariusza Marca, ale część z nich wydawała się zaskoczona tą roszadą na stanowisku szkoleniowca.

Dobre pytanie… Nie odczułem ze strony zawodników, że są zdziwieni, albo niezadowoleni. Wręcz przeciwnie, w Mielcu panuje bardzo dobra atmosfera, wszyscy się cieszą, że Stal po tylu latach wróciła do Ekstraklasy. Ta radość jest na tyle ogromna, że przyćmiła trochę formę rozstania z trenerem. Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że przyszedłem do zespołu, który awansował, w dodatku z pierwszego miejsca. Gratuluję tego awansu trenerowi Marcowi. Jaka była przyczyna czy historia rozstania z trenerem – nie mogę na ten temat nic powiedzieć, bo tego tematu po prostu nie znam. Zespół przyjął mnie może nie ciepło, to za dużo powiedziane, ale rodzinnie.

Przejdźmy do tematów czysto piłkarskich: Strączek by bronił, gdyby nie był młodzieżowcem?

To jest filozofia naszego klubu. Zanim doszliśmy do porozumienia z prezesem Stali, ustaliliśmy, że w bramce ma stać młodzieżowiec. Stal pójdzie w tym kierunku, to nie jest przypadek, tylko świadomy ruch, drugi bramkarz też będzie młodzieżowcem.

Michał Gliwa właśnie się dowiedział, że jest trzecim bramkarzem.

To jest bardzo ważna pozycja, Michał Gliwa zanim zdecydował się na przejście do nas, zapoznał się z naszą wizją funkcjonowania bramkarzy w Mielcu. Ja też rozmawiałem z Michałem, on wiedział, że jako bardzo doświadczony bramkarz ma być przede wszystkim opiekunem młodzieżowców.

Odpowiada mu taka rola?

Na to wygląda, inaczej nie znalazłby się w Stali Mielec. Michał jest profesjonalistą, na pewno wziął pod uwagę wszystkie za i przeciw, godząc się na taki układ, brał pod uwagę nasze realia.

Będzie pan ścigał po Mielcu Forsella, sprawdzając, czym się żywi?

Dużo czytałem, dużo słyszałem na temat jego kulinarnych upodobań, ale pracujemy razem już od paru tygodni i co innego czytałem, a co innego widzę. Bardzo zdrowo się odżywia, dba o linię, dba o wizerunek fizyczny. Jest, jaki jest, ja to akceptuję, jeśli forma będzie się zgadzała, a boisko będzie pozytywnie go weryfikowało, to nie będę ingerował w jego przyzwyczajenia. Na podstawie ostatnich 2 tygodni – bardzo profesjonalnie się odżywia.

Liczy pan jeszcze na kogoś do ofensywy, czy Jakub Wróbel już załatwia sprawę?

Bardzo się cieszę, że Jakub do nas dołączył, poprawia zdecydowanie jakość i konkurencję w treningu na co dzień. Mamy też większe pole manewru, jeśli chodzi o wystawianie zawodników pod przeciwnika. Natomiast szukamy nadal zawodników ofensywnych, przede wszystkim na pozycję numer 9, zwłaszcza takich, którzy odbiegają warunkami od tych, których już mamy w kadrze. Mamy Pawła Tomczyka, Kubę Wróbla, zawodnicy raczej szybkościowi. Potrzebujemy też piłkarza minimum 185-190 cm, który będzie mógł powalczyć o górne piłki. Szukamy takiej dziewiątki, prawego obrońcy i zawodnika na pozycję 4/5, czyli stopera z lewą nogą, lub na prawą stronę. Te trzy pozycje chcielibyśmy jeszcze wzmocnić.

Wydawało nam się jeszcze w zeszłym sezonie, że Tomczyk mógłby grać niemal w każdym klubie Ekstraklasy. Tymczasem teraz nie jest pewniakiem w Stali. Jaki jest na niego plan, zwłaszcza w kontekście tego zapowiadanego transferu rosłego napastnika?

Pawła znam od roku, bardzo sumienny, wykonuje solidnie swoje obowiązki, często zostaje po treningach. Wiemy, jakie są jego walory, piłka go szuka w polu karnym, nawet u nas w tych dwóch meczach to się potwierdziło. Miał swoje szanse, niezależnie czy gra 10 czy 20 minut. Jeszcze tego nie wykorzystał, ale wiemy, że przyjdzie ten moment, że zacznie strzelać. Ale na ten moment raz jeszcze podkreślę, że nie mamy jeszcze dopracowanego swojego stylu. Ja najchętniej widziałbym dziewiątkę w typie Pawła, szybki, dynamiczny. Z drugiej strony – zawodnik, który mógłby przyjąć, wygrać pojedynek główkowy jest bardzo przydatny ze względów taktycznych, a Paweł nie jest do tego aż tak predysponowany. Nie mówię, że nie może grać w ten sposób, ale chciałbym mieć wybór pomiędzy dwoma zawodnikami o innym profilu.

Sprawdzał pan kiedy Stal gra z Lechem?

Tak. 12 grudnia, przedostatnia kolejka w tym roku.

Zaprosi pan Dariusza Żurawia na kawę, żeby wyjaśnić sobie nieporozumienia?

Nie ma między nami żadnych nieporozumień, wszystko sobie wyjaśniliśmy. Jeśli tylko trener Żuraw będzie miał czas, bardzo chętnie zaproszę go na kawę. Nic nie stoi na przeszkodzie. Jeszcze raz podkreślę: nie ma między nami żadnych nieporozumień, przynajmniej z mojej strony.

Kiedy zobaczymy Stal trenera Skrzypczaka? Tak jak rozpoczęliśmy rozmowę: za dwa lata?

Mówiłem to o doświadczeniu, co nie oznacza, że dopiero wtedy będzie to Stal Mielec Dariusza Skrzypczaka. A kiedy? Jak najszybciej! Dokładnego terminu w takich sprawach nie da się podać, ale… na pewno nie za dwa lata.

***

Program Weszłopolscy, w którym obok rozmowy z Dariuszem Skrzypczakiem mieliśmy również masę celnych spostrzeżeń, nieśmiesznych żartów oraz wywiady z Piotrem Stokowcem i Filipem Bednarkiem możecie odtworzyć poniżej.

Fot.Newspix

Prasówka
25.01.2022

Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko. Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko […]
25.01.2022
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Prasówka
25.01.2022

Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko. Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko […]
25.01.2022
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Felietony i blogi
19.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Mam wrażenie, że tak zmasowana krytyka programu „700+” dla profesjonalnych klubów sportowych raczej wykluczy wprowadzenie tego oryginalnego pomysłu w życie. Już dziś widać, że odbiór inicjatywy wedle której polska piłka (i inne sporty) miałaby otrzymać szeroki strumień pieniędzy z budżetu mocno zaskoczył inicjatorów i pewnie kwestią czasu jest jeśli nie wycofanie się, to przynajmniej głęboka […]
19.01.2022
Ekstraklasa
15.01.2022

Jak Pogoń Szczecin na ostatnim miejscu zimowała. O sezonie przełomu

Dziś Maciej Skorża jest jednym z najlepszych, a może i najlepszym spośród trenerów pracujących w Ekstraklasie. Pogoń Szczecin uchodzi z kolei za jeden z najzdrowszych klubów ligi – miarowo rozwijający się pod względem sportowym, ale i organizacyjnym. Czasy, w których Skorża pracował w Pogoni, wydają się zamierzchłą przeszłością, a przecież… minęło ledwie pięć lat. Pięć […]
15.01.2022
Felietony i blogi
12.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Już od dawna uważam – i chyba nie jestem w tym odosobniony – że ze wszystkich futbolowych zawodów, ten trenerski jest najbardziej niewdzięczny. Gdy myślę sobie o biznesie piłkarskim, ogromnym, dochodowym, to widzę przede wszystkim ludzi żyjących całkiem fajnie, często może nawet górnolotnie: żyjących marzeniami. Wiadomo, na szczycie są tutaj piłkarze, fantastyczne kontrakty, doskonałe warunki, […]
12.01.2022
Ekstraklasa
09.01.2022

Przetrwać trudną zimę. Jak to jest być czerwoną latarnią?

Działacze pierwszoligowych klubów często poruszają temat lokaty na koniec roku w kontekście transferów. „Wie pan, jako lider I ligi nieco łatwiej nam przekonać piłkarzy, że podpisują kontrakt z klubem, który za 6 miesięcy będzie już grać w Ekstraklasie„. To jasne, zrozumiałe, walka na finiszu jesieni nabiera rumieńców również z uwagi na ten detal, jakim jest […]
09.01.2022
Ligue 1
09.01.2022

Jean-Michel Aulas. Instytucja większa niż klub

Co w latach osiemdziesiątych było ultra-liberalną fanaberią zbzikowanych postępowców, dla publiki z lat dwudziestych XXI wieku jest już przynajmniej centryzmem, a być może nawet postawą stricte konserwatywną. Prymitywne konsole na kartridże z wczesnych lat dziewięćdziesiątych, dzisiaj budzą u 30-latków nostalgiczne wspomnienia – a przecież wtedy były na osiedlach bezprecedensowym powiewem świeżości.  Jean-Michel Aulas zaczynał w […]
09.01.2022
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek1988
Janek1988
1 rok temu

Az sie nie chce wierzyc,ze do Mielca przyjechal Real Madryt a i to przegrali minimalnie. Nastepnie HSV Hamburg. Przeciez to jest nie do pomyslenia dzis. Gdyby doszlo do meczu pucharowego Bayern vs Legia,wynik oscylowalby w granicach 15-0.
Zycze powodzenia Stali. Gregory Summer pewnie tez

qdlaty81
qdlaty81
1 rok temu
Reply to  Janek1988

15 moze nie ale BVB przyjechalo ostatnio i wiele wyjasnilo…

BLODWYN PIG
BLODWYN PIG
1 rok temu
Reply to  qdlaty81

Tamta Legia była raczej mocniejsza od obecnej. Nie wolno jednak zapominać, że z Bayernem 8 bramek straciła Barcelona…

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu
Reply to  BLODWYN PIG

Mecz meczowi nierówny. Równie dobrze mogłoby być jak z Realem – puste trybuny, Real jak na sparingu po 5-1 kilka tygodni wcześniej u siebie, szybkie 2 gongi i potem maniana, ustawienie Realu jak na orliku, dwa strzały życia piłkarzy Legii, po prostu splot wybitnie sprzyjających okoliczności i potem historyczne 3-3.
Niemniej gdyby grali na poważnie i nie odpuszczali po kolejnych golach jak Bayern z Barceloną, to dwucyfrówka jak nic. Zresztą swego czasu Widzew miał okazję przekonać się jak to jest gdy rywal z mocniejszej ligi jest bardzo zdeterminowany i pomimo kolejnych goli gra na poważnie (Eintracht F.).

Porter
Porter(@porter)
1 rok temu
Reply to  Janek1988

Bo jak do Warszawy ostatni przyjechał Real, to zremisował 3-3 i to ledwo. No, ale to nie pasuje do tezy, więc lepiej to zignorować.

tolep
tolep
1 rok temu

Uczciwie mówi i wygląda na sympatycznego gościa. Powodzenia w Mielcu.

Jaca
Jaca
1 rok temu

A wiecie Weszlaki, że właśnie wyszliście na idiotów? Ile to się rozpisywaliście o tym rozstaniu, wymyślaliście różne teorie a koniec końców z wywiadu wychodzi, że nie ma między nimi złej krwii i mosty nie są spalone. Nie ma to jak robić gownoburze. Taki sportowy pudełek.

qdlaty81
qdlaty81
1 rok temu
Reply to  Jaca

Inteligentny gosc nigdy nie pali mostów, a jak było to wiedzą oni i pewnie Rutki.
Co ma Skrzypczak poweidziec? Że Żuraw i Rutki to debile?

wazjar
wazjar
1 rok temu
Reply to  Jaca

nic gościu nie zrozumiałeś z tego co mówi o odejściu chciał wypełnić kontrakt , ale won z klubu.

Suche Info
25.01.2022

Widzew ściągnął austriackiego obrońcę

Martin Kreuzriegler został nowym piłkarzem Widzewa Łódź. 28-letni Austriak ostatnio występował w norweskim Sandefjord. Do pierwszoligowca trafił jako wolny zawodnik po tym, jak wraz z końcem grudnia wygasł jego wcześniejszy kontrakt. Martin Kreuzriegler w przeszłości występował w FC Blau Weiss Linz, SV Horn, Austrii Lustenau i Floridsdorfer AC. Następnie wyjechał z ojczyzny i grał na […]
25.01.2022
Prasówka
25.01.2022

Kosowski: Jan Urban? Warto się przyjrzeć tej kandydaturze

Wtorkowa prasa to kolejne wątki dotyczące wyboru selekcjonera, a także kilka niezłych rozmów.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zdaniem Kamila Kosowskiego, na zatrudnieniu przez PZPN może zyskać przede wszystkim sam Szewczenko. Czytałem, że Ukrainiec miałby zarabiać u nas 2,5 miliona euro rocznie. To ponad 10 milionów złotych, a jeśli podpisze kontrakt na dwa lata, to siłą rzeczy Szewczenko […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Szykuje się powrót Roya Hodgsona do Premier League

Wygląda na to, że szykuje nam się niespodziewany powrót na ławkę trenerską. 74-letni Roy Hodgson ma zostać nowym trenerem Watfordu po tym, jak klub rozstał się z Claudio Ranierim.  Fatalna kadencja Ranieriego w Watfordzie dobiegła wczoraj końca. Zespół spadł do strefy spadkowej,   z czternastu meczów wygrał tylko dwa – 5:2 z Evertonem i 4:1 z… […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Vlahović żegnany transparentami – groźby, obelgi, wyzwiska

Wszystko wskazuje na to, że Dusan Vlahović pożegna się z Fiorentiną i za około 60-70 milionów euro przeniesie się do Juventusu. Niektórzy fani z Florencji mają problem z tym, że Serb odchodzi z zespołu w takim momencie. Przed stadionem Fiorentiny zawisły obraźliwe transparenty, które są powiązane z odejściem Vlahovicia. Transfer do Juventusu ma zostać dopięty […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Ansu Fati wypadnie albo na dwa miesiące, albo do końca sezonu

Ansu Fati w mecz z Athletikiem Bilbao doznał kolejnego urazu mięśnia dwugłowego. Dziś lub jutro – według hiszpańskich mediów – ma zapaść decyzja co do sposobu leczenia tej kontuzji. Sam piłkarz wolałby uniknąć operacji i leczyć się zachowawczo.  W ten sposób młody zawodnik Blaugrany wróciłby do gry za około dwa miesiące. Jednak ryzyko odnowienia urazu […]
25.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Kraków sięga po norweskiego pomocnika

Jak poinformował Janekx89, Kevin Martin Krygard z FK Haugesund zostanie zawodnikiem Wisły Kraków. Krygard to 21-letni pomocnik z doświadczeniem wyniesionym z występów w reprezentacji Norwegii U-19. W sezonie 2021 rozegrał aż 29 (z 30) meczów w norweskiej ekstraklasie. Podstawowym zawodnikiem FK Haugesund był również w sezonie 2020. Na ogół występuje jako defensywny pomocnik, dlatego nie […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Fenomenalny gol dla reprezentacji Komorów [WIDEO]

Reprezentacja Komorów nie byłaby faworytem w starciu z Kamerunem nawet w pełnym w składzie, a co dopiero z obrońcą na bramce i w dziesiątkę od siódmej minuty. Mimo szalonych osłabień piłkarze Komorów zrobili jednak naprawdę wiele, by skraść dzisiaj serca neutralnych kibiców. Spójrzcie tylko na tego gola: Great goal 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻♥️♥️#CAMCOM pic.twitter.com/hPXAkTVChj — ً (@90t95) January […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Engel: „W Polsce jest wielu trenerów, którzy mogą objąć kadrę”

Coraz więcej wskazuje na to, że reprezentację Polski może objąć Andrij Szewczenko. Nie wszystkim to odpowiada. Jerzy Engel w rozmowie ze „Sportowymi Faktami” podkreślił, że jego zdaniem w Polsce są odpowiedni kandydaci na to stanowisko. – W Polsce jest wielu bardzo dobrych trenerów klubowych, z których każdy może objąć reprezentację narodową. Każdy jest na tyle […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Płock dogrywa wypożyczenie Iwo Kaczmarskiego

Według naszych informacji, Iwo Kaczmarski, młodzieżowiec Rakowa, trafi do Wisły Płock. Piłkarz byłby wypożyczony do Nafciarzy do końca sezonu. Kaczmarski – rocznik 2004 – uchodzi za wielki talent. Ze świetnej strony pokazał się jeszcze w barwach Korony w sezonie 19/20. Strzelił też wtedy bramkę. Obecnie jednak w Rakowie dość daleko mu do choćby łapania sporadycznych […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Anthony Martial trafi do Sevilli?

Wszystko wskazuje na to, że Anthony Martial już wkrótce odejdzie z Manchesteru United. Działacze Sevilli są coraz bliżej porozumienia z Francuzem. Nie jest tajemnicą, że Martial jest niezadowolony ze swojej obecnej pozycji w ekipie „Czerwonych Diabłów” i stara się wręcz wymusić transfer. Już teraz, w zimowym okienku transferowym. Doszło nawet do publicznego mini-sporu między zawodnikiem […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Erling Haaland znów kontuzjowany

Nie ma szczęścia Erling Haaland w ostatnich miesiącach. Norweski napastnik Borussii Dortmund ponownie będzie pauzował z powodu kontuzji. Klub wydał w tej sprawie dość enigmatycznie brzmiący komunikat. – Haaland ma problemy mięśniowe, które wymagają leczenia i dalszych badań w najbliższym czasie – poinformowała Borussia. Haaland przedwcześnie zakończył udział w ostatnim meczu ligowym z Hoffenheim, murawę […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Atletico Madryt poluje na zawodnika Lille

Atletico Madryt planuje kolejne wzmocnienie. Działacze hiszpańskiego klubu skontaktowali się z Reinildo. Wiele wskazuje na to, że zawodnik Lille jeszcze w tym okienku zostanie piłkarzem Los Colchoneros. Atletico w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrońcy tytułu mistrzowskiego plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Nie brzmi to tragicznie, ale […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Claudio Ranieri zwolniony z Watfordu

Nieźle się bawią działacze Watfordu. Claudio Ranieri pracował w klubie zaledwie od października, a dzisiaj brytyjskie media informują, że doświadczony włoski szkoleniowiec został zwolniony. W sumie poprowadził zespół w czternastu meczach. Ranieri na stanowisku szkoleniowca Watfordu zastąpił Xisco i już ten fakt był dość kontrowersyjny – ostatecznie Hiszpan w 2021 roku wywalczył z klubem awans […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Paweł Wszołek wróci do Legii Warszawa?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa. Zdaniem dziennikarza trwają zaawansowane negocjacje, by zawodnik został wypożyczony do ekipy „Wojskowych” do końca sezonu. Wszołek do Legii trafił jesienią 2019 roku i szybko wyrósł na wyróżniającą się postać zespołu, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski zarówno w 2020, jak i […]
24.01.2022