Jakub Moder: – Chcę zostać w Lechu na ten sezon

Opublikowane 25.08.2020 11:25 przez

redakcja

– Chcę zostać w Lechu. Władze klubu z tego co wiem nie chcą mnie sprzedać, bo wiadomo, jaki jest plan na ten sezon. Jesteśmy zgodni z władzami, że fajnie, jakbym został jeszcze ten sezon – mówił w poranku na WeszłoFM Jakub Moder, świeżo upieczony kadrowicz. Jak się czuje po powołaniu? Z jakimi celami jedzie na kadrę? Czy Lech jeszcze się wzmocni? Jak reaguje na wiadomości tureckich kibiców, które zalewają jego skrzynkę instagramową? Zapraszamy.

Przede wszystkim duże gratulacje. Jak zareagowałeś, gdy trener Brzęczek do ciebie zadzwonił i powiedział, że widzi cię na zgrupowaniu reprezentacji?

Na pewno bardzo się ucieszyłem. Jakby nie patrzeć – w jakimś stopniu to już spełnienie marzeń. Powołanie do pierwszej reprezentacji to już coś. Wiadomo, do debiutu jeszcze daleko, ale to pokazuje, że trener widzi, docenia moją pracę. Na pewno bardzo się ucieszyłem i jestem z siebie dumny w tym momencie.

Spodziewałeś się tego trochę? Czy było to totalne zaskoczenie?

Dochodziły do mnie słuchy, że jestem w kręgu zainteresowań selekcjonera. Czekałem aż będą oficjalne powołania. Nie wiedziałem do końca, czy będę powołany. Miałem dobrą końcówkę sezonu i byłem w kręgu zainteresowań, ale czekałem na oficjalne powołania.

Czyli do samego końca była delikatna niepewność.

No tak, na pewno. Dopóki oficjalnych powołań nie było, nie można było być pewnym. Jak mówisz – niepewność była.

Z jakimi oczekiwaniami jedziesz na zgrupowanie? Liczysz, że zagrasz chociaż parę minut? Czy skoro to pierwsze powołanie, nauka i poznanie kadry od środka ci wystarczy?

Patrzę w ten sposób – jakbym dostał kilka minut, szansę debiutu, byłoby super. Jeśli nie dostanę szansy – nic się nie stanie. Przede wszystkim muszę się dobrze pokazać na treningach. Myślę, że jak będę dobrze trenował na kadrze, trener też to doceni i wtedy może da mi szansę. Nie dostanę nic za darmo. Muszę tam jechać i pokazać to, co pokazywałem do tej pory. Wtedy, myślę, jest szansa, żeby coś zagrać.

De facto teraz zaczyna się walka o wyjazd na Euro 2021.

No tak. Myślę, że ta reprezentacja ma już wielu pewniaków, którzy pojadą na Euro, bo trzon kadry od pewnego czasu się nie zmienia. Są zawodnicy, którzy wyjazd mają pewny. Są też pewne niewiadome, są zawodnicy jak ja, którzy jadą pierwszy raz na reprezentację. Musimy pokazać, że zasługujemy na to, by tam jechać. Dlatego mówię – od pierwszego treningu trzeba wejść na sto procent i pokazać to, co pokazywałem do tej pory. Myślę, że jak już znalazłem się w kadrze, to jest to jeszcze większy bodziec, by jeszcze ciężej pracować. Jestem w kręgu zainteresowań, Euro jest za rok, to ogromna szansa.

Masz delikatny żal, że to jednak kadra bez Roberta Lewandowskiego? Znamy przypadki piłkarzy, którzy na początku drogi w reprezentacji podpatrywali wręcz, co Robert nakłada na talerz, chcieli się inspirować jego postacią.

Na pewno trochę szkoda, ale nie patrzę na to w ten sposób. Wiadomo, że Robert to dla nas, młodych zawodników, idol. W Polsce jest to bezapelacyjnie najlepszy zawodnik. Ale są też inni zawodnicy, z których można brać przykład na boisku i poza nim. Szkoda, ale nic wielkiego się nie stało.

Do tej pory twoja przygoda z narodowymi barwami była naznaczona dużym momentem rozczarowania rok temu, gdy nie znalazłeś się w kadrze na mistrzostwa świata U-20. Mija rok, jesteś w dorosłej kadrze.

Był moment satysfakcji, byłem dumny z siebie, z tego, że sam na to zapracowałem. Ten moment rok temu, gdy nie dostałem powołania był ciężki, ale szybko to wyrzuciłem z głowy. Mundial był jakimś momentem w życiu, ale nie można się załamać, stwierdzić, że skoro nie pojechałem na mundial, to wszystko stracone. Patrzę na to w ten sposób.

Jest w reprezentacji zawodnik na twojej pozycji, którego do tej pory podpatrywałeś?

W środku pola na pewno mamy bardzo dobrych zawodników, więc nie dzieliłbym tego tak, że podpatruję tylko tych na mojej pozycji. Według mnie  Piotrek Zieliński to technicznie najlepszy zawodnik w Polsce. Jestem bardzo ciekawy, jak będzie wyglądał w treningu. Są też zawodnicy jak Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Mateusz Klich, wcześniej Krystian Bielik bardzo dobrze się pokazał. Będę zwracał uwagę nie tylko na zawodników na mojej pozycji.

W Turcji już dowiedzieli się, że Jakub Moder dostał powołanie? Czy skrzynka na Instagramie nie jest jeszcze aż tak bardzo zawalona?

Skrzynka jest akurat bardzo zawalona! Ale spokojnie.

Ty w ogóle rozważasz odejście z Lecha w tym oknie transferowym?

Na ten moment nie. Chcę zostać w Lechu. Władze klubu z tego co wiem nie chcą mnie sprzedać, bo wiadomo, jaki jest plan na ten sezon. Jesteśmy zgodni z władzami, że fajnie, jakbym został jeszcze ten sezon.

Zgodzisz się, że ten sezon będzie dla ciebie trudniejszy? Liga się będzie ciebie uczyć. Już się pewnie nauczyła, że nie może zostawiać ci za dużo miejsca przed polem karnym, bo będziesz z tego korzystał.

Tak, na pewno. Też jestem świadomy, że końcówka sezonu była bardzo dobra, ale znając życie przyjdzie gorszy moment i nie wszystko będzie szło tak super. Jestem na to przygotowany. Wiadomo, że nie chciałbym, by taki moment przyszedł i będę robił wszystko, by grać na takim poziomie. Ale u każdego w sezonie przyjdzie moment, gdy zagra gorszy mecz. Jak mówisz – liga się będzie uczyć, nie będę miał tyle miejsca, by oddawać strzały z dystansu, ale ja na pewno będę tego próbował dalej jak będzie miejsce.

To naturalny talent do strzałów z dystansu? Od początku kariery czułeś, że to masz? Czy to efekt masy powtórzeń?

Myślę, że trochę tego, trochę tego. Nie ukrywam, że mam to trochę wrodzone. Ale też bardzo dużo ćwiczę strzałów, zostaję po treningach, by ćwiczyć rzuty wolne czy uderzenia z 20 czy 25 metra. Jest to na pewno poparte dużą pracą.

Co się stało z wami po przerwie meczu z Zagłębiem? Wydawało się, że macie rywala w garści, a wyszło jak wyszło.

Stało się to, co działo się często w poprzednim sezonie. Gramy dobrze, nawet bardzo dobrze, prowadzimy grę, nic nie wskazuje na to, że możemy przegrać… No i dwa stałe fragmenty, co też było naszą bolączką w poprzednim sezonie, i tracimy dwie bramki. Wszyscy widzieli, że jesteśmy lepsi, gramy dobry mecz. Dwie głupie bramki i nie mamy punktów.

Było nerwowo po tym spotkaniu? Czy raczej podchodzicie na spokoju, bo to pierwsza kolejka?

Było nerwowo. Praktycznie mieliśmy wygrany mecz. A przyjeżdżamy do Poznania bez punktów. To pierwszy mecz, jest jeszcze 29 kolejek, wiadomo. Sezon jest krótki i wszystkie punkty się będą liczyć, więc złość na pewno była.

Pytanie od słuchacza – dlaczego w meczu z Zagłębiem Lubin w żadnym z kilkunastu wykonywanych przez ciebie stałych fragmentów gry piłka nie doleciała do pola karnego? Czy czujesz się trochę zmęczony sezonem, a może przyczyna jest inna?

Absolutnie nie zwalałbym tego na zmęczenie. No nie wiem, zawsze stałe fragmenty w moim wykonaniu były dobre, a w meczu z Zagłębiem miałem moment słabości, sam to po sobie czułem. Większość z tych dośrodkowań odbijał pierwszy zawodnik. Muszę cały czas ćwiczyć, żeby te wrzutki były dobre. Nie wypada mi nawet tak wrzucać.

Wracając do telefonu od trenera Brzęczka – to był komunikat, że jesteś obserwowany czy usłyszałeś coś bardziej konkretnego?

Trener pierwszy raz zadzwonił do mnie wczoraj ogłaszając mi powołanie i gratulując. Powiedział, że dłużej porozmawiamy sobie jak już się spotkamy na kadrze.

Jak podchodzisz do tego zainteresowania i wiadomości od tureckich kibiców? Podejrzewamy, że z czymś takim się nigdy nie mierzyłeś. Jest ciekawie na Instagramie.

No tak, jest ciekawie. Nie tylko ja się z tym muszę zmierzyć, ale dużo wiadomości trafia też do moich znajomych, którzy nie mają żadnego kontaktu z piłką nożną. Pytają ich – przyjdę do Turcji, nie przyjdę? Czy coś wiedzą? Ja na to patrzę spokojnie. Wiadomo, jak jest w Turcji – ci kibice są bardzo zajarani na punkcie piłki. Póki co nie ma tematu mojego odejścia, dlatego nie ma co się przejmować takimi komentarzami.

Twój kolega Tymoteusz Puchacz powiedział kiedyś ostro, że nigdy nie zagra w Legii. Mamy pytanie od kibiców, którzy nas słuchają – byłbyś w stanie coś takiego zadeklarować?

Jestem od małego związany z Lechem, mam go w sercu. Na pewno nie planuję pójść do Legii. Wiadomo, wszystko się może w życiu zdarzyć, ale z Lechem jestem bardzo związany, kibicuję od dziecka. Zagranie w koszulce Lecha było dla mnie spełnieniem marzeń. Odpowiem w ten sposób – na pewno ciężko byłoby mi założyć koszulkę Legii.

Patrząc realnie – Legia jest za mocna czy czujecie się na tyle silni, że możecie być mistrzem?

Myślę, że końcówka sezonu w naszym wykonaniu pokazała, że jesteśmy bardzo mocni i możemy walczyć o mistrzostwo. Wiadomo, Legia bardzo się wzmocniła i na ten moment widać po nich jakość. W poprzednim sezonie zasłużyli na mistrzostwo i w tym będą też naprawdę bardzo mocni. Potrzebujemy wzmocnień, silnych zmienników, by konkurencja była na każdej pozycji. Na ten moment pierwszą jedenastkę mamy bardzo mocną i myślę, że możemy powalczyć. Jesteśmy poważnym kandydatem do tego, żeby zdobyć mistrzostwo.

Pytanie od słuchacza – co sądzisz o nowym skrzydłowym z Czech, Janie Sykorze? I jak podchodzisz do tego okienka w wykonaniu Lecha?

Dziś będę miał pierwszy raz okazję z nim potrenować. Z tego, co rozmawiałem z ludźmi z Lecha, którzy już go widzieli – bardzo go chwalą. Sam jestem ciekawy, jak będzie wyglądał. Co do okienka – na razie przyszło dwóch bramkarzy, Mikael Ishak, który będzie dużym wzmocnieniem, bo widać po nim jakość. Na pewno ktoś jeszcze do nas przyjdzie i będziemy się wzmacniać. Okienko jest długie, będziemy czekać jeszcze na zawodników.

Właśnie odpaliliśmy sobie szeroką kadrę Holandii na mecz z nami, jest sporo ciekawych nazwisk – van Dijk, Wijnaldum, Nathan Ake, nowy transfer Manchesteru City, Luuk de Jong. Słyszysz takie nazwiska i dostajesz trochę gęsiej skórki?

No na pewno. Są to zawodnicy, których do tej pory oglądało się w telewizji. Kilka minut w takim meczu to będzie spełnienie marzeń. Jeszcze z Holandią, gdzie zawodnicy są na prawdę mocni. W środku pola jest jeszcze Frenkie de Jong.

Na kimś z tych Holendrów się wzorujesz?

W środku pola bardzo podpatruję właśnie Frenkiego de Jonga. Wiadomo – nie moje gabaryty i nie mój styl gry. Ale jednak można wyciągnąć dużo.

Rozmawiali w WeszłoFM Wojciech Piela i Paweł Paczul

Fot. FotoPyK

Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

PRASA. Kręcina: Przydałby się „młodszy Gmoch”. Myślę tu o Engelu lub Janasie

W piątkowej prasie mamy przede wszystkim tematy związane z nowym selekcjonerem. Część wydaje się już nieaktualna.  PRZEGLĄD SPORTOWY „PS” prezentuje materiały o Szewczence, traktując go jako głównego kandydata do posady selekcjonera, ale my już wiemy, że nic z tego nie będzie i Cezary Kulesza wraca do opcji polskich. Nowy pomocnik Rakowa Częstochowa Szymon Czyż opowiada […]
28.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Brama dnia
27.01.2022

Nicolas Gillet kontra Pedro Obiang | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”, jak zawsze współtworzony z partnerami z Gatigo. NICOLAS GILLET VS O. LYON (27.01.2001) Dzisiaj proponujemy efektowne trafienie z rzutu wolnego autorstwa Nicolasa Gilleta…  PEDRO OBIANG VS PESCARA (27.01.2013) … i ładny strzał Pedro Obianga zza pola karnego.  Głosujcie! *** CYKL “BRAMA DNIA” WSPÓŁTWORZYMY Z FIRMĄ GATIGO – […]
27.01.2022
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lasalu
lasalu
1 rok temu

Świeżo upieczony reprezentant Polski? Co tam palicie? Nikt nie stał się reprezentantem przez samo powołanie…

Frank Underwood
Frank Underwood
1 rok temu

Marchwiński to nie zagrał połowy dobrych meczów Modera, także wstrzymaj konie gościu. Zimny prysznic z Zagłębiem był potrzebny widocznie dzieciakom, zobaczymy dalej

wlosy w spreju
wlosy w spreju
1 rok temu

kto to ten luke de jong? jakis nowy supertalent, ze go city kupilo?

Gggghh
Gggghh
1 rok temu

Zielinski i technika xd

cehoti6269
cehoti6269(@cehoti6269)
1 rok temu

Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się – całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię …
http://www.netprofit10.com

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu

I słusznie. W tej rundzie Moder może sprawdzić jak jest dobry gdy ma ścisłe krycie, gdy ligowcy już go się nauczyli.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
1 rok temu

to prawda, mecz z Zagłębiem słabiutko ale też mogło trochę na nim siąść naraz: turecka nagonka w necie + powołanie do kadry, to jest jednak dużo naraz dla młodego chłopaka, który rok temu był praktycznie anonimem poza Lechem. Tak czy siak – trzymam kciuki bo to jest potencjalny kozak

Krzysztof Jakub Stanowski
Krzysztof Jakub Stanowski
1 rok temu

Kolejny rok w 32. lidze europy? Czyli kariery nie zrobi. 21 lat – ostatni dzwonek (choć w tym wieku wielu już gra na najwyższym poziomie). No, ale widocznie jest świadom swoich ograniczeń, dlatego tu zostaje.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
1 rok temu

Może chce przez rok podszlifować jakiś obcy język, by nie wylądować za granicą „oniemiały” jak Białek, czy wcześniej Kurzawa.

Poznaniak
Poznaniak
1 rok temu

Typowy bolszewik z Legii Super troll

Beka z kompleksiorza
Beka z kompleksiorza
1 rok temu

Ten grafomański styl łatwo rozpoznać. Kompleksiorz Szeliga

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
1 rok temu

Serio ?
Życzę chłopakowi jak najlepiej.
Jeżeli ma oferty, nie ma na co czekać.
Bo zasiedzi się jak Jóźwiak, albo przepadnie jak Gumny.
Trzeba łapać byka za rogi i korzystać z okazji.

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Gratulacje Jakubie! Nowe doświadczenie, kolejny krok w karierze. Mam nadzieję, że przed Tobą dobry sezon w Lechu.

Suche Info
28.01.2022

Błaszczykowski: – Jesteśmy w stanie wygrać z Rosją

Kuba Błaszczykowski wierzy w zwycięstwo reprezentacji Polski w pierwszym barażowym meczu o udział w katarskich mistrzostwach świata, w którym Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją.  – Skoro nigdy nam się w Rosji nie udało wygrać, to przecież w końcu musi przyjść ten pierwszy raz. To jest mój pierwszy promyk nadziei. Właśnie powinniśmy walczyć o pierwsze zwycięstwo […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lech pokonuje Herthę w sparingu!

Lech Poznań – cztery. Hertha Berlin – dwa. Lech 4:2 Hertha. No, no, no, na papierze wygląda to świetnie, nie ukrywamy, nawet jeśli to tylko zimowy sparing.  Lider Ekstraklasy, w zamkniętym sparingu, pokonał Herthę Berlin, w której składzie zagrało parę uznanych nazwisk, chociażby Stevan Jovetić, Lucas Tousart, Kevin-Prince Boateng, Marvin Plattenhardt, Marco Richter, Vladimir Darida, […]
28.01.2022
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lechia sprowadzi 19-krotnego reprezentanta Holandii

Dwieście osiemnaście meczów w Eredivisie, trzydzieści jeden spotkań w Premier League, dziewiętnaście występów w reprezentacji Holandii. PSV Eindhoven, SC Heerenveen, Swansea City, Feyenoord Rotterdam, Twente Enschede. Luciano Narsingh ma trzydzieści jeden lat i może pochwalić się naprawdę sympatycznym CV, a niewykluczone, że niedługo obejrzymy go na boiskach Ekstraklasy… Sebastian Staszewski z Interii informuje, że Lechia rozmawia […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Stoper Pogoni po operacji, teraz miesiąc przerwy

Stoper Pogoni Szczecin, Konstantinos Triantafyllopulos przeszedł zabieg naprawy uszkodzonej łąkotki w stawie kolanowym. Kontuzji doznał podczas przygotowań w Turcji.  Dr Bartosz Paprota poinformował na oficjalnej stronie „Portowców”, że przewidywany czas powrotu do gry greckiego obrońcy wynosi około miesiąca. Absencja Kostasa to szansa na wywalczenie miejsca w składzie dla Mariusza Malca, który jesienią rozegrał zaledwie cztery […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Bartosz Kopacz nowym kapitanem Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz w tym okienku wrócił do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego Lechii Gdańsk 1,2 mln zł. Nowy-stary piłkarz „Miedziowych” od razu ma odgrywać bardzo ważną rolę nie tylko na boisku, ale również w szatni. Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej zapowiedział, że Kopacz będzie kapitanem jego drużyny w rundzie wiosennej.  – […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Ishak nadrabia zaległości i walczy z czasem

Od tego, czy Mikael Ishak będzie w stanie szybko wrócić do gry może wiele zależeć w kontekście losów Lecha Poznań w drugiej części sezonu. Na razie szwedzki napastnik próbuje nadrobić stracony czas. Ishak miał ostatnio problemy zdrowotne, dlatego na obóz w Belek dotarł z opóźnieniem, a potem i tak trenował indywidualnie. W Turcji nie wystąpił […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Były piłkarz Schalke i FC Koeln na celowniku Lechii

Zdaniem Transfermarkt.ch Lechia Gdańsk może sprowadzić do siebie Christiana Clemensa. 30-letni skrzydłowy w pierwszej części sezonu pozostawał bezrobotny po wygaśnięciu umowy z SV Darmstadt. Wiosną ubiegłego roku piłkarz ten rozegrał 14 meczów w 2. Bundeslidze (1 gol, 4 asysty). Za ostatnie dwa i pół roku była to jedyna runda, w której Niemiec w miarę regularnie […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Jagiellonia szuka stopera, jest dwóch kandydatów

Sytuacja kadrowa Jagiellonii jeśli chodzi o środkowych obrońców wygląda fatalnie, dlatego klub chce w tym okienku sprowadzić nowego piłkarza na tę pozycję. Być może będzie to ktoś z dwójki Dani Suarez-Krystian Nowak. O zainteresowaniu Hiszpanem znanym z Górnika Zabrze informują Sportowe Fakty. Dani Suarez dał się zapamiętać jako zawodnik dość przeciętny w samej defensywie, ale […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022