post Avatar

Opublikowane 20.08.2020 17:16 przez

Szymon Janczyk

Znacie to słynne powiedzonko: organizacyjnie Stal Mielec? Cóż, trzeba je chyba trochę zmodyfikować. Radomiak Radom przebija bowiem dokonania mieleckiej drużyny z poprzedniego wieku. O tym, że w radomskim klubie nie dzieje się najlepiej, pisaliśmy już kilkukrotnie i każdym razem myślimy: nie no, już chyba niczym nas nie zaskoczą. Otóż jednak zaskoczyli. Na tydzień przed startem ligi okazało się, że Radomiak musi… znaleźć stadion zastępczy dla stadionu zastępczego.

Nie, nie pomyliliśmy się. Sprawa wygląda tak: w Radomiu są dwa stadiony miejskie. Ten, który „należy” do Radomiaka jest w remoncie mniej więcej od czasu Faraonów. Teoretycznie powinien być oddany już dawno temu, ale jak mawia klasyk: nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? Stadion jest w budowie, a w zasadzie ostatnio był w rozbiórce, bo nowy wykonawca musiał rozebrać jedną z trybun, żeby poprawić błędy poprzednika. Trochę się to przeciągało, ale sytuację udało się ogarnąć i – z tego co słyszymy – wkrótce prace ruszą z buta. Niemniej o licencję na ten obiekt nie było nawet sensu zabiegać – termin oddania (kolejny) mija w styczniu 2021 roku. A prawdopodobnie budowa znów się przeciągnie, bo już jakiś czas temu władze miasta spekulowały o czerwcu 2021 roku.

Ale ok, zostawmy neverending story przy ul. Struga, bo ciężko inaczej nazywać tę inwestycję. Drugi obiekt mieści się przy ul. Narutowicza 9 i w czasach sprzed rozpoczęcia remontu stadionu Radomiaka, grała na nim obecnie trzecioligowa Broń. W ostatnich latach obiekt był jednak współdzielony i nikomu to nie przeszkadzało. Do czasu, bowiem po awansie na zaplecze Ekstraklasy trzeba było dokonać pewnych modyfikacji, żeby dostosować go do wymogów. Większość higienicznych poprawek ogarnięto bez problemu, ale pozostał jeden temat – poprawa oświetlenia. I tu zaczyna się cała historia.

Radomiak powiedział, że zagra w Puławach…

Można się domyślić, że władzom miasta niekoniecznie widziało się inwestowanie paru milionów w oświetlenie starego obiektu, gdy za rogiem powstaje nowy. W zasadzie ciężko się do tego przyczepić, bo to całkiem logiczne. Tyle że – jak wspomnieliśmy wcześniej – budowa nowego obiektu się przeciągała. I przeciągnęła się do momentu, gdy Radomiaka przestała chronić poduszka w postaci ulgi dla beniaminka, który przez pewien czas może sobie pozwolić na grę na obiekcie niespełniającym wymogów.

Tyle że potem – co oczywiste – trzeba ten obiekt jednak dostosować. I z tym w Radomiu był już spory problem, bo pierwsze dwa przetargi na budowę oświetlenia nie zakończyły się po myśli władz miasta. Przyszedł COVID-19, czas mijał, a świateł nadal nie było. Kiedy radomski klub zaczął ubiegać się o licencję, okazało się, że PZPN bez modernizacji oświetlenia, gry przy Narutowicza 9 tolerował nie będzie. Radomiak mocno zabiegał o zmianę tej decyzji, na posiedzenie Komisji Licencyjnej pojechał nawet prezydent miasta, ale z tego co słyszymy, skutek był odwrotny do zamierzonego. Czyli zamiast PZPN udobruchać, centrala się wkurzyła, że radomianie znów próbują wcisnąć im kit. Bo to, że stadion za moment będzie oddany i szkoda gmerać przy starym, słyszano już parę razy.

Stadion w Radomiu, na którym ostatnio grał Radomiak fot. 400mm.pl

Efekt tego był taki, że Radomiak we wniosku licencyjnym wpisał stadion w Puławach. I wszystko było super. Aż do dziś.

… ale na słowach się skończyło

Na tydzień przed startem ligi okazało się bowiem, że jedyny papier, który podpisano, był umową przedwstępną. Czyli MOSiR zadeklarował, że tak, bardzo chętnie dogada się z Radomiakiem i udostępni mu stadion. W czym więc pies pogrzebany? Ano w tym, że się nie dogadał. Puławianie od początku sceptycznie podchodzili do tego pomysłu. W lokalnych mediach pojawiały się głosy, że ucierpieć może na tym Wisła, która bardzo chce wrócić do drugiej ligi. Warunek ze strony Puław był więc taki, żeby jakoś oba kluby pogodzić. Tyle że zgrzyt pojawia się już w pierwszej kolejce, bo plan weekendu wyglądałby tak:

  • sobota – mecz Radomiaka z Widzewem
  • niedziela – mecz Wisły z Lewartem Lubartów

Fakt gry dwóch klubów w jeden weekend mocno nas zaciekawił i w zasadzie w ten sposób dowiedzieliśmy się, że do meczu w Puławach jednak nie dojdzie. – W niedzielę gra Wisła, więc w sobotę żaden mecz się nie odbędzie. Musimy zadbać o to, żeby z murawy nie zostały zgliszcza. Nadmiernie eksploatowana płyta nie posłuży nikomu. Musimy tak ułożyć terminarz, żeby obie strony były zadowolone – usłyszeliśmy od dyrektora spółki, Arkadiusza Maja.

Dowiedzieliśmy się też, że żadnej ostatecznej umowy nie podpisano. Dlaczego więc Radomiak ogłosił, że zagra w Puławach? Odpowiemy klasykiem: też chciałbym to wiedzieć, Stefan. Wygląda to trochę tak, jak kumpel, który chwali się wszystkim, że zaliczył, a tak naprawdę dotarł do pierwszej bazy.

Niedługo po naszej rozmowie z przedstawicielami tamtejszego MOSiR-u, Widzew Łódź zakomunikował na swojej oficjalnej stronie, że mecz z Radomiakiem odbędzie się w Pruszkowie. Tak, Widzew, który w tym meczu jest gościem. A Radomiak? Po dłuższym czasie opublikował komunikat, że zmiana miejsca spowodowana jest brakiem zgody na rozegranie dwóch meczów w ciągu weekendu na tym samym stadionie.

Brak logiki PZPN

Sytuacja jest o tyle zabawna, że przeniesienie meczu do Pruszkowa oznacza, że Radomiak, żeby zagrać domowy mecz, musi przejechać 115 kilometrów. Co więcej, to tylko o 10 kilometrów do przejechania więcej niż w przypadku łódzkiego klubu. Absurdalne? Tak. Tym bardziej że spotkanie można było przecież rozegrać w Radomiu. Co prawda budowa oświetlenia, bo przetarg udało się w końcu rozstrzygnąć, potrwa maksymalnie do połowy listopada, ale zadajmy sobie jedno, podstawowe pytanie.

Na cholerę komu oświetlenie w meczu, który odbędzie się 29 sierpnia o godz. 12.40?

Rozumiemy, że dura lex sed lex. Ale przecież w sobotę na tym samym obiekcie Radomiak zagra mecz Pucharu Polski z Miedzią Legnica. Też telewizyjny, a zaplanowano go nawet na późniejszą porę. Dlaczego jedno spotkanie można rozegrać w Radomiu, a na kolejne trzeba tarabanić się do Pruszkowa? Inne rozgrywki, inny regulamin? Teoretycznie tak. Ale oświetlenie przy ul. Narutowicza 9 ma moc 500 lx. Czyli nawet na Puchar Polski jest ono za słabe, bo w papierach stoi jak byk – minimum 800 lx.

  • 22 sierpnia, godz. 14.30 – słabe oświetlenie nikomu nie przeszkadza
  • 29 sierpnia, godz. 12.40 – nie macie świateł? To nie zagracie

Gdzie w tym logika? Nie wiemy i chyba nie chcemy wiedzieć, ale czasami przydałoby się jednak zastosować do pewnego hasła: piłka nożna dla kibiców. Bo chyba o to w tej zabawie chodzi.

***

Niech jednak Radomiak nie myśli, że brak logiki w działaniach centrali ich usprawiedliwia. Zmieniać stadion zastępczy na inny stadion zastępczy tydzień przed startem sezonu – to trąci solidną amatorką. A w kuluarach słychać, że nie jest to koniec listy zaniedbań w klubie. Dla kibiców z Radomia mamy jednak dobrą wiadomość: jak udało nam się ustalić, gdy tylko przy Narutowicza 9 stanie nowe oświetlenie, PZPN pozwoli na grę na tym obiekcie. Niemniej pozostaje nam zadać pytanie: na ilu stadionach do tego momentu Radomiak rozegra domowe mecze?

Pruszków, Puławy, Nieciecza, Kielce, Lublin… Parę obiektów w stosunkowo bliskiej odległości od Radomia znajdziemy. Panowie, śmiało, sky is the limit. Takiego Tour de Pologne będzie wam zazdrościł nawet sam Czesław Lang.

SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Opublikowane 20.08.2020 17:16 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 33
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gedopem616
gedopem616

ASFASFASA

Kriso
Kriso

co tam się dzieje w tym Radomiu? Przecież tam taki łebski prezes

Estragon
Estragon

Walenda: Stopczyk, co wy tam palicie?
Stopczyk: Ja? Radomskie… ale jak pan major woli, to Franz ma Camele.
Walenda: Co ty p…sz za uszami Stopczyk… na wysypisku, co palicie po nocach?
Stopczyk: A… takie tam szpargały… budynek idzie do Służby Zdrowia, nie, no to się pali takie faktury za odzież, za środki czystości, za materiały ubiurowe. Ja wiem, że to powinno iść na makulaturę, ale kto to teraz skupuje, nie?… ja panu powiem panie majorze, to była tajemnica…
Walenda: Stopczyk, wy wyżej wała nie podskoczycie, to nie róbcie sobie jaj. Panowie mówią, że akta palicie…

Urkides
Urkides

Pres może jest łebski, ale problem polega na tym, że to nie on buduje stadion tylko miasto. A miasto już zasłynęło z budowy lotniska które jest zburzone i teraz powstaje kolejny „port lotniczy” tym razem finansowany przez państwo. Jak widać w Radomiu mają ambicje, ale brak im rozumu i umiejętności.
Wykonawca zbudował trybunę, którą trzeba zburzyć, bo ma wady konstrukcyjne. Co ma z tym wspólnego prezes, jeśli nadzorcą i inwestorem jest miasto?

nosat59716
nosat59716

afasfas

Siwy
Siwy

A oni nie mieli grać przypadkiem w Warszawie???

StoigniewCz
StoigniewCz

Tylko w przypadku awansu do Ekstraklasy.

AndrzeJ
AndrzeJ

A to ta kara pół mln to też dotyczyła tylko awansu? Bo nie chce mi się szukać. Ale skoro licencję mają na Puławy to chyba nie na Pruszków?

Maciej
Maciej

Gdyby awansowali do Eklasy.

Estragon
Estragon

bo oni liczyli ze zagraja w Ekstraklapie na Legii 🙂

14Wieśmistrz14
14Wieśmistrz14

Buhaha

Makaveli
Makaveli

Winny temu wszystkiemu jest var i Warta Poznań :)) Gdyby nie on, Radomiak Warszawa dzielnie by wspierał finansowo cwks wynajmując od nich stadion, pod groźbą pół milionowej kary dla za zmianę obiektu

Rrr1910
Rrr1910

Parodia jednym słowem! Tak jak napisał redaktor , mieć z miedzią może się odbyć A z Widzewem nie ! Dlaczego ?? Bo rudy kurwa wie że Radomiak na wyjeździe sobie nie radzi A Widzew przy Narutowicza lanie dostanie ! Zobaczycie jak rudy będzie ciagnol za uszy ten żydowski klub

Tusk plusk
Tusk plusk

Masz scierke,wytrzyj nasienie z klawiatury

Sradomiak
Sradomiak

Mecz miał się odbyć w Puławach więc też nie na sradomiaku idioto

Rrr1111
Rrr1111

Widzew wam wpierdoli nawet na waszym stadionie,czyli w połowie drogi do Kielc,między polem buraczanym a zagonem ziemniaków.Chyba ze chytra baba z Radomia zajebie 3 Zbyszko cytrynowe ,piłkę i chorągiewkę liniowego,co ponoć często się tam zdarza

Leopold
Leopold

TUMAN MALO idiota

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Trzeba to powiedzieć wprost – w ciągu ostatnich kilkunastu lat ze stadionami w Polsce wajcha poszła radykalnie w drugą stronę. Jeszcze niedawno niemal wszystkie kluby E-klapy grały na kurnikach, teraz nawet w I lidze wymaga się momentami cudów na kiju.

I precz z cenzurą, do jasnej cholery!

denoh35932
denoh35932

Zacznij zarabiać 90 $ na godzinę, aby pracować online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, łącze internetowe i trochę wolnego czasu … Przeczytaj więcej tutaj. .. http://www.netprofit10.com

Bubu
Bubu

Co za bzdury pisze ten „redaktor”. Stadion RKS Broń Radom przy Narutowicza to nie jest stary!!! Budowę zakończono w 2013. Czyli 95% stadionów w Polsce jest starszych. Po za tym wszyscy ucieszą się jak zydomiak sobie pojedzie w pi..du z Radomia i to całe bydło ze Struga.

Leopold
Leopold

jakim prawem w ten sposob zabieresz glos,odrobine szacunku,nikt Cie nie obraza wiec nie czyn drugiemu co tobie niemile

zielony
zielony

I zostaną sami milicjanci w milicyjnym klubie hahaha

Daro
Daro

Popatrzmy na to z innej strony… Kto tym zarządza?? Liga centralna czyli PZPN, PZPN czyli Boniek. Boniek czyli fan Widzewa… Radomiak gra z Widzewem to trza im robić pod górkę, a najlepiej jakby zagrali w Łodzi z Radomiakiem jako gospodarz. Puchar Polski już nie jest z Widzewem to grajcie nawet na pastwisku…..

Matrix
Matrix

Popieram a jeszcze gdzieś czytałem że Zbysiu chciał I ligę powiększać gdy nie było pewne że Widzew awansuje bezpośrednio. Zbysiu odejdź…

Rrr1910
Rrr1910

Kurwa ! Jeszcze mecz w południe! Po chuj te luxy ! O 13 jest za ciemno dla telewizji Polsat?? Naprawdę trzeba robić nową komedię Stefana Bareji ! Naprawdę wygląda na to że Boniek chcę pomóc już na starcie Widzewowi!

Zdzisiek Skrecina
Zdzisiek Skrecina

Widać że przeczytałeś i huj z tego zrozumiałeś… Do szkoły tumanie.

DZIERZAN
DZIERZAN

Lubie te Twoje teksty o Radomiu 🙂

Asd
Asd

To jest większa kompromitacja PZPN niż Radomiaka. Zabrać licencję

Zenon
Zenon

A powie mi ktoś na chuj to oświetlenie pod transmisje w pierwszej lidze jak wszystkie transmitowane mecze są o 12:40?

andrzelika drzoli
andrzelika drzoli

ta sytuacja odzwierciedla sytuację polskiej piłki .

Adam
Adam

Generalnie sprawę stadionów można rozwiązać zamykając trzy szczeblowe rozgrywki centralne i zmuszając regionalne wojewódzkie środowiska piłkarskie do mówiąc wprost wyznaczenia klubów w nich uczestniczących.Nie jest to trudne bo każdy kibic w polsce jest wstanie wymienić te max 50 klubów które powinny w takich rozgrywkach grać.A tak mamy sytuację ,że udaję pozyskac wsparcie finansowe miasta i jakiegoś zapalonego kibica sprzedawcy pietruszki lub trumien.Robi się kolejne awanse ,gra jakiś czas w 1 lub 2 lidze i buduje stadion.Kiedy forsa się kończy ląduje w 3 czy 4 .Stadion niszczeje a w kolejnym mieście np 50km dalej buduje następny stadion bo właśnie wywalczono awans i PZPN rząda.

mowol97864
mowol97864

Zacznij zarabiać 90 $ / godzinę, aby pracować online z domu przez kilka godzin każdego dnIN… Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, łącze internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej informacji tutaj. .. http://www.netprofit10.com

Blitz
Blitz

Kto ustalił terminarz, że Wisła Puławy oraz Radomiak miały rozegrać swoje mecze w Puławach w ten sam weekend? No kto?

Weszło
25.11.2020

Jaki dzień, taki mecz

25 listopada 2020 na zawsze zostanie zapamiętany jako bardzo smutny dla wszystkich fanów futbolu na całym świecie. Jeśli ktoś zdecydował się obejrzeć rywalizację Atletico Madryt z Lokomotiv Moskwa, mógł wpaść w jeszcze bardziej melancholijny nastrój. Puste krzesełka na Wanda Metropolitano, ogromna ulewa i przejmująca minuta ciszy ku czci zmarłego Diego Armando Maradony. W tym momencie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Albo jesteś Lewandowski, albo jesteś Szoboszlai

To nie był prosty mecz dla Bayernu. RB Salzburg notorycznie atakował bramkę Bawarczyków, zagrażając gospodarzom nawet wtedy, gdy ci prowadzili już 3:0. Być może nawet by zdołali uszczknąć z tego spotkania jeden punkt, no ale ekipa z Monachium miała Lewandowskiego, a Austriacy Szoboszlaia. Widzicie różnicę? Pewnie tak.  Nic lepiej nie zobrazuje tego meczu niż dwie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Atalanta odżyła i zdobyła Anfield. W grupie D jeszcze będzie ciekawie

– Czy nadal jesteście liderami? – pytały dziś włoskie media, a to pytanie adresowane było do magików z Bergamo. Papu Gomeza, Josipa Ilicicia czy Duvana Zapaty. Podstawy ku temu zdecydowanie były, bo w listopadzie La Dea nie wygrała żadnego meczu, remisując z beniaminkiem ze Spezii, czy przyjmując piątkę od Liverpoolu. Jak odpowiedzieli na to liderzy? Najlepiej, jak potrafili. Papu […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Liga Mistrzów głupoty

Bolesne, trzybramkowe oklepy od CSKA Moskwa, Ajaksu Amsterdam i PSG. Trochę mniej dotkliwe, ale jednak porażki z Juventusem, ponownie CSKA, Manchesterem City i Szachtarem Donieck. Do tego remis 3-3 z Legią Warszawa i trzy wygrane (z Legią, APOEL-em Nikozja i FC Brugge), ale tylko jedna, z Belgami, w ostatnim czasie. Ta wyliczanka to wyniki Realu […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

„Dziękuję. Za wszystko. Na zawsze”. Świat żegna Maradonę

Niestety. Rok 2020 nie zna granic, jest chory i tyle dobrego, że za miesiąc z okładem będzie już tylko przeszłością. Natomiast dzisiaj jeszcze trwa i zadał kolejny cios. Zabrał nam Diego Maradonę. Żegna go cały piłkarski świat. Neapol, w którym powiedzieć, że jest „uwielbiany”, to jak nie zabrać głosu. Jest tam bogiem. Nápoli. pic.twitter.com/V5MebJAJP1 — […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Legia w trybie ekonomicznym i kolejnej rundzie

Nieco podgrzewaliśmy dzisiaj atmosferę przed spotkaniem Widzewa z Legią w Pucharze Polski. Trochę sztucznie, wiadomo, mowa jednak o starciu dwóch ważnych w naszych realiach firm. No ale historia, nawet najpiękniejsza, na boisko nie wyjdzie, kilku podań nie wymieni, bramki również nie zdobędzie. To było bardzo typowe starcie lidera Ekstraklasy z pierwszoligowym średniakiem. Tak bardzo, że […]
25.11.2020
Blogi i felietony
25.11.2020

Diego Maradona – symbol futbolu, którego już nie ma

Odszedł Diego Armando Maradona. Symbol piłki, której już nie ma. Argentyńczyk jest prawdopodobnie najwybitniejszym przedstawicielem futbolu, który można nazwać romantycznym. Ale można i powiedzieć, że jest to futbol ze wszech miar słusznie miniony. *** Czas świetności Maradony naznaczony był absurdalnymi sędziowskimi pomyłkami. Dzisiaj spieramy się o to, czy arbitrzy odpowiedzialni za weryfikację wideo mają sygnalizować […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Kozacy i badziewiacy. Puchaczów dwóch. Ligowiec cieniem pucharowicza

Nadrabiamy zaległości. Wczoraj przedstawiliśmy wam jedenastki kozaków i badziewiaków dziesiątej kolejki Ekstraklasy, teraz pora cofnąć się o jedną serię gier – zanim wszystko, co się w niej wydarzyło, wypadnie nam z głowy. Selekcja co prawda jeszcze zamknięta nie jest, bo w grudniu spotkają się ze sobą Wisła Płock i Pogoń Szczecin, ale spokojnie – jeśli […]
25.11.2020
Inne sporty
25.11.2020

Zenon Plech nie żyje. Odeszła legenda polskiego żużla

Był jednym z najlepszych żużlowców swoich czasów. W Anglii – gdzie też startował – nadano mu przydomek „Super Zenon”. Dwukrotnie stawał na podium indywidualnych mistrzostw świata. W Polsce popularnością mogli się z nim równać jedynie najwięksi żużlowcy, do których sam przecież należał. Dziś, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Żużlowiec z przypadku Niedaleko liceum, […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Życie Maradony było jazdą 240 km/h, gdy nie zna się drogi

Argentyńskie media podały, że 25 listopada 2020 roku zmarł Diego Maradona. Bóg futbolu. Geniusz. Z tej okazji przypominamy materiał, który zrobiliśmy o nim rok temu. Krzyszof Rot porozmawiał z Fernando Signorinim, który jako trener od przygotowania fizycznego pracował i mógł obserwować jak rośnie Diego Maradona, jakie problemy napotkał w szczytowym momencie swojej kariery i dlaczego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Diego Armando Maradona nie żyje

Argentyńskie media poinformowały dziś, że „Boski Diego” zmarł nad ranem lokalnego czasu z powodu ataku serca. Dopiero co idol Neapolu wyszedł ze szpitala po udanej operacji usunięcia krwiaka z mózgu. Jego stan zdrowia nie był wybitny – zresztą, kiedy po zakończeniu kariery był – ale wydawało się, że najgorsze za nami. Niestety, jak się okazuje, […]
25.11.2020
Weszło Extra
25.11.2020

Brawa od Realu i wielka bójka, czyli Maradona w Barcelonie

Argentyński bóg futbolu w Barcelonie? Brzmi znajomo, zwłaszcza, kiedy wspomnimy o noszeniu dychy na plecach. Jeśli jednak pomyśleliście, że chodzi nam o Leo Messiego, to musimy was rozczarować. Sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał swojego wielkiego prekursora w osobie Diego Maradony. Obydwu panów porównuje się ze sobą zdecydowanie zbyt często, przy czym równie często zapomina się, że […]
25.11.2020
Uncategorized
25.11.2020

Nowy Football Manager – xG, wzrost roli dyrektora sportowego i wpływ koronawirusa

Są tacy, którzy Football Managera ledwo liznęli. Włączyli, zagrali sezon ulubionym klubem, popatrzyli jak kuleczki ruszają się po zielonym boisku, ale jakoś nie wsiąknęli. Ale i są tacy, którzy przez FM-a zawalili studia, obudzeni o trzeciej w nocy są w stanie wyrecytować ich skład Botewu Płodiw z sezonu 2023/24 i pałają niewytłumaczalną sympatią do pewnego […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Mecz o rachunek. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło

To nie będzie zwykły mecz, jak mawiał klasyk. To będzie meczycho. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło. Stadion w Arłamowie, nowoczesna murawa, piękny kompleks, pierwsza klasa. Transmisja w WeszłoTV. Zaczynamy o 17.40 przedmeczowym studio pełnym analiz i genialnych wymian zdań. Potem już tylko mecz. Komentują, od 18:00, elitarni komentatorzy: Kamil Gapiński i Wojciech Kowalczyk. […]
25.11.2020
Blogi i felietony
25.11.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

W rankingach zaufania społecznego nikt nie zanotował takich spadków, atakowani są już właściwie ze wszystkich stron, tydzień po tygodniu identyczne zarzuty wobec nich formułowali przedstawiciele skrajnej prawicy i lewicy. Policjanci mają za sobą fantastyczny miesiąc, podczas którego przekonali się na własnej skórze, jakim tragicznym zaniechaniem było zrzucanie z automatu wszystkich skarg dotyczących ich działalności.  Nie […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Paździerz w I lidze. Pędziły “Słonie” po betonie, ale na Puszczy ich koniec

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ktoś wyrwał dzisiaj piłkarzy obu ekip sprzed telewizorów lub z ferii zimowych na stoku górskim. Byli ospali, bez polotu, może po porannym kacu. Biegać jakoś wybitnie się nie chciało, składnych akcji tyle, co kot napłakał, niedokładności cała masa. Ot, pierwszoligowy dżemik w środku tygodnia, istny antyfutbol. Drodzy państwo, tu nawet sędzia […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Piłkarze mówią: „piłka wymaga poświęceń”. Ale żaden by się nie zamienił

– Jak słucham piłkarzy mówiących, że piłka wymaga wiele poświęceń… gadanie takie. Wszyscy tak mówią. A żaden piłkarz by się nie zamienił na inne życie. Co poświęcasz? Wstajesz rano, idziesz na trzy godziny robić to, co kochasz? Wchodzisz do szatni, tam weseli ludzie, do tego dostajesz co miesiąc ładną sumkę? Zdecydowanie fajne życie. Na co […]
25.11.2020
Weszło
25.11.2020

Zarząd – trener 2:1. Szymon Grabowski zwolniony z Resovii

Niewiele rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć w polskiej piłce, serio. Ale trener, który w ciągu dwóch miesięcy zdołał zostać zwolniony dwa razy z jednego klubu? No, to pewien ewenement. Przywykliśmy do tego, że we Włoszech szefowie klubów potrafią w szalony sposób zwalniać i przywracać szkoleniowca do pracy nawet kilka razy w sezonie. Tyle że […]
25.11.2020