post Damian Smyk

Opublikowane 14.08.2020 17:47 przez

Damian Smyk

Naprawdę nie chce nam się po raz wtóry stosować metafory z Adamem Miauczyńskim. To już nudne, to oklepane. Lech Poznań też jest już znudzony tym, że jest wiecznie drugi. Dlatego wyznaczył sobie nowy cel – chce grać najładniejszą piłkę w kraju. Czy ten cel przyniesie tytuł mistrzowski? Tego nie wiemy. Póki co w rozdaniu przed nowym sezonem lechici czekają na wymianę kart – żetonów mają niewiele, ale być może zaraz będą mogli podbijać wyższe stawki.

Ocena rozdania (skala 1-5): 3,5

Transfer do klubu: Mikael Ishak (bez kwoty odstępnego), Alan Czerwiński (bez kwoty odstępnego), Filip Bednarek (bez kwoty odstępnego), Marko Malenica (wypożyczenie)

Transfery z klubu: Paweł Tomczyk (wypożyczenie, Stal Mielec), Mateusz Skrzypczak (wypożyczenie, Puszcza Niepołomice), Juliusz Letniowski (wypożyczenie, Arka Gdynia), Tomasz Cywka, Christian Gytkjaer, Karol Szymański (wszyscy trzej – koniec kontraktu), Wiktor Pleśnierowicz (Miedź Legnica)

Trudno jest oceniać to okno transferowe w wykonaniu Lecha, gdy gdziekolwiek w klubie zapytać, to każdy odpowiada – „no tak, ale wiesz, okienko dopiero rusza, trwa do października, trzeba być cierpliwym…”. Lech czeka na rozwój sytuacji. I czeka też na pieniądze ze sprzedaży przynajmniej jednego ze swoich wychowanków. Sytuacja jest prosta: sprzedaż Kamila Jóźwiaka będzie miała sfinansować część budżetu i większość transferów do klubu. Ale Jóźwiak odejdzie dopiero wtedy, gdy europejscy średniacy wyprzedadzą swoje gwiazdki i gwiazdeczki do klubów z wyższej półki. Kostki domina tak naprawdę jeszcze nie zostały ruszone, a ta kostka z logiem Ekstraklasy będzie trącona dopiero na samym końcu.

Dlatego dziś przyglądając się transferom Lecha musimy brać poprawkę na to, że ruch w interesie dopiero się zacznie. Natomiast jeśli chcemy wystawić Kolejorzowi notę, to musimy oprzeć się na tym, co jest tu i teraz, a nie na tym, co być może wydarzy się w połowie września.

Jeśli tracisz króla strzelców Ekstraklasy, to po prostu musi boleć.

Choćbyś zaciskał zęby, wykrzywiał usta w grymasie przypominającym uśmiech i twierdził, że te zaszklone oczy to przez źle założone soczewki – cholera, nie ukryjesz, że to boli. Christian Gytkjaer był przez ostatnie trzy sezony totalnym pewniakiem w ataku. Pomoc mogła funkcjonować raz lepiej, raz gorzej. Obrona była szczelna, albo i nie, albo i później znów tak. Bramka? No, zależy od dnia. Ale w ataku była pewność. Duńczyk strzelał bez zważania na to, czy dogrywał mu Barkroth i Radut czy Jóźwiak z Tibą.

W jego buty ma wejść Mikael Ishak. Wszystkie poszlaki pozwalają twierdzić, że Ishak nie będzie wynalazkiem pokroju Thomalii, Tshibamby i Dioniego. To już pewien atut. Aaaaleee – pytanie ważniejsze – czy będzie kozakiem klasy Gytkjaera? Tego ani Lech, ani Ishak, ani tym bardziej my mnie możemy obiecać. Ma zadatki na to, by wejść w te duńskie buty, natomiast poprzeczka wisi bardzo wysoko.

Na plus Lechowi trzeba zapisać wyciągnięcie Alana Czerwińskiego z Zagłębia Lubin i to bez kwoty odstępnego. Obok Marko Vesovicia to był bezsprzecznie najlepszy prawy obrońca poprzedniego sezonu. Do tego z otoczenia lubińskiego nie słyszeliśmy pół słowa krytyki pod adresem zawodnika, który od pół roku mógł teoretycznie grać na pół gwizdka, bo miał już przyklepany kontrakt w Poznaniu. Potencjalnie to może być najlepszy prawy obrońca przyszłego sezonu – zwłaszcza, że przez następne miesiące Vesović nie będzie mógł mu rzucić wyzwania. Trudno byłoby Lechowi sprowadzić na tę pozycję lepszego piłkarza w Ekstraklasie.

No i bramka… Dziwna jest polityka transferowa Kolejorza przy obsadzie pozycji golkipera. Ustalmy chronologię:
  • Lech miał średniego bramkarza, który złapał uraz
  • ściągnął już wcześniej bramkarza, który zagrał niewiele meczów w lidze, gdzie ten średniak grał dużo
  • gdy okazało się, że uraz średniaka jest poważny, to Kolejorz nerwowo szukał kogoś, kto stanie do rywalizacji z tym nowym
  • i wypożyczył bramkarza, który w zeszłym sezonie nie zagrał żadnego meczu w lidze chorwackiej.

Jesienią rywalizacja o miejsce w bramce rozstrzygnie się między Filipem Bednarkiem a Marko Malenicą. Już samo wypożyczenie Chorwata jest pewnym brakiem zaufania wobec Bednarka. Ale dobra, prawo Lecha – chcieli się zabezpieczyć, chcieli wypożyczyć Mleczkę, to niech będzie ten Malenica. Ale trudno oprzeć się wrażeniu, że przez ostatni rok poznaniacy sprowadzili trzech bramkarzy i żaden nie daje pewności w wybranianiu 6-10 punktów w sezonie. Może warto byłoby postawić na jednego kozaka, a nie trzech golkiperów spod znaku „zobaczymy jak to będzie”?

Na dziś wystawiamy Lechowi notę 3,5 – przede wszystkim za Czerwińskiego i za wyszukiwanie ciekawego zastępstwa dla Gytkjaera. Ale też za przedłużenie kontraktu z Pedro Tibą i Jakubem Kaminskim. Ale zdajemy też sobie sprawę, że za półtora miesiąca rubryka odejść i transferów przychodzących może zostać poważnie uzupełniona. Bo odejść może Jóźwiak, znak zapytania dotyczy przyszłości Gumnego i Puchacza, być może (z poważnym zastrzeżeniem prawdopodobieństwa) uda się wypchnąć Muhara. A co Lech zrobi z tą kasą? Cóż, zapytajcie nas jakoś w połowie października, czy to się klei.

Nowy as w talii: MIKAEL ISHAK

Zastąpienie w Lechu Gytkjaera to mniej więcej poziom trudności zastąpienia w Wiśle Płock Furmana. Albo Kuby Wojewódzkiego w programie „Kuba Wojewódzki”. Lub też zastąpienie piwa zwykłego piwem bezalkoholowym na grillu, po którym musisz rano wstać do roboty, na dodatek jesteś kierowcą, więc nie możesz pić.

Ale wydaje się – tak przynajmniej na papierze – że Lech ściąga napastnika zbliżonego jakością i stylem gry do Duńczyka. Mikael Ishak z Norymbergi…  Pooglądaliśmy sobie jego klipy z występów, poprzeglądaliśmy statystyki, pogadaliśmy z ludźmi, którzy go oglądali. Kawał byka, całkiem silny, co dość istotne – obunożny. Pod względem gry głową lepiej wyglądał raczej Duńczyk, natomiast u Ishaka widzimy cechę, której Gytkjaer nie ma – zapieprza po boisku srogo. W barażach o utrzymanie z Ingolstadt przebiegł najwięcej kilometrów ze wszystkich piłkarzy. A mówimy tu przecież o napastniku.

Max Richnau, szwedzki dziennikarz Fotbollskanalen:

Dwa lata temu był poważnie rozpatrywany w kontekście powołania na mundial w Rosji. Pojawiały się doniesienia o tym, że selekcjoner Janne Andersson oglądał go w kontekście gry na Mistrzostwach Świata. Akurat pozycja środkowego napastnika nie była u nas dobrze obsadzona przez tym turniejem. W ostatnim czasie był łączony z kilkoma szwedzkimi klubami. Mówił m.in. na naszych łamach, że ma propozycje z kraju i bardzo mu to schlebia, nie chce sobie zamykać żadnych drzwi, natomiast chciałby jeszcze pograć za granicą.

Frank Linkesch, dziennikarz Kickera delegowany głównie do pisania o Norymberdze:

Kibice nie mogą zrozumieć, że FC Nurnberg nie zrobiło nic, by go zatrzymać. Wiadomo było, że jego kontrakt wygasa, ale nie prowadzono rozmów. Mimo to Ishak do ostatniego dnia walczył, mimo że nie dostawał zbyt wielu szans. To mówi wiele o jego charakterze. Dziś FC Nurnberg nie ma w kadrze żadnego napastnika, który byłby w następnym sezonie gwarancją goli.

Patryk Żłobiński, kibic Norymbergi:

Ulubieniec kibiców. Profesjonalista w każdym calu. Nigdy nie było z nim kłopotów. Nie miał konfliktów z klubem, nie miał konfliktów z kibicami. Wręcz przeciwnie. To tutaj może być jak najbardziej wzorem dla młodszych.

No sami przyznacie – wygląda to obiecująco. A Ishak grać będzie, bo grać musi – jego konkurentem do gry w ataku jest na ten moment tylko młodziutki Filip Szymczak. Zatem odpowiedzialność na barkach Szweda jest duża, ale wygląda nam raczej na gościa, który pod presją nie obsra zbroi.

Blotka: szerokość kadry

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ktoś do Lecha jeszcze dołączy, natomiast na ten moment bolączką Kolejorza wydaje się to, co było jego piętą achillesową już w zeszłym sezonie. Czyli jest 13-14 zawodników pierwszego składu – takich, których aż miło wrzucić do składu i którzy będą dawać jakość. A gdy trzeba już szerzej rotować składem, przeprowadzać zmiany na 4-5 pozycjach, wystawić jeden skład na Puchar Polski, a drugi na ligę, to robi się problem. Kołderka Lecha była po prostu za krótka. I na dzisiaj jest podobnie.

Gdzie są braki w głębi składu?

Na lewej obronie, gdzie Wołodymyr Kostewycz jako zabezpieczenie Tymoteusza Puchacza spisał się po prostu słabo.

Na środku obrony – Satka to ligowy kozak, Crnomarković ogarnął się wraz z rozwojem sezonu, ale już Rogne co chwilę był kontuzjowany, a Dejewskiego wystawiano w ostateczności.

W środku pola – Tiba i Moder to jedni z najlepszych środkowych pomocników w lidze, ale brakuje im zabezpieczenia. Muhar niestety nadal jest Muharem, na wypożyczenie odszedł Letniowski, Cywkę odpalono, Skrzypczaka wypożyczono. Trudno dzisiaj nawet wytypować kto mógłby zagrać za Modera lub Tibę, gdyby jednego z nich zabrakło.

W ataku – poza Ishakiem na ten moment w składzie jest tylko Filip Szymczak. Napastnik bardzo zdolny (o czym za moment), ale wciąż mówimy tu o 18-latku, który w przypadku urazu Szweda musiałby przepychać się z defensorami, którzy skopali już nie takich jak Szymczak.

No i na bramce – o czym pisaliśmy już wyżej, gdzie może i jest głębia, ale wydaje się, że może brakować odpowiedniej jakości.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że w trakcie sezonu ktoś wystrzeli Lechowi z akademii i że Kolejorz rzuci nam na boisko kolejnego Kamińskiego czy Marchwińskiego. Ale na kluczowych pozycjach poznaniacy mają dziś kozaków (Satka, Tiba, Moder, być może i Ishak), natomiast brakuje solidnych zastępców.

Rozdający: PEDRO TIBA

Chyba do żadnego piłkarza w lidze nie pasuje tak dobrze miano „rozdającego”. Pasowało jeszcze do Thomasa Daehne, ale on rozdawał gole rywalom. Natomiast Tiba rozdaje cymesik podania. Właściwie z jakimkolwiek piłkarzem Lecha się rozmawia, każdy przyznaje – przy Portugalczyku gra się po prostu cholernie przyjemnie. Zawsze wie, kiedy ci podać. I zawsze też wie, kiedy pokazać się do podania.

W zeszłym sezonie miał siedem asyst i jedno kluczowe podanie. Pod względem stworzonych okazji wśród środkowych pomocników wyprzedzili go tylko Furman i Schwarz (obaj wykonywali stałe fragmenty gry).

Może nie jest królem ostatniego podania, ale jest piłkarzem, który najlepiej w lidze przesuwa akcje do przodu swoimi podaniami.

Pod względem tzw. podań progresywnych nie ma sobie równych. I jest to robota, którą trudno czasami zauważyć – bo w oczy rzuca się ten, który ładnie dograł na wolne pole, albo ten, który to podanie wykończył. A zwłaszcza przy grze Lecha, gdzie często jeszcze pod polem karnym trwa koronkowe wymienianie piłki, kluczowe znaczenie ma często ten zawodnik, który potrafi przeszyć jednym podaniem defensywę rywala i wprowadzić piłkę bliżej jego bramki. I Tiba jest właśnie takim otwieraczem do konserw. W naszym rankingu najlepszych środkowych pomocników nie mieliśmy wątpliwości – na swojej pozycji był najlepszy w lidze.

Że Tiba jest ważny dla Lecha pod względem piłkarskim, to jest jasne. Ale wiosną bardzo mocno przykuwał uwagę tym, jak – wybaczcie za neologizm – dyrektoruje całym zespołem. Może w telewizji nie było widać tego aż tak bardzo, ale właściwie każdą przerwę w grze wykorzystywał do tego, żeby coś podpowiedzieć Moderowi, żeby rzucić dwie wskazówki Ramirezowi, żeby poinstruować skrzydłowych.

Widać też po nim, że odżył. Jeszcze w przedostatnim sezonie zdarzało mu się kręcić nosem, chodził po klubie jakiś struty, na boisku też nie błyszczał aż tak wyraźnie. To akurat przykład takiego gościa, że gdy czuje zaufanie od trenera, od kolegów i kibiców, to gra z totalnym luzem i pewnością siebie. Przedłużenie z nim kontraktu było strzałem w dziesiątkę Kolejorza. I coś czujemy, że w nadchodzącym sezonie może znów wygrać naszą klasyfikację na najlepszego środkowego pomocnika ligi.

Dżoker: JAKUB KAMIŃSKI

Jeszcze rok temu typując największy talent rocznika 2002 w Lechu Poznań mówiliśmy bez zastanowienia – Filip Marchwiński. Bo o Kamiński słyszeliśmy tyle, że ma gaz, papiery na granie, ale póki skrzydła w Lechu są obsadzone, to będzie musiał krzepnąć w rezerwach. Ale było słychać tu i tam, że coś ten chłopak potrafi. Do składu było mu daleko – grał Jóźwiak, był Amaral, Makuszewski, wracający z wypożyczenia Puchacz, do Poznania wrócił jeszcze Skóraś, na boku występować mógł też Jevtić.

Pyk, nie ma tego, ten znów wypożyczony, tamten odpalony. I nagle Kamiński przywitał się z Ekstraklasą. Nie epizodzikiem, nie trzema kwadransami w końcówce sezonu, gdy sytuacja w tabeli jest już jasna.

Kamiński… w zeszłym sezonie…
  • rozegrał 28 meczów (24 w lidze, 4 w Pucharze Polski)
  • strzelił cztery gole
  • zaliczył asystę
  • miał dwa kluczowe podania

Może pod względem liczb w klasyfikacji kanadyjskiej nie szalał, ale widać było, że mamy do czynienia z materiałem na naprawdę klasowego skrzydłowego. Pamiętajmy też, że przez pewien czas grał jako prawy obrońca. A po powrocie ligi był jednym z najlepszych skrzydłowych Ekstraklasy – tak przynajmniej pokazują nasze noty.

Nie mieliśmy wątpliwości, że to jedno z największych odkryć poprzedniego sezonu. A teraz jego rola może już tylko wzrosnąć. Niedawno przedłużył kontrakt do 2024 roku, a Lech w tym oknie transferowym na każde zapytanie o 18-latka odpowiada – nie, nie w tym roku, zadzwońcie w 2021. Plan Lecha na niego jest bowiem bardzo klarowny – następny sezon ma należeć do „Kamsiego”. Zwłaszcza, że prawdopodobnie jeszcze tego lata odejdzie Kamil Jóźwiak, a w tym wypadku na skrzydle zrobi się luka. Zresztą… O jakiej luce mówimy – przecież Kamiński wiosną był zawodnikiem wyjściowego składu i nie potrzebuje odejść, by znów grać regularnie.

Większa odpowiedzialność, ale i większe doświadczenie. Ten sezon może być rokiem eksplozji talentu tego chłopaka. A o jego głowę nie ma się co martwić, bo wieści z terenu są takie, że to jeden z najbardziej ogarniętych młodzieżowców w lidze.

Świeżak: FILIP SZYMCZAK

Dwanaście goli w II lidze może nie robiłoby takiego wrażenie, gdybyśmy nie mówili o osiemnastolatku, który wcale nie rozegrał kompletu minut na tym poziomie rozgrywkowym. I to też nie ten czas, gdy Lech II Poznań demolował rywali po 3:0 czy 4:0 w III lidze. Rezerwy Kolejorza broniły się przed spadkiem, a gole młodego Szymczaka wydatnie się przyczyniły do tego, że lechici cały czas mają drugi zespół na poziomie centralnym.

Szymczak ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie, ale wydaje się, że teraz jego rola może wzrosnąć. Oczywiście – tak jak przy innych drużynach – nie ma co wymieniać w gronie świeżaków Modera, Kamińskiego czy Marchwińskiego, bo choć oni będą się łapać do wymogu młodzieżowca, to jednak traktujemy ich już jako normalnych ligowców. A szukając takiego nieoczywistego strzału, kolejnego potencjalnego odkrycia, to natrafiamy właśnie na Szymczaka.

Jeśli chodzi o jego styl gry, to mamy tu do czynienia z mobilną dziewiątką, która lubi się poprzepychać z rywalami. Ma gaz, jest silny fizycznie jak na swój wiek, a w polu karnym wykazywał się takim klasycznym snajperskim nosem. Na pewno początkowo będzie musiał czekać na swoją szansę – numerem jeden w ataku jest Ishak, Lech też intensywnie pracuje nad sprowadzeniem kolejnego napastnika. Ale na ten moment Szymczak wydaje się naturalnym wyborem przy wpuszczeniu kogoś z ławki przy korzystnym wyniku.

W Centralnej Lidze Juniorów strzelał, w II lidze strzelał… Ekstraklasa to oczywiście duży przeskok z trzeciego poziomu rozgrywkowego, Szymczak nie ma też za sobą wypożyczenia do I ligi na pełen rok, więc będzie mu trudniej. Ale Klimala czy Białek potwierdzili, że jeśli potrafisz wbijać piłkę do bramki, to nie będzie dla ciebie większej różnicy, czy robisz to bramkarzowi Śląska Wrocław czy Pogoni Siedlce.

Potencjalny skład:

Okiem szatni: KAMIL JÓŹWIAK

Obóz letni – ciężkie nogi czy raczej szlifowanie formy sprzed urlopu?

Zdecydowanie ciężkie nogi.

Piłkarz, który na treningach robił największe wrażenie?

Pedro Tiba, nie mam wątpliwości. Pan piłkarz.

Lech Poznań będzie mistrzem Polski, ponieważ…

Jesteśmy mocni na każdej pozycji. Ponadto na tę chwilę za dużo w składzie się nie zmieniło względem poprzedniego sezonu, więc widać po treningach, że to zespół zgrany, który dobrze się rozumie.

Najbardziej w kontekście naszej drużyny obawiam się…

Na ten moment nieco zbyt wąskiej kadry.

Które miejsce na koniec sezonu sprawi, że z zadowoleniem i poczuciem satysfakcji odkapslujesz piwo, by uczcić sukces?

Pierwsze. Tylko mistrzostwo Polski.

Okiem eksperta: RYSZARD RYBAK

Jeszcze nie wygasł u pana ten optymizm, jaki panował w Poznaniu po rundzie finałowej?

Nie widzę powodów, dla których miałby wygasnąć. Bo okej, odszedł Gytkjaer, pewnie ktoś jeszcze odejdzie, ale tak naprawdę dla mnie najważniejsze jest to, że Lech chce i umie grać ofensywnie. A tego brak jednego czy dwóch piłkarzy nie przekreśla. Ważna jest wizja trenera, metody treningowe i jakość zespołu. Nie obserwujemy jakiejś wyraźniej rozbiórki tego zespołu, który zdobył wicemistrzostwo i który miał świetną rundę finałową. Ja jestem dobrej myśli.

Poznań zapłacze po Gytakjerze czy wierzy pan w Ishaka?

Ja powiem tak… Po Gytkjaerze płakać nie będę. Oczywiście doceniam to, że strzelał gole – napastnika z tego się rozlicza i szacunek dla Duńczyka za to, ile trafień tutaj sobie zapisał. Natomiast mam takie wrażenie, że do obecnej filozofii Lecha Poznań bardziej pasuje inny snajper. Nie tylko taki, który czeka na piłki, ale też taki, który zejdzie do rozegrania, kiwnie kogoś, obsłuży kolegę podaniem. Może strzeli pięć goli w sezonie mniej, ale bardziej przyda się w samej grze. Może Ishak będzie kimś takim? Nie wiem. Ale mam wrażenie, że z Gytkjaerem było tak – jak strzelał, to super, a jak nie strzelał, to graliśmy w dziesiątkę.

Chociaż ostatecznie został królem strzelców.

Oczywiście, brawa dla niego. Ale odwrócę to – został królem strzelców, ale Lech nic nie wygrał. A kiedy ostatnio Lech był mistrzem? W sezonie 2014/15. Czy w ataku mieliśmy wtedy supersnajpera?

Nie, grał wtedy Zaur Sadajew.

No właśnie, o tym mówię. Wolę zawodników, którzy więcej dają zespołowi. Nawet jeśli Gytkjaer dawał gole, które dla drużyny były cenne, to jednak w samej grze nie przydawał się za bardzo.

Okej, a nie martwi pana, że kadra na kilku pozycjach jest nieco zbyt wąska?

Na dzisiaj pewnie tak, ale mam gdzieś z tyłu głowy to, że to okienko jest nieco szalone. Mamy sierpień, a do października można przeprowadzać transfery. Zatem tak to sobie kalkuluje, że pewnie jeszcze ktoś odejdzie – pewnie Jóźwiak, może Gumny – a za te pieniądze Kolejorz poszerzy kadrę. Bo faktycznie, dzisiaj są braki, ale tak jak mówię – dzisiaj nie ma co wystawiać ostatecznych recenzji, bo praca nad kadrą jeszcze trwa.

A w kim upatrywałby pan potencjalną gwiazdę przyszłego sezonu w barwach Lecha?

W Jakubie Moderze. Świetny chłopak, uwielbiam takich piłkarzy. Już jesienią mówiłem, żeby dać mu szansę, bo to zawodnik z wieloma atutami – ma uderzenie z dystansu, podanie, drybling, sporo biega, jest elegancki w tych swoich ruchach. Widać było, że gdy już wywalczył miejsce w składzie, to był potwornie zmobilizowany, bo przecież długo czekał na swoją szansę i musiał oglądać z ławki popisy Muhara. Dlatego sądzę, że to może być jego sezon. Zwłaszcza przy boku Tiby. Zresztą słyszę też, że to bardzo poukładany chłopak, więc nie grozi mu sodówka, a to jest niestety zagrożenie dla piłkarzy, którzy rok wcześniej zostali odkryci w Ekstraklasie. Zatem tak – to będzie sezon Modera!

Okiem ankietowanych:

Loading…

Gdyby rozdanie było gifem:

W tym sezonie wieszczymy im…

Walkę o mistrzostwo Polski. Nie sądzimy, że ten zespół przejdzie aż taką metamorfozę piłkarską, by nagle stracić jakoś dramatycznie na jakości względem grania po lockdownie. Żuraw i spółka wypracowali z zespołem pewien model grania, sztab się zmienił, główny strzelec też, ale poza tym zespół zachował swój kręgosłup. Więc na pewno Kolejorz będzie walczył o mistrzostwo. A czy je zdobędzie? Tutaj czekamy na drugą część rozdania - pewnie przynajmniej jedną kartę z ręki Lech zrzuci, pytanie co weźmie w zamian. Przy mądrym uzupełnieniu braków i poszerzeniu kadry - szansę na detronizację Legii na pewno będą.

fot. FotoPyk

Opublikowane 14.08.2020 17:47 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 62
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Poznaniaczek
Poznaniaczek

Lech na ten moment gra najładniejszą piłkę w Polsce.Potwierdzili to w rundzie finałowej. Oby zbyt mocno się nie wyprzedali i powalczą o Mistrza

GTS Kraków
GTS Kraków

Powiem więcej, o finał Ligi mistrzów!

Warta- gramy na własnej licencji
Warta- gramy na własnej licencji

To jest sztuka, grać najładniejszą piłkę w Polsce i być pośmiewiskiem tej ligi !

Bajlando Bajlando
Bajlando Bajlando

Mówisz o Legii z tym pośmiewiskiem?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Zabawna ta nowa moda w Azji!

Zargilis
Zargilis

Zamknij ryj spedalony wroniecki pokemonie. POznan nawet nie leżał koło takich miast w Azji jak Tokio, Seul czy Pekin. No ale co ty możesz wiedzieć, skoro wakacje spędzasz w Grodzisku Wielkopolskim 🙂

Zargilis
Zargilis

Kolejne, wspaniałe trofeum do kolekcji. NAJŁADNIEJSZA PIŁKA w gablocie, tuż obok sprzedaży Bednarka, Kownackiego oraz wygranej z Legią przy Łazienkowskiej.
Niezłe przegrywy z Poznaniaków, skoro już nie mają kughwa dość :))))

Czajkowski
Czajkowski

Dodać Sykore i Szeliga z kupą w majtach

Szeliga na deskach
Szeliga na deskach

Haaa załamie się i popadnie w jeszcze większą Lechodepresje. Chłop nawet od dawna czyta kkslech.com

Hippon
Hippon

Czego się spodziewać po kibicu Legii? Bez wstydu jest i tyle

fan Szeligi, wyjaśnia kibiców Lecha jak dzieci
fan Szeligi, wyjaśnia kibiców Lecha jak dzieci

Czajkowski , Szeliga na deskach, hippon.
Wiadomo, że to jedna i ta sama osoba.
Gdyby to co piszesz było prawdą a nie tylko zwykłym trollowaniem, nie musiałbyś tego pisać.

Znajoem
Znajoem

Klub z Wronek gra w Poznaniu.
Klub z Poznania gra w Grodzisku.
Klub z Grodziska grał w Warszawie.
WielkoPOlscy komedianci.

Tomi
Tomi

Klub z Wołynia gra w Warszawie

Zargilis
Zargilis

Klub z Wołynia gra na swojej licencji i nie spierdolił do Wronek przed długami i karą za korupcję :)))

waldemar
waldemar

Ta licencja to od Rokossowskiego?

waldemar
waldemar

Moim zdaniem głównym celem Lecha było utrzymać skład. To jak na razie się udało. Do tego transfer napastnika, bardzo dobrego Czerwińskiego i zapełnienie luki w bramce. Bardzo dobre decyzje. Co prawda nie mogą się równać z transferami Legii, której zakontraktowani zawodnicy w ostatnim sezonie grali wszystkie mecze co 3 dni, ale tak krawiec kraje, jak mu materii staje.

Goleadorr
Goleadorr

Boruc i Kapustka chyba na PlayStation grali co 3 dni.

waldemar
waldemar

Chociaż jeden kumaty:)

miś
miś

a tyn Cueto gro?

Hippon
Hippon

Kibic Lecha po obecnym sezonie może być zadowolony, najładniejsza piłka w Polsce, zawodnicy którzy są coraz lepsi, drużyna która się coraz lepiej rozumie, do tego na plus transfer Czerwińskiego i odrzucenie ofert za wychowanków. Jeśli odejdzie tylko Józio a zespół zostanie wzmocniony to drużyna ma duże szanse na walkę o mistrza

fandubudu, czyli jak zrobić transfer stulecia
fandubudu, czyli jak zrobić transfer stulecia

Jakiej ofert ?
Wierzysz w kłamstwa Rutkowskiego i Klimczaka.
Naprawdę są jeszcze kibice którzy im wierzą.

Sqrwiel
Sqrwiel

To nie jest kwestia wiary w słowa jednego bądź drugiego. Niczym dziwnym nie jest, że Moder i Kamiński wzbudzają zainteresowanie, więc wcale nieprawdopodobne nie są oferty za nich, przy czym akurat 5 i 6 baniek to za nich frytki i głupotą byłoby sprzedawać ich już teraz, bo raz, że to osłabianie zespołu, a dwa, że po kryzysie popandemicznym, unormowaniu się rynku transferowego, jeszcze jednej/dwóch rund dobrej gry i ewentualnym powołaniom do kadry (to w przypadku Modera akurat), można za nich w przyszłości wyciągnąć znacznie większą sumę.

Prawdziwy Warszawiak Kibic Polonii
Prawdziwy Warszawiak Kibic Polonii

Ręce same składały się do oklasków jak oglądało się tak grającą drużynę. Mam cichą nadzieję że zbytnio się nie osłabią a dodatkowo wzmocnią. Oby Ishak odpalił

Murphy
Murphy

A ci z Amaralem? Wrócił. Kompletna cisza w artykule.

seven
seven

wrócił,sęk w tym

Mateusz
Mateusz

Wrócił ale nie wiadomo czy go nie odpala bo ma konflikt z Żurawiem. Jeżeli odejdzie to tylko za kasę bo Lech będzie chciał odzyskać chociaż część z kwoty transferu.

Frank Underwood
Frank Underwood

Na treningach zapierdala, więc może się ogarnął.

Johan Jaeger
Johan Jaeger

Lech jeszcze nie rozpoczął wzmocnień na razie to uzupełnienia a i tak na Dzis wygląda to dużo lepiej niż w Legii
a propos Malenicy …

Za Przeglądem Sportowym

WIELKI CHŁOP BĘDZIE NACISKAŁ BEDNARKA
MATEUSZ JANIAK 12 sie, 06:00

Doprowadził ludność Zagrzebia do szaleństwa – pisano po jednym z występów nowego bramkarza Lecha Poznań Mario Malenicy przeciwko Dinamu. 26-latek będzie rywalizował o miejsce w bramce grającego w PKO Ekstraklasie Kolejorza z Filipem Bednarkiem.
Lech Poznań – Mario Malenica będzie naciskał Bednarka | PKO Ekstraklasa Foto: PAP/ EPA
Marko Malenica
Co do Tiby i Ramireza to nie jedni z najlepszych a dwaj najlepsi..
Satka profesor
Rogne solidny ,kontuzyjny
Moder ,Puchacz, Kamiński – kozacy

Potencjalne transfery w kwestii biedy w Lechu 🙂
Linetty do Sampdorii za 10 mln euro to dla Lecha 10% plus …
Józiu ?
być może Gumny,Marchwiński

Ponadto są już zaplanowane
3 transfery
obrońca – za Kostewycza
obrońca – zmiennik Rogne
pomocnik – za Józia
plus ( nie zapominajmy o wracającym Amaralu)
napastnik- zmiennik Ishaka

Co do szerokości kadry ..

Tak naprawdę to nie rozumiem szumu wokół ofensywy transferowej mistrza Polski
Boruc super ale ..no właśnie
Kapustka wraca po nieudanym podboju II ligi holenderskiej
Lopes w Craxie nie dał tego poziomu jak choćby Gytkjaer
Mladenović solidny ale nie rewelacyjny
Juranović -kozak z tego co piszą

Warta rządzi w Poznaniu
Warta rządzi w Poznaniu

Nie pij jak siadasz do pisania komentarzy, ty transfery Lecha porównujesz do transferów Legii ?!
Ogarnij się

SEBOL
SEBOL

On porównuje transfery do potrzeb transferowych,zauważ… 😉

Amaral
Amaral

Zapomnieliście, że do Lecha dołącza Amaral z wypożyczenia. Jeśli mentalnie się trochę ogarnął a Żuraw go jeszcze nie skreślił to na pewno to będzie wzmocnienie bo umiejętności jak na ekstraklasę ma spore.

Blanka
Blanka

Żuraw go skreślił, dlatego odszedł, wrócił ale nie ma tematu aby został, chyba, że zmieni się trener.

Hej Kolejorz
Hej Kolejorz

Przynajmniej Rutkowski może odrzucić ofertę za Modera i Kamyka i nie musi jak Mioduski żebrać w mediach o piłkarzy

fandubudu, czyli jak zrobić transfer stulecia
fandubudu, czyli jak zrobić transfer stulecia

Skąd wiesz, że odrzucił ?
Bo tak powiedział ?

Gargamel
Gargamel

Tacy są kibice lecha, jebią Klimczaka i rutka na każdym kroku, a wierzą we wszystkie jego kłamstwa

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Uważasz, że Moder i Kamiński nie wzbudzają zainteresowania? Otóż większe niż Jóźwiak czy Gumny smyku.

KKS LECH
KKS LECH

Wszyscy po karnety!!!

SEBOL
SEBOL

Przydadzą się, zamiast maści na ból dupy! 😀

Calypso
Calypso

Zobaczymy co Tomczyk pokaże na wypożyczeniu w Mielcu

N.
N.

Lech wiecznie drugi?Chyba w mokrym śnie autora tekstu…

Blanka
Blanka

Dokładnie, kilka ostatnich sezonów zaliczyli za podium.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Tak sobie dowcipnie wymyślili i tego się trzymają.

Pirat drogowy
Pirat drogowy

Można napisać, wszyscy mają okienko transferowe, wszyscy tobią transfery, tylko nie Lech.
Przestańcie też brnąć w ten slogan z najładniejszą piłką w Polsce.
Klub którego priorytetem jest akademia, szkolenie i sprzedaż z zyskiem, wygra coś od czasu do czasu, lub przypadkiem.
Ten sezon w Lechu, będzie kolejnym sezonem przejściowym a do końca roku skład personalny w 30 % ulegnie zmianie.
Żuraw pozbył się doświadczonych pomocników, sam jest zbyt słaby aby to ogarnąć.
Czyli sezon będzie jak inne przed nim, kilka meczów będzie wygranych, kilka przegranych, w najważniejszym momencie odezwie się DNA Lecha.
Jak co roku nic nie wygrają.

Bajlando Bajlando
Bajlando Bajlando

Piłeś Szeliga? Nie pisz. Beka że takiego starego chłopa zżerają od środka lechowe kompleksy

Szakil
Szakil

Ale że jakich pomocników pozbył się Żuraw?

Sqrwiel
Sqrwiel

Już nie przesadzajcie z tym Szeligą, bo zaraz dojdzie do jakiejś grupowej paranoi. Akurat Szeligę i jego siermiężny styl pisania łatwo rozpoznać, a to mi na niego bynajmniej nie wygląda.

@Szakil piratowi drogowemu deynie pewnie chodziło asystentów Skrzypczaka i Bartkowiaka.

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!

Wow… Sqrwielu, szacun 😉
Są na Weszło moje komentarze które mają ponad sto łapek w górę, z innych nicków oczywiście.
Ale z tą paranoją to masz rację.

Szakil
Szakil

O ile Lech się nie wyprzeda walka o Majstra z Legią do ostatnich kolejek czy to się podoba warszawiakom czy nie

Pan
Pan

Ja co roku 😉
Legia walczy o mistrzostwo.
Lech może o majstra

nippon
nippon

Kostewycza nie przymierzajcie juz do skladu, bo odchodzi do Dynama Kijow bodaj. Wiec juz zadnym zabezpieczeniem Puchacza nie bedzie. To uszczupli kadre jednak jeszcze bardziej. Torino podobno chce Karola Linettego wykupic wiec Lechowi moze wpasc bonus okolo 1,5mln euro. Jozwiaka poza Galatą chce Werder. Zainteresowane jest tez Derby County i co wzniejsze, Southampton. Na Bednarku sie nie zawiedli wiec moze z tego wyjsc ciekawa finansowo propozycja. Łacznie 5-7mln juz Lecha ustawia i pozycja negocjacyjna w sprawie sprzedazy innych chlopakow diametralnie sie zmienc moze. Nie bedzie presji duzej.
Przy tak dlugim okienku transferowym i okrojonych budzetach, to i tak wrozenie z fusow.

Jasiek
Jasiek

Masz niepowtarzalny styl. Trochę jak Yoda 🙂

Lewangolski
Lewangolski

Ch*j z polską ligą. Barcelona zgwałcona. Paczul smaruj artykuł.

Szymon
Szymon

Można się dowiedzieć cuś więcej o transferze Jóźwiaka?
Na transfermarkcie jest informacja o wzrastającym zainteresowaniu… Manchesteru Utd.
Z perspektywy polskiej ligi brzmi dziwnie, ale wielkie kluby robią często ciekawe oraz dziwne transfery.

Grom
Grom

Chyba tego co gra w 6 lidze.

SEBOL
SEBOL

Najładniejsza piłka w Polsce, czyli w gablocie skórzana kula ze złotą wstążką. Jest się czym chwalić. To tak,jakby mieć kobietę piękną z twarzy, ale wali jej z zęba,spod pach,i ma brudne paluchy u nóg. W sumie… Tak właśnie wygląda Leszek Wronka…

Tkj
Tkj

Ale oni nie są wiecznie drudzy,tylko od czasu do czasu

Jarek Mergner
Jarek Mergner

Walka o MP? Haha
Wicemistrzostwo, bo Mistrz jest zarezerwowany.

Polibuda
Polibuda

z tym drugim to bym tak nie przesadzał zwłaszcza w kontekście ostatnich lat. W ostatnich latach Piast trochę im to drugie miejsce pokrzyżował.

Szakal
Szakal

Panowie panowie, spokój dajcie sobie spokój z tymi słoikami z Warszafki, czytałem ostatnio artykuł o kibicach Warszafki i 90% Warszawiaków kibicuje Poloni a 90% kibiców Ległej to słoiki z Polskich wsi bez wykształcenia którzy przyjechali za pracą i tak mówiąc patrząc na ich mordy to nie dziwię się że z wiosek ich pogonili nauczcie się nie czytać ich wypocin bo nie warto, HEJ LECH

GTS Kraków
GTS Kraków

Dobrze, że Amikolechowi kibicują tylko ludzie z Poznania. A nie, czekaj…

Wujo91
Wujo91

za tzw ładną gre nie dają trofeów…

Szymon
Szymon

Za wcześnie na jakiekolwiek oceny bo do października dość daleko jeszcze. Wedle tego co mówi trener, mają być wzmocnienia w tym okienku. Nie napisaliście, że wrócił żelazny rezerwowy Amaral. Jeśli zostanie to jest kolejny zawodnik do gry. Ishak to inny typ napastnika niż Gyt. Jest mobilny. Zobaczymy jakim okaże się strzelcem. Zarząd mówił o najlepszej piłce w Polsce, nie najładniejszej. Skład na tą chwilę nie jest tragiczny. Jeśli dojdzie trzech solidnych zawodników, będę zadowolony. Być może Lech skasuje za kolejny transfer Linnetego, o tym też nie wspomnieliscie. No i na dniach będzie znany nowy sponsor główny.

Weszło
25.09.2020

Stanowisko #27 – Mioduski wziął Michniewicza. Co ja na to?

„Dariusz Mioduski jest właścicielem Legii już od kilku lat, ale dopiero teraz zdecydował się na ruch, który zazwyczaj dla właścicieli klubów piłkarskich jest oczywisty. Zatrudnił trenera. Do tej pory prowadził bowiem coś na kształt fundacji spełniającej marzenia ludzi, którzy aspirowali do tego, żeby w przyszłości stać się szkoleniowcami” – tak oto barwnie Krzysztof Stanowski rozpoczyna […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Konkursy, Wielki Kurs i 365 PLN bonusu – eWinner świętuje 1. urodziny!

Kto nie lubi urodzin? No właśnie, chyba takiej osoby tu nie znajdziemy. A jeśli znajdziemy, to przekonamy was do zmiany zdania wspólnie z eWinner. Ten legalny, polski bukmacher obchodzi właśnie pierwsze urodziny. Z tej okazji przygotowano mnóstwo atrakcji, na czele z bonusami, czyli czymś, co gracze lubią najbardziej. W weekend możemy zgarnąć aż 365 PLN […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

„Świetny taktycznie” i „ma problem w relacjach z ludźmi”. Dwie twarze Marcina Brosza

Cztery mecze, 12 punktów, rozstrzelanie Legii na Łazienkowskiej, rozstrzelanie Lechii u siebie, brak litości dla beniaminków. Maszyna o nazwie Górnik Zabrze pędzi na początku tego sezonu i ani myśli się zatrzymać. Ogląda się to naprawdę przyjemnie, widać tam pomysł, każdy piłkarz wie, co ma robić i dodatkowo robi to bardzo dobrze. Nie napiszemy, że Marcin […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Sprzymierzeniec Wisły Płock – krótki sezon przy niezłym starcie

Może jeszcze za wcześnie na bicie się w pierś, może za wcześnie na sypanie głowy popiołem, ale w Płocku na razie rzeczywistość rozjechała się z przedsezonowymi prognozami. I rozjechała się w kierunku, który musi cieszyć fanów Wisły. Już w ubiegłym roku płocczanie byli przymierzani do spadku, a przez moment kręcili się nawet na pozycji lidera. […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Czy Górnik Zabrze za mocno rozbudził oczekiwania?

Górnik Zabrze na początku tego sezonu gra najlepszą piłkę w Ekstraklasie. Nawet nie zapraszamy do dyskusji, bo nie ma o czym dyskutować. Do pewnego momentu można było podchodzić do wyczynów drużyny Marcina Brosza z pewną rezerwą, bo ogrywała w Pucharze Polski nieposkładaną Jagiellonię i dwóch beniaminków. Potem jednak w dobrym stylu pokonała Lechię Gdańsk, a […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Widzew znów zwycięski? Dziś w Łodzi faworyt jest jeden

Piątek na zapleczu Ekstraklasy zapowiada się bardzo interesująco. Przed nami aż pięć spotkań, na czele z transmitowaną w telewizji konfrontacją GKS-u Jastrzębie z Widzewem Łódź. Choć formalnie gospodarzem meczu jest GKS, piłkarze zagrają w Łodzi. Ale nie tylko dlatego Widzew wyrasta na faworyta tej konfrontacji. GKS Jastrzębie – Widzew Łódź Ostatnie mecze bezpośrednie: RPPW Poprzednie […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Farerowie miażdżą Dinamo Tbilisi, za niskie bramki w meczu Tottenhamu. Co słychać w Lidze Europy?

Wczoraj skoncentrowaliśmy się rzecz jasna na pucharowych bojach Legii Warszawa i Piasta Gliwice, ale w eliminacjach do Ligi Europy działo się znacznie więcej. Bramkarze Tottenhamu Hotspur odkryli na przykład, że bramki na boisku w Skopje są o kilka centymetrów za małe. Klaksvik zdemolowało Dinamo Tbilisi i może być pierwszym zespołem z Wysp Owczych, który wystąpi […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

PowerPlay. Kto jest w gazie, a kto wyraźnie pod formą?

No nie ma co kryć – nie popisaliśmy się świetną skutecznością w pierwszym po dłuższej przerwie odcinku naszego PowerPlaya. Chyba trochę przesadziliśmy z wysokością kursów, ale uznajmy, że to pierwsze śliwki robaczywki, pierwsze koty za płoty i tak dalej. Lecimy więc dalej i sprawdzamy, kto jest w gazie, a kto pod formą i ile można […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Górnik Zabrze zwolni Artura Skowronka? Szykujemy się na festiwal goli

Czy to ostatni mecz Artura Skowronka w roli trenera Wisły Kraków? Jeśli tak to nie zapowiada się na miłe pożegnanie. Górnik Zabrze idzie w tym sezonie jak burza. Dlatego jego starcie z cieniującą „Białą Gwiazdą” może być dla krakowian bolesne. Co stanie się dzisiaj na Śląsku? Typujemy, przewidujemy w TOTALbet.  Górnik Zabrze – Wisła Kraków […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Serie B to liga dla mnie. Już wcześniej lubiłem taktykę i włoskie przesuwanie

– Wydaje mi się, że ta liga jest pode mnie. Już wcześniej lubiłem bardzo taktykę, takie – powiedzmy – włoskie przesuwanie, dlatego te treningi będą z korzyścią dla mnie i jeszcze bardziej się rozwinę pod tym kątem – mówił Jakub Łabojko, świeżo po transferze do Brescii, na antenie WeszłoFM. Jak wyglądają jego pierwsze dni we […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

Przełamanie Warty czy koncert Szwocha? Jak zacznie się piątek w Ekstraklasie?

Piątek. Ekstraklasa. Warta Poznań i Wisła Płock na jednym boisku. Czy można sobie wyobrazić lepsze otwarcie weekendu? Też nam się wydaje, że nie. Ale możemy je trochę poprawić, jeśli trafimy kilka typów na to spotkanie. Sprawdziliśmy ofertę legalnego polskiego bukmachera eWinner i przygotowaliśmy dla was parę podpowiedzi. Żeby piątek z Ekstraklasą stał się jeszcze przyjemniejszy. […]
25.09.2020
Weszło Extra
25.09.2020

Nie widzę interesu Wisły w wywiadzie Kuby

– Nigdy nie mieliśmy super flow, to trzeba przyznać. Takie rzeczy się czuje. Miałem w Wiśle kilka porażek, ale to jest ta największa – nie udało mi się zbudować relacji z Kubą – mówi Piotr Obidziński o swoich stosunkach z Jakubem Błaszczykowskim, odnosząc się do jego wywiadu dla „Foot Trucka”, w którym padło kilka mocnych zarzutów […]
25.09.2020
Weszło
25.09.2020

„Odmówiłem Legii, bo jej juniorzy trenowali na jednym boisku, na dodatek sztucznym”

W piątkowej prasie m.in. analiza świetnej gry Górnika Zabrze, napięta sytuacja w Wiśle Kraków, historia trenera Warty Poznań Piotra Tworka, rozmowa z Marcinem Cebulą, kontrowersje przed meczem GKS Jastrzębie – Widzew i sylwetka Jakuba Kamińskiego, który wybrał Lecha Poznań kosztem Górnika Zabrze i Legii Warszawa. PRZEGLĄD SPORTOWY Nikt w lidze nie potrafi znaleźć antidotum na […]
25.09.2020
Weszło
24.09.2020

Bawarska maszyna się nie zatrzymuje. Bayern z Superpucharem Europy

Mają czego żałować piłkarze Sevilli po meczu o Superpuchar Europy. Bayern Monachium – zespół oczywiście lepszy, jeżeli oceniać pełen przebieg spotkania – był dzisiaj mimo wszystko do ukąszenia i miał całkiem sporo problemów w defensywie. Andaluzyjczykom zabrakło jednak skuteczności w kluczowych momentach, a Bayern takich błędów nie wybacza, o czym przekonał się już choćby Olympique […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Kristopher Vida. Piłkarz dyskretny jak Tesla w godzinach szczytu

Kristopher Vida. Taki piłkarz, kojarzycie? Jeśli nie, to żaden skandal, nawet to rozumiemy. Bo gość jest w Polsce od pół roku i tak naprawdę nie dał nam ani jednego powodu, żeby nie myśleć o nim, jak o meteorycie. Bardzo kosztownym nie tylko ze względu na to, że Piast Gliwice sporo za niego zapłacił. Także dlatego, […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Gra lepsza niż wynik. Piast wypunktowany w Kopenhadze

No cóż, można się było tego spodziewać: Piast Gliwice tegoroczną przygodę z pucharami kończy na meczu z FC Kopenhaga. Mimo to odczuwamy spory niedosyt. Jeśli ktoś spojrzy na suche 0:3, pomyśli sobie, że nie było tematu i Duńczycy naszego przedstawiciela zgnietli. A wcale tak to nie wyglądało.  Dotychczas obowiązywał w tym sezonie następujący podział: Piast […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Nowa miotła nie pozamiatała, ale awans zrobiła

Po meczu z Górnikiem Zabrze i generalnie po niemrawym początku sezonu dało się wyczuć, iż kibice Legii Warszawa obawiają się meczu z kosowską Dritą Gnjilane. Wystarczyło jednak mniej więcej pół godziny tego spotkania, byśmy przekonali się, że równie dobrze można było bać się małej myszy, która błąka się gdzieś po piwnicy. Zasługa nowego szkoleniowca, którym […]
24.09.2020
Bukmacherka
24.09.2020

Obstawianie zakładów dzięki Typerplus.pl będzie teraz dużo prostsze!

Dziś możesz już obstawić każdą dyscyplinę sportową w zakładach bukmacherskich. Nie ma znaczenia, czy jest to piłka nożna, koszykówka, tenis hokej czy któraś z mniej popularnych, jak golf, pesapallo lub krykiet. Coraz większa liczba ludzi decyduje się na urozmaicenie widowiska sportowego poprzez obstawianie go online. To pozwala na przeżywanie jeszcze większych emocji w trakcie meczu. […]
24.09.2020