post
Avatar

Opublikowane 11.08.2020 14:49 przez

Samuel Szczygielski

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I między innymi o tym rozmawiali z trenerem Tworkiem. Kiedy awans stał się realnym celem? Kiedy powiedział o tym w szatni, by nie wystawić się na śmieszność? Kto daje drużynie poczucie bycia dominatorem? Który mecz kosztował Piotra Tworka najwięcej nerwów? Jak będzie reagował na krytykę redaktora Łukasza Trałki? Co musiał zdziałać dyrektor sportowy Graf, by ściągnąć do zespołu Mateusza Czyżyckiego z Odry Opole i skąd pomysł na Konrada Handzlika? I wreszcie – dlaczego Warta utrzyma się w Ekstraklasie? Zapraszamy na opowieść zwycięskiego trenera Tworka.

Zacznijmy od tego poprzedniego sezonu. Który mecz był dla pana tym, w który potrzebne było włożenie największego wysiłku emocjonalnego? Taki, po którym napięcie było zauważalne kilka dni przed samym spotkaniem.

Chyba nie mam większego wyboru, niż wybieranie z tych dwóch ostatnich meczów. Tak naprawdę mecze ligowe – które też niosły oczywiście ładunek emocjonalny – to były spotkania, gdzie wiedzieliśmy, że później będzie kolejny mecz, w którym będzie można się poprawić. Jak już było pewne, że nie awansujemy z dwóch pierwszych miejsc, to naszym celem stała się obrona trzeciej pozycji. Wiedzieliśmy, że zagwarantuje nam to rolę gospodarza w barażach. Być może trochę podobnym meczem do tych dwóch ostatnich był ten rozegrany w Chojnicach. Tam musieliśmy wygrać. Nie ukrywam, że zarówno pierwszy, jak i drugi mecz barażowy, to były spotkania o zupełnie innym ciężarze gatunkowym. Wiedzieliśmy, że przegrany odpada, a zwycięzca bierze wszystko.

Który z tych meczów był trudniejszy?

Drugi. Zdecydowanie drugi. Po meczu ciężko byłoby mi sobie to wszystko wyobrazić, gdyby się nie udało awansować. Przy sytuacji, gdzie jesteśmy gospodarzami, gdzie nasi fani nas wspierają. To był ogromny wysiłek. Gdyby nam nie wyszło, ból byłby duży. Ciężko mi wyobrazić sobie, jak czuli się piłkarze i trenerzy Radomiaka. Wiemy, że w sporcie jedni wygrywają, a drudzy przegrywają. Wielki szacunek dla rywala, musi teraz się podnieść. Nie jest to łatwe, ale na pewno będzie budujące dla nich na kolejny sezon.

Pewnie po tym meczu dostał pan sporo SMS-ów z gratulacjami. Po którym spotkaniu w tym sezonie takich gratulacji było najmniej? Jaki był najbardziej przygnębiający mecz?

Porażka jest sierotą. Awansować do Ekstraklasy to jest osiągnięcie, którego dużo osób gratuluje. Choć po porażkach w sezonie raczej nie było takich sygnałów negatywnych. Zwycięstwo okej, porażka okej. Pracujemy dalej.

W którym momencie poczuliście, że można myśleć o awansie?

To był nasz drugi sezon. Nie jesteśmy w tej lidze długo. Warta raz spada, raz awansuje do I.ligi, ale nie gra w niej cyklicznie. Początek sezonu był zły. Po sparingach, których większość graliśmy z drużynami pierwszoligowymi i ekstraklasowymi, mecze wyglądały dobrze. Kilka nawet wygraliśmy. Mamy w pamięci te starcia. Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin. Wygraliśmy mecz, który kończył przygotowania – przeciwko Podbeskidziu. Można było mieć dozę prawdopodobieństwa, że w lidze nie będzie źle. W Pierwszym meczu, ze Stalą – nie mogliśmy wymienić dwóch, trzech podań. Wiadomo, że w sparingach gra się bez takiej presji, gra się zupełnie inaczej – na luzie. Mecz o stawkę to zupełnie inny kaliber dla zawodników. Stal Mielec nie dała nam wielkich możliwości do pokazania się z dobrej strony.

Idźmy dalej – Po ciężkich bojach z Bełchatowem, gdzie Adrian Lis obronił karnego, wygraliśmy 1:0. Trudny mecz mieliśmy z Radomiakiem. Wykorzystaliśmy dwie sytuacje, choć Radomiak miał sporo okazji. Wiedzieliśmy, że wyjazdowe zwycięstwo byłoby dla nas bardzo ważne. W szatni powtarzaliśmy sobie, że nie możemy grać o utrzymanie, bo spadniemy. Trzeba mierzyć wysoko, żeby myśleć o spokojnym utrzymaniu. Powiedziałem szczerze zawodnikom, że gramy o awans. Pojawiały się uśmieszki, ale po meczach, które wygrywaliśmy, zespół nabierał pewności i patrzył, w którą stronę zmierza. Po ostatnim meczu jesienią z Wigrami Suwałki, kiedy awansowaliśmy na 1.miejsce, oficjalnie przyjęliśmy stanowisko, że walczymy o awans.

Kiedy pan się zorientował, że do drużyny trzeba powiedzieć taką deklarację, że gracie o awans?

Oczywiście, że można mówić różne słowa, teraz jak już jest po fakcie. W czerwcu 2019 Zespół był w fazie budowy, a na pierwszy obóz w Jarocinie zabraliśmy tylko 14 zawodników. Mówienie wtedy o awansie byłoby szaleństwem. Zespół mógłby wtedy pomyśleć , że trener gdzieś buja w obłokach. Kiedy po czasie zauważyliśmy, że drużyna dobrze wygląda piłkarsko, w pressingu, kiedy wszystko  układa się pod nasze dyktando, a rywal jest bezradny, wiedzieliśmy, że to jest ten moment. Czuje się, że zespół dobrze funkcjonuje, a jeśli udaje się podtrzymać dobrą dyspozycję na dłużej, to pojawiają się myśli, że można, a nawet trzeba zaatakować Ekstraklasę.

Mam wrażenie, że wam bardzo pomogła świetna forma Janickiego na przełomie sierpnia i września. Czemu ten chłopak później przygasł, może nie z gry, ale w liczbach?

Bardzo trudne, ale i bardzo ciekawe pytanie. Pierwsze te nasze miesiące były takim nowym bodźcem. Nowa forma treningu. To, co dla mnie było najważniejsze to praca u podstaw z zespołem. Praca z tygodnia na tydzień, z meczu na mecz. Robiliśmy dużo indywidualnych treningów z konkretnymi piłkarzami. Gracjan, Robert, boczni pomocnicy, obrońcy…

Przerwę panu. Pamiętam jak w Legii w trakcie kadencji Henninga Berga był trener, który pracował z piłkarzami indywidualnie, Polak Kazimierz Sokołowski. Dobierał im małe grupki, zajmował się tym. U was ten sztab jest jednak mały…

Nauczyłem się u Leszka Ojrzyńskiego, że w klubie nie ma stałych godzin pracy. My trenerzy pracujemy od 8 do momentu, aż zostanie zrobiona robota. Sztab jesienią liczył trzy osoby. Byłem ja, Adaś Szała, Dominik Kubiak. W styczniu doszedł analityk Patryk Czubak. To jest nasza praca, zostawaliśmy i pracowaliśmy. Trening musiał pomóc temu zespołowi. Najważniejsze by zespół czerpał z tego korzyści. W okresie wiosennym graliśmy co 2-3 dni. Rytm pracy: mecz-regeneracja, mecz-regeneracja stał się normalnością. Wiem, że nasz zespół wymaga takiej codziennej rzetelnej pracy. Brakowało po prostu czasu na doskonalenie umiejętności. Tutaj gdzieś upatrywałbym przyczyn tej troszkę słabszej formy.

Mówiliśmy o tej pewności siebie. Wspomina pan, że zespół wiedział, że stłamsi rywala, że ma swoją wartość i dobrze się czuje. Moim zdaniem sztab to jedno, ale drugie to piłkarze. Nie pytam o najlepszych piłkarzy na boisku, ale o takich liderów, którzy utrzymywali tę pewność.

Nie mamy jednostki, która wyjdzie na mecz i przesądzi o zwycięstwie. Mamy zespół. Jak drużyna ryknie w szatni przed wyjściem na boisko, to człowieka przechodzą ciarki. Czujemy wtedy przed gwizdkiem, że powinno być dobrze. Przypominam sobie mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Przegrywaliśmy 0:3, a było blisko, żebyśmy wyciągnęli to spotkanie na 3:3. Mieliśmy praktycznie na wyciągnięcie ręki ten remis. W rundzie wiosennej, kiedy przeciwnik dobrze bronił i nas wybijał z rytmu, było inaczej. Zwłaszcza jeśli pierwsi straciliśmy bramkę. Wtedy wiara w zwycięstwo nie była aż tak widoczna. Brakowało pewności w ofensywie, spokoju w defensywie. To pokazuje, że cały czas mamy swoje rezerwy. Łatwiej gra się wtedy, kiedy drużynie idzie i wygrywa mecze, ale wtedy kiedy nie zwycięża, też musi wrócić na zwycięskie tory.

Co zrobić, żeby nie stać się ŁKS-em tego nowego sezonu? Początek w Ekstraklasie mieli bardzo dobry, a później jednak okazało się, że nie da się grać tak, jak w 1.lidze.

Przypominam sobie sparing z ŁKS-em, przegraliśmy ten mecz gładko 0:3. Pirulo, Ramirez, Sekulski, Łukasz Piątek – świetni zawodnicy. W takiej swobodnej rozmowie mówiliśmy, że ten zespół będzie mocny i będzie się dobrze prezentował, choć na początku zremisowali z Lechią Gdańsk. Co zrobić? Na pewno bardzo trudne pytanie. Chyba to pytanie bardziej do ŁKS-u. Oni pewnie zdiagnozowali przyczynę, dlaczego się finalnie nie udało. My musimy też wyciągać wnioski, obserwując inne zespoły. W naszym przypadku trzeba będzie umieć reagować na niepowodzenia. Porażka nie może stać się nawykiem. My też będziemy wprowadzać pomysł na grę na te pierwsze mecze w Ekstraklasie. Ekstraklasa nie wybacza błędów, to jest inna gra niż w 1.lidze. Nie możemy być jak ćmy, które lecą do światła, wiedząc, że się sparzą. Musimy być elastyczni. Nawet dobre spotkanie nie może nas uśpić. Wiemy, że tak będzie, więc będziemy na to uważać.

Poziom jest inny, ale inna jest też presja. Podczas baraży ta otoczka była zauważalna. Co pan zrobi jeśli obejrzy pan program o Ekstraklasie i w Kanale Sportowym magazynie ligowym usłyszy krytykę od redaktora Trałki?

(śmiech) Wezmę go na rozmowę! Sam go najpierw ocenię, a potem będzie mówić o nas. To jest delikatna sprawa. Krytyka jest, była i będzie. Wielu Trenerów Mentorów jak np. pan Strejlau potrafi wytykać błędy, ale w taki sposób, że motywuje do pracy. Zwycięstwa mogą uśpić czujność. Musimy na samym początku przyjąć, że krytyka będzie nam towarzyszyć i umieć z nią funkcjonować. Łukasz, jako prowadzący będzie oceniał swoich rywali, kolegów z zespołu. To jest trudny temat pod względem etycznym.

Na pewno dobrze, że jest bardziej moderującym tę dyskusję, ma trochę łatwiej. Wracając do sportu, to zaskakujące są te transfery. Potraficie szukać. Wyciągnięcie Mateusza Czyżyckiego z Odry Opole to chyba duża sztuka.

Na pewno Mateusz wyróżniał się na poziomie 1.ligi. My nie będziemy potentatem na rynku transferowym. Wiemy to my, jako klub. Cała sztuka musi polegać na tym, że dany zawodnik, wybierając Wartę Poznań, musi wiedzieć, że jesteśmy nim naprawdę zainteresowani. Trzeba się przygotowywać czasowo. Wcześniejsze zainteresowanie zawodnikiem może być decydujące w kwestii wyboru klubu, a Sam zawodnik czuje, że w takim miejscu może zrealizować swoje cele.

Niech pan na koniec dokończy zdanie: „Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy i z niej nie spadnie, bo…”

Warta Poznań to swojska banda, która będzie walczyła do samego końca. Ewentualne braki nadrobimy charakterem!

ROZMAWIAŁ SAMUEL SZCZYGIELSKI

Fot. 400mm.pl

Samuel Szczygielski

Opublikowane 11.08.2020 14:49 przez

Samuel Szczygielski

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
28.06.2020

“Rozpłakałem się w szatni. Jak już ma coś do mnie, to niech wyzywa mnie, a nie moją mamę, która walczy z rakiem”

Trash-talk to stały element piłki. Darcie się do ucha przy rzucie rożnym, śmianie się z przyrodzenia, obrażanie od najgorszych jest – jakkolwiek to brzmi – boiskową normą. Ale istnieją granice. Każdy wie, co wydarzyło się w Berlinie w 2006 roku. Co Marco Materazzi powiedział do Zinedine Zidane’a i jaki odwet zastosował Zizou. Bo jest jedna, […]
28.06.2020
Weszło
19.05.2020

Leci z Polski do Bredy, lecę z Bredy do Polski…

Tym razem patrząc w przyszłość udaliśmy się do… Niepołomic. A to dlatego, że w Puszczy występującej na zapleczu Ekstraklasy gra wypożyczony z holenderskiego NAC Breda Karol Niemczycki. Rocznik 1999, a historii do opowiadania już co niemiara, o czym zaraz się przekonacie. Debiut w Eredivisie już odhaczony, ale kolejne ciekawe wyzwania przed bohaterem naszego cyklu. A […]
19.05.2020
Weszło
15.05.2020

“Nie szukamy trenera, GKS Tychy będzie prowadził Ryszard Komornicki”

Leszek Bartnicki jako prezes GKS-u Tychy stanął przed poważnym wyzwaniem w dobie pandemii. Czy w czasie przerwy od rozgrywek jest sens szukać nowego trenera, czy jednak dyrektor sportowy Ryszard Komornicki powinien pociągnąć ten wózek do końca sezonu? Jak wyglądały testy na koronawirusa w pierwszej lidze od kulis? Kiedy wróci granie? O co zawalczą w Tychach […]
15.05.2020
Weszło
10.05.2020

Sport stanął, ale doping nie śpi

Jako redakcja Weszło mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z Witoldem Bańką, prezydentem WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Temat dopingu jest niszowy, gdy nic się nie dzieje lub gdy… wydaje się, że nic się nie dzieje. A wystarczy jeden przykład piłkarza czy innego sportowca złapanego na dopingu i żyje tym całe środowisko. Chociażby jak było to […]
10.05.2020
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poznaniak
Poznaniak
8 miesięcy temu

No proszę, na Weszło Warta już bardziej medialna od innego zespołu z Poznania.

Napoleon
Napoleon
8 miesięcy temu

Tworek stworek z Tworek ?

Cerber
Cerber
8 miesięcy temu

Czy ten człowiek odpowiedział na chociaż jedno pytanie?
Ciągle nie wiem, który z ligowych meczów był najgorszy ani jak nazywają się ci, którzy w trudnym momencie pociągnęli drużynę. No kompletnie nic!

Rrr1910
Rrr1910
8 miesięcy temu

Trzy gole dzięki VAR ! Po Widzewie drugi brzydki awans! Sam Stanowski do tej pory mówi że gdyby nie karny z dupy to Radomiak mógł wygrać bo bramka wisiała w powietrzu ! Sędzia widział co się dzieję i tylko czekał na okazję!! Warta puchar,banery,serpetyny przygotowane! Jak by było pewni awansu! Rudy pociągnął was za uszy !

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  Rrr1910

Gdyby nie karny to Radomiak mógł wygrać. Bujda na resorach – gdyby Warta nie atakowała to nie dostałaby karnego.
Przypominam że Radomiak finalne nie strzelił bramki – ciężko wygrać bez goli:)

Mer
Mer
8 miesięcy temu
Reply to  Rrr1910

A chytra baba z Radomia też to potwierdza?

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021