post
Avatar

Opublikowane 11.08.2020 14:49 przez

Samuel Szczygielski

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I między innymi o tym rozmawiali z trenerem Tworkiem. Kiedy awans stał się realnym celem? Kiedy powiedział o tym w szatni, by nie wystawić się na śmieszność? Kto daje drużynie poczucie bycia dominatorem? Który mecz kosztował Piotra Tworka najwięcej nerwów? Jak będzie reagował na krytykę redaktora Łukasza Trałki? Co musiał zdziałać dyrektor sportowy Graf, by ściągnąć do zespołu Mateusza Czyżyckiego z Odry Opole i skąd pomysł na Konrada Handzlika? I wreszcie – dlaczego Warta utrzyma się w Ekstraklasie? Zapraszamy na opowieść zwycięskiego trenera Tworka.

Zacznijmy od tego poprzedniego sezonu. Który mecz był dla pana tym, w który potrzebne było włożenie największego wysiłku emocjonalnego? Taki, po którym napięcie było zauważalne kilka dni przed samym spotkaniem.

Chyba nie mam większego wyboru, niż wybieranie z tych dwóch ostatnich meczów. Tak naprawdę mecze ligowe – które też niosły oczywiście ładunek emocjonalny – to były spotkania, gdzie wiedzieliśmy, że później będzie kolejny mecz, w którym będzie można się poprawić. Jak już było pewne, że nie awansujemy z dwóch pierwszych miejsc, to naszym celem stała się obrona trzeciej pozycji. Wiedzieliśmy, że zagwarantuje nam to rolę gospodarza w barażach. Być może trochę podobnym meczem do tych dwóch ostatnich był ten rozegrany w Chojnicach. Tam musieliśmy wygrać. Nie ukrywam, że zarówno pierwszy, jak i drugi mecz barażowy, to były spotkania o zupełnie innym ciężarze gatunkowym. Wiedzieliśmy, że przegrany odpada, a zwycięzca bierze wszystko.

Który z tych meczów był trudniejszy?

Drugi. Zdecydowanie drugi. Po meczu ciężko byłoby mi sobie to wszystko wyobrazić, gdyby się nie udało awansować. Przy sytuacji, gdzie jesteśmy gospodarzami, gdzie nasi fani nas wspierają. To był ogromny wysiłek. Gdyby nam nie wyszło, ból byłby duży. Ciężko mi wyobrazić sobie, jak czuli się piłkarze i trenerzy Radomiaka. Wiemy, że w sporcie jedni wygrywają, a drudzy przegrywają. Wielki szacunek dla rywala, musi teraz się podnieść. Nie jest to łatwe, ale na pewno będzie budujące dla nich na kolejny sezon.

Pewnie po tym meczu dostał pan sporo SMS-ów z gratulacjami. Po którym spotkaniu w tym sezonie takich gratulacji było najmniej? Jaki był najbardziej przygnębiający mecz?

Porażka jest sierotą. Awansować do Ekstraklasy to jest osiągnięcie, którego dużo osób gratuluje. Choć po porażkach w sezonie raczej nie było takich sygnałów negatywnych. Zwycięstwo okej, porażka okej. Pracujemy dalej.

W którym momencie poczuliście, że można myśleć o awansie?

To był nasz drugi sezon. Nie jesteśmy w tej lidze długo. Warta raz spada, raz awansuje do I.ligi, ale nie gra w niej cyklicznie. Początek sezonu był zły. Po sparingach, których większość graliśmy z drużynami pierwszoligowymi i ekstraklasowymi, mecze wyglądały dobrze. Kilka nawet wygraliśmy. Mamy w pamięci te starcia. Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin. Wygraliśmy mecz, który kończył przygotowania – przeciwko Podbeskidziu. Można było mieć dozę prawdopodobieństwa, że w lidze nie będzie źle. W Pierwszym meczu, ze Stalą – nie mogliśmy wymienić dwóch, trzech podań. Wiadomo, że w sparingach gra się bez takiej presji, gra się zupełnie inaczej – na luzie. Mecz o stawkę to zupełnie inny kaliber dla zawodników. Stal Mielec nie dała nam wielkich możliwości do pokazania się z dobrej strony.

Idźmy dalej – Po ciężkich bojach z Bełchatowem, gdzie Adrian Lis obronił karnego, wygraliśmy 1:0. Trudny mecz mieliśmy z Radomiakiem. Wykorzystaliśmy dwie sytuacje, choć Radomiak miał sporo okazji. Wiedzieliśmy, że wyjazdowe zwycięstwo byłoby dla nas bardzo ważne. W szatni powtarzaliśmy sobie, że nie możemy grać o utrzymanie, bo spadniemy. Trzeba mierzyć wysoko, żeby myśleć o spokojnym utrzymaniu. Powiedziałem szczerze zawodnikom, że gramy o awans. Pojawiały się uśmieszki, ale po meczach, które wygrywaliśmy, zespół nabierał pewności i patrzył, w którą stronę zmierza. Po ostatnim meczu jesienią z Wigrami Suwałki, kiedy awansowaliśmy na 1.miejsce, oficjalnie przyjęliśmy stanowisko, że walczymy o awans.

Kiedy pan się zorientował, że do drużyny trzeba powiedzieć taką deklarację, że gracie o awans?

Oczywiście, że można mówić różne słowa, teraz jak już jest po fakcie. W czerwcu 2019 Zespół był w fazie budowy, a na pierwszy obóz w Jarocinie zabraliśmy tylko 14 zawodników. Mówienie wtedy o awansie byłoby szaleństwem. Zespół mógłby wtedy pomyśleć , że trener gdzieś buja w obłokach. Kiedy po czasie zauważyliśmy, że drużyna dobrze wygląda piłkarsko, w pressingu, kiedy wszystko  układa się pod nasze dyktando, a rywal jest bezradny, wiedzieliśmy, że to jest ten moment. Czuje się, że zespół dobrze funkcjonuje, a jeśli udaje się podtrzymać dobrą dyspozycję na dłużej, to pojawiają się myśli, że można, a nawet trzeba zaatakować Ekstraklasę.

Mam wrażenie, że wam bardzo pomogła świetna forma Janickiego na przełomie sierpnia i września. Czemu ten chłopak później przygasł, może nie z gry, ale w liczbach?

Bardzo trudne, ale i bardzo ciekawe pytanie. Pierwsze te nasze miesiące były takim nowym bodźcem. Nowa forma treningu. To, co dla mnie było najważniejsze to praca u podstaw z zespołem. Praca z tygodnia na tydzień, z meczu na mecz. Robiliśmy dużo indywidualnych treningów z konkretnymi piłkarzami. Gracjan, Robert, boczni pomocnicy, obrońcy…

Przerwę panu. Pamiętam jak w Legii w trakcie kadencji Henninga Berga był trener, który pracował z piłkarzami indywidualnie, Polak Kazimierz Sokołowski. Dobierał im małe grupki, zajmował się tym. U was ten sztab jest jednak mały…

Nauczyłem się u Leszka Ojrzyńskiego, że w klubie nie ma stałych godzin pracy. My trenerzy pracujemy od 8 do momentu, aż zostanie zrobiona robota. Sztab jesienią liczył trzy osoby. Byłem ja, Adaś Szała, Dominik Kubiak. W styczniu doszedł analityk Patryk Czubak. To jest nasza praca, zostawaliśmy i pracowaliśmy. Trening musiał pomóc temu zespołowi. Najważniejsze by zespół czerpał z tego korzyści. W okresie wiosennym graliśmy co 2-3 dni. Rytm pracy: mecz-regeneracja, mecz-regeneracja stał się normalnością. Wiem, że nasz zespół wymaga takiej codziennej rzetelnej pracy. Brakowało po prostu czasu na doskonalenie umiejętności. Tutaj gdzieś upatrywałbym przyczyn tej troszkę słabszej formy.

Mówiliśmy o tej pewności siebie. Wspomina pan, że zespół wiedział, że stłamsi rywala, że ma swoją wartość i dobrze się czuje. Moim zdaniem sztab to jedno, ale drugie to piłkarze. Nie pytam o najlepszych piłkarzy na boisku, ale o takich liderów, którzy utrzymywali tę pewność.

Nie mamy jednostki, która wyjdzie na mecz i przesądzi o zwycięstwie. Mamy zespół. Jak drużyna ryknie w szatni przed wyjściem na boisko, to człowieka przechodzą ciarki. Czujemy wtedy przed gwizdkiem, że powinno być dobrze. Przypominam sobie mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Przegrywaliśmy 0:3, a było blisko, żebyśmy wyciągnęli to spotkanie na 3:3. Mieliśmy praktycznie na wyciągnięcie ręki ten remis. W rundzie wiosennej, kiedy przeciwnik dobrze bronił i nas wybijał z rytmu, było inaczej. Zwłaszcza jeśli pierwsi straciliśmy bramkę. Wtedy wiara w zwycięstwo nie była aż tak widoczna. Brakowało pewności w ofensywie, spokoju w defensywie. To pokazuje, że cały czas mamy swoje rezerwy. Łatwiej gra się wtedy, kiedy drużynie idzie i wygrywa mecze, ale wtedy kiedy nie zwycięża, też musi wrócić na zwycięskie tory.

Co zrobić, żeby nie stać się ŁKS-em tego nowego sezonu? Początek w Ekstraklasie mieli bardzo dobry, a później jednak okazało się, że nie da się grać tak, jak w 1.lidze.

Przypominam sobie sparing z ŁKS-em, przegraliśmy ten mecz gładko 0:3. Pirulo, Ramirez, Sekulski, Łukasz Piątek – świetni zawodnicy. W takiej swobodnej rozmowie mówiliśmy, że ten zespół będzie mocny i będzie się dobrze prezentował, choć na początku zremisowali z Lechią Gdańsk. Co zrobić? Na pewno bardzo trudne pytanie. Chyba to pytanie bardziej do ŁKS-u. Oni pewnie zdiagnozowali przyczynę, dlaczego się finalnie nie udało. My musimy też wyciągać wnioski, obserwując inne zespoły. W naszym przypadku trzeba będzie umieć reagować na niepowodzenia. Porażka nie może stać się nawykiem. My też będziemy wprowadzać pomysł na grę na te pierwsze mecze w Ekstraklasie. Ekstraklasa nie wybacza błędów, to jest inna gra niż w 1.lidze. Nie możemy być jak ćmy, które lecą do światła, wiedząc, że się sparzą. Musimy być elastyczni. Nawet dobre spotkanie nie może nas uśpić. Wiemy, że tak będzie, więc będziemy na to uważać.

Poziom jest inny, ale inna jest też presja. Podczas baraży ta otoczka była zauważalna. Co pan zrobi jeśli obejrzy pan program o Ekstraklasie i w Kanale Sportowym magazynie ligowym usłyszy krytykę od redaktora Trałki?

(śmiech) Wezmę go na rozmowę! Sam go najpierw ocenię, a potem będzie mówić o nas. To jest delikatna sprawa. Krytyka jest, była i będzie. Wielu Trenerów Mentorów jak np. pan Strejlau potrafi wytykać błędy, ale w taki sposób, że motywuje do pracy. Zwycięstwa mogą uśpić czujność. Musimy na samym początku przyjąć, że krytyka będzie nam towarzyszyć i umieć z nią funkcjonować. Łukasz, jako prowadzący będzie oceniał swoich rywali, kolegów z zespołu. To jest trudny temat pod względem etycznym.

Na pewno dobrze, że jest bardziej moderującym tę dyskusję, ma trochę łatwiej. Wracając do sportu, to zaskakujące są te transfery. Potraficie szukać. Wyciągnięcie Mateusza Czyżyckiego z Odry Opole to chyba duża sztuka.

Na pewno Mateusz wyróżniał się na poziomie 1.ligi. My nie będziemy potentatem na rynku transferowym. Wiemy to my, jako klub. Cała sztuka musi polegać na tym, że dany zawodnik, wybierając Wartę Poznań, musi wiedzieć, że jesteśmy nim naprawdę zainteresowani. Trzeba się przygotowywać czasowo. Wcześniejsze zainteresowanie zawodnikiem może być decydujące w kwestii wyboru klubu, a Sam zawodnik czuje, że w takim miejscu może zrealizować swoje cele.

Niech pan na koniec dokończy zdanie: „Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy i z niej nie spadnie, bo…”

Warta Poznań to swojska banda, która będzie walczyła do samego końca. Ewentualne braki nadrobimy charakterem!

ROZMAWIAŁ SAMUEL SZCZYGIELSKI

Fot. 400mm.pl

Samuel Szczygielski

Opublikowane 11.08.2020 14:49 przez

Samuel Szczygielski

WeszłoTV
17.04.2021

STAN FUTBOLU. Startujemy o 11:15!

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Stan Futbolu. Dzisiaj startujemy o 11:15! Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Wojciech Kowalczyk, Piotr Włodarczyk, Maciej Wąsowski i Mateusz Rokuszewski. 
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Komu (ewentualnie) puchary? Dwugłos przed Lechia – Piast

Mecz Lechii z Piastem może zdecydować, kto zajmie czwarte miejsce na koniec sezonu i wówczas – ewentualnie, przy triumfie Rakowa w Pucharze Polski – zagra w pucharach. No, w eliminacjach, pewnie jeden-dwa dwumecze, ale zawsze. Jest to jakiś hit tej kolejki. Zapraszamy na dwugłos przed spotkaniem. A konkretnie zapraszają Przemek Michalak i Paweł Paczul. Paczul […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Powrót Brown Forbesa, Warta wciąż z marzeniem o pucharach

Jesienny mecz z Wartą Poznań był dla Wisły jednym z najgorszych, pieczętujących los Skowronka. Dzisiaj Hyballa nie ponosi takiego ryzyka, ale Tworek nie ma przed jego gegenpressingiem żadnych obaw. Przekonuje, że ma na to pomysł. W Wiśle wreszcie zagrają z napastnikiem, nieskutecznym, ale jednak trafiającym cokolwiek, natomiast Warta wciąż ma o co grać, bo jakkolwiek […]
17.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
28.06.2020

“Rozpłakałem się w szatni. Jak już ma coś do mnie, to niech wyzywa mnie, a nie moją mamę, która walczy z rakiem”

Trash-talk to stały element piłki. Darcie się do ucha przy rzucie rożnym, śmianie się z przyrodzenia, obrażanie od najgorszych jest – jakkolwiek to brzmi – boiskową normą. Ale istnieją granice. Każdy wie, co wydarzyło się w Berlinie w 2006 roku. Co Marco Materazzi powiedział do Zinedine Zidane’a i jaki odwet zastosował Zizou. Bo jest jedna, […]
28.06.2020
Weszło
19.05.2020

Leci z Polski do Bredy, lecę z Bredy do Polski…

Tym razem patrząc w przyszłość udaliśmy się do… Niepołomic. A to dlatego, że w Puszczy występującej na zapleczu Ekstraklasy gra wypożyczony z holenderskiego NAC Breda Karol Niemczycki. Rocznik 1999, a historii do opowiadania już co niemiara, o czym zaraz się przekonacie. Debiut w Eredivisie już odhaczony, ale kolejne ciekawe wyzwania przed bohaterem naszego cyklu. A […]
19.05.2020
Weszło
15.05.2020

“Nie szukamy trenera, GKS Tychy będzie prowadził Ryszard Komornicki”

Leszek Bartnicki jako prezes GKS-u Tychy stanął przed poważnym wyzwaniem w dobie pandemii. Czy w czasie przerwy od rozgrywek jest sens szukać nowego trenera, czy jednak dyrektor sportowy Ryszard Komornicki powinien pociągnąć ten wózek do końca sezonu? Jak wyglądały testy na koronawirusa w pierwszej lidze od kulis? Kiedy wróci granie? O co zawalczą w Tychach […]
15.05.2020
Weszło
10.05.2020

Sport stanął, ale doping nie śpi

Jako redakcja Weszło mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z Witoldem Bańką, prezydentem WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Temat dopingu jest niszowy, gdy nic się nie dzieje lub gdy… wydaje się, że nic się nie dzieje. A wystarczy jeden przykład piłkarza czy innego sportowca złapanego na dopingu i żyje tym całe środowisko. Chociażby jak było to […]
10.05.2020
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poznaniak
Poznaniak
8 miesięcy temu

No proszę, na Weszło Warta już bardziej medialna od innego zespołu z Poznania.

Napoleon
Napoleon
8 miesięcy temu

Tworek stworek z Tworek ?

Cerber
Cerber
8 miesięcy temu

Czy ten człowiek odpowiedział na chociaż jedno pytanie?
Ciągle nie wiem, który z ligowych meczów był najgorszy ani jak nazywają się ci, którzy w trudnym momencie pociągnęli drużynę. No kompletnie nic!

Rrr1910
Rrr1910
8 miesięcy temu

Trzy gole dzięki VAR ! Po Widzewie drugi brzydki awans! Sam Stanowski do tej pory mówi że gdyby nie karny z dupy to Radomiak mógł wygrać bo bramka wisiała w powietrzu ! Sędzia widział co się dzieję i tylko czekał na okazję!! Warta puchar,banery,serpetyny przygotowane! Jak by było pewni awansu! Rudy pociągnął was za uszy !

Kuba
Kuba
8 miesięcy temu
Reply to  Rrr1910

Gdyby nie karny to Radomiak mógł wygrać. Bujda na resorach – gdyby Warta nie atakowała to nie dostałaby karnego.
Przypominam że Radomiak finalne nie strzelił bramki – ciężko wygrać bez goli:)

Mer
Mer
8 miesięcy temu
Reply to  Rrr1910

A chytra baba z Radomia też to potwierdza?

Suche Info
17.04.2021

Ma 41 lat, nadal strzela i nie chce kończyć kariery. Radzewicz prowadzi KKS Kalisz do 1. ligi

Marcin Radzewicz udowadnia, że wiek to tylko liczba. Urodzony w 1980 roku zawodnik nadal regularnie gra na szczeblu centralnym. W tym sezonie drugiej ligi zebrał już blisko 1400 minut w barwach KKS-u Kalisz. Niedawno wpisał się na listę strzelców, co – z racji jego wieku – przykuło uwagę. Hmmmm… Kto był najstarszym zawodnikiem pola, który […]
17.04.2021
WeszłoTV
17.04.2021

STAN FUTBOLU. Startujemy o 11:15!

Zapraszamy na kolejny odcinek programu Stan Futbolu. Dzisiaj startujemy o 11:15! Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Wojciech Kowalczyk, Piotr Włodarczyk, Maciej Wąsowski i Mateusz Rokuszewski. 
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Piłkarz Genoi wyrwał się z biedy. “Raz nie było wody, innym razem światła”

Gianluca Scamacca ma 22 lata i gra w Genoi. Jest także reprezentantem Włoch do lat 21. W obecnym sezonie zwrócił na siebie uwagę większych klubów, strzelając dziewięć bramek w Serie A oraz Coppa Italia. W wywiadzie ze “Sportweekiem”, weekendowym dodatkiem “La Gazzetty dello Sport”, zawodnik opowiedział o swoim trudnym dzieciństwie. Scamacca dorastał na przedmieściach Rzymu, […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Komu (ewentualnie) puchary? Dwugłos przed Lechia – Piast

Mecz Lechii z Piastem może zdecydować, kto zajmie czwarte miejsce na koniec sezonu i wówczas – ewentualnie, przy triumfie Rakowa w Pucharze Polski – zagra w pucharach. No, w eliminacjach, pewnie jeden-dwa dwumecze, ale zawsze. Jest to jakiś hit tej kolejki. Zapraszamy na dwugłos przed spotkaniem. A konkretnie zapraszają Przemek Michalak i Paweł Paczul. Paczul […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Do 1000 osób na meczach Serie A od maja?

Włosi powoli szykują się na otwarcie stadionów. Niedawno informowaliśmy, że Stadio Olimpico podczas EURO zapełni się w 25%, co daje ok. 18000 widzów na każdym z czterech spotkań (trzy z nich to mecze włoskiej kadry). Teraz okazuje się, że fani piłki z Półwyspu Apenińskiego obejrzą także tamtejsze rozgrywki ligowe i pucharowe. Włoska agencja informacyjna “ANSA” […]
17.04.2021
Ekstraklasa
17.04.2021

Powrót Brown Forbesa, Warta wciąż z marzeniem o pucharach

Jesienny mecz z Wartą Poznań był dla Wisły jednym z najgorszych, pieczętujących los Skowronka. Dzisiaj Hyballa nie ponosi takiego ryzyka, ale Tworek nie ma przed jego gegenpressingiem żadnych obaw. Przekonuje, że ma na to pomysł. W Wiśle wreszcie zagrają z napastnikiem, nieskutecznym, ale jednak trafiającym cokolwiek, natomiast Warta wciąż ma o co grać, bo jakkolwiek […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Magiera: Byliśmy mniej konkretni. Górnik zawiesił wysoko poprzeczkę

Jacek Magiera nie zaznał jeszcze porażki w roli trenera Śląska Wrocław. Jego zespół zdołał odrobić straty i uratować remis z Górnikiem Zabrze. Po tym spotkaniu szkoleniowiec wrocławian chwalił rywala, ale także reakcję swojego zespołu. Przyznał jednak, że Śląsk nie zagrał tak, jak sobie wymarzył i trzeba było dokonać pewnych korekt, żeby wrócić do gry w […]
17.04.2021
Suche Info
17.04.2021

Pogoń chwilowo bez Zecha. “Musimy się szybko zregenerować”

Kosta Runjaić, trener Pogoni Szczecin, zabrał głos po spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Szkoleniowiec “Portowców” był zadowolony z postawy swojej drużyny, jednak teraz musi uporać się z kilkoma problemami. Przede wszystkim z brakiem Benedikta Zecha, który z powodu urazu nie zagra w najbliższych spotkaniach. – Będziemy musieli poradzić sobie bez Adriana Benedyczaka, który będzie pauzował za żółte […]
17.04.2021
Prasówka
17.04.2021

PRASA. Gumny: Intensywność w Bundeslidze i Ekstraklasie? Przepaść

Dzisiejsza prasa dostarcza nam sporo wieści z lig zagranicznych oraz Ekstraklasy. Mamy zapowiedzi debiutu Macieja Skorży, wywiad z Maciejem Żurawskim oraz szybki przegląd wiadomości z 1. i 2. ligi. Ciekawie wypada także wywiad z Robertem Gumnym, który opowiada o grze w Niemczech. I nie jest to opinia zbyt dobra dla polskiej ligi. – W Augsburgu […]
17.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Yaya Toure chce przeprosić Guardiolę za oskarżenia o rasizm

Przed laty Yaya Toure i Pep Guardiola nie mieli ze sobą po drodze w Manchesterze City. W końcu rozgoryczony reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej opuścił Etihad Stadium, a później sugerował w wywiadach, że szkoleniowiec “nie przepada za piłkarzami z Afryki”. Dziś na łamach Daily Mail były pomocnik The Citizens przyznał między wierszami, że nie był to […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Kolejna porażka klubu Jóźwiaka i Bielika

Fatalnie spisuje się ekipa Derby County w tym sezonie Championship. Tym razem “Barany” przegrały na wyjeździe 1:2 z Blackburn i są coraz bliżej ponownego osunięcia się do strefy spadkowej. Podopieczni Wayne’a Rooneya zaczęli starcie z Blackburn nieźle, bo prowadzili po 22 minutach gry, ale ostatecznie skończyli na tarczy. Kamil Jóźwiak znalazł się w wyjściowej jedenastce, […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Szczęsny do PSG, Paredes do Juve?

Mnożą się pogłoski o możliwych przenosinach Gianluigiego Donnarummy do Juventusu. A to oznacza, że w dominie transferowych spekulacji poruszone zostało także nazwisko Wojciecha Szczęsnego. Donnarumma miałby otrzymać od władz “Starej Damy” bajońskie wynagrodzenie, długą umowę i – co za tym idzie – niekwestionowany status bramkarza numer jeden w klubie. Szczęsny, który w ostatnim czasie popełnił […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Mamrot po porażce z Arką: – Zawodnicy muszą uwierzyć w siebie

ŁKS Łódź przegrał u siebie 1:2 z Arką Gdynia w meczu na szczycie 1. ligi. Smutku po końcowym gwizdku nie ukrywał Ireneusz Mamrot – obecnie trener łodzian, a do niedawna gdynian. – Na początku drugiej połowy Arka przejęła inicjatywę. Trudno to skomentować, bo wiemy w jakich okolicznościach straciliśmy gole. Przegraliśmy ważne spotkanie – narzekał Mamrot. […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Ramos jednak nie zakończy kariery w Realu?

Coraz więcej wskazuje na to, że sezon 2020/21 będzie ostatnim dla Sergio Ramosa w barwach Realu Madryt. Dziennikarze Cadena SER donoszą, że hiszpański stoper nie podpisze nowej umowy z “Królewskimi”. Ramos nie jest może wychowankiem Realu, ale niewątpliwie zapracował na status legendy madryckiego klubu. Ma obecnie na koncie 670 meczów w ekipie Los Blancos na […]
16.04.2021