post Avatar

Opublikowane 06.08.2020 19:08 przez

redakcja

– Pewnie można było to wszystko rozwiązać inaczej, ale zadajmy sobie dzisiaj pytanie, kiedy ostatnio mieliśmy robione testy? Sprawdziłem – 15 czerwca. Zawodnik, u którego stwierdzono koronawirusa nie ma nawet podwyższonej temperatury. Nie wiemy tak naprawdę, co się od 15 czerwca działo w naszym zespole – stwierdził Arkadiusz Bruliński, dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu oraz rzecznik prasowy Lechii Gdańsk, w audycji „Trójmiasto jest nasze” na antenie Weszło FM. Spisaliśmy fragmenty rozmowy. Tematem oczywiście wykryty przypadek koronawirusa w ekipie biało-zielonych.

Przede wszystkim – jak sytuacja zdrowotna z zakażonym piłkarzem?

Dobrze. Nie tylko sam zakażony piłkarz, ale wszystkie osoby przebywające w izolacji czują się dobrze. Nikt nie zgłasza objawów, które mogłyby świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Mamy nadzieję, że z dużej chmury mały deszcz.

Czy ciąg zdarzeń podczas waszego zgrupowania był sensowny? Piłkarze zaczęli treningi nie czekając na wyniki.

Testy były pierwszym elementem zgrupowania. Później był obiad, a po obiedzie mieliśmy otrzymać wyniki testów. Natomiast z przyczyn niezależnych od nas wyniki przyszły dopiero następnego dnia rano. Do tego czasu sztab zadecydował, że treningi będą w małych grupach. Odwołano grupowe spotkanie wszystkich zawodników. Trenerzy zrezygnowali z tego świadomie, bo nie znaliśmy wyników testów. W międzyczasie przestrzegaliśmy zasad bezpieczeństwa, więc mamy nadzieję, że skończy się na jednym wyniku dodatnim.

Ale wcześniej cała drużyna dotarła na zgrupowanie autokarem?

Nie, cała drużyna nie. Większość zawodników czy członków sztabu dotarła bezpośrednio do ośrodka, bo zjeżdżali się z różnych stron Polski czy też świata. To się w zdecydowany sposób rozproszyło.

Dlaczego nie zrobiliście tak jak Śląsk Wrocław, który zaczął trenować dopiero po otrzymaniu wyników?

Trzeba mieć z tyłu głowy, że to wszystko działo się szybko. Mam na myśli okres między zakończeniem sezonu a rozpoczęciem kolejnego. W naszym przypadku był to tak naprawdę tydzień. Liczył się dla nas każdy dzień regeneracji i później treningu. Inne rozwiązanie oznaczałoby krótsze urlopy. Musielibyśmy ściągnąć zawodników dzień wcześniej, a treningi zacząć dzień później. Pewnie można było to wszystko rozwiązać inaczej, ale zadajmy sobie dzisiaj pytanie, kiedy ostatnio mieliśmy robione testy? Sprawdziłem – 15 czerwca. Zawodnik, u którego stwierdzono koronawirusa nie ma nawet podwyższonej temperatury. Nie wiemy tak naprawdę, co się od 15 czerwca działo w naszym zespole. (…) Widać, że ta sytuacja zaskoczyła kilka osób i kilka klubów. Niektórzy obudzili się dopiero po naszym przypadku i przeprowadzili testy.

Wcześniej była Wisła Płock, mogliście na ich przypadku wyciągnąć wnioski. Tego chyba zabrakło?

Gdybyśmy uzyskali wyniki testów w założonym momencie, to wszystko byłoby po naszej myśli. Stało się inaczej, ale zadziałaliśmy na tyle odpowiedzialnie, na ile potrafiliśmy. Nie było grupowych odpraw, spotkań. Mogliśmy opóźnić ściąganie wszystkich w jedno miejsce. Polak mądry po szkodzie.

De facto straciliście więcej dni.

Tak, ale rozmawiałem ze sztabem trenerskim i podchodzimy do tego spokojnie. Graliśmy dłużej niż większość klubów Ekstraklasy. Ten tydzień, który musimy spędzić w domach wykorzystamy na dodatkową regenerację. Przy pierwszej fali COVID-19 radziliśmy sobie z dłuższą przerwą. Za tydzień – jak mamy nadzieję – spotkamy się już na boisku.

Wtedy pauzowali wszyscy, teraz start Ekstraklasy ma być niezagrożony. Czy Lechia nie będzie do tyłu względem konkurencji?

Jeszcze półtora tygodnia temu graliśmy finał Pucharu Polski. Wszystko jest do nadrobienia. Zwycięzcą będzie w tych warunkach ten, który się do nich najszybciej zaadaptuje.

Nie był paniki po tym pozytywnym wyniki? Kibice zauważyli, że zaczęliście kasować zdjęcia z pierwszego treningu.

Tak, rzeczywiście usunęliśmy – mogę spokojnie potwierdzić – kilka zdjęć. Nie chcę wchodzić w powody, dla których to zrobiliśmy. Nie chcieliśmy pokazywać zawodników, którzy potencjalnie mogli być wskazywani jako ci, którzy mogą być zarażeni. Chcieliśmy chronić zawodników na ile to możliwe.

Przecież kadra Lechii na obóz jest znana.

Tak, to była informacja oficjalna.

Nie ma więc chyba sensacji w tym, że na zdjęciach pojawił się Kubicki czy Maloca? To nie oznacza, że są chorzy.

Dokładnie. Dlatego nie będę wchodził w szczegóły. Taka była wspólna decyzja, zdecydowaliśmy się usunąć niektóre zdjęcia, żeby nie dawać powodu do domysłów. Mogę potwierdzić, że nie miało to głębszego podtekstu.

Trochę to naciągane, szczerze panu powiem.

Mogę to zrozumieć, że to tłumaczenie nie do końca odpowiada na pytanie, ale mówię otwarcie – nie chcę opowiadać o szczegółach. Nie trzeba wszystkim pokazywać, jak się robi parówki. To są wewnętrzne sprawy klubu. Chcieliśmy zminimalizować ryzyko domysłów.

Postronny kibic może pomyśleć, że spanikowaliście.

Nie było paniki. Nie mamy nic do ukrycia. W każdym z klubów informacja, że któryś zawodnik ma wynik pozytywny na obecność koronawirusa jest sytuacją kryzysową. Wtedy działa się zdecydowanie. Podejmuje się decyzje szybko. One czasami mogą być inne, niż by wyglądały w trybie normalnym, ale jestem daleki od tego, by mówić o panice.

Mówi pan, że Lechia ostatnio była testowana dwa miesiące temu. Żyjemy w fikcji?

Wzrost liczby zachorowań nie jest przypadkiem. Jeżdżąc po Polsce zauważyłem, że przyzwyczailiśmy się do koronawirusa. Większość z nas traktuje tę sytuację jak coś, czemu nie da się przeciwdziałać. Zapomniano o wytycznych. Maseczkach, dystansie społecznym. W lidze też trochę było tak, że na początku te obostrzenia były bardzo rygorystyczne i one zostały utrzymane. Trochę nas uśpiło, że nie doszło do żadnego przypadku zachorowania. Dla wszystkich ta sytuacja jest wciąż nowa. Jest wiele rzeczy, które robimy po raz pierwszy. Musimy uczyć się na błędach i jak najszybciej wyciągać wnioski.

Zastanawiacie się nad opcją przełożenia meczu, jeśli zakażeń będzie dużo?

Gdyby się okazało, że zakażona jest większa liczba zawodników, to będziemy musieli opracować plan B. Według mojej wiedzy – do rozegrania meczu jest koniecznych trzynastu zawodników. My mamy po kogo sięgać. Mamy drużynę rezerw, akademię. Jest kim uzupełnić skład. Mam nadzieję, że nie będzie problemu.

rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Opublikowane 06.08.2020 19:08 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 9
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janusz
janusz

zażenowanie ogarnia bierze jak się czyta ten bełkot/wypowiedz – dyrektora Biura Komunikacji i Marketingu oraz rzecznika prasowego Lechii Gdańsk .
Albo ten gościu z lechici nie przykładał się do nauki albo ma innych za durni.
A już cytat o parówkach jest….
Bycie w Lechii to jednak jest stan umysłu…
Wszyscy – poczynając od Mandziary kończąc na trenerze.Czekam z niecierpliwością na inauguracje ekstraklasy.
Czy trener Stokowiec będzie miał rudą czuprynę, czy blondyno/szatynem z rudym zarostem.A w następnej kolejce???

Grzegorz
Grzegorz

Janusz, spierdalaj.

Olala
Olala

„Dlaczego nie zrobiliście tak jak Śląsk Wrocław, który zaczął trenować dopiero po otrzymaniu wyników?
Trzeba mieć z tyłu głowy, że to wszystko działo się szybko. „…
Od morza powiało grozą. Może tak testy na inteligencję.?

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

Bardziej mi się podoba to: ” Liczył się dla nas każdy dzień regeneracji i później treningu.”, a chwilę później: „podchodzimy do tego spokojnie. Graliśmy dłużej niż większość klubów Ekstraklasy. Ten tydzień, który musimy spędzić w domach wykorzystamy na dodatkową regenerację.”

Enzomakaroneli
Enzomakaroneli

Przecież on ściemnia sam miałem test na covid i znam kilka osób i ZADEN Z NAS nie usłyszał i nie miał opcji że wynik będzie tego samego dnia! NAJSZYBCIEJ 24-48H ale w Gdańsku to mają wyższą technologię i zaraz Lechia pokaże światu szczepionke

Wisz
Wisz

o czym do cholery jest ten wywiad?
Zero konkretów, dukanie nieskładnych zdań, żadnych informacji.

daseta
daseta

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – 492 kurs wczoraj trafiony i skan kuponu na blogu! polecam ich, zarobilem 11 tys wczoraj z nimi

waldemar
waldemar

W tym klubie najpierw wycierają tyłek, a później się załatwiają?

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

O kurde, coś czuje, że koleś zostanie gwiazdę tego portalu.

WeszłoTV
01.10.2020

Quiz: SAMBA DI JANEIRO DOS WOKALIZOS HEJ HO

PERE PAŃSTWA, nie mogą się państwo doczekać meczów? To wpadajcie na quiz! Kto będzie? Zacni goście: – Łukasz Stupka, były dyrektor sportowy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza – Wojciech Piela (Piela inc.) – Jakub Białek (Białek&Białek) – Daniel Żórawski (Czapo) – Paczul (Paweł) – WOOKAALIZYY 
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Koronawirus nie daje za wygraną. Mecz Wisła Kraków – Lechia przełożony

Cóż. Chyba najwyższa pora przyzwyczaić się do tego, że terminarz Ekstraklasy to rzecz dość płynna, bo zmiany mogą zachodzić w nim w każdej chwili. W przypadku szóstej kolejki odwołano już spotkanie Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok z powodu wielkiej liczby pozytywnych wyników w ekipie z województwa zachodniopomorskiego. Do wczoraj wydawało się, że na tym koniec, […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Sabotaż a’la zarząd Resovii: najpierw podkopano pozycję trenera, potem go zwolniono

Stało się, pierwszy trener na zapleczu Ekstraklasy stracił pracę. Z posadą pożegnał się Szymon Grabowski, opiekun beniaminka rozgrywek, czyli Resovii. I być może nie byłoby w tej sprawie nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zwolnieniu towarzyszy wiele kontrowersji. Po pierwsze, trenera zwolnił zarząd, który dopiero co został zmieniony. Po drugie, ten sam zarząd najpierw mocno […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Azikiewicz: „Trzeba mieć mocno poukładane w głowie, żeby nie odbiło”

Zdobył brązowy medal ME U-17 w kadrze Marcina Dorny z takimi zawodnikami jak Karol Linetty czy Mariusz Stępiński u boku. W Zagłębiu Lubin debiutował w Ekstraklasie w wieku zaledwie 18 lat. Młody, perspektywiczny lewy obrońca, o którego pytały wielkie marki (jak na przykład Hertha), a później… zaliczył zjazd do drugiej ligi. Czy jego kariera mogła […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

QUIZ. Wszyscy uczestnicy Ligi Mistrzów

Poznaliśmy wczoraj wszystkie ekipy, które zagrają w Champions League. Pojawiły się w stawce nowe drużyny, uznaliśmy więc, że warto odświeżyć nasz quiz. Chodzi w nim o to, żeby wymienić wszystkie zespoły, które choć raz dotarły do fazy grupowej najbardziej elitarnych rozgrywek. Trochę się tego nazbierało – dajcie znać, jak wam poszło. Przy pisowni spróbowaliśmy jak […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

„Charleroi gra w stylu Atletico. Rywale cierpią w meczach z nimi”

– W Belgii mówi się, że Charleroi gra w stylu Atletico – nie dają nic od siebie, jeśli nie muszą. Rywal cierpi, gdy z nimi gra. Ustawiają się defensywnie, czekają na przeciwników, a później bardzo szybko przechodzą do ataku. Mają kreatywnych piłkarzy z przodu, ale sami z siebie w ataku pozycyjnym nie prezentują się dobrze. […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Od Dinama Tbilisi po Spartak Moskwa. Polskie boje w play-offach o Ligę Europy

Czasem polskie kluby spadały do fazy grupowej Ligi Europy/Pucharu UEFA po nieudanym boju o Ligę Mistrzów. Jeśli natomiast liczyć tylko play-off o fazę grupową tej europejskiej drugiej ligi, to bilans awansów do odpadnięć wynosi 8 – 15. Są wśród tych meczów wielkie boje, wyeliminowane potęgi, które nakręcały kolejne pucharowe sukcesy, wyważając drzwi do lepszych rankingów. […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Lech nie podpiera ścian i idzie na podryw. Ofensywny futbol pomoże coś wyrwać?

Półtora roku temu Lech Poznań podjął bardzo świadomą decyzję – zechciał wywrócić do góry nogi sposób patrzenia na sukces. Uznał, że sukces przychodzi nie wtedy, gdy obwieści się światu „chcemy coś osiągnąć!”, lecz gdy poweźmie się działania, które do tego sukcesu mają prowadzić. Tym działaniem miała być gra ofensywna, oparta na wysokim pressingu, która przynosi […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Legia weźmie rewanż na Karabachu za Wisłę i Piasta?

Czy Legia Warszawa wróci dziś do Europy? Całkiem możliwe. Atut własnego boiska, osłabienie rywala – to coś, co trzeba wykorzystać. My także możemy to zrobić, typując to spotkanie w eWinner! Ten legalny polski bukmacher oferuje nam atrakcyjne kursy na dzisiejszy mecz eliminacji do Ligi Europy. Legia Warszawa – Karabach Agdam Ostatnie mecze Legii: WPWPR Poprzednie […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Czy Lech ogra Charleroi? Tak, jest to możliwe!

Ok, wiemy, że to Belgowie są faworytem starcia z Lechem Poznań. Tyle że w pojedynku z Hammarby także faworytem byli rywale. „Kolejorz” sprawił wówczas niespodziankę, więc dlaczego nie może zrobić jej teraz? A skoro może, to i my możemy z tego skorzystać. Sprawdziliśmy ofertę Totolotka i podpowiadamy, co dziś warto zagrać! Charleroi – Lech Poznań […]
01.10.2020
Kanał Sportowy
01.10.2020

Stanowski omawia biografię Brzęczka – „Mistrz i Małgorzata”, odcinek 1

Krzysztof Stanowski w nowej mini-serii „Mistrz i Małgorzata” omawia biografię selekcjonera reprezentacji Polski „W grze” autorstwa Małgorzaty Domagalik.  Spoiler, którego wszyscy się spodziewacie: to będzie miazga na niekorzyść tej książki. 
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Pozostał jeden krok. Legio, Lechu – po prostu go zróbcie!

Nie będziemy się bawić w przydługie wstępy, bo sprawa jest prosta jak budowa cepa. Legio Warszawa, Lechu Poznań – zróbcie to. Pozostał jeden krok. Awansujcie do fazy grupowej Ligi Europy. Polska piłka klubowa upadła w ostatnich latach naprawdę nisko. Najwyższy czas, by rozpocząć proces wygrzebywania się z tego bagna. A nie uda się tego dokonać, […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Lech i Legia w Lidze Europy – zakłady specjalne od TOTALbet!

Czwartkowy wieczór będzie dla naszych zespołów wyjątkowy. Po raz pierwszy od 1979 roku dawna w październiku dwie drużyny w pucharach. A możemy je mieć nawet w listopadzie, jeśli tylko Lech i Legia staną na wysokości zadania. Na dwumecz naszych eksportowych drużyn czeka cała piłkarska Polska, więc warto z tego skorzystać. Chociażby tak, jak robi to […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

W Azerbejdżanie trafiłbym do więzienia

– Jakbym pojechał do Azerbejdżanu, a na granicy zobaczyliby u mnie ormiańską pieczątkę, na pewno spytaliby, czy byłem w Górskim Karabachu. Jeśli przyznałbym się lub by mi to udowodnili – a udałoby im się, choćby poprzez zdjęcia na moim blogu – to trafiłbym do więzienia w Azerbejdżanie. Areszt na początku, to pewne, stamtąd wyciągnąć mnie […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

Charleroi nie tak silne, jak Genk. Na co trzeba uważać? | ANALIZA

Dwa lata temu Racing Genk wyrzucił Lecha Poznań z Ligi Europy. Belgowie byli wówczas poza zasięgiem Kolejorza. Różnica klas rzucała się w oczy – nawet jeśli wynik dwumeczu tego nie odzwierciedlał. Czy podobnej deklasacji możemy spodziewać się dziś w starciu poznaniaków z Charleroi? Zdecydowanie nie. Ci „nowi Belgowie” nie są tak silni jak Genk i […]
01.10.2020
Weszło
01.10.2020

PRASA. Novikovas: Kibicom Legii nic we mnie nie pasowało. Czasami docenia się po czasie

Co słychać w prasie przed meczami Lecha i Legii? Oczywiście sporo przeczytamy o samych spotkaniach. Ale mamy także ciekawy wywiad z Arvydasem Novikovasem, który trochę się z Warszawą rozlicza. – Niekiedy coś lub kogoś docenia się po czasie. Kiedy byłem w Legii, nic im się nie podobało. To źle, to jeszcze gorzej, a tamto już w […]
01.10.2020
Hiszpania
30.09.2020

Vinicius daje wygraną Realowi Madryt, bramkarze na pierwszym planie

Real Madryt nawet przez moment nie porywał nas dziś swoją grą, ale plan minimum zrealizował: wygrał z Realem Valladolid i po trzech meczach La Liga ma siedem punktów. Goście jak na swoje dość ograniczone możliwości wypadli całkiem przyzwoicie. Przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o jakąś zdobycz, jednak generalnie zwycięstwo faworyta było w pełni zasłużone.  […]
30.09.2020
Niemcy
30.09.2020

Nie taki ten Bayern straszny, choć dalej zwycięski. Lewy z kolejnym trofeum

To jest piłkarski rok Bayernu. Nie można z tym polemizować. Bawarczycy wygrywają na wszystkich frontach. Superpuchar Niemiec to ich kolejny wygrany puchar w 2020 roku. Hansi Flick zdobywa z Bayernem trofeum średnio co osiem spotkań. Gość do tej pory przegrał trzy mecze w roli pierwszego trenera Die Roten, a wygrał pięć trofeów. Robi wrażenie. Czy […]
30.09.2020