post Avatar

Opublikowane 05.08.2020 11:57 przez

redakcja

Pożegnania z piłkarzami? Elegancki zwyczaj. Wszyscy pamiętamy szpaler, jaki w Realu zrobiono Jurkowi Dudkowi za to, jakim był fajnym kumplem. „ŁUKAAAAAAASZ PISZCZEEEEEK A TYMCZASEM SŁOWEŃCY” to jeden z piękniejszych, najbardziej głębokich cytatów polskiej piłki. Natomiast choć wiemy, że tu i ówdzie przy pożegnaniach lały się łzy, zastrzegano piłkarzom numery, tak pożegnanie wszech czasów urządził Stomil Olsztyn, wlepiając piłkarzom pięć koła kary. Za co? Za to, że na nie nie przyszli. Z taką pompą nie odpływali nawet Kargul i Pawlak do Ameryki.

O sprawie czytaliśmy na stomil.olsztyn.pl. Jest to coś w rodzaju szekspirowskiego komediodramatu rozpisanego na kilka aktów. Piłkarze, z którymi Stomil nie przedłużał kontraktu, byli Lukas Kuban, Artur Siemaszko, Mateusz Gancarczyk i Michał Leszczyński. Niektórzy już mają zatrudnienie – choćby olsztynianin Siemaszko, który poszedł do Arki. Ale taki Leszczyński, wychowanek, który pamięta złe i bardzo złe czasy w Stomilu, za robotą będzie musiał się rozejrzeć.

Leszczyński z krótką przerwą spędził w klubie prawie dekadę.

 

Otóż należy podejrzewać, że szczególnie piłkarzy żegnać nie zamierzano. O „pożegnaniu” z prezesem poinformowano ich DZIEŃ przed wydarzeniem, a wypadało w dzień wolny, a wiadomo jak długi był sezon i jak szybko ruszy nowy. Na spotkanie przyjechał szef rady nadzorczej klubu, Michał Brański, choć – według informacji portalu – wcale zaproszenia nie dostał.

Piłkarze na huczne, zorganizowane w ostatniej chwili pożegnanie nie przyszli. Było więc galowo: prezes Wojciech Kowalewski i Michał Brański mogli sobie przybić piątkę, a do tego zrobiono zdjęcia okolicznościowym dyplomom. Łza się w oku kręci.

Niestety, choć pożegnanie wypadło blado, tak Stomil znalazł jeszcze sposób na to, by pogłębić ten dół na głębokość kopalnianą. Otóż, jak czytamy na stomil.olsztyn.pl, w ramach zemsty za konieczność świecenia oczami przed Michałem Brańskim, na piłkarzy nałożono karę dyscyplinarną w wysokości 5000 zł. Leszczyński, raczej nie komin płacowy, zasłużony dla klubu, wysłany na bezrobocie, a tutaj z okrągłym rachuneczkiem na przyszłą drogę.

Prawie jakiś bareizm – takie piękne, przymusowe pożegnanie pod pręgierzem kary.  Brzmi komicznie, ale sprawę zweryfikowano, zresztą jasno wskazują na prawdziwość nawet te tweety prezesa Kowalewskiego.

Kowalewski, dodajmy, w ostatnich dniach oddał się do dyspozycji zarządu. Nie znamy wszystkich ruchów Kowalewskiego, ale tutaj powiedzieć, że zaprezentował grację słonia w składzie porcelany, to nic nie powiedzieć.

Co dalej? Może Stomil wyśle teraz te okolicznościowe dyplomy pocztą, a za ich nieodebranie wysłannik klubu porysuje piłkarzowi karoserię samochodu?

A może ustalić nagrodę piłkarza miesiąca w Stomilu, natomiast jak piłkarz nie ustawi statuetki w eksponowanym miejscu w domu, to za karę chłosta na środku boiska? Widzielibyśmy specjalną komisję, która sprawdzałaby też, czy statuetka dostatecznie często jest polerowana.

Stomil ma fajny potencjał, także wizerunkowy – sporo w przeszłości przeszedł, wreszcie wyszło dla niego światło, właściciel jest osobą wiarygodną. Szkoda trwonić ten potencjał w tak głupi sposób.

Opublikowane 05.08.2020 11:57 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ndfhusdu
ndfhusdu
7 miesięcy temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – wczoraj 979 kurs trafili i skan na blogu! na dzis kolejny kupon juz dostepny!

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
7 miesięcy temu

Małe doprecyzowanie. W tekście stoi tak: „O „pożegnaniu” z prezesem poinformowano ich DZIEŃ przed wydarzeniem, a wypadało w dzień wolny.”
Nie chodzi o dzień wolny od pracy typu niedziela, czy święto, lecz o to, że wszyscy zawodnicy dostali kilka dni wcześniej wolne i porozjeżdżali się po domach. Po prostu mieli urlop po zakończeniu rozgrywek, a przed rozpoczęciem nowych. Przykładowo Lukas Kuban, który miał być jednym z żegnanych, a stał się jednym z ukaranych, był w … rodzinnych Czechach. No jakie to zaskoczenie.
Dodam jeszcze, że oprócz kompromitacji z tymi karami oraz zamieszania z prezesem Kowalewskim, Stomil ogłasza nowe nazwiska w kadrze. Uwaga: Jacek Deniz Troshupa i Ingo van Weert. Szrotometry niepokojąco się nagrzewają. Tymczasem, jakie to zaskoczenie, ofertę nowego kontraktu odrzucił Szymon Sobczak i są poważne przymiarki do Jagiellonii. Udało się za to dogadać z Rafałem Remiszem, który w poprzednim sezonie zagrał w oszałamiającej liczbie 13 meczów (ostatni raz w marcu) oraz obiecującymi Lechem i Skibą – odpowiednio 37 i 38 lat.

Sebastian
Sebastian
7 miesięcy temu

Remisz nie grał, bo leczył poważną kontuzję, a Lech i Skiba to „legendy” klubu mogące jeszcze wiele dla Stomilu zrobić, więc nie przypinaj im łatki emerytów odcinających kupony i zabierających miejsce komuś kto na nie bardziej zasługuje.

Wróżka Weszława
Wróżka Weszława
7 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

Legendom się daje kwiatki oraz dyplom „z życzeniami dalszych sukcesów w życiu sportowym i prywatnym” a nie miejsce w zespole w wieku emerytalnym.

Przemo
Przemo
7 miesięcy temu

Gorzej, jak dyplomów nie odbiorą…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
7 miesięcy temu
Reply to  Sebastian

Rzeczywiście Remisz był kontuzjowany i to poważnie kontuzjowany. Nie zapomniałem o tym. Niemniej po takim urazie pozostaje niewiadomą. Co do Lecha i Skiby, to widzę, że kolega cierpi na syndrom, na który cierpi wielu: syndrom legendy grającej po wsze czasy. Niestety nie ma na boisku takiej pozycji jak legenda. Skiba nigdy nie był wielkim bramkarzem, a od dawna przeplata dobre mecze z fatalnymi. Od dawna więc aż się prosi o pewniejszego zawodnika na tej pozycji, a że latka ma, jakie ma, to przedłużenie kontraktu zwyczajnie dziwi. Zresztą z bramkarzami w Stomilu jest mała kołomyja:
-podziękowano Leszczyńskiemu – bramkarzowi oddanemu Stomilowi od lat, chyba nie gorszemu, a młodszemu
-w klubie jest wciąż Vjačeslavs Kudrjavcevs (czyżby miał zostać odpalony po pół roku)
– zakontraktowano Troshupę.
Zakładając, że Kudrjavcevs jednak zostanie, to będziemy mieli w Olsztynie 3 bramkarzy. Weterana Skibę i dwóch dość egzotycznych póki co obcokrajowców. A zasadzie obcokrajowca i półobcokrajowca, bo Troshupa ma podwójne obywatelstwo: polskie i kosowskie. Do tej pory skakał między ligą kosowską, a polskimi kartofliskami.
Rola Lecha marginalizowała się od pewnego czasu wraz ze spadkiem jego formy (czyżby wiek robił swoje?). Po przyjściu trenera Majewskiego stracił miejsce w składzie na rzecz Hinokio i boisko pokazało, że słusznie. Zresztą od dawna się mówiło, że poprzedni trener zajmował się przede wszystkim dbaniem o atmosferę i tak starał się układać skład, by nikt ważny w szatni się nie obraził. Stąd w zasadzie zero szans dla Japończyka i niewiele więcej dla Centarskiego, który miał się u nas odbudować, ale grał niewiele.
I tak na koniec… Skoro tak bardzo w Olsztynie cenione są legendy, to dlaczego nie przedłużono umowy z Kubanem? Czech grał w Stomilu od 2018. Niedługo powiecie, co to za legenda powiecie… Tylko, że tenże Kuban wygrał niedawno w plebiscycie na najlepszego lewego obrońcę w historii Stomilu, co jest wyborem tyleż kontrowersyjnym, co wiele mówiącym o stosunku kibiców do tego gracza. A jednak mu podziękowano. Nie… Nie kupuje argumentu o legendach. Dla legend są plakietki, dyplomy, medale, miejsce w historii i może nawet w strukturach klubu, ale nie na boisku.

igor91
igor91
7 miesięcy temu

„Może Stomil wyśle teraz te okolicznościowe dyplomy pocztą(…)” – koniecznie za pobraniem

Strukturyzator
Strukturyzator
7 miesięcy temu

Na ekranie z symbolicznym dyplomem jest cytat „Cena sukcesu to (…)” jak się okazuje dla rady nadzorczej Stomilu ceną jest 5 tys.

ex-Pert
ex-Pert
7 miesięcy temu
Reply to  Strukturyzator

Jednym ze składników tej ceny jest „poświęcenie”.

Jacyna
Jacyna
7 miesięcy temu

Lukasa Kubana miałem okazję poznać osobiście – kupowałem od niego wózek dziecięcy. Bardzo przyzwoity gość, trochę w tym olsztynie posiedział. PIęknie się tam bawią OKS’y

Criticball
Criticball (@criticball)
7 miesięcy temu

Wojciech Kowalewski mnie się dotąd kojarzył z bardzo solidnym bramkarzem oraz porządnym człowiekiem. Jego umiejętności piłkarskie miałem okazję weryfikować, tak na żywo, w telewizornii, jak i śledząc prasowe/później internetowe wiadomości o jego grze, również za granicą.

Jakże łatwo jest utracić autorytet, zniszczyć swój image „porządnego człowieka” u prostego kibica. Pan Kowalewski winien się zaangażować w działalność daleką od bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Spieprzył sprawę tak bardzo, że trudno mu będzie zdobyć posadę w piłce nożnej powyżej IV ligi podlaskiej.

Ukaranym proponuję pozew przeciw klubowi do sądu pracy. Pewna wygrana i ostateczne wdepnięcie w glebę Stomilu i jego żenującego plenipotenta – Wojciecha Kowalewskiego.

Romek
Romek
6 miesięcy temu
Reply to  Criticball

To już nie pierwszy raz Super Wojciecha. Suwałki znają Pana Wojciecha, oj znają. Czas na Olsztyn.

Placzul
Placzul
7 miesięcy temu

Wyglada na celowe działanie . Kowalewski zeszmacił się dla 20tys.

Łukasz G.
Łukasz G.
7 miesięcy temu
Reply to  Placzul

Kowalewski zeszmacił się sposobem rozstania z zawodnikami.
Żeby kibice nie zrobili burzy w internecie to bramkarz nie wpadł by na pomysł jakiegokolwiek spotkania z piłkarzami.
Kibicom jest wstyd za to co wyrabia zarząd.
Prezydentowi Grzymowiczowi nie udało się pochować Stomilu, to następny próbuje…

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
6 miesięcy temu

To jest na swój sposób zabawne: Kowalewski ewidentnie chciał pokazać „kto tu rządzi”, jakim jest silnym i twardym prezesem. A wyszło to śmiesznie i karykaturalnie. Szacunku to on zyskał tyle, co facet bijący swoją żonę.

Piter
Piter
6 miesięcy temu

Ironicznie można dojść do wniosku, że Pan Prezes Kowalewski na szczęście 23% VAT nie doliczył do kar. P.S. Na autografy Szefa i Prezesa nie było stać na tych dyplomach, czy może ich brak to właśnie kwestia zwolnienia z VAT-u? 😉

Łukasz
Łukasz
6 miesięcy temu

Kary zostały anulowane zawodnikom

Blogi i felietony
05.03.2021

Reprezentacja ma być elitą, a ja tej elity nie widzę

Paulo Sousa powołał tyłu piłkarzy, że ze strachem patrzyłem, czy i zaraz siebie nie wyczytam. Ktoś powie – Kowal, ale ty nie grasz już w piłkę. No i co? Grosicki też już nie. A jest. Kuriozalna sytuacja. Przecież sam Grosicki mówił, że on albo Milik nie mają prawa być powoływani przez Brzęczka, jeśli nie będą […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Stomil lepszy od Odry. Gol bezpośrednio z rożnego ozdobą meczu

Inauguracja 19. kolejki rozgrywek 1. ligi w Opolu zadowoliła nawet najbardziej wybrednych kibiców. W końcu rzadko mamy okazję oglądać mecz, w którym jedna z bramek padła bezpośrednio z rzutu wolnego, a w dodatku sędzia dwukrotnie sięgał po czerwoną kartkę. Ostatecznie trzy punkty zapisali na swoim koncie piłkarze Odry. Spotkanie rozpoczęło się wręcz idealnie dla Stomilu. […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Rafał Augustyniak z powołaniem do reprezentacji Polski. I wreszcie. I fajnie.

Rafał Augustyniak był jednym z tych piłkarzy, o których nie martwiliśmy się po spadku Miedzi Legnica. Gdy go brakowało, ich środek pola istniał tylko teoretycznie, a swoje zainteresowanie wyrażało pół Ekstraklasy. To bogatsze pół. Ostatecznie Augustyniak trafił do Rosji i wreszcie, po dwóch latach, może stwierdzić, że tego nie żałuje.   Szeroka kadra ogłoszona przez Paulo […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Powołania ostatniej szansy? Grosicki i Piątek muszą walczyć o swoje

W przypadku powołań do kadry narodowej zwykle zwracamy uwagę na dwie rzeczy. Wielkich nieobecnych oraz sensacyjnych debiutantów. A że Paulo Sousa nikogo spektakularnie nie pominął, to całą energię poświęcamy na nowicjuszy. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa nazwiska, które w reprezentacji są od dawna, ale najbliższe mecze mogą być dla nich równie wielką szansą, co […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Gikiewicz, Kądzior, Białek – kto może być rozczarowany po powołaniach?

Paulo Sousa rozesłał pierwsze powołania. Właściwie nie do końca „powołania”. Nazwijmy to precyzyjnie – Sousa ustalił szeroką kadrę, z której kilka nazwisk odpadnie. Są zaskoczenia – jak na przykład obecność Puchacza, Kowalczyka, Slisza czy Kozłowskiego. Natomiast kilku piłkarzy może być rozczarowanych tym, że nie znaleźli się nawet na tej napompowanej do granic możliwości liście. I […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

PowerPlay. Niezniszczalny Górnik Łęczna i łatwopalna Puszcza

Sytuacja zaczyna dojrzewać do tego, by upatrywać w Górniku Łęczna jednego z faworytów do awansu do Ekstraklasy. Wicelider tabeli już wcześniej był bardzo silny na własnym terenie, ale w ubiegłym tygodniu dorzucił też do tego wreszcie wyjazdowe zwycięstwo. Jeśli i z Rzeszowa piłkarze Górnika wywiozą trzy punkty, będzie ich naprawdę ciężko lekceważyć w tej kluczowej […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Pierwsze powołania Sousy. Jest parę zaskoczeń

No, trochę się naczekaliśmy i mamy jasność. Pierwsze powołania Paulo Sousy. Selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił szeroką kadrę zawodników, w której znalazło się trzydzieści pięć nazwisk. Oprócz etatowych kadrowiczów jest parę zaskoczeń –  wstępne powołanie otrzymali chociażby Kacper Kozłowski i Sebastian Kowalczyk z Pogoni Szczecin, Bartosz Kapustka i Bartosz Slisz z Legii Warszawa, Tymoteusz Puchacz z […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Szymon Marciniak poprowadzi mecz w Grecji

Szymon Marciniak sędziował już niejeden hitowy mecz w Europie, ale derby Salonik PAOK – Aris to też spory prestiż. Mecz odbędzie się 7 marca. Asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Marciniak sędziował mecze w Lidze Mistrzów, mecze mundialu, Euro, ale to – by tak rzec – mecze wynikające z jego aktualnej pozycji w świecie […]
05.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Piątek z futbolem po krakowsku. Wisła i Bruk-Bet faworytami dnia

Kto nie lubi rzucić okiem na kawałek fajnego futbolu? No my na przykład lubimy. Dlatego dzisiejsze mecze Ekstraklasy oraz pierwszej ligi zapowiadają się dla nas ciekawie. Zarówno Wisła Kraków jak i Bruk-Bet Termalica prezentują szkołę krakowską. Czyli jest ładnie, jest porywająco i skutecznie. Nic dziwnego, że i „Biała Gwiazda” i „Słoniki” są faworytami dzisiejszych starć. […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Trwa saga transferowa z Hamsikiem. Kierunek Goteborg?

Trwa saga transferowa z Markiem Hamsikiem. Telefon jego menadżera najwyraźniej grzeje się do czerwoności. Jeszcze wczoraj wydawało się, że Hamsik wróci do Slovana, dziś według szwedzkiej prasy jest o krok od IFK Goteborg. Ten zjazd ze szczytów futbolu nie może dziwić. Przez ostatnie dwa lata legenda Napoli grała w chińskim Dalian. Chinese Super League nie […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Flavio przedłużył kontrakt z Lechią

Flavio Paixao to piłkarz z rocznika 1984, czyli prawdziwy ligowy weteran. A jednak właśnie przedłużył kontrakt z Lechią o kolejny rok. W sumie więc pod koniec umowy będzie dobijał do trzydziestu ośmiu lat na karku. Ale czy można się dziwić Lechii? Ani trochę. Flavio to nie tylko – tak trzeba go nazwać – klubowa legenda, […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Czy Wisła Kraków zaczyna grać o coś więcej niż utrzymanie?

W 2021 roku tylko jeden zespół ma lepszą formę niż Wisła Kraków – Legia Warszawa. Ekipa ze stolicy zgarnęła 10 punktów, czyli tyle samo co podopieczni Petera Hyballi. Ma jednak lepszy bilans bramkowy. I tak jak Legia zdołała wrócić na pierwsze miejsce w tabeli, tak w Krakowie zaczynają myśleć o czymś więcej.  Poza przedziwnym meczem […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Jakub Moder: – Różnica w intensywności jest ogromna

Klasyka gatunku: polski piłkarz wyjeżdża na Zachód, a potem mówi, że tu to dopiero są ciężkie treningi. Inna sprawa, że w przypadku Jakuba Modera trudno się dziwić. Zamienił Ekstraklasę na Premier League, trudno, żeby nie było jakościowej różnicy, nawet podczas zwykłej gierki treningowej. Dziś oficjalna strona Brighton and Hove Albion opublikowała krótki materiał o pierwszych […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Gikiewicz kandydatem na drugiego bramkarza Bayernu?

Zaznaczmy od razu: mówimy o transferowych spekulacjach. Dziennikarze Portalu Sport1.de stworzyli swoją listę siedmiu graczy, którzy mogliby trafić do Bayernu, by zostać tam dwójką. Niemniej nawet przy okazji takiego artykułu fakt, że wśród wymienionych znajduje się Rafał Gikiewicz, jest pewnego rodzaju nobilitacją. Neuer oczywiście ma niepodważalną pozycję w Bayernie. To jest zresztą przyczyną zamieszania, bo […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Lenarcik: W GKS-ie byłem zmęczony psychicznie. Chciałem zmienić swoje życie

Jeszcze do niedawna na myśl o GKS-ie Bełchatów przed naszymi oczami stawał Paweł Lenarcik. Wychowanek, który spędził w jednym klubie prawie 10 lat. Przeżył z nim wszystko: spadki, awanse i wydarzenia, które nie powinny mieć miejsca na szczeblu profesjonalnym. Zawdzięcza „Brunatnym” niemal wszystko, ale, jak sam mówi, pewnych sytuacji nie dało się wytrzymywać psychicznie. Ostatni […]
05.03.2021
Suche Info
05.03.2021

Przed Euro zagramy z Rosją

Polski Związek Piłki nożnej poinformował, że pierwszego czerwca 2021 o 20:45 zagramy z Rosją. Lokalizacja meczu jeszcze nie jest znana. Z Rosjanami nie graliśmy od pamiętnego 1:1 na Narodowym podczas Euro 2012. Przypomnijmy, że na ten moment nasz czerwcowy kalendarz to: 1.06 – Rosja 8.06 – Islandia w Poznaniu 14.06 – Słowacja w Dublinie 19.06 […]
05.03.2021
Weszło
05.03.2021

Korona pokazuje, jak palić pieniędzmi w kominku

Po co Koronie Kielce był Luka Kukić? Nikt nie wie. Natomiast wyszły na jaw jego miesięczne zarobki (opublikowało je Radio Kielce) i nie ma co ukrywać – byłych kieleckich działaczy poniosła fantazja. Zawodnikowi sprowadzonemu z rezerw chorwackiego Osijeku płacono – uwaga – 55 tysięcy złotych miesięcznie. A co najlepsze facet ani razu zagrał w lidze, […]
05.03.2021