post

Opublikowane 06.08.2020 09:25 przez

Jan Mazurek

W jakich okolicznościach podpisywał kontrakt z Rakowem Częstochowa? Co go przekonało? Jakie wrażenie zrobił na nim klub i trener Marek Papszun? Dlaczego potrzebował stabilizacji? Czy ostatni rok w Rosji uważa za stracony? Dlaczego nie został w Rosji i czy miał możliwość zostania na dłużej w Uralu Jekaterynburg? Czy wraca do lepszej ligi? Skąd u niego tak duży entuzjazm w ocenie Ekstraklasy? Na te i na inne pytania w rozmowie z nami odpowiada nowy nabytek Rakowa Częstochowa, Maciej Wilusz. Zapraszamy. 

Jak czujesz się poza cywilizacją?

Jesteśmy na obozie w Warce. Jaki to koniec cywilizacji?

Ale nie ma zasięgu. 

Stanąłem przy recepcji, tutaj już jest zasięg!

W Warce dogrywaliście kwestie twojej umowy z Rakowem?

Testy medyczne przechodziłem akurat w Warszawie. Jak już przeszedłem je pozytywnie i wszystko stało się klarowne, to wieczorem się spotkaliśmy i w stolicy podpisaliśmy kontrakt.

Przekonał cię projekt?

Z właścicielem klubu i trenerem Papszunem rozmawiałem już kilkukrotnie. Dostawałem telefony. Mówili mi, jak to ma wyglądać, jaki jest plan, jaki jest pomysł. Stopniowo, pokrótce, ale tworzył się z tego przejrzysty obraz ułożonego klubu. Dostałem parę dni na podjęcie decyzji, bo mi też zależało na tym, żeby w odpowiednim czasie wylądować w zespole, w którym spędzę najbliższy sezon, czy nawet najbliższe sezony. Właściwie to bardzo zależało mi na tym, żeby szybko się zdecydować – Raków był najkonkretniejszy. Chciałem trafić do profesjonalistów i w tym aspekcie też mnie przekonali.

Kontrakt na trzy lata. 

Dokładnie.

Dosyć długi. 

Zapowiada się dłuższy projekt i mam nadzieję, że odegram w nim rolę, którą oczekuję sam po sobie.

Zależało ci na stabilizacji? Tym, żeby to nie był krótki kontrakt o charakterze przejściowym?

Jeżeli są jakieś plany budowania czegoś, to trzeba pomyśleć nie tylko o teraźniejszości, ale też o przyszłości. Roczny kontrakt nie gwarantuje żadnej długofalowości i żadnej stabilizacji. Nie ukrywam, że wracając z Rosji, moim priorytetem było pozostanie za granicą, a nie powrót do Polski. Pojawiały się różne kierunki, różne zapytania, różne propozycje i możliwości, ale nie spełniało to moich własnych oczekiwań. Nie na takie coś czekałem. A Raków był bardzo zdeterminowany, bardzo konkretny i tak powstał pomysł powrotu do Polski.

Najwięcej propozycji miałeś z Rosji?

Było kilka klubów z Rosji mocno mną zainteresowanych, przewijały się też inne kraje, ale żaden z kierunków mnie nie przekonywał.

Zmęczyłeś się już Rosją?

Nie byłem znudzony tym krajem. Będę go dobrze wspominał. Uważam, że to świetna liga – intensywna, mocna, wyrównywana. Ale chciałem spróbować czegoś innego. Oczywiście, początkowo myślałem, że spróbuję swoich sił w innym kraju, w innej silnej lidze, ale nic mnie nie przekonywało.

To pewnie czujesz się zawiedziony. Ekstraklasę znasz, więc to żadne nowe wyzwanie, a o poziomie tej ligi też można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest wysoki. 

Ekstraklasa jest pięknie opakowana. Musi być przy tym dużo pracy. Bardzo medialna, kolorowa liga, a to wielki atut. A poziom? Cokolwiek mówić, uważam, że nasza liga idzie do przodu. I to nie tylko w kwestii poziomu meczów, zawodników, trenerów, ale również organizacji – podejście do piłki jest coraz bardziej profesjonalne, coraz bardziej zachodnie. I okej, wiem, że wiele osób mówi o Ekstraklasie niezbyt pozytywnie, ale uważam, że poziom idzie do góry i systematycznie się rozwijamy.

Ostatniego sezonu nie możesz zaliczyć do udanych. Najpierw pół roku na ławce w Rostowie, potem średnio udane pół roku w Uralu. 

Czy średnio udane? Nie powiedziałbym. W Rostowie bardzo szybko wróciłem po ciężkiej kontuzji. Dochodziłem do siebie, do formy, do dyspozycji. Bardzo ciężki i intensywny okres, bo rehabilitację i powrót po zerwaniu więzadeł przeprowadziłem wręcz ekspresowo – to wszystko się odkładało i potrzebowałem trochę czasu, żeby wskoczyć na odpowiednie obroty. Natomiast przejście do Uralu nie było słabe – lepsze mecze przeplatałem słabszymi. Raz zagrałem dobrze, inny razem gorzej. To normalne. Nie czuję się rozczarowany, raczej w drugą stronę.

Czyli byłeś zadowolony. 

Zadowolony tez nie.

Teraz już nie wiem. 

Gdzieś pośrodku, ale ze wskazaniem na pozytywne wrażenie.

Miałeś pewne miejsce w składzie czy bywało z tym różnie?

Większość meczów grałem. Tylko pod koniec, kiedy zapewniliśmy sobie już utrzymanie, i stało się oczywiste, że po sezonie się rozstaniemy, to siłą rzeczy dwa ostatnie mecze – z Khimkami w Pucharze Rosji i z Lokomotiwem w lidze – przesiedziałem na ławce.

I skończył się polski tercet w Jekaterynburgu. 

Tylko Rafał Augustyniak został w Uralu. Ma jeszcze dwa lata kontraktu, jest bardzo ceniony, na pewno będzie grał i zapowiada się nawet, że w bliskiej przyszłości będzie jednym z liderów zespołu.

Nie chciał cię Ural zatrzymać?

Nie było żadnych rozmów. Zresztą też chciałem już zmienić otoczenie. Nigdy nie myślałem, że zostanę w Uralu na dłużej. Chciałem tam przyjść, pomóc klubowi w utrzymaniu, wrócić do regularnej gry, złapać rytm.

Spędziłeś w Jekaterynburgu pół roku pełne przeżyć. Najpierw wypożyczenie, potem powrót do gry, a w międzyczasie jeszcze wybuch pandemii. Rosjanie długo lekceważyli temat.

Graliśmy trochę dłużej niż zachodnie ligi. I też było widać po niektórych zawodnikach, że martwią się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Odbijało się to na naszej dyspozycji. Najdobitniej doświadczyliśmy to podczas wyjazdowego meczu z Zenitem.

1:7. 

Głowy mieliśmy gdzieś indziej. Wszyscy zastanawiali się, co nas czeka, co to będzie, co się stanie jutro, pojutrze, za tydzień. Wynik był tylko pochodną. Nie dało się zlekceważyć rozszerzającej się pandemii.

Kolejne trzy miesiące spędziłeś w Rosji z dala od rodziny?

Nie, na szczęście nie. Kiedy dostaliśmy informację, że liga będzie zawieszona, to czekaliśmy na miejscu na dalsze decyzji. Najpierw zostało nam powiedziane, że nikt nie ma prawa nigdzie wyjeżdżać i nic robić, bo i tak wszystko zostanie pozamykane, ale potem i tak, koniec końców, dostaliśmy zielone światło na wyjazd. Oczywiście z zastrzeżeniem, że nie będzie łatwo i że jeśli nam się poszczęści, to może uda nam się złapać jakiś samolot do Polski, a wtedy loty powoli odwoływano.

Dodatkowy stres.

Udało nam się załapać na ostatni lot do domu. Jak zobaczyliśmy, że zdołamy wrócić do domu, to była duża radość – od razu kupiliśmy do domu i czekaliśmy w Polsce na dalsze wieści. Potem powrót był już prostszą kwestią, bo tutaj zaangażował się też klub.

Czyli nie zostaliście zostawieni sami sobie. 

Mieliśmy komfort psychiczny. Było nam o tyle łatwiej, że w tym trudnym czasie byliśmy z naszymi rodzinami w Polsce. To ważne, żeby w tej dziwnej, niestandardowej sytuacji być po prostu z bliskimi. Ale tak jak mówię – przy tym byliśmy cały czas pod telefonem, bo musieliśmy być gotowi na każdą ewentualność.

Już wtedy zaczęło się zainteresowanie Rakowa?

Pierwszy raz o propozycji Rakowa usłyszałem tuż po wygaśnięciu mojego kontraktu w Rosji.

Świeża sprawa. 

Jestem typem zawodnika, który nie interesuje się luźnymi propozycjami, nie mającymi żadnego pokrycia w rzeczywistych konkretach, i moi menadżerowie doskonale to wiedzą, więc też nie mówią mi, kiedy coś się zaczyna tworzyć, coś się zaczyna pojawiać. Jest konkret – siadamy i się zastanawiamy. Do tego czasu wykonuję swoją pracę w miejscu, w którym jestem i trzymam się tego rytuału.

Uchylmy trochę rąbka tajemnicy. Co cię najbardziej urzekło w planach, które rysuje przed tobą Raków?

Jedna rzecz: profesjonalizm.

Drugi raz to powtarzasz, więc faktycznie musi być coś na rzeczy. Trener Papszun ma opinię bardzo wymagającego pracoholika. 

Po kilku rozmowach z nim i z moimi agentami, po zebraniu wszystkich wskazówek i wiadomości na temat klubu, jestem przekonany, że dobrze wybrałem. Chciałem trafić do klubu z konkretną wizją i ideą profesjonalizmu na każdym poziomie. Teraz mogę iść na całość, poświęcić się dla tego projektu.

Wskakujesz w buty Jarosława Jacha. 

Na to wychodzi.

Grałeś kiedyś w systemie trzema defensorami?

Dwa pierwsze lata w Rostowie. Potem, w Uralu, to już granie w systemie 4-3-3.

Czyli znasz schematy?

Wiem, z czym to się je, ale pamiętajmy, że w każdym klubie gra się inaczej. Są inne założenia, inne zachowania, inne koncepcje taktyczne. Trochę będę się musiał nauczyć. To jasne, bo choć ustawienie może być podobne do tego z czasów Rostowa, to oczekiwania mogą być inne. Tutaj też moja rola, żeby jak najszybciej zrozumieć wszystkie niuanse, przesuwania, schematy.

Znasz kogoś z szatni Rakowa?

Z Cebulą grałem w Koronie Kielce, gdzie swojego czasu trafiłem na wypożyczenie z Lecha, a resztę dopiero poznaję.

Jesteś dużo lepszym piłkarzem niż byłeś kilka lat temu, kiedy po bardzo dobrej rundzie w Poznaniu wyjeżdżałeś do Rostowa?

Wyjeżdżając z Lecha, czułem, że jestem na dobrej drodze – zdrowy, silny fizycznie, w formie. Wkraczałem w nową drużynę, która była budowana właściwie od zera, bo przyszło mnóstwo nowych zawodników, i czułem komfort fizyczny, i psychiczny. Nie musiałem obawiać się wysokich wymagań, intensywności treningów, podołałem temu. W Rosji miałem bardzo stabilne, bardzo dobre sezony. Oczywiście do kontuzji, bo ona zawsze bardzo mocno chwieje zawodnikiem. Poświęciłem sporo siły, zaangażowania i czasu na powrót do formy. W tym wypadku akurat kontuzja bardzo mocno zdestabilizowała sytuację i po raz kolejny musiałem mocno pracować, żeby wrócić do optymalnej dyspozycji. Ostatnie pół roku w Uralu dało mi poczucie, że z meczu na mecz wracam do siebie, ale wiem, że do top formy jeszcze trochę mi brakuje i zamierzam mocno nad tym pracować, żeby osiągnąć ją w Rakowie.

Wracasz jako lepszy piłkarz?

Trudno powiedzieć. Na pewno doświadczyłem bardzo wielu nowych rzeczy, grając w bardzo silnej lidze, do tego z bardzo silnymi przeciwnikami. Zmieniam ligę, zmieniam intensywność, zmieniam otoczenie, zmieniam filozofię taktyczną. Nie da się tego określić. Muszę się przystosować.

Ale polską ligę znasz. 

Znam, znam, trochę czasu w niej spędziłem, ale wracam do niej po trzech latach, a wszystko tutaj bardzo się zmieniło.

Na lepsze?

Na lepsze.

Fot. Fotopyk

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech odbudowuje społeczność

Zbliżające się stulecie klubu. Mistrzowskie aspiracje. Pierwsze miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach. Najlepszy ligowy start od wielu, wielu lat. Koniec bojkotu kibiców. Zbliżające się rekordy stadionowej frekwencji. Daleko jeszcze do jakichkolwiek rozstrzygnięć, daleko jeszcze do odbudowania pełni klubowej tożsamości i zbudowania zwycięskiej mentalności, ale tegoroczny Lech Poznań zaczyna nabierać poważnego kształtu. Nie jest już […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Uporczywe pchanie się na szafot. Świat Zdenka Zemana

Zdenek Zeman kopcił jak smok. Trzy paczki dziennie. Sześćdziesiąt papierosów wypalonych aż do cna, aż do samego filtra. Luigi Garlando, włoski dziennikarz, pisał, że dym jest metaforą niespójności stylu jego drużyn – gryzie, szczypie i pali, ale i rozpływa się w powietrzu. Kiedy Sammy Moody, nieznający się na futbolu angielski ilustrator, dostał zlecenie na ołówkowy […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Łzy, emocje i tysiące kibiców. Za nami faza grupowa Euro w Amp futbolu

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w Amp futbolu w Krakowie – pierwsze przetarcia, pierwsze emocje, pierwsze wrażenia, pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze nadzieje.  – Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać […]
16.09.2021
Weszło
15.09.2021

Najlepsi Slisz, Nawrocki i Kastrati. Noty dla piłkarzy Legii po Spartaku

To był wymarzony początek jesiennej przygody Legii Warszawa w Lidze Europy. Ekipa Czesława Michniewicza pokonała Spartak Moskwa 1:0. Zwycięstwo, co jasne, miało swoich bohaterów. Najwyżej oceniliśmy Bartosza Slisza, Maika Nawrockiego i Lirima Kastratiego. Na drugim biegunie znaleźli się zaś Filip Mladenović i Ihor Charatin. Oto nasze oceny dla piłkarzy Legii za mecz ze Spartakiem – […]
15.09.2021
Liga Mistrzów
14.09.2021

Przepaść między Bayernem a Barceloną? Wielka dziura!

To była brutalna prawda, namacalny znak czasów, epokowe signum temporis. Zbliżała się godzina gry, Bayern prowadził 2:0, a Ronald Koeman poddawał mecz. Na boisku pojawiły się kolejne anonimowe dla szerszej publiczności nazwiska. 17-letni Gavi, od 59. minuty – do tej pory 16 minut w pierwszej drużynie Barcelony. 18-letni Yusuf Demir, od 59. minuty – 28 […]
14.09.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LegiaKing
LegiaKing
1 rok temu

Niezły bajkopisarz. Ostatni sezon miał udany, Raków to fajny projekt, a oferty z zagranicy go nie satysfakcjonowały. Chłopie, grałeś kichę, masz wiecznie kontuzje, nikt cię zagranicą nie chciał więc pozostał przeciętniak z Ekstraklasy.

dorni
dorni
1 rok temu
Reply to  LegiaKing

nie taką znowu kichę i nie taki znowu przeciętniak a tak wogóle to co chciałeś powiedzieć?

Piotr
Piotr
1 rok temu

Z ligi odchodzą Gytkjaer, Angulo, Felix, Płacheta.
Do ligi dolączają Warta Poznań i Stal Mielec.
A Wilusz twierdzi, że poziom rośnie.

Aha…

Criticball
Criticball (@criticball)
1 rok temu

Pażyjom, uwidim – jak mawiają Rosjanie.

Nie należy lekceważyć ligi rosyjskiej, Rostowa, ani Jekaterynburga. Jeśli Wilusz potrafił zbierać bardzo pozytywne recenzje w Rostowie, to – jeśli nie wpadnie w kanał odnawiających się kontuzji, będzie bardziej przydatny w polskiej lidze, niż Kapustka.

O sile ligi rosyjskiej, nie świadczą, bowiem trzecioligowcy z Hiszpanii…

nvcxfdhs
nvcxfdhs
1 rok temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafili 379 kurs wczoraj i skan kuponu maja na blogu! zarobilem z nimi ponad 10 tys wczoraj!

Kamyk
Kamyk
1 rok temu

weszło, zanim zadacie beznadziejne pytania na temat końca cywilizacji, proponuje wziąć mapę Polski i sprawdzić gdzie Warka leży i zapewniam Was że to nie jest koniec cywilizacji.

Weszło
18.09.2021

Łódzka klinika ma silną reprezentację piłkarską, ale za słabą na Podbeskidzie

20. minuta meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z boiska schodzi Pirulo, a wchodzi na nie Ricardinho. Po pierwsze – gospodarze tracą swojego najlepszego zawodnika, ba, najlepszego w całej lidze, a zastępują go facetem, który dopiero wraca po kontuzji, a nawet w pełni zdrowy nie daje tyle jakości co Hiszpan, co w kontekście tego […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Matty Cash znów przymierzany do reprezentacji Polski?

Czy Matty Cash stanie się Mateuszem Pieniądzem? W angielskich mediach pojawiły się informacje, że reprezentacja Polski chętnie powołałaby defensora Aston Villi. Z polskiej strony dochodzą jednak sprzeczne sygnały – prawy obrońca z Premier League dla biało-czerwonych nie zagra. – Przed kolejną rundą eliminacji do mistrzostw świata Polska zwróci się do obrońcy Aston Villi, Matty’ego Casha. Zawodnik […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Raiola podgrzewa atmosferę przed Juve – Milan. Do Turyny trafi obrońca Rossonerich?

Mino Raiola. Jedni go kochają, inni nienawidzą, ale pewne jest jedno – w menedżerskich gierkach nie ma lepszego gościa niż on. Jeden z najpotężniejszych agentów piłkarskich na świecie postanowił podgrzać atmosferę przed meczem Juventusu z Milanem. Zasugerował, że do Turynu może się przenieść jeden z jego podopiecznych, który obecnie reprezentuje barwy Rossonerich. – Matthijs de Ligt […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Wichniarek: Niektórzy chcieli Wszołka w kadrze a zweryfikował go średniak Bundesligi

Na łamach „Przeglądu Sportowego” Artur Wichniarek podsumował ostatnie tygodnie w Bundeslidze. Były reprezentant Polski skomentował m.in. formę Roberta Lewandowskiego czy słabą postawę RB Lipsk. Ekspert zajrzał także do Berlina, gdzie różnie układają się losy Pawła Wszołka i Tymoteusza Puchacza. Największe wrażenie na Arturze Wichniarku robi strzelecka passa Roberta Lewandowskiego. – Pazerność Lewego na kolejne gole jest […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Mistrz Węgier ściągnął brązowego medalistę mundialu 2010

Ładnie się bawią na Węgrzech. Ferencvaros, ubiegłoroczny uczestnik Ligi Mistrzów i aktualny mistrz kraju, prowadzi transferową ofensywę. Co prawda „Fradi” opędzlowali Legii Warszawa Ihora Charatina, ale wnioskujemy, że specjalnie za nim nie płaczą. Wnioskujemy, bo w ostatnich dniach klub przeprowadził dwa głośne transfery. Do Ferencvarosu dołączył duet uznanych na europejskim rynku piłkarzy. Pierwszy z nich […]
18.09.2021
Brama dnia
18.09.2021

Pojedynek na rzuty wolne – Donadel kontra Messi | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was pojedynek dwóch wykonawców rzutów wolnych. Kto w ładniejszym stylu trafił do siatki, Leo Messi czy Marco Donadel? Wy decydujecie. MARCO DONADEL VS UDINESE (18.09.2005) Gol bezpośrednio z rzutu wolnego? Zawsze spoko.  LEO MESSI VS PSV EINDHOVEN (18.09.2018) U Messiego też nóżka nieźle ułożona, przyznajcie.  […]
18.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Czy w meczu Pogoni z Cracovią padnie rekord dośrodkowań?

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. FotoPyk
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Pogoń – Cracovia, czyli ważny test dla obu stron

Starcie Pogoni Szczecin z Cracovią jawi się jako konfrontacja drużyn nie do końca usatysfakcjonowanych pierwszą fazą sezonu 2021/22. Kto zatem ma większe szanse, żeby w dzisiejszym meczu poprawić sobie humor? Pogoń Szczecin – Cracovia. Regres defensywy „Portowcy” w zeszłym sezonie – tak się przynajmniej w pewnym momencie wydawało – byli zespołem celującym w mistrzostwo Polski. […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Klub Bielika i Jóźwiaka ukarany za malwersacje. Derby spadnie z ligi?

O tym, że w Derby County nie dzieje się dobrze, słyszymy już od jakiegoś czasu. Klub, w którym grają Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak miał problem nawet ze skleceniem kadry na nowy sezon. Teraz „The Rams” trafili pod zarząd sądowy, co skończy się sporą karą punktową dla angielskiej drużyny. A to nie koniec kłopotów… Derby […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Radosław Majdan docenia Michała Szromnika

Michał Szromnik wywalczył sobie miejsce w bramce Śląska Wrocław i trzeba przyznać, że zrobił to zasłużenie. Postawę golkipera drużyny z Dolnego Śląska docenia Radosław Majdan. Ekspert „Canal+” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” chwalił grę Szromnika i wyróżniał go na tle ligi. – Już to, że Szromnik posadził na ławce Matuša Putnocky’ego, czyli wcześniej czołowego bramkarza […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Szósty gol Patryka Klimali w MLS [WIDEO]

Patryk Klimala kontynuuje dobrą passę w lidze amerykańskiej. Napastnik New York Red Bulls zapisał na koncie kolejne trafienie w MLS. W meczu z Interem Miami były zawodnik Jagiellonii Białystok wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Starcie z drużyną Davida Beckhama było 19. meczem Patryka Klimali w tym sezonie. Zawodnik New York Red Bulls […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

W oczekiwaniu na błysk Furmana i Żyry

Obaj bardzo słabo weszli w ten sezon i można założyć, że wszystko co dobre jeszcze przed nimi, bo na razie było wyłącznie źle. Różnica polega na tym, że Dominik Furman musi po prostu przypomnieć sobie, jak grał niewiele ponad rok temu. Michał Żyro musi natomiast udowodnić, że w ogóle nadaje się na zespół, który w […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Stan Futbolu już od 10.00!

Sporo się działo w polskiej i zagranicznej piłce, zaskakujące wyniki w Ekstraklasie, udany występ Legii Warszawa w Lidze Europy – jest o czym gadać w ten piekny sobotni poranek. Na program omawiająćy bieżące zdarzenia zaprasza dzisiaj Adam Kotleszka i jego goście: Wojciech Kowalczyk z Weszło, Adam Gołaszewski z Piłki Nożnej oraz Maciej Łuczak oraz Jan […]
18.09.2021
Suche Info
18.09.2021

Skorża: Mam nadzieję, że zachęciliśmy kibiców, żeby przychodzili na stadion

Trener Maciej Skorża skomentował wysoką wygraną Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Po zwycięstwie 5:0 szkoleniowiec był zadowolony, ale też ostrożny – starał się tonować nastroje, żeby jego drużyna i kibice zbyt szybko nie odlecieli. Jednocześnie Skorża liczy na to, że fani będą wspierać „Kolejorza” tak licznie, jak w piątkowym hicie. – Zagraliśmy w piątek dobry mecz […]
18.09.2021
Ekstraklasa
18.09.2021

Cierpliwość popłaciła. Rafał Makowski w końcu przebił się w Śląsku

Sezon 2020/2021 był dla Rafała Makowskiego w większości stracony. 340 minut w Ekstraklasie, kwadrans w Pucharze Polski. Problemy na starcie jednej i drugiej rundy. Mocni konkurenci do miejsca w wyjściowej jedenastce. Słowem – nic nie układało się po myśli środkowego pomocnika, więc w momencie, gdy zgłosił się po niego Radomiak, wychowanek Legii Warszawa faktycznie mógł […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Prasówka
18.09.2021

PRASA. Ambrosini: To nie Szczęsny jest największym problemem Juventusu

W sobotniej prasie nie znajdziemy jakichś ponadprzeciętnych materiałów ligowych, za to jest trochę do poczytania w tematach zagranicznych. PRZEGLĄD SPORTOWY Kacper Skibicki z Legii żadnych kar nie uznaje. – Ja rywalizacji się nie boję, poważnych przeciwników też nie. Tak naprawdę nie przychodzi mi do głowy nic, czego teraz bym się obawiał… Może jedynie trenera Michniewicza. […]
18.09.2021
Suche Info
17.09.2021

Co dalej z Pogbą? Media podpowiadają: Turyn lub Barcelona

Niestety, jeśli ktoś sądził, że koniec okienka transferowego będzie jednocześnie zakończeniem sagi związanej z transferem Paula Pogby – srogo się rozczarował. Pogba, o którym w kontekście transferu z Manchesteru United do innej potęgi pisze się mniej więćej co półtora miesiąca, teraz jest na tapecie z dwóch względów. Po pierwsze – United z Cristiano Ronaldo wreszcie […]
17.09.2021