post
Avatar

Opublikowane 23.07.2020 14:20 przez

redakcja

– Jesteśmy w takiej sytuacji, że część zawodników miała wypożyczenie, części kończy się kontrakt, część odchodzi. Nie mamy szerokiej kadry i na pewno wiele będzie się u nas działo, a czasu wcale za wiele nie mamy. Mogę powiedzieć tylko jedno: udało się nam stworzyć w Stali rodzinę z krwi i kości. Nie zawsze było świetnie, nie zawsze było ładnie, nie zawsze było tak, jak na końcu, po meczu z Zagłębiem Sosnowiec, w czasie tej wielkiej radości. Było jak w normalnym domu – ciężko, padały gorzkie słowa, ale ostatecznie dominowała wspólnota i optymizm. Jeżeli ktoś odchodzi, komuś kończy się kontrakt, nie będziemy mogli kogoś zatrzymać, to trudno. Życzę wszystkim chłopakom wszystkiego najlepszego, bo to oni przyczynili się do tego awansu – mówił Dariusz Marzec w rozmowie z prowadzącymi Pierwszoligowca na antenie Weszło FM. Spisaliśmy tę rozmowę, bo znalazło się w niej wiele ciekawych wątków odnośnie awansu Stali Mielec i ekstraklasowej przyszłości tego klubu. Zapraszamy. 

***

Kiedy rozmawialiśmy z panem tuż po zatrudnieniu, to pytaliśmy pana, skąd pan się w ogóle w Mielcu wziął, bo doświadczenie jako pierwszy trener miał pan trzecioligowe. A okazało się, że pan przyszedł, przebił statystyki Artura Skowronka i awansował do Ekstraklasy. 

Cóż mogę powiedzieć – wziąłem się z nieba! Teraz tak można żartobliwie powiedzieć, ale trochę racji w tym jest. Stal sięgnęła tego nieba, awansowała do Ekstraklasy, do której dobijała się przez ostatnie cztery lata. Jak było ciężko, wszyscy wiemy, a jak teraz się udało, to pozostaje się tylko cieszyć.

Po drodze mieliście kilka wpadek.

O naszym awansie zdecydowało kilka czynników. Po pierwsze, ludzie, którzy tym klubem kierują – zarząd i opieka europosła Tomasza Poręby. Nasz obecny prezes, Bartłomiej Jaskot, który jest człowiekiem od wszystkiego. Bodzio Wyparło, który był prezesem przez pewien okres, teraz jest dyrektorem akademii i trenerem bramkarzy. Do tego dochodzi kolejny czynnik – nasz sztab, który wykonał świetną robotę. I przede wszystkim zespół, który był żądny sukcesów, żądny awansu, żądny zwycięstw. Niektórzy znają Ekstraklasę, grali już w niej i bardzo chcieli do niej powrócić. Inni, jak chociażby Michał Żyro, nie wszędzie dostawali taką szansę, jakiej by chcieli, a tutaj taką szansę dostali. Te wszystkie elementy, i na końcu ja, złożyły się na to, że jesteśmy w elicie.

Jeśli miałby pan wybrać sobie jednego zawodnika z Ekstraklasy i mógł ściągnąć go do Stali, to kto to by był?

Wziąłbym swojego wychowanka – Michała Chrapka. Znam jego charakter. Dałby całe swoje serce. Mogąc wybrać tylko jednego, wybrałbym właśnie jego.

Będzie do wzięcia! 

Ale najprawdopodobniej wyjedzie poza Polskę, więc raczej do tego nie dojdzie.

Nie boi się pan, że po tym awansie część bohaterów odejdzie z Mielca?

Jesteśmy w takiej sytuacji, że część zawodników miała wypożyczenie, części kończy się kontrakt, część odchodzi. Nie mamy szerokiej kadry i na pewno wiele będzie się u nas działo, a czasu wcale za wiele nie mamy. Mogę powiedzieć tylko jedno: udało się nam stworzyć w Stali rodzinę z krwi i kości. Nie zawsze było świetnie, nie zawsze było ładnie, nie zawsze było tak, jak na końcu, po meczu z Zagłębiem Sosnowiec, w czasie tej wielkiej radości. Było jak w normalnym domu – ciężko, padały gorzkie słowa, ale ostatecznie dominowała wspólnota i optymizm. Jeżeli ktoś odchodzi, komuś kończy się kontrakt, nie będziemy mogli kogoś zatrzymać, to trudno. Życzę wszystkim chłopakom wszystkiego najlepszego, bo to oni przyczynili się do tego awansu.

Obsady jakiej pozycji najbardziej się pan obawia? Trudno mówić o konkretach i konkretnych nazwiskach, ale o pozycjach jak najbardziej można coś tam powiedzieć.

Nie chcę wymieniać konkretnych pozycji. Brakuje nam wielu zawodników. Nie mamy szerokiej kadry i najpierw musimy załatwić sprawy tutaj, na miejscu, wewnątrz drużyny w kwestii tego, kogo uda się nam zatrzymać, a dopiero potem będziemy poszukiwać wzmocnień na konkretne pozycji. Oczywiście, szukamy już, ale w pierwszej kolejności chcemy załatwić sprawy zawodników, którzy grali dla nas w tym sezonie.

Trener Brede mówi, że chce pięciu-sześciu zawodników, tak chyba w waszym przypadku możemy spodziewać się tego samego, prawda?

Nie podam dokładnej liczby, ale jest ona spora.

Środek obrony wydaje się największym problemem. 

Były problemy. Nie ma co tego ukrywać. Ale rozmawiałem z moimi współpracownikami i mówiłem im: popatrzcie panowie, nawet pomimo tych problemów w defensywie, straciliśmy najmniej bramek w lidze. Więc mimo to nasza obrona była mocnym punktem.

Nie boi się pan powtórzenia casusu ŁKS-u, który podszedł do Ekstraklasy z dużą wiarą w ludzi, którzy wywalczyli awans, zabierając wszystkich chętnych na pokład. To nie wypaliło. W przypadku Stali też takie niebezpieczeństwo istnieje, a ci, którym się udało, mówią wprost: tu nie może być sentymentów, trzeba zawodników wymieniać.

Zgodzę się z drugą teorią, ale już wcześniej powiedziałem, że u nas kadra raz, że była okrojona, dwa, że kończą się wypożyczenia, trzy, że części zawodnikom kończą się kontrakty, czyli już wiemy, że nie będzie tego samego, co w ŁKS-ie. Patrząc na kluby, które awansowały lub jeszcze awansują, to ich kadry, na dzień dzisiejszy, liczbowo wygląda lepiej niż u nas. Dlatego u nas ruchów będzie sporo.

Z jakich powodów formalnych Kacper Sadłocha nie mógł grać wiosną?

W tej chwili będzie to rozwiązane, bo tam były problemy na linii PZPN-UEFA. Okienko zostało zamknięte, więc nie mógł być zgłoszony. Teraz okienko znów się otwiera i Kacper będzie mógł być zgłoszony. Liczę na niego. Będzie wartościowym zawodnikiem.

Obawia się pan obsady pozycji młodzieżowca w kontekście Ekstraklasy?

Obawiam się każdej pozycji, bo nie wiem, kim będę dysponował.

A propos. Bartłomiej Kiełbasa. Nie ma go już w Stali, a dobrze wypadł w meczu z Miedzią. 

Mam wrażenie, że dobrze, że wypadł ze Stali, bo to, że już go z nami nie ma, to tylko i wyłącznie wina jego, i osoby, która nim kieruje. Dlatego nie jest już zawodnikiem Stali. Kiedy wrócimy pewnie do tego tematu. Nie teraz. Mógł się tutaj rozwijać, miał wybór – wybrał inaczej. Miał do tego prawo – on i jego doradcy.

Nie chodziło o ekwiwalent. 

W Wiśle Kraków, jak jeszcze pracowałem, to czego się obawiał właściciel i dlaczego nie rozwijał akademii tak, jak w tej chwili rozwijają Lech czy Legia? Obawiał się, że zawodnikowi, w którego inwestujemy dużo pieniędzy, przyjdzie osiemnastka, ktoś przyjdzie i weźmie go bez niczego. Ot, z dnia na dzień, był zawodnik – nie ma zawodnika. I tutaj była podobna sytuacja. Nie wiem, jak będzie rozwijał się dalej, nie wiem, czy to dla niego jest dobre. Ponoć ma setki, tysiące ofert. Tutaj miał szansę się rozwijać, nie zdecydował się na to. Jego wybór.

Jaką przyszłość wiąże pan z Bodziochem i Bielakiem?

Najpierw spotkamy się z zarządem i sztabem szkoleniowym, żeby wszystko na spokojnie przedyskutować i dopiero wtedy będziemy podejmowali jakieś decyzje.

A jak wyglądała kwestia Paluchowskiego? Już go w klubie nie ma. 

Adrian Paluchowski zrobił wiele w kierunku awansu. Przeszedł Michał Żyro i to był pierwszy wybór. Lepiej wyglądał. Nawet w ostatnich sparingach na obozie. Wygrał rywalizację. Przyszła pandemia, przerwa i przedłużanie kontraktów. Byłem pewny, że awansujemy. Nie wiem, jak to możliwe, skąd ta pewność, ale czasami tak bywa. Siedzi taka myśl w człowieku i nie chce wyjść. Wiedziałem, że awansujemy. Po prostu. I myśleliśmy, że w przypadku tego awansu będziemy szukali napastników. Włączyła się kwestia przedłużania kontraktów. Klub nie chciał prolongować umowy z Paluchowskim i w związku z tym się rozstaliśmy. Ale, tak jak mówię, Adrian był ważną częścią tego awansu.

Mówimy o kwestiach personalnych, drużynowych, przyszłościowych. Wiadomo, że na razie nie ma konkretów, ale konkrety mogą być w kwestii świętowania. Działo się?

Była radość. Jechał wesoły autobus. Wszyscy byli zadowoleni. Wracaliśmy z Sosnowca. Kibice nas pięknie przywitali w Mielcu. Niby przedbieg fety, ale ja bym to określił jako feta, bo działo się. Świętowaliśmy przed stadionem. To są chwile, dla których warto żyć i warto tę ciężką pracę wykonywać. Trzeba wiedzieć, ile wyrzeczeń kosztuje taki sukces, który na dzień dzisiejszy osiągnęliśmy. Jednakże patrząc dalej, z perspektywy, na naszą fetę, to skończyła się ona dla mnie w niedzielę, kiedy pojechałem do domu rano, obudziłem się o 3 rano i zacząłem notować, czego potrzebujemy na przyszłość. Jakich zawodników, jakich zmian, jakich wzmocnień. Sezon się nie skończył, a ja jestem pod napięciem z innych powodów.

W kim pan upatruje faworyta do awansu z baraży? Kto będzie trzecim beniaminkiem przyszłorocznego sezonu Ekstraklasy?

Dobre pytanie. Kibicowałem Warcie, ale mocno spuściła z tonu i nie wiem, czy podoła. Nieźle wygląda Radomiak, ale jeżeli w barażach znajdzie się Termalica i Miedź, to doszukiwałbym się faworytów w tej ostatniej dwójce. Ale kibicuję, tak jak powiedziałem, Warcie.

Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 23.07.2020 14:20 przez

redakcja

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Podbeskidzie bliskie utrzymania, Piast z małymi szansami na puchary

Z tą naszą “Niewydrukowaną tabelą” jest tak, że im bliżej końca sezonu zaczynamy rozkminiać “co by się stało, gdybyśmy żyli w świecie idealnym bez błędów sędziowskich”. No i na kolejkę przed końcem widzimy: bliżej utrzymania byłoby Podbeskidzie, a nie Stal. A gra o czwarte miejsce premiowane awansem do pucharów wcale nie zależałoby tylko od Piasta […]
11.05.2021
Ekstraklasa
11.05.2021

Kozacy i badziewiacy. Witamy z powrotem, panie Jimenez

Jesus Jimenez to nie jest piłkarz idealny. Może irytować, że okresy świetnej gry przeplata z seriami naprawdę bladych występów. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że bez jego wkładu w ofensywę Górnik Zabrze miałby w tym sezonie poważne problemy. Swoim występem przeciwko Jagiellonii Białystok napastnik zabrzan w pełni zapracował na piątą już w bieżących rozgrywkach nominację […]
11.05.2021
Weszło
11.05.2021

Czy GKS Katowice jest jeszcze w stanie to spartolić?

Od parunastu dni zadają sobie to pytanie wszyscy fani II ligi, wszyscy fani klubów z czołówki tej klasy rozgrywkowej. Czy GKS Katowice jest w stanie to spieprzyć? Czy GKS Katowice jest w stanie wzbić się na wyżyny… No właśnie. Na wyżyny bycia GKS-em Katowice? Może wypadałoby napisać wprost, czy GKS Katowice jest jeszcze w stanie […]
11.05.2021
Stranieri
10.05.2021

Lewy, Kownacki, Wilczek, Stępiński, Kurminowski… Przebudzenie napastników | STRANIERI

Jest Robert Lewandowski, mamy grad goli Polaków w ligach zagranicznych. Nasi stranieri w minionym tygodniu przekroczyli “dyszkę” jeśli chodzi o zdobyte bramki. Przebudzili się napastnicy w zasadzie każdej części Europy – od Danii przez Niemcy po Włochy. Pech, że akurat Grzegorz Krychowiak Pauzował, bo i w Rosji coś byśmy zebrali. W każdym razie za nami […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Czy Raków zamknie dziś sezon? A może Piast?

Trochę zmartwiliśmy się tym, że Pogoń zremisowała z Zagłębiem Lubin. Nie dlatego, że klub ze Szczecina cieszy się u nas specjalnymi względami. Jako niezależni obserwatorzy ligi jesteśmy za tym, by były emocje do samego końca. Mecz pomiędzy Rakowem a Pogonią w ostatniej kolejce o srebrny medal jawił nam się jako świetne urozmaicenie multiligi. Tymczasem Raków […]
10.05.2021
Primera Division
09.05.2021

Sensacyjnych zwrotów akcji nie brakowało. Real remisuje z Sevillą

Działo się w tym meczu wiele, niemalże wszystko, ale summa summarum ani zawodnicy Realu Madryt, ani Sevilli nie mogą być w pełni zadowoleni z remisu 2:2. Ci drudzy dlatego, że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a drugą bramkę dali sobie strzelić w czwartej minucie doliczonego czasu gry. A ci pierwsi na pewno zdają sobie sprawę, że […]
09.05.2021
Weszło
09.05.2021

W Łodzi trwa rywalizacja na kompromitacje. Znów prowadzi ŁKS

Wydawało nam się, że najbardziej cudaczne, najbardziej kompromitujące zachowanie w wykonaniu łódzkiej drużyny mamy już w tym sezonie za sobą – i chodzi nam o kuriozalną sytuację, gdy Widzew grając jedenastu na dziewięciu zdołał stracić gola i przegrać 1:3 z Sandecją Nowy Sącz. Ale ŁKS, jak przystało na derbowego rywala, walczy do końca. Dzisiaj prawdopodobnie […]
09.05.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LegiaKing
LegiaKing
9 miesięcy temu

Nieźle wygląda Radomiak, ale jeżeli w barażach znajdzie się Termalica i Miedź, to doszukiwałbym się faworytów w tej ostatniej dwójce.
—————
Przecież Miedź już ma pewne baraże więc jakie “jeśli”?
Tak przy okazji to widać ból dupy o jakiegoś Kiełbasę. Ogólnie w tym wywiadzie nie sprawia wrażenia sympatycznego typa.

Hunt3r
Hunt3r
9 miesięcy temu
Reply to  LegiaKing

Ból dupy to widać u ciebie typie

Kopernik
Kopernik
9 miesięcy temu
Reply to  LegiaKing

Ogarnij się. Sympatyczny ma być kelner, fryzjer, czasem aktor. Trener ma mieć wyniki.

airot
airot
9 miesięcy temu

“rządny sukcesów, rządny awansu, rządny zwycięstw”

PanZygmunt
PanZygmunt
9 miesięcy temu
Reply to  airot

przejebie 3 mecze to sie pojawi kupa w majtach i pot na czole i skonczy sie bajadurzenie o “wyzszych celach”. Jak to jest, ze ci wszyscy nasi trenerzy tak pieknie opisuja i ubieraja w slowa, co to oni nie zrobia, kim nie sa, jak ich druzyna nie zagra, a potem przyjezdzaja mongolaki w sandalach i biegaja 2x szybciej, podaja celniej, a my sie bronimy cale 90min liczac na stale fragmenty

Krzychu
Krzychu
9 miesięcy temu

Żądni piszemy “ż” z kropką… Chyba brakuje redakcji korektora. Wyrazy uznania za ciekawe artykuły 🙂

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM
9 miesięcy temu

Tak, na pewno by wziął Chrapka

Kibic
Kibic
9 miesięcy temu

Nie spodziewałem się szczerej rozmowy… i jakoś się nie pomyliłem..
Awansu nie można Panu Trenerowi odmówić, ale klasy i podejściu z szacunkiem do zawodnika to faktycznie nie widać.. Czasami trzeba się uderzyć w piersi i powiedzieć prawdę na dany temat, a nie całą winę zrzucać na zawodnika.. troszkę mnie to śmieszy, a troszkę smuci, że na takim szczeblu znajdują się tacy ludzie
Myślę, że podobnie mają inni, którzy wiedzą jak wyglądała cała sytuacja… Przykre.. ale jak to mówią: Karma wraca..

Robert
Robert
9 miesięcy temu

Brawo Darku. Ostatnie lata potwierdzają Twoją przydatność i jakość trenerską. Czego się nie dotkniesz, idzie do przodu . Wiesz, że jestem kibicem Wisły i najchętniej zamieniłbym Skowronka na Ciebie, ale to nie zależy ode mnie. Wierzę, że skompletujesz drużynę w Mielcu na spokojne utrzymanie na dłużej w Ekstraklasie. Pozdrawiam Ciebie i całą drużynę. Witajcie w Ekstraklasie.

Suche Info
11.05.2021

Double-double Piotra Zielińskiego!

Piotr Zieliński jeszcze nigdy w swojej karierze nie notował takich liczb. Biorąc pod uwagę Serie A i Ligę Europy, Polak wykręcił już double-double! Przyklepał je dziś z Udinese (mecz wciąż trwa). Zieliński wpisał się na listę strzelców dobijając strzał Osimhena. To jego dziesiąta bramka w sezonie. Ósmy gol Piotra Zielińskiego w tym sezonie ligowym! ⚽ […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Leicester City pokonuje Manchester United C i przybliża się do Ligi Mistrzów

Zdarzają się w futbolowym świecie sytuacje, gdzie kluby muszą grać co trzy dni. Ba! Tak zdarza się bardzo często. Jednakże maraton, który ma przed sobą Manchester United jest już czymś innym, czymś relatywnie nowym. Nic więc dziwnego, że tam gdzie Ole Gunnar Solskjaer może, tam odpuszcza. W dużej mierze dzięki temu Leicester City było w […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Manchester City mistrzem Anglii!

Manchester United przegrał z Leicester 1:2 (Solskjaer wyszedł rezerwowym składem), co oznacza, że Manchester City przyklepał tytuł mistrza Anglii. Ekipa Guardioli ma dziesięć punktów przewagi nad United i już nie da się przeskoczyć jej w tabeli Premier League. Dla City może to być najlepszy sezon w historii klubu. Zdarzyło im się wprawdzie zdobyć już wcześniej […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Mbappe stawia warunek: przedłuży kontrakt, jeśli dostanie zgodę na IO

Kylian Mbappe nie zamierza latem odpoczywać. Po intensywnym sezonie chce wziąć udział nie tylko w mistrzostwach Europy, ale i w – zdaniem „L’Equipe” – Igrzyskach Olimpijskich. Euro kończy się 11 lipca, Igrzyska zaczynają 23 lipca, a kończą 7 sierpnia. Oznaczałoby to, że Francuz musiałby odpocząć na początku przyszłego sezonu. W momencie, kiedy PSG przygotowuje się […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Borna Sosa. Chciał grać dla Niemiec, nie zagra nigdzie?

Borna Sosa to jeden z ciekawszych lewych obrońców w Bundeslidze. Pochodzi z Chorwacji, grał dla młodzieżówek, ale nigdy nie dostał powołania dla dorosłej reprezentacji. Zainteresowała się nim więc niemiecka federacja. I namówiła do tego, by przyjął niemieckie obywatelstwo. Procedura była bardzo prosta, gdyż jego matka urodziła się w Berlinie. Sam Sosa nie ukrywał, że nie […]
11.05.2021
Serie A
11.05.2021

Andrea, co poszło nie tak?

Czy polskie kluby mogą nauczyć czegoś europejską czołówkę? Oczywiście. Nie, to nie ironia. Przecież Andrea Agnelli zna się z Dariuszem Mioduskim, a wystarczyło spytać kumpla po fachu i wiedziałby, że zatrudnianie gościa bez żadnego doświadczenia do sterowania największym klubem w kraju, nie jest najlepszym pomysłem. Ale Agnelli z ziomkami z Legii nie pogadał, więc Andrea […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Piłkarz Premier League w ulicznej naparzance [WIDEO]

Sheffield United leci z Premier League. Jakby kłopotów w tym klubie było mało, Oli McBurnie – napastnik Sheffield szkockiego pochodzenia – został aresztowany. Powód? Piłkarz uwikłał się w uliczną bójkę. Miał pecha, bo zajście zostało uwiecznione przez kamerę. Choć McBurniemu trzeba oddać, że zrobił wiele, by unicestwić ulicznego reportera (czytaj: sprzedał buta w kamerę). Bójkę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boniek: – Nie podobała mi się manifestacja Błaszczykowskiego

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu portalowi meczyki.pl. Prezes PZPN porusza wiele kwestii organizacyjnych wokół nadchodzącego Euro. Wypowiedział się także na temat ostatniego gestu Jakuba Błaszczykowskiego. – Regularnie oglądam ligę i muszę szczerze powiedzieć, że nie podobała mi się manifestacja Kuby Błaszczykowskiego po strzelonym golu. To było ostentacyjne pokazanie, co myślę o trenerze, którego sam zatrudniłem. Kuba […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Jak co sezon: Marco Paixao królem strzelców 2. ligi tureckiej

Jeśli się starzeć, to tak, jak bracia Paixao. Flavio może niebawem złamać granicę stu goli w Ekstraklasie, a Marco… wymiata na zapleczu tureckiej Super Lig. Portugalczyk został po raz trzeci z rzędu królem strzelców. Jego dorobek bramkowy w Altay SK jest niebywały: 18/19 – 29 bramek 19/20 – 22 bramki 20/21 – 22 bramki Ale […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Veratti opuści Euro? Pauza potrwa od 4 do 6 tygodni

Reprezentacja Włoch na Euro bez Marco Verattiego? Taki scenariusz jest nie tylko możliwy, ale i prawdopodobny. Piłkarz nie zagrał w ostatnim meczu ligowym PSG ze względu na uraz. Dziś PSG poinformowała o tym, jakie są rokowania. No cóż – nie najlepsze. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że Włoch będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni. […]
11.05.2021
Inne sporty
11.05.2021

Walka Fury-Joshua 7 lub 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej

Wydawało się, że walka Tysona Fury’ego z Anthonym Joshuą musi odbyć się na Wembley. Cudownie byłoby zobaczyć dziewięćdziesiąt tysięcy fanów rozgrzanych do czerwoności, dopingujących swojego faworyta. A uwierzcie, brytyjscy fani boksu na największych galach potrafią zrobić atmosferę – zwłaszcza, kiedy walczy ze sobą ich dwóch reprezentantów. Ale nie tym razem. Dziś Eddie Hearn potwierdził, że […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Laporte zagra na Euro, ale… dla Hiszpanii

Aymeric Laporte to ciekawy przypadek. Ma 26 lat, od kilku sezonów gra w Manchesterze City, kosztował 65 milionów euro, a nigdy nie zadebiutował reprezentacji Francji. Obrońca uznał więc, że skorzysta ze swoich baskijskich korzeni. Według informacji „Marki” piłkarz City ma dostać jutro hiszpańskie obywatelstwo. Hiszpański magazyn uważa, że Laporte znajdzie się tym samym w kadrze […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Żona Vesovicia kontratakuje: – Boicie się pozwolić mu grać!

Nie wiemy, czy Tamara Vesović, żona Marko, ma rację. Nie wiemy też, czy pomaga swojemu mężowi, czy jednak wyrządza szkodę. Wiemy jednak, że ma do powiedzenia dużo i wypowiada się bardzo chętnie. Dziś znów na Instagramie stanęła murem za swoim partnerem. Pani Tamara wrzuciła maila od jednego z dziennikarzy, w którym ten prosi o rozmowę […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Boguski: – Jean Carlos powiedział prawdę

Rafał Boguski żegna się z Wisłą Kraków. Ikona „Białej Gwiazdy” z ostatnich lat udzieliła wywiadu „Gazecie Krakowskiej”. Odnosi się do ostatnich wydarzeń w Wiśle i konflikcie z Peterem Hyballą. Boguski brał udział w symbolicznej celebracji gola Jakuba Błaszczykowskiego, który po strzelonej bramce podbiegł do Kazimierza Kmiecika, którego Hyballa chciał się pozbyć. – Jestem zdania, że […]
11.05.2021
Anglia
11.05.2021

Ostatni lot nad sowim gniazdem. Sheffield Wednesday spadło do trzeciej ligi

Anglicy są przyzwyczajeni do upadku dużych marek, być może nawet bardziej niż Polacy. Przypadki Sunderlandu i Portsmouth to oczywiście najbardziej medialne historie, ale konsekwentnie, rok w rok, do tego grona dołącza ktoś nowy. Tym razem wypadło na Sheffield Wednesday, które spadło z Championship nie do końca z powodów boiskowych.  Jeśli Kraków i Sheffield miałyby zostać […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Trzech piłkarzy żegna się ze Śląskiem Wrocław

Israel Puerto, Mathieu Scalet i Maciej Wilusz po zakończeniu tego sezonu odejdą ze Śląska Wrocław. Puerto ostatnio nie był w najwyższej formie, ale klub chciał zatrzymać. Hiszpan jednak nie wyrobił limitu potrzebnego do automatycznego przedłużenia umowy, a porozumienie w sprawie normalnego przedłużenia kontraktu okazało się niemożliwe.  – Oczekiwania Israela Puerto i reprezentującej go agencji są […]
11.05.2021
Bundesliga
11.05.2021

Niekończąca się opowieść – Bayern nie opuszcza tronu

Jeżeli ktoś przypadkowo spojrzy na tabelę Bundesligi, może dojść do wniosku, że Bayern Monachium dość łatwo wywalczył dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec. Na dobrą sprawę, to już od ponad miesiąca “Die Roten” byli niemal pewni końcowego triumfu. Ponownie na finiszu mają pokaźną przewagę punktową, a gdyby nie brak kibiców i niemożność hucznego celebrowania sukcesu, wszystko […]
11.05.2021
Suche Info
11.05.2021

Buffon potwierdził, że latem odchodzi z Juventusu

Gianluigi Buffon odejdzie z Juventusu po zakończeniu tego sezonu. Plotkowano na ten temat od dłuższego czasu i tym razem w pogłoskach było więcej niż ziarno prawdy. Do pewnego momentu wydawało się, że Buffon pozostanie w Turynie, ale potem media zaczęły informować, że jednak spodziewał się częstszej gry w tym sezonie. Na dziś 43-latek wystąpił w […]
11.05.2021