post Avatar

Opublikowane 16.07.2020 12:27 przez

Szymon Janczyk

Jakie jest pierwsze założenie każdego spadkowicza? Powrót do Ekstraklasy. Nie inaczej było w przypadku Podbeskidzia Bielsko-Biała. Choć „Górale” spędzili w najwyższej klasie rozgrywkowej zaledwie pięć lat, to pod Klimczokiem nikt nie widział innej możliwości niż powrót do niej w jak najszybszym czasie. Ale jak to z planami bywa, zweryfikowało je życie. Bielszczanie w pierwszej lidze spędzili cztery sezony i dopiero teraz udało im się wywalczyć promocję. Co w tym czasie działo się w Bielsku?

Oj, działo się sporo. Niech świadczy o tym fakt, że w kadrze Podbeskidzia, która wywalczyła awans do Ekstraklasy, został tylko jeden piłkarz, który z niej spadał. To Bartosz Jaroch, który w najwyższej lidze grał tyle, co kot napłakał. W zasadzie dopiero w poprzednim sezonie, gdy trenerem „Górali” został Krzysztof Brede, Jaroch na stałe wskoczył do składu. I wydaje się, że właśnie ten moment był kluczowym w kontekście odzyskania najwyższej ligi dla Bielska-Białej.

Upadek zajrzał im w oczy

Trzech prezesów i sześciu trenerów – pod Klimczokiem w ostatnich pięciu latach przez długi czas stabilizacji nie było. Co prawda czasy Wojciecha Boreckiego, Dariusza Kubickiego i Roberta Podolińskiego to jeszcze etap bielszczan w Ekstraklasie, jednak właśnie wtedy rozpoczął się proces zmian w Podbeskidziu. Dzisiejszy sukces rodził się w bólach i to dużych, bo jeszcze dwa lata temu „Górale” mogli zniknąć z piłkarskiej mapy Polski. Sytuacja finansowa była do tego stopnia tragiczna, że lokalni politycy złożyli zawiadomienie do prokuratury, kiedy miasto po raz kolejny chciało zalewać dziurę w budżecie pierwszoligowego klubu. – Na kroplówce nie robi się wyników sportowych, musi być pomysł i strategia na przyszłość – mówił wówczas Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący rady miejskiej.

I miał rację, bo w Bielsku do 2018 roku nic się nie spinało. Zresztą wystarczy spojrzeć na kilka łatwych do zweryfikowania faktów.

 • Miejsca w lidze? 8 i 9
 • Transfery do klubu? 40 w dwa sezony, nie licząc przesunięć z drugiej drużyny
 • To może chociaż Pro Junior System? Nie, środek stawki

Ciężko było mówić o jakiejkolwiek stabilności kadry. Przy takim przemiale nie może dziwić fakt, że gdy Edward Łukosz – sponsor i udziałowiec klubu – objął obowiązki prezesa, żeby ratować Podbeskidzie przed upadkiem, długi sięgały ponad 3,5 miliona zł. Portal bielsko.biala.pl informował w sierpniu 2018 roku, że 80% tej kwoty Łukosz spłacił z własnej kieszeni. W listopadzie tego samego roku „Dziennik Zachodni” donosił o kolejnym wsparciu z miasta. Wówczas „Górale” otrzymali 5 milionów zł – 3,25 z budżetu miejskiego oraz 1,75 od Łukosza. W ten sposób udało się uratować klub spod Klimczoka.

Odkuli się na młodzieży

Podbeskidzie w chwili, gdy ratowano je przed upadkiem, było już zupełnie inną drużyną niż w dwóch poprzednich latach. Nie ma co ukrywać, że po spadku z Ekstraklasy klub praktycznie przestał zarabiać. Wiadomo – zakręcenie kurka z Canal+ znacząco obcina możliwości. A wspomnianą ofensywę transferową ciężko było przeprowadzić bez odpowiednich nakładów finansowych. Sami pośrednicy transakcyjni w ciągu dwóch lat zainkasowali od bielszczan 400 tysięcy zł. Może i mało, ale pamiętajmy o jednym – to tylko kwoty wypłacone, bez zaległości. Tylko księgowa Podbeskidzia wie, jaka część z miliona złotych wydanych przez „Górali” na pośredników w latach 2018-2020 była konsekwencją spłaty wcześniejszych zobowiązań.

W każdym razie wiadomo było, że trener Krzysztof Brede nie dostanie do dyspozycji bandy doświadczonych zabijaków z Ekstraklasy na wysokich umowach. Latem 2018 roku Podbeskidzie zainicjowało przebudowę, odważnie stawiając na młodzież. Dużą rolę odegrał duet Kacper Kostorz – Przemysław Płacheta, pograli też Przemysław Mystkowski czy Kacper Gach i wszystko zaczęło mieć ręce i nogi. Po pierwsze: zgadzał się wynik sportowy. Bielszczanie byli szóści, przegrywając walkę o piąte miejsce tylko przez gorszy bilans bramkowy. To jednak nie dziwi, bo wspomniana młodzież robiła robotę.

 • Kostorz: 2 gole, 5 asyst
 • Płacheta: 6 goli, 2 asysty

Tylko Łukasz Sierpina i Valerijs Sabala byli lepsi w wewnętrznej klasyfikacji kanadyjskiej. Po drugie: zgadzał się wynik finansowy. Ponad milion złotych przyniósł sam Pro Junior System, 300 tysięcy złotych miał zapłacić Śląsk Wrocław za Płachetę, a ok. 220 tysięcy euro miała wyłożyć Legia, która zgarnęła Kostorza. Słowem – było z czego rzeźbić. A i Podbeskidzie – mimo straty czołowych młodzieżowców – nie musiało rozpaczać, bo zespół, który wczoraj przypieczętował awans, był już prawie gotowy.

Zespół drugiej szansy

Znamienne, że trzon Podbeskidzia, które wdarło się do Ekstraklasy, grając efektowną i ofensywną piłkę, stanowią piłkarze, którzy mieli coś do udowodnienia. To taki „zespół drugiej szansy”.

Sami widzicie – pół składu złożone z gości, którzy w mniejszym lub większym stopniu odbili się od Ekstraklasy. A przecież jest jeszcze Filip Modelski, który reanimował swoją karierę. Przecież jest także Kornel Osyra, który w Miedzi Legnica rok temu wyśrubował u nas średnią 3,70 – zawstydzającą, jak na stopera. Przecież jest również wspomniany Jaroch, którego do świata żywych przywrócił Brede, a który w dwa sezony wykręcił 15 goli w klasyfikacji kanadyjskiej. Jak na bocznego obrońcę – bardzo, bardzo dobry wynik.

Powiecie pewnie, że ciężko się jarać takim zespołem. Że ciężko spodziewać się, że banda „banitów”, w której każdy albo przekroczył 30-stkę, albo zaraz to zrobi, może działać na zapleczu, ale w Ekstraklasie nie podoła. Że Podbeskidzie w zasadzie nikogo nie odkryło (choć młodzieżowców, szczególnie Jakuba Bierońskiego i Konrada Sierackiego, zdecydowanie odkryło). Nie będziemy z tym polemizować, ale zwrócimy uwagę na jedno. Być może ci goście pojedynczo na kolana nie rzucają, jednak wygląda na to, że znaleźli się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. I przede wszystkim – u odpowiedniej osoby.

Rekordowa ekipa Bredego

 Myślę, że prezes na kanwie tego osiągnie sukces, ja osiągnę sukces jako trener. Bo to jest dla mnie lekcja. Nie cofnij się, idź za ciosem, nie ulegaj, napieraj, wal do tych drzwi, jak wywalą cię drzwiami, wracaj oknem. Po prostu walcz. Były sytuacje, w których uległem. Dziś bym nie uległ – mówił Krzysztof Brede, gdy odchodził z Chojniczanki Chojnice. Chojniczanki, która sensacyjnie zajęła trzecie miejsce w pierwszej lidze, ocierając się o awans. Już wtedy było widać, że to gość, który wie, co chce zrobić, wie, co chce grać i nie tylko wie, ale także potrafi wprowadzić to w życie.

Dlatego też nie dziwi nas, że niejako przewidział swój sukces w Bielsku.

Jeden z najmłodszych polskich trenerów – zaledwie 39-latek – poskładał puzzle w całość. Jasne, miał dobrych wykonawców, nie lepił z niczego. Tyle że dobrych wykonawców miały też Bruk-Bet Termalica, Miedź Legnica czy Zagłębie Sosnowiec. A jednak to bielszczanie muszą zerkać za plecy, żeby którąkolwiek z tych drużyn dostrzec. Po Podbeskidziu styl po prostu widać. – Wypracowaliśmy pewne powtarzalności – budowanie ataku, przechodzenie do szybkiego ataku, wysoka, średnia, niska obrona, stałe fragmenty. Zasady, które wpajam chłopakom na treningach i odprawach, zaczynają funkcjonować i stają się automatyzmami. Prezentujemy już odpowiedni poziom taktyczny, techniczny i motoryczny – mówił nam w styczniu opiekun „Górali”.

Podbeskidzie biło w lidze kolejne rekordy.

 • Najmniej porażek u siebie – tylko jedna
 • Najdłuższa seria bez przegranej – 12 spotkań
 • Sześć meczów z przynajmniej 4 strzelonymi golami – 6
 • Łącznie 64 trafienia na koncie

Ofensywny wachlarz

To wszystko o czymś świadczy. Szczególnie w ofensywie Podbeskidzie prezentuje wielkie możliwości. Ekipa z Bielska strzela bramki na wszelkie możliwe sposoby. Nie wierzycie? To garść statystyk.

 • Stałe fragmenty gry: 19 goli. 8 po rzutach wolnych, 6 po rogach, 5 po karnych
 • 14 bramek zdobytych głową – czołowy wynik w lidze
 • 12 goli strzelonych z dystansu – najlepszy rezultat na zapleczu Ekstraklasy

A jeśli dodamy do tego fakt, że „Górale” równie dużo bramek strzelają po akcjach oskrzydlających, mamy obraz drużyny, która potrafi przeprowadzić desant z naprawdę każdej pozycji. Ciężko się przeciwko nim bronić, ciężko stosować jakieś schematy, bo to nie tyle Kinder Niespodzianka, co raczej maszynka, która jest w stanie sprawnie przeskakiwać między kolejnymi trybami i pomysłami na finalizację akcji.

Transfery, skauting, akademia – in that order

Ważne jest jednak to, że mimo imponujących osiągów na zapleczu Ekstraklasy, w Bielsku nie chcą osiadać na laurach i liczyć, że to wystarczy, by poradzić sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niedawno prezes Bogdan Kłys snuł plany transferowe na łamach katowickiego „Sportu”. – Chcemy dodać jakości zespołowi i wzmocnić rywalizację. W związku z tym chcielibyśmy przeprowadzić od 3 do 5 transferów do klubu. Na tyle musimy być przygotowani. (…) Środek, obrony, lewa obrona i skrzydła. To są naturalne nasze potrzeby.

Jednocześnie – mimo że Pogoń Szczecin obserwuje Marko Roginica, a oferty z Ekstraklasy miał młodzieżowiec Konrad Sieracki – „Górale” nie chcą się osłabiać. Pod Klimczokiem patrzą też w przyszłość. „Dziennik Zachodni” informuje, że klub zatrudni skauta, który będzie miał za zadanie łowienie młodych talentów. Kłys na łamach tej gazety zapowiada też plan powstania profesjonalnej bazy treningowej. – Jesteśmy świadomi, że bez dobrej akademii i infrastruktury nie pójdziemy do przodu. Tę świadomość ma również prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, z którym o tym rozmawiamy.

Choć akurat na profesjonalizm w Bielsku narzekać nie można. Kasa? Jest. Stadion? Jest. Ładny i coraz częściej wypełniany przez kibiców, którym podoba to, jak wygląda obecnie Podbeskidzie. Wspomniany „DZ” zauważa, że w tym sezonie w barwach drużyny z południowej Polski wychowankowie rozegrali rekordową w ostatnich latach liczbę minut – ponad 2800. Być może obecny stan nie powala, ale kierunek został wytyczony.

***

Czego spodziewać się po bielszczanach? Cóż, nie chcemy kreślić pięknych scenariuszów, bo wiemy, jak w ostatnich latach bywało z beniaminkami. Nawet jeśli miały pomysł, a projekt wydawał się rozsądny, zdarzenie z najwyższą ligą bywało brutalne. Ciężko jednak w Podbeskdziu upatrywać kandydata do szybkiego spadku, zwłaszcza że w przyszłym roku z ligi zleci przecież tylko jeden zespół. Dlatego być może „Górale” gór od razu nie przeniosą. Ale za to Ekstraklasa z górskich okolic też raczej szybko się nie wyprowadzi.

SZYMON JANCZYK

Fot. Newspix

Opublikowane 16.07.2020 12:27 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 13
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Weszło za rok: „Podbeskidzie = drugi ŁKS. Co poszło nie tak?”

Braun
Braun

Po Mieleckiej Stali i kimś z pary Miedź-Radiomiak też nie można spodziewać się niczego dobrego. W przyszłej ekstraklasie będą trzy drużyny na poziomie ŁKSu

serek
serek

takie tezy to raczej będą zarezerwowane raczej do drużyny która wejdzie poprzez baraże

Bubs
Bubs

Kibicem Podbeskidzia jestem 15 lat, to połowa mojego życia. Bycie kibicem takiej drużyny nie jest usłane różami, uczy cieszenia się z małych rzeczy. Dla mnie ten awans jest jak zdobycie Ligi Mistrzów. Moi kumple, których serca wypełniają takie kluby jak Barcelona, ManUtd czy inne Bayerny zwykli płakać, gdy ich drużyna nie wygra Ligi Mistrzów, gdy nie zostanie mistrzem swojej ligi to już w ogóle dramat. Ja jaram się na maksa kiedy awansujemy do polskiej ekstraklasy.
Można pomyśleć, że to smutne, ale serce nie wybiera 😉

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

A jak idziesz na mecz to nadal trzymasz szalik w majtach? A koszulkę zakrywasz kurtką nawet w upał?

Bubs
Bubs

Na szczęście troglodycie w Bielsku już wymarli, ale widzę, że w internecie jeszcze się kilku uchowało

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Z tego co wiem na temat sytuacji w Bielsku to Kolego raczej się mijasz z prawdą 😀

echo((((
echo((((

25 lat to piszecie ,a oni dalej na te mecze chodzą i mają najlepsza frekwencje w lidze !

WhiteStarPower
WhiteStarPower

I feel you bro, znam te bóle tylko jeszcze z innej strony 🙂 Powodzenia

Slimboo
Slimboo

No to masz bracie przje… Mogłbyś się wyprowadzić do Paryża albo Madrytu? Wtedy będziesz miał lżej w życiu! Nie dziękuj za poradę

hdfadasbcxzxzb
hdfadasbcxzxzb

https://poteznekursypolska.blogspot.com/ – Kupon z kursem 1700 ostatnio trafiony i zdjecie jego na blogu! a juz na jutro kurs 1400 dostepny!
polecam bo sam z nimi ostatnio zarobilem!

Stanislav Levy
Stanislav Levy

„ŁKS wraca do Ekstraklasy odmieniony. Bez długów, z pomysłem na grę i rosnącym w oczach projektem”
Taki tytuł przed startem tego sezonu też by pasował, co?

DZIERZAN
DZIERZAN

Czekamy na zaciąg ze Słowacji i Afryki

Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Wielki Kurs na Ligę Mistrzów w eWinner! Wygrana City za 10.00!

Tego jeszcze nie było! Kurs 10.00 na wygraną Manchesteru City z Realem Madryt – to oferta legalnego bukmachera eWinner. Oferta, która mocno kusi, żeby z niej skorzystać. Ale żeby to zrobić, trzeba się pośpieszyć. Zasady są proste – najszybsi będą mogli z niej skorzystać i nieźle się wzbogacić na wygranej „Obywateli”. Sprawdźcie szczegóły tej promocji! […]
07.08.2020
Weszło
06.08.2020

Monchi w Sevilli sto razy mocniejszy od Monchiego w Romie

Gdy tylko los skojarzył Sevillę z Romą, podtekst był jasny: Monchi. Legendarny dyrektor sportowy Sevilli, którego doskonałe decyzje na rynku transferowym doprowadziły ten klub do pięciu triumfów w Pucharze UEFA i Lidze Europy. Dyrektor, który zapracował na zaufanie szefów Romy i dyrektor, który swoją rzymską misję totalnie położył. Gdy nie wyszło w Serie A, wrócił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

HEJT PARK W DOBRYM SKŁADZIE | Michał Pol i Wiktor Malinowski | LIVE od 21

W kolejnej odsłonie „Hejt Parku w Dobrym Składzie” gościem Michała Pola będzie Wiktor Malinowski! Były szczypiornista VIVE Kielce odnalazł się przy… pokerowym stole, gdzie zarabia okrągłe sumki. Specjalnie dla nas opowie o kulisach świata wielkiej – dosłownie – gry. Macie pytania? Śmiało, dzwońcie: 22 219 50 31. Partnerem programu jest browar Okocim. 
06.08.2020