post
Avatar

Opublikowane 15.07.2020 13:06 przez

redakcja

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie porywający oraz marnując cenny czas na wynalazki bez przyszłości.

Ten sezon jest inny. Tego sezonu nie da się skończyć inaczej niż puentą: obyśmy wszyscy spotkali się w tym gronie za miesiąc. To luksus, który w Poznaniu był w ostatnich latach jedynie w środkowej części rządów Nenada Bjelicy. Jeśli spojrzymy wstecz – Maciej Skorża po mistrzostwie musiał zmierzyć się z przebudową. Urban pełnił właściwie rolę tymczasowego trenera, chyba nikt nie wierzył, że w Poznaniu zbuduje coś trwałego. Djurdjević miał być gwarantem spójności klubu z akademią oraz odpowiedniego rozwinięcia klejnotów rodowych z roczników 1998-2002. Nawałka po prostu stworzyć potęgę, za potężne pieniądze. Od Żurawia w sumie już nikt niczego nie oczekiwał i może to właśnie był klucz do sukcesu.

Dlaczego w Poznaniu mają pewne powody do optymizmu przed kolejnym sezonem?

DO MŁODZIEŻY ŚWIAT NALEŻY

Oczywiście pierwszy i najważniejszy powód to siła, ale przede wszystkim liczebność poznańskiej młodzieży. To pierwsze w Poznaniu mają od lat, nie jest przypadkiem, że już teraz w mocnych ligach regularnie grają Bednarek, Linetty, Kędziora czy Kamiński. Ale do siły pojedynczych zawodników, ostrożnie wprowadzanych do składu, po raz pierwszy dorzucono hurtowy charakter takich uzupełnień.

To ma dwa bardzo konkretne, pozytywne efekty, mamy nadzieję, że w Poznaniu o tym wiedzą. Po pierwsze – budżet nie wisi na transakcji jednego zawodnika. To nie jest tak, że “albo sprzedamy Jóźwiaka, albo będzie dziura budżetowa”. O nie, teraz Lech ma bardzo wygodną pozycję negocjacyjną, zarówno w rozmowach z własnymi piłkarzami (przedłużenia kontraktów czterech najbardziej uzdolnionych miały miejsce w tym sezonie), jak i z ewentualnymi kupcami. Nie chcecie dać za Jóźwiaka tyle, ile oczekujemy? Dobrze, spróbujemy w takim razie zbudować budżet na sprzedaży Roberta Gumnego. Gumny nie? No to może Marchwiński. Oczywiście nie wiadomo, jak zachowa się rynek wobec kryzysu koronawirusowego, ale Kolejorz niezależnie od tego znajduje się w dogodnej pozycji.

Tu jest drugi pozytywny efekt. Nawet jeśli nie uda się utrzymać w składzie wszystkich perełek, wciąż część z nich będzie rozwijać swój talent w Wielkopolsce. Tak naprawdę na ten moment widzimy przynajmniej sześciu zawodników, którzy mają przed sobą duże granie:

  • Robert Gumny
  • Kamil Jóźwiak
  • Jakub Kamiński
  • Filip Marchwiński
  • Tymoteusz Puchacz
  • Jakub Moder

Jest jasne, że wszyscy jednocześnie nie odejdą, obstawiamy, że już sprzedaż dwóch najstarszych może być wykorzystaniem całego limitu. Zostaje czterech do dalszego rozwijania, mimo że już teraz wyglądają bardzo solidnie na tle ekstraklasowych rywali.

DANI RAMIREZ I PEDRO TIBA

Chcieliśmy w tym akapicie omówić politykę transferową Lecha Poznań, ale to właściwie nie ma sensu. Nie można wysnuwać ogólnych wniosków na podstawie jednostkowych porażek, tak samo więc nie ma sensu uogólniać, gdy mówimy o sukcesach. Dlatego bez specjalnej podjarki, bez specjalnego pompowania – Lech ma na przyszły sezon bardzo silny środek pola. Tym cenniejszy, że kupiony – a przecież nie od dziś wiadomo, że Kolejorz lubi przyVujadinoviczować i kompletnie przestrzelić na rynku.

Dani Ramirez to powrót do starych dobrych tradycji, gdy najsilniejsze kluby ligi – był w tym gronie Lech – wykupowały najmocniejszych zawodników klubów nieco słabszych. Odchodzi proces aklimatyzacji, zazwyczaj odchodzą też bariery językowe, odchodzi wybór mieszkania i nauczanie hiszpańskiego pomocnika, w co musi się ubrać przy pierwszym śniegu. Ramirez wjechał i z miejsca dał jakość, zwłaszcza, że wydaje się piłkarzem może nie lepszym, ale bardziej odpowiednim do Lecha niż Darko Jevtić jesienią. To sukces “oka” trenera Żurawia oraz polityki zaciskania pasa, dzięki której teraz można było godnie zapłacić ŁKS-owi, zresztą ostro targującemu się o swojego najlepszego piłkarza.

Natomiast jest też sukces oceny piłkarzy spoza polskich boisk i jest nim Pedro Tiba. Trochę to trwało, miewał przestoje, ale dziś to gwiazda całej ligi. Kropka, nie ma więcej do dodania. Obaj raczej zostają na przyszły sezon, a więc w środku Lech ma wyjątkowy spokój. Można nawet stwierdzić: spokój jak nigdy.

CZY TO JUŻ JEST TEN SŁYNNY STYL?

No i wreszcie ten czynnik nieco pomijany. Styl. Dariusz Żuraw od początku tłumaczył porażki czy rozczarowujące remisy procesem budowania pewnej wizji gry, która ma przynieść efekty w niedalekiej przyszłości. Początkowo wydawało się, że to myślenie życzeniowe, ale jednak – wystarczyło dołożyć do tej układanki Ramireza, odważniej postawić na Modera i statek się rozbujał. To jest kapitał, który trudno wycenić, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego okna transferowego, ale Lech ma pewną tożsamość, ma pewien własny sposób grania.

Tego nie da się wypracować w tydzień i odwrotnie, nie da się spartolić w miesiąc. To zaś daje nadzieję, że w przyszłym sezonie – zwłaszcza, jeśli okienko będzie spokojne – Lech nadal będzie efektowny i ofensywny.

LADS, IT’S LECH POZNAŃ

Powody do obaw? Są, a jakże. Pierwszy widzimy już dzisiaj na zdjęciach z Poznania – następcą Christiana Gytkjaera został Mikael Ishak. Gość, którego nasze szwedzkie źródła określają kasztanem, który raczej nie nadaje się do gry o najwyższe cele. Z drugiej strony – CV jak na Ekstraklasę ma przyzwoite, a 3-letni kontrakt potwierdza, że w Poznaniu widzą w nim duży potencjał. Zastąpienie Duńczyka będzie jednak karkołomnym zadaniem, zwłaszcza w lidze, gdzie napastnicy z rzadka posiadają cenną umiejętność strzelania goli – pokazuje to rywalizacja o koronę króla strzelców.

Co gorsza – jest też gen porażki, który potrafi się uaktywnić w najmniej oczekiwanych momentach. Ostatnio w meczu półfinału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Jeśli styl wyrabia się miesiącami, to gen porażki hodowane bywa całymi latami. To jest coś, co spędza sen z powiek kibiców Lecha, bo nawet Ramirez z Tibą, nawet doskonała młodzież, nawet Ishak jako zastępca Gytkjaera nie pomogą, jeśli znów w kluczowym momencie młotek wypadnie im z dłoni, zamiast dobić gwoździa.

Podstawowa misja na najbliższe miesiące? Nie spieprzyć potencjału wypracowanego sezonem 2019/20. Misja równie ważna? Nie pozwolić, by znów drużyna wpadła w sidła, w których tkwił cały Lech ostatniego pięciolecia. Jeśli to się uda – sezon 2020/21 może być w wykonaniu Lecha bardzo udany.

Fot.FotoPyK

redakcja

Opublikowane 15.07.2020 13:06 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Biały Kaktus
Biały Kaktus
11 miesięcy temu

Najlepszy strzelec ligi i najprawdopodobniej jej przyszły król strzelców nie zapracował sobie u was na notę wyjściową XDD Ja myślę, że ten kasztan w takim razie da radę zastąpić kogoś kto jest poniżej średniaka według ocen

tolep
tolep (@tolep)
11 miesięcy temu
Reply to  Biały Kaktus

o w ryj, mocne.

Luas
Luas
11 miesięcy temu

Lech nigdy nic nie osiągnie, bo jądro klubu nie ma mentalności na wygrywanie. Tam jest biznes na zarobek i byt, oni się nigdy nie poddadzą, czytaj nie odejdą od stołka. Sukcesy nie są im pisane, no bo niby jak? W Europie wiadomo, każdy polski klub jest weryfikowany, tutaj nie zmieni się nic przez najbliższe lata jeśli kiedykolwiek. Na krajowym podwórku? Legia to dominacja już chyba do końca świata jak Celtic w Szkocji, o ile nic nie pierdolnie większego. Wiadomo, raz na 5 lat być może ktoś inny, może akurat Lech, ale to w perspektywicznie powiedzmy 15 lat słaba opcja. Dla mnie sukcesem byłoby zdobywanie mistrzostwa raz na 2-3 lata przynajmniej (obowiązkowo co roku jeśli Legia miałaby grać piach jak ostatnimi laty, a pozostałe kluby to takie dno, że obowiązkiem jest zdobywanie MP) i chociaż raz na 5-6 lat gra w LM lub co 2-3 LE do wiosny.

Lech jest fajnym projektem, dużo młodzieży, styl nie najgorszy, po prostu wszyscy zawsze będą sprzedawani, klub będzie się bogacić, jako tako, ale sukcesów to im nie wróże, o ile ktoś odpowiedzialny za ten klub ma podobną definicję sukcesu do mojego, bo może ambicje są zupełnie inne. Sukces finansowy, a nie sportowy to spoko, tak też można… tylko ja osobiście mam tego kurczę dość.

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator
11 miesięcy temu
Reply to  Luas

Polski Janusz w stanie letalnym: LE na wiosnę co 2-3 lata i LM co 5-6 lat XD
Ty weź się obudź bo takiej regularności to absolutnie nikt z budżetem poniżej 30 mln euro nie ma. Raz na 5-6 lat, zdarza się.
Żeby regularnie grać to trzeba mieć budżet powyżej 50 mln euro albo drastycznie odstawać w lidze jak Ludogorets.

Pokus
Pokus
11 miesięcy temu

A kto im nie pozwala mieć większego budżetu?

Buja
Buja
11 miesięcy temu

Lech ma teraz chyba na najlepszą pozycję wyjściową od lat. Pełno młodych,zdolnych chłopaków już w pierwszej drużynie,a z czasem będą dochodzili nowi. Budżet jest spokojny,dlatego teraz nie mogą znowu popełnić błędu ze słabymi transferami. Mając taką młodzież wystarczyło by co rundę kupić jednego naprawdę dobrego zawodnika za co najmniej milion euro niż trzech czy czterech,którzy łącznie wyjdą podobnie finansowo,a niewiele wniosą do klubu. Jeden dobry piłkarz z dwoma młodymi u boku zrobi znacznie więcej niż trzech bardzo średnich. Ciekawe się zapowiada przyszły sezon i piszę to jako kibic Legii.

Sqrwiel
Sqrwiel (@sqrwiel)
11 miesięcy temu

Tylko nie ten Mleczko na bramce, z nim w składzie cała obrona jest elektryczna. Już widzę jego popisy przy bombardowaniu wrzutkami Cracovii. Chłop swoje już pokazał w niedzielę, na Ekstraklasę się po prostu jeszcze nie nadaje, o ile w ogóle kiedykolwiek się nada. Jeszcze się okaże, że Lech przez kontuzje van der Harta i brak przyzwoitego zmiennika zaprzepaści wicemistrzostwo. Na ich miejscu postawiłbym na pewniejszego i bardziej doświadczonego Szymańskiego.

jeremy
jeremy
11 miesięcy temu
Reply to  Sqrwiel

ja się boje, że nawet 3 miejsce przez bramkarza może stracić! ale może Mleczko już swoje przeżył i będzie teraz mniej zestresowany??

Dr50lm
Dr50lm
11 miesięcy temu
Reply to  Sqrwiel

Bednarek od przyszłego sezonu będzie

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

Wasze węgierskie odpowiedniki niegdyś Dilavera nazywały kasztanem, a wy sami nazywacie i pompujecie Karbownika jako nie wiadomo jak duży talent, o

skttr
skttr (@skttr)
11 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Szczególnie, że zaraz obok ktoś inny pisze w artykule, że on chyba to jednak nie aż taki zły.

da5asvxzxbbcx
da5asvxzxbbcx
11 miesięcy temu

https://poteznekursypolska.blogspot.com/ – Trafili kupon z kursem 1700 i skan jego na blogu! maja juz kupon z kursem 1400 dostepny!

Miłosz
Miłosz
11 miesięcy temu

Piszecie, że wasze źródła określają Ishaka mianem kasztana, a chwilę później opublikowany został artykuł w którym wszystkie wasze źródła wypowiadają się o nim pozytywnie:
https://weszlo.com/2020/07/15/mikael-ishak-mogl-zostac-i-strzelac-w-2-bundeslidze-rozwazano-go-na-mundialu/

Wyczuwam tu jakiś dysonans informacyjny…

Waldy
Waldy
11 miesięcy temu

Szweckie źródło spod budki z piwem – Olaf Anonim? Wstyd mu się przyznać do swojego zdania czy redakcji wstyd takim ekspertem się chwalić? Z resztą zdaje się, że autor (autorzy?) tego artykuliku również wstydzą się podpisać swoim imieniem. Nawet normalne, bo wstyd coś takiego podpisywać inaczej niż “redakcja”.
Jak to się stało, że inne szwedzkie źródła podają wam zgoła inną informację o tym zawodniku? Na dokładkę nie wstydzą się wystąpić pod swoim imieniem i nazwiskiem?
Gimbazjaliśi, którzy to pisali są na etacie czy to tylko stażyści, którzy dbają o to, żeby zgadzała się ilość tekstu na stronie? Za jakość zwykle trzeba zapłacić.

Lincoln
Lincoln
11 miesięcy temu

Tu piszecie o jakichś szwedzkich źródłach, które mówią że to kasztan. W innym materiale cytowany szwedzki dziennikarz raczej pozytywnie go opiniuje. Jesteście głupi czy obłudni? Oczywiście to pytanie retoryczne

Kostuch
Kostuch
10 miesięcy temu

Z not weszlo wynika że Gytkjer jest praktycznie najsłabszym ogniwem Lecha:), ot profesjonalizm;).

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021