post Przemysław Michalak

Opublikowane 16.06.2020 19:58 przez

Przemysław Michalak

Transfer Sławomira Peszki do Wieczystej Kraków odbił się szerokim echem w piłkarskiej Polsce. Trudno się dziwić, skoro jeszcze niedawno był on reprezentantem, w tym sezonie Ekstraklasy grał i strzelał gole, a teraz poszedł do klubu z okręgówki. Dyrektorem sportowym Wieczystej jest Andrzej Iwan, z którym przy tej okazji porozmawialiśmy. O Peszce, próbach ściągania uznanych nazwisk, rozwoju klubu, braku awansu w tym sezonie i planach na przyszłość. Zapraszamy. 

Kiedy po raz pierwszy pojawił się w Wieczystej pomysł z zatrudnieniem Sławomira Peszki?

Wtedy, gdy Sławek został wolnym zawodnikiem, czyli pod koniec marca. To była gruba sprawa, rozmowy toczyły się na szczeblu właścicielskim. Panowie znali się już od lat i sprawnie się porozumieli.

Czyli rozmowy odbywały się bez pana udziału?

Tak. Jeżeli chodzi o finanse, większość negocjacji ma miejsce beze mnie. Ja oceniam zawodników pod względem sportowym, natomiast kwestie finansowe to już nie moja domena. Decyduje ten, kto ma te pieniądze do wydania.

W przypadku Peszki ważniejsze były finanse czy znajomość z łożącym na klub Wojciechem Kwietniem?

Wszystko po trosze. Również  – nie ma co ukrywać – wartość pijarowa Sławka odgrywała istotną rolę. Sportowa oczywiście jeszcze bardziej. Sławek bez problemu mógłby nadal z powodzeniem grać na najwyższych szczeblach. Udało się go jednak sprowadzić i cieszymy się z tego. Pasuje do tego projektu, mimo swojego dorobku nie zadziera nosa i praktycznie już się wkomponował w zespół. Chłopaki doceniają i jego walory czysto sportowe, i sposób bycia, pomagający stworzyć dobrą atmosferę.

Czyli ten ruch ma także pokazać środowisku, innym zawodnikom, że to poważny projekt i nawet prosto z Ekstraklasy można przejść do Wieczystej?

Zdecydowanie. Klub jest prowadzony na wskroś profesjonalnie, również w aspekcie samego treningu. Przemysław Cecherz prowadzi zajęcia na bardzo wysokim poziomie. Nie został wzięty przypadkowo. Znamy się i wiedziałem, że mimo tak niskiego poziomu rozgrywkowego powiąże ze sobą wszystkie sznurki i odnajdzie się w nowej rzeczywistości. Wbrew pozorom, to nie takie łatwe, żeby pracując wiele lat w I i II lidze przestawić się na okręgówkę. Przemek czekał na propozycje, nasza wydała mu się sensowna. Obie strony są bardzo zadowolone z tej współpracy, chłopaki też. To istotne, bo nie jest łatwo pozyskiwać nam zawodników z potencjałem, zwłaszcza młodych. Większość patrzy wyżej, więc czymś musimy ich do siebie zachęcać. Robimy to nie tylko pieniędzmi, ale także organizacją klubu i jakością sztabu szkoleniowego.

Jak piłkarze „z nazwiskiem” w pierwszym odruchu reagują na propozycje Wieczystej?

Różnie. Na pewno nie są to proste rozmowy, szczególnie z zawodnikami w sile wieku. Mimo to otrzymujemy też wiele telefonów z ofertami zatrudnienia chłopaków z nieodległą przeszłością w Ekstraklasie czy I lidze. Kadrę jednak praktycznie już zamknęliśmy. Teraz szukamy głównie młodzieżowców. To muszą być piłkarze, którzy bez problemów poradzą sobie w tak doborowym towarzystwie, jakie w Wieczystej mamy. Nie chcemy iść na ilość, tylko na jakość.

Zdarza się, że zawodnik od razu odmawia czy przeważnie chce trochę poczekać na rozwój wydarzeń?

Jeżeli ktoś być może kiedyś byłby gotowy przyjść z łaski, raczej od razu go skreślamy. Chyba że sami decydujemy o daniu sobie trochę czasu, żeby zawodnik się określił. Dla niektórych warto byłoby poczekać. Nie wykluczam, że kiedyś zdarzą się takie sytuacje.

Na Peszkę nie czekaliście? Rozmawiał z Wisłą Płock i Termaliką.

Sławek dość szybko dał nam do zrozumienia, że chce w to wejść. W jego przypadku mieliśmy więcej czasu niż normalnie. Od marca był wolnym zawodnikiem, ligi nie grały. Gdyby tamte kluby złożyły mu poważne oferty, być może mielibyśmy małe szanse, ale wiele przemawiało za tym, że uda nam się go pozyskać. I tak się stało.

Jakie liczby w jego przypadku będą was satysfakcjonować? Skrzydłowy z takim dorobkiem, w okręgówce tworzy oczekiwania na jakieś 25 goli i jeszcze więcej asyst.

Szczerze mówiąc, koło dwudziestu goli może mieć u nas nawet 4-5 chłopaków. Co do liczby asyst, oczekujemy, że Sławek potwierdzi swoje walory, umiejętność dobrego dośrodkowania i uzbiera ich dużo. Sądzę, że będziemy usatysfakcjonowani, ale to też nie jest tak, że będzie on rozstawiony jeszcze przed pierwszym meczem. Wiadomo, po co tu przyszedł, ma jednak konkurencję, która może go naciskać.

Wspominał pan, że wam też są polecani piłkarze. Wcale nie tak łatwo się do Wieczystej dostać.

Jasne, zawodnik musi nam pasować do drużyny, wiek i forma muszą się zgadzać. Sam wpis w CV nie załatwia wszystkiego. Teraz musiałaby to być już naprawdę bomba co najmniej taka jak ze Sławkiem, żebyśmy jeszcze kogoś pozyskali.

Mignęła mi gdzieś plotka, że rozważacie kandydaturę Szymona Matuszka z Górnika Zabrze.

Nie słyszałem, żeby był taki temat. Matuszek raczej nie wchodzi w grę. Środek pola mamy obstawiony, nie musimy tu intensywnie szukać wzmocnień. Powtarzam: chyba że trafi się jakiś super piłkarz. Mateusz Gamrot będąc jeszcze zawodnikiem Hutnika Kraków doznał kontuzji. Jutro będzie operowany, a to miał być nasz lider w drugiej linii. Myślę jednak, że spokojnie go zastąpimy, inni zawodnicy gwarantują odpowiedni poziom – znacznie wyższy niż zawodnicy rywali.

Mówił pan, że musicie zachęcać piłkarzy nie tylko pieniędzmi. Na jakim poziomie organizacyjnym się znajdujecie?

Na pierwszoligowym na pewno, a wszystko cały czas będzie szło do przodu. Jasne, w jakiś sposób jesteśmy ograniczeni, ale nawet przez pryzmat liczby juniorów, którzy zostali dokooptowani do szkółki, możemy być dumni. Przekonujemy się, że to możliwe, żeby piłkarski narybek z określonym potencjałem już dziś wybierał Wieczystą, mimo że niedaleko są przecież kluby o dużej renomie. Na razie mamy jeszcze problem z bazą, ale ona będzie sukcesywnie powstawała. Wieczysta znajduje się na terenach miejskich, nikt nie ma zamiaru zagospodarowywać tego terenu inaczej niż na potrzeby piłkarskie, czyli boiska i tak dalej. Jesteśmy po słowie z miastem. Liczymy na szeroko pojętą współpracę. Myślę, że będzie ona owocna dla każdej strony. Z bazy korzystaliby także seniorzy i drużyna rezerw, którą zakładamy.

Koronawirus niestety wszystko spowolnił. Jestem przekonany, że bez pandemii bylibyśmy już w IV lidze. Jeden punkt straty do Garbarni przy naszych wzmocnieniach to praktycznie nic. Podejrzewam, że w cuglach wygralibyśmy komplet meczów.

Krótko mówiąc, nie chodzi jedynie o sklecenie mocnego składu na tu i teraz, ale również o postawienie fundamentów na lata.

Tak. Być może ta piramida zaczęła być budowana w innej kolejności, od góry i nie zawsze tak powinno być. Na efekty szkolenia musimy jednak trochę poczekać, dopiero za jakiś czas będziemy mogli wprowadzać wychowanków do pierwszego zespołu. Nie ukrywamy, że taki jest cel. Póki co, pozostaje nam posiłkowanie się ludźmi z zewnątrz. Żeby było jasne: status wychowanka nie będzie oznaczał, że ktoś gra z automatu. Na koniec zawsze decydują umiejętności i przydatność dla drużyny. Wyłącznie tacy zawodnicy nas interesują, starannie ich selekcjonujemy. Szkoda, że wiosną nie mogliśmy ich oglądać w akcji. Jak mówiłem, gdybyśmy dokończyli sezon, jestem przekonany o naszym awansie.

Brak awansu w takich okolicznościach chyba nie jest u was odbierany jako wielka klęska? Koronawirus to siła wyższa, choć z drugiej strony, mając już wcześniej w składzie kilku zawodników z Ekstraklasą w CV…

…powinniśmy jesienią wygrać wszystkie mecze i nie musielibyśmy się teraz martwić. To prawda. Powiem tak: głośno było w Krakowie, że Garbarnia odda nam miejsce, że odkupimy licencję. Trochę te plotki denerwowały. Chcemy wywalczyć awans na boisku. Nie interesuje nas załatwianie spraw przy zielonym stoliku, nic na siłę. Ze spokojem patrzymy w przyszłość, choć oczywiście przez chwilę odczuwaliśmy dość dużo czysto sportowej frustracji. Jedziemy dalej. Jestem przekonany, że za rok będziemy świętować wejście do IV ligi.

Sławomir Peszko mówi o dwóch awansach w ciągu dwóch lat. Jakie są dalekosiężne cele klubu, gdzie sięga wasza wizja rozwoju?

Jako takiej wizji nie ma. Nie zakładamy, że do któregoś tam roku musimy być w takiej czy takiej lidze. Będziemy się starali, żeby każdy sezon oznaczał postęp i pięcie się w górę.

W pełni odnalazł się pan w roli dyrektora sportowego?

Jak najbardziej, czerpię satysfakcję z tej pracy. Pracę w Weszło wspominam równie miło, ale muszę powiedzieć, że teraz jest naprawdę dobrze. Częściej jestem na miejscu, mniej jeżdżę, też pracuję z ludźmi, których znam i lubię. Same plusy.

Pana obowiązki wykraczają poza transfery i opiniowanie zawodników?

Raczej nie. Są tu ludzie, którzy pracują między innymi na to, żebym nie musiał zajmować się sprawami okołosportowymi. Robią świetną robotę. Staram się wykorzystywać swoje znajomości przy okazji załatwiania zabiegów medycznych. Mamy bardzo dobrego fizjoterapeutę, który potrafi szybko doprowadzić chłopaków do stanu używalności, ale w razie wyższej potrzeby korzystamy z usług profesora Ficka, czyli uznanej klasy fachowca.

A u pana jak ze zdrowiem?

W porządku. Czasami coś dolega, nogi pobolą, ale generalnie nie mogę narzekać, zwłaszcza że zbyt daleko do pracy nie mam. W moim przypadku kluczowa jest psychika, a w tym aspekcie czuję się bardzo dobrze.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. Newspix/Wieczysta Kraków

Opublikowane 16.06.2020 19:58 przez

Przemysław Michalak

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 25
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dyneck
dyneck

Ja nie rozumiem tego. Koleś jest z Krosna – zamiast budować tam klub, którym żyłoby całe miasto to inwestuje w jakiś osiedlowy klubik, który nikogo nie interesuje.

Klub przyjaciół Wieczystej Kraków
Klub przyjaciół Wieczystej Kraków

Weź najpierw sprawdz skąd pochodzi Kwiecien i rob z siebie pośmiewiska!

Kasia
Kasia

Wymiar wizerunkowy… Hmm, rozumiem, że sponsorem klubu jest producent wódki piłkarz będzie w jakiś sposób twarzą tej marki?

Gniotek
Gniotek

O to to!

Zmrożona Wieczysta…
Czysta radość z żyta!

Placzul
Placzul

Wrzuciliście przerobione zdjęcie na Czystą.

Frank Underwood
Frank Underwood

Hahahahaha zero ogarki Pany z redakcji

Barnaba
Barnaba

Iwan ma w końcu godnego partnera do picia :). Jeden i drugi WIE że CZYSTA będzie lała się strumieniami.

wazjar
wazjar

Same cielaki w komentarzach,powodzenia Peszkin !

Iron
Iron

Mały klubik osiedlowy z infrastrukturą na poziomie A- klasy. Taka Kaszowianka ich bije na łeb pod tym względem. Zresztą to oni im zabrali awans remisując w Kaszowie 2-2.
Brak akademi, brak rezerw. Iwan bredzi o poziomie klubu pierwszoligowym.. Szkoda nawet to komentować. Buta i pycha w wywiadach, że finansowo to mogą wszystko….
Wieczysta to w sumie trzecia drużyna Hutnika.
Powinni występować pod szyldem Hutnik III.
Przewinęło się tam byłych piłkarzy z Suchych Stawów z kilkunastu. Gwiazdorzy z trzecim podejściem z awansem z okręgówki…..
Jak za 6 lat awansują do 3 ligi to się dopiero zaczną schody.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Odjeb sie od mojego osiedla. Kazdy ma swoją wiochę. Kwiecień tu mieszka i ch ci do tego gdzie wydaje swoją kase

Iron
Iron

Zniżając się do twojego poziomu musiałbym powiedzieć, że sram na twoje osiedle i twój przez kilkadziesiąt lat ubecki klub.
Ale, że kultura mi ma to nie pozwala to zostawię to bez komentarza i pozdrawiam.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Nie zniżyles sie do niczyjego poziomu. Po prostu reprezentujesz klasyczny, rozpoznawalny łatwo w Polsce poziom kibica bez zębów z jabolem w ręku w pasiastej koszulce, z korupcyjnym rodowodem. Przy tym wszystko co możesz napisać nikogo na poziomie nie interesuje

Iron
Iron

Hehehe. Zero nikotyny i alkoholu. W młodości jakaś odrobina sterydów wjechała,100 kg czystych mięśni. Od 36 lat w ciągłym treningu. Kiedyś piłka nożna. Potem siłownia boks i kick-boxing. Stoczonych kilkanaście amatorskich walk w latach 90- tych. Jeszcze więcej na ulicy i na bramkach
W wieku prawie 50 lat forma wysmienita. Szpagat bez rozgrzewki.Nie kibicuję też Cracovi. Jak coś to daj namiary to przetniemy się na sekcji bokserskiej to sprawdzisz czy jestem menelem.

Bąk
Bąk

Pan Wojownik, który musi udowadniać swoją wartość randomowym typom z komentarzy na portalu sportowym. Dobre. Smutne życie musisz mieć, mitomanie.

Iron
Iron

Pan Wpierdalacz między wódkę a zakąskę. Twoje musi być fascynujące , skoro na forum sportowym wytykasz innym mitomanie w wątku który ciebie zupełnie nie dotyczy. Pozdrawiam.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Zabawne, że goście, którzy młodość spędzili koksując się zamiast się uczyć i rozwijac ,myślą, że miarą ich kozactwa jest to że beda umieć przyebać komuś normalnemu. W koncu wiecej do zaproponowania z reguły nie mają. To smutne 🙂 Przepraszam, że cię poniżyłem biorąc cię za kibica cracovii. Twoj post tak wyglądał.

Iron
Iron

Hehehe. Niczego nie muszę nikomu udowadniać. Ja nikogo nie obraziłem w swoim pierwszym poście. Najpierw było, że menel zapijaczony potem , że jak wysportowany(straszliwy nałóg ten sport) i potrafiący przyjebać to niedouczony. Tu też cię muszę zmartwić. Udało się ukończyć AGH. Można mieć w życiu wiele pasji i je połączyć. Przygód na kibicowskim szlaku też całkiem sporo.
Jako wielbiciel historii ,szczególnie wojennej i powojennej zapraszam do zapoznania się z zagadnieniem Wisła a Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Całkiem ciekawe zagadnienie nie ze sfery mitów. No i do mitomana i bardzo daleko.
Pozdrawiam mimo wszystko.

Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum
Jakub Kibolkiewicz vel Jacob Olkenbaum

Beka z tego klubu. Forsy jak lodu, opowieści o dobieraniu zawodników pod względem charakteru, wielki skauting, organizacja na poziomie 1 ligi, trener geniusz i zajecia top, a później nie mogą awansować z okręgówki w której grają amatorzy kopiący się po czole. Śmiech. To taki Widzew krakowskiej okręgówki.

Celestyn
Celestyn

Jaszczomb, nigdy Cię nie zapomnimy! :*

Czarne giry
Czarne giry

Kwiecień w Hutnika mógł zainwestować, miałoby to sens, a nie jakiś osiedlowy klub bez kibiców.

Ks. Kapota
Ks. Kapota

Transfer Peszki do Wieczystej ma też wymiar wizerunkowy, bo teraz oprócz Ciebie jest tam kolejny pijak.

Bartek
Bartek

Boli?Ma boleć.

Gniotek
Gniotek

Sorka, ale co ma boleć i dlaczego? Tak pytam, bo nie wiem.

stefan
stefan

słuchaj no, co jak co ale Peszko, wie na czym futbol stoi i gdzie kapusta jest… zielona

BAŁTYK GDYNIA
BAŁTYK GDYNIA

Zdrówka Andrzej!

Włochy
08.08.2020

Szybko poszło. Sarri wylatuje z Juventusu

Jeszcze całkiem niedawno działacze Juventusu zarzekali się, że jest za wcześnie by recenzować dokonania Maurizio Sarriego i szkoleniowiec „Starej Damy” pozostanie na swym stanowisku niezależnie od wyniku dwumeczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. A potem przyszedł Olympique Lyon po paru miesiącach bez regularnej gry o stawkę i bezceremonialnie wyrzucił Juve z Champions League. Sprawiając, że […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar odwołany i… co teraz?

Polski Związek Piłki Nożnej odwołał mecz Superpucharu Polski po informacji dotyczącej zakażenia u masażysty Legii Warszawa. Nie pomogły nawet powtórne testy, zrobione na szybko przez stołeczny klub – PZPN już w oficjalnym komunikacie przypomniał, że wobec okresu inkubacji wirusa, wiarygodne wykluczenie ryzyka możemy otrzymać dopiero po 7 dniach. Trudno tu komukolwiek zarzucić złą wolę czy […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Dwa stracone lata. Sam Cristiano Ronaldo Ligi Mistrzów Juventusowi nie wygra

Sześć meczów – tyle w fazie pucharowej Ligi Mistrzów zagrał Juventus, od kiedy Cristiano Ronaldo dołączył do ekipy z Piemontu. Sześć meczów, z których wygrał tylko dwa. Przegrał trzy, jeden zremisował, ale co ważniejsze – tylko raz awansował. Wtedy, gdy Portugalczyk wkurzył się na swoich kolegów i zapakował trzy bramki Atletico Madryt. Zresztą Ronaldo strzelał […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Superpuchar Polski odwołany! PZPN nie chce ryzykować

Meczu o Superpuchar Polski w tym roku nie będzie – poinformował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie Legii Warszawa z Cracovią odwołano na dzień przed planowanym pierwszym gwizdkiem. Cóż, chyba musimy się przyzwyczajać, że w najbliższym sezonie tak to właśnie będzie wyglądało. Jeszcze wczoraj, gdy informowaliśmy o możliwym zakażeniu w obozie […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Ujemne wyniki w Legii Warszawa. Ale strach obleciał całą ligę

Wczoraj informowaliśmy o tym, że jeden z masażystów Legii miał podejrzenie zarażenia koronawirusem. Legioniści zadziałali błyskawicznie – wysłanie delikwenta na kolejny test. I tym razem badanie przyniosło ulgę, bo wynik wyszedł negatywny. Skończyło się na strachu. Ale i cała liga dostała bardzo poważny sygnał ostrzegawczy – zaraz zaczynamy granie, pilnujcie się, do cholery. Plus w […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Co tam dzisiaj w Lidze Mistrzów? Ostatnia potańcówka Setiena i koncert Lewego?

Nie będziemy was czarować – to dość miła odmiana dla sobotnich wieczorów. Przyzwyczailiśmy się do tego, że w sobotę zaczynamy dzień około piętnastej, oglądamy Maniasa, Zapolnika czy Serrarensa i tak to się żyje na tej wsi. Dzisiaj do salonu wpadają nam panowie Messi, Lewandowski czy Mertens. A pytania przed drugim dniem maratonu z Ligą Mistrzów […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Duma z brazylijskiego uśmiechu. Marcelo bohaterem Lyonu

Marcelo z Lyonu. Nie będziemy ukrywać, że zwyczajnie lubimy tego uśmiechniętego Brazylijczyka. Facet absolutnie wzorowo prowadzi swoją karierę i jest najlepszym dowodem na to, że wśród tych wszystkich przeciętniaków i szrotowców, których z zagranicy sprowadzają kluby Ekstraklasy, może trafić się perełka. Bo Marcelo jest perełką, z której jesteśmy po prostu dumni. 33-letni stoper właśnie został […]
08.08.2020

Stan Futbolu: Grajewski, Milewski, Rokuszewski i Kowalczyk

Już o 10.45 startuje kolejny Stan Futbolu. Tym razem gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą Andrzej Grajewski, Leszek Milewski, Mateusz Rokuszewski oraz Wojciech Kowalczyk. Piłkarskie podsumowanie tygodnia przed nami, serdecznie zapraszamy.
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

Czachowski: Zieliński jest jednym z kandydatów na idola Napoli

Dlaczego liczby nie mówią o Piotrku Zielińskim wszystkiego? Czy Gattuso chce budować drużynę wokół Polaka? Czy transfer do Juventusu byłby dobrym ruchem dla Arkadiusza Milika? Czego spodziewać się po Napoli w meczu z Barceloną i dlaczego pod Gattuso drużyna się rozwija? O to wszystko zapytaliśmy Piotra Czachowskiego, byłego piłkarza między innymi Udinese, obecnie eksperta Eleven […]
08.08.2020
Weszło
08.08.2020

PRASA. Alvarez: „Przyjechałem wygrywać tytuły z Cracovią. Chcemy zagrać w Lidze Europy”

– Przyjechałem tutaj wygrywać tytuły. Trener Probierz też mierzy wysoko, najwyżej, jak tylko można. Również dąży do zdobycia mistrzostwa, pucharu. Chciałbym poprowadzić Cracovię do fazy grupowej Ligi Europy, a wtedy stanie się bardziej rozpoznawalna na kontynencie – mówi Marcos Alvarez, nowy nabytek „Pasów” w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Co jeszcze słychać w dzisiejszej prasie? Mamy […]
08.08.2020
Weszło
07.08.2020

Ronaldo nie zbawił Juve. Lyon wyrzuca „Starą Damę” z Ligi Mistrzów!

Nie było tak, że Juventus nie próbował skonsumować tego Lyonu. Więcej – robił to całkiem uroczo. Spocony Sarri nerwowo przygryzał coś przypominającego peta. Bentancur przeplatał przebłyski talentu ze skrajnym piłkarskim debilizmem. Bernardeschiemu zdarzyło się przechytrzyć nie tylko rywali, ale i samego siebie. Ronaldo walnął dwie bramki i choć nie grał wielkiego spektaklu, to miał takie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

To jest Varane? To jest jakaś popierdółka, a nie Varane!

Czy Real Madryt miał szanse ograć dziś Manchester City? Oczywiście. Problem „Królewskich” polegał jednak na tym, że do Manchesteru przywiózł dwóch piłkarzy zdolnych do walki o awans. Jeden nazywa się Thibaut Courtois, a drugi Karim Benzema. Ponadto przywiózł atrapę Piotra Polczaka i sobowtóra Jana Sobocińskiego, bo nie damy sobie wmówić, że na środku obrony ekipy […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Alarm COVID-owy w Legii: zakażony ma być masażysta

Sami widzicie, co się ostatnio dzieje w kraju – bijemy kolejne rekordy zakażeń koronawirusem, niebezpiecznie zbliżamy się do granicy tysiąca przypadków dziennie. A ludzie futbolu, choć z szeregiem przywilejów, to wciąż ludzie i choroba magicznie ich nie omija. Niestety, z tego co słyszymy, doczekaliśmy się kolejnego przypadku w Ekstraklasie. Tym razem w Legii. Nie chodzi […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020