post leszek.milewski

Opublikowane 11.06.2020 10:29 przez

leszek.milewski

W futbolu dwa plus dwa nie musi równać się cztery. W futbolu dwa plus dwa może wynosić 5x7+0(x+11)2(13x). W futbolu dwa plus dwa może nawet równać się marchew.

Nie ma w piłce nożnej większego problemu niż ewaluacja zawodników.

To znaczy, są. Szkolenie młodych, by w każdym powiecie rósł przynajmniej jeden Maradona, zamiast bohatera przyszłych wywiadów „MOGŁEM BYĆ BARDZO DOBRY, ALE JEDNAK NIE BYŁEM”. Rozwarstwienie, gdzie różnice ekonomiczne pomiędzy najlepszymi a piłkarską klasą średnią, niebawem zaczną przypominać relacje szlachty z pańszczyźnianym chłopem.

Ale to problemy natury ogólnej, w dodatku nie dotyczące wszystkich, bo ktoś jednak szkoli regularnie kolejnych Maradonów, ktoś nie przejmuje się różnicami ekonomicznym, bo mu sprzyjają. Ewaluację zawodnika natomiast chętnie poprawiliby wszyscy. Barcelony. Legie. Skauci drugoligowych klubów. Okręgówkowicze.

Każdy chciałby lepiej oceniać przydatność zawodnika.

Każdy chciałby lepiej oceniać jego wartość, bo mimo że piłka nożna ładnych parę lat ma, cały czas pod tym względem jesteśmy w powijakach.

Oceniamy wciąż często na gębę, a ta, choć może trafnie podkreślać dobrą grę zawodnika X w drużynie Y, nie uwzględnia zazwyczaj przyczyn takiej gry, a także czy takie same przyczyny wystąpią w nowym zespole.

Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz – ten frazes w ostatnich latach się skompromitował. Ostatni mecz, jeden wybitny mecz, może nie mówić niczego istotnego z perspektywy kupującego. Jest multum przyczyn składających się tak na złą, jak i dobrą grę piłkarza – to już dziś oczywista oczywistość. I z niej rewolucja zaawansowanych statystyk w piłce – chęć podparcia się liczbami, celem większej obiektywności opinii. A jednak nawet zaawansowane statystyki, które zrewolucjonizowały baseball i koszykówkę, w piłce trafiają na mur, bo jest to gra trudniejsza do opisania liczbowo.

No dobrze. Przestańmy wikłać się w ogólnikach. Wezmę najprostszy, choć wciąż powierzchowny przykład. Wezmę Novikovasa i Cholewiaka trafiających do Legii.

Novikovas w Jagiellonii Białystok był królem ofensywy. Jak trwoga to do Litwina. Problem z rozegraniem ataku, to do Litwina. Jak żre, to też do Litwina. Miał tam taką pozycję, że nawet jeśli zrobił błąd, nikt nie miał o to pretensji. Przecież i tak jest najlepszy. Przecież najprędzej coś wykreuje. A więc nawet przy błędach dominowała narracja „dobrze, że ryzykuje”, „on może tak grać”, „on tak grać musi”.

To będzie wybitnie januszowy argument, ale sięgam do swoich czasów gry w piłkę: nigdy nie grało mi się lepiej niż wtedy, gdy byłem najlepszy w drużynie. Wtedy grałem najodważniej i często wychodziły akcje, o jakie innym razem bym się nie pokusił, bo w otoczeniu lepszych strata, błąd, byłaby okupiona większym moralniakiem.

Novikovas nie miał większych szans w Legii Warszawa odtworzyć takiego wpływu na grę. Tu jest jednym z wielu. CIĘŻAR grania przez niego nigdy nie będzie tak duży. Okazji do wykazania się mniej. A jak nawali w ofensywie, nikt mu tego nie wybaczy. Tak kibice, jak i partnerzy. Szczególnie ci drudzy. Grając tak ryzykownie jak w Jadze, podkopywałby sobie pozycję w zespole, tracił zaufanie kolegów, w poprzednim klubie niepodważalne.

Jasne, znajduje się w lepszym otoczeniu, powinien mieć więcej miejsca – to argument za tym, by pokazał więcej. Ale to już zależy od typu piłkarza. Moim zdaniem Litwin to taki gracz, który potrzebuje mnóstwa swobody i wyrozumiałości na ryzyko, połączonego z opieraniem na nim gry. To nawet udowadniał mi analityk Michał Jaroń, który przyglądając się grze Novikovasa zwracał uwagę, że mało kto oddaje strzały z tak nonsensownych pozycji. W klubie, w którym rządzi, nikt mu na to nie zwróci uwagi. W mocniejszym towarzystwie będzie kłuło w oczy.

Novikovas znalazł później – przełom października i listopada – swój grunt, choć nie ma wątpliwości: w zupełnie innej niż w Jagiellonii roli. Początkowe problemy tyleż brały się z jego próby odnalezienia się w nowych realiach, co z percepcji gracza. Wymiatał w Jadze, oczekuje się więc, że w Legii będzie grał to samo. Że przełoży swoje granie jeden do jednego.

To może stanowić zawsze problem w sprowadzaniu gwiazd średniaków do topowych drużyn. Piłkarz, który wyglądał świetnie w roli, która dawała mu dużo więcej swobody, względnie ciężar gry był na nim w większym stopniu oparty, musi się odnaleźć w roli mniejszej.

I okazuje się, że w takiej roli blednie.
I okazuje się, że król jest nagi.

Z drugiej strony mamy Mateusza Cholewiaka. Cholewiak w Śląsku był zadaniowcem. Fajnym, cenionym, wszechstronnym. Ale na pewno nie gwiazdą zespołu. Na pewno nie kimś, na kim opiera się gra. Raczej takim gościem, który mając – to umowne proporcje – pięć procent wpływu na grę drużyny, próbuje coś w tych ramach ulepić i choć ogółem liczbowo wygląda to średnio, to pamiętając o jego udziale w grze dla zespołu, wygląda nieźle.

Cholewiak, przechodząc do Legii, został w tej samej roli. Jego udział w grze pozostaje podobny. Wszedł w znajome buty, te, które znał, które go nie uciskały. Główną zmianą było więc zostanie zadaniowcem w mocniejszym towarzystwie. W pewnym sensie jest naturalny grunt pod to, by rozwijał skrzydła, podczas gdy przy transferze Novikovasa były przesłanki by sądzić, że te skrzydła zostaną zwinięte.

Czy oznacza to, że należy zrezygnować ze sprowadzania piłkarzy w sposób oczywisty się wyróżniających? Oczywiście, że nie. Nie wszystkie przykłady są równe. Ramirez w Lechu wygląda przecież dobrze (choć też jego rola jest jednak mniejsza, ale to efekt tego, że górował nad ŁKS-em). Czy oznacza to, że należy ściągać ławkowiczów średnich drużyn? Oczywiście, że nie.

Natomiast 2020 to trochę późno, by postrzegać wewnątrzligowe transfery w wielkim stopniu na zasadzie: był bardzo dobry w klubie numer siedem, to będzie bardzo dobry w klubie dwa czy jeden. Był przeciętniakiem w klubie numer jedenaście, to jak on może nam pomóc w grze o mistrza. Krytyczny tumult po transferze Cholewiaka wskazuje, że jednak jest z tym problem.

Cholewiak był transferem bardzo sprytnym. I ja jestem przekonany – są w lidze inni piłkarze, którzy pełnią rolę średnio eksponowaną w klubie takim sobie, a przechodząc do ligowego potentata, dalej pełniąc średnio eksponowaną rolę, pokazywaliby w jego barwach dużo więcej. Więcej niż ci, którym teraz dogrywają, albo których nawet oglądają z ławy.

To interesujący kierunek myślenia. Warto być na niego otwartym. Nie na sprawdzanie tylko kto tam w strefie spadkowej się wyróżnia, bo ten, kto pomoże utrzymać byt w klubie numer trzynaście, nie dostanie kierownicy w pucharowiczu. W pucharowiczach zazwyczaj kierownice też są obsadzone. Ale kto tam, w robocie dorywczej, względnie drugoplanowej, ma wiele do zaproponowania.

Leszek Milewski

Fot. FotoPyK

Opublikowane 11.06.2020 10:29 przez

leszek.milewski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 14
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek BAchorski
Bartek BAchorski

Zgoda, aczkowiek musimy brać pod uwagę że jesteśmy po meczach z największymi błaznami Ekstraklasy. W pierwszej rundzie gdy Legia pakowała 7 Wiśle Novikovas też był świetny(i tylko wtedy był świetny). Dlatego z oceną Cholewiaka poczekałbym jednak na poważniejsze mecze, jak Legia wylosuje mistrza Andory albo o zgrozo… Finlandii to wtedy zobaczymy na ile ten Cholewiak był wzmocnieniem, bo w przypadku Wisły, Arki czy nawet pewnie dołującej Pogonii czy Cracovii w grupie mistrzowskiej może się okazać, że Vuković dałby radę się wkomponować i to na skrzydle. Novikovas to z kolei porażka transferowa, która boli tym bardziej, że wreszcie przyjdą meczę z mistrzami Łotwy, Finlandii, Gruzji czy Macedonii i okaże się, że na skrzydle będzie albo zawodzący Novikovas albo koniec końców będący chyba gorszą wersją Kucharczyka – Cholewiak. Albo gdy zabraknie Karbownika to na lewej obronie zagra albo Rocha albo Obradović albo Cholewiak albo będziemy dziurawić środek obrony i zagra tam Jędza… Ten transfer był całkiem sprytny ale w momencie prawdziwej próby może się jeszcze wykoleić na całej linii wszak to nie sztuka wzmocnić się na Ekstraklasę(do tego wystarczy kupić przeciętnego Ekwadorczyka z ligi słoweńskiej. Wzmacniać się trzeba tam gdzie się kompletnie nie podołało czyli w Europie.

Essa
Essa

Nie ma. Już obradovicia w Legii

Jeremiasz
Jeremiasz

Tak? To gdzie jest Obradović?

Onuce Kowalczyka
Onuce Kowalczyka

pod palmami odprawę dostał i bajo

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Otóż wzmacniać się na Europę za bardzo nie ma sensu. To dalej loteria. To, że Bogusiowi się przyfarciło i że Szopen po nim posprzątać musiał (sam też spoto gnoju narobił) to nie powinien być uznawane za trend.
W ciągu dekady Legia zagrała 2 razy w LE i raz w LM. I tylko raz wyszła z grupy (spadku z LM do LE za 4 pkt lepiej pominąć milczeniem). Tak to była głównie tragedia i pukanie do nieba bram. Problemem jest właśnie liga.
Niestety jak tydzień w tydzień obcujesz z parodystami to szybko dopasowywujesz się do przeciętniactwa. Masz Jędzę. No był to 5-6 lat temu przeciętny (w sksli europejskiej) obrońca. Pierwszy sezon w Legii miał b.dobry. A potem coraz gorzej. Może to dalej top obrońców Eklapy, ale to poziom półprofesjonalny. Kto w tej lidze stanowi jakieś wyzwanie, gdzie jest jakość? Patrzysz na Karbownika czy Jóźwiaka i oni odstają na plus. Ale jeśli nie wyjadą to szybko osiągną maksa i jak niby mają się dalej rozwijać?
Może pamiętasz jak wyglądał Lewy w ostatnimm sezonie w Lechu a jak w drugim roku w Dortmundzie. To była przepaść. Podobnie było z Piszczkiem czy z Milikiem. Jak na codzień grasz na Wieteskę czy Urygę, klepiąc piłki z Muharem czy Golem to jak masz się rozwijać?

Ziemson hujev
Ziemson hujev

co musiał sprzątać Szopen po Bogusiu? to nie tak że szopen zapłacił za udziały Leśnego legijnymi pieniędzmi które wcześniej zarobił na lidze mistrzów Boguś? Boguś oddał Szopenowi Legie najmocniejszą od 25lat a co zrobił szopen? z jakimi ekipami przegrali dzięki jego gołodupstwu? miałby swoje siano żeby zapłacić Leśnemu to by to się na Legii nie odbiło, on nie chciał mocnej Legii tylko właścicielstwa za wszelką cenę , to kosztowało legie regres a Miodek to nie Leśny on tego wyżej nie podniesie , nie wróci nawet do poziomu drużyny z czasów Leśnego.

Anonimowy ziutek
Anonimowy ziutek

Nie wiem jak ty liczysz ale na 6 sezonów Lesnego Legia 4 razy grała e LE i raz w LM

Anonimowy ziutek
Anonimowy ziutek

Wrócił stary dobry joda z klasyczną przypierdolką do Leśnego.
4 razy grupa LE raz grupa LM, 5 MSP i 4 PP to wszystko w 7 lat
Kurde tak realnie to Mioduski przy dobrych wiatrach będzie potrzebował jeszcze z 10 lat plus te dwa co już zmarnował by zebrać takie wyniki sportowejakie miał Leśny
Jako kibica Legii cieszy mnie że już jest jakaś nadzieja ale jak to mówią po wynikach ich poznacie a póki co Mioduski nie ma jeszcze ani jednego sukcesu sportowego

AnnaWuMaria
AnnaWuMaria

„W ciągu dekady Legia zagrała 2 razy w LE i raz w LM. I tylko raz wyszła z grupy (spadku z LM do LE za 4 pkt lepiej pominąć milczeniem). „???

W ostatniej dekadzie 4 razy w LE i dwa razy wyszła z grupy + 1 LM.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Było wielu ekspertów którzy mówili, że transfer Cholewiaka spłaci się kilkukrotnie.
Chłopak bardzo cieżko pracował na to aby trafić do Legii, dla takich jak on ( zadaniowców w starszym wieku) jest to nagroda za pracę wykonaną przed transferem.
Łatwiej też jest go oceniać, bo i w Legii wszystko wyglada coraz lepiej, od spraw organizacyjnych, transferowych, skończywszy na grze zespołu.
Wygląda na to, że zadowolone są dzisiaj obydwie strony, zawodnik i klub.
Naprawdę fajnie oglada się grę Cholewiaka, szczególnie gdy cały zespół gra na wysokim poziomie.

JesusChristPose
JesusChristPose

Cholewiak przypomina mi chwilami Kucharczyka. Odważny jeździec bez głowy.

szemrany
szemrany

Ciekawe spojrzenie. Dobry artykuł, oby więcej takich.

adammadrid
adammadrid

W LINKU NIŻEJ STAWKA 15000zł NA POWYŻEJ 3.5 BRAMKI W DERBACH SEVILLI
tiny.pl/7wwr3
NAJLEPSZY TYPER W SIECI !
JEGO DANE KONTAKTOWE : [email protected]

adammadrid
adammadrid

;)))
W LINKU NIŻEJ STAWKA 15000zł NA POWYŻEJ 3.5 BRAMKI W DERBACH SEVILLI
tiny.pl/7wwr3
NAJLEPSZY TYPER W SIECI !
JEGO DANE KONTAKTOWE : [email protected]

Weszło
01.12.2020

Paweł Magdoń dyrektorem sportowym Wisły Płock. Kim jest następca Jóźwiaka?

Paweł Magdoń. Solidny ligowiec, przez wielu piłkarzy wspominany jako jedna z najweselszych postaci spotkanych w szatni. Jednokrotny reprezentant Polski. Były dyrektor sportowy Lechii Tomaszów Mazowiecki, nowy dyrektor sportowy Wisły Płock. Kogo zatrudniają „Nafciarze” i czy ten – nie da się ukryć – eksperyment może wypalić? Paweł Magdoń – kariera piłkarska Średnia jednego gola na mecz w […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Odliczanie do świąt z eWinner – 24 dni promocji!

Odliczanie do pierwszej gwiazdki może być przyjemne! W eWinner czekają na nas 24 bonusy, które możemy odbierać codziennie, aż do świąt. To wszystko w ramach kalendarza adwentowego, na który ten legalny bukmacher przygotował nam mnóstwo atrakcji, promocji oraz konkursów. Sprawdźcie szczegóły promocji! Od dziś do 24 grudnia eWinner będzie dla nas „rozpakowywał” jeden prezent. Co […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Bramkarz Stomilu farciarzem tygodnia

Są takie dni, kiedy wszystko ci wychodzi. Dla odmiany są takie, kiedy wszystko bez powodu się wali. Ale są też takie, kiedy niby psujesz, zawalasz, powinieneś zebrać od losu baty, a wszystko uchodzi ci płazem. Taki dzień miał bramkarz Stomilu Olsztyn, Vjaceslavs Kudrjavcevs. Łotewski młodzieżowiec dwa razy pokpił dzisiaj sprawę tak, że to powinny być […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

24 dni promocji! Kalendarz Adwentowy w TOTALbet

Legalny bukmacher TOTALbet wie, jak zorganizować nam odliczanie do świąt. W ramach promocji „Kalendarz Adwentowy” na graczy czekają aż 24 różne bonusy przez blisko cztery tygodnie! Od 1 do 24 grudnia będziemy odkrywać kolejne „okienka” i zgarniać czekające na nas nagrody.  Codziennie o północy strona Kalendarza się odświeży, trzeba będzie odnaleźć i kliknąć zielonego Mikołaja, […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Super bonus w Superbet! 50 PLN za obstawianie Ligi Mistrzów!

Liga Mistrzów wchodzi w decydującą fazę gry w grupie, więc Superbet postanowił to uczcić. Ten legalny bukmacher oferuje nam znakomity deal: my stawiamy na Champions League, oni wypłacają nam bonus. Tak, tylko tyle trzeba zrobić, żeby zgarnąć 50 PLN ekstra! Zasady promocji są naprawdę proste. Dziś, czyli 1 grudnia, musimy postawić zakład lub zakłady z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Inter wraca do żywych, strzelanie w Liverpoolu | TYPY NA LIGĘ MISTRZÓW

Liga Mistrzów wchodzi już w taką fazę, że albo czekają nas mecze o nic, albo o wielką stawkę. Na szczęście dla nas w drugiej z grup znajdziemy całkiem sporą liczbą hitów. Dziś terminarz wręcz pęka w szwach, dlatego sprawdziliśmy ofertę naszych zaprzyjaźnionych bukmacherów. Na co warto postawić, gdzie szukać okazji i promocji?  Borussia Moenchengladbach – […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Real o awans, Bayern o przedłużenie passy. Wtorek w Lidze Mistrżów

Real, który potrzebuje opędzić się przed Szachtarem, który ośmieszył go już w tej edycji. Bayern, którego fantastyczna passa kolejnych zwycięstw trafia pod celownik bandy Simeone. Na drugim biegunie Marsylia, która chciałaby nie przegrać w Champions League pierwszy raz od czasów Sneijdera w Interze. Co dzisiaj w ligomistrzowym menu? Zapraszamy. *** LEWANDOWSKI STRZELI GOLA: KURS W […]
01.12.2020
Weszło Extra
01.12.2020

Tripletta Jose Mourinho. 10 lat temu Inter był najlepszy na świecie

– Jesteś gównem – rzucił Marco Materazzi do Jose Mourinho, gdy ten odchodził z Interu. Czy zebrało mu się na szczerość do trenera, u którego był ostatnio głównie rezerwowym? Nie, wręcz przeciwnie. – Jak możesz zostawić nas tutaj z Rafą Benitezem. Nigdy ci tego nie wybaczę – dodał obrońca, który stał się bohaterem jednego z […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Lechia strzeliła prawidłowego gola, a co z kontrowersjami z Zabrza?

W Zabrzu działo się tyle, że jeden mecz dostarczył nam tylu sytuacji kontrowersyjnych, ile czasem mamy w całej kolejce. Kibicom Pogoni nie dziwimy się, że podnosili larum, ale ostatecznie żadnej decyzji na ich niekorzyść nie weryfikujemy. I od razu tłumaczymy dlaczego. Cztery kontrowersje z Zabrza Sytuacja najmniej kontrowersyjna – rzut karny i czerwona kartka dla […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

Kozacy i badziewiacy. Defensywa Jagiellonii istnieje teoretycznie

Aż czterech piłkarzy dostarczyła nam Jagiellonia Białystok do zestawienia badziewiaków kolejki. I co najgorsze dla kibiców Jagi – właściwie można się było tego spodziewać w momencie odkrycia przez Canal+ grafik ze składem na mecz przeciw Stali Mielec. Już sam fakt, że duet stoperów stworzyli Bodvar Bodvarsson i Ariel Borysiuk mówi sporo, ale gdy dodamy jeszcze […]
01.12.2020
Weszło Extra
01.12.2020

Grałem w piłkę, żeby zapomnieć o głodzie. Jak mogłem marzyć o Manchesterze City?

W jego wiosce nie było prądu i bieżącej wody. Grał w piłkę, by zapomnieć o głodzie. Już sama gra w akademii mieszczącej się w stolicy Ghany była dla niego szokiem. A co dopiero transfer do Manchesteru City? Yaw Yeboah o szansie, jaką dostał od Boga, docenianiu tego, co się ma, indywidualnych treningach z Davidem Silvą, […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

„Trzydzieści drużyn w Ekstraklasie? Byłoby więcej miejsc pracy!”

Wyższość fryzury Lipskiego nad wąsem Baszkirowa. Rabona Maka w słupek atrakcyjniejsza niż zewniak Pospisila. Ekstraklasa z trzydziestoma drużynami – na tak, bo powstaje więcej miejsc pracy dla trenerów i piłkarzy. Schabowy z frytkami w Cheat Day. Miły Pan i Disco Polo. Randki w Sandomierzu. PDW – miły gest, jeśli ktoś siedzi za niewinność, a przecież […]
01.12.2020
Kanał Sportowy
01.12.2020

Dziennikarskie zero #3 – Fatalna Erotica 2022, Edyta Górniak i inteligencja planet

Krzysztof Stanowski zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematami trzeciego odcinka vloga jest fatalny film Erotica 2022, a także m.in. Edyta Górniak i inteligencja planet Układu Słonecznego. Zapraszamy! 
01.12.2020
Anglia
01.12.2020

Angielskie robienie do własnego gniazda na przykładzie trzech zmian

Premier League zawsze musi się wyróżniać. To właśnie ta liga jako pierwsza podążyła w tak komercyjną stronę, bijąc rekordy przychodów z praw telewizyjnych. To właśnie ta liga regularnie ustanawiała kolejne najwyższe sumy za transfery. Nie wypada zatem się dziwić, że nawet w temacie zmian, Premier League chciała iść swoją drogą. Pandemia koronawirusa, która wstrzymała rozgrywki […]
01.12.2020
Inne sporty
01.12.2020

Lewis Hamilton opuści GP Bahrajnu. Powodem koronawirus

Niedawno koronowany mistrz świata nie weźmie udziału w Grand Prix Sakhir. Zespół Mercedesa właśnie ogłosił, że Lewis Hamilton ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że po raz pierwszy w tym sezonie angielski kierowca nie zgarnie punktów na torze. W praktyce jednak niewiele to zmienia – on ma już pewny siódmy tytuł w karierze, […]
01.12.2020
Weszło
01.12.2020

PRASA. Lekarz Maradony obwiniany o doprowadzenie do śmierci Boskiego Diego

– Dwie córki Maradony, Dalma i Giannina (ślubne dzieci piłkarza), twierdzą, że ich ojciec mógł umrzeć, bo zajmujący się nim lekarz Leopoldo Luque przepisał mu… niewłaściwe leki. Policja już wszczęła śledztwo. W niedzielę funkcjonariusze przeszukali dokładnie dom i klinikę doktora Luque. Zabezpieczono dokumentację medyczną, komputery lekarza i billingi jego telefonów. – Byłem zszokowany, kiedy policja […]
01.12.2020
Kanał Sportowy
30.11.2020

Jóźwiak: Zostałem rzucony na pożarcie. Odszedłem, żeby został trener Sobolewski

Marek Jóźwiak był gościem „Weszłopolskich”, gdzie w zasadzie na gorąco omówił swoje odeście z Wisły Płock. I to jak omówił! Były już dyrektor sportowy „Nafciarzy” zdecydowanie nie gryzł się w język. Lesniak lepszy od Furmana, on sam w roli kozła ofiarnego, trener Sobolewski, który był krok od wylotu z klubu… Mnóstwo mocnych tez, mnóstwo smaczków, […]
30.11.2020
Weszło
30.11.2020

Lech wygrał po raz pierwszy od dwóch miesięcy. Pomógł siatkarz Nalepa

Te ostatnie minuty wyglądały tak, jakby Lech Poznań miał po raz kolejny stracić punkty w końcówce spotkania. Objęcie prowadzenia, rywal grający w dziesiątkę, na boisko wszedł młodzieżowiec w zespole rywala, jeszcze w ostatnich sekundach Lechia miała rzut wolny. Ale Kolejorz wytrzymał. I cieszył się z tego zwycięstwa jakby awansował na fotel lidera w przedostatniej kolejce. […]
30.11.2020