post

Opublikowane 25.05.2020 14:12 przez

Jakub Olkiewicz

– Dwa miesiące temu pewnie powiedziałbym, że trochę się boję grać, jeśli ktoś nie ma negatywnego wyniku testu.. Teraz jestem jednak już tak głodny piłki, że mogę grać na piachu, w lesie, z testami czy bez – mówi w rozmowie z Weszło FM Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok. O pandemicznych warunkach, powrocie do ligi, transferze zagranicznym i aferach z jego udziałem rozmawialiśmy w dzisiejszej Dwójce bez sternika.

Mocno się stęskniłeś za graniem? Zwłaszcza teraz, gdy można już oglądać Bundesligę?

Bardzo mocno, myślę że gdyby nam kazali grać teraz na piachu czy gdzieś w lesie, to i tak byśmy chętnie zagrali. Beach soccer też wchodzi w grę, byle grać.

Jak w ostatnim czasie wyglądały treningi? Było sporo do nadrobienia?

Na pewno nie da się nadrobić tej przerwy w taki sposób, jak na przykład podczas przygotowań zimowych. Ale myślę że jesteśmy przygotowani, choć tak naprawdę w praniu wszystko wyjdzie dopiero w najbliższy weekend. Trudno to jakoś przeanalizować, skoro nie gramy żadnych meczów towarzyskich, to na pewno też ciężkie zadanie dla trenerów. Dla mnie najważniejsze jest to, że wracamy. Nie mam też absolutnie problemów z występami co trzy czy cztery dni. Damy radę.

Jagiellonia próbowała trenować grupami w okresie pandemii czy czekaliście grzecznie na zielone światło, bez kombinowania? I w jakiej jesteś formie, bo Flavio Paixao stwierdził, że na razie prezentują futbol rodem z V ligi?

Każdy miał indywidualne rozpiski, niestety nasza baza treningowa była zamknięta, więc nawet nie mieliśmy za bardzo jak się spotkać. Większość z nas po prostu biegała, ja do zakazu wstępu do lasu i potem, gdy już ten zakaz zdjęto, wychodziłem właśnie tam pobiegać. W pierwszym tygodniu po powrocie do zajęć było ciężko przyzwyczaić się do piłki, na pewno te pierwsze dni nie były najlepsze. Ale gdybym miał ocenić to w porównaniu do zimowych przygotowań… Może nie jestem gotowy na 100%, ale tak na 70-80%. Mam nadzieję, że jeszcze te dziesięć-piętnaście procent dołożymy do startu ligi.

Poziom ligi po powrocie spadnie? Sporo osób obawia się, że te mecze będą kiepskie do oglądania, właśnie z uwagi na tak długi rozbrat z piłką u wszystkich drużyn.

Szybko do tego poziomu sprzed przerwy na pewno nie wrócimy, to widać już na przykładzie Bundesligi. Tydzień temu oglądałem pierwszy mecz, Borussia Dortmund – Schalke, tam po 55. minucie było mnóstwo wolnej przestrzeni. Schalke w końcówce atakowało w dziewięciu, broniło się we dwóch, we trzech. Myślę, że u nas będzie podobnie, po 60. minucie, po 65. minucie, będzie widać, jak zawodnicy przepracowali ten okres i jeśli nie zrobili tego dobrze – pojawią się takie same wolne przestrzenie jak w Niemczech.

Jaki jest pomysł trenera Petewa na waszą grę?

Będziemy chcieli utrzymać to, co graliśmy wcześniej, większa koncentracja w defensywie, blisko siebie, do tego jeszcze mogłaby dojść wyższa skuteczność, bo sytuacji z Lechem mieliśmy sporo, podobnie z Pogonią. Jeśli to poprawimy, będzie na pewno lepiej nas oglądać. Sam nie wiem, jak to będzie też wyglądało bez kibiców, w Lubinie raz tak graliśmy, było słychać wszystko, co mówili obaj trenerzy. Musimy się do tego przystosować.

A jak odbierałeś te sygnały, że niektóre kluby trenowały potajemnie wcześniej od reszty?

Każdy decyduje sam za siebie. Z jednej strony jest trochę żal, dlaczego oni mają być lepsi od nas, skoro zakaz obowiązuje nas wszystkich. Z drugiej strony, skoro sami chcą… Dla mnie ważniejsze było bezpieczeństwo moje i mojej rodziny, więc wolałem trenować w lesie niż narażać się na zakażenie. Z żoną wychodziliśmy może ze dwa razy w tygodniu, chodziliśmy do mniejszego sklepu, gdzie prawie nie było ludzi. Poza tym siedzieliśmy w domu, jedyne wyjścia to właśnie biegi w lesie. Gdy był zakaz – rowerek stacjonarny, który mam w mieszkaniu. Pisaliśmy zresztą między sobą, wśród piłkarzy: panowie, teraz naprawdę trzeba się pilnować, galerie zamknięte, restauracje zamknięte, nie ma po co łazić po mieście. Żyjemy w czasach, gdy jedzenie można sobie zamówić do domu, więc siedźcie w domu, trzymamy się wskazówek lekarza, na pewno im lepiej będziemy się pilnować, tym szybciej wrócimy do gry.

Czy gdyby nie było tych testów, nie bałbyś się grać?

Nie wiem, dwa miesiące temu pewnie powiedziałbym, że trochę się boję. Teraz jestem jednak już tak głodny piłki, że mogę grać na piachu, w lesie, z testami czy bez.

A poczułeś w ostatnich miesiącach, że ludzie odbierają cię inaczej niż wcześniej? Afera z Dominikiem Furmanem, z konferencjami prasowymi, z obniżką pensji, trochę było głośnych spraw z twoim udziałem.

Wiadomo, życie to nie jest prosta linia, każdy ma lepsze i gorsze momenty, co mam poradzić. Trzeba to po prostu przetrwać, myślę że nie różnię się tutaj od innych.

Widzisz w tym wszystkim trochę swojej winy, mogłeś gdzieś się zachować lepiej, czy to raczej rozdmuchane „fakty medialne”?

Zdaję sobie sprawę, że kiedy jakaś sprawa zostaje opisana w mediach, to potem wszyscy to kopiują i już nie da się z tym nic zrobić. Człowiek uczy się latami jak rozmawiać z mediami, w dodatku uczy się na swoich błędach. Myślę, że po tych wszystkich sytuacjach, które mnie spotkały, tych o których wspomniałeś, ale też innych z moim udziałem, jestem już zdecydowanie bardziej doświadczony.

Jak wyglądał konflikt z Cezarym Kuleszą w kwestii obniżki płac? Konflikt to w ogóle dobre słowo?

Jagiellonia była przez moment na czołówkach, ale po kilku dniach się spotkaliśmy, poznaliśmy budżet Jagi i uznaliśmy, że my, zawodnicy, też możemy pomóc w tej sytuacji. Ja w tym wywiadzie z Przeglądem Sportowym nic wielkiego nie powiedziałem, poza tym, że chcemy po prostu porozmawiać z prezesem. Najważniejsze było bez wątpienia to spotkanie, podczas którego udało nam się dojść do porozumienia.

A ta druga kłótnia, z Kubą Sewerynem? Wyjaśniliście sobie to?

Nie.

Rozmawialiście od tego czasu?

Nie.

Ten rok był piłkarsko najtrudniejszy odkąd trafiłeś do Jagiellonii?

Tak. To był trudniejszy moment, bo byliśmy w drugiej ósemce, w dodatku wszystko na styk, przegrywasz jeden mecz i jesteś blisko strefy spadkowej. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej.

Zgadzasz się, jako kapitan, z Ivanem Runje, że u was w szatni jest za dużo obcokrajowców?

Nie, patrzę też na inne szatnie w Ekstraklasie, tam też jest dużo obcokrajowców. Nie sądzę, że to jest przyczyna naszej słabszej dyspozycji. Teraz w szatni jest bardzo okej, tylko wychodzić i grać, cieszyć się nią, bo też nie wiadomo, co będzie jutro. Trener zresztą też jest coraz bardziej otwarty, coraz więcej rozmawiamy, Rafał Grzyb też mu sporo podpowiada. To powinno zacząć wyglądać lepiej.

Po odejściu Klimali macie chyba trochę problem z napadem?

Zobaczymy jak Puljić przepracował tę przerwę, myślę, że się odblokuje i będzie z niego spory pożytek. Na treningach wygląda bardzo dobrze, właściwie jest jednym z najlepszych.

Mamy też pytania od słuchaczy: czy zagrałbyś w jednej drużynie z Dominikiem Furmanem, gdyby na przykład Wisła Płock złożyła bardzo dobrą ofertę i dała świetny kontrakt?

Ostatnio o tym mówiłem, wolałbym zostać w Jagiellonii, jeśli jakiś transfer, to tylko ligi zagraniczne. Miałem oferty z ligi tureckiej, są tam dobre warunki, tam chyba najbardziej chciałbym trafić.

Niedługo zagracie u siebie z Wisłą Płock. Podałbyś teraz Dominikowi rękę?

Jeszcze będę musiał się zastanowić, ale nie będę wybiegał tak daleko do przodu, mam mecz z Cracovią, muszę się do niego przygotować i tyle.

Kto spadnie z ligi?

Dla mnie przede wszystkim spada za dużo drużyn, nie wiem czy gdzieś w Europie jest liga, gdzie przy 16 drużynach spadają aż trzy zespoły. Różnice punktowe nie są duże, Arka gra 30. kolejkę z Wisłą Kraków, dla naszego byłego trenera ważny mecz. Patrząc na tabelę… Chyba ta trójka, która teraz jest w strefie spadkowej ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Ale wiemy, jak jest w Ekstraklasie – wygrasz dwa mecze i już skaczesz wysoko do góry, przegrywasz dwa i zaczynasz walczyć o utrzymanie.

Kto mistrzem?

Pytaliście mnie o to w lutym i zdania nie zmieniam, Legia ma największe szanse. Mają dobry zespół, grali super, miażdżyli wielu przeciwników, również nas w Warszawie.

Które miejsce zajmie Jagiellonia?

Mam nadzieję, że załapiemy się do ósemki, a dalej już nie będzie jakiejś wielkiej przestrzeni między nami, a drużynami na miejscach pucharowych. Liczę, że ich dogonimy. Mnie zadowoliłoby trzecie miejsce.

Król strzelców?

Jesus Imaz! To wyróżniający się zawodnik nie tylko w naszym zespole, ale w całej lidze. Mocną konkurencją jest dla niego Christian Gytkjaer.

Myślisz jeszcze o powrocie do reprezentacji? O okienku transferowym?

Na teraz trudno o czymkolwiek myśleć poza restartem ligi, nie wiadomo kiedy będzie otwarte okienko transferowe, jak ono w ogóle będzie wyglądać. Obecnie chyba wszyscy mają w głowie przede wszystkim jutrzejsze testy i weekendowe spotkania.

Skoro tak, to typujemy.

Śląsk z Pogonią – jedynka. Pogoń z Zagłębiem – jedynka. ŁKS z Górnikiem – remis. Piast z Wisłą – jedynka. Lech z Legią – remis. Wisła Płock z Koroną – jedynka. Cracovia z Jagiellonią – dwójka. Lechia z Arką – muszę dać na Arkę, były trener, będę im kibicować, żeby w tych derbach zdobyli trzy punkty.

Uważasz, że Arka dobrze trafiła z trenerem?

Trener sam wyrobił sobie swoją markę w Ekstraklasie, myślę że to bardzo dobry ruch.

ROZMAWIALI WOJCIECH PIELA I ADAM KOTLESZKA

Weszło
09.12.2021

Jagiellonia po wynalezieniu kasy za autografy

Jeśli jesteś prezesem klubu i chcesz zarabiać pieniądze na transferach czy awansach do europejskich pucharów, to chyba powinieneś zmienić robotę. Tak się nie robi biznesu, może kiedyś, kilkadziesiąt lat temu ktoś tak działał, ale pewnie jeszcze dojeżdżał bryczką do pracy. Teraz forsy szuka się gdzie indziej, bo albo się rozwijasz, albo się zwijasz. A Jagiellonia […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Był snajper, nie ma snajpera. Emreli przyczyną czy ofiarą takiej gry Legii?

W październiku i listopadzie Mahir Emreli strzelił tylko jednego gola dla Legii Warszawa. Według współczynnika goli oczekiwanych – tych goli powinno być zdecydowanie więcej. Tak jak Azer wszedł z przytupem do zespołu mistrza Polski, tak teraz równie efektownie popadł w marazm z całym zespołem. A może jego nieskuteczność jest jednym z powodów tego, że skala […]
09.12.2021
niższe ligi
09.12.2021

Skrobacz: Ruch Chorzów musi się zimą wzmocnić, nasza kadra jest za wąska

Ruch Chorzów jeszcze latem 2019 roku nie był pewny, czy wystartuje w rozgrywkach III ligi. Teraz jako drugoligowy beniaminek bije się o czołowe lokaty i kończy jesień na najniższym stopniu podium. To wynik więcej niż dobry, choć pewnie nie każdy w pełni go doceni, skoro „Niebiescy” bardzo długo pozostawali bez porażki. Ostatnie tygodnie w ich […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Ostatni gwóźdź do trumny wbity. Barcelona ląduje w nowej erze

Nawet w najczarniejszych wizjach kibiców Barcelony trudno było o realia, w których Liga Mistrzów odjeżdża i mówi „pa pa!”. Ale to wydarzyło się naprawdę, ostatni gwóźdź do trumny został przybity. Po raz pierwszy od 21 lat „Duma Katalonii” kończy te rozgrywki w fazie grupowej, co dla wielu będzie pierwszym takim wydarzeniem za świadomego życia. To […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Mecz o wszystko, mimo wszystko

W Legii Warszawa dzieje się tak dużo, że zaskakująco często boisko schodzi na drugi plan. Tym bardziej, że jesienią mistrz Polski zwykle dostaje na nim w beret – właściwie stało się to już tak przewidywalne, że wszyscy do tego przywykli. Teraz też tematów gabinetowych i korytarzowych jest bez liku – medialne występy Dariusza Mioduskiego, objawienie […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Od Spartaka do Spartaka, czyli oczekiwanie na lepsze dni

Legia Warszawa z jednej strony świeżo po ukończeniu bardzo ważnej inwestycji w infrastrukturę, z drugiej – po okresie sporych piłkarskich rozczarowań. Gdzieś w powietrzu powiew dużych zmian, coraz częstsze rozmowy o tym, że pewna formuła się wyczerpała i czas na zupełnie nowe rozdanie. Do tego jeszcze te roszady na stanowiskach dyrektorskich, interesujące zwłaszcza w kwestii […]
09.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
09.12.2021

Jagiellonia po wynalezieniu kasy za autografy

Jeśli jesteś prezesem klubu i chcesz zarabiać pieniądze na transferach czy awansach do europejskich pucharów, to chyba powinieneś zmienić robotę. Tak się nie robi biznesu, może kiedyś, kilkadziesiąt lat temu ktoś tak działał, ale pewnie jeszcze dojeżdżał bryczką do pracy. Teraz forsy szuka się gdzie indziej, bo albo się rozwijasz, albo się zwijasz. A Jagiellonia […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Był snajper, nie ma snajpera. Emreli przyczyną czy ofiarą takiej gry Legii?

W październiku i listopadzie Mahir Emreli strzelił tylko jednego gola dla Legii Warszawa. Według współczynnika goli oczekiwanych – tych goli powinno być zdecydowanie więcej. Tak jak Azer wszedł z przytupem do zespołu mistrza Polski, tak teraz równie efektownie popadł w marazm z całym zespołem. A może jego nieskuteczność jest jednym z powodów tego, że skala […]
09.12.2021
niższe ligi
09.12.2021

Skrobacz: Ruch Chorzów musi się zimą wzmocnić, nasza kadra jest za wąska

Ruch Chorzów jeszcze latem 2019 roku nie był pewny, czy wystartuje w rozgrywkach III ligi. Teraz jako drugoligowy beniaminek bije się o czołowe lokaty i kończy jesień na najniższym stopniu podium. To wynik więcej niż dobry, choć pewnie nie każdy w pełni go doceni, skoro „Niebiescy” bardzo długo pozostawali bez porażki. Ostatnie tygodnie w ich […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Ostatni gwóźdź do trumny wbity. Barcelona ląduje w nowej erze

Nawet w najczarniejszych wizjach kibiców Barcelony trudno było o realia, w których Liga Mistrzów odjeżdża i mówi „pa pa!”. Ale to wydarzyło się naprawdę, ostatni gwóźdź do trumny został przybity. Po raz pierwszy od 21 lat „Duma Katalonii” kończy te rozgrywki w fazie grupowej, co dla wielu będzie pierwszym takim wydarzeniem za świadomego życia. To […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Mecz o wszystko, mimo wszystko

W Legii Warszawa dzieje się tak dużo, że zaskakująco często boisko schodzi na drugi plan. Tym bardziej, że jesienią mistrz Polski zwykle dostaje na nim w beret – właściwie stało się to już tak przewidywalne, że wszyscy do tego przywykli. Teraz też tematów gabinetowych i korytarzowych jest bez liku – medialne występy Dariusza Mioduskiego, objawienie […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Od Spartaka do Spartaka, czyli oczekiwanie na lepsze dni

Legia Warszawa z jednej strony świeżo po ukończeniu bardzo ważnej inwestycji w infrastrukturę, z drugiej – po okresie sporych piłkarskich rozczarowań. Gdzieś w powietrzu powiew dużych zmian, coraz częstsze rozmowy o tym, że pewna formuła się wyczerpała i czas na zupełnie nowe rozdanie. Do tego jeszcze te roszady na stanowiskach dyrektorskich, interesujące zwłaszcza w kwestii […]
09.12.2021
Weszło
07.12.2021

KOZACY PIERWSZEJ POŁOWY SEZONU W EKSTRAKLASIE | Smykałka #28

07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kopiuj-wklej sprzed tygodnia. Podolski i Grosicki top! [Kozacy i badziewiacy]

Lukas Podolski i Kamil Grosicki drugi raz z rzędu lądują w ekipie kozaków. Oczywiście zasłużenie, proszę państwa. Regularność na boisku obu tych jegomości może tylko cieszyć, a nie zdziwimy się, jak do końca roku to będą stali bywalcy w tym zestawieniu. Niemiec chyba odblokował się na dobre, znowu odpalił piękną bramkę, natomiast „Grosik” tak się […]
07.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Droga Wisło, czas oddalić się od strefy spadkowej

Strefa spadkowa i Wisła Kraków to nie są dwa różne byty, które mijają się na ulicy bez żadnej refleksji. Nie, to całkiem nieźli znajomi, którzy w ostatnich latach miewali bliższe spotkania. Co prawda do katastrofy w postaci pocałunku śmierci nie doszło, ale sam fakt obecności takiej relacji mógł kibiców „Białej Gwiazdy” martwić. Okej, przyzwyczaili się […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

Dno poznaje się po tym, że dziś Legia puka od spodu

Wydawałoby się, że o sytuacji Legii Warszawa powiedziano już wszystko, ale potem przychodzi taki mecz jak ten z Cracovią i worek z tematami wysypuje kolejne prezenty. To, do jakiego stanu został doprowadzony mistrz Polski, jest wręcz nieprawdopodobne. Nic tam się nie zgadza, kompletnie. Niby jedenastu chłopa wybiega na murawę jak wszędzie indziej, ale gdy spojrzeć […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

„Może młodzi trenerzy nie boją się ryzyka, bo nie dostawali linijką po rękach?”

Jest najmłodszym trenerem w Ekstraklasie. Jako najmłodszy trener uzyskał licencję UEFA Pro. Ma 31 lat i dziesięć lat doświadczenia w pracy szkoleniowej. Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, opowiada o tym, jak to jest być wkręcanym w ziemię przez Michała Janotę. O tym, czy trudno jest licealiście powiedzieć sobie w lustrze „nie, nie będę dobrym piłkarzem”. […]
06.12.2021
Weszło
09.12.2021

Od Spartaka do Spartaka, czyli oczekiwanie na lepsze dni

Legia Warszawa z jednej strony świeżo po ukończeniu bardzo ważnej inwestycji w infrastrukturę, z drugiej – po okresie sporych piłkarskich rozczarowań. Gdzieś w powietrzu powiew dużych zmian, coraz częstsze rozmowy o tym, że pewna formuła się wyczerpała i czas na zupełnie nowe rozdanie. Do tego jeszcze te roszady na stanowiskach dyrektorskich, interesujące zwłaszcza w kwestii […]
09.12.2021
Felietony i blogi
08.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Symbolika jest naprawdę imponująca, bo to wszystko wydarzyło się jednego dnia, w dodatku na Twitterze. Najpierw Ajax Amsterdam, dla wielu małych i średnich klubów europejskich absolutny wzór oraz niedościgniony wzorzec piłkarskiego perpetuum mobile wrzucił klimatyczny filmik, podczas którego ogłosił przedłużenie współpracy ze swoim dyrektorem sportowym, Markiem Overmarsem. Overmars, legenda klubu jako piłkarz, potem również jako […]
08.12.2021
Weszło
07.12.2021

Na rok przed Katarem. Studium bezsilności

David Beckham ma najwięcej zdjęć w bazie danych. Łapie się do kategorii „celebryci”, łapie się do kategorii „sport”, ale jest też oczywiście w dziale „polityka”. Okazja nie byle jaka – uroczyste odsłonięcie wielkiego zegara, który 20 listopada zaczął odmierzać czas do najbardziej fantastycznej imprezy w historii światowego futbolu. Nad piękną panoramą Doha kilkaset dronów z […]
07.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ile znaczy trener w układance Mioduskiego?

Cała piłkarska Polska żyje w ostatnich dniach „transferem” Marka Papszuna do Legii Warszawa. Fascynujące w tej historii jest… wszystko. Sposób, w jaki Legia próbuje rozegrać medialnie całą sytuację to materiał na kilka programów satyrycznych i parę poważnych analiz ze strony specjalistów od Public Relations. Perspektywy, jakie otwierają się przed Legią Warszawa to osobny ogromny temat. […]
05.12.2021
Live
04.12.2021

LIVE: Lechia wygrywa z Rakowem! Magiczny gol Durmusa

Stare konie ciągle rządzą w stajni – chciałoby się zacytować Leszka Kaźmierczaka, gdy obserwujemy formę z ostatnich meczów Łukasza Podolskiego i Kamila Grosickiego. Ten pierwszy wczoraj strzelił w trzecim meczu z rzędu, raz jeszcze odpalając swoją słynną lewą nogę. Ten drugi na razie ma serię meczów z asystami – i nie oszukujmy się, wszyscy w […]
04.12.2021
Felietony i blogi
01.12.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Też jestem oburzony wynikami głosowania w plebiscycie France Football. Wydaje mi się, że oburzenie wynikami głosowania w plebiscycie France Football powinniśmy zresztą umieścić w naszym podręczniku polskości tuż po rozdziałach poświęconych propozycjom „nie zdejmujcie butów, i tak tu brudno” oraz „co będziecie jechać, u nas na tapczanie wyśpita się jak króle” (copyright: Leszek Milewski). Natomiast […]
01.12.2021
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radnsn
Radnsn
1 rok temu

Do dzisiaj pamiętam jak ten wielki „polak” biegał w ukraińską flagą po boisku jak JAGA zdobyła puchar.

dwudziestyPIERWSZY
dwudziestyPIERWSZY
1 rok temu
Reply to  Radnsn

„poliak”

83-110
83-110(@83-110)
1 rok temu
Reply to  Radnsn

Myślę,że kibice od czasów niejakiego Frania mają dość farbowanych lisów. Dominik mówi szczerze to co myśli i czuje,a nie jak ten ukraiński mitoman ,który wymyślił sobie martyrologię rodzinną na poczekaniu.

Weszło
09.12.2021

Jagiellonia po wynalezieniu kasy za autografy

Jeśli jesteś prezesem klubu i chcesz zarabiać pieniądze na transferach czy awansach do europejskich pucharów, to chyba powinieneś zmienić robotę. Tak się nie robi biznesu, może kiedyś, kilkadziesiąt lat temu ktoś tak działał, ale pewnie jeszcze dojeżdżał bryczką do pracy. Teraz forsy szuka się gdzie indziej, bo albo się rozwijasz, albo się zwijasz. A Jagiellonia […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Był snajper, nie ma snajpera. Emreli przyczyną czy ofiarą takiej gry Legii?

W październiku i listopadzie Mahir Emreli strzelił tylko jednego gola dla Legii Warszawa. Według współczynnika goli oczekiwanych – tych goli powinno być zdecydowanie więcej. Tak jak Azer wszedł z przytupem do zespołu mistrza Polski, tak teraz równie efektownie popadł w marazm z całym zespołem. A może jego nieskuteczność jest jednym z powodów tego, że skala […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Benatia ogłosił koniec kariery

Z piłkarskiej sceny postanowił zejść kolejny utytułowany zawodnik. Dziś za pośrednictwem Instagrama zakończenie kariery w wieku 34 lat ogłosił Medhi Benatia.  Marokańczyk w tym sezonie reprezentował barwy ekipy Fatih Karagumruk. W Turcji wystąpił w sześciu meczach ligowych, po raz ostatni na boisku widziany był nieco ponad miesiąc temu. Wcześniej Benatia był zawodnikiem Al-Duhail SC, z którym […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Górnik Polkowice z nowym szkoleniowcem

Górnik Polkowice jesienią boleśnie przekonał się o tym, że przeskok z II ligi do I może być bolesny. Beniaminek po dwudziestu rozegranych meczach ma na koncie tylko jedno zwycięstwo (i aż dziesięć remisów). Wiosną będzie próbował poprawić swoją sytuację z nowym trenerem za sterami.  Pracę w Polkowicach niecały tydzień temu stracił Paweł Barylski. Do zwolnienia […]
09.12.2021
niższe ligi
09.12.2021

Skrobacz: Ruch Chorzów musi się zimą wzmocnić, nasza kadra jest za wąska

Ruch Chorzów jeszcze latem 2019 roku nie był pewny, czy wystartuje w rozgrywkach III ligi. Teraz jako drugoligowy beniaminek bije się o czołowe lokaty i kończy jesień na najniższym stopniu podium. To wynik więcej niż dobry, choć pewnie nie każdy w pełni go doceni, skoro „Niebiescy” bardzo długo pozostawali bez porażki. Ostatnie tygodnie w ich […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Przybył posędziuje Lechowi (obsada)

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował obsadę sędziowską na mecze 18. kolejki Ekstraklasy. Najciekawiej zapowiadające się starcie pomiędzy Radomiakiem Radom a Lechem Poznań poprowadzi Jarosław Przybył.  W ostatniej kolejce arbiter ten nie przekonał w starciu Cracovii z Legią Warszawa. Po dłuższej przerwie do gwizdania w meczu najwyższej klasy rozgrywkowej wróci też Sebastian Jarzębak, który nie występował […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Luka Zahović z tytułem Piłkarz Miesiąca

Ekstraklasa opublikowała wyniki głosowania na najlepszego piłkarza w lidze w listopadzie. Nagroda wylądowała w rękach Luki Zahovicia z Pogoni Szczecin.  Napastnik Portowców w ostatnich tygodniach wreszcie zaczął grać na miarę oczekiwań, które mieli w stosunku do niego ludzie w Szczecinie, gdy decydowali się na transfer. W listopadzie strzelał bramki Śląskowi Wrocław i Lechi Gdańsk. To […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Ostatni gwóźdź do trumny wbity. Barcelona ląduje w nowej erze

Nawet w najczarniejszych wizjach kibiców Barcelony trudno było o realia, w których Liga Mistrzów odjeżdża i mówi „pa pa!”. Ale to wydarzyło się naprawdę, ostatni gwóźdź do trumny został przybity. Po raz pierwszy od 21 lat „Duma Katalonii” kończy te rozgrywki w fazie grupowej, co dla wielu będzie pierwszym takim wydarzeniem za świadomego życia. To […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Lipsk ma nowego trenera

W niedzielę Red Bull Lipsk zwolnił z funkcji trenera dotychczasowego szkoleniowca – Jesse Marsch miał być postacią, która wzniesie osierocony przez Juliana Nagelsmanna zespół na jeszcze wyższy poziom, a okazał się kompletnym niewypałem. Dziś przedstawiono nowego trenera.  Został nim Domenico Tedesco. 36-latek ostatnio prowadził, przez niecałe dwa sezony, ekipę Spartaka Moskwa. Wcześniej pracował w Schalke […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Mecz o wszystko, mimo wszystko

W Legii Warszawa dzieje się tak dużo, że zaskakująco często boisko schodzi na drugi plan. Tym bardziej, że jesienią mistrz Polski zwykle dostaje na nim w beret – właściwie stało się to już tak przewidywalne, że wszyscy do tego przywykli. Teraz też tematów gabinetowych i korytarzowych jest bez liku – medialne występy Dariusza Mioduskiego, objawienie […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Michniewicz: Były oferty z reprezentacji Dominikany i z Cypru, ale odmówiłem

Czesław Michniewicz przed dzisiejszym starciem Legii Warszawa ze Spartakiem Moskwa porozmawiał z matchtv.ru. Były trener mistrza Polski między innymi odniósł się do przyczyn swojego zwolnienia, skomentował formę dzisiejszego rywala Wojskowych, a także wypowiedział się na temat swojej przyszłości.  – Graliśmy dobrze w europejskich rozgrywkach, ale w Ekstraklasie był duży problem. Nie mieliśmy wystarczającej liczby zawodników, […]
09.12.2021
Weszło
09.12.2021

Od Spartaka do Spartaka, czyli oczekiwanie na lepsze dni

Legia Warszawa z jednej strony świeżo po ukończeniu bardzo ważnej inwestycji w infrastrukturę, z drugiej – po okresie sporych piłkarskich rozczarowań. Gdzieś w powietrzu powiew dużych zmian, coraz częstsze rozmowy o tym, że pewna formuła się wyczerpała i czas na zupełnie nowe rozdanie. Do tego jeszcze te roszady na stanowiskach dyrektorskich, interesujące zwłaszcza w kwestii […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Fiorentina finalizuje transfer reprezentanta Francji

Jonathan Ikone ma niebawem zamienić Ligue 1 na Serie A. Według Fabrizio Romano w ciągu kilku dni zawodnik Lille przeniesie się do Fiorentiny.  To kolejny z architektów mistrzostwa Francji dla drużyny z północnej części kraju, który ma trafić do Italii. Latem tę samą drogę przebył bramkarz Mike Maignan, który wylądował w Milanie. Według Romano Ikone […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Fornalik: Nasza forma jest niewiadomą

Piast Gliwice wraca do gry po przerwie spowodowanej wykryciem w drużynie wielu przypadków koronawirusa. Z tej przyczyny trzeba było przełożyć mecze gliwiczan z Górnikiem Zabrze (PP) i Radomiakiem Radom, ale już jutrzejsze starcie z Rakowem Częstochowa odbędzie się zgodnie z planem. Waldemar Fornalik przed tą rywalizacją przyznaje, że trudno powiedzieć, jak jego drużyna zareaguje na […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Widzew rezygnuje z pięciu piłkarzy

Widzew Łódź oficjalnie ogłosił listę zawodników, którym dał wolną rękę przy szukaniu nowego pracodawcy. Nie brakuje na niej sporych nazwisk.  Wśród zawodników, z którymi pion sportowy łódzkiego klubu nie wiąże przyszłości, znaleźli się: Paweł Tomczyk, Abdul-Aziz Tetteh, Patryk Mucha, Michał Grudniewski, Filip Becht. Największy wkład w wyniki Widzewa w rundzie jesiennej mieli były napastnik Lecha […]
09.12.2021
Suche Info
09.12.2021

Boca Juniors z Pucharem Argentyny

Słynny argentyński zespół Boca Juniors dołożył do swej kolekcji kolejne trofeum. Tym razem do gabloty Los Xeneizes trafił Puchar Argentyny.  Rozegrany w nocy czasu polskiego finał rozstrzygnięty został dopiero w serii rzutów karnych. W nim piłkarze Boca Juniors wykonywali jedenastki lepiej niż ekipa Talleres Cordoba. Na początku drugiej serii strzał Hectora Fertoliego został obroniony przez Agustina […]
09.12.2021
Prasówka
09.12.2021

PRASA. Czy Legia łamie prawo w kwestii Marka Papszuna?

Czwartkowa prasa skupia się rzecz jasna na meczu Legii Warszawa ze Spartakiem Moskwa. Mamy także rozmowy z Euzebiuszem Smolarkiem, Filipem Szymczakiem czy Januszem Kudybą. Ciekawą kwestię prawną porusza „Przegląd Sportowy” – czy Legia łamie przepisy rozmawiając z Markiem Papszunem? – Status kontraktowy trenerów reguluje Uchwała PZPN nr XII/189 z 12 grudnia 2014 roku. Artykuły 12 i […]
09.12.2021
Weszło
08.12.2021

Młode chłopaki z Manchesteru zremisowały z Young Boys z Berna

Jesteś kozakiem, który śledzi każdy mecz Manchesteru United i wie wszystko o drużynie z Old Trafford? Nie można zagiąć cię żadnym pytaniem z tematyki Czerwonych Diabłów? To wymień zawodników z ławki rezerwowych swojego ulubionego zespołu z dzisiejszego meczu. Bo nie wymienisz. Hardley, Iqbal, Kovar, Mengi, Savage, Shoretire i Heaton. To nie ławka Szwajcarów, to ławka […]
08.12.2021